Ndoc Gjoni, legjenda e boksit shqiptar që u vra gjatë tentativës së arratisjes [etleboro.org]
LSDM: Mickoski të mos fshihet pas lajmeve të rrejshme, por të kumtojë qëndrim të qartë 33m - MIA - Makedonska Informativna Agencija
PD: Bega, lidhje me qeverinë. Paloka: Përse nuk reagon policia dhe Prokuroria? 39m - 24-ore
Nesër Kurban Bajrami. KMSH njofton programin për faljen e namazit. Skënder Brucaj uron besimtarët 37m - Balkanweb
BIK-u ka arritur rezultate të prekshme në luftimin e ekstremizmit fetar 41m - Koha
Serbët gjithnjë e më të interesuar për t’u bërë policë të Kosovës 41m - Koha
Serbët më shumë të interesuar të bëhen pjesë e Policisë së Kosovës 41m - RTV Oranews
Ujësjellësi i ri për 17 mijë banorë 35m - Almakos
“Uashingtoni zbulon planet sekrete të Kremlinit për të shmangur dorëzimin e Millosheviçit” 39m - Shekulli
Raporti sekret i CIA-s i 1952-it: Ja posti që Mehmeti ka menduar t’i japë Enverit… 33m - Mapo
Gjyqësori kosovar mes presionit politik dhe kritikave 1h - Gazetatema
Weber: Gjermania është SHBA’ja e re për Kosovën 1h - Periskopi
Gruevski në gjykatë për “Titanik”, mbi 115 biseda të përgjuara do të dëgjohen me dyer të mbyllura 1h - Ina-online
Dialogu rinis në pjesën e parë të shtatorit 2h - Klan Kosova
Aktakuza e Blakajt: 10 milionë euro në vit jepen për dezertuesit e luftës 2h - Bota Press
BIK-u me mesazh para Kurban Bajramit 2h - Insajderi
Detaje/ Kush është i riu nga Saranda që u përplas për vdekje në Fier-Tepelenë 2h - Sot
Vizatimi i kufijve, pa opozitën 2h - Republika
Sezoni turistik, rritet numri i bizneseve të reja 2h - Telegrafi
Pallaska thotë se Thaçi e Vuçiq sikur janë pajtuar për shkëmbim të territoreve 2h - Klan Kosova
Kriza ekonomike e Turqisë ndjehet në tregjet globale 2h - Telegrafi
Merkel dhe Putin – Kundёrshtarё tё besueshёm nё kohё tё pasigurta 2h - Abcnews
A do ta vijojë Uashingtoni ekspansionin e dollarit kundrejt Turqisë? 2h - RTV Oranews
Dialogu midis Prishtinës dhe Beogradit vazhdon në gjysmën e parë të shtatorit 2h - MIA - Makedonska Informativna Agencija
Kisha Serbe kundërshton ndarjen e Kosovës, e do të tërën në Serbi 2h - Presheva
Paloka publikon videon: Rama përdor helikopter nga Vlora në Himarë për të ngrënë një drekë 2h - NOA
Përplasje mes Ballës dhe Palokës në lidhje me trafikantin e drogës të ndaluar në Greqi 2h - Ina-online
Dy politikanë shqiptarë janë të kapur nga FBI dhe gjermanët, ja kush e thotë?!(FOTO) 3h - Ina-online
Në fillim të 2019-ës plotësohen mungesat për mjekë specialistë 3h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
ITALI – Mattarella: Formimi i qeverisë nevojë urgjente 4h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Petrit Vasili: LSI nuk trembet e as nuk shitet. Ne jemi fitimtarët e vërtetë të zgjedhjeve 5h - Gazeta Telegraf
Radovan Karaxhiç dënohet me 40 burg për gjenocid 5h - Bold News
KLSH kallëzon penalisht ish-kreun e Komunës Velipojë, për tjetërsim prone 5h - Gazeta Telegraf
Revista italiane: “Tirana, një nga qytetet më të pasura të historisë së artit: Ja çfarë duhet të vizitoni” 5h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
VJENË – Kurz: Nuk pranojmë asnjë nga 450 migrantët e mbërritur në Itali 5h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Petrit Vasili: Kryeministri e hëngri tepsinë të gjithë dhe tani po i ha edhe llamarinën 5h - Gazeta Telegraf
Veliaj prezatoi në sheshin “Skënderbej” biçikletat “Mobike” 6h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
AKU bllokon 27 tonë mish pule nga Brazili, kishte salmonelë 6h - Monitor Albania
Një brez të ri kërkuesish socialë, nis bashkëpunimi me projektin zviceran 6h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Rama premton: Do bëjmë gjithçka që vitin e ardhshëm të çelen negociatat. Është koha e zbatimit të vettingut 6h - Gazeta Telegraf
Luan Rama: Vota e dy këshilltarëve nuk është e LSI, ne bojkotuam 7h - Gazeta Telegraf
Italia mbështet anëtarësimin e Shqipërisë në BE 8h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Komisioni Europian: Shqipëria me rritjen më të lartë ekonomike ndër vite 8h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
“Kam prekur interesat e disave”, Izet Haxhia reagon sërish: Ata që flasin në emrin tim, të zhduken urgjentisht 8h - Bota Sot
FOTO/ Skandal në Kuvend, deputeti i PS-së shtyn me dorë deputeten e PD-së. Replikat 9h - Gazeta Telegraf
Import-eksporte me anije në 55 porte të botës 10h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Dyndje turistësh në Korçë, sot Festa e Birrës 10h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Rama takohet me Presidenten e Kroacisë, Grabar-Kitaroviç 10h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Edhe Shpend Ahmeti përfshihet në debatin për datëlindjen e Adem Jasharit 10h - Almakos
Balla reagon per akuzat: Sot nisi teatri komik "Babale 3" - 11h - Albpress
Ahmeti: Adem Jasharin e bën vepra e jo data e lindjes 11h - RTK Live
Brahimaj-Sheshelit: Përgjigjen e njëjtë do ta keni, ashtu si iu kemi mundur në bodrumin e mullirit në Kievë edhe në HagëTemat: 11h - Indeksonline
“Foli si Çërçilli, veproi si Çambërleni”: Si e lejoi Xhon Kenedi ndërtimin e Murit të Berlinit? 11h - Portalb
Sheshel: Të presim derisa të shkojë NATO dhe ta marrin Kosovën e Shqipërinë deri në Durrës 11h - Aktuale
DENONCIMI/ Berisha: Kryetari i Shijakut me firmë betoni po gjobit ndërtuesit, tenderat i merr vetë 11h - Alpenews
FOKUS – Kërkesat e Seehoferit dhe ofertat e Merkelit për migrantët 11h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
DOSJET E “NXEHTA”/ Cilat janë çëshjet më të bujshme që presin “zgjidhje” në vjeshtë. Nga 3.4 milion EUROT tek… 12h - Alpenews
Ndërprerje kontratash me subjektet që nuk garantojnë sigurinë në plazh 12h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
“Bajram Shabani” me kushte të reja nis vitin e ri shkollor 12h - Aktuale
Deputeti paralajmëron Ballën/ “Tik Tak, koha jote dhe e padronit po mbaron” 12h - Citynews
Serbia kurrë nuk do të punojë kundër Turqisë, thotë Daçiq 12h - Bota Press
Radhë në kufi me Malin e Zi. Emigrantët, në pritje me orë për t’u larguar nga Shqipëria 12h - Bota Sot
Referendumi dhe shqiptarët 13h - Ina-online
Familjarët e të ndjerit Abedin Bytyqi akuzojnë Prokurorinë dhe Gjykatën për korrupsion 13h - Gazeta Express
Kriza në Siri, Merkel: Rusia ka përgjegjësi, Putin: Europa të kontribuojë financiarisht 14h - RTV Oranews
Akuzat për lidhje me trafikantin e arrestuar/ Taulant Balla thyen heshtjen 15h - Citynews
Historiani francez: Në nëntor arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi 15h - Tetova Sot
Aksident hekurudhor në Durrës, treni përplas pushuesin nga Kosova 15h - Klan Kosova
Rama: Në Tetor nis puna për By Pass-in e Fierit 15h - TV Klan
Arrestimi i të shumëkërkuarit Bego, PD lëshon sërish akuza: Ku është mr. Toyota Yaris 15h - Panorama
Denoncimi/ Kryebashkiaku socialist presion biznesit të ndërtimitAnalisti kosovar ja thotë në sy Daçiç/ Mos e merrni seriozisht Ramën, merr drogë Komen 15h - Syri
Kosnett: Qëndrimi amerikan ndaj Kosovës nuk ka ndryshuar 15h - Gazeta - shqip
Spaho i kthehet ‘Mr. Toyota Yaris’: Mos u fshih! Dil dhe trego se çfarë të lidh me trafikantin më të rrezikshëm të drogës 15h - Standard
Mbledhja e të dhënave personale të prindërve, antikushtetuese 15h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
PING PONGU I PD DHE PS/ Ja kush është Edmond Bego. Biznesmeni i arrestuar, krahu i djathtë i Aldo Bares 15h - Alpenews
Sheshel bën thirrje për luftë ndaj Kosovës - Fokus 15h - Infokusi
Video/ Një bisedë me berberin e Ramës, sa bakshish i la Kryeministri 15h - TV Klan
Haziri: Besojmë se vitin e ri shkollor do ta fillojmë me katër gjuhë 16h - Lajmi
“Punojnë për Inteligjencën iraniane”. Incidenti i gazetarëve të huaj me muxhahedinët në Durrës 15h - TV Klan
VV akuzon policinë për dhunë ndaj aktivistëve të arrestuar 16h - Gazeta Blic
“Edmond Bego, lidhje të drejtpërdrejta me qeverinë”, reagon maxhoranca: Lajthitje… 16h - Shekulli
Akuzat e PD për të shumëkërkuarin Bego, vjen reagimi i pare nga maxhoranca 16h - Kohajone
Gazetari: Biznesmeni i arrestuar në Greqi mik i Ruçit, Abazit dhe Ballës 16h - Kohajone
Agroturizmi minierë e pashfrytëzuar, mbështetje 13 fshatrave për krijimin e modeleve 17h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Në Gjilan nis aktiviteti humanitar ‘Dhuro, bëj të lumtur dikë!’ 17h - Kallxo
Radhët kilometrike në Fier, Rama: Në tetor, kontratë e re për 'By-Passin' 17h - JavaNews
Aktivistet e Vetëvendosjes: Gratë po vriten, policia i çon duart përpjetë 17h - Klan Kosova
Aksidenti në Tepelenë/ Ndërron jetë 33-vjeçari 18h - Citynews
Ragmi Mustafa: Deklaratat e Thaçit për korrigjim kufijsh, të vonuara 17h - Gazeta Express
Stomatologu Matoshi ende po mbahet në Serbi, shteti s’e ndihmon 17h - Periskopi
Vetëvendosje nxjerr vajzat në konferencë, të njëjtat kishin sulmuar policët me ngjyrë 17h - Gazeta Express
Ende s’dihet nëse drafti i Asociacionit është dërguar në Bruksel 18h - RTK Live
“Google” publikon listën e blerësve më të mëdhenj të reklamave elektorale 18h - Balkanweb
Lirohen aktivistët e arrestuar për sulmin me ngjyrë kundër Policisë 18h - Insajderi
Simbolet naziste po ringjallen në Gjermani (FOTO) - KOHA 18h - Koha
Mbështetje nga vendet anëtare të BE për integrimin e Shqipërisë 18h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Pse u bllokua aktakuza e speciales? Flet prokurori special 18h - Periskopi
Si kërkoi falje për Srebrenicën, Kofi Annan 18h - Gazetatema
Përfshihet nga flakët magazina e një kompanie celulare në Tiranë 19h - Lexo
Kallamari, verë e ‘Jagermeister’ në darkën e Bujar Bukoshit me para të shtetit 19h - Politiko
Ligji për skemat sociale i padrejtë 19h - Kosova
Ish-komandanti i FARK:Ka patur shitje të certifikatave të veteranëve 19h - Albeu
Referendumi në Maqedoni, BDI fton emigrantët shqiptarë për të votuar 19h - Balkanweb
Kallamari, verë e ‘Jagermeister’ në darkën e Bujar Bukoshit me para të shtetit 19h - Portalb
Në “krizë”, por bashkëpunimi Turqi-Gjermani vijonTemat: 19h - Indeksonline
Bashkia e Tiranës përfundon ndërtimin e dy rrugëve të reja te “Depoja e Ujit” 20h - Albeu
Arrestimi i Begos në Greqi, PD kërkon transparencë 20h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
“1 miliard për rindërtim” financon 3 projekte të mëdha në veri 20h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
1.3 milion euro për qentë endacak, procesi me shumë parregullsi 20h - Koha
Akademia e 100 fshatrave turistike/ Rrokaj: Rama sajon terma për t´ua torollitur kokën shqiptarëve - 22h - Albpress
Sezoni veror, 1531 biznese të reja në zonat turistike 22h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Thaçi, ka humb udhën në mes të oborrit! 22h - Kohajone
Projekti i rrugës Qafë Thanë- Pogradec shqetëson Dash Shehin/ Ja meraku i tij 22h - Sot
Treni përplaset me një makinë te Ura e Gërdecit, plagoset rëndë fëmija 11-vjeçar - American Eye 22h - American Eye
Prokurori i dorëhequr Elez Blakaj provokon me një foto nga Amerika 22h - Bota Press
12 familje hyjnë në shtëpi të reja para festës së Kurban Bajramit 22h - Lajmpress
Ndoka: Zgjohu Edi Rama! 22h - Kohajone
Nderojmë vlerat, dëshmorët dhe ata që vdiqën në burgjet e komunizmit 22h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Çmenduri në aksin Tiranë-Durrës, policia kap shofera me 170 km/h/VIDEO 22h - Vizionplus
LSDM: Qytetarët janë për ardhmëri të ndritshme, vetëm Mickoski dhe OBRM-PDUKM-ja nuk kanë qëndrim të qartë për referendumin 23h - Telegrafi
Në Kosovë sot festohet 72-vjetori i Presidentit Bill Clinton 23h - Gazeta NewBorn
Fisnik Ismaili: Qeveria rrëzohet me vota, jo me dhunë ndaj policëve 23h - Gazeta NewBorn
Analistë dhe politikanë në Beograd e Prishtinë: Nuk ka ndarje të Kosovës 1d - Gazetatema
Parashikimi i motit datë 19 gusht 2018 1d - ATA - Albanian Telegraphic Agency
Buxhovi: Shtetësia e Kosovës po rrezikohet më së shumti nga Hashim Thaçi 1d - Gazeta Blic
Me ligjin e ri të strehimit, më shumë mundësi për familjet në nevojë 1d - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Zv/kryeministri i Zaevit në shënjestër për një tender tjetër të fituar në “katër sy”?! 1d - Ina-online
Gati një vit nga ngjarja flet prap babai i Aulon Zekës: Ja çka do ti bëjmë tre personave që ma vriten djalin 1d - Gazeta NewBorn
Nuk do ta besonit kurrë, ja edhe kush është pjesë e listës së veteranëve të UÇK-së 1d - Gazeta NewBorn
Merkel e Putin zgjedhin natyrën “për të qarë hallet e botës” 1d - Gazeta NewBorn
Deputeti i PSD’së akuza partisë së Kurtit se nuk po dëshiron rrëzimin e Qeverisë 1d - Gazeta NewBorn
Lulzim Basha: Edi Rama ka rritur ekonominë e tij, prandaj thotë se punët ecin mirë 1d - Gazeta Telegraf
Uashingtoni reflekton rreth raportit të shërbimeve të zbulimit 1d - Gazeta Telegraf
Në 6 muaj 200 mijë persona, check-up falas 1d - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Infrastrukturë dhe zhvillim urban në Fier 1d - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Kroacia kërkon punonjës nga Shqipëria për sezonin veror 1d - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Kavajë, treni përplaset me veturën, gjashtë të plagosur (Video) 1d - Almakos
“Kush bën shtambën, bën dhe vegjën..! ’’ 1d - Gazeta Telegraf
Punimet në “Rrugën e Arbrit” nisin brenda majit 1d - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Kosovë- Reshjet e shiut, bllokohet rruga Prishtinë-Ferizaj 1d - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Revolta e Spaçit, Alibej: Të mos jetë dita e vetme, e harruar pa premtime. 1d - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Universitet, nis gara për maturantët e viteve të shkuara 1d - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Kapet në Athinë, Interpol ekstradon shqiptarin e dënuar për vrasje 1d - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Buxhovi: Thaçin s’ka kush e ndalë, Veseli e Haradinaj janë një brum si ai 1d - Bota Press
Tiranasi tenton të largohet jashtë Shqipërisë me pasaportë false, ‘shtiret’ si holandez, por ‘nuk i ecën’ - Shqiptarja.com 1d - Shqiptarja
Bushati kujton mesazhet e Kofi Annan për situatat e vështira në Kosovë 1d - Gazeta Express
Parashikimi i motit për ditët në vijim 1d - Bota Press
​Buxhovi: Thaçin s’ka kush ta ndalë, Veseli e Haradinaj janë një brumë si ai - Arbresh.info 1d - Arbresh
Aksion për pastrim në Komunën e Çairit në prag të Kurban Bajramit dhe fillimit të vitit shkollor 1d - Bota Sot
Merkel takohet me Putin/ Pritet reagimi i Trump 1d - Citynews
Flamuri i Kosovës në maje të Rusisë - Arbresh.info 1d - Arbresh
Meta vizitë tek familjarët e viktimës së Genovas 1d - Aktuale
Këshilltari i Pacollit: Debati i kufijve, lëvizje taktike e Thaçit (Video)Temat: 1d - Indeksonline
Presidenti rus Vladimir Putin kërcen në dasmën e ministres austriake - Arbresh.info 1d - Arbresh
Nisin matjet përfundimtare për restaurimin e Xhamisë së Çarshisë 1d - RTK Live
PD, Salianji: Prokuroria të reagojë për përgjimet e socialistit Çyrbja 1d - JavaNews
Takimi Merkel-Putin, zbulohet çfarë diskutuan 1d - Top Albania Radio
Si i shpëtoi vetingut kryeprokurorja, Arta Marku! 1d - Kohajone
Dollari drejt rënies/Si pritet të jetë e ardhmja e tij 1d - Citynews
Këto janë urat “alla Genova” në Shqipëri 1d - Gazeta Express
Made in Albania / Prodhuar me Energji të Rinovueshme Diellore 1d - Monitor Albania
Serbia nuk mund t’ia marr Kosovës Liqenin Ujmanit 1d - Almakos
Agim Bahtiri takohet me Sali Berishën 1d - Kallxo
Koncesionet rrjepin xhepat e shqiptarëve/ Paralajmërimi i fortë i ndërkombëtarëve 1d - Citynews
Ndoc Gjoni, legjenda e boksit shqiptar që u vra gjatë tentativës së arratisjes
i2.wp.com
Ndoc Gjoni, legjenda e boksit shqiptar që u vra gjatë tentativës së arratisjes
9d - Bold News

Arratisja e parë, kthimi në Shqipëri nga sigurimi jugosllav, më pas dënimi me 12 vjet burg e deri tek arratisja e dytë, rruga e mundimshme drejt lirisë që do të ishte edhe udhëtimi i tij i fundit në këtë botë Kur Ndoc Gjoni vendosi të arratisej për

www.panorama.com.al
Ndoc Gjoni, legjenda e boksit shqiptar që u vra me pistoletë në kokë nga regjimi komunist
9d - Panorama

Arratisja e parë, kthimi në Shqipëri nga sigurimi jugosllav, më pas dënimi me 12 vjet burg e deri tek arratisja e dytë, rruga e mundimshme drejt lirisë që do të ishte edhe udhëtimi i tij i fundit në këtë botë. Marrë nga Kujto.al Kur Ndoc Gjoni vendo

lexo.al
Ndoc Gjoni, legjenda e boksit shqiptar që u vra gjatë tentativës së arratisjes
10d - Lexo

Arratisja e parë, kthimi në Shqipëri nga sigurimi jugosllav, më pas dënimi me 12 vjet burg e deri tek arratisja e dytë, rruga e mundimshme drejt lirisë që do të ishte edhe udhëtimi i tij i fundit në këtë botë Kur Ndoc Gjoni vendosi të arratisej për