Telegrafi 2m

Sot, 187 të infektuar, 103 të shëruar dhe gjashtë të vdekur nga COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se të hënën janë testuar gjithsej 424 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 187 raste pozitive me COVID-19, 103 persona janë shëruar, kurse 6 të infektuar kanë vde»»»

telegrafi.com
Telegrafi 2m

Prishtina edhe sot me numrin më të madh të rasteve me COVID-19

Në 24 orët e fundit numri i rasteve të infektuarve me COVID-19 në Kosovë, ka shënuar rënie, me gjithsej 187 raste, prej të cilave gati gjysma nga Komuna e Prishtinës, ku sot janë regjistruar 92 raste. Për dallim nga ditët e kaluara kur numri ishte mbi 200, sot janë regjistruar vetëm 187 raste të re»»»

telegrafi.com
Albeu 3m

Flet nga arratia Talo Çela: Thuaji Kondit të më japë leket, se bëj unë burg

Talo Çela është sot një nga më të kërkuarit e policisë shqiptare. 49-vjeçari nga Elbasani është akuzuar si një nga pjesëmarrësit e grabitjeve të parave në aeroportin e Rinasit dhe është i vetmi person në kërkim për këto ngjarje. Ai ka dhënë sot një intervistë nga arratia ekskluzivisht për emisionin»»»

Albeu 3m

Murrizi përgjigjet ashpër: Melodi sorrash nga kori i spurdhjakëve!

Deputeti Myslim Murrizi ka reaguar ndaj deklaratës të Opozitës së Bashkuar se është kundër lojrave të Ramës dhe hapjes së listave. Murrizi thekson se listat e hapura janë referendumi i munguar i qytetarëve shqiptar ku 85% e qytetarëve e mbështesin fuqimisht hapjen e tyre. Gjithashtu deputeti i Opoz»»»

Expresso 5m

Nova companhia aérea de David Neeleman deverá iniciar voos em 2021

Companhia aérea de baixo custo, com base nos Estados Unidos, está a tentar comprar o certificado operacional da Compass Airlines, que já foi extinta, agilizando o início das operações com voos fretados para outubro. No entanto, a companhia prevê que os voos agendados só tenham início em 2021 A Bree»»»

Golos 5m

Пышный бюст, яркий купальник: Настя Каменских показала дерзкое летнее фото

Певица Настя Каменских не перестает радовать публику откровенными образами и пикантными ракурсами. Настя Каменских поделилась фото в ярко-розовом купальнике. Обнаженное тело она прикрыла прозрачной накидкой, а лицо оставила без косметики. Снимки она показала в Инстаграм. Звезда решила поинтересоват»»»

golos.ua
Golos 5m

Молодая жена Венсана Касселя в нижнем белье показала все прелести стройного тела

Французская модель и мама годовалой доченьки быстро привела себя в форму после родов и смело раздевается на камеру. Тина Кунаки стала лицом бельевого бренда и засветила тело в откровенной съемке на фоне фантастических пейзажей. Об этом пишет showdream.org. 23-летняя модель продолжает делиться резул»»»

golos.ua
Il Secolo XIX 6m

Foto del giorno, il mondo in 10 scatti | Liguria, le vostre immagini da Instagram

Genova - Nella selezione del Secolo XIX, le immagini da ricordare fra quelle scattate oggi in Italia e nel mondo e le più suggestive fra quelle che avete condiviso con noi nelle ultime 24 ore.»»»

ilsecoloxix.it
Informer 8m

NEĆE BITI DA JE SLUČAJNO! DAČIĆEVCI OTVORENO PODRŽAVAJU HULIGANE! SPS zabija nož u leđa Vučiću!

Veoma zapaženu ulogu u višednevnim rušilačkim demonstracijama u centru Beogradu imaju i brojni pojedinci izuzetno bliski Socijalističkoj partiji Srbije Ivice Dačića! Među najglasnijim učesnicima krvavih protesta čiji je glavni cilj nasilno rušenje Aleksandra Vučića nalaze se bliski rođaci, prijatel»»»

informer.rs
Gazeta Blic 9m

187 raste të reja me koronavirus

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar për 187 raste të reja me koronavirus, raporton Gazeta Blic. “Sot më 13 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 424 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në»»»

gazetablic.com
Slobodna Bosna 10m

PRONAĐEN LEŠ POPULARNE GLUMICE: Njenog četvorogodišnjeg sina su pronašli samog na brodu...

Naya Rivera je nestala u srijedu poslijepodne nakon što je sa sinom otišla na vožnju brodom. Njezin sin je tad rekao policiji kako je njegova majka otišla plivati i nije se više vratila Policija je potvrdila da su nakon šest dana potrage pronašli beživotno tijelo glumice Naye Rivere (33), poznate p»»»

Express 10m

Rrezikoi jetën e të birit për një foto, kritikohet ashpër babai

Pamjet të frikshme zbulojnë momentin kur një baba mban për duarsh djalin e tij në buzë të një rruge në një lartësi disa metra. Pamjet shqetësuese tregojnë babanë po mban djalin e tij me të dy krahët ndërsa ai varet nga skaji i pjerrët i rrugës. Fëmija vendos të dy këmbët në murin mbajtës vertikal d»»»

gazetaexpress.com
Mondo 11m

U Beogradu i večeras protest ispred Skupštine Srbije (FOTO, VIDEO)

U Beogradu večeras u toku sedmi protest. Građani su počeli da se okupljaju na protestu ispred Doma Narodne skupštine oko 20 časova, a polako su krenuli da razilaze oko 23 sata. Okupljenih je dosta manje nego prethodnih dana. Saobraćaj ispred skupštine je obustavljen od Glavne pošte do Trga Nikole P»»»

mondo.me
Kurir 12m

PROTEST PROTEKAO BEZ INCIDENATA: Samo nekoliko stotina demonstranata večeras ispred Skupštine (FOTO)

Nastavljen je trend smanjenja broja okupljenih građana, pa ih je večeras bilo svega nekoliko stotina. Među okupljenima je bio i bivši član Dveri Srđan Nogo, koji je u medijima označen kao vođa nasilnih demonstracija zbog čega je privođen i saslušavan u Tužilaštvu. Lider Dveri Boško Obradović razgov»»»

kurir.rs
Golos 15m

Под Николаевом фура сбила насмерть прокурора, менявшего колесо (ФОТО)

В субботу, 11 июля, на автодороге М-14 "Одесса - Мелитополь - Новоазовск" в районе села Весняное Николаевской области грузовой автомобиль насмерть сбил мужчину. Об этом сообщили в отделе коммуникации Нацполиции в Николаевской области. По предварительной информации, водитель легкового автомобиля Sko»»»

golos.ua
Golos 15m

Не вернул сдачу 115 гривен: житель Одесской области избил соседа его костылями (ФОТО)

В Одесской области мужчина забил костылями товарища за отказ возвращать 115 гривен. Об этом говорится в сообщении Нацполиции Одесской области. Правонарушитель, имея проблемы со здоровьем, дал знакомому 200 гривен и попросил купить ячменя. Сосед выполнил просьбу, однако не вернул 115 гривен сдачи, а»»»

golos.ua
Ziarul Financiar 17m

Un abator din Germania care a devenit focar de Covid a cerut ajutor pentru salarii de la stat

Un abator din Germania a solicitat sprijinul statului după ce peste 1.500 de angajaţi s-au îmbolnăvit de Covid-19, forţând autorităţile să impună local restricţii de carantină, scrie Deutsche Welle. În conformitate cu legea germană a carantinei, cererea ar putea fi aprobată. Abatoarele germane sunt»»»

zf.ro
Fakti 17m

.Дачић: Покушај одвајања СПС од СНС, односно Дачића од Вучића – део је дестабилизације Србије

СМЕНИО ПЕТРА ШКУНДРИЋА СА МЕСТА САВЕТНИКА У ВЛАДИ СРБИЈЕ, ОСУДИО ИЗЈАВУ НОВИЦЕ ТОНЧЕВА * Упитан да ли постоје опструкције против њега и у СПС-у и да ли ће “прочистити странку”, лидер социјалиста каже да ће морати нешто да уради с обзиром да њега хоће да “почисте” * Додао је да ће се о одговорности »»»

CDM 17m

Požar iznad Kotora je pod kontrolom i biće ugašen

Pripadnici Službe zaštite i spašavanja Kotor gase požar koji je večeras izbio na brdu Sveti Ivan, kazao je za CdM konandir kotorske službe zaštite, Makism Mandić. Foto: Facebook stranica Podgorički vremeplov Mandić je CdM-u rekao da je požar je pod kontrolom i očekuje da će uskoro biti ugašen. Kako»»»

cdm.me
Epoka e Re 18m

(Foto / Videoreportazh, nata VIII në Prishtinë) Rritet disiplina në respektimin e masave

Sonte u bën tetë netë kur Prishtina, Prizreni, Ferizaji dhe Vushtrria kanë hyrë në masa të reja anti Covid-19, ku ndalohet lëvizja e qytetarëve nga ora 21:00 deri në orën 5:00 të mëngjesit. Këtyre masave të reja me të njëjtin orar, me vendim të Qeverisë së Kosovës i janë bashkuar të hënën edhe komu»»»

epokaere.com
Telegrafi 24m

Pacolli me mesazhe për Kurtin, Osmanin dhe Hotin

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, duke komentuar zhvillimet e fundit politike në vend, ka thënë se e vlerëson sjelljen e kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ndaj kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, me rastin e prekjes nga virusi të këtij të fundit. »»»

telegrafi.com
Hrvatski Medijski Servis 26m

Hercegovina se prisjetila hrvatskih vitezova poginulih na Gradini

Prije 27 godina na ovoj lokaciji život su izgubila 24 hrvatska branitelja s područja ove tri općine. Mnogobrojna izaslanstva i žitelji hercegovačkih općina okupili su se na Gradini – tromeđi Čapljine, Stoca i Mostara, kako bi odali počast stradalim braniteljima Hercegovine. Prije 27 godina na ovoj »»»

hms.ba
Corriere 27m

Benaglia (Fim Cisl): «Un patto con imprese e istituzioni per far ripartire l’industria»

Roberto Benaglia è il nuovo segretario generale dei metalmeccanici della Cisl. È stato eletto ieri con 137 voti a favore su 140, e 3 schede bianche. A passargli il testimone è Marco Bentivogli che, a sorpresa, aveva annunciato le dimissioni il 19 giugno scorso. Allora si parlò di tensioni tra il le»»»

corriere.it
Albeu 27m

MAQEDONI/ Votojnë 723 persona në vetizolim dhe me Covid-19

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) në Maqedoninë e Veriut ka njoftuar se në ditën e parë të zgjedhjeve parlamentare kur parashihet të votojnë të prekurit nga COVID-19 dhe ata që janë vetizoluar, nga 759 persona kërkesa e të cilëve ishte miratuar për të votuar sot, gjithsej të drejtën e votës e»»»

Golos 28m

В Киеве митингуют аграрии из 5 областей: требуют выдачи обещанной Кабмином компенсации за потери урожая (ФОТО, ВИДЕО)

8 июля под зданием Кабинета министров в Киеве митингуют аграрии, которые остались без помощи после колоссальных убытков. Об этом сообщила пресс-служба Всеукраинской Аграрной Рады (ВАР). Отмечается, что под зданием правительства собрались аграрии из Харьковской, Хмельницкой, Одесской и Житомирской и»»»

golos.ua
Politika Plus 29m

Nova kazališna sezona i početak pretplate

Kazališna sezona 2019./2020. privedena je kraju a zagrebački HNK jedan je od rijetkih svjetskih kazališta koji je imao sreću nastaviti i završiti sezonu. Nova sezona je pred vratima a upis pretplate svi zainteresirani novi pretplatnici mogu obaviti već 15. srpnja putem weba www.hnk.hr te na blagajn»»»

Mondo News 29m

Belgia a inclus România în zona portocalie a țărilor cu risc de răspândire a coronavirusului

Ministerul Afacerilor Externe (MAE) a anunțat, luni seară, că Belgia a inclus România în zona portocalie, iar autorităţile din regat pot stabili măsuri şi recomandă vigilenţă crescută. MAE precizează că duminică autorităţile belgiene au anunţat noile măsuri privind condiţiile de intrare pe teritori»»»

mondonews.ro
Albanian Daily News 30m

Elections of Uncertainty in North Macedonia

North Macedonia is going to general elections on July 15. Zoran Zaev's centre-left SDSM and Hristijan Mickoski's right-wing VMRO-DPMNE are set to compete for forming the next government. The election campaign focused on the economy, the rule of law and EU membership. Among the topics of discussion »»»

albaniandailynews.com
Albanian Daily News 30m

CDU Adviser, Henze: A Coup D'etat Is Being Carried Out in Albania

The advisor of German CDU, Martin Henze considered the Socialist Party initiative to unilaterally change the constitution as a coup d'etat. In a post in his social media, Henze published the agreement of June 5 signed by all political parties in the presence of the EU, USA Ambassadors, adding that »»»

albaniandailynews.com
Agerpres 31m

Noul sistem de imigrare în Regatul Unit: de câte puncte este nevoie? (sinteză Reuters)

Regatul Unit a stabilit mai multe detalii ale sistemului de imigrare bazat pe un punctaj, anunţat în februarie. Reuters prezintă luni un rezumat al reglementărilor aplicabile după Brexit. Angajaţii din Uniunea Europeană vor fi evaluaţi după aceleaşi criterii ca şi cei din afara Uniunii. Numărul cel»»»

Express 32m

AKR e mbështet ligjin anti-Covid të Osmanit, Pacolli e lavdëron Kurtin që i uroi shërim Mustafës

Kryetari i AKR’së, Behgjet Pacolli, ka lavdëruar kryetarin e VV’së, Albin Kurti, pasi ky i fundit i uroi shërim të shpejt Isa Mustafës së LDK’së. Pacolli po ashtu bëri të ditur se e mbështet iniciativën e kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani, për miritamin e ligjit anti – Covid. “E vlerësoj shprehje»»»

gazetaexpress.com
Albeu 33m

Lajme të keqija për ju që nisët plazhin: Moti bën kthesën e madhe!

Dita e martë do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim. Në mesditë, vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të karakterit lokal përgjatë relieveve malore në jug, e juglindje të vendit. Lokalisht reshje në formën e shtrëngatave. Era do të jetë nga kuadrati i veriut me 1-10m»»»

Capital 35m

Nelu Tătaru tocmai a făcut cel mai așteptat anunț. Ce se va întâmpla pe 15 iulie

Aflat în platoul de la B1 TV, ministrul Sănătății Nelu Tătaru a vorbit despre starea de alertă cât și despre situația coronavirusului la nivel național. Ministrul Sănătății Nelu Tătaru a declarat, la B1 TV, că prelungirea stării de alertă la 15 iulie este una iminentă. Într-o notă mai bună, întreba»»»

capital.ro
Gazetatema 36m

FOTO: Qeni Charli dhe Ilir Meta marrin pushimet, moment relaksi në natyrë i Presidentit me kafshën besnike

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në të shumtën e rasteve zgjedh që të postojë fotografi me personalitete të ndryshme të politikës, ngjarjeve të ndryshme apo të aktivitetit të tij politik. Mirëpo, këtë herë duket se postimi i tij duket se është krejt ndryshe. Meta ka postuar fotografi me qenin e »»»

Novosadski informativni portal 021 36m

Beograd: Protestovalo nekoliko stotina ljudi, DJB pozvao da se sutra blokira Upravni sud

Ispred Skupštine Srbije okupilo se nekoliko stotina ljudi, koji su mirno demonstrirali. Foto: Screenshot/KRIK Nešto posle 22 sata demonstranti su počeli polako da se razilaze. Na protestu je lider Dosta je bilo Saša Radulović okupio stotinak svojih pristalica i pozvao ih da se sjedine sa pristalica»»»

021.rs
Narod 36m

Tko je Boris Milošević kojeg je Pupovčev SDSS Plenkoviću predložio za potpredsjednika Vlade?

Zagreb, 16.10.2019 - Konferencija za medije Srpskog narodnog vijeća (SNV) na kojoj je najavljen početak javne kampanje "Da se bolje razumijemo". Na fotografiji Boris Milošević. foto HINA/ Daniel KASAP/ dk Član Samostalne Demokratske Srpske Stranke (SDSS) Boris Milošević predložen je za potpredsjedn»»»

narod.hr
Narod 36m

Medved ostaje ministar branitelja: Nova Vlada mogla bi imati između 15 i 18 ministarstava

Zagreb, 02.08.2018 - Dolazak ministara na sjednicu Vlade. Na fotografiji Tomo Medved. foto HINA/ Admir BULJUBAŠIÆ/ abu Tomo Medved nastavit će biti ministar branitelja, a Gordan Grlić Radman ministar vanjskih i europskih poslova. Ostala imena trebala bi biti poznata u četvrtak. Medved, koji će biti»»»

narod.hr
Narod 36m

Pupovac očekuje da nova Vlada riješi pitanje pozdrava ‘Za dom spremni’ i niz pitanja u sferi jezika i medija

Zagreb, 11.10.2017. - Nastavak 5. sjednice Hrvatskog sabora. Na fotografiji Milorad Pupovac (C). foto HINA/ Lana SLIVAR DOMINIÆ/ lsd Za mjesto potpredsjednika Vlade Boris Milošević imao je podršku cijelog kluba zastupnika nacionalnih manjina, ne samo SDSS-a, kao i drugih partnera liberalnoga krila »»»

narod.hr
Express 37m

AKR e mbështet ligjin anti-Covid të Osmanit, Pacolli e lavdëron Kurtin që i uroi shërim Mustafës

Kryetari i AKR’së, Behgjet Pacolli, ka lavdëruar kryetarin e VV’së, Albin Kurti, pasi ky i fundit i uroi shërim të shpejt Isa Mustafës së LDK’së. Pacolli po ashtu bëri të ditur se e mbështet iniciativën e kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani, për miritamin e ligjit anti – Covid. “E vlerësoj shprehje»»»

gazetaexpress.com
Replica 42m

Amber Heard, imagini compromițătoare cu Johnny Depp. În ce ipostază l-a surprins pe actor. „E o sociopată”

Războiul dintre actorii și foștii soți Amber Heard și Johnny Depp încă mocnește, cu acuzații și învinuiri aduse de ambele părți. Fiecare are varianta lui de poveste, care îl incriminează, bineînțeles, pe celălalt, iar conflictul nu a fost rezolvat, momentan, nici în instanță. Amber Heard și Johnny »»»

replicaonline.ro
Replica 42m

La 51 de ani, Daniela Gyorfi se menține la 49 kg. Rețeta are legătură cu vinul roșu și cu ciocolata

La 51 de ani, Daniela Gyorfi se menține cum poate mai bine. Are 49 de kilograme la o înălțime de 1,64 metri și este mulțumită de forma fizică în care se regăsește azi. Chiar dacă nu mai are timp să facă sport ca pe vremuri, vedeta are grijă să nu exagereze cu mâncarea, meniul ei fiind unul bogat în»»»

replicaonline.ro
Replica 42m

Alin Oprea de la Talisman divorțează? Poza cu care soția lui, Larisa, și-a îngrijorat fanii

Unul dintre cele mai solide cupluri din showbiz se află în situația de a divorța, după 22 de ani de căsnicie. Alin Oprea de la Talisman și partenera sa, Larisa, s-au distanțat și la propriu, și la figurat, după ce ea a plecat să locuiască în Anglia, alături de copii, care studiază acolo. Solistul a»»»

replicaonline.ro
Replica 42m

Gabriela Cristea și Amalia Năstase, primele poze în costum de baie, după ce au slăbit 60 kg

Nimic nu este imposibil, când ambiţia este mare! Două vedete de top, Gabriela Cristea şi Amalia Năstase, au reuşit să slăbească enorm, cu dietă şi sport. Acum, îşi permit din nou luxul să se pozeze în costum de baie, la plajă. Gabriela Cristea Gabriela Cristea (45 de ani), mamă a două fete, a avut,»»»

replicaonline.ro
Replica 42m

Întâlnire ministrul Apărării - ambasadorul Andrew Noble; cooperarea militară - pe agenda discuţiilor

Cooperarea militară dintre România şi Marea Britanie, atât în plan bilateral şi în plan aliat, cât şi în contextul actualei crize sanitare, s-a aflat pe agenda discuţiilor pe care ministrul Apărării, Nicolae Ciucă, le-a purtat, luni, cu ambasadorul Marii Britanii la Bucureşti, Andrew Noble, scrie A»»»

replicaonline.ro
Replica 42m

Orban subliniază disponibilitatea Guvernului pentru consolidarea Parteneriatului strategic franco-român

Premierul Ludovic Orban a participat, luni, în sistem videoconferinţă, la masa rotundă ''Grand Matinal Digital'', organizată de Camera de Comerţ, Industrie şi Agricultură Franceză în România (CCIFER), în contextul celebrării Parteneriatului economic franco-român, cu ocazia Zilei Naţionale a Franţei»»»

replicaonline.ro
Globalist 43m

Rossi smonta Ceccardi: "La poltrona in Europa ce l'ha grazie alla sconfitta del nazi-fascismo"

Il presidente della Regione Toscana Enrico Rossi ha così commentato le esternazioni di Susanna Ceccardi, che non si è voluta dichiarare antifascista perché 'il fascismo non esiste più': "Susanna Ceccardi occupa una poltrona - cui non intende rinunciare pur essendo candidata alla presidenza della To»»»

globalist.it
Agerpres 48m

VIDEO INTERVIU/Ambasadoarea Michele Ramis: Relaţia România - Franţa este una excepţională,..

Relaţia dintre România şi Franţa este una aproape fraternă, care are mult potenţial pentru viitor, declară, într-un interviu acordat AGERPRES, ambasadoarea Franţei la Bucureşti, Michele Ramis. "Relaţia România - Franţa este excepţională, pentru că avem legături istorice, culturale foarte profunde. »»»

Albeu 48m

Maqedonia e Veriut bashkëngjitet në furnizimin global për vaksinën kundër Covid-19

Qeveria e Maqedonisë së Veriut sot në seancën e 76-të vendosi të bashkëngjitet në furnizimin global për vaksinën kundër Kovid-19. “Qeveria e RMV-së në këtë seancë e shqyrtoi dhe miratoi Informacionin për mundësinë e RMV-së që të kyçet në furnizimin global me vaksinë kundër Kovid-19, përmes mekanizm»»»

Golos 48m

На Киевщине задержали разбойников из Козина (ФОТО, ВИДЕО)

На Киевщине задержали группу злоумышленников, которые в июне совершили вооруженное ограбление предпринимателя в населенном пункте Козин Обуховского района. Тогда они связали хозяев пластиковыми стяжками, и угрожая оружием, завладели большой суммой денег. Как сообщила полиция Киевской области, четве»»»

golos.ua
Albeu 53m

Degjeneron në ofendime debati në studion televizive: Je shërbëtor i paguar!

Gjatë një debati në "Open" në lidhje me listat e hapura, analistët Enton Abilekaj dhe Carlo Bollino, janë përplasur me njëri tjetrin. Në debat e sipër, Enton Abilekaj, teksa nuk binte dakord me arsyetimin e kolegut Carlo Bollino, i kthehet: "Po boll, mos gënje, mos shërbe më se u lodhe. Je shërbëto»»»