Edhe deputetët PS kundër nismës së Lleshajt: Nuk ka punë të futet ministri tek pergjimet
kryeministria.al
Komunikim publik i Kryeministrit Edi Rama për luftën ndaj COVID-19
kallxo.com
Thaçi: Kurti dhe grupi i tij po e heshtin rastin Deharin
kallxo.com
Kurti bisedoi me presidentin malazez, nuk diskutuan fare për demarkacionin
Thaçi zbulon: Kurti, Sveçla e Abazi vizituan dhomën e përgjimeve në PTK, ndalën kamerat 3 ditë rresht
aa.com.tr
OKB: Në Libi gati çdo ditë futen armë përmes rrugëve ajrore, tokësore dhe detare
Deklarata e fortë e Bamir Topit: Sot Edi Rama drejton opozitën!
ata.gov.al
Radhë kilometrike të autoambulancave/ COVID-19 kolapson sistemin spitalor në Rusi
shekulli.com.al
Merkel përmbys gjithçka/ Asnjë marrëveshje të buxhetit të BE në qershor, miratojeni në vjeshtë
shqiptarja.com
Partia Agrare nënshkruan marrëveshje me KASH në ndihmë të bujqësisë
indeksonline.net
Thaçi: Ju jeni të frikësuar nga Kurti, që shtynë njerëzit në vetëvrasje e vrasje siç ndodhi me studentin në karantinë
ata.gov.al
Patos/ Vijon shpërndarja e pensioneve në banesa, deri tani janë ndarë 3100 pensione
lajmi.net
Tahiri: Emërimet që bëri Kurti ishin degradim më i madh se ato më herët
Quni: S’ka kufizime, Ushtria e Kosovës shkon në veri
ata.gov.al
GJERMANI – Merkel: Europa të marrë më shumë përgjegjësi në botë
ata.gov.al
AXHENDA NDËRKOMBËTARE 02/5/2020
javanews.al
“Udhëtimi në kohë” i Lulit dhe beteja epike me “Ujkun e Surrelit” -
Zoti Kurti, mos kërkoni një armik ku nuk e keni!
Ende pa marrëveshje që i siguron Kosovës pavarësi energjetike
Skandaloze: Ja si VV paguan njerëz për të dalë nesër ne protestë., ja faktet (Foto)
kallxo.com
Inspektorati e kthen në krye të KEK-ut kushëririn e Hashim Thaçit (DOKUMENT)
shqiptarja.com
Teatri ose 'pikëllimi' postmodern albanez
alpenews.al
ALFRED PEZA/ Hipokrizia e opozitarëve që po i bëjnë presion Lulzim Bashës!       
shekulli.com.al
Kriza në Shqipëri/ Shinasi Rama: Jeni në diktaturë. Brekët i keni firmato? Por të prodhuara në Kinë e Bangladesh
indeksonline.net
​Zëdhënësi i Borrellit kërkon rifillimin e dialogut pas normalizimit të situatës me COVID-19
Dështon misioni i Kurtit, shefi i KEK-ut, PTK-së dhe ai i Njësisë Speciale kthehen në pozitat e tyre, ishin shkarkime pa bazë ligjore
cna.al
“Dramë intrigash, tradhëtish dhe diplomacie të fshehtë”/ Elena Kocaqi rrëfen tragjedinë shqiptare të 40 viteve
"Ju flet Moska" - Vëllazëria e Erion Veliaj me oligarkun e Kodrës së Diellit
Përse Sali Berisha po “sodit” betejën e Metës kundër Bashës?
aa.com.tr
Turqia inauguron Ishullin e Demokracisë dhe Lirive
koha.net
Banorët akuzojnë “Feronikelin” për peshqit e ngordhur në lumin Drenica, institucionet pa informata
kallxo.com
Borrell i përgjigjet Thaçit: E ardhmja evropiane vetëm përmes dialogut të lehtësuar nga BE
Kosova Live 360 22.05. 19:26

MF organizon takimin virtual me FMN dhe përfaqësuesit e bizneseve

Pandemia COVID-19 dhe masat e përmbajtjes që e shoqërojnë kanë ndërprerë aktivitetin ekonomik dhe kanë ndikuar negativisht në financat e Q​everisë. Të hyrat fiskale po bien ndjeshëm, dhe shpenzimet po rriten për të përmbushur shpenzimet shëndetësore dhe për të siguruar mbështetje ekonomike. Përkund»»»

kosovalive360.com
Indeks 22.05. 19:03

​Qeveria të krijojë klimë të favorshme për biznesin

Pandemia COVID-19 dhe masat e përmbajtjes që e shoqërojnë kanë ndërprerë aktivitetin ekonomik dhe kanë ndikuar negativisht në financat e Qeverisë. Të hyrat fiskale po bien ndjeshëm, dhe shpenzimet po rriten për të përmbushur shpenzimet shëndetësore dhe për të siguruar mbështetje ekonomike. Kështu u»»»

indeksonline.net
Bota Sot 22.05. 19:00

​Qeveria të krijojë klimë të favorshme për biznesin

Ekonomi Pandemia COVID-19 dhe masat e përmbajtjes që e shoqërojnë kanë ndërprerë aktivitetin ekonomik dhe kanë ndikuar negativisht në financat e Qeverisë. Të hyrat fiskale po bien ndjeshëm, dhe shpenzimet po rriten për të përmbushur shpenzimet shëndetësore dhe për të siguruar mbështetje ekonomike. »»»

botasot.info
RTV 21 22.05. 18:59

​Qeveria të krijojë klimë të favorshme për biznesin

Pandemia COVID-19 dhe masat e përmbajtjes që e shoqërojnë kanë ndërprerë aktivitetin ekonomik dhe kanë ndikuar negativisht në financat e Qeverisë. Të hyrat fiskale po bien ndjeshëm, dhe shpenzimet po rriten për të përmbushur shpenzimet shëndetësore dhe për të siguruar mbështetje ekonomike. Kështu u»»»

rtv21.tv
Lajmi 22.05. 18:58

Kërkohet nga qeveria që të krijojë klimë të favorshme për biznesin

Pandemia COVID-19 dhe masat e përmbajtjes që e shoqërojnë kanë ndërprerë aktivitetin ekonomik dhe kanë ndikuar negativisht në financat e Qeverisë. Të hyrat fiskale po bien ndjeshëm, dhe shpenzimet po rriten për të përmbushur shpenzimet shëndetësore dhe për të siguruar mbështetje ekonomike. Kështu u»»»

lajmi.net
Bota Press 26.04. 09:40

Bislimi: Nëse dyfishohen ndihmat, krijohet qetësi brenda një muaji, por pastaj vjen eksplodimi

Ministri në detyrë i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi thotë se pako emergjente që e kanë miratuar ka marrë notë të lartë prej çdo institucioni financiar ndërkombëtar. Për këtë thekson se çdo tendencë që kjo pako të ndryshohet nga qeveria e ardhshme do të sjell dëme. Bislimi në një intervis»»»

Express 25.04. 14:13

Bislimi: Nëse dyfishohen ndihmat, krijohet qetësi brenda një muaji, por pastaj vjen eksplodimi

Ministri në detyrë i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi thotë se pako emergjente që e kanë miratuar ka marrë notë të lartë prej çdo institucioni financiar ndërkombëtar. Për këtë thekson se çdo tendencë që kjo pako të ndryshohet nga qeveria e ardhshme do të sjell dëme. Bislimi në një intervis»»»

gazetaexpress.com
Zeri 25.04. 14:10

Bislimi: Nëse dyfishohen ndihmat, krijohet qetësi brenda një muaji, por pastaj vjen eksplodimi

Ministri në detyrë i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi thotë se pako emergjente që e kanë miratuar ka marrë notë të lartë prej çdo institucioni financiar ndërkombëtar. Për këtë thekson se çdo tendencë që kjo pako të ndryshohet nga qeveria e ardhshme do të sjell dëme. Bislimi në një intervis»»»

Kosova 25.04. 13:33

Pakoja financiare nuk bënë të preket – thotë Ministri Bislimi

Ministri në detyrë i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi thotë se pako emergjente që e kanë miratuar ka marrë notë të lartë prej çdo institucioni financiar ndërkombëtar. Për këtë thekson se çdo tendencë që kjo pako të ndryshohet nga qeveria e ardhshme do të sjell dëme. Ministri Bislimi në një»»»

kosova.info
RTK 25.04. 13:15

Bislimi: Çdo tendencë për të ndryshuar pakon emergjente do të sjell dëme

Ministri në detyrë i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi thotë se pako emergjente që e kanë miratuar ka marrë notë të lartë prej çdo institucioni financiar ndërkombëtar. Për këtë thekson se çdo tendencë që kjo pako të ndryshohet nga qeveria e ardhshme do të sjell dëme. Ministri Bislimi në një»»»

Periskopi 25.04. 13:12

​Bislimi: Çdo tendencë për të ndryshuar pakon emergjente do të sjell dëme

Ministri në detyrë i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi thotë se pako emergjente që e kanë miratuar ka marrë notë të lartë prej çdo institucioni financiar ndërkombëtar. Për këtë thekson se çdo tendencë që kjo pako të ndryshohet nga qeveria e ardhshme do të sjell dëme. Ministri Bislimi në një»»»

periskopi.com
Gazeta Blic 25.04. 12:55

​Bislimi: Çdo tendencë për të ndryshuar pakon emergjente do të sjell dëme

Ministri në detyrë i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi thotë se pako emergjente që e kanë miratuar ka marrë notë të lartë prej çdo institucioni financiar ndërkombëtar. Për këtë thekson se çdo tendencë që kjo pako të ndryshohet nga qeveria e ardhshme do të sjell dëme. Ministri Bislimi thotë »»»

gazetablic.com
Insajderi 25.04. 12:52

​Bislimi: Çdo tendencë për të ndryshuar pakon emergjente do të sjell dëme

Ministri në detyrë i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi thotë se pako emergjente që e kanë miratuar ka marrë notë të lartë prej çdo institucioni financiar ndërkombëtar. Për këtë thekson se çdo tendencë që kjo pako të ndryshohet nga qeveria e ardhshme do të sjell dëme. Ministri Bislimi në një»»»

insajderi.com
Telegrafi 25.04. 12:51

Bislimi: Çdo tendencë për të ndryshuar pakon emergjente do të sjell dëme

Ministri në detyrë i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi thotë se pako emergjente që e kanë miratuar ka marrë notë të lartë prej çdo institucioni financiar ndërkombëtar. Për këtë thekson se çdo tendencë që kjo pako të ndryshohet nga qeveria e ardhshme do të sjell dëme. Ministri Bislimi thotë »»»

telegrafi.com
Oranews 11.04. 12:11

FMN-ja ka miratuar 52 milionë euro për Kosovën

Bordi i Drejtorëve Ekzekutiv të Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN), ka aprovuar të premten, financimin për Kosovën në vlerë prej 52 milionë euro, ka njoftuar ministri në detyrë i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, përmes llogarisë së tij në Facebook. “Aprovimi i këtij financimi është bërë i »»»

Koha 11.04. 09:57

FMN-ja ka miratuar 52 milionë euro për Kosovën

Bordi i Drejtorëve Ekzekutiv të Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN), ka aprovuar të premten, financimin për Kosovën në vlerë prej 52 milionë euro, ka njoftuar ministri në detyrë i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, përmes llogarisë së tij në Facebook. “Aprovimi i këtij financimi është bërë i »»»

koha.mk
Balkanweb 11.04. 07:54

FMN aprovon financimin prej 52 milionë eurosh për Kosovën

Bordi i Drejtorëve Ekzekutiv të Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN), ka aprovuar të premten, financimin për Kosovën në vlerë prej 52 milionë euro, ka njoftuar ministri në detyrë i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, përmes llogarisë së tij në Facebook. “Aprovimi i këtij financimi është bërë i »»»

balkanweb.com
Info Globi 10.04. 23:04

Bordi i FMN-së aprovon financimin prej 52 milionë eurosh për Kosovën

Ministri në detyrë i Financave, Besnik Bislimi, përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se Bordi i drejtorëve ekzekutivë të Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) ka aprovuar financimin për Kosovën në vlerë prej 52 milionë eurosh. “Sot, me datë 10 prill 2020, Bordi i drejtorëve ekzekutivë të Fon»»»

infoglobi.com
Tetova Sot 10.04. 22:24

Bordi i FMN-së miraton financimin për Kosovën në vlerë 52 milionë euro

Bordi i Drejtorëve Ekzekutiv të Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) ka aprovuar financimin e Kosovës në vlerë prej 52 milionë euro. Këtë e ka bërë të ditur ministri i financave dhe transfereve Besnik Bislimi. Aprovimi i këtij financimi është bërë i mundur pas një serie të diskutimeve midis ekipit të »»»

tetovasot.com
Syri 10.04. 22:10

Përballimi i COVID-19/ FMN miraton 52 milionë euro për Kosovën

Bordi i Drejtorëve Ekzekutiv të Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN), ka aprovuar të premten, financimin për Kosovën në vlerë prej 52 milionë euro, ka njoftuar ministri në detyrë i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, përmes llogarisë së tij në Facebook. “Aprovimi i këtij financimi është bërë i »»»

syri.net
Aktuale 10.04. 22:04

Bislimi: FMN-ja ka miratuar 52 milionë euro për Kosovën

Bordi i Drejtorëve Ekzekutiv të Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN), ka aprovuar të premten, financimin për Kosovën në vlerë prej 52 milionë euro, ka njoftuar ministri në detyrë i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, përmes llogarisë së tij në Facebook. “Aprovimi i këtij financimi është bërë i »»»

aktuale.mk
Kosova Sot 10.04. 21:44

Bislimi: Bordi i FMN’së aprovoi financimin prej 52 milionë eurosh për Kosovën

Ministri në detyrë i Financave, Besnik Bislimi, përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se Bordi i drejtorëve ekzekutivë të Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) ka aprovuar financimin për Kosovën në vlerë prej 52 milionë eurosh. “Sot, me datë 10 prill 2020, Bordi i drejtorëve ekzekutivë të Fon»»»

kosova-sot.info
Infokusi 10.04. 21:43

Bislimi: Bordi i FMN’së aprovoi financimin prej 52 milionë eurosh për Kosovën

Ministri në detyrë i Financave, Besnik Bislimi, përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se Bordi i drejtorëve ekzekutivë të Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) ka aprovuar financimin për Kosovën në vlerë prej 52 milionë eurosh. “Sot, me datë 10 prill 2020, Bordi i drejtorëve ekzekutivë të Fon»»»

gazetainfokus.com
Arbresh 10.04. 21:42

Bordi i FMN-së miraton financimin për Kosovën në vlerë 52 milionë euroTë ngjashme

Bordi i Drejtorëve Ekzekutiv të Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) ka aprovuar financimin e Kosovës në vlerë prej 52 milionë euro. Këtë e ka bërë të ditur ministri i financave dhe transfereve Besnik Bislimi, transmeton portali arbresh.info. Aprovimi i këtij financimi është bërë i mundur pas një seri»»»

Radio Evropa e Lire 10.04. 21:39

Bislimi: FMN-ja ka miratuar 52 milionë euro për Kosovën

Bordi i Drejtorëve Ekzekutiv të Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN), ka aprovuar të premten, financimin për Kosovën në vlerë prej 52 milionë euro, ka njoftuar ministri në detyrë i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, përmes llogarisë së tij në Facebook. “Aprovimi i këtij financimi është bërë i »»»

evropaelire.org
Epoka e Re 10.04. 21:21

FMN-ja ia jep 52 milionë euro Kosovës

Ministri në detyrë i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, ka bërë të ditur se Fondi Monetar Ndërkombëtar, ka miratuar kërkesën për dhënien e 52 milionë eurove për Kosovën. Në një postim në rrjetin social “Facebook”, Bislimi ka thënë se e vlerëson lartë këtë financim nga FMN, në këtë kohë të r»»»

epokaere.com
Kallxo 10.04. 21:11

FMN aprovon 52 milionë euro financim për Kosovën

Ministri Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, ka njoftuar se Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) ka aprovuar financimin për Kosovën në vlerë 52 milionë euro. “Sot, më 10 Prill 2020, Bordi i Drejtorëve Ekzekutiv të Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) aprovoi financimin për Kosovën në vlerë prej 52 »»»

Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.
Text

280 characters remaining