Bilanci i fundit i tërmetit: 915 banesa dhe pallate të dëmtuara
Ngjarjet e datës 23 shtator
rtsh.al
Panik nga tërmeti në Tiranë, Rama: Fakenews kriminal që duhet neveritur!
Qeverisja e ´merituar´
tetovasot.com
Paralajmëroi tërmetet, reagon sizmiologu grek: Ja pse u detyrova të përgënjeshtroj lajmin
epokaere.com
Osmani: Libreza partiake nuk do të jenë më kriter i punësimit
Valon Grabovci merr mbështetje të madhe nga Strellci i Deçanit
Drejtori i Institutit të Ndërtimit, Agron Hysenlliu: Nuk ka vend për panik, pallatet e sigurta
Koçi: Në banesat e dëmtuara nga tërmeti do ketë ndërhyrje radikale, tek të tjerat kompensim
indeksonline.net
Molliqaj: Kur isha në Vetëvendosje, amerikanët nuk na kanë takuar fare!
periskopi.com
Kadrijaj: Vjosa Osmani të shkojë edhe në Prekaz, ta kuptojë se s’u çliruam veç me mend por edhe me mund
indeksonline.net
Skandaloze/ Votim grupor në diasporë: 3 persona mbushin 50 fletëvotime
Granit Shala i AAK-së merr mbështetje nga veteranët e UÇK-së
koha.net
Ejupi thotë se prapa “Plisave” është dikush
syri.net
Izraeli ende pa një shumicë qeverisëse, partitë arabe kundër Netanyahu-t
klankosova.tv
Respektimi i ezanit bashkon politikanët kosovarë (VIDEO)
boldnews.al
Thaçi sulmon Haradinajn në VOA: Cënoi raportet me SHBA, kufijtë mashtrim elektroral
insajderi.com
Sejdiu: Në Krojmir ka njerëz edhe të lapsit, edhe të pushkës
cna.al
Thaçi flet për sfidat e paszgjedhjeve dhe garancinë e marrëdhënieve me SHBA e BE
rtsh.al
Bilanci i fundit i tërmetit: 915 banesa dhe pallate të dëmtuara
hashtag.al
"Po punojmë të rikthejmë Turqinë në programin e avionëve F-35" - Senatori amerikan pas takimit me Erdogan
cna.al
Berisha me qytetarët pas tërmeteve/ Opozita jo parlamentare me pushime në Hollandë
Shkreli: Ndërtesat në Tiranë janë të sigurta, nuk ka vend për panik
syri.net
PAMJE TË FRIKSHME/ Tërmeti shkatërron plotësisht rrugën në Porto Romano
insajderi.com
Profil | Kush është Bedri Krasniqi dhe për vrasjen e sa policëve akuzohet ai
insajderi.com
Vrau policë kosovare e ndërkombëtar e pastaj bashkëpunoi me drejtësinë, kush është Shkumbin Mehmeti
insajderi.com
Historia e errët që mbulon vrasjen e Isuf Haklajt e Sebahate Tolajt, si u përfshi politika në të
insajderi.com
Këta janë policët e rënë në detyrë, InDoks sjell 20 historitë e tyre
rtsh.al
Ministrja e arsimit: Të hënën në qarqet Tiranë, Durrës dhe Elbasan, nuk do të zhvillohet mësim
insajderi.com
Haradinaj: Do ta zhvillojmë edhe Luginën e Preshevës
insajderi.com
Haradinaj flet për Thaçin dhe Veselin: LDK-ja i mbajti në pushtet nga paaftësia
infoglobi.com
3 tërmete shkundin Shqipërinë, 68 të lënduar
lexo.com.al
Christian Lange solidarizohet me Shqipërinë, shpërndan shënimin e Ballës: “Lutjet e mia janë për ju”
rtsh.al
Këshilli Bashkiak i Tiranës miraton fondin 1 mln dollarë për të prekurit nga tërmeti
shqiptarja.com
Tërmeti, Mogherini telefonon Ramën: Gati t'u ndihmojmë Tërmeti në Shqipëri/ Mogherini-Hahn: Gati të ndihmojmë Shqipërinë
rtsh.al
Veliaj: Do fokusohemi që të rikuperojmë shpejt dëmet
kosova-sot.info
Haradinaj i 'sulmon' fortë Thaçin e Veselin, ja çka iu thotë
epokaere.com
LOJA TREPÇA-CRVENA ZVEZDA, LOJA E ZEZË E RADHËS QË VIE NGA SERBIA
Avansimet në ushtri, Gjykata Administrative vendosi në favor të ish – presidentit Ivanov

Blerim Latifi thotë se rrezikojmë që brenda një kohe të shkurtër të bëhemi shtet i dështuar

Periskopi 21.09. 22:54

Blerim Latifi thotë se rrezikojmë që brenda një kohe të shkurtër të bëhemi shtet i dështuar

Kandidati për deputet nga PDK, Blerim Latifi, ka thënë se kjo parti ka njerëz të mrekullueshëm, kuadro shumë të mira, që punojnë me nder dhe krenari. “Unë kam hyrë në listën e PDK-së për të qenë zëri i tyre në Kuvendin e Kosovës. Edhe PDK ka defektet e saj, por e mira është se Kadri Veseli ka folur»»»

periskopi.com
Klan Kosova 21.09. 21:45

Blerim Latifi: Rrezikojmë që brenda një kohe të shkurtër të shkojmë në situatën e shtetit të dështuar (VIDEO)

Kandidati për deputet nga PDK, Blerim Latifi, ka thënë se kjo parti ka njerëz të mrekullueshëm, kuadro shumë të mira, që punojnë me nder dhe krenari. “Unë kam hyrë në listën e PDK-së për të qenë zëri i tyre në Kuvendin e Kosovës. Edhe PDK ka defektet e saj, por e mira është se Kadri Veseli ka folur»»»

klankosova.tv
Gazeta Blic 02.09. 09:55

Veseli uron nxënësit dhe mësimdhënësit për vitin e ri shkollor

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, njëherësh kandidat për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, ka uruar sot të gjithë nxënësit për fillimin e vitit të ri shkollor. “Dua të uroj të gjithë nxënësit e Kosovës për ditën e parë të shkollës. Shpresoj që ky vit të jetë sa më i mbarë, i frytshëm e me rezulta»»»

gazetablic.com
Insajderi 02.09. 09:37

Veseli uron nxënësit dhe mësimdhënësit për vitin e ri shkollor

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka uruar sot të gjithë nxënësit për fillimin e vitit të ri shkollor. “Dua të uroj të gjithë nxënësit e Kosovës për ditën e parë të shkollës. Shpresoj që ky vit të jetë sa më i mbarë, i frytshëm e me rezultate sa më të mira për ta. Një urim veçanërisht të përzemërt e»»»

insajderi.com
RTK 02.09. 09:35

Veseli uron nxënësit dhe mësimdhënësit për vitin e ri shkollor

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, njëherësh kandidat për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, ka uruar sot të gjithë nxënësit për fillimin e vitit të ri shkollor. “Dua të uroj të gjithë nxënësit e Kosovës për ditën e parë të shkollës. Shpresoj që ky vit të jetë sa më i mbarë, i frytshëm e me rezulta»»»

Kosova Press 02.09. 09:35

Veseli uron nxënësit dhe mësimdhënësit për vitin e ri shkollor

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka uruar sot të gjithë nxënësit për fillimin e vitit të ri shkollor. “Dua të uroj të gjithë nxënësit e Kosovës për ditën e parë të shkollës. Shpresoj që ky vit të jetë sa më i mbarë, i frytshëm e me rezultate sa më të mira për ta. Një urim veçanërisht të përzemërt e»»»

Telegrafi 02.09. 09:21

Veseli uron nxënësit dhe mësimdhënësit për vitin e ri shkollor

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, njëherësh kandidat për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, ka uruar sot të gjithë nxënësit për fillimin e vitit të ri shkollor. “Dua të uroj të gjithë nxënësit e Kosovës për ditën e parë të shkollës. Shpresoj që ky vit të jetë sa më i mbarë, i frytshëm e me rezulta»»»

telegrafi.com
Kosova 19.06. 22:08

Veseli: S’më intereson cila është vështirësia, vendimi i sotëm vlen për të gjithë zyrtarët e PDK-së - Kosova Info

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, njëherësh Kryetari i Kuvendit të Kosovës, ka folur rreth vendimeve të fundit sa i përket lirimit nga detyra të zyrtarëve të këtij subjekti partiak të cilët janë të përfshirë në aktakuza për korrupsion. Veseli në Zonën B të Klan Kosovës, ka th»»»

kosova.info
Zeri 19.06. 22:06

Pas shkarkimit të zyrtarëve të PDK-së me aktakuza deklarohet Kadri Veseli

Veseli në Zonën B të Klan Kosovës, ka thënë se është i vendosur dhe është zotuar se këtij procesi do t’i shkojë deri në fund. ”E kam pritur këtë moment. Jam i vendosur. Në sakrifica e kemi fituar lirinë kemi dhënë shumë e nuk kemi ndërmend me humb lirinë në rrethana të paqes për shkak të egos dhe v»»»

24-ore 23.05. 16:22

Veseli flet për rastin me fajde, paralajmëron dorëheqje nëse verifikohet i përfshirë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka folur në një konferencë të jashtëzakonshme shtypi në lidhje me rastin me fajde i publikuar nje dite me pare në media ku është përmendur emri i tij. Ai ka thënë se do të jape dorëheqjen nëse del diçka e vërtetë nga ky rast. “Dua të deklaroj që nuk kam »»»

24-ore.com
Tetova Sot 23.05. 11:22

Veseli premton dorëheqje nëse del diçka e vërtetë në rastin me fajde

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka folur sot në një konferencë të jashtëzakonshme në lidhje me rastin me fajde i publikuar dje në media ku është përmendur emri i tij. Ai ka thënë se do të jap dorëheqje nëse del diçka e vërtetë për të nga ky rast. “Dua të deklaroj që nuk kam të bej asgj»»»

tetovasot.com
Infokusi 23.05. 11:18

Kadri Veseli paralajmëron dorëheqje

Kryetari i PDK-së, njëherazi krytari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli, ka folur për publikimin e një video ku akuzohet se ai i mori 200 mijë euro një biznesmeni. Veseli ka thënë se nëse del diçka e vërtët për përfshirjen e tij në këtë aferë do të jap dorëheqje. “Dua të ju siguroj se nëse del vetë»»»

gazetainfokus.com
Lajmpress 23.05. 11:07

Veseli premton dorëheqje nëse del diçka e vërtetë në rastin me fajde

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka folur sot në një konferencë të jashtëzakonshme në lidhje me rastin me fajde i publikuar dje në media ku është përmendur emri i tij. Ai ka thënë se do të jap dorëheqje nëse del diçka e vërtetë për të nga ky rast. “Dua të deklaroj që nuk kam të bej asgj»»»

Alsat M 23.05. 11:04

Veseli premton dorëheqje nëse del diçka e vërtetë në rastin me fajde

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka folur sot në një konferencë të jashtëzakonshme në lidhje me rastin me fajde i publikuar dje në media ku është përmendur emri i tij. Ai ka thënë se do të jap dorëheqje nëse del diçka e vërtetë për të nga ky rast. “Dua të deklaroj që nuk kam të bej asgj»»»

alsat-m.tv
You can read more about this at Osservatorio Italiano