kohajone.com
Një qeveri me taksa të larta, të shumta dhe kontradiktore
Trump: Nëse Irani do të kërkojë luftën, ky do të ishte fundi për të
cna.al
Tendera të dyshimtë dhe nën hetim nga Prokuroria/ Isa Sakja kryebashkiaku i pallateve në rërë
Shqiptarja e vogël Aida jepte frymën e fundit në Zvicër, kurreshtarët bënin fotografi
Opozita: Takime në Londër dhe Itali për krizën politike
Tepsia financiare e vendoreve: PS merr 85% të fondit
Si i befasoi gjermanët për vizat e kosovarëve Ministri Seehofer?
periskopi.com
Krasniqi-Molliqajt: Veprimi i Brovinës e dëmtoi më së shumti PDK’në, s’mund të dalim çdo ditë me qëndrime
epokaere.com
PSD-ja i kërkon përgjegjësi PDK-së për publikimin e fotografisë nga Brovina
koha.mk
Familja e Emiliano Sala e akuzon Cardiffin për mosmbështetje
Nga jugu në veri dhe nga lindja në perëndim, 1334 km rrugë në rehabilitim të plotë
boldnews.al
“Eltoni vdiq nga gabimet e …”/ Denoncimi i fortë, ja pse vdiq elektricisti në Durrës
aa.com.tr
Malcolm X, përkujtohet në 94 vjetorin e lindjes
Si funksionon mafia e landfillit të dherave Ahmetaj-Gjiknuri, si vendosen gjobat ndaj bizneseve
Zgjedhjet në Mitrovicën e Veriut, reagojnë Beogradi e Prishtina
epokaere.com
Për katër muaj në Kosovë u regjistruan 3 294 biznese
insajderi.com
Veprimtaria e mafiozit Curri në Çeki në mesin e gjashtë banditëve të Ballkanit
kallxo.com
VV kërkon dorëheqjen e Kadri Veselit, pas fotografisë së Flora Brovinës
“Anija kozmike” Mogherini po kthehet e dështuar në Itali
Flet kushëriri i Ramës tregon vuajtjet: Si më hoqën tre organe… Edi më grabiti pronën, Berisha më kompensoi financiarisht…
Deputetët e LDK-së dhe VV-së lëshojnë seancën - RTV21
koha.net
Sonte për emisionin “Puls” Pal Lekaj, Ministër i Infrastrukturës
rtsh.al
Daçiç për zgjedhjet: Ishte një demonstrim force i serbëve në mbrojtje të veriut të Kosovës
UKRAINË – Zelensky merr zyrtarisht postin e presidentit
Integrimi në BE/ Tsipras me kushte: Mbështesim Shqipërinë vetëm nëse…
gazetablic.com
Nis seanca, Kadri Veseli thotë se Flora Brovina gaboi rëndë, me publikimin e fotos
monitor.al
Ligji për paga,  Kontrolli ajror sërish në grevë
gazetamapo.al
Mbappe: Dua të marr më shumë përgjegjësi, këtu ose diku tjetër
telegrafi.com
Hoti: Veseli endej skutave të Prishtinës e dënonte kriminelët serb
insajderi.com
LDK e VV lëshojnë sallën e Kuvendit
epokaere.com
Jo tentim gjenocidi, por gjenocid
kohajone.com
Trump: Lufta me Shtetet e Bashkuara do të ishte fundi i Iranit
tetovasot.com
Goran Trajkovski dorëhiqet nga posti i drejtorit
koha.net
Deputetët e LDK-së dhe VV-së e braktisin seancën e Kuvendit
epokaere.com
Jeta, biznesi dhe sukseset në Amerikë të shqiptaro-amerikanit Mhill Gjuraj
tetovasot.com
Sot ZAEV takon komisionarin për zgjerim Johanes Hahn
gazetainfokus.com
Glauk Konjufca i kërkon dorëheqje Kadri Veselit për fotografinë e Brovinës
Luçiano Boçi: Kryeministri Rama është problemi dhe personi i padëshirueshëm për kancelaritë e mëdha evropiane
periskopi.com
Veseli tregon disa momente nga lufta: Ja çka na ndodhi në këto fshatra ku nuk besonin se ekzisonte UÇK’ja
Nis seanca, Veseli tregon çka s'ka pritur rreth Tribunalit për gjenocidin serbe
cna.al
Zgjedhjet lokale/ KQZ regjistron sot zyrtarisht kandidatët e Bindjes Demokratike
Cosa Nostra vetëm shtypi butonin: Fijet që lidhin vdekjen e Falcones me “Gladio-n”
Pyetje për Kryeministrin A jeni akoma i nxehur për akcionin fshesa apo tanimë jeni ftohur ju ?.
KQZ vendos regjistrimin e disa kandidatëve për këshilltarë bashkiakë

Basha: Rama, skenar përplasje më 30 qershor, kandidatë vrasës e përdhunues nuk do të lejojmë…

Rilindja Demokratike 15.05. 19:33

Basha: Rama, skenar përplasje më 30 qershor, kandidatë vrasës e përdhunues nuk do të lejojmë…

Lideri demokrat Lulzim Basha deklaroi pas mbledhjes së sotme të Kryesisë deklaroi se, Edi Rama ka përgatitur skenar përplasje me popullin. Ai theksoi se gjysma e listës së kandidatëve të shpallur nga Rama, përbëhet nga element kriminalë, trafikantë e përdhunues. Basha theksoi se, zgjedhje më 30 qer»»»

Gazeta 55 15.05. 19:27

Deklarata e fortë e Bashës: Rama, skenar përplasje me popullin më 30 qershor

Lideri demokrat Lulzim Basha deklaroi pas mbledhjes së sotme të Kryesisë deklaroi se Edi Rama ka përgatitur skenar përplasje me popullin. Ai theksoi se gjysma e listës së kandidatëve të shpallur nga Rama, përbëhet nga element kriminalë, trafikantë e përdhunues. Basha theksoi se zgjedhje më 30 qersh»»»

Newsbomb 15.05. 19:19

“Rama zgjodhi të përplaset me popullin”, kërcënon Basha: Jemi në gjendje të rëndë grushti shteti

Lulzim Basha thotë se Shqipëria ndodhet në gjendjen e një “grushti shteti”, pasi qeveria “mafioze e Rilindjes” ka asgjësuar një sërë institucionesh të rëndësishme, si gjykata Kushtetuese, dhe ka kapur të tjerat. Basha lëshoi akuza të rënda për kandidatët socialistë në zgjedhjet vendore të 30 qersho»»»

newsbomb.al
Syri 15.05. 19:01

Deklarata e fortë e Bashës: Rama, skenar përplasje me popullin më 30 qershor, kandidatët e PS, kriminelë e trafikantë Komentet

Lideri demokrat Lulzim Basha deklaroi pas mbledhjes së sotme të Kryesisë deklaroi se Edi Rama ka përgatitur skenar përplasje me popullin. Ai theksoi se gjysma e listës së kandidatëve të shpallur nga Rama, përbëhet nga element kriminalë, trafikantë e përdhunues. Basha theksoi se zgjedhje më 30 qersh»»»

syri.net
You can read more about this at Osservatorio Italiano