Kolonel Zaimi: Simbolika e Ballit Kombëtar janë pendët e pulave e të gjelëve
rtsh.al
Qeveria, vendos të rishikojë kontratën e Aeroportit të Rinas-it
Putin viziton nesër Serbinë, bisedohet edhe për Kosovën
Dështimi i madh i BE me Kosovën
Saga “Balili” / Ra mburoja politike apo ranë provat kundër tij?
kallxo.com
20 vjet pas, Reçaku i harruar nga ndërkombëtarët
insajderi.com
"Kurrë nuk kam punuar për Rusinë"
syri.net
Intervista me Klement Balilin: Ja pse u vetëdorëzova taniBlend Fevziu, Baton Haxhiu, koherenca dhe Berat Buzhala Komentet
Basha zbardh planin: Qeveri tranzitore dhe zgjedhje të parakohshme parlamentare
“Kadastra”, Avokati zbërthen masakrën e përgatitur nga Rama : Presidenti ndali atentatin grabitës ndaj pronës
Olta Gixhari shpërthen në lot: Këtë rol s’do e pranoja kurrë
syri.net
Intervista me Klement Balilin: Ja pse u vetëdorëzova taniBasha: Kodi Zgjedhor nuk i zgjidh problemet e zgjedhjeve Komentet
Gashi: Nëse taksa është pengesa kryesore për miqësinë me SHBA, do të shqyrtohet
Konflikti Rama-Meta për dekretet/ Ballanca: Do të duhen të paktën 6 muaj që ta zgjidh Kushtetuesja
periskopi.com
Mirena: Qeveria të gjejë zgjidhje për taksën në bashkëpunim me amerikanët, askush s’i fajëson nëse hiqet
Beogradi “blindohet” për vizitën e Putin
koha.net
Haradinaj thotë se kryeministri shkon shumë shpesh në veri
kosovalive360.com
Pezullim i përkohshëm i taksës si kompromis për dialogun
preshevajone.com
William Walker: Tirana dhe Prishtina zyrtare duhet te kete nje qasje me te madhe në Luginen e Preshevës, jo per hater, por si obligim
Komandant Remi pas intervistimit në Hagë: U ftova si dëshmitar i dyshuar
shqiptarja.com
Arrestimi i Balilit/ Rama replika me komentuesit: U mërzit jashtë dhe hyri në burg, pse ofendon?! (FOTO)
alpenews.al
ALFRED PEZA/ Balili, si fillimi i ri i dekriminalizimit të politikës
cna.al
Fatmir Mediu akuza të rënda Edi Ramës/ Bashkëpuntor me Presidentin serb
Klement Balili: Ja pse vendosa të dorëzohem tani…
Gazeta Mapo – Sot është një nga gazetat më serioze dhe më të rëndësishme politike në vend
Kush është Aldo Ymeraj, hackeri 25 vjeçar që ngriti në këmbë autoritetet amerikane
balkanweb.com
Avokati: Vëllai dhe nipi i Balilit takuan drejtorin e Policisë
cna.al
Klement Balili do të trondisë të madh e të vogël me faktet e tij
Ministrja Gjonaj kërkon përgënjeshtrim, përgjigjet Zëri i Amerikës
koha.net
Pak pas qëndrimit të Putinit në Beograd, Erdogan shkon në Moskë
Baton Haxhiu: Nuk dua që Rama të degradojë karrierën si Berisha
telegrafi.com
Deputetja e VV-së: Taksa e Haradinajt do të përfundojë si Demarkacioni me Malin e Zi
balkanweb.com
Vetëdorëzohet Klement Balili, kush është ‘Eskobari i Ballkanit’
sot.com.al
Nga e mori vesh Berisha për kapjen e Klement Balilit? Flet zv.Ministri i Brendshëm
noa.al
“Eskobari i Ballkanit”, ndizet lufta politike për “dorëzimin” apo “arrestimin”
Ndoka: Qeverisja, me tepsi dhe lugë në brez!
Jamarber Malltezi: Ndërprerja e lejeve të ndërtimit, abuziviteti i  INUK-ut me ligjin, janë politika diku mes diktaturës dhe çme
cna.al
Basha: Arrestimi i Balilit kapitullim i  qeverisë Rama
shqiptarja.com
Përmirësimi i Arsimit në Shqipëri/ Akademia e Arteve dhe e Shkencave manifest: Të reformohet sistemi me themel
vizionplus.tv
Bushati apel Metës: Firmos për një diplomaci të denjë dhe efeciente
sot.com.al
Klement Balili në pranga, pse hesht Monika Kryemadhi?
Zbulohet plani/ Socialistët vendosin sot për për ministrat e rinj
"Ju flet Moska": Veprimtaria në Shqipëri e Gjykatës Speciale të Kosovës
Demokratët paralajmërojnë: Seanca e jashtëzakonshme, zbulohet…
Basha replikon me Ramën: Pse i djeg e vërteta Edi Ramës
cna.al
Detajet/ Negociatat me Klement Balilin kur ai nuk përdorte telefon
koha.mk
Kosova shënoi 20 vjetorin e masakrës së Reçakut, Haradinaj kërkon tribunal të Hagës për ngjarjen
VIDEO - Haradinaj: LDK të mos mungojë në procese nacionale
koha.mk
Hani me ofertë për zgjidhjen e kontestit tregtar midis Beogradit dhe Prishtinës
cna.al
Fotot me gazetarin Artan Hoxha/ Si ka ndryshuar Klement Balili
vizionplus.tv
“Mbështetje Shqipërisë për kryesimin e OSBE”
vizionplus.tv
Agron Duka: Mund të dalim vetëm
“Llogari me drejtësinë e SHBA & BE”, ç’skenar paralajmëron Lleshaj për Balilin?
boldnews.al
Lajthit ambasadori i OSBE-së në Tiranë
Investigimi i BOOM: Qumështi i baxhove jashtë kontrollit edhe në Fushë Mamurras
rtsh.al
Bushati në largim: Faleminderit Ramës dhe PS, por edhe mediave
rtsh.al
Në prag të seancës së jashtëzakonshme parlamentare
Vendimet e këshillave bashkiakë, online në 61 bashkitë e vendit
gazetablic.com
Zyrtare: Ekipi i Superligës së Kosovës transferon futbollistin serb!
rtsh.al
Aleatët e PD-së, Duka: Nëse nuk realizohet, të vetëm në zgjedhje
Berisha denoncon: Rama është peng, Balili i ka dhënë Ardi Veliut kopjet e orgjive në Santa Quaranta
shqiptarja.com
Dikur luftuan njëri-tjetrin për karrigen e bashkisë, sot Meta, Frrokaj e Tushaj bashkë në një foto
indeksonline.net
Carla Del Ponte: Tani është tepër vonë të dënohen komandantët e UÇK-së
cna.al
Klement Balili/ Nga vetdorëzimi në birucat e Komisariatit Nr.6
Marrëveshja e Prespës, tensionohen marrëdhëniet Moskë- Athinë
Muhaxhiri: Kryeministri duhet të synojë fleksibilitet – moslargimi i taksës 100% pas kërkesës amerikane e rrëzon Qeverinë Haradinaj dhe krijon rrugë p
Balili në pranga/ OSBE: Përgëzojmë Policinë e Shtetit!
[Video] Nis puna për ndërtimin e Unazës Bujqësore të Myzeqesë –FSHZH: Përfitojnë rreth 40 mijë banorë
Zëvendëskryetarja e Kuvendit znj. Vasilika Hysi mori pjesë në promovimin e CD-së dhe DVD-së, pjesë të librit “Muza e Parë” të “Artistes së Popullit”,
Haradinaj lëshon pe si për demarkacionin, tërheq taksën ndaj Serbisë?
insajderi.com
Birra dhe 16 orë intervistë – detaje interesante nga Gjykata Speciale për ish-krerët e UÇK-së
Vendim/ Asambleja e Stafit Akademik të Fakultetit të Shkencave Sociale: Mbështesim studentët
almakos.com
Rezarta Shkurta mbulohet në Abi Dhabi
syri.net
‘Qeveria Rama, Shqipëria po shkon drejt autoritarizmit me shpejtësi’ Komentet
Arrestimi i Balilit, Lleshaj: Sa keq, opozitarët përqeshin, partnerët duartrokasin!
kumanovapress.net
Afrim Gashi: Është përgjegjësi e madhe të udhëheqësh me kulturën në vend
Shpend Ahmeti në ekipin negociator për të mbijetuar politikisht
Hapen shtigjet për shqipen zyrtare, Xhaferi e dekreton, Ivanov e akuzon për shkelje
Meta takon Milanesin: Italia, mbështetëse e madhe e perspektivës europiane të Shqipërisë
“Meta do e dekretojë Ramën si ministër të Jashtëm”
“Llapaqenëri.” Nga Adi Krasta: Çfarë i shkaktohet vendit nëse do ketë një mandat tjetër gjysmëtepsie?
Operacione të dështuara për arrestimin e Balilit. Gjatë gjithë kohës fshihej në “sytë” e policisë…
Lirohet nga detyra prefekti i Elbasanit, kush e zë vendin e tij
Bushati-Milanesi: Partneriteti strategjik Shqipëri-Itali, garanci për bashkëpunimin ekonomik, tregtar, rajonal e global - Ministria per Evropën dhe Pu
Paçarizi: S’ka arsye që Kosova të ballafaqohet me një gjë që është më shumë embargo se taksë
Sot 27-vjetori i FRESSH, del FOTO ARKIV e 18 viteve më parë e festës me Metën dhe Kryemadhin
tvklan.al
Kuvendi, të mërkurën seancë të jashtëzakonshme
Haradinaj: A dini çka ka dashtë me thanë Isa Mustafa?
Rama: Presidentit francez i pëlqyen atletet e mia, kur të lë politikën do dizenjoj rroba…
Nga PD, tek kalimi me LSI-në: Lidhjet politike të Klement Balilit (dhe një reagim i “detyruar” i Ilir Metës. Monika dhe Petriti heshtin)
Lirohen nga taksa mallrat serbe që kanë hyrë në Kosovë para vendimit për masën 100%
aktuale.mk
Bekteshi filloi zbatimin e shqipes
Godet Vasili: Ore po a ka turp kjo Ministrja e Drejtesisë, apo kanë ikur të gjithë nga mendt
indeksonline.net
“E çuditshme, sot 20 vjetori i masakrës në Reçak, ndërsa po nis puna e Gjykatës Speciale për shqiptarët”
balkanweb.com
Zv.ministri: Strukturë për kapjen e personave më të kërkuar
exit.al
Zëri i Amerikës denoncon emërimet politike në administratë, Rama: Media kazani
alpenews.al
“ESCOBARI I BALLKANIT”/ Donald Lu-së i plotësohet “DËSHIRA”. Si e ka kërkuar ambasadori ARRESTIMIN e Balilit
ina-online.net
Shkup, MPJ i përgjigjet MPJ-së ruse për Marrëveshjen e Prespës
starplus-tv.com
VETËDORËZOHET I SHUMËKËRKUARI KLEMENT BALILI
Erdogan: Në zonën e sigurt në Siri nuk mund të marrin pjesë zgjatimet e PKK-së
Njerëz të Presidentit Trump, drejt Kosovës për investime
tvklan.al
38 destinacione të reja me çmime që nisin nga 9.99 Euro
Bushati falenderon Kryeministrin: Rama të ka drejtë të ndryshojë drejtimin politik të MEPJ
Parlamenti nis punimet me votimin e dekreteve “Meta” për ministrat
Kush është Klement Balili, si dështuan 15 operacione policore për kapjen e tij
Majlinda Bregu tregon arsyen pse iku në Sarajevë!
tesheshi.com
ARRESTIMI/ Si kaloi Balili nga PD te LSI dhe si i pati dy këmbët në tre parti
Vasili: A ka turp kjo ministrja e Drejtësisë?
Studentët e Elbasanit ngujohen. Nuk paguaj rektoratin as për Besën as për të gjatin
Aeroporti i Rinasit/ Disbalanca e madhe ekonomike e koncesionit, 84 milionë euro më shumë
indeksonline.net
Rusët thonë se kanë krijuar armën bërthamore që shkatërron gjysmën e botës
periskopi.com
Haradinaj: Pse LDK mos me qenë në dialog, ata veç Lutfi Hazirin e kanë pak ma ndryshe
cna.al
U vetemërua ministër i Jashtëm/ Topi “godet” Ramën
Vladimir Bizhga: Ja 13 variantet që diskutohen sot në Rusi për bisedën Legjendare Stalin-Pasternak
cna.al
Përplasja Rama-Meta/ Ish-presidenti jep alarmin
Pse ky film rus arriti të fitojë 9.8 milionë euro në vetëm një javë
aa.com.tr
"Erdoğan më 23 janar vizitë në Moskë"
aa.com.tr
Presidentja e Kroacisë nesër vizitë në Turqi
Nis revolta e socialistëve KUNDËR Ramës, Dade e para që flet troç: E majta duhet ribërë! Rama s’është zgjedhur, dhunues i PS, e ka kthyer në KAZERMË!
Italia mbështetje Shqipërisë për kryesimin e OSBE-së
insajderi.com
Një kanadez në Kinë dënohet me vdekje
botasot.info
Korçë-Ersekë- Boboshticë dhe në rrugën e Dardhës, qarkullimi bëhet pa zinxhir
Klevis Balliu: Duhet të kuptojmë se çfarë loje po luan Rama!
“Plas në rrjete”. Berisha: Balili u dorëzua por Rama dhe ministra janë pengje të tij! 
koha.mk
Shqipëria, në Enciklopedinë polake të vitit 1859
cna.al
Video/ Stafi i CNA.al përshëndet Ilir Metën
lapsi.al
Lej Feni i Bashkisë kundër studentëve protestues. Shikoni se ç’thotë!
aa.com.tr
Irani kërkon nga SHBA-të heqjen e sanksioeve para negociatave
ekonomiaonline.com
Themelohet Bordi i Ankesave ndaj vendimeve të Doganës dhe ATK-së
alsat-m.tv
Nis debati për votëbesimin e qeverisë së Ciprasit
kallxo.com
Haradinaj nuk shkon në Amerikë
starplus-tv.com
ZYRTARE, BALILI NË PRANGAT E POLICISË SË SHTETIT
Haradinaj nuk shkon në Amerikë - RTV21
ina-online.net
Grubi: VMRO-ja duhet të vendosë tabelë dygjuhësore para selisë
Erdogan: Trump konfirmoi tërheqjen dhe zonën e sigurt në Siri
“Balili si Tahiri, i mbështetur nga Rama” Pasuria e tij, përfshirë edhe resortin luksoz në Sarandë…
Kuvendi mblidhet nesër. Seancë e jashtëzakonshme për dekretet e ministrave
Konfirmohet/ Në kërkim për trafik droge, vetëdorëzohet Klement Balili
Ja ‘plas’ Spaho: S’ka arsye për seancë të jashtëzakonshme parlamentare nesër
Vuçiç: Me Thaçin flasim serbisht. Një herë gati u përleshëm fizikisht
cna.al
Klement Balili, Drejtori i Ilir Metës që rrezikon Presidentin
cna.al
Surprizat e Klement Balilit/ Tronditet skena politike shqiptare?
balkanweb.com
“Klement Balili të kapet pa ardhur ambasadorja e re e SHBA”
gazetablic.com
Haradinaj: Taksa nuk hiqet deri 2022
Ngrohja globale, përqindje e madhe e shkrirjes së akullnajave në Antarktikë
sot.com.al
“Ministrat flinin me dashnoret te hoteli i Balilit”, deklarata bombë që shokoi opinionin publik
portalb.mk
Zgjedhjet presidenciale, VMRO-DPMNE-ja paralajmëroi bojkot, LSDM: Mickoski anti-perëndimor kërkon alibi për humbjen
ina-online.net
A do bëheni burra najherë!
Delegacioni amerikan vazhdon kontaktet në Ankara për raketat “Patriot
Projeksionet e Goldman Sachs – “Nuk ka recesion, por pritet një ngadalësim i mprehtë”
ekonomiaonline.com
Përplasen Haxhiu dhe Bunjaku: “Pse po ikë” – “Spo len rend me fol”
Analiza nga Besnik Mustafai/ Ftesë për lexim të botimit “Demokracia nuk pret”. Frank Shkreli, një trashëgimtar i shkronjave të “Diellit”
Ja çfarë kushte vendosi Klement Balili për vetëdorëzimin…
Revoltohet Flamur Noka: Qeveri palaçosh. Duhet rrëzuar me çdo kusht…
Vasili: Hapni sytë para këtij mashtruesi, ky kryeministër i pacipë…
cna.al
Ekskluzive-detajet/Klement Balili ka dhënë intervistë para dorëzimit
NË 2019 DO PAGUHEN 110 MILARDË PËR OLIGARKËT E PPP
aa.com.tr
Fondacioni Maarif dhe Diyanet nënshkruajnë protokoll bashkëpunimi
Kush është Klement Balili dhe lidhjet e tij flagrante me politikën
rtsh.al
Brexit, apeli i fundit i Theresa May për deputetët
Përkujtohen të rënët e masakrës së Reçakut, sakrifica e tyre sinonim i lirisë
rtsh.al
Leshaj: Balili në duart e policisë!
rtsh.al
Vetëdorëzohet Klement Balili, "Eskobari i Ballkanit"
rtsh.al
Ndryshimet në qeverinë Rama, parlamenti të mërkurën në seancë të jashtëzakonshme
Ish-ministra me dashnoret! Ku gjendet serveri që ka regjistruar orgjitë në "Santa Quaranta"?
indeksonline.net
Rama: Nuk ka Shqipëri të Madhe, kjo që po bëjmë është për një kufi fluid
syri.net
Flamur Noka: Qeveri palaçosh! Balili e paralajmëroi vetëdorëzimin kur të vinte dosja nga Greqia!Demalia tregon takimin me Ramën në Gjermani: Më kërkoi
syri.net
Flamur Noka: Qeveri palaçosh! Balili e paralajmëroi vetëdorëzimin kur të vinte dosja nga Greqia!Ja 3 kushtet e Klemend Balilit për tu vetëdorëzuar Kom
aa.com.tr
UEFA nis proces kundër Chelsea-t për thirrje raciste të tifozëve
Balili kundër Metës, Haxhija kundër Berishës : Si po pozicionohet Rama për betejen finale
aa.com.tr
Erdoğan: Trump riafirmon tërheqjen dhe një zonë të sigurtë në Siri
Ancelotti: Hysaj qëndron tek “Napoli”
rtsh.al
Masakra e Reçakut, ngjarja që bëri botën të kthejë kokën nga Kosova
portalb.mk
Artan Grubi: VMRO-DPMNE do të vendosë tabelë dygjuhësore para selisë
portalb.mk
Lajmet nuk duhet të transmetohen pa verifikuar
balkanweb.com
Dogana e Kosovës në Durrës, Rama: Kjo kthen kufirin në informal
“Çfarë më ka thënë Donald Lu për mosndëshkimin e Berishës”
Rama edhe ministër i Jashtëm, Meta: Do të vendos brenda 7 ditësh
ULURITËSE/ 20 vjet nga masakra e Raçakut: si mbeti pa u ndëshkuar llahtara serbe
Më në fund: Klement Balili pas hekurave, qeveria merr meritat
Thellim i krizës institucionale/ Deutsche Welle: Anulohet vizita e rëndësishme në Gjermani…
Ramën e zënë hallet. I kërkon ndihmë Ruçit, ja çfarë kërkese ka…
portalb.mk
Ekonomia gjermane lëkundet, po vjen recesioni?
I shoqëruar nga Ardi Veliu, dalin detaje të reja nga vetëdorzimi i Klement Balilit
cna.al
Reforma zgjedhore/ Votimi elektronik, gati për zgjedhjet?
cna.al
Krimet e Rënda përfshihen në skandal/ Favorizuan “gjyqtarin e seksit”
syri.net
PD, Spaho: S’ka arsye për seancë të jashtëzakonshme parlamentare nesër Komentet
Jeta e mbretit mollos Pirro / Thirrej “shqiponjë” nga ushtarët e tij
Vritet në Siri Xhihadisti Kosovar që Nuk iu Pranua Pendimi?
gazetaexpress.com
Ironia e Bregut: Kisha planifikuar takim me ministrin e Jashtëm, por duket se do me presë Rama
boldnews.al
“Eskobari”/ Meta, Tahiri, Hakiu, shefat e policisë, emrat që lidhen me Balilin
TIKA vazhdon ndihmat mjekësore për popullin somalez
Histeria e përbaltjes së universiteteve dhe pedagogëve!
Putini në dyert e Kosovës, Shqipëria zihet për një ministër të Jashtëm…
Abazi akuza të rënda ndaj Enver Hoxhajt: Është një copë e dështuar, pakurrizor dhe...
Nesip Kaçi/ Ataturku dhe Shqipëria
Përgjimet e Çukos/ Vasili: Prokuroria duhet të kishte filluar hetim penal për deputetët, drejtoreshën e kabinetit dhe…
Mbyllen minierat, banorët i rikthehen vreshtarisë
Mosshlyerja e borxhit, Spahiu: Ky është momenti kur Rama përballet me gënjeshtrën
“Ëndrra” e Donald Lu-së bëhet realitet
Rama ministër i jashtëm! Me qetësi dhe pa dashuri brenda afateve kushtetuese
“Zëri Amerikës”: Balili u vetdorëzua mes Finiqit dhe Sarandës
cna.al
“Baroni i drogës” në pranga/ Meta shfaqet i zverdhur në Lezhë
Zgjedhjet për kryebashkiakë dhe këshilltarë, KQZ vijon miratimin e rezultateve
aa.com.tr
Fillojnë aplikimet për "Bursat e Turqisë 2019"
Kërcënoi Haradinajn, 30 ditë burg për të dyshuarin si terrorist
'E njoftoi Berisha vetëdorëzimin e Balilit', deputeti: Lleshi i Ramës dhe Rama i leshit flasin për sukses
Noka: Vetëm një kryeministër qesharak e quan vetëdorëzimin arrestim
sot.com.al
“Cakaj”/ Konferenca e Kryetarëve merr vendimin për komisionin hetimor të DISK, Balla: Dakord, por...
Meta falenderon partnerët për dorëzimin e Balilit, Rama sulmon median si ‘kazan’
Erërat prishin rrjetin elektrik në Pejë,Istog,Kaçanik e Han të Elezit
ekonomiaonline.com
Veseli në Reçak: Serbia është dëbuar për të mos u kthyer më kurrë
tesheshi.com
Kryeministri italian: ose bashkë rreth migrantëve, ose një kolaps i BE-së
Qeveria shqiptare do t’u kushtojë prioritet vlerave historike dhe kulturore edhe në 2019
Certifikata e Sigurisë e Gent Cakajt – Pranohet në parim ngritja e komisionit hetimor për DSIK
epokaere.com
Të paktën...vetëm një lule mbi varrin e Ismail Qemalit!
cna.al
Skandali i emërimeve në administratë/ Si mashtron Rama
cna.al
Klement Balili “rrëzon” Ilir Metën/ Tunden prangat për Presidentin?
koha.mk
Shtyhet gjykimi për 27 prillin, pritet përgjigje nga Gjykata e Apelit për ankesat e refuzuara për amnisti
Klement Balili në pranga, reagon Rama: Një hap i madh përpara në luftën kundër krimit të organizuar dhe një përgjigje kuptimplotë, për të gjithë qentë
DETAJE/ Zbulohet me kë marshon Lulzim Basha drejt sheshit. Kush do i japë “urdhrat” në protestë
Wake Up/ Bregu nga Sarajeva komenton mos dekretimin e Gent Cakajt
ina-online.net
Bujar Osmani me Ali Ahmetin bëjnë shqiponjën: Çfarë fillim viti!
exit.al
Vetëdorëzohet në polici Klement Balili
‘Cakaj’, Komision Hetimor për DSIK/ Konferenca e Kryetarëve pranon kërkesën e opozitës, Balla: Dakord, por…
indeksonline.net
Nis zhvendosja e Ministrisë së Kulturës në Prizren
cna.al
UEFA bën gati revolucionin/ Pjesëmarrja në Champions League do të bëhet me ftesa
cna.al
Eskobari i Ballkanit vetëdorëzohet në polici/ Zbulohet kush e shoqëronte
lapsi.al
‘Eskobari i Ballkanit’ në pranga, merret në pyetje tek Drejtoria e Policisë në Tiranë
aa.com.tr
Pentagoni zgjeron misionin kufitar deri në shtator
ekonomiaonline.com
Banka Botërore mbi 60 milionë euro për projektet në bujqësi dhe zhvillim rural
Kuvendi mblidhet nesër, ish-presidenti: Ja si mund të bëhet ministër Rama
Vetëdorëzimi i Klement Balilit erdhi ashtu siç e kishte parashikuar gazetari…
aa.com.tr
Çaste vendimtare për Brexitin, sonte votojnë deputetët
boldnews.al
Vetëdorëzohet “Eskobari i Ballkanit”, 3 vjet në arrati dhe si u ndihmua nga Policia
syri.net
Avari në linjën Shijak - Shkozet, mbeten pa energji disa fshatra
kallxo.com
Pesë trupa teatrale garojnë në edicioni e sivjetëm të Festivalit ‘Talia e flakës’
lajmpress.com
GAJUR KADRIU S’KA TË NDALUR: Tabela në shqip edhe në Manastir (FOTO)
Jemi me Presidentin Ilir Meta vjen deklarata nga Kryetari i Unionit Demokristian Mbarëkombëtar në Kosovë
Berisha: Dorëzohet Klement Balili në Prokurorinë e Krimeve të Rënda
Meta takon Tsipras: Marrëdhëniet shqiptaro-greke t’i trajtojmë në mënyrë konstruktive
epokaere.com
E kujt është qeverisja: personale e Ramës apo e socialistëve?
alpenews.al
“DORËZOHET ESKOBARI I BALLKANIT”/ Ish-kryeministri i “veshur si polic”: Klement Balili është nisur me…
aa.com.tr
Katari do të diskutojë me bllokun e udhëhequr saudit “pa parakushte”
aa.com.tr
Gjermani, greva e personelit të sigurisë shkakton kaos në aeroporte
boldnews.al
“Dosja 339”, kazani që po vlon për Edi Ramën. Kush i nxori përgjimet?
balkanweb.com
Pronat e Balilit, kush i dha 21 Ha tokë dhe historia e “Santa Quaranta”
koha.net
Vetëvendosje e Nisma në Fushë Kosovë braktisin seancën me akuza për shkelje ligjore
Rama ministër i Jashtëm?, ish-presidenti interpreton Kushtetutën: Mund të behet vetëm nëse…
Koncesionet do pushtojnë 22 kala në Shqipëri, mbi bedenat e tyre do të dalë “tymi i qofteve”
Nishani: Një Kryeministër provokator ndaj Kushtetutës dhe Presidentit apo…?!!!
syri.net
Dorëzohet Klement Balili!Nishani: Kryeministri nuk mund të jetë edhe Ministër Komentet
Të tjera telashe për Unazën e Tiranës, ankimohet tenderi për mbikëqyrjen
shqiptarja.com
Konstituohet KED, gati përzgjedhja e kandidatëve për Gjykatën Kushtetuese
aa.com.tr
“Shtohen kërkesat që CIA të publikojë raportin për vrasjen e Khashoggit”
Shkaku i tërbimit të Ramës ndaj Zërit të Amerikës
gazetainfokus.com
20 vjet pas masakrës së Reçakut William Walker këshillon të mos dëgjohen ndërkombëtarët, por votuesit
Sulmi ndaj Zërit te Amerikës, është vetëdeklarimi i rënies së Ramës!
preshevajone.com
Kurti: Thaçi me shokët e tij fjalë të medha për Preshevën, por nuk jane serioz. Prishtina dhe Tirana po e perdorin Luginen për populizëm
ekonomiaonline.com
Kurti në 20-vjetorin e masakrës së Reçakut: Gjykata Speciale e padrejtë dhe një etnike
koha.mk
Zaev-Hoxhaj: Mbledhja e përbashkët e dy qeverive në mars
sot.com.al
Kush ishte personi me të cilin je konsultuar për postin e rëndësishëm? Majlinda Bregu tregon emrin e ish ministrit të Ramës
aa.com.tr
Priten takime të nivelit të lartë mes Koresë së Veriut dhe SHBA-ve
shekulli.com.al
Artan Murati: Kosova nuk ka strategji bisedimesh me Serbinë
Personazhet e Tiranës së viteve ’30/ Kush ishin Shaban Qosja, Kizi Pazarit, Lymi Tutit…
Të punosh sipas “kronotipit”
lajmpress.com
Zyra e Kryeministrit tregon se a i është refuzuar viza amerikane Haradinajt
Edi Rama nuk mban më/ Shpall “kazan” edhe Zërin e Amerikës
‘Banket’ me 300 hamburger/ Trump, “festë” në Shtëpinë e Bardhë
Modeli grek vjen në Tiranë, Rama emëron veten ministër të Jashtëm
ina-online.net
Ilir Meta tentativa për të përçarë PS?!
Ëngjëll Musai: “Zëri i Amerikës”, Rama dhe “konet e salloneve të rilindjes”
Iniciativa për mbrojtjen e të drejtave të njeriut
“Zëri Amerikës” nxjerr korrupsionin, kryeministri e “shpartallon” si dikur Enver Hoxha
ina-online.net
Tsipras përballet me votëbesim të mërkurën, debatet parlamentare nisin sot
ina-online.net
Vuçiqi merr detyra nga shërbimet sekrete ruse
ina-online.net
Viti 2018, 32% më shumë turistë çekë vizituan Shqipërinë
ina-online.net
Vuçiqi thotë se në një takim me Thaçin ishin afër rrahjes: Hajredin Kuçi iu sul Daçiqit…
shekulli.com.al
“Studentët të tejkalojnë 8 kërkesat, të sjellin ndryshimin e madh politik”
sot.com.al
Ndërkombëtarët vënë në rresht opozitën, Borchardt e Soreca i shkojnë në zyrë Bashës, prishin planet për bojkot parlamentar
Reçaku sinonim i lirisë së Kosovës
Heshtja e ambasadorëve perëndimorë ndaj banditizmit policor
Prostitucioni vlon me "lejen" e bosëve të politikës
Punën privati, luksin shteti
Mafiozët e biznesit përfitojnë miliona me taksën "patriotike"
Alarmante, bllokohen shkollat
sot.com.al
Konflikti për pronën, 52 vjeçari i sapokthyer nga Suedia vret vjehrrin, vjehrrën e më pas veten
Pa politika kombëtare, vendimmarrja është arbitrare
sot.com.al
Prapaskenat e luftës së Metës me reformën në drejtësi, nga ankesat tek ndërkombëtarët, te sulmet ndaj organeve të reja përmes LSI
sot.com.al
Taulant Balla “shpërthen” ndaj presidentit: Sjellja e Metës e papranueshme, është i trembur nga afrimi i SPAK
Lexoni faqen e parë të gazetës “Panorama” dhe “Panorama Sport”
syri.net
Rama të merret me defektet e qeverisjes, sulmet ndaj 'Zërit të Amerikës' janë propagandë e qullët Komentet
shqiptarja.com
Zgjedhjet lokale 2019/ Lista me humbësit e mëdhenj pjesë e ekipit të Bashës
sot.com.al
Dashnorët e funeraleve
Pas dorëheqjes së Kim Yong-ut, Banka Botërore është e vështirë të zbatojë politikën "Amerika e para"
syri.net
VIDEO/ Një elektricist në Steblevë, Librazhd
Monika Kryemadhi zbulon sondazhin e LSI: Ne jemi rrotë më rrotë me PS, kurse PD…
Katër deputetë të Shqipërisë vëzhgojnë zgjedhjet në Rusi
Deputeti më i ri i LSI-së `shkel` urdhrin e Vasilit: Do ta marrim kryeministrin
Trump-i nuk synon të shpallë emergjencë kombëtare për ndërtimin e murit në kufirin ShBA-Meksikë
Meta: Të forcojmë vlerat dhe virtytet tona
Kërkohet ndihmë: Ballkanit i duhet një dorë për të përballuar krizën e emigrantëve të BE-së.
ina-online.net
Djali i dëshmorit vendos lë vendlindjen: Vendi për të cilin luftoi babai im, sot nuk ka vend pune për mua
Luan SHMILLI / Mirësevjen në Shqipëri, zonja Klinton!
Qeveria fut në telashe universitetet, harron të miratojë tarifat e shkollimit
Mungojnë 30 miliardë lekë nga pazaret e kompanive koncesionare me drejtoritë e METE-s
tvklan.al
6 vjet burg për administratorin e “Rrugës së Kombit”
Deputeti i videos erotike brenda PD: Rama reagoi si Gadafi e Sadami ndaj VOA-s(dhe 'letra higjenike" New York Times e Berishës)
kosovalive360.com
Nisin bisedat informative të ish pjesëtarëve të UÇK-së në Hagë
Kryemadhi për DSIK: Do të dalin skandale të mëdha kur të hapen letrat e këtij "lakrori"
“Çfarë më tha Donald Lu për arrestimin e Berishës”
shqiptarja.com
Mbyllja e qeverisë/ Kontrollorët e trafikut ajror kanadez qerasin me pica kolegët e tyre amerikanë, që kanë mbetur pa rrogë
Veç shefes së kabinetit, cilët janë 4 deputetët që dalin në përgjime
Hapet gara për tenderin e Unazës, PD: Qeveria ka paracaktuar fituesin
almakos.com
Transfermarkt: Prishtina si klub, Ahmed Januzi si futbollist, janë më të vlefshmit në Superligë
portalb.mk
Vazhdojnë mosmarrëveshjet territoriale ndërmjet Rusisë dhe Japonisë
“Meta do e shkatërrojë Ramën, po shkon si cjapi tek kasapi”
alsat-m.tv
Kanada, riformatim i pjesshëm i qeverisë
lapsi.al
Prapaskena/ Ambasadori i Iranit “ndihmoi” Ramën të takojë Trump në fund të muajit
Zgjedhjet lokale të 2019, Patozi: Nuk besoj se opozita do të kthejë rezultatin, nuk po jep shenja
Paralajmërimi i Shehut: Pse kryeministri Rama s’do bëhet dot ministër i Jashtëm! Ekonomi: Gjykata Kushtetuese, përgjigje përfundimtare
Qeverisja me të rinj, Meta e Majko u emëruan kryeministër në moshën 30-vjeçare
Noviçok vendoset në listën e substancave të ndaluara
shqiptarja.com
Historike/ 'Ushtria' bashkon politikën në Kosovë, Kuvendi miraton me 106 vota transformimin e FSK-së
cna.al
Solidaritet me Tiranën/ Ngujohen Sudentët e “Aleksandër Moisiut”
Basha kundër Ramës: Sulmi ndaj VOA, akt i turpshëm i një të degraduari (harron Donald Lu dhe të dërguarit e DASH që i akuzonte si të korruptuar nga Ra
Salianji: Hetimi i dosjes 339 çon në arrestimin e Ramës!
balkanweb.com
Rama sulmoi VOA-n, Basha: Fasada ra, tani koha për ta shkulur
boldnews.al
I ftohti polar/ Në Shqipëri, 8 viktima në 2 javë
UNESCO, Shqipëria ndër vendet me shpenzimet më të ulëta në botë për kërkim dhe zhvillim
boldnews.al
Studentët e Durrësit marrin vendim për ngujim brenda universitetit
Ah Edi, Edi! Më vjen shumë keq për ty! Të paska ngatërruar “doktoresha” ilaçet…
Anëtarja e Kryesisë së LSI, Elona Guri: Edi, Zoti të dhëntë shëndet, se mendja…
zeriamerikes.com
Kryeministri Haradinaj në pritje të vizës amerikane
Pse Rama nuk mund të jetë Ministër i Jashtëm?
Taksa ndaj Serbisë dhe Bosnjës. SHBA i refuzon vizën Haradinajt
preshevajone.com
Ja tri arsye, se përse Ldk-ja dhe VV, duhet qëndrojnë larg “korigjimit”
lapsi.al
Edi Rama nuk mban më/ Shpall “kazan” edhe Zërin e Amerikes
Përgjimet për Çukon, Rama: "Zëri i Amerikës" përgojon dynjanë
rtsh.al
Greqi, Qeveria përballet të mërkurën me mocion besimi
rtsh.al
Reforma zgjedhore, BE i kërkon opozitës të kthehet në kuvend
Bojkoti, aleatët të ndarë. Vasili e Ndoka: Marrëdhënie të kushtëzuar me Parlamentin
Investigimi i BOOM: Nga kovat e bojës tek bidonat plastikë, si e mbledhin qumështin baxhot nga fermerët
sot.com.al
SHBA i refuzoi vizën amerikane? Reagon këshilltari i kryeministrit
PD: Skandali i publikuar nga VOA pjesë e Dosjes 339. Reagon edhe LSI
Dosja që “arreston” kryeministrin Rama
Mbledhja e shokëve të Kryesisë dhe ministri Jashtëm shoku Edi!
“Studentët nuk kanë besim.” Erisa Xhixho: Rama po mban peng Arsimin e Lartë
“Universiteti është i yni.” Ngujohet një tjetër Fakultet, bashkohuni nesër në orën 07:00 pranë…
syri.net
Mosdekretimi i Cakës/ Zv,kryetarja e LSI në syri.net: Meta veproi drejt, reagimi i Ramës mjeran Komentet
cna.al
Kryeministri duhej të vizitonte Shkozën jo zyrat e arkivave
koha.mk
Nga Interi i kinezëve te Juvja e Allegrit, Fabio Capello “ngel në klasë” Serie A
Vrasja e të tmerrshmit shqiptar në burg: E qëlloi një bashkëatdhetar
ina-online.net
Shqiptarëve të Velesit iu mohohet e drejta e arsimit në gjuhën amtare
almakos.com
Dy balerinët e Trupës së Baletit të Kosovës që i bashkoi profesioni
almakos.com
Cavani përjashton rikthimin te Napoli
kallxo.com
PDK-së në Rahovec i bashkohen dhjetëra anëtarë të rinj
starplus-tv.com
DY VIKTIMA NGA I FTOHTI, VIJOJNË TË BLLOKUAR FSHATRA NË VERI E VERILINDJE
gazetablic.com
Xhavit Haliti deklarohet për taksën 100 për qind ndaj Serbisë
Atentat me armë zjarri, plagosen dy persona…
alsat-m.tv
Poloni, mësohet motivi i vrasjes makabre të kryebashkiakut Adamowicz
preshevajone.com
Deputeti Hyda e akuzon keq Shaip Kamberit. Bugjeti i Bujanocit po plaqkitet, ju ndahet jaranave dhe bizneseve të kryetarit
Dervishi ironizon Ramën: 8 pengesa për kandidaturën e re për ministër për Europën dhe Punët e Jashtme!
cna.al
Meta i frikësuar nga drejtësia/ Balla e nxjerr “zbuluar”
‘On Top’/ Kadare, mbi 1300 botime në 45 gjuhë
Moti i keq në Gjirokastër, situata më e stabilizuar
Dua Lipa pranon publikisht se ka probleme me lëkurën
balkanweb.com
Ironia e Shkëlzen Berishës: Kryeministri takim pune me ministrin
Taksat e reja, ja sa do paguajmë në 2018-n
Ekipi negociator i Kosovës boton të mërkurën platformën për dialogun
balkanweb.com
‘Unaza’ 72 ditë në protestë/ Banori: Rama, e ke vendin në burg
Pse kjo sjellje e METËS? Habit Balla: Po afrohet krijimi i SPAK-ut, PO TREMBEN ata që kanë hall
sot.com.al
Rama me dy poste/ Balla presion Metës: Do e marrë përgjigjen në...
kallxo.com
Studentët paralajmërojnë bojkot të ligjëratave
evropaelire.org
Marrëveshje, jo kompromis me Serbinë
tvklan.al
Tsipras do ta provojё sёrish
‘LDK e LVV të gatshme të ulen më Vuçiqin, por jo edhe me neve’
insajderi.com
Vetëvendosja! midis gjuhës së Reshat Badallaj-Zhurianit dhe Vojisllav Sheshelit
Përplasja SHBA-Turqi: Trump kërcënon me shkatërrim ekonomik
koha.mk
LSDM: Të zezat e VMRO-DPMNE-së dhe politikat antiperëndimore të Mickoskit i pret humbje në çfarëdo lloj zgjedhje
alpenews.al
MASAKRAT NË FAMILJET SHQIPTARE NDËR VITE/ Nga Ritvani që VRAU 8 persona, tek babai që mbyti 3 fëmijët (FOTO)
starplus-tv.com
GREQI, DORËHIQET MINISTRI I MBROJTJES, SHKAK MARRËVESHJA PËR EMRIN E MAQEDONISË
Ministri Ahmetaj sqaron procedurën për tarifat e reduktuara dhe bursat në Universitete. 2 miliardë lekë mbështetje financiare për studentët.
Hoti e quan Ahmetin ‘bashkëkryesues të ekipit dekorativ’ - RTV21
insajderi.com
Ik nga Shqipëria Gent Cakaj, leje atje Ilir Metën me turpin e tij!
Superfuqia e Izraelit dhe siguria kibernetike e Yllit të Davidit
Rama ministër i Jashtëm? Shehu dhe Marku: De fakto nuk ndryshon asgjë
Prof. Niko Pano, shkencëtari dhe kolosi i Hidrometeorologjisë
almakos.com
Milani insiston për Piatekun
Letra e Kryetares së LSI Monika Kryemadhi për Ambasadorët
Hisen Berisha: Për “gajretin” futbollistit të “Partizanit” të Beogradit dhe për rendin e ri evropian pa Rusinë e Turqinë
aa.com.tr
Këshilli i Evropës dënon sulmet e jelekëve të verdhë ndaj gazetarëve
Bujqësia dhe pylltaria, dy komponentët kryesorë të jetës rurale | Zeri Popullit
Pyjet për Zhvillimin Ekonomik Lokal | Zeri Popullit
Studentët paralajmërojnë bojkot nëse nuk shkarkohen të punësuarit e NISMA-s
sot.com.al
Tsipras: Siç nuk hoqën dorë fqinjët për Marrëveshjen e Prespës, as ne nuk do të heqim dorë
epokaere.com
MË MIRË GJENERAL ME KOKË TË NGRËNË SE ROB ME BIOGRAFI TË PASTËR
ekonomiaonline.com
Studentët protestojnë para MAShT-it, rreth punësimeve partiake
americaneye.al
Basha i shmanget “sherrit” Rama-Meta
gazetablic.com
Mustafa i jep ‘goditjen’ e radhës qeverisë: Tërë ditën po na shani, natën po na lutni
starplus-tv.com
29 VITE NGA 14 JANARI I 1990, DEMOSTRATA E HESHTUR
Ceremonia e varrimit të Ismail Qemalit në Vlorë – 12 shkurt 1919
cna.al
Rama debat me Bushatin/ I bllokoi vizitën në Berlin?
cna.al
"Kërmilli i PD-së"/ Si ka ndryshuar në vite Edmond Spaho
aa.com.tr
Pompeo në Rijad, takon mbretin Salman dhe princin e kurorës
almakos.com
Mustafa: Veseli të veprojë si kryetar i Kuvendit, jo si shef i SHIK-ut

BRUKSEL – Tusk : Gazsjellësi “Nord Stream 2” gabim strategjik për BE-në

ATA- Albanian Telegraphic Agency 10.08.2018. 15:19

BRUKSEL – Tusk : Gazsjellësi “Nord Stream 2” gabim strategjik për BE-në

BRUKSEL, 10 korrik /ATA-ANSA/ – Gazsjellësi “Nord Stream 2’” është një gabim dhe bie në kundërshtim me interesin tonë strategjik, sigurinë dhe rregullat tona, theksoi Donald Tusk në fund të samitit BE-Ukrainë. “Nord Stream2” është një projektit energjetik, i cili do të transportojë gaz natyror rus »»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining