koha.net
Ndryshon moti, mos dilni pa çadra
gazetainfokus.com
​Shënohet 20-vjetori i masakrës së familjes Berisha në Suharekë
balkanweb.com
Shpenzime rekord jashtë Shqipërisë, “fluturojnë” 1.4 miliardë €
sot.com.al
Oferta e kryeministrit për PD, Salianji i përgjigjet Ramës
zeriamerikes.com
Basha në prokurori: Nuk kemi shkelur asnjë ligj për lobimet. Çfarë del nga hetimet
boldnews.al
Lideri i opozitës në Shqipëri, Lulzim Basha, 90 minuta në prokurori
evropaelire.org
Erdogan: “Ayasofya” e Stambollit mund të shndërrohet në xhami
koha.net
Shefi i OKB-së i shqetësuar nga zhvillimet në Gaza
mia.mk
Nisma e Erdogan, Hagia Sofia të kthehet sërish në xhami
tvklan.al
Zgjidhet drejtori i ri i Policisë së Tiranës, ja kush e zëvëndëson Kastriot Skënderajn
mia.mk
Vuçiq sinjalizon zgjedhje të parakohshme parlamentare
alpenews.al
Tre prioritetet e Erion Veliaj nëse fiton mandatin e ri
cna.al
Kur Shqipëria përgatitej të ndërhynte në Kosovë
shqiptarja.com
“Air Albania” certifikohet nga Aviacioni Civil
ekonomiaonline.com
20 vjet nga Masakra e Celinës, të mbijetuarit rrëfejnë tmerret (Video)
lajmi.net
Komandanti i KFOR-it: Kosova vend i sigurt, nuk ka vend për frikë - RTV21
lajmi.net
Ekspozita e artit francez vjen në Prishtinë
balkanweb.com
Gazmend Bardhi tregon në Open procesverbalin e Prokurorisë për “Binata Trade”
insajderi.com
Gjykimi për vrasjen e Donjetës, nga ngritja e aktakuzës deri te dënimi me burgim të përjetshëm
alsat-m.tv
gazetainfokus.com
Lindjet nga të miturat po ndodhin për shkak të mungesës së edukimit seksual
evropaelire.org
SHBA paralajmëron Rusinë kundër rritjes së tensioneve në Venezuelë
lajmi.net
Njohësit e çështjeve politike, thonë se nuk ka dialog para muajit qershor
indeksonline.net
Macron mbështet partneritetin e fuqishëm euro-kinez - Arbresh.info
gazeta55.al
Vetting-u në Policinë e Burgjeve/Të pushohesh për një gjobë!
gazeta55.al
Berisha shkruan se kërcënohet Enver Bytyçi
newsbomb.al
KLP në shërbim të Ermonelës, i bën burrin prokuror në shkelje të Kushtetutës
cna.al
Fundi tragjik i aktorit Sandër Prosi/ Pse mbetet ende e mbuluar me mister kjo vdekje
klankosova.tv
Bushati e emëroi dy ditë para ikjes, fillojnë hetimet ndaj biznesmenit indian
alpenews.al
Rudina Hajdari flet për mandatin dhe PD: Me kë u konsultova
boldnews.al
Rrëfehet skafisti i Klement Balilit: Ky është biznesmeni për të cilin çova drogën në Greqi
syri.net
Ish ministri i Drejtësisë del në konkluzion: Kjo është arsyeja pse na duheshin indianët
Sot 4m

E pazakontë, 69 vatra zjarri të qëllimshme në 3 javët e para të marsit, Emergjencat Civile përplasen me vendorët

Drejtori i Përgjithshëm i Emergjencave, Civile Haki Çako ka qenë mjaft i ashpër me drejtuesit vendorë në lidhje me situatën e zjarreve në vend. Ai është shprehur se prej datës 3 mars, janë regjistruar 69 vatra zjarri duke e bërë situatën të pazakontë, ndërsa sipas tij, autoritetet vendore mjaftohen»»»

sot.com.al
Klan Kosova 5m

Pentagoni autorizon 1 miliard dollarë për ndërtimin e murit SHBA-Meksikë

Pentagoni ka autorizuar transferimin e 1 miliard dollarëve për inxhinierët e ushtrisë që të ndërtojnë mure të reja përgjatë kufirit SHBA-Meksikë. Fondet e ndara janë të parat pas shpalljes së emergjencës kombëtare nga presidenti Donald Trump për të anashkaluar Kongresin dhe për të ndërtuar murin që»»»

klankosova.tv
JavaNews 7m

Intervista/Erion Veliaj: Ju rrëfej marrëdhëniet me Ramën

I pyetur per marredheniet me kryeministrin Edi Rama, Kryetari i Bashkisë se Tiranes, Erion Veliaj i ka cilësuar ato si shumë të mira. I ftuar në emisionin Real Story me Sokol Ballën, kryebashkiaku tha deklaroi se mes Bashkisë dhe Qeverisë ka një sinergji për të punuar për qytetin. “Ne s’kemi pasur »»»

Sot 12m

Spartak Ngjela: Bashën e kanë fundosur amerikanët, PD ka kryer krim ndërkombëtar, nuk shpëton dot

Avokati Spartak Ngjela ka deklaruar dje se lobimet në SHBA rrezikojnë të fundosin kreun demokrat Lulzim Basha. I ftuar në një studio televizive, ai tha se janë amerikanët ata që kanë dorëzuar fakte kundër PD. “Ka një moment politik dhe juridik në këtë rast, momenti juridik nuk është i zgjidhur këtu»»»

sot.com.al
Sot 12m

Thellohet skandali me lobimet e PD në SHBA, ja si opozita bllokoi në KQZ hetimin e thelluar, Klement Zguri jep sqarime në Kuvend

Thellohet skandali me lobimet e Partisë Demokratike në SHBA. Dje Lulzim Basha dha sqarime në prokurori, por duket se në lojë është përfshirë edhe KQZ. Kryetari i këtij institucioni, Klement Zguri paraqiti raportin vjetor në Komisionin parlamentar të Ligjeve, ndërsa u prek dhe çështja e lobimeve. De»»»

sot.com.al
Syri 13m

Jeta misterioze e princeshave arabe

07:29, 26/03/2019 Nga Ola Salem Kur Sheikha Latifa, Princesha e Dubait, u largua nga vendi i saj në shkurtin e vitit të shkuar, duke hipur në një jaht në pronësi të një francezi të pasur, babai i saj Sheikh Muhamed bin Rashid Al Maktum, ngriti shpejt një ekip për ta gjetur atë. Brenda pak ditësh, a»»»

syri.net
RTV Oranews 13m

U shkarkua nga Haradinaj, Qeveria e Serbisë: Mikiç shprehu mendimin e popullit serb

Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë tha se shkarkimi i Vesna Mikiçit nga posti i zëvendësministres së Drejtësisë në Kosovë "është edhe një tjetër provë që (kryeministrit të Kosovës) Ramush Haradinajt i duhen serbë të dëgjueshëm dhe të bindur". Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, njoftoi të»»»

Balkanweb 23m

Masakra në Rahovec, serbët i dogjën kosovarët me benzinë

KOSOVË Miradie Ramadani, duke folur për masakrën në Krushë të Rahovecit, rrëfen se si u vranë meshkujt e atij fshati dhe si u detyruan të tjerët të braktisin vatrat e tyre e të shkojnë në Shqipëri. Miradie Ramadanit nga fshati Krushë e Komunës së Rahovecit, forcat serbe ia vranë burrin dhe 11 kushë»»»

balkanweb.com
Balkanweb 23m

Paradë Shqiptare 2019 në SHBA. Çamëria, fokusi kryesor i saj

Rrënjët shqiptare vijon të ruhet dhe kultivohet ndër breza në Diasporë, kryesisht në Shtetet e Bashkuara, ku shumë shqiptarë kujdesen me fanatizëm për vlerat e tyre tradicionale dhe kulturore. Në takimin e parë të Paradës Shqiptare për vitin 2019 organizatat shqiptare në Nju-Jork u mblodhën në shtë»»»

balkanweb.com
Balkanweb 23m

Rusia hyn në garën për Hënën

Edhe Rusia hyn në garën për në Hënë, me projektin e një baze ndërkombëtare kërkimi, njoftoi për median Dmitry Rogozin, shefi i agjencisë hapësinore ruse “Roscosmos”. “Objektivi jonë kryesor, nuk është orbita hënore apo projekti ‘Deep Space Gateway’, por jemi të fokusuar në ngritjen e një baze hënor»»»

balkanweb.com
Sot 26m

Oferta e kryeministrit për PD, Salianji i përgjigjet Ramës

Ish-deputeti demokrat Ervin Salianji ka folur për ofertën e kryeminsitrit Rama se do ketë zgjedhje të parakohshme nëse PD fiton një bashki më shumë se PS. Salianji tha në Report TV se oferta e kryeministrit Rama është qesharake sepse pushteti nuk është pazar. "Ajo nuk është ofertë. Ne nuk jemi në p»»»

sot.com.al
Shqiptarja 26m

Jemi 20 vjet më pas, por nuk do harrojmë!

Kryelartësia e tepruar, krenaria, janë shenja të shpirtit të vogël e bosh. Shihen rëndom sot te elita e fryrë politike serbe. Dhe nuk bëhet fjalë për një apo disa individë, por për një masë serbësh, mbi të cilët rëndon një peshë krimesh e njolla morali, që nuk do lahen e as do shlyhen dot lehtë. Sh»»»

shqiptarja.com
Gazeta Telegraf 35m

GJEOSTRATEGJIA E NJË PROTOKOLLI, META NË ITALI

Shkruan: Dr. Sadri Ramabaja Ilir Meta, për dy ditë rresht, gjatë 11 e 12 shtatorit, vizitoi Italinë. Kjo ishte vizita e parë e tij jashtë Atdheut, që kur mori postin e presidentit të Republikës, por që vorbullën e zhvillimeve politike në rajon, merr karakter orientues gjeostrategjik Kryetari i Repu»»»

Gazeta Telegraf 42m

Mbaron afati, opozita nuk regjistrohet në zgjedhjet e 18 qershorit

Partia Demokratike dhe 26 forca politike nuk dorëzojnë kërkesat në KQZ. Basha këmbëngul: Të largohet Rama Partitë e opozitës nuk u regjistruan në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve për të marrë pjesë në votimet parlamentare të 18 qershorit, duke i qëndruar besnike vendimit të marrë më 18 shkurt kur n»»»

Bota Sot 48m

Basha në prokurori: Nuk kemi shkelur asnjë ligj për lobimet. Çfarë del nga hetimet

Kryetari i Partisë Demokratike të opozitës, Lulzim Basha, u paraqit sot në prokurorinë e Tiranës, lidhur me kontratat e lobimit të Partisë Demokratike në SHBA para dhe gjatë fushatës elektorale për zgjedhjet parlamentare të 2017. “Ka një vit e gjysmë që ka nisur ky hetim, ka 6 muaj që kanë ardhur p»»»

botasot.info
Ekonomia-ks 56m

Boeing përpiqet të rikthejë në përdorim avionët e tipit 737

Detroid, 26 mars - Kompania amerikane e prodhimit të avionëve Boeing thotë se ka në plan të mbajë të mërkurën një konferencë informuese me 200 pilotë, drejtues teknikë dhe rregullatorë, ndërsa përpiqet të rikthejë në përdorim avionët e tipit 737 MAX, pas dy aksidentesh vdekjeprurëse. Kompania tha p»»»

Koha 1h

Kuvendi me mbi 2 milionë euro shpenzime në aktivitete të prokurimit

Mbi 2 milionë euro është shuma që Kuvendi planifikon ta shpenzojë në aktivitete të prokurimit, sipas planit përfundimtar për vitin 2019. Shpenzimi më i madh do të bëhet në blerjen e pajisjeve për sallën plenare. Vlera e tyre është 500 mijë euro. Në zyrën e sekretarit nuk kanë treguar se në cilat pa»»»

koha.net
Balkanweb 1h

Iran, të paktën 18 viktima nga përmbytjet në jug të vendit

Të paktën 18 njerëz vdiqën në përmbytjet e shkaktuara nga shirat e furishëm në provincën jugore të Iranit, Fars. Përmbytjet në kryeqytetin provincial, Shiraz, lanë edhe 74 vetë të plagosur, tha Pirhossein Kolivand, udhëheqës i Shërbimeve Emergjente Mjekësore të Iranit, për agjencinë zyrtare të lajm»»»

balkanweb.com
Gazeta Telegraf 2h

Kosovë, përfundon pa marrëveshje takimi pozitë-opozitë për ‘demarkacionin’

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri pas takimit të pozitës dhe opozitës ka thënë se ky takim kishte për qëllim që të dilnin pozitë e opozitë me një deklaratë të përbashkët për Demarkacionin. Ymeri ka thënë se ata kanë shkuar me idenë që kjo do të nënshkruhet por ka shtuar se koalicioni qeveri»»»

Balkanweb 2h

Erdogan: “Ayasofya” e Stambollit mund të shndërrohet në xhami

“Ayasofya” e Stambollit – një katedrale e epokës bizantine që tani shërben si muze – mund të rikthehet në xhami, tha presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan. Ai i bëri komentet gjatë një interviste televizive, në prag të zgjedhjeve lokale të 31 marsit. Ish-katedralja bizantine është konvertuar n»»»

balkanweb.com
Gazeta Telegraf 2h

“Nuk ka shans Rilindja të shkarkojë Ilir Metën”, Presidenti i zgjedhur konfirmon: S’do dekretoj qeverinë e votave të vjedhura

Pas ‘bombës’ së kreut të grupit të PS-së Gramoz Ruçit se Ilir Meta do të shkarkohej nga detyra e kreut të Shtetit, nëse nuk dekretonte zgjedhjet, vjen dhe përgjigja e presidentit. Meta pohoi se Rilindja nuk ka asnjë shans që të shkarkojë atë nga detyra. “Ska shans Rilindja të shkarkojë Ilir Metën. »»»

CRI Online / Shqip 3h

Kryeministri kinez zotohet për nxitjen e mëtejshme të vitalitetit të tregut

Kryeministri kinez Li Keqiang u zotua për nxitjen e mëtejshme të vitalitetit të tregut dhe garantimin e zhvillimit të shëndetshëm të ekonomisë kineze duke përdorur reformën dhe hapjen si një forcë lëvizëse. Ai i tha këto në takimin me përfaqësuesit e huaj që morën pjesë në Forumin e Zhvillimit të K»»»

Gazeta Telegraf 3h

“Do të vlerësojmë figurat që janë lënë në hije për një shekull”

INTERVISTA/ Kreu i Qarkut të Vlorës, Anesti Dhimojani: “Jemi duke shqyrtuar listat që na kanë ardhur” Një objektiv i Qarkut të Vlorës me rastin e 100 vjetorit të Pavarësisë është edhe vlerësimi i figurave patriotike që kanë kontribuar gjatë një shekulli dhe që për arsye të ndryshme janë lënë në har»»»

Gazeta Telegraf 3h

Progres-raporti 2015, Bregu-BE: Afate kohore dhe monitorim më të rreptë

Kryetarja e Këshillit Kombëtar të Integrimit, Majlinda Bregu, ka kërkuar afate kohore dhe monitorim më të rreptë të Shqipërisë nga Bashkimit Europian për përmbushjen e reformave për hapjen e negociatave. Duke analizuar progresraportin për vendin tonë, Bregu tha se koha e pakufinjtë në dispozicion d»»»

CRI Online / Shqip 3h

NATO shpreson anëtarësimin e shpejtë të Gjeorgjisë

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg tha të hënën nga Tbilisi se mbështet vullnetin e Gjeorgjisë për anëtarësimin në NATO. Ai shprehu shpresën se anëtarësimi i saj në NATO do të jetë i shpejtë. "29 vendet anëtare kanë deklaruar qartë se Gjeorgjia do të jetë një anëtare e NATO-s dhe kj»»»

CRI Online / Shqip 3h

Bota Arabe kundërshton vendimin e ShBA-së për sovranitetin e Lartësive Golan

Presidenti i ShBA-së Donald Trump nënshkroi të hënën një dekret për njohjen zyrtare të sovranitetit të Izraelit ndaj Lartësive Golan, toka siriane e pushtuar nga Izraeli. Ky veprim i qeverisë amerikane u dënua dhe kundërshtua ashpër nga bota arabe. Duke iu referuar fjalëve të një diplomati sirian, »»»

Panorama 3h

Sinemati: Panuçin e tradhtuan, Hysaj me shokë ta qepin gojën

Gëzim Sinemati ka kritikuar ashpër sjelljen e federatës dhe atë të lojtarëve për mënyrën se si e laguan Kristian panuçin. Sipas gazetarit të shquar, pati sërish “tradhti” për largimin e një trajneri dhe u ka kërkuar lojtarëve kryesorë që bëjnë mirë të heshtin. “Për të disatën herë përcollëm një tra»»»

Gazeta Telegraf 4h

Kryemadhi: Motiv, besim dhe zë shumicës së heshtur të shqiptarëve për të larguar kryeministrin e oligarkëve

Në fjalën e saj gjatë seancës plenare kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi u shpreh se raporti i FMN-së i para pak ditëve më parë flet për realitetin e ekonomisë shqiptare, ndryshe nga sa flet kryeministri Edi Rama. “Edi Rama e ktheu vendin në republikë kanabiste. Nuk ke një program qeverisës të mir»»»

CRI Online / Shqip 4h

Turqia mohon provokimet ndaj helikopterit të kryeministrit grek

Avionët turq nuk u përfshinë në asnjë provokim ndaj helikopterit në të cilin ndodhej kryeministrin grek në Detin Egje, tha agjencia shtetërore Anadolu duke cituar autoritetet e sigurisë të hënën. Kryeministri grek Alexis Tsipras u shpreh në një fjalim se aeroplanët e Turqisë provokuan helikopterin »»»

CRI Online / Shqip 5h

Shefi i OKB-së i shqetësuar nga zhvillimet në Gaza

Shefi i OKB-së Antonio Guterres u shpreh se është "shumë i shqetësuar" nga zhvillimet më të fundit në Gaza dhe i bën thirrje Izraelit dhe drejtuesve të Hamasit të përmbahen. Kjo erdhi menjëherë pas lëshimit të një rakete nga Gaza që goditi një banesë në Izraelin qendror, duke plagosur shtatë vetë. »»»

CRI Online / Shqip 5h

May: Marrëveshja e BE-së, e vetmja mënyrë për të garantuar Brexit-in

Kryeministrja e Britanisë Theresa May u shpreh se Parlamenti do ta hedhë poshtë marrëveshjen e refuzuar dy herë më parë të Brexit-it, nëse ajo e vendos atë në një votim të ri. Kreu i Partisë Laburiste në opozitë Jeremy Corbyn tha se partia e tij do të mbështesë një amendament që ligjvënësit mund të»»»

Gazeta Telegraf 5h

Të ndërhyjë Trump, Ballkani kërcënohet nga qeverisja e dobët

Aida Cama Katër veteranë të diplomacisë amerikane prezantojnë në Uashington, raportin që bën thirrje për reagim nga SHBA e BE në rajon. Problemet e secilit shtet Titulli është alarmues. Edhe vendi është zgjedhur me qëllim. Instituti Amerikan i Paqes, USIP, ndodhet përballë Departamentit të Shtetit,»»»

Kallxo 5h

Në Galerinë Kombëtare hapet ekspozita me vepra të artistëve francezë (Foto)

Organizuar nga Galeria Kombëtare e Kosovës dhe Ambasada franceze në Prishtinës është hapur sot në mbrëmje ekspozita “Koleksioni francez nga Muzeu i Artit Bashkëkohorë i Shkupit”. Ekspozita përmbledhë 49 vepra të artistëve francezë, të disiplinave të ndryshme, si grafika, skulptura, piktura dhe viza»»»

kallxo.com
RTSH - Radio Televizioni Shqiptar 5h

Nis vrullshëm Andorra - Shqipëri

Në “Estadio Nacional” të Andorrës sapo ka filluar takimi i Andorra- Shqipëri, ndeshja e dytë e kombëtares shqiptare në kuadër të eleminatoreve për Euro 2020 në Grupin H. Pak ditë më parë ajo humbi në Shkodër 0-2 me Turqinë, humbje që solli shkarkimin e trainerit italian Kristian Panuçi. Traineri pr»»»

rtsh.al
RTSH - Radio Televizioni Shqiptar 5h

Shqipëria udhëheq 1-0 në Andorra

Pjesa e parë në “Stadi Nacional” të Andorrës ishte një përplasje e vazhdueshme mes sulmit shqiptar dhe mbrojtjes vendase. Por ishte minuta e 21 kur Armando Sadiku fluturimthi goditi portën dhe shënoi, duke ngritur lart moralin e ekipit. Ndërkaq në minutën e 31 ishte Xhaka që humbi një rast me portë»»»

rtsh.al
RTSH - Radio Televizioni Shqiptar 5h

Shqipëria bën detyrën, fiton 3-0 në Andorrë

Tre gola, një në pjesën e parë dhe dy në fundin e së dytës i kanë mjaftuar Shqipërisë, që përtej një paraqitjeje të turbullt dhe të vakët, të marrë 3 pikët e plota të hënën në Andorrë përballë përballë përfaqësueses vendase dhe të ngjitet në vendin e 3-të të renditjes së grupit H. Ndeshje që u luaj»»»

rtsh.al
TV Klan 5h

RUDINA – EMISIONI 25 MARS 2019!

Olta Boka – Këngëtare Ajo është një nga këngëtaret më të dashura për publikun shqiptar që jetën e saj private e ka mbajtur gjithnjë larg mediave dhe rrjeteve sociale. Por sot, e ftuar në emisionin “Rudina” në Tv Klan, Olta Boka u fokusua teksa mbante një unazë tejet elegante në gishtin e fejesës. E»»»

tvklan.al
Top Channel 6h

Nisma e Erdogan, Hagia Sofia të kthehet sërish në xhami

Ka shumë gjasa që të ndryshohet statusi ligjor i muzeut Hagia Sofia, një nga monumentet më të njohura të Stambollit dhe sajt i trashëgimisë botërore sipas UNESCO-s, në një xhami, siç ishte para 1935-ës. Dhe kjo është deklaruar nga vetë presidenti turk, Recep Tayip Erdoan. Sipas tij, ky nuk është nj»»»

Gazeta Telegraf 6h

Donald Lu: Politika të bashkëpunojë për Kryeprokurorin, të largojmë të korruptuarit

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Lu i ka dhënë një mesazh politikës lidhur me zgjedhjen e Prokurorit të Përgjithshëm. Ai tha se sistemi i ri nuk mund të ketë një Prokuror të Përgjithshëm që nuk ndjek askënd penalisht. Diplomati amerikan deklaroi, se Shqipëria nuk mund të hyjë »»»

Ina-online 6h

Aja Sofia e Stambollit mund të bëhet prapë xhami, paralajmëron Erdogan

26/03/2019 0 Aja Sofia e Stambollit – një katedrale e epokës bizantine që tani shërben si muze – mund të rikthehet në xhami, tha presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan. Ai i bëri komentet gjatë një interviste televizive, në prag të zgjedhjeve lokale të 31 marsit. Ish-katedralja bizantine është »»»

ina-online.net
Ina-online 6h

Ka hetime, por jo edhe të akuzuar për dëbimin e gjashtë shtetasve turq

26/03/2019 0 Dhjetëra shkelje të evidentuara nga Komisioni Hetimor Parlamentar për veprimet e institucioneve të sigurisë gjatë dëbimit të gjashtë shtetasve turq, nuk kanë mjaftuar ende që të ngritet ndonjë aktakuzë nga Prokuroria Speciale e Kosovës. Është bërë gati një vit që kur Policia e Kosovës »»»

ina-online.net
Ina-online 6h

Komandanti i KFOR-it: Kosova vend i sigurt, nuk ka vend për frikë

26/03/2019 0 Komandanti i KFOR-it në Kosovë, gjeneral-major Lorenzo D’Addario, ka thënë se Kosova është vend i sigurt dhe nuk ka vend për frikë. Komandanti i KFOR-it në Kosovë, gjeneral-major Lorenzo D’Addario, ka thënë se nuk ka asnjë element që tregon se mund të ketë ndonjë incident në Kosovë. D’»»»

ina-online.net
Ina-online 6h

Henri Çili: Reforma në arsim ka dështuar. Rama nuk po qeverisë më

26/03/2019 0 Pronari i Universitetit Europian të Tiranës, Henri Çili është shprehur sot se reforma në arsimin e lartë ka dështuar. I ftuar në emisionin ‘A Show’ në News 24, Çili theksoi se reforma në arsim u kthye në ‘modelin etatist’, ndryshe nga modeli anglo-sakson që nisi në fillim. “Ka dështuar»»»

ina-online.net
Ina-online 6h

Ylli Rakipi: Nuk mund të presim zgjidhje nga ndërkombëtarët

26/03/2019 0 Ylli Rakipi foli në studion e Report Tv lidhur me krizën në vend ku tha se shqiptarët duhet t’i japin zgjidhje vetë dhe jo të presin nga ndërkombëtarët. “Vetë shqiptarët do t’i zgjidhin problemet e veta. Nuk mund të presin zgjidhje nga ndërkombëtarët. SHBA janë një fuqi e madhe që kanë»»»

ina-online.net
Top Channel 6h

Kryeministrja rumune: Do zhvendosim ambasadën në Jeruzalem

Kryeministrja rumune Viorica Dancila deklaroi se Bukureshti ka ndërmend të ecë në hapat e Uashingtonit dhe ta zhvendosë edhe ai ambasadën e vet në Jeruzalem. Deklarata e shefes së ekzekutivit rumun ngjalli reagime të ashpra në Lindjen e Mesme, duke nisur nga mbreti i Jordanisë, Abdullah i II-të, i »»»

Balkanweb 7h

Takimi me Edi Rejan, Armand Duka: Ishte i pakënaqur me ekipin

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, deklaroi për Supersport se situata në të cilën ndodhej Kombëtarja ishte emergjente, por ekipi fitoi duke lënë pas zhgënjimin me Turqinë. “Ishim në një situatë emergjente për ndeshjen e sotme, dua të komplimentoj Bulkun me Memën. Duhet të fillojmë të mendojmë për t»»»

balkanweb.com
Ina-online 7h

Kur Shqipëria përgatitej të ndërhynte në Kosovë

25/03/2019 0 Nga Hajro LIMAJ/ Politika e gjenocidit millosheviçian për shqiptarët e Kosovës ishte bërë një realitet tronditës. Konfliktet ishin kthyer në një fushë beteje, ku ushtria serbe kishte mësyrë në të katër anët e Kosovës për ta vendosur atë nën diktaturën ushtarake. Kosova kërkonte shpëtim»»»

ina-online.net
TV Klan 7h

“Air Albania” certifikohet nga Aviacioni Civil

Kompania me kapital shqiptar e fluturimeve “Air Albania” ka arritur të marrë certifikatat dhe ka regjistruar numrin e flamurit shqiptar pranë Autoritetit të Aviacionit Civil në Shqipëri. Belinda Balluku, Ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë tha gjatë një takimi me studentë të ekselencës se cert»»»

tvklan.al
Arbresh 7h

Pilotët ishin nisur për Dyseldorf, por përfundojnë diku tjetër - Arbresh.info

Një avion i linjës “British Airways”, i ngritur nga Londra dhe me destinacion për në Düsseldorf, Gjermani, u ul në Edinburg, Skoci. Bëhet fjalë për një gabim gjatë rrugës nga ana e pilotëve, në origjinën e së cilës, siç shpjegon BBC, duhet të ketë qenë paraqitja e planit të gabuar të fluturimit. Fl»»»

RTV 21 7h

Komandanti i KFOR-it: Kosova vend i sigurt, nuk ka vend për frikë - RTV21

Komandanti i KFOR-it në Kosovë, gjeneral-major Lorenzo D'Addario, ka thënë se Kosova është vend i sigurt dhe nuk ka vend për frikë. Loading... Komandanti i KFOR-it në Kosovë, gjeneral-major Lorenzo D’Addario, ka thënë se Kosova është vend i sigurt dhe nuk ka vend për frikë. Komandanti i KFOR-it në »»»