balkanweb.com
Basha denoncon: Ministrja Xhaçka ka shpërndarë para në Peshkopi
syri.net
VIDEO/ Salvini: Në Shqipëri, kryeministri po bën zgjedhje vetëm me partinë e tijBasha: Skenari i Ramës nuk janë zgjedhjet, por përplasja civile. Do të
syri.net
VIDEO/ Salvini: Në Shqipëri, kryeministri po bën zgjedhje vetëm me partinë e tijBasha: Çdo gjë që aventura e Ramës më 30 Qershor të ndalet, që farsa t
syri.net
VIDEO/ Salvini: Në Shqipëri, kryeministri po bën zgjedhje vetëm me partinë e tij‘Zëri Amerikës’ dhe radio gjermane DW: KE anullon vëzhguesit në Shqipë
indeksonline.net
Faqja që promovon turizmin në Evropë: Kosova vendi që bjen në dashuri, njerëzit më mikpritës!
periskopi.com
Vjosa Osmani për takimin sekret në Berlin: Kush po i diskuton këto tema
Thirrja e ish deputetit të PD-së, Rama: Injorant që është krijuar në një moment ku Zoti nuk e ka pasur mendjen
lapsi.al
Denoncimi/ Në Dibër të përfshirë në fushatë policia, ushtria dhe ata që dolën në përgjime
Kushi: Më 30 qershor do të triumfojë demokracia, kushtetutshmëria
sot.com.al
Harrojeni “Dosjen 184”, PD-ja jep paralajmërimin e fortë 4 ditë para zgjedhjeve: Po bëhen gati...
rtsh.al
Zgjedhjet e 30 qershorit, Rama nga Elbasani: PD- LSI po heqin nga puna edhe Presidentin!
vizionplus.tv
Rama: PD e LSI po heqin nga puna presidentin Meta
shqiptarja.com
30 Qershori/ Vijon shpërndarja e materialeve zgjedhore në Berat, Devoll e Fier, s'ka incidente
kohajone.com
Netanyahu: Izraeli ka shpëtuar 85 vende nga atentatet terroriste
kohajone.com
Veliaj: Vëzhguesit e Këshillit të Europës do te jenë të dielën në Tiranë
Më 30 qershor, Këshilli i Europës do jetë në Shqipëri
Edi Rama mban fjalimin i tmerruar, protestuesit e rrethojnë në Elbasan
kallxo.com
Nisin punimet për ndërtimin e një çerdheje dhe një shkolle në Istog
gazetamapo.al
Gjunkshi sfidon Lleshajn: Robert Aga nuk është larguar nga policia
balkanweb.com
Ironia e Ramës: LSI që të fuste në punë, po nxjerr pa punë Metën
portalb.mk
Intervistë me Petar Atanasovin: Desha të bëhem ministër sepse në arsim po bëhet pak
newsbomb.al
'PD drejt asgjësimit', Balla flet nga Elbasani: Basha e di shumë mirë, i thamë mos e hap atë derë o trim
boldnews.al
Trump dhe Putin takohen të premte në Osaka, ja tema mbi të cilën do diskutojnë
cna.al
“Nuk duhet të dilte në bregun e Lanës”/ Deputeti “kryqëzon” Bashën
lapsi.al
Denoncimi nga ish deputeti i PD: Policia ka shpërndarë armatime për 30 qershorin
Llesh kimiku vjedh aksionet e Europolit
RUSI – Takim Putin-May në kuadër të G20 në Japoni
RUSI – Kremlini: Takim Putin-Trump në Osaka
Leli: Vlora e turizmit me disa pole
insajderi.com
Pas Sami Lushtakut, edhe Sokol Bashota reagon ndaj vendimit të Kadri Veselit
klankosova.tv
Gazetari i Klan Kosovës: Nga e hëna fillon luftë politike mes Kosovës dhe Serbisë për “krizën humanitare”
koha.mk
Shekerinska: Maqedonia e Veriut do të marrë pjesë në të gjitha diskutimet e ndjeshme në NATO
BOOM: Ndërtuesi prish kontratën me blerësin për dy apartamente, mashtron edhe gjykatën
aa.com.tr
Gjermania mbështet sanksionet kundër Rusisë
periskopi.com
Matoshi i përgjigjet Labit: Nuk më kuptove, bën mirë të angazhohesh në AKR
kohajone.com
Shqiptarëve u duhen dhe Haradinaj të tjerë
preshevajone.com
Prof. Dr.Enver Bytyçi: “Bota sot” gazeta më e madhe shqiptare. PJ: Në kohën kur punonte Nefail Maliqi, gazeta dilte në 100.000 eskemplarë   *         
rtsh.al
Cilët janë vëzhguesit e zgjedhjeve të cilët u tëroqën?
Alpenews 12.06. 16:03

VIDEO QË NUK DUHET HUMBUR/ “Berisha ta harrojë se mund t’i shtyjë zgjedhjet”. Si i përvishej Meta ish-kryeministrit Berisha në 2013… – AlpeNews

Ne mars te vitit 2013, kur Ilir Meta ishte kryetar i LSI-se dhe ne opozite, shprehej se ‘Sali Berisha ta harroje se mund ti shtyje zgjedhjet, opozita nuk do marre pjese ne zgjedhje, ta harroje bojkotin e zgjedhjeve prej saj”. Me tej Meta shprehej se Berisha po shkel kushtetuten dhe Kodin dhe se nuk»»»

JavaNews 12.06. 18:20

Meta me zë dhe figurë: Zgjedhjet e 2013-ës nuk ka shanse të shtyhen!

Ne mars te vitit 2013, kur Ilir Meta ishte kryetar i LSI-se dhe ne opozite, shprehej se ‘Sali Berisha ta harroje se mund ti shtyje zgjedhjet, opozita nuk do marre pjese ne zgjedhje, ta harroje bojkotin e zgjedhjeve prej saj”. Me tej Meta shprehej se Berisha po shkel kushtetuten dhe Kodin dhe se nuk»»»

javanews.al
Shqiptarja 20.03. 17:18

Karriget e 'sakrifikuara' të Ilir Metës...që as nuk sjellin krizë! PS ka votat për zëvendësimin (nëse ikën)

Ilir Meta nuk e ka për herë të parë që kërcënon me dorëheqjen e tij nga karriget më të rëndësishme shtetërore. Pak ditë përpara miratimit të reformës historikë në drejtësi, në 17 korrik 2016 Ilir Meta bëri këtë deklarata nga zyra e tij si Kryetar Kuvendi. "Unë personalisht jam gati që për hir të nj»»»

shqiptarja.com
Gazeta Telegraf 06.07.2018. 21:13

Partizan MYFTARI/ Krushqit e “kokëpalarëve”

Një nga faqet e turpshme të politikës shqiptare me siguri është edhe 21 Janari i përgjakur me jetën e njerëzve të pafajshëm nga plumbat e errëta të një pushteti akoma më të errët… Interpretimi i kësaj faqeje ka pasur kahe të ndryshme majtas e djathtas. Secila palë qëndron në fortesën e vet, kur për»»»

Sot 14h

Ndërkombëtarët shpartallojnë Metën e Berishën, pas 30 qershorit dalin jashtë loje, ja si djegia e mandateve dhe bojkoti fundosën dyshen revolucionare

Zgjedhjet e 30 qershorit rrezikojnë të sjellin fundin politik të Ilir Metës dhe Sali Berishës. Edhe 4 ditë na ndajnë nga ky proces, i cili do mbetet gjatë në histori. PD dhe LSI po bëjnë gjithçka për të ndalur procesin, ndërsa palë me ta është bërë dhe presidenti. Po përse po bëhet kjo luftë kaq e »»»

sot.com.al
Newsbomb 12.03. 21:57

Berisha drekon me Metën, ja ndërkombëtarët që i bashkuan (FOTO)

Ish-kryeministri Sali Berisha ka postuar pak më parë një fotoalbum me miqtë e shquar ndërkombëtar të Shqipërisë, në një drekë të thirrur nga presidenti Ilir Meta. 'Album me foto me miqte e shquar te Shqiperise, zonjen Mary Eisenhoëer mbese e ish presidentit te SHBA, Eisenhoëer dhe Presidente e “Peo»»»

newsbomb.al
Lexo 12.06. 15:44

Video që nuk duhet humbur/ ‘Berisha ta harrojë se mund t’i shtyjë zgjedhjet’; Si i përvishej Meta ish-kryeministrit Berisha në 2013…

Ne mars te vitit 2013, kur Ilir Meta ishte kryetar i LSI-se dhe ne opozite, shprehej se ‘Sali Berisha ta harroje se mund ti shtyje zgjedhjet, opozita nuk do marre pjese ne zgjedhje, ta harroje bojkotin e zgjedhjeve prej saj”. Me tej Meta shprehej se Berisha po shkel kushtetuten dhe Kodin dhe se nuk»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano