torino.repubblica.it
Morto Bort, il vignettista che ha creato "Le ultime parole famose" sulla Settimana Enigmistica
welt.de
Kramp-Karrenbauer zu Söder: Immer am gleichen Strang ziehen
021.rs
Koji su ekonomski dometi Putinove posete?
welt.de
Scheuer lehnt Tempolimit und höhere Dieselsteuer strikt abExpertenkommission prüft Tempo 130 und höhere Steuern auf Benzin
khaleejtimes.com
RBI to take measures to enable robust growth
gazetaexpress.com
Është koha që ta lëmë Britaninë të shkojë
Hoće li električni automobili zamijeniti klasične
Vendimi i PD-së, priten zhvillime të bujshme në ditët në vazhdim…
emiratiaffairs.com
صحيفة تركية.. تحركات لإنهاء اتفاق ادلب بدعم اماراتي سعودي
avvenire.it
L'attualità di don Sturzo. La sfida è prender partito per libertà e democrazia
roma.repubblica.it
Roma, il Brancaleone torna a casa: "Il centro sociale riapre con le nuove attività per il quartiere"
الزيودي: 100 مليار دولار حجم التبادل التجاري المتوقع بين الإمارات والهند 2020
kurir.rs
ORGANZATORI NAJAVILI NAPAD JAJIMA NA RTS: Da li protesti protiv Vučića postaju nasilni!?
24sata.hr
Putinova misteriozna plavuša: Uvijek ga prati na putovanjima
رئيس اللجنة المركزية لانتخابات المجالس البلدية يزور مناطق الجنوب للاطلاع على استعداداتهم للانتخابات البلدية .
jurnalul.ro
Bulgaria a extrădat în SUA un hacker rus, potrivit Moscovei
Saudi-Emirati powerhouse announces 7 joint initiatives in vital sectors
theguardian.com
They said I'd go blind. Now gene therapy has changed that
logicno.com
“U Makedoniji traje državni udar –  Predsjednik Ivanov živi u de facto kućnom pritvoru”
middleeastmonitor.com
2018 was another year of BDS victories
Zoo de Rabat : ce qu’il est devenu sept ans après…
ara.reuters.com
قلب الدين حكمتيار يقرر الترشح في انتخابات الرئاسة الأفغانية
avaz.ba
Putin se okupao u ledenom jezeru na minus 6 stepeni
Bakan Ersoy'dan turizmcilere: Fiyatları artırın
Conace istorice de lângă București, scoase la licitaţie. Sumele de pornire
jutarnji.hr
BRITANSKA PREMIJERKA MORA PARLAMENTU PREDOČITI NOVI PRIJEDLOG IZLASKA IZ EU Ne bude li Brexita do 2. srpnja, Britanija mora održati europske izbore
jutarnji.hr
ŠVEDSKA AMBASADORICA U HRVATSKOJ 'I dalje smo vam spremni ponuditi Gripene, SAAB-ova ponuda uz potporu naše vlade još uvijek stoji'
ماذا جاء في إحاطة سلامة عن المؤتمر الوطني والانتخابات؟
theeastafrican.co.ke
Uncertainty in Congo as African Union leaders visit
afrigatenews.net
إعادة 10 سودانيين من طرابلس إلى بلدهم
libyaobserver.ly
Human Rights Watch: 200 thousand internal displaced in Libya
syri.net
Fjala e plotë e Lulzim Bashës në Këshillin Kombëtar të PD: Detyra jonë sot, më e vështirë se në vitet '90! Komentet
reuters.com
Leader of Bavarian CSU promises new start with Merkel's party
reuters.com
Syrian opposition sees window for political solution in Syria
delo.si
FOTO:Zadnje slovo od umorjenega župana
b92.net
Počelo je: Na Kosovu pored cene i zastava zemlje porekla FOTO
alaraby.co.uk
8 مليشيات تسيطر على طرابلس ليبيا: هل تقع المواجهة مع حكومة الوفاق؟ - فيديو
glassrpske.com
Zvizdić negirao srpski identitet
ilmessaggero.it
Salvataggio Alitalia, Delta e Air France-KLM soci industriali col 40% del capitale?
cna.al
Idrizi kundër Bashës/ Shqiptarët duan alternativë
portfolio.hu
Íme 5 történelmi múltú szálloda, amit a legnagyobb legendák is szívesen látogattak
Kosovë/ Asociacioni dhe Demarkacioni, opozita proteston sot në Gjakovë
madamasr.com
The public trial of a dove
rbc.ru
Премьер-министр Баварии избран главой Христианско-социального союза
portalb.mk
Kosovë, u liruan dy pjesëtarët serbë të FSK-së që u ndaluan në Jarinjë
alwafd.news
حبس عاطلان احرقا صيدلية بسبب المخدرات بالدقهلية
Vojni sindikat Srbije se priključuje narodnom protestu
it.sputniknews.com
Regno Unito: più di 120 avvicinamenti pericolosi di droni ad aerei nel 2018
it.sputniknews.com
Crisi siriana, per Turchia continuano ad essere rispettati accordi con la Russia su Idlib
cnnturk.com
Son dakika... Akdeniz’de yılın ilk göçmen faciası: 117 ölü
lettera43.it
Sul caso Tacchetto si indaga per sequestro a fini di terrorismo
كنه يفتتح غرفة مقر الغرفة الامنية المشتركة وادي الحياة وينتقد التحركا
addresslibya.com
Mahdi Dungo… End of ISIS Desert Army Commander
Book Review: Standing tall, the rise of the mighty minaret
Широм Републике Српске пливало се за Часни крст
Qeveria teknike e Edi Ramës
gulfnews.com
The world still needs Nato
dw.com
Komentar: Borba za ženska prava se nastavlja
"Redland", proiezione straordinaria - Campania
Klix 9m

Dodik: Idemo u Brisel radi priče o EU, a nikako zbog NATO-a

Predsjedavajući Predsjedništva BiH Milorad Dodik rekao da je sastanak u Briselu sa čelnim ljudima Evropske unije ranije dogovoren, te da će biti iskorišten za razgovore o evropskom putu BiH o kojem postoji konsenzus, a nikako za priču o NATO integracijama. "To je nešto što smo, na neki način, konse»»»

klix.ba
Klix 9m

Abdulah Skaka pozvao funkcionere da 8. februara provedu dan s mladima

Ceremonija otvaranja EYOF-a koja će se održati 10. februara u 19 sati na Olimpijskom stadionu Asim Ferhatović Hase sve je bliža, a pripreme za nju su intenzivirane. Gradonačelnik Sarajeva Abdulah Skaka jučer je na zajedničkom sastanku razgovarao sa bosanskohercegovačkim zvaničnicima. Tom prilikom j»»»

vecernji.ba
Almakos 11m

VMRO-DPMNE: Zaev nuk po guxon ta përdor emrin Maqedoni

VMRO-ja ka lëshuar sot një komunikatë ku thekson se kryeministri Zoran Zaev dhe bashkëpunëtorët e tij nuk guxojnë ta përdorin emrin Maqedoni dhe prefiksin maqedonas, as në rrjetet sociale. “Zaevi publikisht në media betohej se askush nuk do ta ndryshojë emërtimin e Qeverisë së Republikës së Maqedon»»»

alsat-m.tv
288 articles
LCI 11m

Traité d'Aix-la-Chapelle : non, Macron ne va pas "vendre" l'Alsace-Lorraine à l'Allemagne (ni lui céder son siège à l'Onu)

Si l'on en croit certains dirigeants politiques d'extrême droite ou souverainiste, Emmanuel Macron serait sur le point de "vendre" dans le plus grand des secrets l’Alsace et la Lorraine aux Allemands en signant, le 22 janvier prochain avec la chancelière allemande, le traité d’Aix la Chapelle. C’es»»»

lci.fr
Al Awsat 11m

Morocco Says It Foiled 89,000 Illegal Migration Attempts in 2018

Morocco stopped 89,000 people from illegally migrating in 2018, up 37 percent compared to a year earlier, the interior ministry said on Thursday, as the country became the main launchpad in the Mediterranean for Europe-bound migrants. In 2018, Moroccan authorities dismantled 229 migrant trafficking»»»

reuters.com
Kohajone 11m

BE përgatitet për një 2019-të të vështirë

Ndërsa po kalon nga viti 2018 në 2019-ën, Bashkimi Evropian mund të përballet me një vit tjetër të vështirë. “Retë” e stuhisë po grumbullohen jo vetëm nga fundloja e Brexit, por edhe nga qeveria euroskeptike e Italisë, si dhe nga vala populiste në Evropën Lindore, që ka përfshirë Hungarinë dhe Polo»»»

balkanweb.com
Gazeta Express 11m

‘Rusia e Vogël’ në Ballkan

Edhe koha e mbajtjes së këtij Samiti Anti-NATO në Beograd, edhe për shkak të mesazheve publike të Putinit dhe Vuciqit, mund të konkludohet se synimet armiqësore të Rusisë në Ballkan janë krejtësisht të njëjta me synimet armiqësore të Serbisë ndaj shteteve në Ballkan. Ndaj Kosovës konkretsisht, siku»»»

ekonomiaonline.com
6 articles
Standard 14m

Policia zvicerane ngre alarmin: Heroina në duart e shqiptarëve….

Andrea Lurati, Shefi i Policisë së Antidrogës të kantonit Ticino, shpreh shqetësimin se tregu i trafikut të heroinës në këtë territor gjatë 5 viteve të fundit është në duart e trafikantëve shqiptarë. “Prej vitit 2013 – 2014 trafikimi i heroinës në kantonin Ticino është në duart e shqiptarëve – thot»»»

cna.al
6 articles
Emirati-affairs 15m

وثائق أمريكية.. الجيش الأمريكي شارك بتدريب قوات الإمارات لأجل حرب اليمن

كشفت وثائق حديثة أن الولايات المتحدة، على الرغم من نفيها في الماضي، شاركت في تدريب قوات الإمارات العربية المتحدة على القتال في اليمن، حيث تقاتل دولة الإمارات العربية المتحدة كجزء من التحالف الذي تقوده السعودية. وتشير وثائق القيادة المركزية للقوات الجوية الأمريكية تحديدًا إلى أن الوحدات في القاعدة ا»»»

elbalad.news
Srpskacafe 17m

Kesić imitirao Dodika i ispričao vic o Bakiru (VIDEO)

Popularni TV voditelj i satiričar Zoran Kesić pokazao je da sjajno imitira. Tokom jedne emisije u kojoj je bio gost, a ne voditelj- imitirao je Dodika i ispričao vic o Izetbegoviću. Popularni srpski TV voditelj i satiričar Zoran Kesić gostovao je u “Centralnom dnevniku” Senada Hadžifejzovića. Kesić»»»

klix.ba
6 articles
Charter 97 18m

Почему не отправляют в отставку непопулярное правительство РФ во главе с Медведевым

Российское правительство все больше похоже на старый, плохо работающий фильтр. Публикация данных социологических опросов, которые свидетельствуют о желании большинства граждан России сменить правительство, едва ли могут удивить. Правительство в России всегда было малопопулярно. Что касается последн»»»

charter97.org
9 articles
Lajmpress 23m

Gjermania kërkon të bllokojë “Huawei”-n

Gjermania po shqyrton sesi mund të bllokojë “Huawei”-n nga rrjeti i gjeneratës së ardhshme të telefonëve celularë. Berlini po merr në konsideratë kërkesa më strikte sigurie, që mund të pengojnë përdorimin e produkteve të “Huawei”-t në rrjetet e saj 5G. Shumë vende po punojnë për të penguar përfshir»»»

syri.net
Lajmpress 23m

Një nga deputetët e Kuvendit të Maqedonisë takoi Putinin në Beograd

Vizita e presidentit rus Vlladimir Putin në Beograd është ndjekur edhe në Shkup, ku ka pasur debate të ndryshme. Por mediat kanë shkruar se me Putinin është takuar edhe një nga deputetët e Kuvendit të Maqedonisë. Bëhet fjalë për Ivan Stoilkoviq, deputet dhe kryetar i Partisë Demokratike të Serbëve »»»

tetovasot.com
24sata 24m

24sata.info - IOM: Tokom prve polovine januara u Evropu stiglo više od 4.000 izbjeglica

U prvih 16 dana ove godine na tri glavne rute u Mediteranskom moru poginule su 83 osobe, kažu iz IOM-a. Međunarodna organizacija za migracije (IOM) Ujedinjenih nacija u petak je objavila da je 4.216 migranata i izbjeglica stiglo u Evropu morskim putem u prvih 16 dana 2019. godine, prenosi Anadolu A»»»

aa.com.tr
30 articles
B1 25m

Anunţul SFIDĂTOR al Statelor Unite către Coreea de Nord

Statele Unite va menţine sancţiunile împuse Coreei de Nord chiar dacă au avut loc progrese în negocierile pentru denuclearizare, a precizat vineri Sarah Sanders, purtătoarea de cuvânt a Casei Albe, citată de Reuters. "Continuăm să facem progrese. Continuăm să avem conversaţii. Statele Unite va cont»»»

realitatea.net
7 articles
Srna 26m

ЦВИЈАНОВИЋ: ЗАХВАЛНОСТ ПУТИНУ ЗА ОДБРАНУ ДЕЈТОНСКИХ ПОЗИЦИЈА

БЕОГРАД, 18. ЈАНУАРА /СРНА/ - Предсједник Републике Српске Жељка Цвијановић изјавила је да је захвална руском предсједнику Владимиру Путину за одбрану дејтонских позиција не само Српске, него и цијеле БиХ. Цвијановићева, која се заједно са предсједавајућим Предсједништва БиХ Милорадом Додиком јуче »»»

El Fagr 30m

مقتل 14 شخصًا وإصابة 60 في اشتباكات مسلحة جنوب طرابلس بليبيا

ارتفعت حصيلة ضحايا القتال في العاصمة الليبية طرابلس بين الميليشيات المتناحرة إلى 14 قتيلًا، و 60 جريحا، حسب ما أعلنته وزارة الصحة الليبية. وذكرت الوزارة مساء أمس الجمعة أن 52 شخصا أصيبوا في القتال الذي نشب يوم الأربعاء وتسبب في انهيار اتفاق وقف إطلاق النار الذي تم التوصل إليه بوساطة الأمم المتحدة ف»»»

alnabaa.tv
38 articles
Capital 31m

Preciznija naplata za protivgradnu zaštitu

BANJALUKA – Nacrtom zakona o protivgradnoj zaštiti Republike Srpske preciznije su propisani obveznici naknade, naplata i kontrola naplate naknade za protivgradnu zaštitu. Zakonskim rješenjem, koji bi Narodna skupština Republike Srpske trebalo da razmatra na predstojećoj sjednici, definisana je orga»»»

fokus.ba
59 articles
Al Ahram 32m

Colombia asks Cuba to capture ELN leaders after attack on police academy killed 21

Colombia's ELN rebel group was responsible for the car bomb attack against a police academy that killed at least 21 and injured dozens, President Ivan Duque said on Friday, making it almost impossible peace talks with the insurgent group can soon restart. He called on Cuba to capture 10 National Li»»»

thesun.co.uk
109 articles
Al Alam Iran 32m

عطوان: حملة إسرائيلية على مهاتير محمد وإلهان عمر ورشيدة طليب بحجة معاداة السامية

الصومالية العربية المسلمة إلهان عمر التي دخلت التاريخ الأميركي كأول نائب محجبة في مجلس النواب تتعرض حاليا لحملة صهيونية شرسة تتهمها بمعاداة السامية لأنها انتقدت في تغريدات سابقة الجرائم الإسرائيلية في قطاع غزة التي اعتبرها المحقق الدولي أريك غولدستين جرائم حرب. العالم - مقالات وتحلیلات السيدة إلهان»»»

aawsat.com
256 articles
Anadolu Agency 33m

Trump odaje počast Amerikancima poginulim u Siriji

Odlazim u Dover da budem s porodicama četiri veoma posebne osobe koje su izgubile život služeći našoj zemlji, poručio Trump preko Twittera WASHINGTON (AA) – Američki predsjednik Donald Trump doći će u vojnu vazduhoplovnu bazu Dover kako bi odao počast četvorici Amerikanaca poginulih ove sedmice u s»»»

nezavisne.com
37 articles
Cairo Live 34m

نقطة انطلاق جديدة لاحتجاجات السودان.. وتوسُّع دائرة الإضراب

فصيلان جديدان في السودان يعلنان الإضراب العام وكالات اشتبكت الشرطة السودانية مع مشيعين يوم الجمعة خلال جنازة محتج (60 عاما) توفي متأثرا بإصابته بعيار ناري أثناء الاحتجاجات المناهضة للحكومة التي دخلت أسبوعها الخامس. بدأت موجة الاحتجاجات في 19 ديسمبر 2018 بسبب ارتفاع الأسعار لكنها سرعان ما تحولت إلى »»»

thenewkhalij.org
175 articles
24-ore 35m

“Largim të Ramës, e qeveri kalimtare”. Çfarë vendosi sot PD

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike që u mblodh sot për të përcaktuar aksionin opozitar por edhe për të zgjedhur drejtuesit e rinj ka vendosur të mbështesë krijimin e një qeverie kalimtare për të përgatitur zgjedhje të lira. Gazetari Klajdi Bodlli raportoi për “BalkanWeb” se Këshilli Kombëtar i»»»

albpress.org
527 articles
Observatory 35m

البيت الأبيض: ترامب يخطط للقاء ثان مع الزعيم الكوري الشمالي في نهاية فبراير

واشنطن – أعلن البيت الأبيض أن الرئيس الأمريكي دونالد ترامب يخطط لعقد لقاء ثان مع الزعيم الكوري الشمالي كيم جونغ أون في نهاية فبراير القادم. وأضافت المتحدثة باسم الرئاسة الأمريكية، سارة ساندرز، أن الإعلان عن مكان عقد القمة الأمريكية الكورية الشمالية الجديدة سيتم لاحقا. وأكدت ساندرز أن ترامب عقد اليو»»»

alaraby.co.uk
436 articles
Observatory 35m

ترامب يكذّب مقالا جديدا حول ناطحته في موسكو

واشنطن – طعن الرئيس الأمريكي دونالد ترامب بما نشره موقع “بوزفيد”، حول تكليفه محاميه السابق مايكل كوهين بتضليل الكونغرس في ما يتعلق بمشروع الناطحة الموعودة لترامب في موسكو لقاء ولائه. من جهته وعلى غير عادة، اعتبر مكتب المستشار الأمريكي الخاص روبرت مولر المكلف بالتحقيق في التدخل الروسي المزعوم في الا»»»

mubasher.info
265 articles
Reuters 37m

Anarchist group claims December attack on Athens church

ATHENS (Reuters) - An anarchist group on Saturday said it was responsible for an explosive device that wounded a police officer and a civilian outside a church in central Athens last month. The group, which calls itself the ‘Iconoclastic Sect’, made the claim on a Spanish web page, and said Decembe»»»

reuters.com
74 articles
Opcija.net 38m

NOVI GENSEK VLADE RS: Siniša Karan najuticajniji čovjek u okruženju Radovana Viškovića

Siniša Karan, jedan od najbližih saradnika Milorada Dodika i bivši sekretar Službe predsjednika Republike Srpske, od danas je novi generalni sekretar Vlade RS. Vlada koju vodi Radovan Višković imenovala je Karana na poziciju generalnog sekretara 10. januara, a u Rješenju o imenovanju se navodi da t»»»

nezavisne.com
14 articles
Gazeta Telegraf 38m

Reagon Av. Enea Cenko: Nën hetim janë 20 shoqëri dhe 30 persona. Undaluan “cironkat e vogla”, por peshqit e mëdhenj që fshihen pas shtetarëve u lajmëruan që të arratisen

Avokati Enea Cenko: Janë ndaluar “cironkat e vegjël”, “peshqit e mëdhenj” fshihen pas qeveritarëve Një skemë e 20 subjekteve që bashkëpunonim me njëri tjetrin përmes faturave fiktive në një shumë totale prej 34 milionë eurosh, me qëllim uljen e pagesave mujore të TVSH-së si dhe rritjen fiktive të s»»»

shekulli.com.al
Gazeta Telegraf 38m

Kush është sipërmarrësi që bleu 49% të Telekom Albania

49% e Kompanisë që bleu Telekom Albania zotërohet nga sipërmarrësi shqiptar Elvin Guri Telekom Albania, operatori i dytë i telefonisë celulare në vend, u ble dy ditë më parë nga dy individë, njëri shqiptar dhe tjetri bullgar, përmes kompanisë “Albania Telecom Invest AD”, për një shumë prej 50 milio»»»

insajderi.com
Al Wafd 40m

ترامب : الولايات المتحدة تعيش أزهى عصورها الاقتصادية

أكد الرئيس الأمريكي دونالد ترامب أن اقتصاد بلاده شهد حالة من الانتعاش خلال أول عامين من فترة حكمه للولايات المتحدة الأمريكية. وعبر حسابه بموقع التدوينات القصيرة تويتر غرّد ترامب قائلًا :"لقد وصلنا إلى أقل مستوى في البطالة منذ 50 عامًا، علاوة على أن اقتصاد الولايات المتحدة الأمريكية هو الأفضل الآن ع»»»

echoroukonline.com
41 articles
Gulf News 40m

Trump, Kim to meet anew month after delegation’s visit to White House

Washington, D.C.: US President Donald Trump will meet for the second time with North Korean leader Kim Jong-un around the end of February, the White House said on Friday, after a top general from Pyongyang paid a rare visit to Washington. Vice-chairman Kim Yong-chol, a right-hand man to the North K»»»

nation.co.ke
Youm 7 41m

كسر بخط مياه 600 مم بالسلام أول ونائب المخافظ يتفقد أعمال الإصلاح.. صور

شهد شارع طابا بحى السلام أول كسر ماسورة مياه شرب رئيسية قطرها 600 مم والتى تغذى مدينة النهضة بالسلام، مما أدى لغرق جزء كبير من شارع طابا. ودفعت شركة مياه القاهرة بعدد من الشفاطات وفرق الصيانة وتم البدء فى الإصلاح. وتفقد موقع كسر الماسورة المهندس إبراهيم صابر نائب محافظ القاهرة للمنطقة الشرقية، والل»»»

akhbarelyom.com
75 articles
An-Nahar TV 42m

Scientists ID another possible threat to orcas: pink salmon

SEATTLE: Over the years, scientists have identified dams, pollution and vessel noise as causes of the troubling decline of the Pacific Northwest’s resident killer whales. Now, they may have found a new and more surprising culprit: pink salmon. Four salmon researchers were perusing data on the websi»»»

theguardian.com
76 articles
Romania TV 42m

Ludovic Orban: Votul "împotrivă" dat de PSD-ALDE în Parlamentul European dovedeşte intenţia de a menţine MCV

Votul „împotrivă” dat joi în Parlamentul European de eurodeputaţii PSD-ALDE, în cazul mecanismului privind funcţionarea statului de drept, dovedeşte fără vreo urmă de îndoială agenda anti-europeană a acestei coaliţii, care este preocupată obsesiv de protejarea infractorilor şi care neglijează în mo»»»

epochtimes-romania.com
58 articles
Lexo 43m

Presidenti i Gjermanisë thekson rëndësinë e një Evrope të bashkuar

Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier, tha të premten se lidhjet Gjermani-Itali janë më të rëndësishme se kurrë, pasi të dyja vendet po përballen me rritje të ndjenjave euroskeptike. Duke folur në Berlin, gjatë vizitës shtetërore të homologut të tij italian, Sergio Mattarella, Steinmeier»»»

evropaelire.org
11 articles
Klan Kosova 44m

Katër të lënduar nga një aksident trafiku në magjistralen Prishtinë-Pejë

Sot rreth orës 10:00 katër persona kanë marrë lëndime trupore si pasojë e një aksidenti zinxhirorë në magjistralen Prishtinë-Pejë. Policia ka bërë të ditur se tre persona janë dërguar në Qendrën e Mjekësisë Familjare në Klinë për të marrë trajtim mjekësorë, transmeton Klan Kosova. Ndërsa personi i »»»

kallxo.com
75 articles
Dcnews 44m

Voiculescu: Nu am știut cine sunt părinții avocaților care ne-au ajutat să fondăm partidul

Istoricul Marius Oprea susţine că partidul lui Dacian Cioloş, PLUS, a fost înfiinţat de cu ajutorul casei de avocatură „Iordache & Partners", fondată de Alexandru Iordache, despre care spune că a fost maior de Securitate şi coordonatorul anchetei penale împotriva sa, în 1988. În martie 2018, împreu»»»

ebihoreanul.ro
9 articles
La Gazzetta del Mezzogiorno 45m

Sostenitore bacia la mano a Salvini

AFRAGOLA (NAPOLI), 18 GEN - É già diventato virale un video nel quale si ritrae un sostenitore della Lega che ad Afragola (Napoli) bacia la mano al ministro dell'Interno, Matteo Salvini. Il fatto è avvenuto durante la visita che il responsabile del Viminale ha compiuto nella cittadina alle porte di»»»

lagazzettadelmezzogiorno.it
9 articles
Alomanaa 46m

معهد واشنطن: الحوثيون يعدون لحرب في الحديدة

أكد معهد واشنطن لدراسات الشرق الأدنى أن اتفاق وقف إطلاق النار في الحديدة "بالكاد يصمد"، وأن الأعمال والتعزيزات والحفريات التي تقوم بها ميليشيات الحوثي، ذراع إيران في اليمن، في المدينة تشير إلى أن الانقلابيين يعدون لحرب وليس لتسليم وانسحاب. وقال المعهد: "ومع استمرار الجهود التي تبذلها الأمم المتحدة »»»

Ansa 46m

Inzaghi, Koulibaly out è un vantaggio - Campania

(ANSA) - ROMA, 19 GEN - "Dobbiamo cominciare il girone di ritorno come era finita l'andata, cioè giocando bene a calcio e facendo un risultato positivo a Napoli. Hanno assenze importanti, sicuramente non sono abituati all'assenza di Koulibaly. Per noi è un vantaggio, ma per chiunque giocherà domani»»»

agi.it
23 articles
Sot 46m

Pse munguan Duma, Bozdo dhe Kadilli në garën e PD? Zbardhet skema e Bashës që ka ndjekur për Sekretarët

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike që u mblodh sot për të përcaktuar aksionin opozitar por edhe për të zgjedhur drejtuesit e rinj ka vendosur të mbështesë krijimin e një qeverie kalimtare për të përgatitur zgjedhje të lira. Kandidaturat e ofruara nga kryetari demokrat, Basha, për të garuar për»»»

alpenews.al
52 articles