Telekomi shkëput kontratën me Z-Mobile
Nafta zgjeron fitimet – Tensioni SHBA-Iran vijon të mbështesë çmimet
kallxo.com
Fitorja e opozitës në Stamboll sfidon autoritetin e Erdoganit
Bizneset e diasporës në Zvicër informohen me klimen e Investimeve në Kosovë
exit.al
Bosnjë e Hercegovina: Ftesa për Thaçin nuk është njohje për Kosovën
noa.al
Zbulohet platforma e opozitës për të zgjidhur krizën, pritet përgjigjja e Ramës
Koment: Rikonstruimi i Qeverisë zbardhë përplasjet mes BDI-së, dhe LSDM-së
Deportimi i shtetasve turq, AKI-ja ka kaluar kompetencat e saj
monitor.al
Investimet e OST, në 2019 plani 2.3 miliardë lekë
tetovasot.com
Policia bllokon protestuesit, nuk lejon t’i afrohen selisë së BDI-së
evropaelire.org
A do të mund të krijojë Irani armë bërthamore?
Skeda e pasurisë së deklaruar nga Fran Frrokaj: Ja si i janë rritur të ardhurat pas emërimit si kryetari i Bashkisë Lezhë
kohajone.com
Prapaskenat në PS/ Deputeti nxjerr të palarat: Si e harroi Rama, Gramozin në Tepelenë
rtsh.al
Rama kërkon garantimin e standarteve në zgjedhjet e 30 qershorit
monitor.al
Bizneset që po mbyllen dhe ato që po lulëzojnë
ekonomiaonline.com
“Gulenistët” përplasin Damkën dhe Konjufcës, reagon edhe Hoti
cna.al
Motra milionere e ministres së Ramës në KPK/ PS shkarkon dhe konfirmon gjyqtarë e prokurorë
cna.al
Të gjitha "fitoret" e Lulzim Bashës!
Thaçi: Rrezikohen raportet rajonale nëse brenda vitit nuk ka marrëveshje me Serbinë
tetovasot.com
Bekteshi nga Konferenca ministrore në Stokholm: Republika e Maqedonisë së Veriut destinacion atraktiv me mundësi të mëdha për investim
gazetablic.com
Quni: Në raport ishte e paraparë të dëboheshin 200 shtetas turq
monitor.al
25 milionë euro kredi për zonat rurale dhe urbane
monitor.al
Toka e kripur, që po kthehet në “ar”
monitor.al
Mobiliet “Made in Albania” nisen drejt Europës
syri.net
Ligjshmëria e 30 qershorit, tërhiqet për vendim Kolegji ZgjedhorLuan Rama kujton Konicën: Guvernë s’kemi, parlament s’kemi, gjyqe s'kemi, po palaçot j
Mbledhja e PS/ Nard Ndoka ironizon Ramën: Kujdes k..ra, mos flitni në telefon
Pas mbledhjes me socialistët, Tom Doshi takim me Ramën në seli
Babai i të vrarit në Smillkovë: Hapni bisedat e funksionarëve të BDI-së për Monstrën
Bisedë me një lexues të panjohur
shekulli.com.al
Kocaqi: Shqipëria e ka të nevojshme ndryshimin e sistemit elektoral
indeksonline.net
Pasuria e Drejtorit të Urbanizmit të Fushë Kosovës që u arrestua për korrupsion
Shmanget hapësira ajrore e Iranit – Linjat ajrore botërore ndryshojnë fluturimet
Sot para selisë së BDI-së do të publikohen “bomba” , vëllau i El Chekas merr pjesë në protestë
portalb.mk
Familjarët e të vrarëve në Smillkovë: Pesë funksionarë të BDI-së janë përgjuar për rastin “Monstra”
gazetablic.com
Mustafa: Opozita ta rrëzojë PAN-in, kryeministri pastaj i takon LDK-së
ekonomiaonline.com
VV-ja me 20 rekomandime për përmirësimin e procesit zgjedhor, s’pajtohen partitë tjera
kallxo.com
Nipi i deputetes së PDK-së emërohet në bordin e Ujësjellësit
cna.al
Përforcohet Laçi, me ekipin bashkohet edhe ish-lojtari i Lazios
aa.com.tr
Djali i Mohamed Morsit falënderon Erdoğanin për mbështetjen
Zgjedhjet e 30 qershorit, shefja e misionit të OSBE-ODIHR në zyrën e Ramës
vizionplus.tv
Tom Doshi kthehet në PS, Rama pret edhe shefen e vëzhguesve
Rama mbyllet në zyrë me Tom Doshin

Dështimi i mundshëm i takimit të Parisit, Haradinaj: Askush s’ mund ta drejtojë gishtin nga ne

Gazeta KNN 07.06. 17:11

Dështimi i mundshëm i takimit të Parisit, Haradinaj: Askush s’ mund ta drejtojë gishtin nga ne

Kryeminsitri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, është kthyer në Prishtinë pas vizitës dy ditore në Berlin, duke mbajtur një konferencë për media për gjithë takimet dhe zhvillimet në kryeqytetin gjerman. Ai ka treguar se nuk është diskutuar fare për temën e korrigjimit të kufijve, pasi një i»»»

Gazeta Blic 07.06. 16:32

Ramush Haradinaj godet Hashim Thaçin: Jo vetëm në Serbi, por edhe disa në Kosovë po xhelozojnë për marrëdhëniet e Kosovës me Gjermaninë

Kryeminsitri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur për temat që janë diskutuar në Berlin gjatë takimit me kancelarën Anglela Merkel. Sipas tij, Kosova kurrë asnjëherë prej se ekziston si shtet nuk ka pasur marrëdhënie me të mira me Gjermaninë. Ai para gazetarëve e ka goditur edhe njëherë presidentin»»»

gazetablic.com
Infokusi 07.06. 16:21

Haradinaj: Për miqësinë me Gjermaninë po më xhelozojnë edhe në Prishtinë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj , në një konferencë për media pas kthimit nga Berlini ka folur për temat që janë diskutuar atje, dhe për bisedat që ka pasur me Merkelin. Sipas tij, Kosova kurrë asnjëherë prej se ekziston si shtet nuk ka pasur marrëdhënie me të mira me Gjermaninë. Ai para g»»»

gazetainfokus.com
Almakos 07.06. 16:11

Dështimi i mundshëm i takimit të Parisit, Haradinaj: Askush s’ mund ta drejtojë gishtin nga ne

Kryeminsitri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, është kthyer në Prishtinë pas vizitës dy ditore në Berlin, duke mbajtur një konferencë për media për gjithë takimet dhe zhvillimet në kryeqytetin gjerman. Ai ka treguar se nuk është diskutuar fare për temën e korrigjimit të kufijve, pasi një i»»»

almakos.com
Bota Press 07.06. 16:11

Haradinaj: Për miqësinë me Gjermaninë po më xhelozojnë edhe në Prishtinë

Kryeminsitri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur për temat që janë diskutuar në Berlin gjatë takimit me kancelarën Anglela Merkel. Sipas tij, Kosova kurrë asnjëherë prej se ekziston si shtet nuk ka pasur marrëdhënie me të mira me Gjermaninë.Ai para gazetarëve e ka goditur edhe njëherë presidentin »»»

Insajderi 07.06. 16:04

Haradinaj: Samiti i Parisit, është punë shumë palëshe - Askush s'mund ta drejtojë gishtin nga Kosova

Kryeminsitri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, është kthyer në Prishtinë pas vizitës dy ditore në Berlin, duke mbajtur një konferencë për media për gjithë takimet dhe zhvillimet në kryeqytetin gjerman. Ai ka treguar se nuk është diskutuar fare për temën e korrigjimit të kufijve, pasi një i»»»

insajderi.com
Ekonomia-ks 03.06. 14:45

Kosova e gatshme për marrëveshjen me Serbinë që presupozon njohje në territorin e saj kushtetues

Prishtinë, 3 qershor - Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim një delegacion të lartë të përbashkët nga Gjermania dhe Franca. Kryeministri Haradinaj ka falënderuar Gjermaninë dhe Francën për kontributin e vazhdueshëm në të gjitha proceset e shtetndërtimit, du»»»

MIA - Makedonska Informativna Agencija 02.05. 18:57

Haradinaj i sigurt për liberalizimin, i uron qytetarët e Kosovës

Kryeministri kosovar Ramush Haradinaj sot ka uruar qytetarët e Kosovës për liberalizimin e vizave në kohë të afërt ku siç tha, "ka marrë garanci të fuqishme nga Gjermania se vizat- shengen për qytetarët e Kosovës do të hiqen", njofton korrespodenti i MIA-s në Prishtinë. Kryeministri kosovar Ramush »»»

mia.mk
Gazeta NewBorn 30.04. 18:23

Deklarata befasuese e Vuçiqit, ja si e quan Thaçin e Haradinajn një ditë pas samitit

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq thotë se ka mbetur ‘gojëhapur’ me ato që kanë deklaruar Thaçi e Haradinaj në Samitin e Berlinit. Ai thotë se Prishtina ‘erdhi në Berlin me rekomandime dhe jo se si të hiqet taksa’. “Ata erdhën kështu para Evropës dhe nuk folën për heqjen e taksës. Nuk folën sepse m»»»

Lajmifundit 30.04. 17:55

Thumbon Vuçiç: Kushdo e pa cirkun Thaçi-Haradinaj në Berlin - Lajmi i Fundit - Lajme

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç thotë se ka mbetur ‘gojëhapur’ me ato që kanë deklaruar Thaçi e Haradinaj në Samitin e Berlinit. Ai thotë se Prishtina ‘erdhi në Berlin me rekomandime dhe jo se si të hiqet taksa’. “Ata erdhën kështu para Evropës dhe nuk folën për heqjen e taksës. Nuk folën sepse m»»»

lajmifundit.al
Albeu 30.04. 17:06

Vuçiç tërbohet nga inati që nuk u fol për taksën

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç thotë se ka mbetur ‘gojëhapur’ me ato që kanë deklaruar Thaçi e Haradinaj në Samitin e Berlinit. Ai thotë se Prishtina ‘erdhi në Berlin me rekomandime dhe jo se si të hiqet taksa’. “Ata erdhën kështu para Evropës dhe nuk folën për heqjen e taksës. Nuk folën sepse m»»»

EO - Ekonomia Online 30.04. 17:04

Vuçiq: U pa nga të gjithë cirku që bënë Thaçi e Haradinaj në Berlin

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq thotë se ka mbetur ‘gojëhapur’ me ato që kanë deklaruar Thaçi e Haradinaj në Samitin e Berlinit. Ai thotë se Prishtina ‘erdhi në Berlin me rekomandime dhe jo se si të hiqet taksa’. “Ata erdhën kështu para Evropës dhe nuk folën për heqjen e taksës. Nuk folën sepse m»»»

ekonomiaonline.com
Top Albania Radio 30.04. 16:58

Haradinaj merr “Po-në” e Gjermanisë për liberalizimin e vizave

Kryeministri Ramush Haradinaj thotë se mori mbështetjen gjermane lidhur me procesin e liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës. Në Berlin, Haradinaj takoi Ministrin e Punëve të Brendshme, Horst Seehofer. “Morëm “Po”-në e Gjermanisë për liberalizimin”, – shkruan shefi i Qeverisë së Prishtinës»»»

Arbresh 30.04. 16:55

Presidenti serb: U pa nga të gjithë cirku që bënë Thaçi e Haradinaj në Berlin - Arbresh.info

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq thotë se ka mbetur ‘gojëhapur’ me ato që kanë deklaruar Thaçi e Haradinaj në Samitin e Berlinit. Ai thotë se Prishtina ‘erdhi në Berlin me rekomandime dhe jo se si të hiqet taksa’. “Ata erdhën kështu para Evropës dhe nuk folën për heqjen e taksës. Nuk folën sepse m»»»

Mapo 30.04. 16:48

Vuçiç: Kushdo e pa cirkun Thaçi-Haradinaj në Berlin

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç thotë se ka mbetur ‘gojëhapur’ me ato që kanë deklaruar Thaçi e Haradinaj në Samitin e Berlinit. Ai thotë se Prishtina ‘erdhi në Berlin me rekomandime dhe jo se si të hiqet taksa’. “Ata erdhën kështu para Evropës dhe nuk folën për heqjen e taksës. Nuk folën sepse m»»»

Periskopi 30.04. 15:39

Vuçiq: U pa cirku i Thaçit dhe Haradinajt në Berlin, bëhen kinse s’kalojnë mirë me njëri – tjetrin për të marrë vëmendje

Presidenti serb Aleksandër Vuçiq thotë se ka mbetur ‘gojëhapur’ me ato që ka deklaruar Prishtina në Samitin e Berlinit. Ai thotë se Prishtina ‘erdhi në Berlin me rekomandime dhe jo se si të hiqet taksa’. ‘Ata erdhën kështu para Evropës dhe nuk folën për heqjen e taksës. Nuk folën sepse me siguri di»»»

periskopi.com
ATA- Albanian Telegraphic Agency 29.04. 18:22

Qeveria e Kosovës kundërshton fuqishëm idenë e këmbimit të territoreve

PRISHTINE, 29 prill/ATSH/- Në kuadër të vizitës zyrtare në Berlin, kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar një takim me Ambasadorin e SHBA-ve në Gjermani, Richard Grenell, të cilit i ka shprehur përkushtimin e Kosovës për procesin e dialogut me Serbinë, për konsolidimin»»»

ATA - Albanian Telegraphic Agency 29.04. 13:07

Haradinaj: Nga samiti i Berlinit do të dalim më të konsoliduar

PRISHTINE, 29 prill /ATSH/ -Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj qëndroi sot në konsullatën e Kosovës në Berlin. Ai tha se sa herë takohet me bashkatdhetarë ka një emocion të veçantë. Sipas tij, diaspora ndër vite ka qenë shtyllë e konsolidimit të shtetësisë së vendit. “Emocion i veçantë sa herë»»»

Klan Kosova 27.04. 21:20

Haradinaj: Nuk shkojmë në Berlin me histori të shekullit të kaluar

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka bërë të ditur se “Kosova ka për të kërkuar dëmshpërblime nga Serbia”, edhe pse nuk mendon se kjo çështje mund të adresohet në Samitin e ardhshëm në Berlin. “Kjo është një çështje e rëndësishme që duhet të zgjidhet, ajo është jetike për viktimat dhe për drejtësinë. »»»

klankosova.tv
Zeri 27.04. 20:53

Haradinaj e ripërsërit: Taksa nuk hiqet

Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se “Kosova ka për të kërkuar dëmshpërblime nga Serbia”, edhe pse nuk mendon se kjo çështje mund të adresohet në samitin e ardhshëm në Berlin. “Kjo është një çështje e rëndësishme që duhet të zgjidhet, ajo është jetike për viktimat dhe për drejtësinë. Por unë nuk me»»»

Indeksonline 27.04. 20:52

Haradinaj për kufijtë: Nuk shkojmë në Berlin me histori të shekullit të kaluar

Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se “Kosova ka për të kërkuar dëmshpërblime nga Serbia”, edhe pse nuk mendon se kjo çështje mund të adresohet në Samitin e ardhshëm në Berlin. “Kjo është një çështje e rëndësishme që duhet të zgjidhet, ajo është jetike për viktimat dhe për drejtësinë. Por unë nuk me»»»

indeksonline.net
RTK Live 27.04. 20:48

Haradinaj: Nuk shkojmë në Berlin me histori të shekullit të kaluar

Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se “Kosova ka për të kërkuar dëmshpërblime nga Serbia”, edhe pse nuk mendon se kjo çështje mund të adresohet në Samitin e ardhshëm në Berlin. “Kjo është një çështje e rëndësishme që duhet të zgjidhet, ajo është jetike për viktimat dhe për drejtësinë. Por unë nuk me»»»

Lajmi 27.04. 20:37

Haradinaj thotë se taksa nuk hiqet as pas takimit në Berlin, kërkon njohje nga Serbia

Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se “Kosova ka për të kërkuar dëmshpërblime nga Serbia”, edhe pse nuk mendon se kjo çështje mund të adresohet në samitin e ardhshëm në Berlin. “Kjo është një çështje e rëndësishme që duhet të zgjidhet, ajo është jetike për viktimat dhe për drejtësinë. Por unë nuk me»»»

lajmi.net
Koha 27.04. 20:24

Haradinaj: Në Berlin nuk shkojmë me ide të shekullit të kaluar

Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se “Kosova ka për të kërkuar dëmshpërblime nga Serbia”, edhe pse nuk mendon se kjo çështje mund të adresohet në Samitin e ardhshëm në Berlin. “Kjo është një çështje e rëndësishme që duhet të zgjidhet, ajo është jetike për viktimat dhe për drejtësinë. Por unë nuk me»»»

koha.net
Sot 27.04. 18:41

Haradinaj: Kosova do kërkojë dëmshpërblim për pasojat e luftës nga Serbia

Ramush Haradinaj ka bërë të ditur pak më pare se Kosova ka për të kërkuar dëmshpërblime nga Serbia, por shtoi nuk mendon se kjo çështje do të adresohet në samitin e ardhshëm në Berlin. “Kjo është një çështje e rëndësishme që duhet të zgjidhet, ajo është jetike për viktimat dhe për drejtësinë. Por u»»»

sot.com.al
Kosova 27.04. 17:16

Haradinaj: Kosova do të kërkojë dëmshpërblim për pasojat e luftës nga Serbia - Kosova Info

Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se “Kosova ka për të kërkuar dëmshpërblime nga Serbia”, edhe pse nuk mendon se kjo çështje mund të adresohet në samitin e ardhshëm në Berlin. “Kjo është një çështje e rëndësishme që duhet të zgjidhet, ajo është jetike për viktimat dhe për drejtësinë. Por unë nuk me»»»

kosova.info
Aktuale 15.04. 13:30

Emigrimi i kosovarëve, sinjal jo i mirë për liberalizim të vizave

Rritja e numrit të qytetarëve të interesuar për të emigruar jashtë Kosovës për në vendet e Evropës dhe më gjerë, nga autoritetet në Prishtinë konsiderohet se mund të ketë efektin e vet edhe në procesin e liberalizimit të vizave. Muajve të fundit është raportuar se shumë të rinj, kryesisht në mënyrë»»»

aktuale.mk
Alsat-M 15.04. 09:55

Emigrimi i kosovarëve, sinjal jo i mirë për liberalizim të vizave

Rritja e numrit të qytetarëve të interesuar për të emigruar jashtë Kosovës për në vendet e Evropës dhe më gjerë, nga autoritetet në Prishtinë konsiderohet se mund të ketë efektin e vet edhe në procesin e liberalizimit të vizave. Muajve të fundit është raportuar se shumë të rinj, kryesisht në mënyrë»»»

alsat-m.tv
TV Klan 09.07.2018. 10:40

Haradinaj në Londër në Samitin e Kryeministrave të Ballkanit Perëndimor

Kryeministri Ramush Haradinaj, bashkë me 5 drejtuesit e qeverive të vendeve të Ballkanit Perëndimor, të hënën do të jenë mysafirë të qeverisë britanike, si nikoqire e Samitit të pestë në kuadër të Procesit të Berlinit. Fokusi i pjesëmarrjes së delegacionit nga Prishtinë, sipas kordinatorit Nacional»»»

tvklan.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining