Shahini: Mjere ekonomske pomoći ne donose konkretna rješenja za građane i privredu
Predsjednik Kosovske poslovne alijanse Agim Shahini kritikovao je Vladu Kosova zbog neuspjeha u suočavanju sa ekonomskom krizom, navodeći da su dosadašnje mjere opteretile građane i privredu, umjesto da su pružena konkretna rješenja za potrošače, prenela je Ekonomija onlajn. Shahini je ocjenio da s»»»
Izbori u Bugarskoj vode ka potresu na Balkanu: Favorit za pobedu je Putinov igrač
Anđela Krstović Novinar rubrike Svet Očekuje se da bi pobeda Radeva označila prekid višegodišnje političke nestabilnosti u Bugarskoj i kreiranje nove političke linije Ishod glasanja mogao bi da utiče i na spoljnu politiku zemlje, približavajući je modelu Viktora Orbana i menjajući odnose sa Briselo»»»
Kolika je verovatnoća da zbog postupaka Vučićevog režima novac EU zaista ne stigne u Srbiju?
O tome da će Evropska unija da uskrati Srbiji ogroman novac zbog represije i postupaka režima Aleksandra Vučića, tema je koja pokrenuta pre više meseci, ali je poslednjih desetak dana nikada aktuelnija. Zbog onoga što radi sopstvenim građanima, tvrdi se, ali i zbog toga što se ne usklađuje sa spolj»»»
IRAN ODUSTAO OD PREGOVORA! Ormuski moreuz će ostati zatvoren! Amerikanci: Rat bi mogao da se nastavi! Iranska mornarica PUCALA na indijske brodove! VIDEO, FOTO
Svi događajiOd najnovijegOd najnovijeg Hronološki 22:49 Izraelci protestovali protiv Netanjahua Ne propustitePlanetaPROTESTI U JERUSALIMU: Siti smo beskrajnih ratova i ove vlade! 21:54 Iran: Ormuski moreuz će ostati zatvoren dok se ne ukine američka blokada Ne propustitePlanetaOVO ĆE RAZBESNETI TRA»»»
"Oni se time hvale na mrežama" Analitičari o ekipi blokaderske opozicije koju je Kurti predvodio u Barseloni
SAMOZVANI premijer lažne države Kosovo Aljbin Kurti učestovao je na skupu u Barseloni na kom su bili i tajkun opozicionar Dragan Đilas i njegovi zamenici, Marinika Tepić, Borko Stefanović, kao i Srđan Milivojević. O ovoj temi u jutarnjem programu televizije Pink, kod Jovane Jeremić, govorili su And»»»
Ukshini: Ako Specijalni sud osudi vođe OVK, ne vjerujem da će bilo koji premijer formirati ZSO
Bivši kosovski diplomata Sylë Ukshini kaže da su očekivanja od Briselskog sporazuma bila velika i u Srbiji i na Kosovu, te da su političari u Srbiji i na Kosovu vjerovali u dijalog koji bi doveo do normalizacije, ali su, ocjenjuje, postojala dva problema. Spominje i suđenje vođama OVK u Hagu, te ko»»»
Mađarski list analizira politički krah odlazećeg premijera: Orban je izdao sve, ne slučajno, ne iz nužde, već hladno, proračunato
Pobednički rezultat stranke Tisa na izborima u Mađarskoj međunarodni analitičari ocenili su kao događaj sa globalnim geopolitičkim posledicama. Nakon što su se oporavili od prvog šoka, poraz Viktora Orbana bez izuzetka su pripisali značaju koji daleko prevazilazi unutrašnju mađarsku politiku, piše »»»
Petar Petković o „srcu“ Briselskog sporazuma koje i posle 13 godina ne kuca, uprkos garancijama EU
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je da ni danas, 13 godina od potpisivanja Prvog sporazuma o principima koji regulišu normalizaciju odnosa Beograda i Prištine, srce tog sporazuma – Zajednica srpskih opština (ZSO) i dalje nije formirana uprkos čvrstim garancijama Evro»»»
Diplomata koji je učestvovao u pregovorima o Iranu upozorava na veliku opasnost za Trampa
Blic Trenutni kompromis predviđa izmeštanje dela visoko obogaćenog uranijuma u treću zemlju i razblaživanje ostatka pod međunarodnim nadzorom, dok se SAD i Iran bore oko dužine moratorijuma Hemond upozorava da Iran sada ima jaču pregovaračku poziciju Slušaj vest 0:00/ 0:00 Donald Tramp je godinama »»»
Hitno oglašavanje Gasproma: "Imamo problem s punjenjem evropskih skladišta gasa"
Slušaj vest Ruski gasni holding napominje da nekoliko evropskih zemalja nastavlja podizanje gasa iz PSG-a, preneo je TASS. - Nemačka, Austrija, Češka i Poljska imale su neto povlačenja 14. aprila, dok je gas podignut iz pojedinačnih skladišta gasa u baltičkim zemljama 15. aprila - navodi se u saopš»»»
Donald Tramp je, ispostaviće se, problematičan za evropsku desnicu - Autonomija
"Orbanov poraz, u kombinaciji sa posledicama rata u Iranu i Trampovim sukobom sa papom, dodatno je ubrzao njihovo distanciranje" Donald Tramp je postao toliko „politički toksičan“ u Evropi da ga čak i njegovi najbliži ideološki saveznici sve više doživljavaju kao teret, navodi Politiko. „Moramo da »»»
Oglasio se Gasprom: "Imamo probleme sa punjenjem evropskih skladišta gasa"
Punjenje podzemnih skladišta gasa (PSG) u Evropi komplikovano je ove sezone zbog situacije sa cenama, saopštila je kompanija Gasprom. Ruski gasni holding napominje da nekoliko evropskih zemalja nastavlja podizanje gasa iz PSG-a, preneo je TASS. "Nemačka, Austrija, Češka i Poljska imale su neto povl»»»
Oglasio se Gasprom: "Imamo probleme sa punjenjem evropskih skladišta gasa"
Punjenje podzemnih skladišta gasa (PSG) u Evropi komplikovano je ove sezone zbog situacije sa cenama, saopštila je kompanija Gasprom. Ruski gasni holding napominje da nekoliko evropskih zemalja nastavlja podizanje gasa iz PSG-a, preneo je TASS. "Nemačka, Austrija, Češka i Poljska imale su neto povl»»»
Oglasio se Peter Sijarto nakon što je optužen da je uništavao poverljiva dokumenta
Blic Onlajn odsustvo i izostanak sa izborne večeri izazvali su veliku pažnju javnosti Budući premijer Mađarske Peter Mađar optužio ga je da je dan nakon izbora uništavao poverljivu dokumentaciju Slušaj vest 0:00/ 0:00 Nakon dužeg ćutanja, na društvenim mrežama oglasio se Peter Sijarto, odlazeći min»»»
"DRŽAVA SE PRAKTIČNO RASPADA, ŽELIMO IZLAZAK IZ MOČVARE" Bugari danas glasaju na izborima, možda i najvažnijim do sada, moguća POBEDA Putinovog čoveka?! (FOTO)
Slušaj vest Bugarskau nedelju glasa na parlamentarnim izborima koji su osmi po redu u poslednjih pet godina, dok ankete kao jasnog favorita izdvajaju bivšeg predsednika Rumena Radeva, koji se opisuje kao proruski orijentisan političar. On je obećao da će zaustaviti ciklus slabih i kratkotrajnih vla»»»
Kurti u Barseloni: Progresivne snage ujedinjenije nego ikada
Kosovski premijer i lider Samoopredeljenja Aljbin Kurti, koji boravi u Barseloni gde se održava svetski kongres socijaldemokrata i progresivnih partija, poručio je da taj skup dokazuje da su „ujedinjeniji nego ikada u naporima za socijalnu pravdu, jednakost i održivi razvoj“. „Drugog dana Globalne »»»
10 godina od referenduma o Bregzitu: Više od polovine Britanaca podržava ponovni ulazak u EU
Blic Slušaj vest 0:00/ 0:00 Podrška ponovnom ulasku Velike Britanije u Evropsku uniju, a ne samo stvaranja jedinstvenog tržišta, raste među britanskim biračima, pri čemu potpuni povratak u EU podržava 53 odsto svih birača, dok je podrška među biračima Laburista 83 procenata, Liberalnih demokrata 84»»»
Danas vanredni izbori u Bugraskoj, predviđa se pobeda proruskog Radeva: Glasa i dijaspora, u Srbiji jedno biračko mesto više
Sva glasačka mesta u Bugarskoj otvorena su za vanredne parlamentarne izbore, saopštila je jutros Centralna izborna komisija (CIK). Biračka mesta su otvorena u 7 sati po lokalnom vremenu i trebalo bi da budu zatvorena u 17 sati. Današnje glasanje je značajno jer bi moglo dovesti na vlast levičarski »»»
SKANDAL U MAĐARSKOJ! Na izborima učestvovao još jedan Peter Mađar: "Lažni" pomogao stranci da pobedi kandidatkinju pravog lidera Tise!
Slušaj vest Stranka Tisa osvojila je 140 mandata na izborima u Mađarskoj, pošto nije uspela da iskoristi preostale tri šanse za povećanje broja mesta u parlamentu, dok su kandidati Fides-KDNP zadržali prednost u ključnim izbornim jedinicama. Tisa je već pobedila u Dombovaru, Njirbatoru i Pakšu, ali»»»
Srbija – „kineska vazalna država“?
Tekst je deo projekta open-source u kojem Berliner cajtung (BZ) i Ostdojče algemajne daju svim zainteresovanima mogućnost da ponude tekstove sa sadržajnom relevantnošću i profesionalnim standardima kvaliteta. U tekstu je autor podsetio na činjenicu da Srbija dodatno jača partnerstvo sa Narodnom Rep»»»
Danas su izbori u Bugarskoj: Rumen Radev je namerno vodio nejasnu kampanju, hoće li doći do promene kursa zemlje?
Bugari danas glasaju na osmim parlamentarnim izborima u poslednjih pet godina. Očekuje se da će bivši predsednik Rumen Radev pobediti. Radev, koji ima istoriju podrške Rusiji, obećava borbu protiv korupcije. Dok druge partije tradicionalno u svojim materijalima za predizbornu kampanju predstavljaju»»»
Koje zemlje su saveznice Srbije u EU: Francuska stabilan partner
Danijela Luković Novinarka rubrike politika Zemlje koje nisu priznale Kosovo smatraju se važnim partnerima Srbije Austrija i Italija podržavaju proširenje EU na Zapadni Balkan Slušaj vest 0:00/ 0:00 Hrvatska je imala Nemačku, a na koga Srbija može da se osloni unutar Evropske unije? Ko je njen save»»»
13 GODINA LAŽI Na današnji dan potpisan je Briselski sporazum
Vučić je izjavio da je Beograd Briselski sporazum, potpisan 19. aprila 2013, ispunjavao u dobroj veri, a da su ga zauzvrat za sve lagali i Priština i EU Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je Beograd Briselski sporazum, potpisan pre 13 godina, ispunjavao u dobroj veri, a da su ga zauzv»»»
PEDRO SANČEZ NA SAMITU U BARSELONI: Premijer Španije pozvao na obnovu Ujedinjenih nacija i multilateralnog sistema
Slušaj vest Španski premijer Pedro Sančez pozvao je na hitnu reformu i obnovu Ujedinjenih nacija i multilateralnog sistema. Sančez je na 6. Sastanku u odbranu demokratije održanom u Barseloni, kojem su prisustvovali progresivni lideri iz više od 15 zemalja, upozorio na napade na multilateralni pore»»»
PEDRO SANČEZ NA SAMITU U BARSELONI: Premijer Španije pozvao na obnovu Ujedinjenih nacija i multilateralnog sistema
Slušaj vest Španski premijer Pedro Sančez pozvao je na hitnu reformu i obnovu Ujedinjenih nacija i multilateralnog sistema. Sančez je na 6. Sastanku u odbranu demokratije održanom u Barseloni, kojem su prisustvovali progresivni lideri iz više od 15 zemalja, upozorio na napade na multilateralni pore»»»
ŠVEDSKA POVLAČI RADIKALAN POTEZ Izbacuju ekrane iz učionica, vraćaju knjige, papir i olovke!
Slušaj vest Švedska vlada planira da u učionice vrati knjige, papir i olovke kako bi zaustavila pad nivoa pismenosti. Međutim, vraćanje analognih alata u škole izazvalo je kritike tehnoloških kompanija, pedagoga i informatičara, koji tvrde da bi to moglo da utiče na izglede učenika za zapošljavanje»»»
ŠVEDSKA POVLAČI RADIKALAN POTEZ Izbacuju ekrane iz učionica, vraćaju knjige, papir i olovke!
Slušaj vest Švedska vlada planira da u učionice vrati knjige, papir i olovke kako bi zaustavila pad nivoa pismenosti. Međutim, vraćanje analognih alata u škole izazvalo je kritike tehnoloških kompanija, pedagoga i informatičara, koji tvrde da bi to moglo da utiče na izglede učenika za zapošljavanje»»»
Ministarka Đedović Handanović sastala se sa predsednikom i izvršnim direktorom MOL grupe: Dogovori nisu laki, postoje crvene linije koje ne možemo da pređemo
Slušaj vest Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović imala je u subotu uveče sastanak sa Hernadijem Žoltom, predsednikom i izvršnim direktorom MOL grupe. "Upravo sam završila sastanak sa Hernadijem Žoltom, predsednikom i izvršnim direktorom MOL grupe. Dogovor o prodaji NIS-a i »»»
Hodža posle sastanka sa Đurićem najavio konzulat u Bujanovcu - KoSSev
Ministar za Evropu i spoljne poslove Albanije Ferit Hodža (Ferit Hoxha) izjavio je da Srbija pokazuje spremnost da pozitivno odgovori na zahtev Tirane za otvaranje generalnog konzulata u Bujanovcu, nakon sastanka sa ministrom spoljnih poslova Srbije Markom Đurićem na marginama Antalij»»»
Rat u Iranu, 48. dan: Iran odustao od primirja, Tramp sazvao hitan sastanak u Beloj kući
Blic Iran je tokom kratkog primirja otvorio Ormuski moreuz za komercijalne brodove, ali je potom ponovo uspostavio strogu kontrolu zbog američke blokade Zvaničnici Irana i SAD iznose suprotstavljene tvrdnje o uranijumu i sporazumu o zabrani obogaćivanja, dok Iran negira slanje obogaćenog uranijuma »»»
Konačni rezultati izbora u Mađarskoj: Stranka Petera Mađara povećala prednost
Stranka Petera Mađara na mađarskim izborima povećala je svoju parlamentarnu većinu na 141 od ukupno 199 mesta u parlamentu nakon obrade glasova pristiglih poštom i onih iz inostranstva, saopštila je izborna komisija ove zemlje. Stranka desnog centra Tisa (Poštovanje i sloboda) ostvarila je ubedljiv»»»
Evropska komisija kontroliše Ferrero
Italijanski konditorski gigant „Ferero“, poznat po popularnim brendovima „Nutela“, „Kinder“ i „Ferero Roše“, potvrdio je da su njihove kancelarije bile meta nenajavljenih inspekcija Evropske komisije. Podeli Oglas Brisel se odlučio na ovaj potez zbog šire istrage o kartelskom udruživanju i zloupotr»»»
HEZBOLAH POSTAVIO PET ZAHTEVA ZA PRODUŽETAK PRIMIRJA SA IZRAELOM: Naši borci će ostati na terenu sa "prstima na obaraču“, ne verujemo neprijatelju!
Slušaj vest Hezbolah, grupa koju podržava Iran, saopštila je da desetodnevno primirje između Izraela i Libana „nema praktično značenje“. U objavi na Telegramu, rekli su da je „uvredljivo“ to što Sjedinjene Države, koje su objavile sporazum, „govore u ime libanske vlade iako svi znaju da se libanska»»»
Objavljeni konačni rezultati izbora u Mađarskoj
Blic Tisa je osvojila 45 mesta preko izborne liste i 96 direktnim izborom kandidata. Fides bivšeg premijera Viktora Orbana osvojio je 52 mesta, a krajnje desničarska Mi Hazank šest. Slušaj vest 0:00/ 0:00 Mađarska opoziciona stranka Tisa osvojila je 141 od 199 poslaničkih mesta u parlamentu te zeml»»»
KONAČNI REZULTATI MAĐARSKIH IZBORA: Tisi 141 mesto u parlamentu, Fidesu 52
Slušaj vest Mađarska opoziciona stranka Tisa osvojila je 141 od 199 poslaničkih mesta u parlamentu te zemlje na izborima održanim prošle sedmice, navodi se u konačnim rezultatima, objavljenim posle obrade glasova poslatih poštom, iz inostranstva i glasovima predatim putem punomoćja ''Neviđena većin»»»
KONAČNI REZULTATI MAĐARSKIH IZBORA: Tisi 141 mesto u parlamentu, Fidesu 52
Slušaj vest Mađarska opoziciona stranka Tisa osvojila je 141 od 199 poslaničkih mesta u parlamentu te zemlje na izborima održanim prošle sedmice, navodi se u konačnim rezultatima, objavljenim posle obrade glasova poslatih poštom, iz inostranstva i glasovima predatim putem punomoćja ''Neviđena većin»»»
U Beogradu održan skup za Srbiju u EU: Umesto da damo gas, udaljavamo se po svim vrednosnim standardima - Autonomija
U Beogradu je održan proevropski skup pod sloganom “Za evropsku Srbiju, za Srbiju u EU”, u organizaciji Foruma mladih Evropskog pokreta u Srbiji. U centru Beograda ukrstile su se zastave EU i Srbije, a mladi ljudi, kako iz Evrope, tako i iz naše zemlje, izrazili su nezadovoljstvo što evropske integ»»»
EU: Pronađeno rešenje za ambulante u Srbici; ali bez konkretnih detalja - KoSSev
Evropska unija saopštila je da je „pronađeno rešenje“ za zatvorene ambulante u selima Banje i Suvo Grlo u opštini Srbica, ali bez preciziranja šta ono konkretno podrazumeva i pod kojim uslovima ove zdravstvene ustanove sada funkcionišu. U odgovoru portalu KoSSev, predstavnik Evropska »»»
Fico: Litvanija i Letonija neće dozvoliti prelet aviona Slovačke na putu ka Moskvi
BRATISLAVA - Slovački premijer Robert Fico izjavio je danas da su Litvanija i Letonija saopštile da neće dozvoliti avionu slovačke Vlade da leti iznad njihove teritorije na putu za Moskvu zbog proslave Dana pobede protiv fašizma. "Litvanija i Letonija su nas već obavestile da nam neće dozvoliti da »»»
Litvanija i Letonija zabranile Ficu let ka Moskvi
Slovački premijer Robert Fico izjavio je danas da su Litvanija i Letonija saopštile da neće dozvoliti avionu slovačke Vlade da leti iznad njihove teritorije na putu za Moskvu zbog proslave Dana pobede protiv fašizma. "Litvanija i Letonija su nas već obavestile da nam neće dozvoliti da preletimo pre»»»
Šta se dešava s kamatama? Inflacija u EU raste, rat na Bliskom istoku pojačava pritisak
PREDSEDNICA Evropske centralne banke (ECB) Kristin Lagard upozorila je da rizici za inflaciju u evrozoni se pojačavaju zbog rata na Bliskom istoku koji povećava globalnu neizvesnost i dodatno komplikuje procenu ekonomskih izgleda. U saopštenju nakon sastanka Međunarodnog monetarnog i finansijskog k»»»
Tramp toksičan i za saveznike, gubi saradnike
Američki predsednik Donald Tramp je postao toliko politički toksičan u Evropi da ga čak i njegovi najbliži ideološki saveznici sve više vide kao teret, piše Politico. "Moramo držati distancu", rekla je Marin Le Pen svojim poslanicima krajnje desnog Nacionalnog okupljanja na sastanku u utorak, prema»»»
Desetine hiljada okupljenih na sindikalnom protestu u Zagrebu sa zahtevom za veće plate i penzije - Autonomija
Okupljeni su u Zagreb došli iz cele Hrvatske, a nosili su brojne transprante poput "Stop porezu na siromaštvo", "Ako je poskupelo, zašto naš rad nije?" i "Gradimo luksuz, živimo akciju i popuste!" Više desetina hiljada građana okupilo se danas na sindikalnom protestu u centru Zagreba. Oni su tražil»»»
AMERIKA DONELA ODLUKU O SANKCIONISANOJ RUSKOJ NAFTI: Vašington presekao preko noći, Putin "likuje"! Dmitrijev: Ovaj potez će izazvati "histeriju u EU"
Slušaj vest Administracija predsednika SAD Donalda Trampaprodužila je izuzeće koje omogućava kupovinu ruske nafte i naftnih derivata na moru, uprkos sankcijama, saopštilo je američko Ministarstvo finansija. Ministarstvo finansija SAD obnovilo je licencu i objavilo to na svojoj veb stranici neposred»»»
SKANDAL U MAĐARSKOJ! Na izborima učestvovao još jedan Peter Mađar: "Lažni" pomogao stranci da pobedi kandidatkinju pravog lidera Tise!
Slušaj vest Stranka Tisa osvojila je 140 mandata na izborima u Mađarskoj, pošto nije uspela da iskoristi preostale tri šanse za povećanje broja mesta u parlamentu, dok su kandidati Fides-KDNP zadržali prednost u ključnim izbornim jedinicama. Tisa je već pobedila u Dombovaru, Njirbatoru i Pakšu, ali»»»
Skandal trese Mađarsku: Na izborima učestvovao još jedan Peter Mađar
Dušan Stamenković Zamenik noćnog urednika Stranka Tisa osvojila je 140 mandata na izborima u Mađarskoj, ne uspevši da poveća broj mesta u parlamentu. Policija u županiji Vaš vodi istragu zbog sumnje na krivično delo protiv izbornog poretka. Slušaj vest 0:00/ 0:00 Stranka Tisa osvojila je 140 mandat»»»
Oni koji žele da se suprotstave režimima Orbana vredi pažljivije sagledati Mađarovu kampanju: Mađarska politička teoretičarka analizira uspeh Tise
Međunarodna publika koja prati rezultate mađarskih izbora verovatno će se prikloniti poznatom tumačenju: da su ovi izbori bili pitanje istoka protiv zapada ili „mladalačkog preokreta“, pobede obezbeđene neuobičajeno visokom izlaznošću mladih birača. U tim narativima ima istine, naravno, ali za one »»»
Zaposlenost u EU rekordna
Stopa zaposlenosti u Evropskoj uniji dostigla je rekordnih 76,1 odsto u 2025. godini, što predstavlja oko 197,7 miliona zaposlenih uzrasta od 20 do 64 godine, objavio je Evrostat. Kancelarija EU za statistiku navodi da je u odnosu na 2024. godinu, zaposlenost je povećana za 0,3 odsto, dok je u pore»»»
Lavrov: Zapad na Kosovu pokazao da zakon tumači kako mu odgovara - KoSSev
Ruski ministar spoljnih poslova Sergey Lavrov izjavio je da je Zapad na primeru Kosova pokazao da međunarodno pravo primenjuje selektivno, ocenjujući da se pravila tumače „kako kome odgovara“. „Na Kosovu je Zapad pokazao da sebe smatra ‘zakonom za sebe’. Odnosno, prati one delove prav»»»
Putin ima spremnog novog igrača u Evropi
Nakon izbornog poraza Viktora Orbana, postojala je nada za jaču podršku Kijevu u Ukrajini i Evropi, ali Atlantski savet upozorava da bi Bugarska uskoro mogla postati novi proruski glas u EU ako bivši predsednik Rumen Radev pobedi na izborima. Mnogi Ukrajinci su pozdravili ubedljiv izborni poraz Vik»»»