alsat-m.tv
Франција ги поздравува реформите во земјава
kanal5.com.mk
Пораките на бугарскиот претседател Радев опасни и непотребни – сметаат дел од експертите
alsat-m.tv
Две иницијативи, Македонија да стане една изборна единица
„Бел документ“ за развој и планирање на одржливата урбана мобилност
kapital.mk
Политичка платформа „Македонски концепт“ – шанса конечно да изградиме нормална и модерна држава
Северна Македонија ќе ги зајакне јавните финансии и ќе ја подобри конкурентноста со поддршка од Светска банка
mia.mk
Пратеници на студиска посета во САД за борба против корупцијата и одговорното владеење
alsat-m.tv
Бундестагот ќе гласа за почеток на преговорите за членство на Македонија во ЕУ
Државниот врв обединет во намерата за одлучна борба и организиран пристап во справувањето со нападите на центрите за дезинформации и лажни вести врз д
kanal5.com.mk
Ултиматум од Радев - Ако нема договор, ќе има екстремни мерки и нова позиција
makfax.com.mk
Макрон и Конте во Рим разговараа за миграционите политики
kapital.mk
Европскиот Бизнис паѓа жртва за односите на ЕУ со САД и Кина
kurir.mk
Глобален протест: Неделата на иднината почнува со протест пред Влада
kurir.mk
Героски: Безвредно бомбашко шоу на позерката Фатиме Фетаи
mia.mk
Поранешните шпиони не водат „гламурозен живот“
press24.mk
Димитров за Рекет: Никогаш нема штета кога прљавштина ќе излезе на виделина
kanal5.com.mk
СДСМ: Фамилијарните инсталации на ВМРО-ДПМНЕ во судството 11 години се спроведуваа
alsat-m.tv
Иванов и Црвенковски ќе куртулат од намалување на пензионерските привилегии
press24.mk
Преслушани 25 „бомби“ за „Монструм“ - судењето продолжува на 4 октомрви
press24.mk
Заев: Доаѓа убаво време за Северна Македонија, Албанија и Косово
makfax.com.mk
Ексминистерот за правда, Беџети, одбил да ја потпише екстрадицијата за обвинети во „Монструм“
makfax.com.mk
Случај „Монструм“: Во судницата се слушаат разговори во врска со настанот на луѓе блиски до Груевски
puls24.mk
Откриено како бил убиен рибарот -„БОМБИ" ЗА „МОНСТРУМ": Се слушаат гласовите на Јанакиески, Камчев, Нада Груевска –
kapital.mk
Епл треба да и плати на Ирска 13 милијарди евра данок
mia.mk
ЕУ му порача на Џонсон да престане да се преправа дека преговара за Брегзит
kurir.mk
ВМРО-ДПМНЕ: Македонија тоне во корупција
makfax.com.mk
САД бараат конфискација на приходите од продажбата на книгата на Сноуден
press24.mk
Пецас: Северна Македонија може да отпочне преговори со ЕУ само во пакет со Албанија
sitel.com.mk
Европски Парламент даде зелено светло за Кристин Лагард да биде на чело на ЕЦБ
sitel.com.mk
Студентите повторно не ѝ дозволуваат влез на ректорката на Универзитетот
kapital.mk
Европски Парламент даде зелено светло за Кристин Лагард да биде на чело на ЕЦБ
kanal5.com.mk
Поддршка од европските социјалисти за старт на преговорите со ЕУ
press24.mk
Шекеринска- Станишев: ПЕС е силен поддржувач Република Северна Македонија да добие датум за преговори со ЕУ во октомври
kurir.mk
O2 Иницијатива: Ништо не е реализирано од програмата за намалување на загадувањето за 2019 година
mia.mk
Поддршка од европските социјалисти за старт на преговорите со ЕУ
kanal5.com.mk
Еуроактив: Со изборот на Трочани, Фон Дер Лајен порача дека до проширување нема да дојде
kapital.mk
Која е порaката на Фон дер Лајен за Западен Балкан?
mia.mk
Евроактив: Која е порaката на Фон дер Лајен за Западен Балкан?
АКЦИИТЕ НА ОПОЗИЦИЈАТА ОД ТИПОТ „НЕМА ПРАВДА, ИМА МИР“ ОЧЕВИДНО ЧКРИПАТ
ИФИМЕС: „РЕКЕТ“ Е ПОСЛЕДИЦА НА ПЛАНИРАНА И КООРДИНИРАНА РАЗУЗНАВАЧКА АКЦИЈА
MEДИУМСКИТЕ ЏИНОВИ ВО БОРБАТА ПРОТИВ ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ БАРААТ ПОМОШ ОД НАУКАТА
НА ЈУБИЛЕЈОТ НА ФЕСТИВАЛОТ МАНАКИ ИМА ДОВОЛНО ЅВEЗДИ ОД ЗАНАЕТОТ
ОРБАНОВ ТРИУМФ НАД УНИЈАТА – ШТО ИМА МАКЕДОНИЈА ОД ТОА?
МАС: НЕМА ВЕЌЕ НИКАКВИ ПРЕЧКИ ЗА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА
БУГАРИТЕ ДВА ПАТИ ГО ЕГЗЕКУТИРАА „ЈУЖЕН ТЕК“
ЦРВЕНАТА АРМИЈА- ОСЛОБОДИТЕЛ ИЛИ ОСВОЈУВАЧ НА БУГАРИЈА?
НОВА ИНИЦИЈАТИВА ЗА ЗАПАДЕН БАЛКАН?
ТРИ ЧИТАЊА НА ЏОН БОЛТОН
makfax.com.mk
По три часа одложување, почна трилатералната средба за Сирија
ФРЕНСИС ФУКУЈАМА: ОВА Е ДЕФИНИТИВНО УШТЕ ЕДЕН ЛОШ ПЕРИОД ЗА ДЕМОКРАТИЈАТА (3)
ТАЗИ ДОКАЗ НЕ Е ДОКАЗ
ВМРО ПОБЕДИ, СДСМ и ДПМНЕ ИЗГУБИЈА!
alfa.mk
Целосно спротиставени ставови на премиерот и на странците за „Рекет“
Османи во Брисел, Туск во Скопје пред одлучувачкиот самит на ЕУ за земјава
makfax.com.mk
Едвард Сноуден посакува Макрон да му даде политички азил
makfax.com.mk
Курц: Австрија ќе поддржи корекција на границата ако Белград и Приштина се договорат
makfax.com.mk
Лајчак: Ниеден народ во БиХ не смее да биде исфрлен од игра

Зариф: Иран нема да се врати на преговарачка маса

MIA 16.05. 15:04

Зариф: Иран нема да се врати на преговарачка маса

Иранскиот министер за надворешни работи Мохамад Џавад Зариф денеска изјави оти американскиот претседател Доналд Трамп се лаже ако мисли дека Иран ќе се врати на преговарачката маса Техеран, 16 мај 2019 (МИА) – Иранскиот министер за надворешни работи Мохамад Џавад Зариф денеска изјави оти американск»»»

mia.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano