Peleshi-Rühle: Shqipëria, aleat i besueshëm i NATO-s dhe kontribues i paqes

Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.
Bota Sot Kosovo 20.11. 23:53

Peleshi-Rühle: Shqipëria, aleat i besueshëm i NATO-s dhe kontribues i paqes

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, priti në një takim shefin e Shtabit të Komandës së Aleancës për Operacionet, admiral Joachim Rühle. Gjatë takimit Rühle shprehu mirënjohjen e tij për rolin e Shqipërisë dhe kontributin e vendit tonë duke vlerësuar rolin dhe profesionalizmin e ushtarakëve shqiptar»»»

botasot.info
ATA- Albanian Telegraphic Agency Albania 18.06. 15:57

Kontigjenti shqiptar pjesë e misionit të NATO-s në Letoni, Peleshi: Përmbushim detyrimet e mbrojtjes kolektive

TIRANË, 18 qershor/ATSH/Forcat e Armatosura shqiptare vijojnë kontributin në misionet jashtë vendit. Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi bëri të ditur se Shqipëria me kontingjentin e saj të 13-të po merr pjesë në grup-batalionin e NATO-s në Letoni. “Vendi ynë ka dëshmuar se është jo vetëm faktor paq»»»

ata.gov.al
Koha Jone Albania 18.06. 14:55

Kontigjenti shqiptar pjesë e misionit të NATO-s në Letoni, Peleshi: Përmbushim detyrimet e mbrojtjes kolektive

Forcat e Armatosura shqiptare vijojnë kontributin në misionet jashtë vendit. Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi bëri të ditur se Shqipëria me kontingjentin e saj të 13-të po merr pjesë në grup-batalionin e NATO-s në Letoni. “Vendi ynë ka dëshmuar se është jo vetëm faktor paqeje dhe stabiliteti rajo»»»

kohajone.com
Top Albania Radio Albania 22.02. 17:22

Niko Peleshi: Do marrim pjesë në katër misione ndërkombëtare të NATO-s!

Shqipëria do të marrë pjesë në katër misione ndërkombëtare të NATO-s së shpejti. Lajmin e ka bërë me dije ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, pas mbledhjes së Këshillit të Ministrave, ku u miratuan të katërta projektvendimet e iniciuara nga Ministria e Mbrojtjes. “Katër projektvendime të iniciuara n»»»

topalbaniaradio.com
Top Channel Albania 22.02. 17:08

Niko Peleshi: Do marrim pjesë në katër misione ndërkombëtare të NATO-s

Shqipëria do të marrë pjesë në katër misione ndërkombëtare të NATO-s së shpejti. Lajmin e ka bërë me dije ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, pas mbledhjes së Këshillit të Ministrave, ku u miratuan të katërta projektvendimet e iniciuara nga Ministria e Mbrojtjes. “Katër projektvendime të iniciuara n»»»

top-channel.tv
Ministria e Mbrojtjes Albania 01.04.2022. 12:21

Shqipëria 13 vjet në NATO, Peleshi: Do të shtojmë kontributet pro paqes dhe lirisë në botë

Shqipëria shënon sot 13 - vjetorin e anëtarësimit në NATO. Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka uruar shqiptarët dhe veçanërisht Forcat e Armatosura për këtë ditë të shënuar: “Pavarësisht periudhave të caktuara, vokacioni i popullit shqiptar ka qenë ndër shekuj perëndimor. 13 vjet më parë ky vokaci»»»

mod.gov.al
CNA Albania 01.04.2022. 11:50

Shqipëria 13 vite në NATO/ Peleshi:Kontributi ynë do të shtohet çdo ditë e më tepër

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi me anë të një postimi në rrjete sociale, ka bërë një resume për 13-vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në NATO. Peleshi shkruan se që prej 1 prillit të vitit 2009, trupat shqiptarë kanë shërbyer pothuajse në çdo mision të NATO-s. “Pavarësisht periudhave të caktu»»»

cna.al
TV Klan Albania 01.04.2022. 11:26

Shqipëria 13 vite në NATO, Peleshi: Kontributi jonë do të shtohet çdo ditë e më tepër

Shqipëria 13 vite në NATO, Peleshi: Kontributi jonë do të shtohet çdo ditë e më tepër Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi përmes një postimi në Facebook ka sjellë në vëmendje se 13 vite më parë, Shqipëria është anëtarësuar në aleancën më të madhe politike-ushtarake të NATO-s. Në statusin e tij, Pele»»»

tvklan.al
Zeri I Popullit Albania 01.04.2022. 11:16

Peleshi: Kontributi i Shqipërisë, si aleate e denjë e NATO-s, do të shtohet çdo ditë

Me rastin e 13-vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë në NATO , Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi vlerësoi angazhimin e Shqipërisë në këtë Aleancë. “Pavarësisht periudhave të caktuara, vokacioni i popullit shqiptar ka qenë ndër shekuj perëndimor. 13 vjet më parë ky vokacion u materializua me anëta»»»

Alpe News Albania 01.04.2022. 11:12

SHQIPËRIA 13 VITE NË NATO/ Peleshi: Trupat shqiptarë kanë shërbyer në çdo mision të NATO-s

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka kujtuar 13-vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në NATO. Me një postim bë Facebook, Peleshi shkruan se që prej 1 prillit të vitit 2009, trupat shqiptarë kanë shërbyer pothuajse në çdo mision të NATO-s. “Pavarësisht periudhave të caktuara, vokacioni i popullit »»»

alpenews.al
Telegrafi Kosovo 01.04.2022. 11:05

13 vjetori i Shqipërisë në NATO, Peleshi: Kontributi ynë do të shtohet çdo ditë e më tepër

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka kujtuar sot 13 vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në NATO. Në një postim në rrjetet sociale, Peleshi është shprehur se “pavarësisht periudhave të caktuara, vokacioni i popullit shqiptar ka qenë ndër shekuj perëndimor”. “13 vjet më parë ky vokacion u material»»»

telegrafi.com
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.