Atentat në Elbasan, vritet një person
shekulli.com.al
Tronditëse në Elbasan! Ekzekutohet me armë zjarri avokati i Emiljano Shullazit (Emri)
indeksonline.net
Gjithë Kosova e lumtur me mbylljen e kazinove, ndërsa një Shoqatë thotë se s’bën të ndodhë një gjë e tillë!
syri.net
Vritet avokati i Emiljano ShullazitRama i kërkon 5 veta nesër në miting, socialistit i ikën truri: “Ku ti gjej në fshat” Komentet
gazetablic.com
900 milionë euro për çdo klub, zbulohen shifrat e Superligës së Europës
Mbyllen 35 lokale të lojërave të fatit
Boshnjakët e Shijakut
Mandatet/ Betimi i deputetëve të rinj, Kuvendi bëhet me 94 vota. Kush ishin 3 emrat që ia bashkuan
newsbomb.al
'Urdhër me SMS administratës', Eljo Hysko i mohon menjëherë: Janë “fake-news” të fabrikuara në PD
indeksonline.net
Demaliaj thotë se kthimi në Kuvend i Listës Serbe i hedhë poshtë propagandat e Beogradit
Vritet 7-vjeçari shqiptar në Zvicër
cna.al
Denoncimi/ Maturantët detyrohen të marrin pjesë në miting
Zyrat me një ndalesë, Maliqi "përqafon" projektin e UNDP-së
gazetablic.com
Sonte i ftuar në ‘BlicInterview’ është deputeti i LDK-së, Arban Abrashi
balkanweb.com
Bardhi: Rama diktator, karrigen ia ka blerë krimi i organizuar
newsbomb.al
Lufta në Siri, Shtëpia e Bardhë: Territoret e mbajtura nga ISIS janë 100% të eliminuara
sot.com.al
Mohoi lajmin e shtrimit në spital në Berlin 'live' nga Tirana, ish-deputeti nuk i ndahet Ramës
Deputetë gjermanë: Djegia e mandateve nga Opozita cënon interesat europiane të shqiptarëve
FAKTET: Lobimi me para ruse, pse hetimi ndaj Lulzim Bashës nuk ka prapavijë politike
boldnews.al
Qeveria gjermane: Të parandalohet shit-blerja e votave, drejtësia të verifikojë akuzat për 25 qershorin 2017
Investim në Spitalin e Burgjeve – Gjonaj: 100 të dënuar dhe pacientë do të trajtohen me standarde të larta
Pavarësia, Rama: Daulleve të së shkuarës nuk i biem më, shqiptarët të bashkuar në BE
Ja 9 kryetarët e partive, “viktimë” e 25 qershorit
Edhe për sa kohë padrejtësia do të jetë ligj?
“Fotografoni njerëzit që merrni me vete”, presionet për mitingun në Tiranë: Me autobuza nga Gjirokastra te Lali Eri
shqiptarja.com
Thyhet bojkoti/ Deputetët kthehen në kuvend vetëm për të mos djegur mandatet
lajmpress.com
Me rastin e Festës së Sulltan Novruzit, Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta vizitoi sot Selinë e shenjtë të Kryegjyshatës Botërore Bektas
syri.net
VIDEO/ Shërbimet e huaja zbardhin bisedën skandaloze mes komisarit të Fierit dhe dëshmitarit... Komentet
insajderi.com
Shteti mbyll 7 mijë vende të punës – humb 14 milion euro në vit
lapsi.al
+18/ Dalin përgjimet për dosjen ‘Babale’, drejtori i policisë Fier i ofron para Alizotit për dëshminë e sajuar
sot.com.al
Salianji nxjerr audio-përgjimin e radhës për çështjen ‘Babale’
Shpallen kandidaturat për Inspektorin e Lartë të Drejtësisë
periskopi.com
Milaim Zeka: Kosova shtet i Burdushit, plot kazino e motele prostitucioni

Viktima e radhës nga i ftohti, zbardhen detajet për vdekjen e 65-vjeçarit në Korçë

Syri 12.01. 19:11

Viktima e radhës nga i ftohti, zbardhen detajet për vdekjen e 65-vjeçarit në Korçë

Një 65-vjeçar është gjetur i pajetë, në ish-zonën e fermës në Korçë. Dyshohet se i ftohti i shkaku që shënon viktimën e radhës në rrugët e qyteteve këtë fillim viti. Viktima është identifikuar si Vasil Mati. Ai ka humbur jetën ndërsa shkonte të punonte si roje në Manastirin e Çifligut. Trupi është »»»

syri.net
MIA - Makedonska Informativna Agencija 07.03. 17:02

Do të mësohet edhe gjuha maqedonase në Universitetin e Korçës

Në Universitetin “Fan Noli” në Korçë do të ketë mësim për gjuhën maqedonase, që si ide ka lindur nga Simpoziumi shkencor kushtuar “Jetës dhe veprës së Stero Spase-s”, në dhjetor të vitit të kaluar (2018), kur ministri Edmond Ademi në bisedë e sipër me rektorin profesor- doktor Ali Jashari, kishte k»»»

mia.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano