newsbomb.al
Forumi i Nivelit të Lartë Politik në New York, Rudina Hajdari krah deputeteve socialiste Hysi e Mesi
cna.al
“Gojëmjaltë dhe zemër behar”/ Muharrem Meko ringjit në skenë aktorin 92-vjeçar
Persefoni, heroina e bregut…
telegrafi.com
Analistët thonë se samitet rajonale nuk prodhojnë ndonjë rezultat
balkanweb.com
Dita e Bastijës, ushtari fluturues Franky Zapata mbi Paris
boldnews.al
Meta i refuzoi postin/ Gjinushi vetshpallet kryetar
lajmifundit.al
PD bëhet gati për zgjedhje, Basha në Shkodër: Koha të japim alternativa - Lajmi i Fundit - Lajme
kallxo.com
Intervistohet nga Policia kryeimami i Pejës, Enes Goga
Fatmir Bajraj: Për çfarë kompromisi flisni, z.Emanuel Makron, President i Francës ?
syri.net
Dëshmia tronditëse e Andi Bushatit/ Rama po mbyll ‘Të paEkspozuarit’, presion edhe FevziutKush është Emmanuel Macron dhe kush e ndihmoi në ngjitjen ma
alpenews.al
INTERVISTA/ Shkarkimi i Metës, negociatat me BE dhe kriza. Flet ambasadori italian
koha.net
Pupovci thotë se universitetet publike, përpos atij të UP-së, u hapën në kohë fushatash vetëm për vota
Ambasadori turk: Gylenistët janë sikur ISIS - Arbresh.info
gazetamapo.al
Vizita/ Beogradi shpreson se Macron do t’i japë fund taksës
boldnews.al
Ditëlindja e deputetit të PS/ Kush janë deputetët e opozitës së re që festojnë bashkë me rilindasin
Intervista/ Vasili: Zgjidhja e krizës, zgjedhje të parakohshme sa më shpejt
gazetaexpress.com
“Do dalë dosja me përgjime për Spiropalin, Veliajn, Gjiknurin dhe Manjën”Te fundit
Berisha, darkë pune me ish-kongresmenin Dana Rohrabacher
Ristani vendos daljen nga harresa me “rebelim”: si po dështojmë ta rrëzojmë Ramën
Basha me strukturat e PD në Koplik: 30 qershorin ta transformojmë në energji për ndryshimin e vendit
Një qeveri e palumtur, një opozitë që thërret për ndihmë
gazetaexpress.com
Imazhet e rralla të plazheve në vitet ’60-’70! Sa shqiptarë kishin të drejtë të pushoninTe fundit
Përse Sali Berisha ishte në promovimin e librit të doktor Kalos?
boldnews.al
KLP përzgjedh prokurorët e SPAK, ja kur do të jetë gati lista
Beqja: Kriza që ka Meta sot është shkërmoqja e LSI-së
newsbomb.al
Basha: 30 qershori, shpresë për tu kthyer në votë ndryshimi, koha që ne të japim zgjidhjet tona
insajderi.com
Tri veprimet e ministrisë së Shyqyri Bytyqit kundër njerëzve të Fatmir Limajt
Efektet “magjike” të sodës në pastrimin e shtëpisë
kosova-sot.info
Alarmon ish kreu i Anti-korrupsionit: Ja si funksionon trekëndëshi i krimit dhe politikës
rtsh.al
Prangoset “Banda e Londrës”, arrestohen 12 shqiptarë, furnizonin kryeqytetin britanik me drogë

Ambasadori Borchardt nuk është kërcënuar

Panorama 16.05. 13:28

Ambasadori Borchardt nuk është kërcënuar

Nga Besnik Mustafaj Shkas për këtë shkrim u bë telefonata e një miku të vjetër, anëtar i Parlamentit Europian prej shumë vitesh. Ai ka mbajtur disa herë edhe poste ministrore në një nga vendet e mëdha të Bashkimit Europian. Miku im ishte i shqetësuar për kërcënimin ndaj ambasadorit të OSBE-së dhe p»»»

Standard 16.05. 09:15

Miku im Borchardt, si të përdorën kështu?

Nga Besnik Mustafaj Shkas për këtë shkrim u bë telefonata e një miku të vjetër, anëtar i Parlamentit Europian prej shumë vitesh. Ai ka mbajtur disa herë edhe poste ministrore në një nga vendet e mëdha të Bashkimit Europian. Miku im ishte i shqetësuar për kërcënimin ndaj ambasadorit të OSBE-së dhe p»»»

Koha Jone 15.05. 20:18

Besnik Mustafaj: Miku im Borchardt, si të përdorën kështu?

Nga Besnik Mustafaj – Shkas për këtë shkrim u bë telefonata e një miku të vjetër, anëtar i Parlamentit Europian prej shumë vitesh. Ai ka mbajtur disa herë edhe poste ministrore në një nga vendet e mëdha të Bashkimit Europian. Miku im ishte i shqetësuar për kërcënimin ndaj ambasadorit të OSBE-së dhe»»»

kohajone.com
Mapo 15.05. 15:12

“Borchardt e kam mik. Jam i çuditur si pranoi rolin e viktimës”

Nga Besnik Mustafaj Shkas për këtë shkrim u bë telefonata e një miku të vjetër, anëtar i Parlamentit Europian prej shumë vitesh. Ai ka mbajtur disa herë edhe poste ministrore në një nga vendet e mëdha të Bashkimit Europian. Miku im ishte i shqetësuar për kërcënimin ndaj ambasadorit të OSBE-së dhe p»»»

gazetamapo.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano