lapsi.al
Votohet ligji që e bën Ramën pronar të të gjitha trojeve në bregdet
indeksonline.net
Turqia: Nuk është armëpushim, vetëm një pauzë 120 orëshe
telegrafi.com
Gucati: Kemi disa kërkesa për Kurtin, por e para do të jetë shfuqizimi i Gjykatës Speciale
Turqia do të pezullojë 120 orë operacionin “Burimi i Paqes”, YPG do të tërhiqet nga zona e sigurt
aa.com.tr
Pence: SHBA dhe Turqia arritën marrëveshje
kohajone.com
Ambasadori amerikan në BE përballë pyetjeve të ligjvënësve
Kancelarja Merkel një plan për tiu kundërpërgjigjur Macron
vizionplus.tv
Negociatat/ Gjipali: Franca vendos veton për arsye që nuk lidhen me Shqipërinë
blog.alpenews.al
ILIR YZEIRI/ Zoti Makron na bëri të kujtojmë Francën e shekullit që shkoi - AlpeBlog
aa.com.tr
Hahn: Shqipëria i ka përmbushur detyrimet
Gjykata e Hagës thërret për intervistim ish-komandantin e FSK-së në Kosovë
Nis rinumërimi i 530 vendvotimeve në Kosovë, KQZ jep arsyet
epokaere.com
Njoftime nga KEDS për punimet në rrjet
aa.com.tr
Pence: SHBA dhe Turqia janë dakorduar për armëpushim në Siri
rtsh.al
Presidenti Erdogan pret zv/presidentin e SHBA, Mike Pence
Fillon darka e punës e 28 liderëve europian në Bruksel, ja kur jepet vendimi për negociatat
tvklan.al
Kreu i KE: Tirana e Shkupi meritojnë vendim pozitiv
rtsh.al
Kili, mblidhet asambleja e Interpolit, merr pjesë Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu
Ministri i Drejtësisë në Kosovë thirret nga Gjykata Speciale
tetovasot.com
Makron para fillimit të Këshillit të Evropës në Bruksel nuk ka thënë asgjë lidhur me zgjerimin
Shtyhet gjyqi i “Babales”, Albert Veliu pritet që të ekstradohet nga Belgjika
Vuçiq e pyet sërish ambasadorin britanik: A do të fotografoheshit edhe me Dodikun si me Kurtin?
Ambasadorja turke në Malin e Zi komenton operacionin “Burimi i Paqes“
kosova.info
Muhaxhiri: Pa u ashpërsuar dënimet për fajtorët, s’ndalet manipulimi në numërimin e votave
syri.net
Nuk ndalen banorët e 'Unazës se Re', vazhdojne protestën për mbrojtjen e banesave të tyreTransparency International: Kompanitë ‘fantazmë’, baza e korr
epokaere.com
Zyberaj: AKR-ja do të jetë pjesë e Kuvendit
boldnews.al
Haradinaj flet pa doreza: Rama vuri Cakajn për të ndarë Kosovën…
Gjykata e Apelit për Krime të Rënda shuan shpresën e Klemend Balilit
rtsh.al
Kryeministri i Bullgarisë, Borisov: Të vendosësh për mos-hapjen e negociatave, do të ishte një gabim historik
gazeta-shqip.com
Premtime, tendera dhe gjyqe, por Lana s’ka ende shpresë
lexo.com.al
Von der Leyen: Ndjej keqardhje të thellë… Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut bënë sakrifica!
kohajone.com
Kënga e humbur shkodrane për Ali Pashë Tepelenën
Panariti: JO-ja e negociatave një dëshpërim për rininë shqiptare
kallxo.com
Shkarkime të reja në Telekom, Bedri Istrefi largon edhe disa menaxherë
Ramush Haradinaj rrëfehet për Artur Zhejin: Ndalova grabitjen e 10 miliardë eurove nga Vuçiç-Rama-Thaçi, Kosovën e shpëtova unë, Meta e Berisha
Shqiptarja 26.05. 16:00

Rudina Hajdari: Vazhdon përpjekja për hapjen e negociatave

Deputetja e Partisë Demokratike në Kuvend, ka reaguar në lidhje me protestën e mbajtur mbrëmjen e djeshme nga opozita.Hajdari ka shprehur mirënjohjen e saj për qytetarët dhe protestën paqësore, ndërsa ka thënë se vazhdon përpjekja për hapjen e negociatave në javët e ardhshme."U jam mirënjohëse të g»»»

shqiptarja.com
Bold News 21.05. 22:12

Ruçin e quan kryetar, Ballën koleg, ndërsa opozitën të dhunshme/ Hajdari çudit holandezët

Në krah të Taulant Ballës dhe Gramoz Ruçit, i pari kryetar i Grupit Parlamentar socialist dhe tjetri, kryetar i Kuvendit, deputetja Rudina Hajdari, ishte pjesë e delegacionit parlamentar shqiptar për të lobuar lidhur me hapjen e negociatave për Shqipërinë nga Holanda, një prej shteteve që konsidero»»»

boldnews.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano