epokaere.com
Haxhi Shala publikon një foto me uniformë të UÇK-së për ditën e çlirimit të Malishevës
Kandidati Llatja që la karrierën për Elbasanin, flet për vizionin dhe strategjinë e tij për zhvillimin e qytetit
koha.net
Jeremiq në Anamoravë tregon “ç’duhet bërë” me Kosovën
evropaelire.org
Haradinaj: Nuk na duhet liria e izoluar
cna.al
Infrastruktura e rrënuar/ Valbona Mezini takon banorët e Orikumit
aa.com.tr
Italia nuk pranon emigrantët e parregullt të shpëtuar në Mesdhe
epokaere.com
‘Financial Times’: Shqipëria shpreson tek reforma në drejtësi për t’u pranuar në BE
Pasuria e zyrtarëve mbi 1 milion euro, të hyrat vjetore 30 mijë euro! - RTV21
cna.al
“Hajdut dhe injorant”/ Ish-deputetja demokrate: Puna e Veliajt është korrupsioni dhe pastrimi i parave
E drejta dhe Kushtetuta në anën e Presidentit
starplus-tv.com
SHKODËR, 29 VITE NGA VRASJA NË KUFI E PËLLUMB PËLLUMBIT
cna.al
U shkarkua me mocionin e "çunave të Shijakut"?/ Taulant Balla i përgjigjet Metës
telegrafi.com
Demhasaj: Agjencia Kundër Korrusionit është shndërruar në institucion për administrimin e formularëve
lapsi.al
Blindohet gjykata në Elbasan, çfarë çështjesh po gjykohen
gazetamapo.al
“Ju vraftë zoti nëse votoni”, Rama: Fallxhorja çmendi edhe Cekën
Zaev: Kërkojmë bisedime, jo anëtarësim
periskopi.com
Java e festave, përvëlimit dhe e shitjes së Labinot Tahirit
Demhasaj: Agjencia Kundër Korrusionit, institucion për administrimin e formulareve
Financial Times: Shqipëria shpreson tek reformat gjyqësore për tu pranuar në BE
9 mijë policë stërviten për mbarëvajtjen e zgjedhjeve lokale
rtsh.al
Kosovë, Kadri Veseli rizgjidhet kryetar i PDK-së
kallxo.com
Kadri Veseli i merr 100% të votave për mandatin e dytë në krye të PDK-së
rtsh.al
Vrau 24-vjeçarin, Gjykata e Kurbinit le në burg Emanuel Kocen
rtsh.al
PS vijon fushatën në Maliq, Rama: Ata që pengojnë zgjedhjet do të jenë para ligjit
Rama në Maliq: Në 30 qershor vendoset për Shqipërinë e 30 viteve të ardhshme
Rruga e Arbrit, ritëm i lartë punimesh edhe në tunele
kosova.info
Ves-elizmi - Kosova Info
Veliaj për opozitën: Po kërkojnë të kthejnë politikën e prostatës
insajderi.com
E quajti këngëtar tallavaje - Labinot Tahiri i kundërpërgjigjet Arbana Xharrës
Thirrjet anti-opozitë dhe Grushti i Shtetit, kënga e ri-çiftimit politik Rama-Veliaj

Washington Post shkruan për traditën dhe plazhet e bukura të Shqipërisë

Lajmpress 14.01. 09:50

Washington Post shkruan për traditën dhe plazhet e bukura të Shqipërisë

Vendi ynë vlerësohet e rekomandohet si vendi i traditave antike, plazheve të bukura dhe të lira mesdhetare, kulturës e historisë nga prestigjiozja “The Washington Post” në një artikull kushtuar Shqipërisë.Mes magjisë së vendit bregdetar dhe lashtësisë, “The Washington Post” nënvizon fort mikpritjen»»»

lajmpress.com
Almakos 14.01. 09:42

“Washington Post”: Në Shqipëri, te tradita antike dhe plazheve të bukura

Shqipëria vlerësohet e rekomandohet si vendi i traditave antike, plazheve të bukura dhe të lira mesdhetare, kulturës e historisë nga prestigjiozja “The Washington Post” në një artikull kushtuar Shqipërisë. Mes magjisë së vendit bregdetar dhe lashtësisë, “The Washington Post” nënvizon fort mikpritje»»»

almakos.com
Telegrafi 14.01. 09:42

“Washington Post”: Në Shqipëri, te tradita antike dhe plazheve të bukura

Shqipëria vlerësohet e rekomandohet si vendi i traditave antike, plazheve të bukura dhe të lira mesdhetare, kulturës e historisë nga prestigjiozja “The Washington Post” në një artikull kushtuar Shqipërisë. Mes magjisë së vendit bregdetar dhe lashtësisë, “The Washington Post” nënvizon fort mikpritje»»»

telegrafi.com
Infokusi 14.01. 09:26

“Washington Post”: Në Shqipëri, te tradita antike dhe plazheve të bukura

Shqipëria vlerësohet e rekomandohet si vendi i traditave antike, plazheve të bukura dhe të lira mesdhetare, kulturës e historisë nga prestigjiozja “The Washington Post” në një artikull kushtuar Shqipërisë. Mes magjisë së vendit bregdetar dhe lashtësisë, “The Washington Post” nënvizon fort mikpritje»»»

gazetainfokus.com
Kosova Press 14.01. 09:13

“Washington Post”: Në Shqipëri, te tradita antike dhe plazheve të bukura

Vendi ynë vlerësohet e rekomandohet si vendi i traditave antike, plazheve të bukura dhe të lira mesdhetare, kulturës e historisë nga prestigjiozja “The Washington Post” në një artikull kushtuar Shqipërisë. Mes magjisë së vendit bregdetar dhe lashtësisë, “The Washington Post” nënvizon fort mikpritje»»»

Kohajone 14.01. 09:11

“Washington Post” shkrim dedikuar turizmit në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë të hënë me një shkrim që i bën jehonë turizmit në Shqipëri. “Me këtë artikull të shkruar bukur nga “The Washington Post” dedikuar Shqipërisë dhe atraksioneve të jashtëzakonshme turistike të saj, ju uroj një javë të mbarë”, shkruan Rama. Shkrimi i plotë “Në vijë»»»

Gazeta Blic 14.01. 09:10

Washington Post shkruan për traditën dhe plazhet e bukura të Shqipërisë

Vendi ynë vlerësohet e rekomandohet si vendi i traditave antike, plazheve të bukura dhe të lira mesdhetare, kulturës e historisë nga prestigjiozja “The Washington Post” në një artikull kushtuar Shqipërisë. Mes magjisë së vendit bregdetar dhe lashtësisë, “The Washington Post” nënvizon fort mikpritje»»»

gazetablic.com
Lexo 14.01. 08:59

Prestigjiozja “The Washington Post”: Në Shqipëri, te tradita antike dhe plazheve të bukura

Vendi ynë vlerësohet e rekomandohet si vendi i traditave antike, plazheve të bukura dhe të lira mesdhetare, kulturës e historisë nga prestigjiozja “The Washington Post” në një artikull kushtuar Shqipërisë. Mes magjisë së vendit bregdetar dhe lashtësisë, “The Washington Post” nënvizon fort mikpritje»»»

Alpenews 14.01. 08:17

ATRAKSIONET E MREKULLUESHME TË SHQIPËRISË/ Rama publikon artikullin e “The Washington Post”

Mëngjesin e sotëm kryeministri i vendit Edi Rama e ka nisur me postimin e një artikulli të shkruar nga prestigjozja The Washington Post, artikull ky dedikuar Shqipërisë dhe atraksioneve të mrekullueshme që ajo ka. Postimi i plotë: MIRËMËNGJES 😀 dhe me këtë artikull të shkruar bukur nga “The Washing»»»

alpenews.al
Koha 13.01. 10:50

“Washington Post”: Në Shqipëri, te tradita antike dhe plazhet e lira mesdhetare

Një nga gazetat më të njohura amerikane, ”Washington Post”, i ka kushtuar një shkrim të gjatë Shqipërisë, ku trajton gjerësisht historinë dhe traditat antike të vendit, pa harruar historinë moderne, folklorin, mikpritjen, natyrën dhe turizmin. Më poshtë vijon shkrimi i plotë i ”Washington Post”-it:»»»

koha.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano