Miratohet në parim Projektbuxheti i Mbrojtjes për vitin 2020
Spiuni rus - Shqipëria e dëbon, Rusia e dërgon në BH
Balla sulmon Metën pasi "përzuri" Borchard nga Presidenca: Kthehu në shina!
ekonomiaonline.com
Vjosa Osmani zotohet që Qeveria e re do të investojë në kapitalin dhe potencial njerëzor të Kosovës
newsbomb.al
Nuk e ftoi Meta, Balla justifikon veprimin e Borchardt: Nuk ofendoi shqiptarët por disa banorë, e fyen të parët
rtsh.al
Vlorë, sherr pas përplasjes së makinave, shoferi plagos gabimisht kunatin
Shalsi: Mbështetje financiare për sipërmarrjet që duan të rriten në treg
Shqipëria ka nivelin më të ulët të tatim fitimit për kompanitë IT në Ballkanin Perëndimor
gazeta-shqip.com
Përse Rusia nuk do që të zgjidhet çështja e Kosovës?!
VIDEO/ Pëllumbi për ATSH: Reforma zgjedhore do të miratohet, PD e ka derën hapur në Komision
shqiptarja.com
Tentuan të vrasin 'Inezin e Vlorës'/ Gjykata mbyll në qeli nipin e 'Çipurit' dhe tre të tjerë
kohajone.com
Braçe fyen tifozët: Jeni një tufë idiotësh
gazeta-shqip.com
Mediat në Kosovë: Thaçi po afrohet me Metën!
evropaelire.org
Trump do ta shqyrtojë dhënien e dëshmisë në hetimet kundër tij
balkanweb.com
“Borchardt ngriti gishtin po Vlahutin çfarë do ngrinte?”, Kryemadhi: Pyesni Erion Veliaj
rtsh.al
Buxheti 2020, financohet për herë të parë transplanti i palcës së kockës
kallxo.com
VV-së i shtohet një deputet
balkanweb.com
A do ta zhbëjë opozita ‘Shengenin e Ballkanit’ kur të vijë në pushtet? Kryemadhi: Pro lëvizjeve të lira, por duhet transparencë për marrëveshjet që sh
shqiptarja.com
Ngërçi kushtetues/ BE ndan qartazi rolin e KED-së dhe i vë pikat mbi 'i' afatit 30 ditor për Metën
koha.mk
Nis betejën ligjore me IAAF për shkak të “testosteronit”
tetovasot.com
POLITIKA QË ZHURMON ATY KU NUK DUHET…
kohajone.com
Dëshmori Artan Cuku- Meteori që s’do shuhet kurrë
boldnews.al
“45.000 euro ja dhashë një personi me pushtet“/ Zbardhet dosja ndaj sekretares së ish-ministres socialiste
Në Kuvendin e Shqipërisë konstituohet Bordi Këshillimor i Projektit "Mbështetje për Parlamentin dhe Edukimin Qytetar në Shqipëri (PACEP)
syri.net
LIVE/ Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi bashkëbisedim me gazetarëtBasha konfirmon, takimi me Presidentin nesër në ora 9:00 Komentet
kosova.info
Kurti nuk e dëshiron në koalicion Nisman dhe AKR’në: Preferon këtë parti
Do ta zhbëjë opozita minishengenin? Ja si përgjigjet Kryemadhi
Publikohet kalendari i javës së 13-të të superligës, “Skënderbeu”-“Tirana” luhet të shtunën
gazetaexpress.com
Qeveria nis të paguajë Kastratin dhe Salillarin për koncesionin e ‘Rrugës së Kombit’Te fundit
Europa, SHBA-të dhe Britania dënojnë dhunën e ushtruar ndaj protestuesve në Hong Kong
rtsh.al
FOTOT EKSKLUZIVE/ RTSH.al sjell disa prej momenteve më pikante të sfidës Shqipëri- Francë që përfundoi 0- 2
“Situatë dramatike”, Presidenti Meta u bëri ftesë partive të opozitës, zbulohet lëvizja e kreut të PD. Në selinë blu do të…
Politikës shqiptare i dërgohen mesazhe në shqip dhe gjuhë të huaj: Dialogoni!
tvklan.al
Rrjeti 5G, Gjenerali Jones: Vendosni kujt do t’ia besoni
rtsh.al
“Kombëtarja” mbjell pemë, kryebashkiaku Veliaj bën bashkë legjendat e futbollit shqiptar
Kosova humb nga Anglia, por jo edhe gjasat për kualifikim në europian
ekonomiaonline.com
Meta: Liria fetare është thelbësore për paqen dhe stabilitetin
Atentati makinës së Arjan Ndoj/ Kejvina Kthjella: Hiqni sekuestron ndaj makinës dhe celularit
alsat-m.tv
Petrevski: Pa ndihmë ndërkombëtare, kthimi nga vatrat e luftës është i pamundur
javanews.al
"Më mirë një Gjykatë me pak anëtar sesa me shejtanin brenda"/ Balla për Metën: Nuk e ka me Vettingun, por me reformën
gazeta-shqip.com
Braçe konfirmon SHQIP: U shpërndanë bileta nga Duka për thirrjet “Rama ik”

Shkodër, operacioni anti-informalitet, bllokohet për herë të dytë punishtja e turshive dhe e salcave

RTSH 17.10. 17:00

Shkodër, operacioni anti-informalitet, bllokohet për herë të dytë punishtja e turshive dhe e salcave

Një punishte që prodhonte produkte ushqimore të ndryshme është bllokuar në lagjen “Skënderbeg”, në zonën industriale ish-Fermentimi, në kuadër të aksionit anti-informalitet, ndërsa është shpallur në kërkim pronari Gëzim Bala, 61-vjeç. Pas indicieve është bërë kontrolli i ambienteve nga ku u zbulua »»»

rtsh.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano