shqiptarja.com
Delegacioni gjerman në Tiranë:Të verifikohen zgjedhjet e kaluara
mia.mk
Në garën për kryetar komune të Dibrës janë regjistruar dy kandidatë
klankosova.tv
Dallimi i 1989 e 2019 në Kosovë e Serbi, sipas Kurtit
boldnews.al
Ministrja Gjonaj: Ne morëm përsipër të pastrojmë “Pallatin e Drejtësisë”
boldnews.al
Kongres në shtetrrethimKorrupsioni, kryefjala e çdo raporti a pyetësori për Shqipërinë Komentet
indeksonline.net
NESËR KONGRESI I PS: ERION VELIAJ KONFIRMOHET PËR TIRANËN, DO JETË DHE FATOS NANO
tetovasot.com
Ja pse qeveria e LSDM-së është kundër masave të natalitetit
newsbomb.al
Ndjek ‘live’ Kongresin e PS, ish-deputeti habit me deklaratën e tij: Kanë veshur Braçen si Lej Feni, një grup fakirësh
ekonomiaonline.com
Haradinaj për ‘Der Spiegel’: Kosova duhet të mësojë të mbrohet vet
botasot.info
Nis kongresi i PS-së, Rama dhe Veliaj me atlete
botasot.info
KSHZ-ja paralajmëron kandidatët për kryetar shteti të Maqedonisë së Veriut që të respektojnë Ligjin për zgjedhje
newsbomb.al
Sot Kongresi i socialistëve, ku do zgjidhen kandidatët për zgjedhjet e qershorit
BERZH jep 1.1 mld euro për investime në 6 vendet e Ballkanit Perëndimor për 2019
boldnews.al
Kongresi i PS, reagon Shehaj: Sot është festa e hajdutëve
indeksonline.net
Haradinaj: Kur kërkova përfshirjen e SHBA në dialogun me Serbinë, Mogherini u tensionua, për pak doli nga zyra
lajmi.net
Zgjedhjet lokale, mblidhet kongresi i PS-së. Zbardhet axhenda e punimeve
syri.net
Një nga ikonat historike të PS/ Dade: Rama të largohet, i korruptuar dhe i kapur
boldnews.al
“Ja pse u fsheh Rama 4 ditë në Paris dhe Berlin, kë takoi?”
gazetablic.com
Ky është plani special i Trumpit për Kosovën
opozita.com
Disfata e ISIS, humb edhe territorin e fundit
shqiptarja.com
Gazetari amerikan: S’kam marrë asnjë email nga Shkëlzen Berisha, s'ia paraqiti Gjykatës
lapsi.al
Vrasja e avokatit Gurra, Dhoma e Avokatëve Elbasan ndërpret shërbimet për tre ditë
balkanweb.com
“Epoka e diamanteve” në Shqipëri, rritet kërkesa për bizhu luksi
epokaere.com
Haliti: Dekada e re po merr formë edhe në Pejë
shqiptarja.com
Atentati ndaj avokatit të Shullazit, hetues nga Tirana për kapjen e autorëve
sot.com.al
Manjani-Ramës: Nuk të themi dot ”të shkuara”
lajmifundit.al
Në kafe me dy miq, zbulohet kush e shoqëronte avokatin para ekzekutimit
cna.al
Opsionet e reja për Brexit-in
30 qershori, si kufiri mes të shkuarës dhe të ardhmes!
cna.al
Çili le Lulin me “gisht në gojë”/ Kërcen tek Veliaj
shqiptarja.com
Lobimi/ Refuzoi dëshminë për letërporosinë amerikane, Basha mund të shoqërohet forcërisht?
syri.net
Kukësi po zbrazet nga emigracioni/ Kreu i Bashkisë, Shehu jep shifrat e trishta të varfërisë
balkanweb.com
“Kur nuk kisha bukë u jepja vetëm ujë”, nëna nga Fieri mes lotësh bën apelin therës
ekonomiaonline.com
Dy dekada nga bombardimet e shpëtimit
botasot.info
PS mbledh sot Kongresin, ja axhenda e punimeve. Programi në 3 seanca
shqiptarja.com
PS mbledh sot Kongresin, çel fushatën për zgjedhjet e 30 qershorit
exit.al
Luks dhe korrupsion: spektakli gjysmë milionë euro për prezantimin e rikandidimit të Veliajt
botasot.info
Bushati emëroi konsull të Shqipërisë mashtruesin indian
klankosova.tv
Italia shtron tapetin e kuq për të pritur presidentin kinez Xi Jinping
gazetaexpress.com
Pompeo: Zoti e ka dërguar Trumpin për të shpëtuar Izraelin nga Irani
tesheshi.com
Lë punën si pornostare, kandidon për kryebashkiake (Foto)
epokaere.com
SHBA drejt njohjes së sovranitetin izraelit mbi Lartësitë Golan
Monitor Albania 13h

Kroaci, ndryshimeve klimatike nuk u kushtohet vëmendja e duhur

Në korrik 2018, Rrjeti Europian i Gazetarisë së të Dhënave (EDJNet), një konsorcium i mediave nga e gjithë Europa, midis të cilave H-Alter dhe OBC Transeuropa, nisën një hetim në shkallë të gjerë, që mbulon 558 qytete europiane dhe fokusohet në qëndrimet e banorëve vendas të këtyre qyteteve ndaj nd»»»

Kallxo 14h

VIDEO – Ekzaminimet e kamionit që shkaktoi aksidentin në Gjilan

Kanë kaluar më shumë se dy javë nga aksidenti i tmerrshëm që i mori jetën një qytetari të Gjilanit, dhe ekzaminimet rreth gjendjes teknike të automjetit që e shkaktoi këtë aksident nuk janë kryer ende. Më 7 mars, një kamion i një kompanie kosovare të prodhimit të ujit shkaktoi një aksident të rëndë»»»

kallxo.com
RTV 21 15h

Biznesi i seksit prapa masazheve të kryeqytetit

Rrëfimi i një masazhereje Loading... Rrëfimi i një masazhereje Ora ka kaluar mesnatën, por kjo është koha kur e përfundon orarin e punës Egzona*. Ajo bën punën e masazheres në njërin prej lokaleve të këtij lloji në Prishtinë. Egzona, 24 vjeçare, nuk e kishte menduar në të kaluarën se ndonjëherë do »»»

Tetova Sot 16h

Në UT u organizua punëtori kushtuar 22 Marsit – Ditës Botërore të Ujit (FOTO)

Profesorët dhe studentët e Fakultetit të Shkencave Matematike – Natyrore të Universitetit të Tetovës sot organizuan punëtori për shënimin e Ditës Botërore të Ujit. Me moton “Ujë për të gjithë” ata përcollën mesazhe deri tek e gjithë popullata që t’i kushtojnë sa më shumë rëndësi ujit, ngase jo rast»»»

tetovasot.com
Lajmifundit 16h

Gazetarja publikon pamjet, si u përgjua me Babalen: Çuna mos…

Gazetarja e njohur, Anila Hoxha e cila realizoi intervistën me Babalen, ka shp[ërndarë një video në rrjetet sociale përkrah të cilës shkruan se gjatë kohës që përpiqej për ta bindur këtë të fundit ajo është përgjuar, duke argumentuar se ishtë shumë e qartë se ata nuk ishin vetëm, pasi dyshonte se n»»»

lajmifundit.al
Bota Sot 22h

Shabani apel qytetarëve: Mbetjet ndërtimore të mos hidhen në kontejnerë!

Maqedonia Ekipet e Higjienës Komunale ishin të detyruar me dorë ta nxjerrin mbetjen ndërtimore nga kontejnerët, që të mund ta ngarkojnë dhe transportojnë me automjete të përshtatshme. Gjatë ditëve që kaluan, në komunën e Çairit, Eko-Patrulla e NP “Higjiena komunale”-Shkup regjistroi sasi të madhe t»»»

botasot.info
Lajmpress 22h

Shabani apel qytetarëve: Mbetjet ndërtimore të mos hidhen në kontejnerë!

Gjatë ditëve që kaluan, në komunën e Çairit, Eko-Patrulla e NP “Higjiena komunale”-Shkup regjistroi sasi të madhe të mbetjes nga ndërtimtaria e hedhur në mënyrë të parregullt në kontejnerët e vendosur në rrugën Bllagoja Paroviq. Ekipet e Higjienës Komunale ishin të detyruar me dorë ta nxjerrin mbet»»»

lajmpress.com
Alsat-M 22h

Shabani apel qytetarëve: Mbetjet ndërtimore të mos hidhen në kontejnerë!

Gjatë ditëve që kaluan, në komunën e Çairit, Eko-Patrulla e NP “Higjiena komunale”-Shkup regjistroi sasi të madhe të mbetjes nga ndërtimtaria e hedhur në mënyrë të parregullt në kontejnerët e vendosur në rrugën Bllagoja Paroviq. Ekipet e Higjienës Komunale ishin të detyruar me dorë ta nxjerrin mbet»»»

alsat-m.tv
Koha 22.03. 09:37

Shkolla e mjekësisë në Prizren do të shndërrohet në ndërtesë ekologjike

Shkolla e mesme e mjekësisë “Luciano Motroni” në Prizren pritet që të shndërrohet në ndërtesë ekologjike. Ky institucion arsimor është zgjedhur përfitues në kuadër të projektit “Eko Shkolla”, që zbatohet nga OJQ “Ec Ma Ndryshe”, shkruan sot “Koha Ditore”. Valon Xhabali nga “Ec Ma Ndryshe”, të enjte»»»

koha.net
Mapo 22.03. 09:20

Në maternitete analiza falas për hetimin e Sindromës Down

Laboratori i gjenetikës në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë” është i vetmi laborator publik që do të kryejë analizat e diagnozës prenatale Analiza e ADN dhe një seri analizash për zbulimin e diagnozave paralindjes, tashmë do të ofrohen falas në strukturat publike. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mb»»»

gazetamapo.al
Scan - tv 22.03. 00:00

Treasury bonds – Interest drops at 1.12%, the lowest level ever

The decline in treasury bonds interests has touched a new record this week. According to the Bank of Albania, the average weighted interest rate for 12-month bonds fell to 1.12%, the lowest ever recorded. The demand of investors to buy bonds this time was even higher than the ALL 9 billion offered »»»

Bota Sot 21.03. 16:24

Mesazh për barazi dhe mundësi

21 marsi është Dita Botërore e Njerëzve me Sindromën Down. Çdo ditë të vitit ata luftojnë për të drejta të barabarta dhe mundësinë për të dhënë kontributin e tyre në shoqërinë. Për të ndërgjegjësuar në këtë qëllim, fëmijët e Elbasanit kishin edhe mbështetjen e rrjetit të Supermarketeve Big Market. »»»

botasot.info
RTV Oranews 21.03. 16:24

Mesazh për barazi dhe mundësi

21 marsi është Dita Botërore e Njerëzve me Sindromën Down. Çdo ditë të vitit ata luftojnë për të drejta të barabarta dhe mundësinë për të dhënë kontributin e tyre në shoqërinë. Për të ndërgjegjësuar në këtë qëllim, fëmijët e Elbasanit kishin edhe mbështetjen e rrjetit të Supermarketeve Big Market. »»»

MIA - Makedonska Informativna Agencija 21.03. 15:46

Në Gostivar shënohet Dita e ekologjisë

Nën moton "Shkolla ime shembull për qytet ekologjik" me shumë aktivitete në Gostivar u shënua 21 marsi, Dita botërore e ekologjisë. Nën moton “Shkolla ime shembull për qytet ekologjik” me shumë aktivitete në Gostivar u shënua 21 marsi, Dita botërore e ekologjisë. Me rastin e Ditës botërore të ekolo»»»

mia.mk
Klan Kosova 21.03. 15:33

Në Prizren përzgjidhet shkolla që do të shndërrohet në ndërtesë ekologjike

EC Ma Ndryshe ka nisur zbatimin e projektit “EKO Shkolla”, në kuadër të të cilit kishte hapur thirrjen për përzgjedhjen e një shkolle të mesme publike të qytetit të Prizrenit, e cila do të përfitojë nga programi afatgjatë për edukim mjedisor dhe efiçiencë të energjisë. Të drejtë për të qenë pjesë e»»»

klankosova.tv
Scan - tv 21.03. 00:00

Bank accounts with no costs – Albania will adopt the European Union directive

Soon, Albania will adopt the European Union directive, which enables all age-old citizens a bank account at no cost or at a symbolic cost. In an interview for TV Scan, Ledia Bregu, the Director of the Payments, Accounting and Finance Department at the Bank of Albania, says that by 2020, work will b»»»

Gazeta Telegraf 20.03. 00:43

Ahmet Mehmet:“Shifrat zyrtare të ndotjes nga këto subjekte manipulohen”

Intervistë/ Ahmet Mehmeti flet për ndotjen nga operatorët KURUM dhe ACR që operojnë në Elbasan Inspektimi i kompanisë industriale turke “KURUM”, nga ana e ISHP-së, vërtetoi dhe një herë që ndotja që shkakton ky subjekt për qytetarët e Elbasanit është në parametra shumë më të larta se norma e BE-së.»»»

Aktuale 19.03. 23:59

Meghan thyen traditën mbretërore në përzgjedhjen e karrocës së fëmijës

Duket sikur Duka dhe Dukesha e Sussexit mund të kenë zgjedhur karrocën e fëmijës së tyre. Por kjo zgjedhje duket se nuk është në përputhje me traditën mbretërore. Një makinë shpërndarëse nga marka “iCandy” u zbulua se ka hyrë në shtëpinë e çiftit mbretëror javën e kaluar duke u lënë hapësirë spekul»»»

aktuale.mk
Bota Sot 19.03. 21:31

Mjekët heqin dorë nga ryshfeti, vetëm kur marrin vesh se qytetari njoftoi Fiks Fare

Shefi i repartit të Obsetrik- Gjinekologjisë pranë Sherbimit Spitalor Pogradec Refki Pere, kërkon ryshfet për një operacion me anë një infermiere. Rasti u bë publik nga Fiks Fare pasi Zaim Bakolli u drejtua emisionit se për lindjen e gruas së tij dhe një operacion që do të kryhej për mos të bërë më»»»

botasot.info
Top Channel 19.03. 20:51

Mjekët heqin dorë nga ryshfeti, vetëm kur marrin vesh se qytetari njoftoi Fiks Fare

Shefi i repartit të Obsetrik- Gjinekologjisë pranë Sherbimit Spitalor Pogradec Refki Pere, kërkon ryshfet për një operacion me anë një infermiere. Rasti u bë publik nga Fiks Fare pasi Zaim Bakolli u drejtua emisionit se për lindjen e gruas së tij dhe një operacion që do të kryhej për mos të bërë më»»»

Lapsi Lajme 19.03. 15:30

“Zoti veproi sipas vullnetit të tij”, Vjollca Arapi flet për vrasjen e Jurgen Kurtit

Vjollca Arapi, bashkëshortja e Agim Arapit i cili u vra në vitin 2017 dhe ku dyshohej se pas kësaj ngjarje ishte Jurgen Kurti, menaxheri i Vip-ave i ekzekutuar mbrëmjen e djeshëm ka dëshmuar sot në Polici. Vjollca Arapi ka deklaruar për “Panorama” se ajo dhe familja e saj nuk kanë lidhje me vrasjen»»»

lapsi.al
Albeu 19.03. 15:14

Shpallet tenderi për autobusët në Shkup

Ndërmarrja e Transportit Publik – Shkup do të furnizohet me 30 deri 40 autobusë të ri për përmirësimin e kushteve të transportit publik të qytetit. Në ueb faqen e Bankës Evropiane për Rinovim dhe Zhvillim është publikuar tenderi ndërkombëtar për furnizim të autobusëve. Siç informojnë nga Ndërmarrja»»»

MIA - Makedonska Informativna Agencija 19.03. 14:45

Објавен меѓународен тендер за набавка на нископодни екоавтобуси

Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ денеска соопшти дека е објавен меѓународниот тендер за