koha.net
2 javë pas zgjedhjeve, MPJ-ja e pagoi 90 mijë dollarë avans kompaninë amerikane për lobim
koha.mk
Mourinho i prish punë Milanit
sot.com.al
“Më të paturpshëm se ky, nuk do t'i vijë më Shqipërisë”, Spartak Ngjela i jep paralajmërimin e fortë Ilir Metës pas reagimit të DASH ndaj tij: Ja kush
lexo.com.al
Meta shfaqet i shpërfytyruar para mediave: Jam mbrojtës i Kushtetutës dhe i shqipëtarëve, duhet referendum
lexo.com.al
Çfarë i tregoi DASH, Ilir Metës?
insajderi.com
Presidenti e Kryeministri ‘rrezikojnë’ sigurinë e shtetit – s’marrin asnjë hap për emërimin e shefit të AKI-së
rtsh.al
Qindra të rinj festojnë shpalljen e Tiranës si 'Kryeqyteti Europian i Rinisë 2022'
rtsh.al
Bruksel/ Zëdhënësja e BE-së, Maja Kocijancic, për RTSH: Deklaratat e Presidentit Meta ndaj diplomatëve në Tiranë, të papranueshme
exit.al
SHBA i dhuron 5 aparatura poligrafike qeverisë shqiptare
klankosova.tv
Ismet Kryeziu: Normale takimet mes Kurtit dhe Mustafës, presidenti s’do duhej të ishte ngërç mes VV e LDK
tetovasot.com
Fenomeni Kurti dhe injoranca e atyre që nuk kishin dhe nuk kanë ide!
Deklaratat kundër ambsadorëve/ Kocijancic: Krejtësisht të papranueshme
rtsh.al
Byroja Kombëtare e Hetimit, SHBA dhuron 5 makineri të së vërtetës
exit.al
Raporti i OSBE-së, korrupsioni sfida kryesore në Shqipëri
sot.com.al
Porosia e Ramës për Aleksandar Vuçiç kur të takojë presidentin Macron, Partia Demokratike bën reagimin e ashpër
lexo.com.al
BE mbështet turizmin, zhvillohet ceremonia e dorëzimit të 16 granteve të fazës së dytë
Nënstacioni 110 kV në Gjirokastër/ Vendosen pajisje krejtësisht të reja
periskopi.com
Mustafa kundër Kurtit pas takimit: Do të flasim me Listën Serbe, nga ta varet edhe Qeveria
gazeta-shqip.com
Yuri Kim voted as the next US Ambassador to Albania
Azgan Haklaj: Referendum për mbrojtjen e Republikës, demokracisë, shtetit të së drejtës dhe vlerave perëndimore të Shqipërisë
rtsh.al
EMRAT/ SPAK drejt konstituimit, të hënën Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të votojë 8 prokurorët e parë
rtsh.al
Siguria ushqimore, AKU rreth 2 mijë kontrolle në një javë
kosova-sot.info
Ish agjenti dhe dëshmitari i Speciales, ka një porosi për Hashim Thaçin dhe Ramush Haradinajn
aa.com.tr
Britania refuzon të tërhiqet nga Arkipelagu Chagos
lexo.com.al
Të hënën emërohen 8 prokurorët e parë të SPAK, shpallet gara për drejtuesin e Prokurorisë Anti-Korrupsion
gazetablic.com
Eksperti i Kushtetutës ia shuan ‘ëndrrat’ Nismës: S’mund ta pengoni certifikimin e zgjedhjeve në asnjë formë
exit.al
DASH: Respektimi i ligjit është mbi të gjitha
boldnews.al
Shqipëria do të bëhet një vend normal vetëm kur zgjedhjet të bëhen sa herë i “kërkon sovrani”
shqiptarja.com
A duhet të ketë ‘Pajtim Kombëtar’? Historianët Milo dhe Zeqo: Pa u caktuar palët dhe objektivi s’mund të flitet për të
Reagon Luan Rama pas deklaratës së ‘DASH’: Jam dakort me ata… respektimi i ligjit është mbi të gjitha!
javanews.al
LSI, nyja kyçe për PD-në
Kurtit i shkon porosia: Tërhiqe fjalën, ose kjo ndodh
kosova.info
Brenda dy vjetësh 11 gra dhe një vajzë janë vrarë brenda familjes
ANALIZA: Ku qëndron ‘hileja’ e Francës me negociatat?
Pendarovski në Beograd: E ardhmja e Ballkanit Perëndimor është Bashkimi Evropian
gazetamapo.al
Trump nderon të atin e Angelina Jolie: Je një aktor i shkëlqyer!
syri.net
Deklaratat dhe telefonata Meta-Palmer/ Reagon 'DASH', nuk përmend 'Venecian'Shoqëria Civile peticion qeverisë: Tërhiq menjëherë ligjin për Antishpifje
Vuçiq: Mini-Shengeni ishte ide e imja
shqiptarja.com
Kryegjyshata çel galerinë 'Omer Kaleshi', Baba Mondi rrëfen pse po hap portat e artit në institucion
infoglobi.com
The Velvet Revolution a Journey to Freedom of Czechs and Slovaks

Njoftime nga KEDS për punimet në rrjet

Epoka e Re 18.10. 17:55

Njoftime nga KEDS për punimet në rrjet

19.10.2019 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Prishtinë 1. Në NS 35/10kV Mazgiti do të ndërprehet: Dalja 10kV Lumi i Madh (kodi 15019008) nga ora 11:00 deri në ora 14:00. Vendet: Millosheva, Brezhnica (një pjesë), Stanovci i Epërm, Stanovc i Ulët, Lumi i Madh (Velika Rekë), Prilluzhë, Ras»»»

epokaere.com
Bota Sot 18.10. 17:34

Njoftime nga KEDS për punimet në rrjet, këto vende do të mesin pa rrymë

Kosova KEDS ka njoftuar se në vikend do të ketë ndërkreje të rrymës në disa vende për shkak të punimeve në rrjet. Njoftimi i KEDS: 19.10.2019 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Prishtinë 1. Në NS 35/10kV Mazgiti do të ndërprehet: Dalja 10kV Lumi i Madh (kodi 15019008) nga ora 11:00 deri n»»»

botasot.info
You can read more about this at Osservatorio Italiano