kanal5.com.mk
Во мрачна атмосфера почна самитот на лидерите на седумте најмоќни земји
alfa.mk
Папата Франциск: Соживотот во Македонија е пример за светот
alfa.mk
Стево Пендаровски претседател, односот на силите се менува во корист на ВМРО-ДПМНЕ
alfa.mk
Хан: не се потребни избори, туку двотретинско мнозинство
alfa.mk
Пендаровски: Разликата меѓу мене и другите е како небо и земја, црно и бело
alfa.mk
Хан изразува очекувања, Владата полека се помирува со судбината околу преговорите?
alfa.mk
Анкета на „МАРКЕТ ВИЖН“: Водство на Гордана Силјановска Давкова и ВМРО-ДПМНЕ
alfa.mk
Шешељ запали знамиња на ЕУ и НАТО во центарот на Белград
alfa.mk
За претседателските избори во странство ќе може да гласаат вкупно 1.782 граѓани во 32 ДКП-а
alfa.mk
СБ на ОН:Приштина мора да ги укине таксите за стока од Србија и БиХ
sitel.com.mk
Зошто Фросина Ременски и Петре Шилегов не се потпретседатели на СДСМ?
makfax.com.mk
ЕУ го поддржа повикот на Макрон пожарот во Амазонија да биде тема на самитот Г7
alfa.mk
По референдумското изјаснување на граѓаните – различни реакции од меѓународната заедница
kanal5.com.mk
Нотарската комора потпиша договор за меѓународна соработка со германските нотари
makfax.com.mk
Планински лав нападна осумгодишно момче во Колорадо
alfa.mk
Договорот од Преспа ја вжешти политичката сцена во Грција
kapital.mk
БиХ- земја на старци и сиромашни
press24.mk
Следбеник е на Кабала, автор на книги - Кој е Коста Петров, новиот потпретседател на СДСМ
alfa.mk
Европската комисија нема да го забрани Хуавеј во ЕУ
alfa.mk
Николоски на средби во Стејт Депарментот, Херитиџ Фондацијата и ИРИ – Предупредува за високото ниво на корупција во Владата
alfa.mk
Макрон: Одбивам секакво проширување пред длабока институционална реформа на ЕУ
mia.mk
Захарова: Седница на СБ на ОН поради американските ракети
mia.mk
Османи: Неселективната борба против корупцијата е услов без кој нема напредок кон ЕУ
kanal5.com.mk
Макрон со непомирлив став кон Брегзит по средбата со Џонсон
makfax.com.mk
ЕУ против безусловен повик на Русија во Г7
alsat-m.tv
Дел од ЕУ против изјавата на Макрон за безусловно враќање на Русија во Г-7
alfa.mk
Ердоган со поддршка за Мадуро
alfa.mk
Започнува втората недела од кампањата: Сиљановска-Давкова во Македонски Брод и Кичево, Пендаровски во скопско, Река во Теарце
alfa.mk
Ацевски: Изјавите на Каракачанов се дневна политика, Бугарија е поддржувач на Македонија
kurir.mk
„Ла верита“: Јанева е осудена да стане громобран за сите инволвирани во скандалозниот систем за изнуда и погрешно раководење со државата за време на м
kapital.mk
Се продаваат 600.000 тони руска нафта, но веќе 3 месеци никој не сака да ja купи
kapital.mk
ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
makfax.com.mk
Лавров: Идејата за обединета Европа од Лисабон до Владивосток е прифатлива и за Берлин
makfax.com.mk
Албански брод спаси 36 Авганистанци од Егејското Море
kurir.mk
Макрон викендов ќе биде домаќин на Г7
kurir.mk
Макрон и Мицотакис денеска ќе се сретнат во Париз
alfa.mk
Орбан: Бриселската елита живее во меур и нема контакт со реалноста, нема невладините на Сорос да одлучуваат за Унгарија
alfa.mk
По скандалите со руските пранкери, опозицијата бара избори, Заев нејќе да чуе, ДУИ понуди термин
alfa.mk
Името го сменивме, ама датум за преговори со ЕУ може и да не добиеме-експертите не се изненадени
makfax.com.mk
Закани за бомби испратени до редакции и аеродроми во Бугарија
alfa.mk
Заев на средба со граѓани во Шуто Оризари повика на масовна излезеност на изборите
alfa.mk
Читајќи го Балканот – разговор со четворица писатели
alfa.mk
Пендаровски ја побара довербата од стружани и повика на масовна излезност в недела
alfa.mk
ВМРО-ДПМНЕ: Борците на ИСИЛ добија три пати помали казни од патриотите во монтираниот случај за 27-ми април

Сенатори бараат Белата куќа да воведе санкции кон Турција за набавката на С-400

MIA 13.07. 16:04

Сенатори бараат Белата куќа да воведе санкции кон Турција за набавката на С-400

Комитетот за вооружени сили при американскиот Сенат го повика претседателот Доналд Трамп да воведе санкции против Турција за „опасното партнерство со Путин“. Реакцијата од Сенаот доаѓа отако Турција ја прими првата испорака на рускиот ракетен систем С-400. Вашингтон, 13 јули 2019 (МИА) – Комитетот »»»

mia.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano