kanal5.com.mk
Кери за враќањето на САД во Парискиот договор: Се враќаме понижени
netpress.com.mk
Гутереш: Светот се соочува со егзистенцијални закани
kanal5.com.mk
Путин: Не сум сопственик на луксузната палата, филмот на Навални е лага
netpress.com.mk
Провладиниот Ордановски за изјавите на Каракачанов: Ќе треба да најдеме начин да покажеме дека сме спремни да попуштиме
netpress.com.mk
Бајден го ограничи влезот во САД со укинувањето на одлуката на Трамп
kanal5.com.mk
Младите му се потсмеваат на Путин и неговата палата: И ние сакаме забава (ФОТО)
makfax.com.mk
Шефот на израелски Мосад ќе се сретне со Бајден за реформите на иранскиот нуклеарен договор
netpress.com.mk
По најавата за независност на Шкотска, Велика Британија соочена со политичка криза
netpress.com.mk
„Голема сличност во ставовите“ на Макрон и Бајден
makfax.com.mk
САД го критикуваа насилството на протестите во Русија, Кремљ предупреди на мешање во внатрешните работи
netpress.com.mk
Град Скопје злоупотреби благородна мисија на фотото на американскиот сенатор Сандерс
Извештај на ЕК за влијанието на кризата врз земјите на Западен Балкан – како стои Македонија
netpress.com.mk
ЕУ и САД ја осудија Русија за приведувањата на приврзаниците на Навални
netpress.com.mk
Русија ги обвини САД за поттикнување на простестите за Навални и насочување кон Кремљ
netpress.com.mk
Животниот пат на Лери Кинг, легендарниот водител кој интрвјуираше илјадници славни личности
netpress.com.mk
Чомовски до Заев: Правам интервју со аболициран криминалец
Заев: Немаме вакцини зошто сме членка на НАТО, Србија е за Кина и Русија, ама и они имаат од западните вакцини од „Фајзер“
kurir.mk
Вакцини нема, Филипче не знае кај тера!
netpress.com.mk
Хрватска ја прекина вакцинацијата против Covid-19 поради недостиг од вакцини
kanal5.com.mk
Битиќи на свеченото отворање на OECD центарот во Истанбул
МОЖЕ ДА УМРАТ 13.500 ЛУЃЕ како последица на ЗАГАДЕНИОТ ВОЗДУХ во Западен Балкан
kurir.mk
Научниците откриват колку долго се формира имунитетот на Ковид-19
kurir.mk
За четири дена, Мицкоски на средби со тројца премиери на држави од ЕУ, Заев загубен во просторот и времето
netpress.com.mk
Додека Заев се занимава со дворски игри, Мицкоски игра регионално – за четири дена средби со тројца европски премиери
Селаковиќ: Очекувам средба Вучиќ - Бајден до крајот на годинава
makfax.com.mk
(Видео) Бил Клинтон задремал на говорот на Бајден?
kurir.mk
ВИДЕО: Бил Клинтон задрема за време на инаугурацијата на Бајден
kurir.mk
ЕУ ја поздрави одлуката на Бајден да ги врати САД во Парискиот договор за борба против климатската криза
kanal5.com.mk
Навални објави филм од палатата на Путин,вредна над милијарда долари (ВИДЕО)
kanal5.com.mk
Ријана го изнесе ѓубрето по долна облека: Џо, успеавме
kanal5.com.mk
За една четвртина намален бројот на водни птици на Преспанското, но и на другите езера
press24.mk
Напнато во Германија: Меркел бара воведување на гранични контроли- Хајко Мас против ова барање
sitel.com.mk
Жителите на косовското село Бибај ја прославиле инаугурацијата на „познајникот“ Бајден
Захариева-Селаковиќ: Бугарската блокада за евроинтеграциите на Србија е од техничи, а не од политички причини
press24.mk
Д-р Беќаровски: Старата добра вакцина е во соседството, јас уште вчера би ѕвонел во Пекинг и Москва
kurir.mk
Што очекува светот од новиот претседател на САД
alsat.mk
Почнува масовно вакцинирање во Србија
netpress.com.mk
Уште еден командант од УЧК повикан во Хаг, истрагата се прошири во Албанија
kurir.mk
Џонсон: Се радувам на соработката со Бајден
kurir.mk
Кремљ: Подобрувањето на односите помеѓу Русија и САД исклучително зависи од „политичката волја“ на Џо Бајден
kurir.mk
Кристијан Шмит кандидат за висок претставник на меѓународната заедница во БиХ
mia.mk
Кина воведе санкции против 28 американски граѓани, меѓу нив и Мајк Помпео
telma.com.mk
Багажот на Трамп во постпретседателскиот период
makfax.com.mk
Бајден ќе го признае Гваидо за лидер на Венецуела и ќе ги задржи санкциите
makfax.com.mk
Алжир користи бојна муниција на воените вежби на границата со Мароко и Западна Сахара
netpress.com.mk
Бајден за Брисел е „новата мугра“, Европејците успокоени но не и убедени

Заев: „Ако не добиеме датум, Владата може да падне“ 

Alsat M 16.10.2019. 20:05

Заев: „Ако не добиеме датум, Владата може да падне“ 

Ако земјата не добие датум за преговори со ЕУ, владата би можела да се распушти. Ова го најави премиерот Зоран Заев за време на престојот во Австрија. Во изјава за српсата новинска агенција Танјуг, Заев вели дека земјата нема алтернатива и дека идните влади ќе останат фокусирани на ЕУ. Тој рече дек»»»

alsat-m.tv
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.