shqiptarja.com
Shqipëria port hyrëse për emigrantët e paligjshëm, 13 raste në hetim për akte terroriste
Shpërndahet Kuvendi i Kosovës – MALESIA.ORG – Malësia në internet – Tuz, Malësia
boldnews.al
Dosja 184/ PD i përgjigjet Arta Markut: Ti ndryshon prokurorët sa herë i duhen…
periskopi.com
Haradinaj falënderon PDK’në për mundësinë që ia dha si Kryeministër
noa.al
Nga Sonila Meço: Shqipëria ka borxhin publik më të lartë në Europë, ju duket temë e mërzitshme?
epokaere.com
BIK-u sqarohet për mishin asgjësuar nga AUVK-u
shqiptarja.com
Kriza qeveritare në Itali/ Presidenti konsultohet me partitë e mëdha. Nicola Zingaretti ndez shpresat për koalicion me '5 Stelle'
aa.com.tr
Khan për Xhamu Kashmirin: Nuk ka kuptim të flasim me Indinë
cna.al
BE t’i japë fund neglizhencës ndaj Ballkanit, përndryshe rajonin e dominon Rusia
rtsh.al
Vuçiç për Zërin e Amerikës: Nuk ka marrëveshje nëse shqiptarët fitojnë gjithçka
lexo.com.al
Braçe: Stadiumi kombëtar e ka emrin
syri.net
Arta Marku për dosjen 184: Qeveria dhe Rilindja nuk janë `organizatë kriminale`, por `grup i thjeshtë`… Komentet
koha.net
Sherifi përjashton mundësinë për koalicion me partitë e mëdha
klankosova.tv
Milaim Zeka: Unë kam qenë një diamant në Kuvend
ekonomiaonline.com
Haradinaj: Nuk jam pishman për koalicionin me PDK-në, jemi afër me NISMA-n dhe AKR-në
rtsh.al
Shpërndahet Kuvendi i Kosovës, vendi drejt zgjedhjeve të parakohshme
Haradinaj: Sot partitë dëshmuan pjekuri politike
Haradinaj: Kur kam dhënë dorëheqje, Albini ka qenë më i mërzituri - RTV21
Qëndrimet e partive pas shpërndarjes së Kuvendit
telegrafi.com
Haradinaj pas koalicionit me PSD-në, i hapur edhe për Nismën dhe AKR-në
rtsh.al
Skorja e Dropullit ndryshon pamje, investojnë bijtë e emigruar
kosova.info
Bilall Sherifi me plot akuza ndaj Veselit
gazetamapo.al
Senida Mesi- Lulzim Bashës: Po të ishe burrë do i çoje të fortët…
portalb.mk
Prokurorja Fatime Fetai foli për paraburgimin e shefes së saj Katica Janeva (VIDEO)
gazetainfokus.com
Haradinaj: Kosova ka fituar sot
Qeveria Haradinaj do të mbahet mend si një prej qeverive më të mëdha në botë
infoglobi.com
Hoti: Për çka do të mbahet mend Qeveria e PAN-it
lexo.com.al
Si harxhoi kunata e kryeministrit 207 mijë euro para zgjedhjeve për 300 telefona të shtrenjtë
ekonomiaonline.com
Kurti: Mundësia e zgjedhjes iu kthye qytetarit
Kurti: Jam optimist për marrëveshjen VV-LDK
portalb.mk
U anulua gjykimi për rastin “Monstra”: Është i sëmurë gjykatësi
Marrëveshja Turqi-ShBA për Sirinë, “hap pozitiv”
gazetablic.com
LAJMI I FUNDIT: Shpërndahet Kuvendi – Kosova shkon në zgjedhje të parakohshme
Kurti optimist për koalicion me LDK-në - RTV21
gazetainfokus.com
Kurti: U bë mirë që shumica votuan për shpërndarjen e kësaj legjistrature, ditë gëzimi për Kosovën
telegrafi.com
Shpërndahet Kuvendi, vendi shkon në zgjedhje
koha.net
Shumica e GP kërkojnë të mos ketë debat para votimit të shpërndarjes së Kuvendit
insajderi.com
Kadri Veseli bënë shaka me deputetët: Shkoni ku doni se pa shku në zgjedhje s’bënë
rtsh.al
PD i kërkon prokurorisë verifikimin e kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku
gazetainfokus.com
A do të mungojë deputeti i PSD-së në seancën e shpërndarjes së Kuvendit?
insajderi.com
Veseli: Mos e dhashtë zoti të ketë më kuvend dembel si ky
indeksonline.net
Krasniqi i PDK-së konsultohet me deputetët e VV-së për shpërndarjen e Kuvendit
Sejdiu: Po NISMËS dhe AKR-së, jo PDK-së e VV-së - RTV21
Kuvendi i Kosovës pritet të marrë vendimin për shpërndarjen e legjislaturës
Në prag të shpërndarjes së Kuvendit, deputetët kërkojnë debat
gazetaexpress.com
Është koha e Vjosës dhe AlbinitTe fundit

Labinot Tahiri për dorëheqjen e Haradinajt: Tash e kuptuam që Kosova funksionon në bazë të servilizmit

Periskopi 19.07. 19:18

Labinot Tahiri për dorëheqjen e Haradinajt: Tash e kuptuam që Kosova funksionon në bazë të servilizmit

Deputeti Labinot Tahiri ka thënë se pas dorëheqjes së kryeministrit Ramush Haradinaj është kuptuar se Kosova funksionon në bazë të servilizmit. Tahiri ka thënë se ndjen keqardhje që Haradinaj dha dorëheqje pas ftesës që ka marrë për intervistim nga Gjykata Speciale. Deklarata e Tahirit vjen një dit»»»

periskopi.com
Kosova 19.07. 18:40

Tahiri: Tani e kuptuam se Kosova funksionon në bazë të servilizmit - Kosova Info

Deputeti Labinot Tahiri ka thënë se pas dorëheqjes së kryeministrit Ramush Haradinaj është kuptuar se Kosova funksionon në bazë të servilizmit. Tahiri ka thënë se ndjen keqardhje që Haradinaj dha dorëheqje pas ftesës që ka marrë për intervistim nga Gjykata Speciale. Deklarata e Tahirit vjen një dit»»»

kosova.info
EO - Ekonomia Online 19.07. 18:39

Tahiri: Tani e kuptuam se Kosova funksionon në bazë të servilizmit

Deputeti Labinot Tahiri ka thënë se pas dorëheqjes së kryeministrit Ramush Haradinaj është kuptuar se Kosova funksionon në bazë të servilizmit. Tahiri ka thënë se ndjen keqardhje që Haradinaj dha dorëheqje pas ftesës që ka marrë për intervistim nga Gjykata Speciale. Deklarata e Tahirit vjen një dit»»»

ekonomiaonline.com
Koha 19.07. 18:35

Tahiri: Tani e kuptuam se Kosova funksionon në bazë të servilizmit

Deputeti Labinot Tahiri ka thënë se pas dorëheqjes së kryeministrit Ramush Haradinaj është kuptuar se Kosova funksionon në bazë të servilizmit. Tahiri ka thënë se ndjen keqardhje që Haradinaj dha dorëheqje pas ftesës që ka marrë për intervistim nga Gjykata Speciale. Deklarata e Tahirit vjen një dit»»»

koha.net
Express 18.07. 22:30

Veseli vazhdon ta thumbojë Haradinajn me fjalë të mira për AmerikënTe fundit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli edhe njëherë e ka thumbuar kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, duke thënë fjalë të mira për Amerikën. Në një njoftim për media të lëshuar pak më parë ku citohet Veseli, thuhet se “Pa Amerikën nuk mund të ketë marrëveshje finale ndërmjet Kosovës dh»»»

gazetaexpress.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano