kohajone.com
Që e shkuara të mos vrasë më shumë
telegrafi.com
Shkupi i shtati në botë për nga ndotja e ajrit
ina-online.net
Ku është Fiat Punto i LDK-së?
shqiptarja.com
Arsyetimi / Pse SHBA-BE nuk e duan Besim Hajdarmatajn në drejtësi: Dyshojmë se ka marrë ryshfet për sabotimin e dosjeve
lexo.com.al
Krasniqi: Epokën e re të medieve sociale, ta shndërrojmë në kohë të artë për rritje të besueshmërisë dhe vërtetësisë
shqiptarja.com
Ermira Babaliu: Mos mohoni gjakun e heronjve! Jam mbesa e heroit Reshit Çollaku dhe disidentit Qani Çollaku
gazetainfokus.com
Cakaj takoi Borellin, i kërkoi heqjen e vizave për Kosovën - inFokus
lexo.com.al
Kur Mehdi Frashëri projektonte sistemin me 7 banka për Shqipërinë
telegrafi.com
OBRM-PDUKM: Pushteti dhe Ruskovska po e zvarrisin procedurën për rastin ‘Haraçi’
gazetamapo.al
Pano Soko: Anulimi i koncesioneve do të përballonte situatën pa efekt në ekonomi
alsat-m.tv
Gashi: Jemi të interesuar për front fitues, jam takuar disa herë me Selën
kohajone.com
Alketa Vejsiu i përgjigjet kritikave për festivalin në RTSH
ekonomiaonline.com
Pas dënimit të Teodosijeviqit, Lista Serbe paralajmëron braktisjen e institucioneve
boldnews.al
Vrasja pas ngacmimit të gruas, ekstradohet nga Milano një nga autorët
AXHENDA NDËRKOMBËTARE 07/12/2019
koha.net
Diplomatja britanike jep dorëheqje shkaku i “gjysmë të vërtetave” rreth Brexitit
Kurti në Berlin “ndjekë” diskutimin e Thaçit në lidhje me dialogunTë ngjashme
cna.al
Miqësia e re ogurzezë midis Rusisë dhe Kinës
balkanweb.com
“Të uritur në acarin e atij dimri”, kujtimet e kolonelit Hysni Daja: Në dhjetorin e ’44-ës, kur ndiqnim forcat gjermane në tokat jugosllave
syri.net
Harrimi i tërmetit të 21 shtatorit, që çoi në tragjedinë e nëntorit Komentet
sot.com.al
Zbardhen ndryshimet e fundit në rezolutë, fokus kryesor bllokimi i ndikimit të Moskës, ja pse ambasada ruse u alarmua
sot.com.al
Harta, ja sa banesa do të prishen në Dibër e në Shkodër, dëme të shumta në Vlorë dhe Fier, shembet shkolla në Bubq
sot.com.al
Ftesa e Ramës, reagojnë aleatët e Bashës: Kryeministri të dalë me propozime konkrete për t’u ulur në dialog, ja çfarë kërkon opozita
kosova-sot.info
Kriza Vetëvendosje-LDK, zbardhet e gjithë prapaskena: Ja për çka akuzohet Thaçi
noa.al
Rama: Nis blerja e apartamenteve stok! Ndërtojmë në tokë-shtet, veç kujdes nga KÇK
sot.com.al
Del në seancë dëgjimore një tjetër kandidat i SPAK, prokurori Anton Martini të martën jep llogari para KPK
sot.com.al
Miliarda dollarë pasuri korruptive të fshehura jashtë vendit, dhjetra politikanë të rrezikuar nga Prokuroria e Posaçme
rtsh.al
Rama : Të zgjatet gjendja e jashtëzakonshme
sot.com.al
BE reagon për krimet e luftës në Kosovë: Ngjarjet në Reçak janë të pamohueshme
sot.com.al
Intelektualë të anatemuar vetëm se takohen me kryeministrin
rtsh.al
Durrës, nis z bukurimi me rastin e festave të fundvitit
Negociatat/ Fajon: BE është marrë peng nga Franca, vazhdon të minojë interesin tonë në Ballkan
gazetainfokus.com
Fisnik Ismaili tregon nëse do të kthehet në VV - inFokus
RrGK organizon Kuvendin e 17-të Vjetor të Anëtareve
syri.net
Pamje nga vendngjarja - VIDEO EKSKLUZIVE/ Atentat me tritol në Tiranë, shpërthimi i fuqishëm shkakton panik te qytetarët
sot.com.al
Koncesioni i rrugës Milot – Balldren është anuluar, vjen reagimi i parë nga PD
Ndërkombëtarët rrëzojnë në Kuvend paketën e Ramës për mediat online
klankosova.tv
“Gjenocidi, varret masive dhe masakrat, janë e vërteta e Serbisë”
lapsi.al
Anulohet “koncesioni i florinjtë” i rrugës Milot – BalldrenMilot-Balldre/ Skandali që “zbuloi” Meta në koncesionin 217 milionëshKLSH zbulon katrahurën
Politika të gjelbra për Ballkanin Perëndimor?
Romët janë një pasuri, dhe jo pazar për anëtarësimin në BE

Sipas Demaliajt, e gjithë opozita e kërkoi ligjin për dialogun

Koha 19.07. 00:07

Sipas Demaliajt, e gjithë opozita e kërkoi ligjin për dialogun

Shkumbin Demaliaj, deputet i AAK-së, ka thënë se të gjitha partitë opozitare e kishin kërkuar ligjin për dialogun, të cilin dy partitë opozitare LDK e VV e dërguan për interpretim në Gjykatën Kushtetuese, e që e shpalli antikushtetues. Në Interaktiv të KTV-së, Demaliaj ka thënë se Kushtetuesja ësht»»»

koha.net
You can read more about this at Osservatorio Italiano