alsat-m.tv
Ахмети за „Рекет“: Алчноста расипува секого
alfa.mk
Путин во посета на Белград
alfa.mk
Вучиќ: Ако не се продолжи дијалогот, тогаш можеме да одиме на избори
alfa.mk
Германија не отстапува од ставот за „Северен поток 2“!
alfa.mk
„Пупка судство“ – Зоран Заев повеќе пати обвинет, но секогаш ослободен или аболициран
sitel.com.mk
Концерт на пијанистката Дуња Иванова на археолошкиот локалитет Врбјанска Чука
alfa.mk
Турска телевизија објави видео снимка од исчезнатиот новинар Кашоги
alfa.mk
Каталин Новак: ЕНП консензуално го прифати нашиот предлог, ФИДЕС не може да биде исклучена
alfa.mk
Река, Силјановска, па Пендаровски на гласачкото ливче – ДИК со опомена за кандидатите
alfa.mk
Костадинов: Граѓаните ќе одберат вистински претседател кој достојно ќе ја претставува државата
alfa.mk
ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните избраа право и правдина, Пендаровски зад кого застанаа СДСМ и ДУИ загуби во речиси цела Македонија
alfa.mk
Избор на претседател во Собранието – најави и подготовки?
alfa.mk
Набиена агенда на понтифот во Скопје – се очекуваат 15.000 луѓе од целиот регион
alfa.mk
Започнува претседателската трка – Сиљановска Давкова во Охрид, Пендаровски во Прилеп, Река во Скопје
alfa.mk
Eдна недела пред одржувањето на првиот круг од претседателските избори
alfa.mk
Украинските сили во целосна борбена готовност, најавена воена состојба
sitel.com.mk
Пецас: Чувствителноста на господинот Ципрас „за нашиот заеднички дом“, задоцни 4,5 години
alfa.mk
Димитров контра Заев – октомври сепак не е сигурен термин за датум
alfa.mk
Грција презадоволна, Франција и Холандија против – дали Македонија ќе ги почне преговорите со ЕУ
alfa.mk
Конгрес на СДСМ: Делегатите го потврдија пазарот на Ахмети и Заев
alfa.mk
Путин разговарал со Меркел и Макрон за Украина, Сирија и Иран
alfa.mk
Македонија копретседавач со Берлинскиот процес, Дачиќ: Дали тоа ќе биде компензација за недобивањето датум за преговори?
mia.mk
СЕК ја казни „Дојче банк“ оти вработувала роднини на државни чиновници во Кина и Русија
Протекуваат документи од Јавно обвинителство за случајот „Рекет“
mia.mk
Лидерите на Г-7 поделени како никогаш досега
alfa.mk
Ципрас: Вратоврската од Заев ја чувам во фиока, во ЕУ има отпор кон проширувањето со земји како Македонија
alfa.mk
Сиромаштијата во Србија: Половина милион жители немаат ниту за основни потреби
alfa.mk
Папата Франциск: Соживотот во Македонија е пример за светот
alfa.mk
Стево Пендаровски претседател, односот на силите се менува во корист на ВМРО-ДПМНЕ
alfa.mk
Хан: не се потребни избори, туку двотретинско мнозинство
alfa.mk
Пендаровски: Разликата меѓу мене и другите е како небо и земја, црно и бело
alfa.mk
Хан изразува очекувања, Владата полека се помирува со судбината околу преговорите?
alfa.mk
Анкета на „МАРКЕТ ВИЖН“: Водство на Гордана Силјановска Давкова и ВМРО-ДПМНЕ
alfa.mk
Шешељ запали знамиња на ЕУ и НАТО во центарот на Белград
alfa.mk
За претседателските избори во странство ќе може да гласаат вкупно 1.782 граѓани во 32 ДКП-а
alfa.mk
СБ на ОН:Приштина мора да ги укине таксите за стока од Србија и БиХ
sitel.com.mk
Зошто Фросина Ременски и Петре Шилегов не се потпретседатели на СДСМ?
makfax.com.mk
ЕУ го поддржа повикот на Макрон пожарот во Амазонија да биде тема на самитот Г7
alfa.mk
По референдумското изјаснување на граѓаните – различни реакции од меѓународната заедница
kanal5.com.mk
Нотарската комора потпиша договор за меѓународна соработка со германските нотари
makfax.com.mk
Планински лав нападна осумгодишно момче во Колорадо
alfa.mk
Договорот од Преспа ја вжешти политичката сцена во Грција
kapital.mk
БиХ- земја на старци и сиромашни
press24.mk
Следбеник е на Кабала, автор на книги - Кој е Коста Петров, новиот потпретседател на СДСМ
alfa.mk
Европската комисија нема да го забрани Хуавеј во ЕУ
alfa.mk
Николоски на средби во Стејт Депарментот, Херитиџ Фондацијата и ИРИ – Предупредува за високото ниво на корупција во Владата
alfa.mk
Макрон: Одбивам секакво проширување пред длабока институционална реформа на ЕУ

Папата повози осум деца мигранти во папамобилот

MIA 15.05. 11:43

Папата повози осум деца мигранти во папамобилот

Папата Франциск денеска во својот „папамобил“ повози осум деца мигранти кои неодамна стигнале во Италија од Либија. Рим, 15 мај 2019 (МИА) – Папата Франциск денеска во својот „папамобил“ повози осум деца мигранти кои неодамна стигнале во Италија од Либија. Франциск децата, кои дошле од Сирија, Ниге»»»

mia.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano