“Na ke borxh 900 milion lekë dëme nga investimet elektorale”
Durrësi do të ketë një port jahtesh, Haxhinasto firmos marrëveshjen
Sali ONUZI/ Shqipëria kishte një lëvizje antifashiste të fuqishme
Mos e humbni këtë rast shpëtimtar
Kryemadhi: LSI mbështet kryerjen sa më të shpejt të Reformës Zgjedhore
koha.mk
Ahmeti dhe Butaris pajtohen që të arrihet kompromis për kontestin e emrit
Siri, vritet Kosovari, është dashur të ndodhej në arrest shtëpiak
insajderi.com
Disa nga shprehjet më të njohura nga astrofizikani Stephen Hawking
periskopi.com
Peticion kundër ndërtimit të hidrocentraleve në Lumbardh
botasot.info
Shpëton Veljanoski, nuk i merret imuniteti
sot.com.al
“Nga e di o bukurosh?”, PD shpërthen ndaj zv/ambasadorit të OSBE: U kap me brekë të grisura dhe...
kallxo.com
Dosja e Prokurorisë: Mishi i skaduar nga Belgjika përfundoi në dyner e qebapa
Hashim Thaçi: Shembulli i UNESCO-s, mesazh për Bashkimin Evropian
Dalin 5 propozimet për emrin e ri të Maqedonisë
shqiptarja.com
Defekt në HEC /Delvina, Konispoli dhe Finiqi pa drita
"Qazim Sejdini është mësu t'u ble vota me 20 mijë lekë, na kërcënuan me armë" - Video
syri.net
EKSKLUZIVE/ Prokurorja e diktaturës në KLP, regjistrimi audio si u rrëzua kërkesa për Arta MarkunEkspozita nga ku ‘kërcënoi’ Berisha/ Portali i njeriu
Drejtori i Policisë së Kosovës ngreh dolli me ministrat e PDK-së të akuzuar për korrupsion (Foto)
shqiptarja.com
Promovimi i Shqipërisë turistike/ Milva Ikonomi: Turizmi me rëndësi në zhvillimin ekonomik
Serbi, 530 milionë euro për rrugë të reja
syri.net
Vasili-OSBE-s: Shëëët, shikoni ‘RAI’ dhe ‘VOA’ Komentet
EMRAT/ Nga ‘21 janari’ te djali i deputetit, KLP komandon 6 prokurorë. Ja çfarë kanë hetuar këshilltarët e rinj
periskopi.com
Afro 1 mijë e 900 nxënës braktisën shkollën gjatë një viti
Sondazhi i “IPR Marketing”, koalicioni i Majtë 51%, ai i djathtë 45%
“Zëri Amerikës” foli, RAI investigoi, ndërsa prokuroria nuk heton blerjen e votave
koha.net
Ideja e MASHT-it për ngritjen e cilësisë në arsimin e lartë po kundërshtohet nga deputetët
insajderi.com
Kush është biznesmeni që donte të ishte mbret i naftës e që u takua me Haradinajn
Politika në ABCnews basti i ri i Lulzim Bashës
boldnews.al
Gazetari i njohur: Në 6 vite qeverisje Rama është sjellë si rrugaç, sot ka frikë sepse … | BoldNews.al
Safet Gjici reagon ndaj akuzave të Palokës
Aeroporti i Vlorës, projekti votohet vetëm nga PS
koha.net
Princi saudit i kurorës injoroi ujgurët gjatë vizitës në Kinë
Ceremonia e çmimeve “Oscar” do të transmetohet në Top Channel
“Shqipëria në flakë”/ Media ruse promovon trazirat në vend nëpërmjet Lulzim Bashës, ja çfarë shkruan
Kryeminisitri Rama gjatë vizitës së sotme në Përmet,(video)
ina-online.net
Komandant Malisheva ka një mesazh për Mickovskin
vizionplus.tv
Ish kryetari i KQZ Kume: Kjo krizë zgjidhet vetëm me marrëveshje politike
klankosova.tv
Karaçevasit – Ekipit Negociator: Mos na harroni (VIDEO)
almakos.com
‘Oscars 2019’ – gjithçka që duhet të dini për evenimentin më të madh në industrinë e filmit
tvklan.al
Partizani shkëputet në krye
Nga të 2135 drejtorët në Shqipëri, 99% kanë sekretare femra
Aktakuza të reja ndaj imamit Shefqet Krasniqi
tetovasot.com
Komandant Malisheva ka një mesazh për liderin e VMRO-DPMNE
Almakos 13.02. 00:53

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare të papranueshme për LSDM-në

13 Shkurt 2019 / 0:39 Mbledhja e sontme e kryesisë se LSDM-së ka zgjatur katër orë dhe më në fund është sjell vendim që vendi të shkoj vetëm në zgjedhje presidenciale duke u hedh poshtë kështu kërkesa e VMRO-së opozitare për zgjedhje të parakohshme parlamentare. Zëdhënësi i LSDM-së, Kostadin Kostad»»»

almakos.com
Alsat-M 13.02. 00:42

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare të papranueshme për LSDM-në

Mbledhja e sontme e kryesisë se LSDM-së ka zgjatur katër orë dhe më në fund është sjell vendim që vendi të shkoj vetëm në zgjedhje presidenciale duke u hedh poshtë kështu kërkesa e VMRO-së opozitare për zgjedhje të parakohshme parlamentare. Zëdhënësi i LSDM-së, Kostadin Kostadinov pas mbledhjes dek»»»

alsat-m.tv
Tetova Sot 10.02. 20:18

Ja pse Dimitrov duhet ti harrojë votat e shqiptarëve

Kur para dy viteve, Zoran Zaev e promovoi qeverinë e re të udhëhequr nga LSDM-ja, befasia më e madhe ishte Nikolla Dimitrov, i cili u bë ministër i punëve të jashtme. Njerëzit u befasuan sepse Nikolla Dimotrov edhe me familjen e tij edhe me angazhimin politik me vite është proklamuar si njeri i VMR»»»

tetovasot.com
MIA - Makedonska Informativna Agencija 28.01. 08:22

VMRO-DPMNE-ja kërkon zgjedhje të parakohshme, LSDM-ja mendon për NATO, BE , për ekonomi dhe reforma

VMRO-DPMNE-ja sot do të parashtrojë kërkesë për shpërbërjen e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë dhe për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare së bashku me ato presidenciale, si dhe kërkesë për dorëheqjen e kryeministrit Zoran Zaev dhe formimin e qeverisë teknike, ndërsa LSDM-ja thotë»»»

mia.mk
Gazeta - shqip 15.01. 10:00

“Maqedonia e Veriut”, Zaev: Vendim historik!

Pas votimit të ndryshimeve kushtetuese në Kuvend për emrin e ri të shtetit, Maqedonia e Veriut, kryeministri Zoran Zaev në fjalimin e parë para opinionit e ka quajtur vendimin historik . “Për këtë moment historik, falënderoj çdo deputet dhe deputete. E di sa ishte e vështirë. Unë e kuptoj hidhërimi»»»

Albeu 12.01. 17:23

Ndryshimet kushtetuese botohen në Fletoren Zyrtare, flet Zaev

Krenarë për guximin e deputetëve, i vetëdijshëm për hidhërimin e një pjese të qytetarëve, por edhe i bindur për një të ardhme më të mirë, kryeministri Zoran Zaev, një ditë pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese në Kuvend, vendin tashmë e quajti Republika e Maqedonisë së Veriut. "Po. Përmenda që t»»»

Koha 12.01. 14:30

Zaev: Besoj fuqishëm se edhe Greqia do ta ratifikojë Marrëveshjen e Prespës

Pas vendimit të madh në Parlamentin tonë i zgjodhëm të gjitha dilemat dhe e vërtetuam atë se së bashku e çojmë përpara vendin tonë drejt së ardhmes që e duam, si shtet të familjes evropiane dhe anëtare të NATO-s, të cilët na pranuan si maqedonas me identitetin tonë dhe krenarinë tonë, vend në ident»»»

koha.mk
TV Klan 01.12.2018. 16:00

Një Komision për pajtimin në Maqedoni

Sot është mbajtur takimi i dytë i grupit ndërparlamentar për pajtim politik. Sipas Kryeministrit Zoran Zaev, anëtarët, mes të cilëve edhe nga grupi i pavarur i deputetëve nga radhët e opozitës tashmë janë duke punuar në ligjin, me të cilin do të bëhen dallime mes veprave të disa pjesëmarrësve në ng»»»

tvklan.al
Portalb 28.11.2018. 14:10

Dhuna e 27 Prillt, OJQ-të: Me amnisti rrënohet shteti i së drejtës

Organizatat joqeveritare nuk e përkrahin amnistinë eventuale për ngjarjet e përgjakshme të 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedoniës, pasi që sipas tyre, me këtë dërgohet sinjal për pandëshkueshmëri, njofton Portalb.mk. “Për ngjarjen e 27 prillit ka proces gjyqësor, nga ana tjetër amni»»»

portalb.mk
Aktuale 28.11.2018. 07:29

Zaev: Nuk pres pengesa për ndryshimet kushtetuese

Pavarësisht acarimeve brenda trupit për pajtim dhe integrim, kryeministri Zoran Zaev nuk i ka humbur shpresat për rritjen e numrit të deputetëve për ndryshimet kushtetuese. Zaev beson se takimi i tij me Nikolla Todorov dhe Mitko Jançev, të dy të përjashtuar nga VMRO-DPMNE-ja, do të ndikojë në tejka»»»

aktuale.mk
Lajmpress 27.11.2018. 15:19

Zaev: Nuk pres pengesa për ndryshimet kushtetuese

Pavarësisht acarimeve brenda trupit për pajtim dhe integrim, kryeministri Zoran Zaev nuk i ka humbur shpresat për rritjen e numrit të deputetëve për ndryshimet kushtetuese. Zaev beson se takimi i tij me Nikolla Todorov dhe Mitko Jançev, të dy të përjashtuar nga VMRO-DPMNE-ja, do të ndikojë në tejka»»»

Telegrafi 23.10.2018. 12:15

Deputetët e OBRM-PDUKM-së në pritje të amnistisë

Deputetët e partisë opozitare OBRM-PDUKM, të cilët votuan për nismën për ndryshimet Kushtetutës së Maqedonisë më 19 tetor, thonë se janë në pritje të formimit të një organi për pajtim kombëtar, në përputhje të kërkesës së tyre për këtë çështje. Megjithatë, ata nuk kanë thënë me saktësi se çka nënku»»»

telegrafi.com
Radio Evropa e Lire 22.10.2018. 16:19

Çka përmban kërkesa për pajtim kombëtar?

Deputetët e partisë opozitare VMRO-DPMNE, të cilët votuan për nismën për ndryshimet Kushtetutës së Maqedonisë më 19 tetor, thonë se janë në pritje të formimit të një organi për pajtim kombëtar, në përputhje të kërkesës së tyre për këtë çështje. Megjithatë, ata nuk kanë thënë me saktësi se çka nënku»»»

evropaelire.org
Kosova 22.10.2018. 16:08

Çka përmban kërkesa për pajtim kombëtar?

Deputetët e partisë opozitare VMRO-DPMNE, të cilët votuan për nismën për ndryshimet Kushtetutës së Maqedonisë më 19 tetor, thonë se janë në pritje të formimit të një organi për pajtim kombëtar, në përputhje të kërkesës së tyre për këtë çështje.Megjithatë, ata nuk kanë thënë me saktësi se çka nënkup»»»

Gazeta Express 21.10.2018. 14:10

VMRO–DPMNE: LSDM dhe Zaevi e shkelën demokracinë dhe drejtësinë

Zoran Zaevi dhe 80 të dëshpëruarit e tij nuk fituan mandat në zgjedhje për të ndryshuar Kushtetutën, për të fshirë emrin e Republikës së Maqedonisë dhe për të ndryshuar identitetin, thuhet në komunikatën e sotme të partisë VMRO-DPMNE.Partia më e madhe opozitare maqedonase, e cila kundërshtonte me t»»»

gazetaexpress.com
Sot 15.10.2018. 17:28

Testi për emrin, Kuvendi maqedonas diskuton ndryshimet kushtetuese

Kuvendi i Maqedonisë po diskuton sot amendamentet kushtetuese për ndryshimin e emrit të vendit, në një përpjekje për t’i dhënë fund mosmarrëveshjeve të gjata diplomatike me Greqinë. Për ndryshimin e emrit, kryeministrit Zoran Zaev i duhen dy të tretat e votave të deputetëve, thënë ndryshe 80 nga 12»»»

sot.com.al
Ina-online 15.10.2018. 14:22

Zaev i gatshëm të fal për 27 prillin, shtrin dorën e pajtimin

15/10/2018 0 “Kuvendi i RM-së nuk ka legjitimitet të sjell vendim për ndryshimin e Kushtetutës së RM-së. Obligim i jonë sot është që të konstatojmë se nuk kemi arsye për ndryshime kushtetuese. E dyta mendoj se përgjegjësia për sjelljen e këtyre proceseve nuk bie mbi opozitën por mbi pushtetin”, tha»»»

ina-online.net
Abcnews 15.10.2018. 13:50

Maqedoni, fillon seanca plenare në kuvend për ndryshimet kushtetuese

Kuvendi në Maqedoni po zhvillon një seancë plenare, ku diskutohet për ndryshimet kushtetuese, sipas Marrëveshjes së Prespës për zgjidhjen e kontestit të emrit mes Maqedonisë dhe Greqisë. Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Ilija Dimovski në fillim të seancës kërkoi që të hiqet nga rendi i ditës pika për ndry»»»

Syri 15.10.2018. 12:51

Testi për emrin, Kuvendi maqedonas diskuton ndryshimet kushtetuese

12:29, 15/10/2018 Kuvendi i Maqedonisë po diskuton sot amendamentet kushtetuese për ndryshimin e emrit të vendit, në një përpjekje për t’i dhënë fund mosmarrëveshjeve të gjata diplomatike me Greqinë. Për ndryshimin e emrit, kryeministrit Zoran Zaev i duhen dy të tretat e votave të deputetëve, thënë»»»

syri.net
Kohajone 15.10.2018. 12:14

Testi për emrin, Kuvendi maqedonas diskuton ndryshimet kushtetuese

Kuvendi i Maqedonisë po diskuton sot amendamentet kushtetuese për ndryshimin e emrit të vendit, në një përpjekje për t’i dhënë fund mosmarrëveshjeve të gjata diplomatike me Greqinë. Për ndryshimin e emrit, kryeministrit Zoran Zaev i duhen dy të tretat e votave të deputetëve, thënë ndryshe 80 nga 12»»»

RTV Oranews 15.10.2018. 12:14

Testi për emrin, Kuvendi maqedonas diskuton ndryshimet kushtetuese

Kuvendi i Maqedonisë po diskuton sot amendamentet kushtetuese për ndryshimin e emrit të vendit, në një përpjekje për t’i dhënë fund mosmarrëveshjeve të gjata diplomatike me Greqinë. Për ndryshimin e emrit, kryeministrit Zoran Zaev i duhen dy të tretat e votave të deputetëve, thënë ndryshe 80 nga 12»»»

Epoka e re 10.10.2018. 16:36

Zaev: Ndryshimet nuk rrezikojnë identitetin

Komisioni për çështje kushtetuese në Kuvend filloi debatin për inicimin e ndryshimeve kushtetuese në përputhje me marrëveshjen e Prespës. Në komision u paraqitën të gjithë anëtarët përfshirë edhe ata të opozitës. Shumica mbivotoi opozitën e cila kundërshtoi rendin e ditës. Në ekspozenë e tij, kryem»»»

Balkanweb 10.10.2018. 16:07

Zaev: Ndryshimet kushtetuese nuk rrezikojnë identitetin

SHKUP-Komisioni për çështje kushtetuese në Kuvendin e Maqedonise filloi debatin për inicimin e ndryshimeve kushtetuese në përputhje me marrëveshjen e Prespës për emrin me Greqinë. Në komision u paraqitën të gjithë anëtarët përfshirë edhe ata të opozitës. Shumica mbivotoi opozitën e cila kundërshtoi»»»

balkanweb.com
RTSH - Radio Televizioni Shqiptar 04.10.2018. 19:30

Maqedonia pas referendumit, sërish pasiguri politike

Pas referendumit të së dielës, Maqedonia i është rikthyer pasigurisë politike. Nga njëra anë, Lidhja Social-Demokrate në pushtet akuzon opozitën se po pengon ardhmërinë e vendit; nga ana tjetër, VMRO-ja në opozitë kërkon dorëheqjen e kryeministrit Zoran Zaev dhe krijimin e një qeverie teknike. Sipa»»»

rtsh.al
Top Channel 04.10.2018. 17:11

Maqedoni, rikthehet pasiguria politike. Zaev: Kërkesat e opozitës, të papranueshme

Pas referendumit të së dielës, Maqedonia i është rikthyer pasigurisë politike. Nga njëra anë, Lidhja Social-Demokrate në pushtet akuzon opozitën se po pengon ardhmërinë e vendit; nga ana tjetër, VMRO-ja në opozitë kërkon dorëheqjen e kryeministrit Zoran Zaev dhe krijimin e një qeverie teknike. Sipa»»»

Aktuale 31.08.2018. 11:51

VMRO-DPMNE fton qytetarët të marrin pjesë të dielën protesta në Kërçovë

VMRO-DPMNE-ja, përmes një kumtese ju bën thirrje qytetarëve që t’i bashkëngjiten në protestat e së dielës në Kërçovë të cilat do të fillojnë në orën 13:00. “LSDM-ja i nënvlerëson qytetarët e Republikës së Maqedonisë, duke menduar se krimin mund ta mbulojnë me ndarje të popullit, se dikush është pro»»»

aktuale.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining