Etleboro.org - Tevdovski dhe Angellovska-Bezhoska në Takimet vjetore të FMN-së dhe BB në Indonezi
kosova.info
Kalendari Historik i datë 17 tetor
sot.com.al
Deti është joni!
gazeta55.al
I njihni për indiferentë, por Durrësi mban rekord për dhunën ndaj grave; Dibra dhe Kukësi nivelin më të ulët
ata.gov.al
VJENË – Nimetz: Athina dhe Shkupi të përkushtuara për zgjidhjen e emrit
kosova.info
Ngjarjet e datës 17 tetor 2018
Pompeo do të vizitojë Turqinë për çështjet e Khashoggi-t dhe Brunson-it
ata.gov.al
Qeveria e SHBA-së, mbështetje zhvillimit të Kosovës
Konventa e PAA, Basha: “Ndajmë vlera, takohemi e bashkohemi në vlera dhe zgjidhje”
ata.gov.al
Familja Hunçi me shtëpi të re në Skroskë të Përrenjasit fale kontributit të deputetëve socialistë
ata.gov.al
Praktikë vetëkontrolli për sigurinë ushqimore në vend
Gazeta Telegraf/ Nuk ka gjenekolog, gratë lindin në Maqedoni ose Greqi
ISIS kërcënon ministrin italian, i dërgon një letër me dy plumba
Frank Shkreli/ Një nderim i merituar: Presidenti Nishani dekoron ish-senatorin Bob Dole
ata.gov.al
RUSI – Putin : I gatshëm për të vizituar Uashingtonin
ina-online.net
Nikolloski: Syriza dhe Demokracia e Re nuk do të ngrenë duart nëse dështon marrëveshja
ina-online.net
Funksionari i LSDM-së akuza Ahmetit e Grubit
Piketohen zv/ministrat dhe drejtorët e FRD-së
ina-online.net
Rahovica përfundimishtë po zgjidhë problemin e ujit
Rama takohet me Metën në Kryesinë e Kuvendit
ekonomiaonline.com
Vasfija nga Vushtrria rrëfen publikisht si u dhunua gjatë luftës
Kocijançiç flet për raundin e fundit të bisedimeve Kosovë-Serbi
ina-online.net
E përdhunuara e luftës në Kosovë rrëfen, ja tmerri që përjetova si 16 vjeçare/VIDEO
ina-online.net
Tronditëse: Hoxha akuzon dhëndrin e Naim Tërnavës se shfrytëzoi seksualisht nxënëset e Medresesë
Prokurori Llalla nxjerr listën e re: 6 deputetë dhe 3 kryebashkiakë
tesheshi.com
Haradinaj: e pësuam me gylenistët, të kemi kujdes me Babalen
abcnews.al
Vuçiç: Zërat për krijimin e ushtrisë së Kosovës po frikësojnë popullin serb
kallxo.com
E mbijetuara e dhunës seksuale në Kosovë do të rrëfejë historinë e saj në Hagë
Referendum për bllokimin e importit të plehrave
Nëntë aktorët që kurorëzuan dashurinë e tyre me pjesëtarë të familjes mbretërore
abcnews.al
Deutsche Welle: Në Lesbos refugjatët përjetojnë terrorin e ISIS
aktuale.mk
Të enjten fillon Festivali ndërkombëtarë i poezisë ‘Ditët e Naimit’
kohajone.com
Prokuroria nuk guxon të thërrasë Kryeministrin. Në opozitë, Edi Rama, humbte gjyqet. Tani i fiton!
insajderi.com
Krasniqi i reagon Apostolovas: Jo të gjithë në vendin tonë mund të blejnë vetura të reja
“Hijenat” e panaireve që mbron e financon shteti, po masakrojnë dhe zhdukin vlerat e panaireve kualitative
insajderi.com
Duriqi: Enes Goga e ka përkthy në shqip librin e themeluesit të terrorizmit
balkanweb.com
Deputeti i PD: Rama me kollare me yll për ditëlindjen e diktatorit (Foto)
zeri.info
Nënkryetari i PDK-së i reagon BE-së për importin e veturave të vjetra
trt.net.tr
Kosova përgatitet për shtesa fëmijëve deri në 16 vjeç
gazetablic.com
E zbulon Lutfi Haziri kështu më quajti Thaçi kur dhashë idenë për bashkimin e Kosovës me Luginën e Preshevës
boldnews.al
Politikë e paditur, prokurori dhe polici e varur…
cna.al
Politikanët shqiptarë që dështuan të jenë lider
kohajone.com
Për të ngrënë mish pule, s’do të keni më nevojë për ta therur atë!
kallxo.com
Zyra e BE-së e zhgënjyer me vendimin për importin e veturave të vjetra deri në 15 vjet
Qeveria franceze, e interesuar për “Trepçën”
newsbomb.al
SHOKON Rama: Nuk e harroj kur kam parë djalin tim, qante e kuiste poshtë krevatit nën terrorin ...
newsbomb.al
Përmendi Olsi Ramën dhe Vangjush Dakon, Rudina Xhunga PËRPLASET me kryeministrin: Si s’ju vjen TURP! Gazetarja: Është OFENDUESE për durrsakët (E PLOTË
boldnews.al
E pabesueshme, ja sa përfitoi Rusia nga Botërori
zeri.info
Kastrati 'goditje' LDK-së dhe LVV-së për Ushtrinë
abcnews.al
Rakipi: Rama si Erdogan, nuk vret njerëz, por kam frikë nga çmenduria e tij
ekonomiaonline.com
Haradinaj në Tiranë: Nuk besoj që Thaçi ka një plan tradhtie, por Serbia qe 20 vjet investon të hapet çështja e kufijve
lexo.com.al
‘Sot për familjen tonë është ditë e shënuar’, Rezarta Shkurta përkujton diktatorin Enver Hoxha
ekonomia-ks.com
Labinot Halilaj kandidat potencial për kryetar dege të PDK-së në Drenas
syri.net
Meta i akordon ‘Dekoratën e Flamurit Kombëtar’ princit të Monakos, Albert II Komentet
gazetanewborn.co
Spitali i përgjithshëm i Pejës, reagon ndaj mjekut kosovar në Gjermani, Hasan Simnices
standard.al
Princi Salman tundon me ofertën për super skuadrën Europiane
gazetatema.net
Mos u shqetësoni për Shqipërinë, por për vete!
gazetanewborn.co
Reagon Behgjet Pacolli: Kjo është e vërteta rreth shtetit të Lesotos
botasot.info
“Ju jeni shembulli i parë dhe më i mirë shqiptar…”
epokaere.com
Haradinaj në UET: Ndryshimi i kufijve e kthen Kosovën para vitit 1999
zeri.info
Gjermania dhe Zyra e BE-së në Kosovë, apel kundër importit të veturave të vjetra
lexo.com.al
Mos u shqetësoni për Shqipërinë, por për vete!
lapsi.al
VIDEO/ Rama thumbon biznesmenin Ramë Geci: Na dole edhe ti oligark i madh…
shqiptarja.com
‘Pa gjurmë’- Historia/ Imami i Rrugës së Kavajës dhunon familjen, prindërit: Na rreh bashkë me nusen - Shqiptarja.com
periskopi.com
Krasniqi-Aliut: S’di për çfarë bereqeti po flet, nga partia e parë përfunduat në vendin e tretë
Ardian Rexhepi publikon këngën e re “Larg teje”
lajmpress.com
Oscar Wilde, irlandezi skandaloz: Jetojmë të gjithë në baltë, por disa prej nesh i kanë sytë të kthyer nga yjet
oranews.tv
Turqia zgjeron kërkimet për gazetarin e zhdukur saudit
zeripopullit.al
SERVET ASLLAN ZALOSHNJA , NJË RILINDËS I SHQUAR,POR DHE NJË HUMBËS I MADH. Nga Asqeri Diko
rtv21.tv
Për Haradinaj shkarkimi i ministrit Gashi nuk përbën rrezik në procesin e liberalizimit të vizave
sot.com.al
Historia tronditëse/ Imami në Tiranë dhunon familjen, falet në xhami dhe rreh nënën, babain e motrën
shqiptarja.com
Babalja/ Edvin Kulluri në ‘45 minuta’: PD drejtohet nga një elitë mediokrish - Shqiptarja.com
kohajone.com
City bën gati 70 milionë euro për super talentin e Ajax-it
gazeta55.al
Arta Marku ndryshk Prokurorinë
cna.al
Basha të shikojë punën e vet/ PD i kundërpërgjigjet AKEP
gazetadita.al
Shqipëria, mes 10 destinacioneve europiane të përballueshme për pushime
alpenews.al
INSPEKTIMET TEK “UNAZA E MADHE”/ Gjyshja “i pret” rrugën Ramës: O të marrsha të ligat… (VIDEO)
alpenews.al
RISHIKIMI I KUFIJVE/ Haradinaj në Tiranë: Kush mbron idenë e rishikimit të tyre, është i paguar
gazeta-shqip.com
Bushati: Paqja në Ballkan e rrezikuar nga konfliktet
syri.net
Besian Pesha në Syri.net: Pas vendimit të kryeministrit për mbylljen e basteve fshihen njerëzit e tijPesha në Syri.net: Rama nuk po mbyll bastet sport
alpenews.al
MBYLLJA E LOJRAVE TË FATIT, LAJM I MIRË/ Rastet TRAGJIKE që erdhën nga humbja e skedinës dhe loja në poker
alpenews.al
GRUAJA E DEKLAROI SI TË ZHDUKUR/ Policia kap durrsakun dhe e dorëzon tek familjarët
newsbomb.al
Alibeaj: Prokuroria që burgosi kuksianët refuzon të hapë hetimet për Ramën
Kryetari që e mori PD-në pa garë, po kërkon pa “garë” edhe kreun e koalicionit opozitar!
boldnews.al
Raportet e SHISH/ A do japë dorëheqjen kryeprokurorja e Durrësit, Donika Prela?
botapress.info
20 vjetori i ndërhyrjes gjermane në Kosovë
kohajone.com
Ndriçim Kulla sjell në anglisht librin biografik për Kadarenë, “Ylli i Shkrimtarit”
tesheshi.com
Haradinaj komenton largimin e ministrit të Brendshëm: jo nga unë, nga Pacolli!
Fondi Shqiptar i Zhvillimit fillon punën për rikonstruksionin e rrugës Grekan – Dëshiran – Vlashuk
cna.al
Fiks-Fare zbuloi skandalin/ Xhafaj dhe Marku heshtin përballë dhunës barbare
lexo.com.al
Shqipëria 60 vjet në UNESCO/ Kumbaro: Ndërtojmë të ardhme përmes vlerave të trashëgimisë kulturore
lexo.com.al
Letërkëmbimet me Enver Hoxhën dhe refuzimi i Fan Nolit për t’u bërë deputet
lajmi.net
Kremlini synon të jetë nikoqir i Kimit në Rusi
Ndeshja Shqipëri – Izrael/ Kreu i KMSH, mesazh për myslimanët shqiptarë dhe miqtë nga Izraeli
kohajone.com
Manjola Arizaj (Zeka), shembulli i kurajos, besimit dhe përkushtimit
koha.net
Kosova rrezikohet nga terrorizmi i simpatizuesve që nuk shkuan në ISIS
rtv21.tv
Pompeo takim me mbretin saudit, për të zbardhur fatin e gazetarit të zhdukur
lexo.com.al
10 projekte për investime në argjinaturat e lumenjve
Përurohet libri “Histori e qytetërimit islam” i autorit prof. Qazim Qazimi
balkanweb.com
“Pse u lejua kryeartikulli i Xhevahir Spahiut në ‘ZP’ pas kritikës”
ata.gov.al
10 projekte për investime në argjinaturat e lumenjve
‘Parajsat’ e evazionit fiskal/ Publikohet lista e zezë e vendeve me ‘pasaporta të arta’
cna.al
Bojkoti i Parlamentit të Europës nga opozita/ Kulluri: Çështja nuk i takonte asaj tryeze
cna.al
Basha sulmon Prokurorinë/ "Në Shqipëri janë vendosur dy standarte"
gazeta-shqip.com
Salianji nxjerr përgjimet e reja të Alizotit: Shoku nga Librazhdi!
koha.mk
Shkupi dështon në Vitin e Gjergjit
abcnews.al
Vuçiç për ndryshimin e kufijve: Mbroj interesat e popullit serb
gazetatema.net
Përplasje e paprecedentë president-Kuvend për "Teatrin" dhe SHISH
portalb.mk
Më 24 tetor do të fillojë edicioni i 12-të i ITF Skupi (FOTO+VIDEO)
ata.gov.al
Kosovë, qeveria miraton konceptdokumentin për Teatrot
telegraf.al
Dr. Polena, si i shpëtoi jetët njerëzore nga helmi dhe plumbat. Fatkeqësitë familjare të kirurgut të parë të Korçës dhe djalit të tij, që drejtoi për
Naço takon Jahjagën: Thellojmë më tepër bashkëpunimin institucional
top-channel.tv
Marrëveshja për emrin, debate në Maqedoni dhe Greqi. Ademi: S’ka amnisti për 27 prillin
alpenews.al
PAKETA “ANTISHPIFJE” PO FUNKSIONON/ Edhe opozita po e “përdor”. Kërkon…
ata.gov.al
Buxheti 2017 financoi investime të rëndësishme në infrastrukturë
kosova.info
Komuna e “dritës” lë në terr Kastriotin
standard.al
Skandali i plagjiaturës, Boçi: Heshtja tregon se në ç ‘derexhe është arsimi në Shqipëri.
zeri.info
Kuvendi pa kuorum, rrezikon edhe më shumë shembjen e kullave të Jasharëve
cna.al
Paqja e fshehtë/ Fahri Balliu pajton Tom Doshin me Ilir Metën
trt.net.tr
Erdogan sinjalizon një operacion të mundshëm kundër PKK/YPG-së në lindje të Eufratit
Shkëlqim GUÇE*/ Thesaret e Luginës së Drinos
zeripopullit.al
Pse vetëm Kosova ka pavarësi gjysmake në botë
lexo.com.al
Problemi i vërtetë i Shqipërisë që u pasqyrua dje në PE
abcnews.al
“Khashoggi”/ Pompeo në Arabi, Erdogan: Po hetojmë
Si George Soros zgjedh kandidatët dhe shkatërron vendet
Me ftesë të nënkryetarit të Delegacionit të Malit të Zi, në Asamblenë Parlamentare të NATO-s z. Obrad Mišo Stanišic, znj. Mimi Kodheli, me cilësinë e
ina-online.net
Komuna e Ulqinit refuzon shkëmbimin e territorit
abcnews.al
Debate të zbehta në parlamentin e Maqedonisë për ndryshimet kushtetuese
cna.al
Paqja e fshehtë/ Fahri Balliun pajton Tom Doshin me Ilir Metën
shqiptarja.com
POP 5Shqipëria 60 vite në UNESCO, Kumbaro: Është dorëzuar dosja edhe për Liqenin e OhritLajme të tjeraTË FUNDIT
ina-online.net
Analizat laboratorike në Kosovë, shkel e shko
ina-online.net
Dështimet që mund ta rrëzojnë Qeverinë
ata.gov.al
Investime në rrugët rajonale, BB: Impakt në zhvillimin e turizmit dhe bujqësisë
klankosova.tv
Korrigjimi i kufijve – flet Vuçiq
alsat-m.tv
Ndryshimet kushtetuese, debat “reprizë” në Kuvend
VestiSa sednice Komisije za javnu administraciju...
gazeta-shqip.com
Vettingu, KPK konfirmon në detyrë prokurorin Adnan Xholi
scan-tv.com
OSHEE nis blerjen e energjisë – Shpenzon 9.32 mln euro, hap dhe një procedurë tjetër për 106.480 MWh
alsat-m.tv
Pakti i Prespës, takim i fshehtë Cipras- Kamenos
zeri.info
Krasniqi i reagon Aliut: Mos shitni moral, sepse asnjë pikë nuk e keni
lexo.com.al
​Pato s’e hedh poshtë mundësinë për t’u kthyer në Serie A
lexo.com.al
Video/ Humor me Babalen: Ikim në Dhërmi këtë fundjavë o çuna, kam 4 euro
panorama.com.al
Problemi nuk është Kombëtarja, por rënia e sportit shqiptar
presheva.com
Avni Hafuzi/ 40 vite punë dhe sakrificë, është një shembull për bashkëkombësit
ata.gov.al
50 milionë USD investime në tre rrugë turistike të Shqipërisë
ata.gov.al
FOTO/ Dibër, xhamia e Allajbegisë destinacioni i ”Rrugëve të besimit”
ata.gov.al
Akademia Politike, trajnime në 12 qarqe të vendit
presheva.com
PD me udhëheqës të ri në Preshevë emërohet Limon Shaqir
Komisioni i Ekonomisë dhe Financave miratoi projektligjin “Për miratimin e Buxhetit Faktik të vitit 2017”
2 anëtarët e Gjykatës së Lartë Nishani kërkon bashkëpunim
periskopi.com
A do të rehatohet Bejtush Gashi në postin e ambasadorit?
lajmi.net
Dardan Berisha dhe trajneri i KB Prishtina premtojnë spektakel nesër
lexo.com.al
Përse dështoi tentativa e “babalizimit” të Parlamentit Europian?
epokaere.com
Qeveria korrigjon vendimin, Ismajli e Kabashi sërish kandidatë për Bord të ZRrE-së
botapress.info
OAK kërkon që lehonat të paguhen 100% nga shteti
aa.com.tr
Palestina reagon ndaj deklaratës së kryeministrit australian për Kudsin
ata.gov.al
Tetori gjerman- Shfaqja teatrore “Dogfall” vjen për publikun shqiptar
syri.net
VIDEO/ Shqipëri – Norvegji, vjen goli i parë Beteja qesharake e Edi Ramës, për të bërë Shtrigën-Borëbardhë! Komentet
insajderi.com
Haradinaj i bindur: Do ta çoj mandatin deri në fund
gazetainfokus.com
Opozita kundërshton ndryshimin e ligjit për automjetet, bojkoton komisionin parlamentar
shqiptarja.com
Nxori mesazhin e eurodeputetit pas sherrit në Bruksel, Paloka i përgjigjet Ramës: Ju jeni turpi - Shqiptarja.com
ekonomiaonline.com
Haradinaj: Kostoja e pakos së ligjeve për transformimin e ushtrisë s’duhet ta shqetësojë askënd
abcnews.al
60 vjetori i Shqipërisë në UNESCO
abcnews.al
PD: Prokuroria ka prova të mjaftueshme për arrestimin e Ardi Veliut
ina-online.net
Vasilevski lirohet nga paraburgimi shtëpiak
ina-online.net
Ademi: Nuk do të ketë amnisti
trt.net.tr
Erdogan: Rumania është një vend mik dhe strategjik për Turqinë
syri.net
Asnjë surprizë, Veliu siç hyri në Prokurori, ashtu doli: Jam i pafajshëm Komentet
epokaere.com
Përplasje në Komisionin për Zhvillim Ekonomik për Ligjit për Automjete
PSP, merret në pyetje deputeti Milloshoski
insajderi.com
Dëshmitarja thotë se 1.8 milionë euro cigare për KFOR-in, u shiten tek kompanitë private
ata.gov.al
Policia dhe nxënësit bashkohen në luftën kundër alkoolit e drogës
lexo.com.al
Franca vendos arsimin e detyrueshëm që në moshën 3-vjeçare
alsat-m.tv
Rritet presioni ndaj Arabisë Saudite
klankosova.tv
Projektligji për Referendumin shkon në Kuvend
kohajone.com
Rubrika “Pyetje Psikologut”: Si të shmangni emocionet kur flisni në publik
botapress.info
Çështja e dialogut pritet ta dërgoj vendin në zgjedhje, ashtu sikurse demarkacioni
periskopi.com
Aliu sulmon PSD-në: Albin Kurti nuk mbeti si Adem Demaçi
lajmpress.com
Shilegov me konceptin “qytet i mençur” në Forumin e kryetarëve të komunave nga 16 shtete të EQL dhe Kinës në Beograd
mia.mk
BESA: Maqedonia po kalon një fazë politike shumë serioze
rtsh.al
Maqedoni, Debati për ndryshimet kushtetuese vazhdon edhe sot.
sot.com.al
“Opozita po nxin dhe turpëron Shqipërinë”, shpërthen Paloka: Turp që Rama...
abcnews.al
Nis në Korçë projekti për ushqyerjen e shëndetshme të fëmijëve
balkanweb.com
60 vjet në UNESCO/ Në 2019 i bashkohet edhe Liqeni i Ohrit
cna.al
Sherri mes PS dhe PD në Bruksel/ Ish-ministri zbulon prapaskenat
mzhe-ks.net
Lluka: Prizreni do të jetë pjesë e projekteve zhvillimore
gazetatema.net
Sherri në Brukusel, ish ministri i LSI: Ça mesazhi po japim? Opozita gaboi që shkoi me Ballën
epokaere.com
POROSIA E FUNDIT E GJERGJ KASTRIOTIT SKËNDERBEUT DHE VLERAT E SAJË PËR KOHËN TONË
klankosova.tv
Opozita lëshon mbledhjen e Komisionit për Zhvillim
ekonomia-ks.com
Kush po e pengon konsolidimin e shërbimit korrektues të Kosovës
ata.gov.al
Kryemadhi: Veting në politikë për dekriminalizimin e administratës dhe ekonomisë
Emergjencë mjedisore në Kukës, në aksion për pastrimin
ata.gov.al
Shqipëria 60 vjet në UNESCO, kontribut në ruajtjen e trashëgimisë botërore
Çfarë duhet të dimë mbi nevojën e mësimit përgjatë jetës
kohajone.com
SHPIFJA, beteja e GABUAR!
gazetaexpress.com
Publikohen të tjera përgjime për dosjen 'Babale'
Sali Lushaj padit për shpifje Taulant Ballën
balkanweb.com
Dëme në pronën publike/ Bashkia Lezhë: Kemi referuar rastet në polici
aa.com.tr
"SHBA ta rishikojë aleancën me Arabinë Saudite"
vizionplus.tv
Ushqim në shkolla, projekti nis nga “Mësonjëtorja e Parë Shqipe”
botapress.info
Nenad Rikallo ua ndanë mbi 2 milionë euro serbëve të veriut
botapress.info
“VV po lobon kundër liberalizimit të vizave. Ja çka tha përfaqësuesi i VV-së në takim me ambasadoren”

Tevdovski dhe Angellovska-Bezhoska në Takimet vjetore të FMN-së dhe BB në Indonezi

Tetova Sot 11.10. 18:14

Tevdovski dhe Angellovska-Bezhoska në Takimet vjetore të FMN-së dhe BB në Indonezi

Delegacioni i kryesuar nga guvernatorja e Bankës Popullore të Republikës së Maqedonisë, Anita Angelovska-Bezhoska dhe ministri i Financave, Dragan Tevdovski merr pjesë në Takimet e rregullta vjetore të Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) dhe Bankës Botërore (BB) në Indonezi. Është paraparë delegacion»»»

tetovasot.com
Koha 11.10. 17:41

Tevdovski dhe Angellovska-Bezhoska në Takimet vjetore të FMN-së dhe BB në Indonezi

Shkup, 11 tetor 2018 – Delegacioni i kryesuar nga guvernatorja e Bankës Popullore të Republikës së Maqedonisë, Anita Angelovska-Bezhoska dhe ministri i Financave, Dragan Tevdovski merr pjesë në Takimet e rregullta vjetore të Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) dhe Bankës Botërore (BB) në Indonezi. Ës»»»

koha.mk