sot.com.al
Vrasja e Azem Hajdarit, Gjykata rihap çështjen
koha.net
Paçarizi: LDK-së i duhet një kryetar përbashkues dhe i gatshëm për përballje
boldnews.al
PS dorëzon emrat e komisonerëve për zgjedhjet
aa.com.tr
STAMBOLL – Erdogan: TurkStream 31,5 miliardë metra kub gaz në vit drejt Europës
koha.mk
Historianët polakë rrëfejmë Ndre Mjedën në Krakov
koha.net
Rugova: Edhe LDK-ja ka punësuar militantë, por kjo qeveri e ka tepruar - Kosova Info
shekulli.com.al
Bllokimi i faqeve të internetit, Putin firmos legjislacionin
evropaelire.org
tvklan.al
Kontratat e lobimit, Basha e Ristani në Prokurori
lajmi.net
Vuçiq i ka premtuar perëndimit se do t’i sigurojë Kosovës ulësen në OKB
lajmifundit.al
Vrasjet në Tiranë, ish-deputeti mesazh për ministrin Sandër Lleshaj
evropaelire.org
Fati i Prokurorisë Speciale në tavolinën e partive politike
botasot.info
Mësim në gjuhën e pakicave në Shqipëri, aplikohet modeli maqedonas i 20%
gazetaexpress.com
VRASJA E JURGEN KURTIT/ Në profilin e viktimës “lum” komentesh: E dija që kjo ditë do të vinte shpejt (FOTOT) – AlpeNews
klankosova.tv
Haraqija: LDK-së i duhet një njeri që kryen më shumë punë se sa që del nëpër media
gazeta55.al
Albania and Kosovo roaming tariffs – Reduced from June 15, completely abolished in 2020 or 2021
vizionplus.tv
​Ambasadorja gjermane: Qeveria legjitime, debati politik brenda Parlamentit
shqiptarja.com
Manfred Weber: Europa e paplotë pa Ballkanin
shqiptarja.com
SHPËRTHIM ME TRITOL NË LINJËN 400 KW NË LAÇ, DENONCON QEVERIA AKUZON OPOZITEN
klankosova.tv
Abdullahu: LDK duhet të zgjedhë një kandidat intelektual, ta vazhdojë traditën e partisë
evropaelire.org
A po bëhet taksa pengesë për anëtarësimin e Kosovës në organizata ndërkombëtare?
cna.al
FOTOT/ Mes britmave dhe lotëve/ Mblidhen familjarët e Kurtit, e vranë para shtëpisëPlas sherri në studio, Idrizi-deputetit socialist; 'Të shkarkova si
balkanweb.com
Kontrata e lobimit 600 mijë dollarë në Amerikë, Prokuroria thërret Lulzim Bashën dhe Arben Ristanin
newsbomb.al
Pasi e "rrëzoi" Ramën më 16 mars, opozita paralajmëron surpriza "1 milion dollarëshe" për të enjten
boldnews.al
Majlinda Bregu: Basha më doli shok i keq, ndërsa Ramën…
boldnews.al
Alfred Peza: Protesta, jo popullore por e organizuar nga aparatet politike
botasot.info
Denaj: Prioritet eksportet shqiptare drejt tregjeve të BE-së
kallxo.com
“Stadiumi Kombëtar i Kosovës do të jetë më i bukuri në Ballkan”
newsbomb.al
Balla nuk i ndahet Lulzim Bashës: I dha votat, se u nxorri djalin nga burgu
boldnews.al
Idrizi-Hysenit: Të kam pushuar nga puna, kam edhe e-mail e Ramës… | BoldNews.al
balkanweb.com
Dyshimet/ A u vra ish i përndjekuri për shkak të gjyqit në Gjermani të 'kasapit' të burgut të Qafë Barit? Komentet
newsbomb.al
Ahmetaj akuzon Metën: Është dygjuhësh dhe i dykuptimtë, i paqartë për sistemin. Fajson të gjitha palët
shqiptarja.com
TEC-i i Korçës, Klosi: Mosdhënia e lejes, revokim i përhershëm dhe i pakthyeshëm
alpenews.al
Marrëdhënia me liderin e PD-së/ Majlinda Bregu: Basha më doli shok i keq
shekulli.com.al
Ish-ushtari i UÇK-së përcolli djalin për Evropë, përmes një letre u dërgon një porosi krerëve të shtetit
epokaere.com
Halimi: Mustafa në hall të madh, s’e di kë ta mbështes për kryetar
botasot.info
Lokalet/ PS harton listën e 61 kandidatëve për kryebashkiakë, emrat që po diskutohen
botasot.info
Mediumi i famshëm NatGeo shkruan për Shqipërinë, e quan fqinje të bukur të Italisë
portalb.mk
“Fake News” në Shqipëri, u shtuan mbi 400 portale para zgjedhjeve
insajderi.com
“Më ndjekin makina me targa shqiptare”, ish-deputeti: Duan të më vrasin
koha.net
Turqia rrit me shpejtësi kultivimin e kësaj bime për të ndihmuar…
cna.al
Paralajmëron Spartak Ngjela: Nuk ka rënë bomba, por ja çfarë po bëjnë ndërkombëtarët
gazetainfokus.com
Halimi: LDK nuk po shkëputet nga miti i Ibrahim Rugovës
koha.net
Analistët në Beograd kundër diskutimit për territore: Do të pësonin më së shumti serbët - Kosova Info
insajderi.com
Daçiq: Socialistët nuk do t’i tradhtojnë serbët në Kosovë
DOSSIER/ Lidhja e çuditshme mes tritolit në shtyllat e tensionit dhe PD në opozitë – AlpeNews
balkanweb.com
Bashën e “tradhton” Gjermania, Schütz : Debati në Kuvend, qeveria legjitime!
Gazeta Telegraf 1h

Shkarkimet e drejtuesve të lartë të burgjeve mund t’i kushtojnë buxhetit të shtetit

Në konferencën e parë për shtyp, në fillim të tetorit, ministrja e re Drejtësisë Etilda Gjonaj njoftoi se kishte urdhëruar shkarkimin e 8 drejtorave të burgjeve në Rrogozhinë, Lushnjë, Peqin, Sarandë, Lezhë, Berat, Durrës, Lushnjë dhe Tepelenë. Gjonaj argumentoi se shkarkimet vinin si pasojë e cëni»»»

Gazeta Telegraf 1h

Basha e Berisha takime me deputetë gjermanë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe ish-kryeministri Sali Berisha kanë nisur takimet me deputetë gjermanë, me të cilët po diskutojnë për reformën në Drejtësi dhe finalizimin e saj. Këto takime janë bërë me ftesë të kryetarit të Parlamentit gjerman, Norbert Lammert dhe drejtuesve të lart»»»

Gazeta Telegraf 3h

Ngërçi politik/ Ambasadorja e BE: Politika të lejojë qytetarët të votojnë më 18 qershor

Gjatë një aktiviteti në Gjirokastër, ambasadorja e BE- së Shqipëri ka komentuar aktualitetin politik në vend dhe tërheqjen e kandidatit të Kavajës nga kryeministri Edi Rama. Vlahutin thotë se shpreson që politika të lejojë qytetarët të votojnë më 18 qershor dhe se gjithçka që BE bën është në favor »»»

Ina-online 3h

Protestuesit serbë dridhin Beogradin, vazhdojnë të kërkojnë rrëzimin e Vuçiqit (Video)

19/03/2019 0 Protestuesit ne Serbi po vazhdojnë marshin protestues nëpër rrugët kryesore të Beogradit. Para mesditës ata u mblodhën para Presidencës derisa pritej që presidenti Aleksandar Vuçiq, t’i drejtohet kombit. Derisa jashtë protestohej, presidenti Vuçiq brenda ndërtesës së Presidencës tha se»»»

ina-online.net
Gazeta Telegraf 4h

Berisha: Kompanisë çeke iu falën 800 mln euro

Seanca e sotme plenare është fokusuar tek çështja CEZ. Ish-kryeministri Sali Berisha ka thënë se kjo është një super-aferë korruptive, madje më e tmerrshmja që mund të ndodhë. Sipas Berishës, është i domosdoshëm hetimi ndërkombëtar. Berisha nënvizoi se sipas disa dokumentave të pakundërshtueshme CE»»»

Panorama 5h

PAPARACI/ Lefter Maliqi, në takim bilateral me Bled Çuçin para Parlamentit

Lefter Maqili është demokrati i konvertuar në socialist, që në zgjedhjet parlamentare të vitit 2017. Asokohe, ai bëri publike pakënaqësinë e tij ndaj kryetarit Lulzim Basha, i cili nuk e kishte pozicionuar aty ku ai e meritonte në lista dhe, për pasojë, Maliqi nuk u bë deputet. Në atë kohë, ai kalo»»»

RTV Oranews 5h

Hazizaj: Përdorimi i forcës, Rama s'ka ndryshuar nga Berisha

Për avokatin Sokol Hazizaj, Rama dhe Berisha nuk kanë ndryshim nga njëri - tjetri. Hazizaj: Ne jetojmë në një precedent të gabuar ku ka treguar që përdorimi i forcës dhe përdorimi i turmave, mitingjeve, vrasjeve ka sjellë në pushtet. Që nga 1996 e më pas mua më ngrin gjaku dhe them pas çdo mitingu »»»

JavaNews 5h

Reagimi/Shkëlzen Berisha: Nuk janë zbardhur ende bisedat e mia me Delijorgjin!

Shkëlzen Berisha ka reaguar sërish ne nje replike me nje portal për gjyqin e humbur në SHBA, të cilin tani po përpiqet ta shesë si një fitore. Por, nuk është çështja këtu. Shkëlzen Berisha ndër të tjera, përmend edhe bisedat e famshme telefonike (duke mos përmendur emrin e Delijorgjit), të bëra par»»»

Gazeta 55 5h

E sigurtë, nuk ka zgjedhje vendore me 30 qershor!

PS-ja po bën propogandë të madhe se sikur po zgjedh kandidatët për zgjedhjet vendore per datën 30 qershor. Edhe OSBE pëllet partive që të marrin pjesë, ndërkohë që e di mjaft se opozita nuk do të futet në këto zgjedhje. Bile ka informacione se nëse Rama nuk dorëhiqet deri në këtë datë, atëhere 30 q»»»

Kohajone 5h

6-vjetori i peticionit për Rrugën e Arbërit, firmoset nga 17,000 përkrahës

Nga Grupi i Lobimit Sot, gjashtë vite më parë, filloi peticioni online për Rrugën e Arbërit. Siç kemi bërë gjithmonë, edhe tani kur situata politike në Shqipëri fatkeqësisht është përkeqësuar, ne vazhdojmë të ndjekim ecurinë e punimeve të rrugës plotësisht larg çdo ndikimi partiak. Gjatë 6 viteve t»»»

Aktuale 5h

Osmani dhe Dimitrov: Presim vendim për negociata me BE-në në qershor

Ministri për punë të jashtme, Nikolla Dimitrov dhe zëvendëskryetari i Qeverisë për çështje evropiane, Bujar Osmani, në kuadër të vizitës në Bruksel morën pjesë në mëngjes pune me ministrat për punë të jashtme të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, nën organizimin e Greqisë dhe Rumanisë. Në mëngj»»»

aktuale.mk
Epoka e re 5h

Gashi: Presim SBASHK-un deri të shtunën, vendimi për zëvendësimin e orëve mbetet në fuqi

Këshilltari politik i Ministrit të Arsimit, Valmir Gashi ka thënë se Ligji i grevave nuk thotë se kompensimi i orëve është i ndaluar. Gashi ka thënë se vendimi i MASHT për zëvendësimin e orëve ka qenë në koordinim me drejtoritë komunale të arsimit. Ai ka thënë se Ministria e Arsimit dhe Drejtoritë »»»

epokaere.com
Bota Sot 5h

Majlinda Bregu: Basha më doli shok i keq, ndërsa Ramën…

Majlinda Bregu e ftuar këtë mbrëmje në emisionin “Në Kurthin e Piter Pan”, foli rreth marrëdhënieve me kryeministrin Edi Rama dhe kryedemokratin Lulzim Basha. Bregu u pyet nga fëmijët se cilin ka më shumë shok Bashën apo Ramën. Bregu u shpreh se Lulzim Basha i ka dalë shok i keq, kurse për Ramën aj»»»

botasot.info
Aktuale 5h

Cili lider ballkanas është më i popullarizuari në rrjetet sociale?

Rrjetet sociale tashmë po përdoren nga të gjithë. Politikanët po i shfrytëzojnë ato që të shprehin mendimet dhe të komunikojnë më shpejtë me qytetarët. Marrim shembull presidentin amerikan, Donald Trump i cili çdo deklaratë të tij e poston në Twitter pasi ka frikë se mund të jetë cak i fenomenit ‘F»»»

aktuale.mk
Lapsi Lajme 5h

Majlinda Bregu: Basha më doli shok i keq, ndërsa Ramën…

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Majlinda Bregu ka folur për raportet e saj me kreun e opozitës dhe shefin e qeverisë e ftuar në emisionin “Në Kurthin e Pitër Panit”, në Tv Klan. Ajo u pyet nga fëmijët se “cilin ka më shumë shok, Bashën apo Ramën”. Bregu fillimisht ka tentuar ti bëjë bisht pyet»»»

lapsi.al
Zeri 5h

MASHT-i ultimatum SBASHK-ut që deri të shtunën të reflektojë për orët e humbura

Gashi ka thënë se vendimi i MASHT për zëvendësimin e orëve ka qenë në koordinim me drejtoritë komunale të arsimit. Ai ka thënë se Ministria e Arsimit dhe Drejtoritë Komunale të Arsimit janë përgjegjëse për zhvillimin arsimit në Kosovë dhe sipas tij për këtë shkak nuk ka qenë e arsyeshme që në këto »»»

Balkanweb 5h

A do e pranonte Ramën për t’u rrëfyer? Flet Dom Gjergj Meta

TIRANE Ipeshkvi i Dioqezës së Rrëshenit, Dom Gjergj Meta ishte i ftuar këtë mbrëmje në emisionin “A-Show” në News 24. I pyetur nga Adi Krasta nëse do e kishte intriguar një kërkesë e kryeministrit Rama për t’u rrëfyer, për Dom Gjergj Metën ai si çdo katolik e ka këtë të drejtë. Kryeministrin e kemi»»»

balkanweb.com
TV Klan 5h

Kë ke më shumë shok, Lulin apo Ramën?

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit Rajonal të Bashkëpunimit (RCC), ish-ministrja e Integrimit nga radhët e PD-së, Majlinda Bregu, ishte e ftuar “Në Kurthin e Piter Pan”, në Tv Klan, mbrëmjen e së hënës, ku nuk u shpëtoi as pyetjeve lidhur me marrëdhënien e saj me kryeministrin Rama dhe liderin e»»»

tvklan.al
Sot 6h

'Ai nuk priti, na 'dogji' për 24 orë', ish ministrja zbulon a do të ketë dialog me Ramën

Ish-ministrja Klajda Gjosha u shpreh se vetëm zgjedhjet e parakohshme janë zgjidhja e vetme për daljen nga kriza, ndërsa shtoi se Rama mbylli rrugët për dialog, pasi dërgoi me shpejtësi kërkesat për djegien e mandateve në KQZ duke mos pritur afatin 30 ditë. "Unë nuk paragjykoj askënd që do të dojë »»»

sot.com.al
Gazeta - shqip 6h

Kriza politike/ Pse u ftua Nano në kongresin e PS sipas Taulant Ballës?

Më 23 mars, në Tiranë do të nisin punimet e Kongresit të Partisë Socialiste dhe nga ana e kryetarit Edi Rama është dërguar edhe një ftesë në drejtim të ish-kryeministrit të majtë Fatos Nanon. Kjo ftesë për Nanon vjen në një kohë të vështirë për vendin, pasi kriza politike ka pllakosur dhe është më »»»

TV Klan 6h

A dëshiron Majlinda Bregu të bëhet kryeministre?

Sapo u ngjit në skenën e “Në kuthin e Piter Pan”, në Tv Klan, zonja Majlinda Bregu iu përgjigj pyetjeve të Eno Bimblit. Ai donte të dinte nga politikanja nëse do të dëshironte që një ditë të bëhej kryeministre. Teksa tha se puna që bën aktualisht si Sekretare e Përgjithshme e Këshillit Rajonal të B»»»

tvklan.al
NOA 6h

Majlinda Bregu: Basha më doli shok i keq, ndërsa Ramën...

Majlinda Bregu e ftuar këtë mbrëmje në emisionin “Në Kurthin e Piter Pan”, foli rreth marrëdhënieve me kryeministrin Edi Rama dhe kryedemokratin Lulzim Basha. Bregu u pyet nga fëmijët se cilin ka më shumë shok Bashën apo Ramën. Bregu u shpreh se Lulzim Basha i ka dalë shok i keq, kurse për Ramën aj»»»

noa.al
Sot 6h

"Luli më doli shok i keq, kurse Rama… ", Majlinda Bregu zbulon marrëdhënien me kryeministrin dhe kryetarin e PD

Ish-ministrja e Integrimit dhe ish-deputetja e PD Majlinda Bregu e ftuar në emisionin “Në Kurthin e Pitër Panit”, foli rreth marrëdhënieve me Edi Ramën dhe Lulzim Bashën. Bregu u pyet nga fëmijët se cilin ka më shumë shok Bashën apo Ramën, Bregu fillimisht ka tentuar ti bej bisht pyetjes. Por pas k»»»

sot.com.al
Gazeta 55 6h

“Edi Rama me çrregullime të personalitetit”

Ish-deputetja Orjola Pampuri, një grua me një profil profesional si pedagoge, autore librash dhe përkthyese, ka dhënë një intervistë ndryshe për “My Living”. Pampuri, ka qenë e dyta në listën e Tiranës në Partinë Demokratike, direkt pas kreut të kësaj partie. “Kur futesh në politikë, sidomos kur nu»»»

Kohajone 6h

Cilët politikanë shqiptarë bëjnë “namin” në Facebook? (FOTO LAJM)

Rrjetet sociale tashmë prej kohësh janë bërë hapësira më e mirë për politikanët pasi kanë një komunikim të drejtpërdrejtë me audiencën pa pasur nevojën për të pasur ndërmjetësues. Rrjeti social që përdoret më shumë nga shqiptarët aktualisht është gjiganti Facebook ku ndodhet rreth 50% e popullsisë.»»»

Shqiptarja 6h

Dialog me Ramën? Gjosha: Ai nuk priti, na 'dogji' për 24 orë

Ish-ministrja Gjosha u shpreh se vetëm zgjedhjet e parakohshme janë zgjidhja e vetme për daljen nga kriza, ndërsa shtoi se Rama mbylli rrugët për dialog, pasi dërgoi me shpejtësi kërkesat për djegien e mandateve në KQZ duke mos pritur afatin 30 ditë."Unë nuk paragjykoj askënd që do të dojë të vijë »»»

shqiptarja.com
Panorama 6h

Majlinda Bregu flet për shoqërinë me kryeministrin dhe kryetarin e PD: Luli më doli shok i keq, kurse Ramën…

Ish-ministrja e Integrimit dhe ish-deputetja e PD Majlinda Bregu e ftuar në emisionin “Në Kurthin e Pitër Panit”, foli rreth marrëdhënieve me Edi Ramën dhe Lulzim Bashën. Bregu u pyet nga fëmijët se cilin ka më shumë shok Bashën apo Ramën, Bregu fillimisht ka tentuar ti bej bisht pyetjes. Por pas k»»»

Balkanweb 6h

Veliaj pasardhës i Ramës? Abilekaj: Ja çfarë përflitet

TIRANE Gazetari Enton Abilekaj i ftuar në emisonin ‘A-Show’ në News 24, komentoi zërat nëse kryebashkiaku Erion Veliaj mund të jetë pasardhës i kryeministrit Edi Rama. Sipas gazetarit Abilekaj të gjitha ‘zërat’ që nuk i shkojnë në vesh kryeministrit Rama dhe janë të paguximshme. Pra duhet të di çfa»»»

balkanweb.com
Gazeta 55 6h

Poezia që çmendi Ramën dhe solli shkarkimin e Dylgjerit

Dy javë pasi bëri një poezi e cila u kthye hit në rrjetet sociale për ministrin e deleguar, Gent Cakaj, shkarkohet nga detyra Ylli Dylgjeri. Dylgjeri, mbante postin e drejtorit tek Agjencia e Trajtimit të Koncesioneve dhe PPP në Ministrinë e Financave, por nga sot jo më. Pas një mbledhjeje të Komis»»»

Sot 6h

Shkëlzen Berisha bën ironi për gjyqin e humbur në SHBA, hedh akuza të forta ndaj Ballës

Shkëlzen Berisha ka reaguar sërish për gjyqin e humbur në SHBA, duke hedhur akuza mbi Taulant Ballën. Ai shprehet se Taulanti vendimin e gjykatës do ja ketë lexuar miku i tij i shtëpisë, trafikanti i drogës Edmond Bego. Statusi i Plotë i Berishës: Vesi del me shpirtin Me shume gjasa Tualetit vendim»»»

sot.com.al
Lapsi Lajme 6h

VIDEO/ Shikoni sa roje ka marrë me vete Veliaj një ditë pasi e qëlluan me bojë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka shtuar masat e sigurisë pas asaj që i ndodhi ditën e diel kur një student tentoi ta qëllojë me bojë në hyrje të zyrës së tij. Një ditë më pas ai është parë me forca të shtuara që e rrethonin në një aktivitet së bashku me ministrin e Diasporës, Pandeli »»»

lapsi.al
Gazeta - shqip 6h

Paralajmërohet bllokimi i përhershëm i rrugës te “Astiri”, Balliu: Koha që…

Ashtu siç kanë bërë në mbi 4 muaj, banorët e “Astirit” kanë dalë sërish sot në protestë, duke bllokuar aksin që të çon nga Pallati me Shigjeta drejt sheshit “Shqiponja” në shenjë revolte kundër projektit të mbetur pezull për ndërtimin e “Unazës së Madhe” të Tiranës. Por ndryshe nga herët e tjera, b»»»

Lajmifundit 6h

Jul Deda sulmon Ramën: Diktatori e ka privatizuar shtetin,të heq nga puna...

Aktori i njohur i humorit Julian Deda, ka reaguar ashpër lidhur me shkarkimin nga posti i drejtorit në Agjencinë e Trajtimit të Koncensioneve dhe PPP-ve të Ylli Dylgjerit. Duke ironizuar heqjen nga puna, Deda shkruan se një gjest i tillë është diktatorial. Postimi i plotë i Julian Dedës: Oh me ne f»»»

lajmifundit.al
Opozita 6h

Zgjedhjet lokale, kandidatët socialistë që dihen deri tani

Të shtunën e 23 Marsit socialistët do të mbledhin Kongresin. Kryesia e PS e mbledhur nga kryeministri Edi Rama këtë të hënë ka miratuar axhendën e Kongresit që është konceptuar si i ndarë në 3 sesione. Ka mundësi që në këtë Kongres, ku çdo bashki do të përfaqësohet me 700 deri në 1000 delegatë dhe »»»

opozita.com
Gazeta Telegraf 7h

Vasili shpërthen në akuza për Ramën: Hipokrit, hyzmeqar i krimit, sharlatan e i shkretuar nga morali

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka shpërthyer në akuza e fyerje ndaj kryeministrit Edi Rama. Pas seancës së djeshme kur maxhoranca votoi kundër arrestimit të ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri dhe ‘përplasjes’ së Ramës me gazetarët, Vasuili thotë se krimi fitoi kryeministrin»»»

Gazeta - shqip 7h

Shpërthimi i shtyllës, MIE & MB: Sulm terrorist! Balla: Me urdhër nga Basha-Berisha!

Shpërthimi me tritol i një prej këmbëve të një shtylle dyfishe të tensionit të lartë (400 KË), e linjave Tiranë–Podgoricë dhe Tiranë-Prizren në Thumanë të Fushë-Krujës ka mjaftuar sot që kriza politike të thellohet edhe më tepër, e palët të kenë motiv për t’u përplasur me deklarata në distancë. Ish»»»

Lajmifundit 7h

Shikoni se si ruhet Veliaj sot pasi tentuan ta qëllonin me bojë (VIDEO)

Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj i ka shtuar masat vetjake të sigurisë pas asaj që i ndodhi ditën e djeshme, kur një student tentoi ta qëllojë me bojë. Ai ka qenë i pranishëm sot në një aktivitet së bashku me ministrin e Diasporës Pandeli Majko, kur policia bashkiake, ajo e shtetit, por edhe civilë»»»

lajmifundit.al
Bota Sot 7h

Ftesa për Fatos Nanon në Kongresin e PS-së, zbulohen detaje

Kryetari i Grupit të PS-së, Taulant Balla foli për vendimet që mori Kryesia socialiste sot, por edhe ftesën për Fatos Nanon në punimet e kongresit në 23 mars. “Kryesia e PS është institucion që mblidhet cdo javë dhe natyrshëm në prag të kongresit kemi miratuar axhendën e punës që i kushtohet zgjedh»»»

botasot.info
Bota Sot 7h

Luan Rama: Një përpjekje për t’a mirëkuptuar ambasadoren e Gjermanisë në Tiranë dhe, edhe një pyetje për të…

Ambasadorja e Gjermanisë në Tiranë, Suzanne Schützu shpreh sot se respekton vendimin e secilit deputet për të pranuar apo për të mos pranuar mandatin në Parlament, por shtoi se “ se në demokraci parlamenti është vendi kryesor për zhvillimin e debatit politik mes partive politike. Qeveria Federale d»»»

botasot.info
Gazeta 55 7h

Berisha publikon videon/ Ja si ruhet Veliaj pasi tentuan ta qëllonin me bojë

Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj i ka shtuar masat vetjake të sigurisë pas asaj që i ndodhi ditën e djeshme, kur një student tentoi ta qëllojë me bojë. Ditën e sotme, Veliaj ka shtuar forcat e policisë përreth vetes, duke krijuar një perimetër tw zgjeruar sigurie, me qëllim që të mos e godasë asnjë»»»

Gazetatema 7h

Shkëlzen Berisha reagon sërish: Bisedat e mia me Delijorgjin s’përbëjnë provë, pasi nuk është zbardhur përmbatja (këtë kërkojmë dhe ne nga gjykata)

Shkëlzen Berisha ka reaguar sërish për gjyqin e humbur në SHBA, të cilin tani po përpiqet ta shesë si një fitore. Ai ka bërë një replikë me Lapsi.al, që natyrisht ia ka botuar direkt, nën “kërcënimin” e Zenit se e dontë online replikën e tij, pas një shkrimi që kishte bërë Lapsi. Por, nuk është çës»»»

Opozita 7h

Edhe Gjermania, si SHBA dhe BE: Qeveria aktuale legjitime, mbështesim reformat

Pas Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimit Europian edhe Gjermania mbështet qeverinë Rama duke e cilësuar si legjitime, ndërsa është e ashpër me opozitën shqiptare. Përmes një deklarate, ambasadorja gjermane në Tiranë, Schütz deklaron se ‘qeveria Federale do të vazhdojë të bashkëpunojë edh»»»

opozita.com
Sot 7h

"Kriza politike do të shuhet dhe kurbani do të jetë LSI-ja", Kreshnik Spahiu tregon kush është 'treni i fundit' i opozitës

Ish-aleati i së djathtës në zgjedhjet e vitit 2017, Kreshnik Spahiu ka folur sërish për krizën politike në vend pas largimit të opozitës nga Kuvendi. Ai gjithashtu ka dhënë edhe një përcaktim se kur mund të shuhet kjo krizë politike mes partive kryesore. Ish-kreu i AK-së thotë se kriza politike do »»»

sot.com.al
Lapsi Lajme 7h

Gjyqi në SHBA, Shkëlzen Berisha replikon me lapsi.alE vërteta e procesit të Shkëlzen Berishës në Florida

Prej disa ditësh në media qarkullon lajmi se Shkëlzen Berisha, djali i ish-kryeministrit Sali Berisha ka humbur një gjyq në Shtetet e Bashkuara të Amerikës me autorit e librit “Armët dhe çunat” të Guy Lawson. Lapsi.al i bëri një raportim këtë të hënë për këtë çështje që riktheu edhe një herë histor»»»

lapsi.al
Shqiptarja 7h

Lidhja e çuditshme mes tritolit në shtyllat e tensionit dhe PD-së në opozitë

Dy vite më parë, ish-drejtori i Shërbimit Informativ Kombëtar për periudhën 1997-2002, Fatos Klosi deklaronte se në kohën e tij i vinin raportime të shpeshta mbi shpërthime të shtyllave të tensionit të organizuara me dijeninë e Partisë Demokratike. Kohët kanë kaluar, por historia duket se po përsër»»»

shqiptarja.com
Gazeta 55 7h

Një përpjekje për t’a mirëkuptuar ambasadoren e Gjermanisë në Tiranë, dhe një pyetje për të...

Nga Luan Rama/ E lexova me vëmendje deklaratën e ambasadores së Republikës Federale të Gjermanisë në Tiranë, të publikuar gati dy orë më parë. E madje, edhe e rilexova, për t’a motivuar më shumë veten drejt vullnetit të mirë jo vetëm për t’a mirëkuptuar atë, por, edhe për t’i dhënë vetes një mundës»»»

Sot 7h

Sekretari ligjor i PD-së tregon lëvizjen e Policisë me të riun që u 'sakatua' në bodrumin e bashkisë

Sekretari për çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata, ka komentuar rrahjen që iu bë ditën e djeshme një studenti në bodrumet e Bashkisë së Tiranës nga Policia. Sopa tij studenti që tentoi të qëllonte me bojë Kryetarin e Bashkisë Erion Veliaj është rrahur nga bodigardët dhe policët, ë»»»

sot.com.al
Sot 7h

Rama i del kundër ambasadores gjermane: Nuk mund të jem dakord me këtë përcaktim të zonjës

Ish-deputeti i LSI-së, Luan Rama ka replikuar me ambasadoren e Gjermanisë në Tiranë, Susanne Schutz që deklaroi se përshëndet përparimin e reformes në drejtesi dhe se pret të rritet lufta ndaj korrupsionit. Në një status në ‘Facebook’, Rama shtron edhe një pyetje për ambasadoren, e cila është” A mu»»»

sot.com.al
Gazetatema 7h

LSI i përgjigjet ambasadores gjermane: Jemi në Shqipëri, se po të ishim në Gjermani, do të flisnin ndryshe

LSI i është përgjigjur ambasadores gjermanë në Tiranë, e cila tha se në Shqipëri qeveria është legjitime dhe gjithë betejat politike bëhen në Kuvend, jo në rrugë. Ish-deputeti Luan Rama, thotë në emër të LSI-së, se në Shqipëri nuk ka demokraci, pas nuk funksionojnë Gjykata e Lartë dhe ajo Kushtetue»»»

Gazeta Telegraf 7h

Thirrja e Berishës: Qytetarë të Tiranës hapni dyert. Më 13 maj vërshon Shqipëria

Ish kryeministri Sali Berisha i bën thirrje qytetarëve të Tiranës të hapin dyert të rinjve të cilët do të vijnë në kryeqytet për të protestuar të shtunën e 13 majit. Nga çadra e protestës Berisha tha: Qytetarët e Tiranës t’i hapin dyer të rinvje që do të vijnë. Edi Rama është i tmerruar ka urdhërua»»»