Duboka tuga i solidarnost! Vučić se oglasio povodom užasne tragedije u Mađarskoj: Srbija je uz vas u ovim teškim trenucima
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić oglasio se na društvenoj mreži "Iks" povodom strašne vesti o teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila u Mađarskoj, a u kojoj su život izgubili državljani prijateljske Poljske. Predsednik Vučić je u ime svih građana Srbije i u svoje lično ime uputio n»»»
Francuski gigant ulazi na srpsko tržište
Francuska grupa Paprec, jedan od vodećih evropskih igrača u reciklaži i upravljanju otpadom, ulazi na tržište Srbije kupovinom 80% udela u austrijskoj kompaniji Brantner green solutions, koja u Srbiji posluje kao Brantner otpadna privreda doo. Paprec je sa porodicom Brantner potpisao ugovor o preuz»»»
StavĐorđe Šćepović: Pljuni bližnjeg svog - Autonomija
"Dug se mora vratiti. A Mandić i Spajić znaju koliko su dužni Aleksandru Vučiću" Otkad se desio raskol u Srpskoj crkvi, priroda vjerujućih se svakog dana objavljuje svijetu u svojoj punoj raskoši. Otkad se desio sukob između Aleksandra Vučića, patrijarha Srpske crkve, i Andrije Mandića, mitropolita»»»
Analitičari: Sve veći jaz između političkih stranaka, malo nade za dogovor
Čak i nakon promjene stava Demokratskog saveza Kosova po pitanju izbora predsjednika, politički analitičari ne vide spremnost političkih stranaka da prevaziđu krizu i omoguće funkcionisanje institucija. Prema njihovoj ocjeni, jaz između političkih aktera iz dana u dan postaje sve dublji. Politički »»»
Dokle ide bolesna mržnja?! Parandilovićev pulen izjednačio Vučića sa Kurtijem, pa najavio spomenike za paljenje grada i prebijanje policije (VIDEO)
Vladimir Đorđević, funkcioner stranke Miloša Parandilovića koji se lažno predstavlja kao "student", tvrdi da je Srbija u ogromnom dugu a onda ga je opozicioni profesor ekonomije Dušan Pavlović brutalno pokopao i demantovao. Vladimir Đorđević je govorio za tajkunsku televiziju N1 i tom prilikom govo»»»
Američka profesorka o novom uređenju: Ako države srednje moći ne mogu da izgrade delotvorne multilateralne institucije koje će opstati, ko onda može?
Kanadski premijer Mark Karni i finski predsednik Aleksander Stub nedavno su u časopisu Ekonomist predstavili putokaz za delovanje država srednje moći, uvidevši značaj „aktivnog suočavanja sa svetom kakav jeste, umesto pasivnog čekanja na svet kakav bismo želeli da bude“. Njihov zajednički tekst svo»»»
ALEKSEJ KIŠJUHAS: Od plenuma do izbora - Autonomija
"Valjalo bi manje bistrenja koliko anđela staje na vrh studentske liste. I manje ograđivanja" Kao i toliko puta u istoriji, sloboda se osvaja. A studenti i građani Srbije su najzad uzeli demokratiju u svoje ruke. I to je verovatno i najveće i najznačajnije nasleđe – studentskih plenuma. Upravo zata»»»
Mađarski politikolog: Srpskoj opoziciji je potreban Petar Srbin
Ideologija srpskog studentskog pokreta donekle podseća na ideologiju mađarske demokratske opozicije iz osamdesetih godina. Pokret zazire od stranačke politike i zamišlja sistem u kojem su „troškovi održavanja“ demokratije niski – institucije funkcionišu pravedno, vode ih stručni ljudi, a građani ne»»»
Skandal! Histerična blokaderka brutalno vređa policiju - Poručila im da su "demoni" (VIDEO)
Lažna priča o "prebijanju" petnaestogodišnjaka u Valjevu, ponovo se koristi za raspirivanje besa prema pripadnicima policije, a blokaderka u svom izlaganju ide korak dalje. Policajce opisuje kao "demonske" i dovodi u pitanje da li su uopšte ljudi. - Pa zamislite 15-20 policajaca koji biju dečaka od»»»
A posle Vladimira Vladimiroviča...?
Bauk proganja Rusiju – bauk sukcesije. Ruski predsednik Vladimir Putin, 73, izgradio je moćan režim zasnovan na svojoj ličnosti, ali onaj koji nema pravi plan za ono što dolazi posle njega. Putin će jednog dana napustiti funkciju, bilo smrću, bolešću ili, suprotno onome što sugeriše njegovo prethod»»»
Šok odluka Tužilaštva: Samo prekršajna prijava Berancu zbog uvreda i pretnji Milanu Kneževiću
Beranac J. P. (41) prekršajno će odgovarati zbog uvredljivih poruka koje je putem "Fejsbuka" uputio predsedniku Demokratske narodne partije i poslaniku u Skupštini Crne Gore Milanu Kneževiću, pošto je Osnovno državno tužilaštvo u Beranama ocenilo da u njegovim objavama nema elemenata krivičnog dela»»»
Mesi treći put uzastopno promašio penal – Inter se raspao VIDEO - Vesti - Fudbal - B92.sport - B92.net
Fudbaleri Intera iz Majamija poraženi su od Nešvila 4:1 u MLS ligi. Prva zvezda ekipe iz Floride Leo Mesi bio je prvi put starter od smrti oca i nije se proslavio - promašio je jedanaesterac pri vođstvu Nešvila 1:0. Bio je to trenutak koji je i te kako uticao na krajnji ishod meča. Argentinac je u »»»
Troškovi rada od kuće: Koliko košta posao u pidžami?
Rad od kuće je za poslodavce najčešće sinonim za „rad u pidžami“ i „hvatanje krivina“, a za zaposlene prilika da uštede vreme koje gube u prevozu, ali i opasnost da se više ne zna šta je posao a šta kuća. Za razliku od ovih tema, u našoj javnosti se manje govori o tome koliki su troškovi rada od ku»»»
Evropsko tržište ne prašta greške srpskih voćara: Evo šta se dešava kada laboratorija pronađe nedozvoljene supstance na plodovima
Srpsko voće prolazi stroge kontrole pre izvoza, ali su u 25 od 500 uzoraka pronađena nedozvoljena sredstva za zaštitu bilja. U šabačkim selima Ribari i Mehovine sve je više zasada borovnice, maline i jagode. Ove godine put Engleske, Španije, Poljske i Holandije izvezeno je 860 tona voća. Pre toga m»»»
EKSPO stanovi u Surčinu za 1.500 evra po kvadratu „iznuđeni pokušaj udvaranja biračima“
Iako u Beogradu kvadratni metar u novogradnji košta u proseku više od 3.000 evra, Aleksandar Vučić tvrdi da on želi da se stanovi izgrađeni za potrebe projekta „Ekspo 2027“ prodaju za 1.500 evra po kvadratu. Ukoliko bi svih 1.500 stanova u lamelama EKSPO-a bili prodati za 1.500 evra po kvadratu, dr»»»
Opozicija se masovno udaljava od studenata: Koga da podržim, Đokića?!
Dodatne tenzije unose uzajamne optužbe lidera opozicije, koji jedni druge proglašavaju za remetilački faktor Studentski pokret takođe je zahvaćen podelama, sa brojnim informacijama o "vetiranju" više desetina kandidata sa liste, uključujući poznate ličnosti, što pokazuje duboku krizu i nedostatak j»»»
Milivojevićev potrčko bi da šiša žene do glave, njegovi ga uništili na mrežama
Skandalozna izjava Ivana Atanaskovića iz Demokratske stranke Objava funkcionera DS-a Ivana Atanaskovića na društvenoj mreži Iks, u kojoj je, govoreći o ženama koje su posle Drugog svetskog rata optuživane za saradnju sa okupatorima, podsetio na praksu javnog šišanja do glave, izazvala je poplavu oš»»»
Jezive pretnje upućene Milanu Kneževiću: Mučio bih te, proklinjao bi dan kad si se rodio
Ekstremisti po ko zna koji put pokazuju da su im pretnje, nasilje i sejanje mržnje jedini argumenti koje imaju na raspolaganju Predsednik Demokratske narodne partije (DNP) i jedan od lidera srpskog naroda u Crnoj Gori Milan Knežević ponovo se našao na meti brutalnih, sramnih i otvorenih pretnji na »»»
Tajkuni proriču propast, a ono što nude su nasilje i haos! Šta se dešavalo u Novom Sadu i Valjevu?! (FOTO/VIDEO)
Dok tajkunski mediji proriču propast, blokaderi se naoružali motikama i nacističkim pozdravima! Prošla godina, a matrica nasilja i medijskih obmana ostaje ista! Dok tajkunski portal „Danas“ i opozicioni krugovi danima iz svojih fotelja diktiraju narativ o navodnom kraju vlasti, dešavanja na terenu »»»
Dojče vele istražuje da li je sever Kosova spreman za manje prisustvo KFOR-a - KoSSev
KFOR se povlači sa mosta u Mitrovici govoreći o „poboljšanoj bezbednosnoj situaciji”. Tome je prethodio niz incidenata. Iako se Srbi plaše šta će biti dalje, sagovornici Dojče vele kažu da potez KFOR-a nikoga nije iznenadio. Bio je običan avgustovski dan kada su italijanski karabinjer»»»
Na današnji dan 15. avgusta 1998. u Vokši i Slupu: Šta se zaista dogodilo u „Operaciji Orao”? - KoSSev
Petnaestog avgusta 1998. godine, u jeku oružanih sukoba na Kosovu, u području Vokše i Slupa kod Dečana poginulo je najmanje šest pripadnika jugoslovenskih snaga. U kasnijim albanskim izvorima taj događaj dobio je naziv „Operacija Orao” – akcija osmočlane jedinice „Kobra” OVK pod koman»»»
Gosi ponovo udara! Blokaderski "trojac" uhvaćen na istom mestu – šta kriju Parandilović, Mirović i Lompar?! (VIDEO)
Vrela letnja eksluziva! GOSI snimio tajni sastanak blokaderskog “trojca” – Dejana Mirovića, Miloša Parandilovića i Mila Lompara! Neumorni GOSI uhvatio je blokaderski “trojac” na istom mestu – Dejana Mirovića, Miloša Parandilovića i Mila Lompara! Parandilović je viđen, a gde bi drugo, neko u kafiću.»»»
"Hteli bi da dovedu Tompsona u Beograd!" Šešelj razmontirao blokadere
Zamenik predsednika Srpske radikalne stranke (SRS) Aleksandar Šešelj raskrinkao je opasne namere prozapadne opozicije i blokadera u Novom Sadu, upozorivši na Informer televiziji da je ideja vojvođanskog separatizma i te kako živa među onima koji prave haos na ulicama! Naime, Šešelj je podsetio na s»»»
Oružje u školi, a ona ćutala?! Isplivali šokantni detalji iz Valjevske gimnazije (FOTO)
Tokom redovnih aktivnosti u školi, u zaključanom metalnom ormanu u kabinetu za hemiju, potpuno neočekivano pronađena su dva funkcionalna pištolja i čak 70 komada pripadajuće municije! Najveći haos izazvala je činjenica da je ovaj jezivi pronalazak ostao potpuno skrivan od očiju javnosti, dok je pre»»»
MUŠKARAC UHAPŠEN ZBOG POKUŠAJA UBISTVA U NIKŠIĆU: Posle tuče nožem izbo sugrađanina, pa pokušao da pobegne
Nikšićka policija uhapsila je A. B. (42) zbog sumnje da je nakon tuče nožem naneo više ubodnih rana D. N. (35), koji je zadobio teške telesne povrede. Nikšićka policija uhapsila je A. B. (42) iz tog grada zbog sumnje da je nožem pokušao da ubije sugrađanina. „Službenici Odeljenja bezbednosti Nikšić»»»
"Nikolić postao genije tek kad je uzeo trofej – tako vam je to na Balkanu" - Vesti - Fudbal - B92.sport - B92.net
Bivši igrač AEK-a Milen Petkov govorio je o dvoboju atinskog kluba protiv Levskog, govoreći, između ostalog, i o Marku Nikoliću. AEK i Levski rivali su u plej-ofu Lige šampiona. Petkov je pet godina igrao za Atinjane, od 2000. do 2005, veći deo karijere je i proveo u Grčkoj, te je bio idealan sagov»»»
EXPO karavan: Paviljon igre stigao danas u Knjaževac
U Knjaževcu je danas na platou ispred Doma kulture održan Ekspo karavan - Paviljon igre kako bi se građani tog mesta upoznali i doživeli deo onoga što ih očekuje tokom 93 dana na specijalizovanoj izložbi Ekspo koja će se održati naredne godine. Kroz program posvećen igri, muzici i sportu, Knjaževča»»»
Vučićevi najavljeni skupovi u Novom Sadu i Užicu biće suočavanje sa stvarnošću: Politički kraj SNS je blizu
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić ponovo je najavio „veliki skup“ u Novom Sadu, koji je već do sada mnogo puta najavljivao, a koji se do danas nije desio. Sagovornici Danasa veruju da će se ovog puta dogoditi predizborni skup u Novom Sadu, ali da će to biti do detalja režirana paralelna realnost z»»»
Reagovala policija u Beranama: Pao muškarac zbog morbidnih pretnji i poziva na nasilje nad Kneževićem!
Pripadnici Uprave policije Crne Gore identifikovali su i procesuirali J. P. (41) iz Berana, koji je putem društvene mreže Fejsbuk uputio skandalozne, uvredljive i otvoreno preteće Milanu Kneževiću! Iako Knežević prvobitno nije zvanično prijavio napade, policijski službenici iz Podgorice odradili su»»»
Rodoljub Šabić odgovorio DS na poziv da podnese ostavku u REM
Član Saveta Regulatornog tela za elektronske medije (REM) Rodoljub Šabić izjavio je danas FoNetu, povodom tvrdnje Demokratske stranke da on i ostali nezavisni članovi Saveta REM treba da razmotre podnošenje ostavki, da je i ranije podnosio ostavke, ali da je to činio u skladu sa sopstvenom ocenom i»»»
"Za gađenje je svaki napad na novinara!" Vučević o divljaštvu nad Brankom Lazić
Predsednik Srpske napredne stranke i savetnik predsednika Srbije za regionalna pitanja, Miloš Vučević, izjavio je danas da mu je za "gađanje" svaki napad na bilo kog novinara, bilo koje televizije i medijske kuće. Naime, on je istakao i da ga dodatno zabrinjava, kako kaže, glasna tišina pojedinih k»»»
Smeštaji za kućne ljubimce u Srbiji niču kao pečurke: Vlasnici ne pitaju za cenu
Ponuda smeštaja u Srbiji koji primaju kućne ljubimce je prethodnih godina znatno porasla i predstavlja jednu od grana turizma koja najbrže raste, kaže Slobodan Mišić sa specijalizovanog portala "Pet friendly hoteli". Dodaje da sve veći broj privatnih apartmana i hotela ističe ovu oznaku kao svoju p»»»
Dačić: Požar kod Breznice lokalizovan
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da su pripadnici Sektora za vanredne situacije MUP-a lokalizovali požar koji je izbio u mestu Breznica, u opštini Bujanovac. „Brzom i efikasnom akcijom vatrogasno-spasilačkih jedinica sprečeno je širenje vatrene stihije, te u ovom trenutku ne post»»»
NASA PRIKAZALA KRIM KAO DEO RUSIJE: Prenos pomračenja Sunca šokirao Ukrajince (FOTO)
Isti put će neizbežno morati da bude pređen i kada je reč o DNR i drugim istorijskim teritorijama koje su se, na osnovu glasanja građana, vratile u sastav Ruske Federacije, rekao je Aleksandar Vološin. NASA je u sredu, tokom prenosa povodom pomračenja Sunca, na svojoj karti prikazala Krim kao deo R»»»
Dačić: Lokalizovan požar u mestu Breznica, u Opštini Bujanovac
KOVIN/BEOGRAD - Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da su pripadnici Sektora za vanredne situacije Ministarstva unutrašnjih poslova lokalizovali požar koji je izbio u mestu Breznica, Opština Bujanovac. "Brzom i efikasnom akcijom vatrogasno-spasilačkih jedinica »»»
Srbija je najlepša kada je ujedinjena! Vučević u Žagubici: Sačuvali smo radna mesta i rudnik (FOTO)
Predsednik Srpske napredne stranke i savetnik predsednika Srbije za regionalna pitanja, Miloš Vučević, izjavio je danas da ne postoji mala ili velika opština, kao ni važnija ili manje važan kraj Srbije, kao i da je i najmanja opština velika opština. Naime, Vučević je prilikom posete manifestaciji "»»»
NASA PRIKAZALA KRIM KAO DEO RUSIJE: Prenos pomračenja Sunca šokirao Ukrajince (FOTO)
NASA je u sredu, tokom prenosa povodom pomračenja Sunca, na svojoj karti prikazala Krim kao deo Rusije. - Isti put će neizbežno morati da bude pređen i kada je reč o DNR i drugim istorijskim teritorijama koje su se, na osnovu glasanja građana, vratile u sastav Ruske Federacije. Njihov status se još»»»
Rast smrtnosti zbog visokih temperatura: Šta je nobelovka Ester Diflo govorila ovog leta u Beogradu
Klimatske promene će ubiti ljude - između milion i osam miliona godišnje, u zavisnosti koji scenario za projekcije koristite. Ovu rečenicu izgovorila je krajem juna u Beogradu dobitnica Nobelove nagrade za ekonomiju Ester Diflo, učesnica 21. Svetskog kongresa ekonomista u Beogradu. Porast temperat»»»
BRNABIĆ OŠTRO O REKTORU ĐOKIĆU: I dalje se ne oglašava povodom pada Univerziteta u Beogradu na Šangajskoj listi, otišao tetki po lek
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić izjavila je da se rektor Beogradskog univerziteta Vladan Đokić još uvek nije oglasio na temu pada te državne institucije na Šangajskoj listi. „Đokić se i dalje ne oglašava na temu pada Univerziteta u Beogradu na Šangajskoj listi. Otišao tetki po lek. Sad će»»»
Evropski poslanik iz AfD-a osumnjičen da je bejzbol palicom napao 14-godišnjaka
BERLIN - Poslanik krajnje desničarske Alternative za Nemačku (AfD) u Evropskom parlamentu (EP) Arno Bausemer osumnjičen je da je u gradu Štendal napao 14-godišnjeg mladića bejzbol palicom, nakon što je tinejdžer, zajedno sa još jednim mladićem, oštetio izborni plakat te stranke, saopštila je danas »»»
"Otišao tetki po lek, sad će da se vrati"! Brnabić raskrinkala Đokića - Cele godine ga nema u kancelariji, a Univerzitet pada
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić žestoko je reagovala nakon skandaloznog saopštenja Univerziteta u Beogradu povodom drastičnog pada na prestižnoj Šangajskoj listi, gde je Beogradski univerzitet potonuo u grupu od 501. do 600. mesta! Dok se rektor Vladan Đokić, pod čijim je vođstvom Univerz»»»
Da li je sever Kosova spreman za manje prisustvo KFOR-a?
KFOR se povlači sa mosta u Mitrovici govoreći o „poboljšanoj bezbednosnoj situaciji“. Tome je prethodio niz incidenata. Iako se Srbi plaše šta će biti dalje, sagovornici DW kažu da potez KFOR-a nikoga nije iznenadio. Bio je običan avgustovski dan kada su italijanski karabinjeri sklopili šatore i sa»»»
PRELEĆE GDE KO STIGNE: Novo rasulo u blokaderskim redovima, Marinika Tepić dobila konkurenciju
Pokrajinski poslanik Pokreta slobodnih građana Svetlana Kozić, postala je član poslaničke grupe koja će se delovati pod nazivom „Srbija centar (SRCE), Zeleno levi front (ZLF) – Pokret slobodnih građana (PSG)“. Saopštenju PSG o priključenju Svetlane Kozić novoj grupi SRCE-ZLF-PSG prethodilo je stvar»»»
Broj žrtava u Gazi dostigao 1.262 od početka prekida vatre, premašio 73.000 ukupno
Blic Podaci potiču iz Ministarstva zdravlja Gaze Od početka "prekida vatre", Izrael je ubio najmanje 1.262 ljudi i ranio 4.168 u Gazi Slušaj vest 0:00/ 0:00 Najmanje dva Palestinca su ubijena, a 14 ih je povređeno u novim izraelskim napadima na Pojas Gaze u poslednjih 48 sati, prema podacima Minist»»»
VUČEVIĆ O NAPADIMA NA NOVINARE: Za gađenje je svaki napad na bilo kog novinara, brine me glasna tišina posle svega!
Predsednik Srpske napredne stranke i savetnik predsednika Srbije za regionalna pitanja Miloš Vučević izjavio je danas da mu je za "gađenje" svaki napad na bilo kog novinara, bilo koje televizije i medijske kuće i istakao da ga dodatno zabrinjava, kako kaže, glasna tišina pojedinih koji bi, kako kaž»»»
Vučević: Za gađenje je svaki napad na novinare
Predsednik Srpske napredne stranke i savetnik predsednika Srbije za regionalna pitanja Miloš Vučević izjavio je danas da mu je za "gađanje" svaki napad na bilo kog novinara, bilo koje televizije i medijske kuće i istakao da ga dodatno zabrinjava, kako kaže, glasna tišina pojedinih koji bi, kako kaž»»»
U Solunu uhapšeni makedonski i kosovski građani sa 324 kilograma marihuane
U grčkom gradu Solunu uhapšeni su makedonski i kosovski građani sa 324 kilograma marihuane, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova Severne Makedonije. Kako se navodi u saopštenju, njih dvojica su uhapšeni u međunarodna koordinisanoj akciji protiv organizovane kriminalne grupe, u okviru međun»»»
Sandžačka demokratska partija samostalno izlazi na parlamentarne izbore
Sandžačka demokratska partija (SDP) će na predstojećim parlamentarnim izborima nastupiti samostalno kao manjinska lista, uz mogućnost zajedničkog nastupa sa drugim manjinskim listama, saopšteno je danas nakon sednice Glavnog odbora te stranke. Kako je saopšteno, Glavni odbor je formirao i pregovara»»»
Izrael gađao Liban, 11 mrtvih: Oglasio se Hezbolah i najavio osvetu
Blic Spasioci još uvek tragaju za žrtvama pod ruševinama, pa se broj stradalih može povećati Libanski predsednik Džozef Aun osudio je napade, ističući da Izrael time krši sporazume i međunarodne zakone Slušaj vest 0:00/ 0:00 Najmanje devet ljudi je poginulo, a 11 je povređeno u jutrošnjem izraelsko»»»
Užas u Virdžiniji: Dečak s autizmom skočio kroz prozor
Bobana Ćevriz Novinarka informative Incident se dogodio dok je majka spavala, a na prozoru nije bilo zaštitne mreže Policija je tokom pretresa pronašla tragove narkotika u stanu Slušaj vest 0:00/ 0:00 Majka iz Zapadne Virdžinije suočena je sa optužbom za zanemarivanje deteta nakon što je njen šesto»»»