aa.com.tr
Rusia bën thirrje për përpjekje për zbatimin e marrëveshjeve për Idlibin
klankosova.tv
Info Magazine: Albin Kurti, taksa dhe Amerika
klankosova.tv
I kërkuari nga Policia për mashtrim votash lajmërohet në Facebook
boldnews.al
Ç’ndodhi në gjyqin për HEC-in në Mirditë/ Aktivistët: Duhet ta ndalojmë këtë projekt të jashtëligjshëm
lapsi.al
Arrestimi/ Si u fut Henri Çili në skemën për lirimin nga burgu të djemve nga Lazarati
shenja.tv
(VIDEO) Kosovë, reagime të ndryshme pas vendimit të Kurtit për heqjen e pjesshme të taksës
shqiptarja.com
Shfaqja “Miss Julie” tek Eksperimentali, regjisori: Trajton falimentimin e shoqërisë sonë! (VIDEO)
syri.net
NATO solidarizohet me Turqinë, thirrje Rusisë dhe Sirisë të ndalin ofensivën në Idlib
kallxo.com
Ish-partiaku i Hykmete Bajramit bëhet U.D Sekretar në MAShTI
shqiptarja.com
Masat për koronavirusin, ish-deputetja e PD-së: Në Durrës mjekët i blejnë vetë maskat, s'kanë asgjë
shqiptarja.com
Arrestimi i botuesit Henri Çili, reagon Profesorati i UET: S'kaa asnjë lidhje me veprimtarinë e universitetit
aa.com.tr
"Përgjegjësia humanitare në Idlib nuk i takon vetëm Turqisë, por bashkësisë ndërkombëtare"
Ministri i Kulturës në Maqedoninë e Veriut: Rimodelim i marrëdhënieve shqiptaro-maqedonase
kallxo.com
Ish-zëvendësministri bëhet U.D sekretar në MAShTI
kallxo.com
Shkarkimi për të cilin zyrtarët nuk duan apo nuk kanë kohë të flasin
gazetablic.com
Henri Çili përdori rrjetin e ngushtë të bashkëpunëtorëve në UET. Pronat në emër të administratorit të rëndësishëm
kohajone.com
FOTO/ Pallati i Kongreseve “pushtohet” nga gratë socialiste, dhjetëra autobuzë bllokojnë sheshin “Nënë Tereza
koha.mk
Ish-sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Robertson nesër në Shkup Privacy Overview
Vuçiq: Përpjekje të reja për mashtrim nga Albin KurtiTë ngjashme
alsat-m.tv
Përplasjet e para LSDM-BDI në prag të fushatës
americaneye.al
Turqia-Rusi/ A po lind një konflikt i ri?
shqiptarja.com
Nxënësja e shtruar në spital në Fier: Era e keqe erdhi nga klasa përballë, ishte mbytëseFier/ Incident gjatë eksperimentit në lëndën e Kimisë, 6 nxënë
PD draft për identifikim dhe votim elektronik, Gjiknuri: “OK” për identifikimin
Taksa, të hënën mbahet seanca e jashtëzakonshme - GazetaKNN
shqiptarja.com
Nxënësit në spital, mjeku: Panik! S'di si t'ia vë emrin, s'kemi gjetur gjë, presim analizat Fier/ Incident gjatë eksperimentit në lëndën e Kimisë, 6 n
tvklan.al
Rindërtimi, publikohen modelet e shtëpive individuale
vizionplus.tv
Rasti i parë me koronavirus në Kaliforni që nuk dihet nga e mori infeksionin
shekulli.com.al
Në ‘zemrën’ e koronavirusit, flet mjekja në Itali: Si po kujdesemi për pacientët e prekur
Ish-ministri teknik tregon raportet me Haki Çakon: Bënte sikur bashkëpunonte me mua dhe raportonte te Rama
alsat-m.tv
Konflikti mes Turqisë dhe Sirisë, Çulev: Ekziston rreziku i një fluksi të ri refugjatësh
insajderi.com
Kush ishin bordi i Trepçës që u shkarkuan sot nga Qeveria Kurti - kishin lidhje me njerëz të politikës?
Osmani: Sot do të takohemi me Kurtin për tarifën
vizionplus.tv
Europa League/ Duele të forta për Inter dhe Roma ( SHORTI I 1/8)
Arrestohet Henri Çili/ Operacioni “Mezhgorani” 28 të arrestuar në shkallë vendi
FISHË TEKNIKE – COVID-19 – Bursat europiane përballen me javën më e keqe që prej 2008
vizionplus.tv
Kasami nga armik në aleat me Zaev, kreu i LSDM sqaron marrëveshjen me lëvizjen “Besa”
Ibrahim Basha, gjaku yt nuk do të bëhet kurrë para e pasuri për batakçinjtë/ I neveritur nga llumi që do drejtësinë për ta blerë e shitur
Mazhoranca konsultime me ekspertë të ODIHR për teknologjinë në zgjedhje, ndihmon në depolitizimin e komisioneve zgjedhore
Arrestimi i 28 personave në operacionin “Mezhgorani”/ Kryeprokurori Çela: Fryt i punës së Prokurorisë së pavarur dhe Reformës në Drejtësi
4000 shtëpi të reja brenda vitit/ Kryeministri Rama prezanton projektin e rindërtimit pas tërmetit
kosova-sot.info
Kurti e humb edhe Vjosa Osmanin: S’guxojmë t’i prishim raportet me aleatët për taksën
shqiptarja.com
Henri Çili 'PR' në televizione për të lehtësuar pozitën e vellezërve dënuar për vrasjen e policit! Si u arrestua pronari i UET

A do të kemi më aktorë me karakter si Kadri Roshi, Margarita Xhepa apo Tinka Kurti? Ja si përgjigjet Kiço Londo

Lexo 19.01. 15:42

A do të kemi më aktorë me karakter si Kadri Roshi, Margarita Xhepa apo Tinka Kurti? Ja si përgjigjet Kiço Londo

Kiço Londo, drejtuesi që iu dha fizionomi dy teatrove të reja në Tiranë, Teatrit të Metropolit, që u themelua në vitin 2005 dhe Teatrit Eksperimental “Kujtim Spahivogli” të themeluar 10 vjet më parë, për gati 20 vjet të karrierës së tij ia ka kushtuar punës me aktorët e rinj. Duke e konceptuar sken»»»

lexo.com.al
Shqiptarja 19.01. 14:49

Kiço Londo: Sfidat për aktrimin, kur teatri ishte në rënie. 20 vjet drejtues, solla publikun, ngjita të rinjtë në skenë

Kiço Londo, drejtuesi që iu dha fizionomi dy teatrove të reja në Tiranë, Teatrit të Metropolit, që u themelua në vitin 2005 dhe Teatrit Eksperimental “Kujtim Spahivogli” të themeluar 10 vjet më parë, për gati 20 vjet të karrierës së tij ia ka kushtuar punës me aktorët e rinj. Duke e konceptuar sken»»»

shqiptarja.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano