lapsi.al
Veliaj nxjerr komplimentin nga karantina: Rama e sjell vaksinën në Tiranë më shpejt se Basha
gazetainfokus.com
Haliti: Po, njerëzit e PDK-së e LDK-së kanë kontakte, koalicioni duhet të ndodh. Qëndrimi i tij për Haradinajn president
aa.com.tr
Greqia dhe Franca zhvillojnë stërvitje të përbashkët ushtarake në Mesdheun Lindor
aa.com.tr
Azerbajxhani i shpreh shqetësimet Rusisë për dërgimin e armëve në Armeni
ata.gov.al
Nis me ritme të shpejta rindërtimi i banesave individuale në Kodër Kashar/ Ahmetaj: Në gjithë vendin janë në proces 3400 shtëpi individuale
telegrafi.com
Deklaratë e Përbashkët e Organizatave të Shoqërisë Civile për Projektligjin për Mbrojtjen e Vlerave të Luftës së UÇK-së
indeksonline.net
Politikani i njohur shqiptar mbështetë kandidaturën e Haradinajt për president: Kosova meriton një president patriot
americaneye.al
Veliaj nis fushatën: Pse Rama do e sjellë vaksinën më shpejt në Shqipëri
ina-online.net
Aktivisti dhe ish-deputeti maqedonas letër publike shqiptarëve në përvjetorin e Marrëveshjes së Ohrit
hashtag.al
Veliaj nis intervistat pas shërimit nga koronavirusi: Nëse del vaksina, një lider si Rama do e sillte më shpejt në Shqipëri
aa.com.tr
Çavuşoğlu bisedë telefonike me homologët e tij për Mesdheun Lindor
gazetaexpress.com
Si e ndalën ambasadat ligjin për vlerat e UÇK’së që cenon lirinë e shprehjes
americaneye.al
Cili Covid-19 po i vret vërtet shqiptarët?
cna.al
Kur do flasë Ora News për lidhjet e Ylli Ndroqit me terrorizmin?!
ata.gov.al
FOKUS – Rruga e gjatë e kompanive gjermane deri në rikuperimin e plotë postvirus
epokaere.com
Rëndësia e Zonës së Lirë të Junikut në Lëvizjen Çlirimtare të Kosovës
indeksonline.net
A janë të gatshme komunat t’i pranojnë nxënësit nga shtatori në shkolla?
indeksonline.net
Veliu shpreh ngushëllime për vdekjen e policit nga Klina, Gegë Prenaj
klankosova.tv
​Veliu ngushëllon familjen e policit Gegë Prenaj
ata.gov.al
Media italiane vlerësime pozitive për paraqitjen e Berat Gjimshitit në sfidën Atalanta-PSG
balkanweb.com
Risia më e fundit nga Green Coast në tregun shqiptar të turizmit
gazetainfokus.com
Edhe pesë të infektuar me COVID-19 në Kosovë
kallxo.com
Nuk kalon projektligji për vlerat e UÇK-së
Bakunovich, snajperisti që do të vriste në Bjellorusi, tash në burg
ata.gov.al
Histori dhe natyrë/ Kalaja e Bashtovës, destinacion për t’u vizituar këtë verë
insajderi.com
Dështon përsëri votimi i projektligjit për Mbrojtjen e Vlerave të Luftës së UÇK-së
aa.com.tr
Trump: Votimi në distancë do të jetë mashtrimi më i madh në historinë e vendit
Presidenti Meta i kthen një tjetër ligj Kuvendit: U shqyrtua me urgjencë brenda 7 ditëve. Ja arsyet pse nuk dekretohet
portalb.mk
Sela, Gashi e Kasami nuk do të marrin pjesë në takimin e ftuar prej Ahmetit, Thaçi s’dihet
ina-online.net
Qeveria marrëveshje me Elvis Naçin, ja çdo bëhet me 9 milion eurot e dhuruara për rindërtimin
ina-online.net
Krerët e partive shqiptare nuk i shkojnë në takim Ahmetit
shqiptarja.com
Procesverbali/ Kur Genc Pollo merrte në pyetje Ilir Metën për vjedhjen e floririt në Kërrabë, si u zbulua grabitja 3 vite me vonesë
koha.mk
I MADH E I VOGËL E DO TITON NË SHQIPËRI! Si e përshkruante Enver Hoxha rolin e J. B. Titos në “çlirimin”, “rindërtimin” dhe “mbrojtjen” e Pavarësisë s
mia.mk
Franca përkohësisht e përforcon praninë ushtarake në Mesdheun Lindor
aa.com.tr
"Franca do të shtojë praninë ushtarake në Mesdheun Lindor"
ina-online.net
OEMVP: Krijimi i Qeverisë prioritet për ekonominë
shqiptarja.com
Shullazi letër Metës, Ruçit e Ramës: Në 41 bis, padrejtësisht
Ligji mbi rajonet si projekt centralizues i oligarkisë
kallxo.com
Nagavci i reagon Thaçit për ndejën me shahira në kohë të pandemisë
epokaere.com
Pse qeveria po ikë nga përgjegjësitë e saj!
aa.com.tr
SHBA prezanton zgjerimin e embargos së armëve ndaj Iranit

Distanca Tiranë-Beograd në radarët e Kosovës

Java News 16.11.2019. 21:06

Distanca Tiranë-Beograd në radarët e Kosovës

Mjeshtëria e vjetër serbe për të paraqitur të ndarë çështjen shqiptare në Ballkan, çuditërisht ka filluar të përjetohet si një lloj ‘workshopi’ alla Mugosha në disa mësonjtore politike të Tiranës zyrtare, e cila në mungesë të studimeve gjeostrategjike shqiptare, bën lëvizje lavjerrësi në diagramin »»»

javanews.al
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.
Text

280 characters remaining