shekulli.com.al
Mitsotakis: Minoriteti grek, kusht për negociatat me Shqipërin
shekulli.com.al
Përgjimet e Dibrës, Prokuroria e Krimeve të Rënda heq dorë
gazeta-shqip.com
Nis ‘reprezalja’/Trump paralajmëron heqjen e nënshtetësisë për fëmijët që lindin në Amerikë
Agim Bahtiri i bashkohet Vetëvendosjes - RTV21
shqiptarja.com
Aksident i trefishtë në Lezhë, 4 persona në gjendje të rëndë, dërgohen me urgjencë në spitalin e Traumës
sot.com.al
Plas në Fondacionin BESA, ja si janë zhvatur 3.7 milionë euro nën hundën e Gent Sejkos, 7 persona të arrestuar
sot.com.al
Skandali i “Veneto Banka”, italianët kërkojnë të hetohen kontratat mes “SGA” dhe “Tranzit”, ja loja e dyshimtë e Gent Sejkos
ekonomiaonline.com
Zgjedhjet e parakohshme më 6 tetor, shpallen menjëherë pas shpërndarjes së Kuvendit
mia.mk
Makron dhe Micotakis sot do të takohen në Paris
sot.com.al
Lufta kundër informalitetit, bllokohen 550 ton naftë në Ballsh, reagon kryeministri Edi Rama
sot.com.al
IKMT shemb restorantin“Panorma” të Mihal Kokëdhimës: Ishte pa leje, do të vijojmë aksionin me ndërtesa të tjera
sot.com.al
Krimet e Rënda heqin dorë nga dosja “184”, nuk gjenden prova për grup të strukturuar kriminal, çështja kalon në Prokurorinë e Dibrës
shqiptarja.com
Reparti nr.315, burgu i panjohur i adoleshentëve në Belsh të Elbasanit
sot.com.al
Shpërthen sherri mes Metës e Idrizit, çamët akuza presidentit se po dekoron ata që përdhosën shqiptarët
shqiptarja.com
'Grushti i shtetit' në Moskë, shpërbërja e BRSS dhe prapaskenat e Jelcinit ndaj Gorbaçovit
sot.com.al
Ne qytetarët, politika dhe "teatri" i saj!
sot.com.al
Të gjithë vrapojnë t'i veshin shtatorit qyrkun e tmerrit
gazetablic.com
Deputeti i VV-së e ‘publikon’ një sondazh: Albin Kurti po prin për kryeministër
koha.net
Mosplotësimi i kërkesave çon në grevë 24-orëshe punëtorët e Aeroportit
infoglobi.com
A po shpërndahet sot Kuvendi i Kosovës
ekonomiaonline.com
Fisnik Ismaili lë politikën pasi Bahtiri iu bashkua VV-së
Kurthi i 13 marsit kundër UÇK-së në Strazhë të Likovës
periskopi.com
Pacolli: Agim Bahtiri nuk mund t’i bashkohet VV’së, kemi bërë shumë për të
koha.mk
Labinot Tahiri e Resul Sinani nesër aderojnë në AAK
MOSKË – Maas nxit Rusinë dhe Ukrainën të rifillojnë bisedimet për paqe
Trump: Vende të tjera duhet ta luftojnë ISIS
kohajone.com
Analisti kroat: Reforma në drejtësi zgjat me dekada
shqiptarja.com
Dosja '184' s'ka prokuror, Arta Marku çon dosjen në prokurorinë Dibër
boldnews.al
Koalicioni Për Shqipërinë do ndryshojë rregullat e lojës së përfitimit të shtetit nga burimet minerare dhe ato hidrokarbure!
lapsi.al
Historia/ Fundi i paralajmëruar i “Dosjes 184” për vjedhjen e votave të Dibrës
gazeta-shqip.com
Spanjollët quajnë Kokëdhimën ‘gladiator’, ja çfarë shkruajnë për shembjen e lokalit (Fotot)
Syla: Kosovës s`i duhet qeveri si e Haradinajt
syri.net
‘Shembet restoranti i gladiatorit’/ Ja si e përcjell media spanjolle prishjen e lokalit të Mihal Kokëdhimës
kohajone.com
Kjo verë e thatë politike për qeverinë dhe Ramën
koha.net
Komunat nuk përfillin obligimin ligjor për takime me qytetarë
PD opozitë me Martin Henze, reagon anëtari i CDU: Është askushi
lajmi.net
Haradinaj e tepron me 100 përqindëshin, thotë se Çarshia e Gjakovës po frymon si shtet
Balkanweb 19.07. 20:19

“Miss e Mister Turizmi” në Durrës, Luarasi bashkëpunëtor i fuqishëm

Për të 15-in vit radhazi, është finalizuar me sukses “Miss dhe Mister Turizmi” nëpërmjet një eventi të organizuar në Durrës. Nën ritmin e muzikës tradicionale, kokurentët me veshjet tipike shqiptare kanë risjellë edhe njëherë traditën duke përkujtuar kështu vlerat e trashëgimisë kulturore. Në bashk»»»

balkanweb.com
Albeu 18.07. 22:50

Gjykata e Durrësit dje nuk legjetimoi Sakon, sot i jep mandatin kandidatit të Shijakut

Një ditë pasi, gjykata e Durrësit nuk certifikoi mandatin e kandidates socialiste pët Durrësin, Valbona Sakos, e kundërta ndodhi me kandidatin e PS për Shijakun, Elton Arbana. Ndryshe, gjykata e Durrësit, sot i dha mandatin kandidatit socialist, Elton Arbana, i cili do të drejtojë bashkinë e Shijak»»»

Bold News 18.07. 19:41

Kundërshtoi Sakon dje, sot Gjykata e Durrësit jep tjetër vendim

Një ditë pasi, gjykata e Durrësit nuk certifikoi mandatin e kandidates socialiste pët Durrësin, Valbona Sakos, e kundërta ndodhi me kandidatin e PS për Shijakun, Elton Arbana. Ndryshe, gjykata e Durrësit, sot i dha mandatin kandidatit socialist, Elton Arbana, i cili do të drejtojë bashkinë e Shijak»»»

boldnews.al
Lapsi 18.07. 19:17

Habit Gjykata e Durrësit, ndryshe nga një ditë më parë për Valbona Sakon, sot çertifikoi kryetarin e Shijakut

Një ditë pasi, gjykata e Durrësit nuk certifikoi mandatin e kandidates socialiste pët Durrësin, Valbona Sakos, e kundërta ndodhi me kandidatin e PS për Shijakun, Elton Arbana. Ndryshe, gjykata e Durrësit, sot i dha mandatin kandidatit socialist, Elton Arbana, i cili do të drejtojë bashkinë e Shijak»»»

lapsi.al
Lexo 18.07. 19:16

Një ditë pas refuzimit të Sakos, kandidati i PS për Shijakun, Elton Arbana merr mandatin nga gjykata

Një ditë pasi, gjykata e Durrësit nuk certifikoi mandatin e kandidates socialiste pët Durrësin, Valbona Sakos, e kundërta ndodhi me kandidatin e PS për Shijakun, Elton Arbana. Ndryshe, gjykata e Durrësit, sot i dha mandatin kandidatit socialist, Elton Arbana, i cili do të drejtojë bashkinë e Shijak»»»

Sot 18.07. 18:53

Një ditë pas refuzimit të Sakos, gjykata merr vendimin për kandidatin e PS për Shijakun

Një ditë pasi, gjykata e Durrësit nuk certifikoi mandatin e kandidates socialiste pët Durrësin, Valbona Sakos, e kundërta ndodhi me kandidatin e PS për Shijakun, Elton Arbana. Ndryshe, gjykata e Durrësit, sot i dha mandatin kandidatit socialist, Elton Arbana, i cili do të drejtojë bashkinë e Shijak»»»

sot.com.al
CNA 23.05. 11:48

Banda e Shijakut/ Gjykata e Durrësit pro ekstradimit në Itali të Hajri Seferit

Gjykata e shkallës ës pare në Durrës ka vendosur të ekstradojë Hajri Seferin i cili dyshohet së është kreu i bandës së Shijakut. Avokati i tij ka kundërshtuar vendimin e gjykatës duke u shprehur se nuk ka arsye për ekstradim duke qenë se Seferi po hetohet nga Prokuroria e Krimeve të Rënda për trafi»»»

cna.al
Gazeta 55 21.05. 23:10

Krimi dhe droga përcaktojnë kandidaturën e Durrësit dhe Shijakut!

Postim nga Sali Berisha:Krimi dhe droga percaktojne kandidaturen e Durresit dhe Shijakut! Lexoni denoncimi e qytetarit dixhital. sb Zoti Berisha pershendetje!Po ju shkruaj sepse Po shoh se ne qarkun e Durresit Po ndodhin gjera shum te ulta dhe kriminale persa i perket emrimeve te PS per bashkit Shi»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano