periskopi.com
Nga gripi sezonal, 9 të vdekur në Kosovë
evropaelire.org
Gabimet e rënda të EULEX’it, ngatërron mbetjet mortore të serbëve me ato të shqiptarëve
sot.com.al
Shkollat po zbrazen, nxënësit largohen nga Kosova
syri.net
Zbardhen porositë e Bashës për Kryesinë e PD: Mobilizohuni sepse…
evropaelire.org
Zyberi: LSDM nuk ka guxim të del me kandidat shqiptar për President
koha.net
3 mijë euro për 1 mijë stilolapsa! Kështu i shpenzoi shteti qindra mijëra euro për pavarësi
noa.al
Dorëzimi i mandateve, Rama: Do të kujdesemi për të gjithë miqtë demokratë
ina-online.net
Papa vjen në Shkup!
boldnews.al
‘Bombat’ e OSBE: 200 milionë euro pasuri, 2 miliard euro para të pista…
koha.net
Lirohet polici i arrestuar në lidhje me vrasjen e Oliver Ivanoviqit
balkanweb.com
Regjistrohet partia e parë për zgjedhjet lokale të qershorit
sot.com.al
Rama: Mandatet, alibi për humbjen
lapsi.al
Portali i djathtë gjerman: Rama po shkon drejt fundit si Maduro
sot.com.al
FOTO/ Ja si studentja ia plasi në ‘fytyrë’ mashtrimet Edi Ramës | BoldNews.al
portalb.mk
VMRO-DPMNE: Të kota janë tentativat e LSDM-së të manipulojë me opinion
insajderi.com
Vuçiq – Haradinajt: Je mendjemadh dhe shumë i nervozuar
shqiptarja.com
Mandatet/ Ambasadori i BE: Fazë pasigurie politike, duhet dialog
botasot.info
Kush e shoqëronte Elvana Gjatën në koncertin e Prishtinës (Video)
gazetaexpress.com
Gjykata liron njërin prej policëve të arrestuar për vrasjen e Ivanoviqit
koha.net
Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në Prizren pajisjet me Amoxicilin
cna.al
Vasili nga KDK e LSI-së: Opozita do ta ndalë dorën e kriminelëve që kanë rrëmbyer pushtetin
evropaelire.org
Me platformë, por pa unitet në dialog
gazetaexpress.com
Mblidhet Kryesia e PD-së, vendim për të shkarkuar nga çdo funksion Myslym Murrizin
syri.net
Dështon misioni i NATO-s në Afganistan | BoldNews.al
evropaelire.org
Daçiq: Putini është pajtuar para pesë vjetësh për vënien e kufirit Kosovë-Serbi
gazetablic.com
Haradinaj viziton kompaninë “Liri” - RTV21
tvklan.al
Djegia e mandateve nga opozita, delegacion i PE të mërkurën në Tiranë
sot.com.al
Dosja 339/ Sekretet e mazhornacës në CD:  Arta, Donika, Gjushi dhe shef Edi… | BoldNews.al
klankosova.tv
Dy aksidente trafiku në Komoran të Drenasit (FOTO)
alpenews.al
Kujt i shërbeni ju zoti Basha?
gazeta55.al
“Janë mbrapa derës”, zbardhen tre porositë e Bashës në mbledhjen e Kryesinë së PD
klankosova.tv
Haradinaj: Majlinda, ikona e pamposhtur e Kosovës
Mblidhet Kryesia e PD, 3 pikat kryesore
Gjergj Bojaxhi: 'Sfida' duhet ta pranojë hyrjen në Kuvend në vendet e mbetura bosh!
portalb.mk
Ngjarja e 27-prillit, seanca për imunitetin e Veljanoskit do të vazhdojë nesër
boldnews.al
Skandali me pasaportat në kufi, reagon Ministria e Jashtme
indeksonline.net
Aleksandër Vuçiç: Shqiptarët duan më shumë serbë në ushtri, mos shkoni të shërbeni për ata
klankosova.tv
Gazeta gjermane publikon datën e nënshkrimit dhe modalitetet e marrëveshjes Kosovë -Serbi
indeksonline.net
Kur do të ngritet aktakuza e parë nga Gjykata Speciale?!
sot.com.al
Ish-ministri sulmon Veliajn: Erjonët dhe Edvinët janë andej, nuk kanë punë me ne Komentet
gazetainfokus.com
Fati i Telekomit: Të konkretizohet ndërprerja përfundimtare e kësaj kontrate - RTV21
koha.net
Prokuroria e Shtetit bëhet me strategji për ndjekjen e krimeve të luftës
zeriamerikes.com
Presidenti Trump i shkruan letër Zaevit, vlerëson lartë Marrëveshjen e Prespës
periskopi.com
Vuçiq takon Radojiçiqin, të dyshuarin në vrasjen e Ivanoviqit
gazetablic.com
Gazeta gjermane “Frankfurter Rundschau”: Është arritur marrëveshja për ndryshim të kufijve në Kosovë
mia.mk
LSDM: VMRO-DPMNE të kërkojë nga anëtarët e saj t’i tërheqin familjarët nga pozicionet që ua kanë siguruar
sot.com.al
A do rikandidojë LSI Lefter Kokën, si përgjigjet Kryemadhi
gazetablic.com
SHBA-ja anulon pjesëmarrjen e Kosovës në tetë programe të Qendrës ‘George Marshall’
periskopi.com
Flet një nga të dorëhequrit nga Vetëvendosje: Nuk e duan mendimin ndryshe, një aktivist e quajtën SHIK
gazetaexpress.com
Shyqyri Bytyqi mbushë Ministrinë e Arsimit me familjarë të vetë e militantë të NISMA-s
syri.net
“Lasgushi nuk ka humbur”! Rama për “Air Albania”: Projekte të tilla duan kohë
boldnews.al
Shkarkimi i Kryeprokurores, KLP i përgjigjet opozitës: Nuk kemi kompetencë
koha.net
Vuçiq me fjalor të Millosheviqit: Askush nuk guxon t’i ngucë serbët në Kosovë
JavaNews 1m

Elton Deda replikon me gazetarin e PD: S'e kam vetëm me hajdutët e tu Bledi!

Këngëtari i njohur, Elton Deda, i është përgjigjur gazetarit që punon në portalin e Shkëlzen Berishës, Bledian Koka, i cili e sulmoi si një pagator të RTSH-së, pas një statusi ku ai ankohej për situatën e krijuar. “Mesa shoh, nje status im i mbremshem, Bled Kokes nuk i paska pelqyer, madje ka marre»»»

Koha 1m

Shumë sindikata tërhiqen nga grevat dhe protestat ende pa u miratuar Ligji për pagat

Shumë greva e protesta u mbajtën kundër Ligjit të Pagave. Përmes këtyre formave të presionit, presidentit të vendit shumë herë iu kërkua që të mos ta nënshkruajë këtë ligj. Por, kanë kaluar dy ditë qëkur presidenti Hashim Thaçi nuk ndërmori asnjë veprim për këtë ligj, madje as duke e nënshkruar apo»»»

koha.net
Top Channel 1m

Djegia e mandateve, shkarkohet deputeti “rebel” i PD-së

Kryesia e Partisë Demokratike shkarkoi nga funksionet dhe anëtaresia e partisë deputetin e Qarkut Fier, Myslym Murrizi. Ky vendimi erdhi pasi ai doli kundër vendimit të Këshillit Kombëtar për mandatet. Top Channel»»»

Mapo 1m

Trilleri i 100 pasaportave të zhdukura, ende asnjë përgjegjës!

Një ngjarje e paprecedent dhe skandaloze ka ndodhur me Ministrinë tonë të Punëve të Jashtme dhe konsullatën e Shqipërisë në Janinë. Plot 100 pasaporta shqiptare janë zhdukur më 13 Shkurt dhe deri më tani i ngarkuari me detyrë si Ministër i Jashtëm, Gent Cakaj nuk ka nxjerr asnjë përgjegjës. Çfarë k»»»

Panorama 1m

LAJMI I FUNDIT/ Basha tregon vendimin e Kryesisë: Protesta në të gjithë vendin, do ngrihen shtabe

Kreu i Partisë demokratike Lulzim Basha tha se bashkë me qytetarët shqiptarë, ai dot ë punojë që ta bëjë Shqipërinë një vend më të mirë. Ai e bëri të qartë se vendimi i parë i i kryesisë së PD ishin protestat në të gjithë vendin. “Do të vazhdojmë protestat për largimin e maduros. Është marrë një ve»»»

Koha 1m

ABT Audi Q8 i gatshëm për Gjenevë

Kompania e njohur gjermane e cila merret me modifikimin e veturave, ABT Sportsline, vitin e kaluar ka prezantuar programin e saj për modifikimin e modelit të ri Q8 të Audit, edhe pse ende nuk e ka pasur paketën e kompletuar. Ndërkohë paketa është kompletuar dhe ABT Audi Q8-shin mund ta shohin vizit»»»

koha.net
RTV Oranews 1m

Basha: Protesta mbarëpopullore për largimin e Maduros së Ballkanit

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mblodhi mbrëmjen e sotme për më shumë se dy orë Kryesinë e kësaj partie. Pas mbledhjes, Basha deklaroi për mediat se do të hartohet një kalendar protestash popullore në Tiranë dhe rrethe. Basha: Vendimi i parë i Kryesisë ka të bëjë me hartimin e një kalenda»»»

24-ore 1m

Rama: Opozita ngriti mure. Demokratët u tradhtuan. Basha nuk përballon dot një humbje tjetër

“Nuk është mirë që ata u larguan, por Shqipërinë nuk do e kthejnë dot prapa”, ka deklaruar sot kryeministri Edi Rama nga Gjirokastra. Kryeministri Edi Rama, duke komentuar edhe një herë tjetër lënien e mandateve nga deputetët e opozitës, e ka quajtur këtë veprim si ngritjen e disa mureve që nuk do »»»

24-ore.com
Bota Sot 1m

22 vjet nga rënia e heroit të kombit, Besnik Restelica

Kosova Foto galeri Të dielën bëhen 22 vjet nga rënia e dëshmorit të kombit Besnik Restelica, me ç’rast do të bëhen homazhe tek varri i tij te ‘Xhamia e Vjetër’. Sipas një njoftimi, homazhet do të bëhen nga ora 13:00. “Njoftojmë të gjithë qytetarët se më datën 24.02.2019 ditë e diele bëhen njëzet e »»»

botasot.info
Bota Sot 1m

Olluri: Forenzika në Kosovë në nivele ndërkombëtare

Kosova Agjencia e Kosovës për Forenzikë funksionon prej më shumë se 15 vitesh nën strukturat e Ministrisë së Punëve të Brendshme. Sipas kreut të kësaj agjencie Blerim Olluri, Kosova aktualisht gëzon ekspertizë ndërkombëtare në trajtimin e provave materiale dhe ofrimin e paanshëm të analizave shkenc»»»

botasot.info
Lajmpress 3m

Dimitrov për vizitë zyrtare në Bullgari

Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov, me ftesë të zëvendëskryetares së Qeverisë dhe ministre e Punëve të Jashtme të Republikës së Bullgarisë, Ekaterina Zaharieva, të hënën do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Bullgarisë. Është paraparë që Dimitrovi të pritet nga presidenti i »»»

lajmpress.com
Lajmpress 3m

Zyberi: LSDM nuk ka guxim të del me kandidat shqiptar për President

Derisa opozita në Maqedoninë e Veriut vazhdon fushatën me kandidaten e saj për presidenti shteti, partitë në pushtet ende nuk kanë arritur një marrëveshje për kandidatin e tyre që do të garonte në zgjedhjet presidenciale më 21 prill. Lidhja Social-Demokrate (LSDM) ka vazhduar kontaktet me partitë p»»»

lajmpress.com
EO - Ekonomia Online 3m

Beqarët janë më kreativë dhe në formë

Duket se të jesh beqar, ka edhe avantazhe. Se paku kështu mendojnë disa kërkues ne Universitetin zviceran te Bazel-it, te cilët kane vërtetuar se beqarët kane disa arsye për te mos u ndjerë keq. Me këtë mendim bashkohen edhe kërkues te Max Planck Institute for Human Development. Sipas tyre, beqarët»»»

ekonomiaonline.com
Lajmpress 3m

Opozita shqiptare me Izet Zeqirin për president të Maqedonisë së Veriut?

Opozita shqiptare e përbërë nga Aleanca për Shqiptaret e Ziadin Selës dhe BESA e Bilall Kasamit përflitet se po bisedon me akademik Izet Zeqirin për kandidat të mundshëm shqiptarë për president të Maqedonisë së Veriut, mëson TetovaSot nga burime të brendshme në ASH. Nga ASH dhe BESA e as nga Izet Z»»»

lajmpress.com
Lajmpress 3m

Nepotizmi, Merko punëson vajzën në “Sistemin Kolektor”

Pavarësisht reagimeve në opinion funksionarët vijojnë t’i punësojnë të afërmit e tyre nëpër institucione e ndërmarrje publike. Së fundmi mësohet se kreu i Komunës së Strugës Ramiz Merko ka punësuar vajzën e tij në ndërmarrjen publike “Sistemi i Kolektorit”. Vajza e Merkos, Nazmije Merko Zabzun do t»»»

lajmpress.com
Top Channel 3m

The Voice Kids/ Sonte, finalja e Audicioneve të Fshehura

Faza e parë e “The Voice Kids” ajo e Audicioneve të Fshehura përfundon sonte. Për rreth 6 javë jemi njohur me konkurrentët e këtij spektakli që na kanë mhanitur me vokalin dhe historitë e tyre. Trajnerët kanë luftuar shumë për të marrë më të mirët në skuadrat e tyre, pasi ky sezon i “The Voice Kids»»»

Sot 4m

Basha e përjashtoi nga të gjitha funksionet në PD, reagon për herë të parë Myslim Murrizi

Partia Demokratike ka vendosur sot në mbledhjen e Kryesisë të përjashtojë nga radhët e saj deputetin Myslim Murrizi. Murrizi dje nuk pranoi që ta dorëzonte mandatin e deputetit. PD e ka përjashtuar atë nga të gjitha funksionet në parti.Menjëherë pas këtij vendimi ka ardhur reagimi i Murrizit. “U ni»»»

sot.com.al
RTV Oranews 4m

Tirana mposht Skënderbeun, Mema: Ju tregoj pse qava te goli i N'Goo

Tirana mori një fitore shprese në Korçë, ku mposhti 2-1 skuadrën vendase të Skënderbeut. Një fitore që emocionoi tej mase trajnerin e bardhebluve, Ardian Mema që pas takimit zbuloi dhe arsyen e atij veprimi. “Më gëzoi shumë fitorja, sidomos pikët na duheshin shumë. Treguam që kemi forcë të mundim n»»»

Balkanweb 4m

Rrëfehet aktori: Pija për të menaxhuar famën e ‘Harry Potter’

SHBA Daniel Radcliffe aktori i njohur i filmit ‘Harry Potter’ ka dhënë një intervistë për “Off Camera with Sam Jones”, ka folur për problemet e tij të mëdha në lidhje me alkoolin. “Për të menaxhuar famën kam qenë i alkoolizuar për disa vite rresht. Mënyra më e lehtë për të harruar që isha gjatë gji»»»

balkanweb.com
Lajmifundit 5m

Ju pëlqen shumë kripa? Hani fruta dhe perime për ta balancuar

Nuk është më sekret se konsumimi i tepërt i kripës rrit qarkullimin e gjakut dhe shkakton hipertension. Megjithatë sipas shkencës kjo lidhje qëndron edhe kur konsumojmë ushqime të shëndetshme. Në një studim prej 4.000 të rriturish studiuesit zbuluan se një dietë e pasur me fruta dhe perime që lidhe»»»

Shqiptarja 5m

Harroi tenxheren mbi sobë dhe e zuri gjumi/Banesa në flakë në Elbasan

ELBASAN-Një apartament është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme. Ngjarja ka ndodhur në katin e dytë të një pallati tetë katësh pranë prokurorisë së Elbasanit. Sipas gazetarit të Report Tv në Elbasan, Aldo Kozarja e zonja e shtëpisë kishte harruar tenxheren mbi sobë, ndërsa e kishte zënë gjumi. Z»»»

shqiptarja.com
Klan Kosova 10m

Dy festa pavarësia kushtojnë 1.5 milion euro – deputetët kërkojnë llogari (VIDEO)

Kryeministri Ramush Haradinaj, ishte sot i ftuar të raportoj para Komisionit për Financa rreth shpenzimeve të bërë për festën e pavarësisë. Sipas dokumenteve që i ka siguruar edhe Klan Kosova, në dy vitet e fundit për ditëlindjet e shtetit janë shpenzuar mbi 1 milion euro, njofton Klan Kosova. Kron»»»

klankosova.tv
Klan Kosova 10m

Ministria e Bujqësisë injoron deputetët (VIDEO)

Ajo për çka u mblodhën mbeti nën hije të telasheve që dolën me të filluar mbledhja e komisionit për Bujqësi. Për të raportuar nuk erdhi askush nga Ministria e Bujqësisë, prandaj, kjo edhe u bë temë kryesore, duke u anashkaluar fillimisht shqyrtimi i projektligjeve, njofton Klan Kosova. Kronikë nga »»»

klankosova.tv
Klan Kosova 10m

Edhe sivjet ka pak shpresë për vizat (VIDEO)

Shefja e ministrisë për Integrime, Dhurata Hoxha, nuk ishte në gjendje që të thotë ndonjë datë se kur do të ndodh liberalizimi i vizave. Ajo mohoi që heqja e vizave lidhet me taksën ndaj produkteve serbe e boshnjake, njofton Klan Kosova. Kronikë nga Besnik Tahiri. klankosova.tv facebook twitter She»»»

klankosova.tv
Klan Kosova 10m

Ekipi Negociator ‘impresionon’ ambasadorët e huaj (VIDEO)

Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti janë nikoqir të Evropës. Në një takim të paparalajmëruar, dy kryesuesit e Ekipit Shtetëror të Kosovës për bisedime me Serbinë kanë pritur korin diplomatik të BE-së me mision në Kosovë, njofton Klan Kosova. Në këtë takim ishin edhe ambasadori francez, Didier Chabert e »»»

klankosova.tv
Klan Kosova 10m

Në cilat vende i duhen ambasada Kosovës? (VIDEO)

Rreth 40 misioneve diplomatike sa ka Kosova nëpër botë pritet t’u shtohen edhe katër të reja. Ministria e Punëve të Jashtme thotë se me hapjen e ambasadave në Tajlandë, Banglladesh, Kolumbi dhe Ganë do të sigurohen anëtarësim në organizata botërore dhe do të sigurojnë njohje të reja, njofton Klan K»»»

klankosova.tv
Bota Sot 10m

Familjet emigrojnë në Perëndim

Elisabeta Hoxhaj po bën gati valixhen për t’u larguar nga Shqipëria së bashku me familjen e saj. Gruaja e re, e cila banon në Vlorë, po emigron jashtë Shqipërisë së bashku me dy vajzat e saj, sepse, siç thotë vetë, në Vlorë e ka të pamundur të ndërtojë jetën. “Ekonomia, arsimimi i fëmijëve, të gjit»»»

botasot.info
Bota Sot 10m

Zbardhen porositë e Bashës për Kryesinë e PD: Mobilizohuni sepse…

Pas kthimit nga Vjena, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka bërë thirrje strukturave që të mobilizohen, pasi, sipas tij, zgjedhjet janë mbrapa derës. Këtë porosi Basha e ka thënë sot gjatë mbledhjes së Kryesisë së PD-së. Basha tha se pika e parë e rendit të ditës së mbledhjes është aks»»»

botasot.info
Bota Sot 10m

Vasili: Të hetohen deklaratat e policisë së shtetit

Kreu i deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili u shpreh sot se policia kërkonte të ndalonte komunikimin mes organizatorëve me qëllim që të degradonte protestën në dhunë. Vasili u kërkoi institucioneve që merren me sigurinë kombëtare përfshirë dhe Presidentin që të hetojnë se përse u bënë deklaratat e p»»»

botasot.info
RTV Oranews 10m

"Ju flet Moska": Si dhe pse Basha nxitet nga Trump kundër Ramës

Vendimi ekstrem i opozitës për djegien e mandateve ishte në fokus të analizës së emisionit "Ju flet Moska" nga Kastriot Myftaraj në Rtv Ora News. Myftaraj: Vendimi i kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha për djegien e mandateve të opozitës, një vendim në të cilin u bashkua dhe LSI, por vend»»»

MIA - Makedonska Informativna Agencija 13m

Gjykata caktoi arrest shtëpiak për Janakieskin, Ristovski mbetet në “Shutkë”

Shkup, 22 shkurt 2019 (MIA) - Këshilli Penal i Repartit për Krim të Organizuar dhe Korrupsion pranë Gjykatës Themelore Shkupi 1 - Shkup sot solli vendim me të cilin masa e paraburgimit për ish ministrin e Transportit dhe Lidhjeve Mile Janakieski ndryshon në masën e arrestit shtëpiak, përderisa ish »»»

mia.mk
Ina-online 13m

Jug: Nuk kam dashur ta vras Zaevin

22/02/2019 0 I akuzuari Igor Jug, në replikën e tij të deklaratës së djeshme të prokurores Vilma Ruskoska, të dhënë në fund të fjalëve përfundimtare në lëndën “27 prilli”, sot ka reaguar se “nuk është e saktë ajo që e tha prokurorja Ruskoska se kam dashur ta vras Zoran Zaevin, dhe se për atë nuk du»»»

ina-online.net
Ina-online 13m

“Titanik 3”, Alimi dhe Guri kërkojnë materialet tu përkthehen në gjuhën shqipe

22/02/2019 0 Të pandehurit për shkatërrimin e materialit zgjedhor në Çair në rastin Titanik 3, Ejup Alimi dhe Ismet Guri – të dy nga radhët e BDI-së, në seancën e sotme, kërkuan që aktakuza dhe të gjitha shkrimet e mëparshme t’u përkthehen në gjuhën shqipe. Ata iu referuan Ligjit për Gjuhët. Për sh»»»

ina-online.net
Ina-online 13m

Nepotizmi: Reagojnë ashpër edhe aktivistët e BDI-së?!

22/02/2019 0 Pas plasjes së skandalit me punësimet e familjarëve të funksionarëve të BDI-së së fundmi kan reaguar edhe edhe vet aktivistët dhe militantët e BDI-së, përcjell Almakos. Ata ngren zërin për padrejtësin që ju bëhet në lidhje me punësimet dhe avancimet. “Funksionerët e BDI-së janë në gjum»»»

ina-online.net
Ina-online 13m

Ambasadori i Republikës së Shqipërisë në takim me kreun e BFIM

22/02/2019 0 Ambasadori i Republikës së Shqipërisë në Shkup, Fatos Reka, ka vizituar , Rijasetin e Bashkësisë Fetare Islame, për të uruar kreun e saj, Reis’ul-Ulema h. Sulejman ef. Rexhepi, për pasaportën shqiptare që ka marrë ai këto ditë, akorduar direkt nga Presidenti Ilir Meta. Me këtë rast Amb»»»

ina-online.net
Koha 13m

Vidhen 100 pasaporta shqiptare në Greqi

Ministria e Jashtme e Shqipërisë ka reaguar pas skandalit me humbjen e 100 pasaportave shqiptare që po transportoheshin në Greqi me një automjet me targa diplomatike. Në një komunikatë për mediat, Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka shpjeguar të gjithë itinerarin e transportit të pasaporta»»»

koha.net
Ina-online 13m

Papa vjen në Shkup!

22/02/2019 0 Me 7 Maj të këtij viti, Papa Francesku do të vizitojë Maqedoninë e Veriut ku do të qëndrojë vetëm katër orë , mëson portali TetovaSot nga burimet e saja qeveritare. “Jemi duke u përgatitur, që Shkupi të duket si një qytet evropian, pasi me 7 Maj do të na vizitojë Papa Françesku”, thonë»»»

ina-online.net
Koha 13m

9 të vdekur nga gripi sezonal, IKSHP-ja këshillon qytetarët të vaksinohen

Nga 1 tetori 2018 deri më sot, në Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike (IKSHP) janë raportuar gjithsej 29.938 raste të dyshimta në grip (ILI), 4.719 raste ARI (Infeksion Respirator Akut) dhe 43 raste SARI (Infeksion i Rëndë Respirator Akut). Rastet raportohen nga të gjitha komunat e Kosovës.»»»

koha.net
Ina-online 13m

Letër e hapur nga Grupi i Kumanovës: Do ta ndjekim Gruevskin, Mijallkovin dhe Ali Ahmetin deri në fund të botës!

22/02/2019 0 Grupi i Kumanovës, përmes familjarëve të tyre ka dërguar një reagim deri te Gazeta Lajm. Në këtë reagim edhe një herë është bë kronologji e ngjarjeve të Kumanovës, kurse sqarohet edhe rasti i djeshëm, kur janë sulmuar Mile Janakievski dhe Spiro Ristevski. Poashtu u dërgohet mesazh i as»»»

ina-online.net
Lajmi 13m

Deputeti i AAK’së: Kurrë s’kemi pasur kërkesë zyrtare nga Amerika për heqjen e taksës

Deputeti i AAK-së, Shkumbin Demaliaj, ka përsëritur atë që e thotë edhe kreu i partisë së tij, Ramush Haradinaj, që taksa nuk do të hiqet derisa Serbia ta njohë pavarësinë e Republikës së Kosovës. “AAK-ja në raport me taksën do të ndryshojë në atë moment kur të na njoh Serbia, dhe në momentin që i »»»

Lajmi 13m

Së paku dy të vrarë në kufirin mes Venezuelës dhe Brazilit

Së paku dy njerëz kanë vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur gjatë përleshjeve në kufirin mes Venezuelës dhe Brazilit, raportuan mediat lokale. Forcat e sigurisë së Venezuelës hapën zjarr ndaj një grupi civilësh, të cilët provuan të pengojnë bllokimin e kufirit nga ana e forcave ushtarake. ekretar»»»

Lajmi 13m

Man City nënshkruan me super mbrojtësin

Manchester City ka arritur që të sigurojë edhe një super lojtar në fazën e mbrojtjes. ‘Citizens’ kanë blinduar francezin Aymerick Laporte, me të cilin sot kanë nënshkruar 2 vite shtesë në kontratë. 24 vjeçari kishte kaluar tek Man City në janarin e kaluar, dhe që atëherë është kthyer në një pikë kr»»»

Kosovalive 360 14m

Oscars 2019: Kendrick Lamar dhe SZA nuk do të performojnë

Kendrick Lamar dhe SZA nuk do të performojnë këngën e tyre hit “All the Stars” në ceremoninë e Oscars këtë vit në 24 shkurt, pa marrë parasysh përpjekjet e Akademisë së çmimeve për ta transmetuar këtë performancë. Lamar gjithashtu humbi ceremoninë Grammys më parë këtë muaj, ku “All Stars” u propozu»»»

kosovalive360.com
Koha 14m

Vidhen 100 pasaporta shqiptare në Greqi

Ministria e Jashtme e Shqipërisë ka reaguar pas skandalit me humbjen e 100 pasaportave shqiptare që po transportoheshin në Greqi me një automjet me targa diplomatike. Në një komunikatë për mediat, Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka shpjeguar të gjithë itinerarin e transportit të pasaporta»»»

koha.net
Kallxo 15m

AAC pret që të rregullohet sa më shpejt statusi i punëtorëve të kontrollorëve ajrorë

Autoriteti i Aviacionit Civil i Kosovës e ka mirëpritur marrëveshjen e arritur në mes të Ministrisë së Infrastrukturës dhe Sindikatës së Kontrollorëve të Trafikut Ajror të Agjencisë për Shërbime të Navigacionit Ajror, për rregullimin e statusit të veçantë të këtij sektori dhe ndërprerjen e grevës. »»»

kallxo.com
Telegrafi 15m

Bllokimi i KQZ-së, punëtorët e subjekteve politike mbesin pa paga prej dy muajsh (Video)

Këtë vit, punëtorët në administratë dhe grupe parlamentare të partive politike, nuk i kanë marr pagat ende. Për mos marrja e dy pagave deri më tani, kanë ndikuar edhe situata në KQZ, dhe mos kompletimi i këtij komisioni. Kanë kaluar më shumë se një vit që kur Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është bl»»»

telegrafi.com
JavaNews 15m

VIDEO/ Gjirokastër, Rama luan me foshnjen

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një sërë takimesh elektorale në kuadër të fushatës ‘Bashkia që duam”. Në turin e zhvilluar, ai ka zgjedhur të publikojë momentin më të veçantë për të. Në videon e përcjellë në Instagram, duket kryeministri Rama teksa magjepset nga një foshnje me të cilin edhe loz,»»»

Mapo 15m

‘Bombat’ e OSBE: 200 milionë euro pasuri, 2 miliard euro para të pista…

Të gjithë mund ta kenë vënë re se OSBE është treguar më e ashpër nga të gjithë selitë ndërkombëtare në Tiranë pas shpërthimit të protestave të opozitës. Në fakt, misioni i OSBE është që të jetë një gardiane e zgjedhjeve në vend, por opozita po proteston pikërisht se në vend nuk mbahen zgjedhje të l»»»

Top Channel 16m

Tirana mund Skënderbeun 2-1, korçarët ende në krizë

Tirana ka mundur Skënderbeun në Korçë me rezultatin 2-1, duke marrë një fitore shumë të rëndësishme për rigritjen në klasifikim. Bardheblutë kalojnë në avantazh me golin e Kobinas, në pjesën e parë, e brenda kësaj pjese skuadra e Skënderbeut barazpeshon shifrat me Sibon. Në pjesën e dytë, të dyja s»»»

Kohajone 17m

Teste të thjeshta që ju ndihmojnë të kuptoni gjendjen tuaj

Ka shumë nga ata që e urrejnë spitalin dhe neglizhojnë çdo vizitë të mundshme. Por duhet të kini parasysh se nuk është mirë të lini shëndetin tuaj pas dore, të paktën ndiqni disa praktika që do ju bëjnë të kuptoni nëse diçka nuk shkon me shëndetin tuaj. Sytë Mbyllni njërin sy dhe qëndroni 3-4 hapa »»»