vizionplus.tv
Izrael, ceremoni në përkujtim të holokaustit
koha.mk
Kuvendi miratoi Propozimin e Ligjit për ndryshime dhe plotësime të Ligjit për ndërtim
klankosova.tv
Abrashi: Mesazhi i Grenell i fuqishëm dhe i qartë – prioritet për rajonin zhvillimi ekonomik
”Zgjedhorja”, Patozi reagon për të përzgjedhurit politikë: Bashkëfajtorë të ulur në një tryezë, ja tek kush shpresoj
gazeta-shqip.com
“Kryebashkiaku i kokainës”, ja zgjidhja që ofrojnë socialistët për Lefter Allën
SPAK nis hetimet për kryebashkiakun e Bulqizës
zeriamerikes.com
Ishujt grekë protestojnë kundër mbipopullimit me migrantë
Këto janë mesazhet kryesore të Grenell sipas njohësve politikë
shqiptarja.com
Nuk është mit! Stresi shkakton thinja
indeksonline.net
Vjosa Osmani flet për takimin me ambasadorin Grenell, përmend formimin e qeverisë së re
newsbomb.al
Kryemadhi në Lezhë: Kjo është dekada e ndryshimit të Shqipërisë, do marrë fund tranzicioni
gazeta-shqip.com
Video e kryebashkiakut që pi kokainë, gazetari Artan Hoxha flet pas dëshmisë në SPAK
kosova-sot.info
Skandaloze: Prokuroria vazhdon të HESHT për pazarin kriminal mes Shpendit dhe Arbër Kryeziut
koha.mk
BETEJA ELEKTORALE. Shqiptarët në “ring” për votat e tyre
ekonomiaonline.com
Vela: Grenelli po e përgatitë terrenin për marrëveshjen Kosovë-Serbi, vizita e tij shton presionin për formimin e qeverisë
lapsi.al
Zgjedhjet maqedone/ Shqiptarët mund ta rrëzojnë Zaevin nga pushteti
gazeta-shqip.com
Futbollisti i njohur kapet duke tradhtuar gruan, ja si u zbuluan (FOTO)
Tirana, 1 nga 3 qytetet më të ndotura në Europë. Mjekët: Është rritur numri i të sëmurëve
Rama zbulon faturën financiare të tërmetit gjatë takimit me Di Maion
syri.net
Zëri Amerikës/ Grenell: Kosova të heqë tarifat - Serbia të ndalë fushatën kundër njohjeve
SHKK thellon bashkëpunimin e ICITAP&INLTë ngjashme
insajderi.com
Deputeti i AAK-së: Rrahim Hashimi nuk u prezantua asnjëherë si i afërm i Kadri Veselit dhe Xhavit Halitit
gazetablic.com
Këta janë pesë politikanët kosovarë që ndjek Grenell në Twitter
Çmimi i gazit "djeg" tregun
shqiptarja.com
Patozi: 'Zgjedhorja' tryezë me bashkëfajtorë! Zgjidhja e krizës në dorë të Rudina Hajdarit...15 marsi, i 'zymtë'
shqiptarja.com
PD e akuzoi se pi kokainë/ Mbrërrin në SPAK kryebashkiaku i Bulqizës: Do padis SalianjinE akuzoi se po pinte kokainë, kryebashkiaku i Bulqizës mbërrin
sot.com.al
Lefter Alla dhe Artan Hoxha thirren me urgjencë, ish-ministri i Drejtësisë: Pse kjo çështje nuk i përket SPAK-ut
botasot.info
KEDS vazhdon punimet në rrjet, paralajmërohen ndërprerje të domosdoshme të rrymës
koha.mk
PLANI B PËR PROKURORINË PUBLIKE. Ligji mund të votohet edhe pa VMRO-në?
I dërguari i Trump takon liderët politikë në Kosovë: Hiqni taksën 100%
tetovasot.com
Shekerinska: Jam e sigurt se zgjedhjet do t’i organizojmë si anëtare e 30-të e NATO-s
exit.al
Kompanitë që përfituan më shumë nga kontratat publike gjatë vitit 2019
Shqipëria kushton 11.5 milionë euro më shumë se Izraeli!
epokaere.com
Latifi: Grenelli s’qenka i informuar mirë, shumica e politikanëve kanë mendjen të ekonomia e tyre private

Tërmeti, Rama: Të bëhen gati dosjet e pallateve që do të shemben!

RTSH 06.12.2019. 07:29

Tërmeti, Rama: Të bëhen gati dosjet e pallateve që do të shemben!

Kryeministri Edi Rama mblodhi kabinetin qeveritar në mbledhjen e radhës të jashtëzakonshme, për të diskutuar situatën pas tërmetit. Z.Rama tha se “duhet të bëhet sa më parë gati dosja e pallateve që janë për t`u shembur. Të hënën të jetë plani mbi tavolinë”. “Kombinati dhe për pastrimin e inerteve »»»

rtsh.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano