mia.mk
Qeveria e Kosovës ndau 400 mijë euro për luftë kundër virusit korona
kosova.info
Efekti i vendimit për taksën, edhe Vuçiqi e quan Kurtin mashtrues
periskopi.com
SHBA e BE me qëndrime të ndryshme rreth planit të Kurtit për taksën
shqiptarja.com
Henri Çili 'PR' në televizione për të lehtësuar pozitën e vellezërve dënuar për vrasjen e policit! Si u arrestua pronari i UET
alsat-m.tv
Kurti shkarkon dy borde të tjera dhe anulon vendimin për zvogëlimin e akcizës në duhan
syri.net
Gjykata liron kreun e Dhomës së Tregtisë në Lezhë, Paloka: U përballa me një maskaradë të drejtë(z)isë …
zeriamerikes.com
Thaçi: Tarifat të hiqen sepse po e izolojnë Kosovën
insajderi.com
Kurti shkarkon bordin e “Infrakosit” – të afërm të Thaçit, Haradinajt, Halitit dhe Hoxhajt mbesin pa pozita publike
ekonomiaonline.com
Kuvendi komunal i Rahovecit mban mbledhje, merren një sërë vendimesh
Koronavirusi/ Nga Roma në Milano, kompanitë ajrore pezullojnë dhe reduktojnë fluturimet drejt Italisë
shqiptarja.com
Presidenti Hashim Thaçi akuzon Kryeministrin Kurti për prishje të marrëdhënieve me SHBA: Po izolon Kosovën Richard Grenell: Tarifat të hiqen plotësish
vizionplus.tv
“Albin Kurti po gabon rëndë”/ SHBA dhe BE përplasen për taksën ndaj Serbisë
Erdogani vë në provë durimin e NATO-s/ Turqia vendos të mos i pengojë më emigrantët, nis marshimi drejt BE-së
shqiptarja.com
Gjykata liron kreun e dhomës së tregtisë në Lezhë, u arrestua pas vdekjes së një punëtori në kompaninë e tij
aa.com.tr
Parlamenti turk do të mbajë seancë të mbyllur për Sirinë
shqiptarja.com
PAMJET e arrestimit të grupit të trafikantëve dhe armët e municionet pa leje që u gjetën në Lazarat Prona dhe para' në këmbim të lirisë së Alikojve që
shqiptarja.com
Përgjysmohen lejet e ndërtimit pas tërmeteve të nëntorit, INSTAT: Tremujorin e fundit kanë rënë me 45.6%
koha.net
GLSP: Vettingu është forma e vetme për të kthyer dinjitetin dhe pavarësinë në sistemin e drejtësisë
Mblidhet Komisioni Hetimor për Presidentin, thirret për të dëshmuar Ardian Dvorani
shqiptarja.com
Dy herë në kurthin e koronavirusit. A është i mundur infektimi nga virusi i ri kinez?Koronavirusi, ‘Qetësohet’ ritmi i lartë i infeksioneve në Itali,
“Emigrantët i drejtohen kufijve”, BE paralajmëron Turqinë: Përmbush detyrimet e marra
aa.com.tr
"Vala e refugjatëve do të rritet nëse situata në Siri përkeqësohet"
tetovasot.com
BDI: Zhvillimi ekonomik të barabartë, ulje të papunësisë dhe rritja të pagave
indeksonline.net
Stoltenberg: NATO-ja mbështet fuqishëm Turqinë, solidarizohemi me ta
mia.mk
Osmani-Edshtadler: Austria është lobuesi më i madh për integrimin e Ballkanit Perëndimor në BE
shqiptarja.com
Vetingu/ Konfirmohet në krye të Departamentit të Policisë Kriminale, Artan Shkëmbi
Reforma zgjedhore/ Nga Gjiknuri konsultim ekspertësh, Byllykbashi, Vasili.. tek Basha për…
Kush janë socialistët që u arrestuan bashkë me Henri Çilin….???
aa.com.tr
OKB: Komuniteti ndërkombëtar të rrisë mbështetjen ndaj Turqisë për refugjatët
vizionplus.tv
Ndalohen afganët tek Ura e Mifolit, gra e fëmijë po ecnin në këmbë buzë rruge
lexo.com.al
Shorti i Europa League: Interi sfidon Getafe, Man. United me fat
hashtag.al
Bashkë me Henri Çilin, në pranga dhe një kandidat për deputet dhe burri i një kandidateje tjetër
newsbomb.al
Komisioni Hetimor për shkarkimin e Metës, thirret për të dëshmuar Ardian Dvorani
Ky është programi i nesërm në `Mirëmëngjesi Kosovë`
almakos.com
Kluhe : Nuk ka vend për panikë, vetëm pesë për qind e të sëmurëve nga koronavirusi janë në gjendje kritike
ibna.al
Hahn dhe Vuçiq diskutuan për zhbllokimin e dialogut Kosovë-Serbi
ibna.al
Kosovë, debate mbi mundësinë e zgjedhjeve
ibna.al
Haradinaj sot do të intervistohet në Hagë
ibna.al
Kosova drejtë zgjedhjeve të reja parlamentare
ibna.al
Ndihma e Rusisë për modernizimin e ushtrisë serbe e rrezikon sigurinë në rajon
ibna.al
Pas pushimeve të deputetëve pritet fillimi i dialogut politik
ibna.al
Pas Macron e Merkel, edhe Trump organizon takim me Kosovën e Serbinë
insajderi.com
Bora i zë në 'befasi' institucionet, magjistralja Prishtinë-Lipjan e pa pastruar
shqiptarja.com
Bora krijon peisazhe të mrekullueshme në qytetin e PukësNdryshime drastike të motit, reshje dëbore dhe shi në Dibër, Bulqizë, Librazhd e Durrës

Politika e brendshme dhe e jashtme e Skënderbeut

Epoka e Re 19.01. 11:38

Politika e brendshme dhe e jashtme e Skënderbeut

NEXHAT KRASNIQI Me rastin e 552-vjetorit të vdekjes së Gjergj Kastriotit Skënderbeut Skënderbeu lindi në familjen e Kastriotëve rreth vitit 1405. Ishte djali i Gjonit dhe i Voisllavës. Vëllezërit e Skënderbeut ishin: Stanishi, Reposhi dhe Konstadini. Skënderbeu kishte pesë motra: Marën, Jellën, Ang»»»

epokaere.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining