Deklarata e Presidentit Meta, qytetarët: Kuvendi po mbushet me kukulla
indeksonline.net
Florent Ahmetaj i cili u vra mbrëmë ishte i martuar dhe punonte në kazinon e dajës
970 persona me Sindromën Down, vetëm 5 të punësuar
Qeveria e re dhe marrëveshja Rama-Basha
Sot protesta e radhës, blindohen Kuvendi dhe Kryeministria (FOTOT)
almakos.com
Nënat gjakovare falënderojnë shqiptarët në Amerikë për ndihmën
shqiptarja.com
Denoncimi që solli rihapjen e dosjes së masakrës së Peshkëpisë, flet juristi i 'injoruar' nga ambasada
sot.com.al
Pas SPAK dhe hapjes së garës për kryeprokurorin, miratohet rregullorja për anëtarët e Kushtetueses, kandidatët do kalojnë dy filtra
sot.com.al
Shkon në 14 numri i deputetëve të rinj në Parlament, KQZ u jep mandatet Gjonit, Musait dhe Koçirajt, njofton 18 kandidatë të tjerë
sot.com.al
Kabineti “Rama 3” përfshihet nga ndryshimet, ikin nga qeveria 2 zëvendësministra, ja kush i zëvendëson
shqiptarja.com
Emergjencë në drejtësi/ 11 gjykata mbeten pa drejtues, kryetarët që i ‘dogji’ Vettingu
Kriza politike/ “Vetësakrifikimi” i Metës për zgjidhjen refuzohet nga PS
sot.com.al
Shtrëngohet laku për Lulzim Bashën, “arratiset” në Bruksel pas thirrjes në Prokurori për lobimet, dalin në skenë të tjerë rusë të lidhur me kreun e PD
sot.com.al
Zbardhet mesazhi, socialistët marrin urdhër të lënë vetëm Metën në aktin e vetëflijimit, askush nuk duhet të komentojë deklaratat
Mafia e pushteti, në partneritet të frikshëm
'Flakareshat' e ndërkombëtarëve nuk e ndalin kërdinë e pushtetit
sot.com.al
Presidenti kërcënon se do luftojë ndaj SHBA si Salvador Allende pas deklaratës pro ruse, paralajmëron destabilizim të vendit
sot.com.al
Spartak Ngjela: Deklaratat e Metës tregojnë dëshpërim, mendon se do destabilizojë vendin me dorëheqje e vetëvrasje, më mirë të gjejë një avokat
Lexoni faqen e parë të gazetës “Panorama” dhe “Panorama Sport”
HRW: OKB të kompensojë të helmuarit me mbetje plumbi në Kosovë
sot.com.al
KLSH në luftë pa kompromis ndaj shkeljeve të disiplinës fiskale
sot.com.al
Greta për klimën në protestë, Basha-Monika për pushtet
Ngjarjet e datës 21 mars 2019 - Kosova Info
Në kujtim të jetës dhe veprës të Prof. Dr. Ing. Alfred Gjon Paloka
Bardhyl Berberi/ Kriza dhe treni, ku duhet të hipin shqiptarët
“Durrësi”, emri i një anije gjermane në vitin 1921
Armëmbajtja pa leje, burg nga 2 deri në 5 vjet
ina-online.net
Halil Kastrati thotë se po nis ndërtimi i 100 shtëpive të reja
almakos.com
Tetë futbollistët që karrierën e kanë nisur në klubet e Kosovës e sot janë pjesë e Përfaqësueses A
Tabaku-Ekonomit: Ja çfarë duan investitorët e huaj të vijnë në Shqipëri
botasot.info
1.782 qytetarë nga diaspora e Maqedonisë do të kenë të drejtën e votimit
gazetablic.com
Turpi i Kujtim Shalës: Nuk e mbështet Expon e Hazir Rekës për pamjet e luftës në Kosovë. Bombardohet nga komentuesit!
lapsi.al
Zbulohen kandidatët e PS-së për bashkitë, ikin Sejdini dhe Dako

Washington Post shkruan për traditën dhe plazhet e bukura të Shqipërisë

Lajmpress 14.01. 09:50

Washington Post shkruan për traditën dhe plazhet e bukura të Shqipërisë

Vendi ynë vlerësohet e rekomandohet si vendi i traditave antike, plazheve të bukura dhe të lira mesdhetare, kulturës e historisë nga prestigjiozja “The Washington Post” në një artikull kushtuar Shqipërisë.Mes magjisë së vendit bregdetar dhe lashtësisë, “The Washington Post” nënvizon fort mikpritjen»»»

lajmpress.com
Almakos 14.01. 09:42

“Washington Post”: Në Shqipëri, te tradita antike dhe plazheve të bukura

Shqipëria vlerësohet e rekomandohet si vendi i traditave antike, plazheve të bukura dhe të lira mesdhetare, kulturës e historisë nga prestigjiozja “The Washington Post” në një artikull kushtuar Shqipërisë. Mes magjisë së vendit bregdetar dhe lashtësisë, “The Washington Post” nënvizon fort mikpritje»»»

almakos.com
Telegrafi 14.01. 09:42

“Washington Post”: Në Shqipëri, te tradita antike dhe plazheve të bukura

Shqipëria vlerësohet e rekomandohet si vendi i traditave antike, plazheve të bukura dhe të lira mesdhetare, kulturës e historisë nga prestigjiozja “The Washington Post” në një artikull kushtuar Shqipërisë. Mes magjisë së vendit bregdetar dhe lashtësisë, “The Washington Post” nënvizon fort mikpritje»»»

telegrafi.com
Infokusi 14.01. 09:26

“Washington Post”: Në Shqipëri, te tradita antike dhe plazheve të bukura

Shqipëria vlerësohet e rekomandohet si vendi i traditave antike, plazheve të bukura dhe të lira mesdhetare, kulturës e historisë nga prestigjiozja “The Washington Post” në një artikull kushtuar Shqipërisë. Mes magjisë së vendit bregdetar dhe lashtësisë, “The Washington Post” nënvizon fort mikpritje»»»

gazetainfokus.com
Kosovapress 14.01. 09:13

“Washington Post”: Në Shqipëri, te tradita antike dhe plazheve të bukura

Vendi ynë vlerësohet e rekomandohet si vendi i traditave antike, plazheve të bukura dhe të lira mesdhetare, kulturës e historisë nga prestigjiozja “The Washington Post” në një artikull kushtuar Shqipërisë. Mes magjisë së vendit bregdetar dhe lashtësisë, “The Washington Post” nënvizon fort mikpritje»»»

Kohajone 14.01. 09:11

“Washington Post” shkrim dedikuar turizmit në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë të hënë me një shkrim që i bën jehonë turizmit në Shqipëri. “Me këtë artikull të shkruar bukur nga “The Washington Post” dedikuar Shqipërisë dhe atraksioneve të jashtëzakonshme turistike të saj, ju uroj një javë të mbarë”, shkruan Rama. Shkrimi i plotë “Në vijë»»»

Gazeta Blic 14.01. 09:10

Washington Post shkruan për traditën dhe plazhet e bukura të Shqipërisë

Vendi ynë vlerësohet e rekomandohet si vendi i traditave antike, plazheve të bukura dhe të lira mesdhetare, kulturës e historisë nga prestigjiozja “The Washington Post” në një artikull kushtuar Shqipërisë. Mes magjisë së vendit bregdetar dhe lashtësisë, “The Washington Post” nënvizon fort mikpritje»»»

gazetablic.com
Lexo 14.01. 08:59

Prestigjiozja “The Washington Post”: Në Shqipëri, te tradita antike dhe plazheve të bukura

Vendi ynë vlerësohet e rekomandohet si vendi i traditave antike, plazheve të bukura dhe të lira mesdhetare, kulturës e historisë nga prestigjiozja “The Washington Post” në një artikull kushtuar Shqipërisë. Mes magjisë së vendit bregdetar dhe lashtësisë, “The Washington Post” nënvizon fort mikpritje»»»

Alpenews 14.01. 08:17

ATRAKSIONET E MREKULLUESHME TË SHQIPËRISË/ Rama publikon artikullin e “The Washington Post”

Mëngjesin e sotëm kryeministri i vendit Edi Rama e ka nisur me postimin e një artikulli të shkruar nga prestigjozja The Washington Post, artikull ky dedikuar Shqipërisë dhe atraksioneve të mrekullueshme që ajo ka. Postimi i plotë: MIRËMËNGJES 😀 dhe me këtë artikull të shkruar bukur nga “The Washing»»»

alpenews.al
Koha 13.01. 10:50

“Washington Post”: Në Shqipëri, te tradita antike dhe plazhet e lira mesdhetare

Një nga gazetat më të njohura amerikane, ”Washington Post”, i ka kushtuar një shkrim të gjatë Shqipërisë, ku trajton gjerësisht historinë dhe traditat antike të vendit, pa harruar historinë moderne, folklorin, mikpritjen, natyrën dhe turizmin. Më poshtë vijon shkrimi i plotë i ”Washington Post”-it:»»»

koha.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano