koha.mk
Meta bën shqiponjën në Mexhitli të Manastirit: S’do jeni kurrë vetëm! (Foto)
koha.net
Skënderbeu-figura më e madhe në historinë e popullit shqiptar
telegrafi.com
Integrimi dhe refugjatët, Austria mbledh kryeministrat e Ballkanit
alsat-m.tv
Haradinaj dhe kryeministrja serbe në një takim të përbashkët në VjenëTemat:
gazetaexpress.com
Kosova e Serbia akuzojnë njëra-tjetrën për moszbatim të marrëveshjeve
24-ore.com
Macron, në Berlin: Europa të bashkohet për të parandaluar kaosin global
24-ore.com
Pse Skënderbeu është luftëtar dhe gardian i qytetërimit europian
ekonomiaonline.com
Serbia kërkon ndihmë nga KFOR-i, kërkon që të dalë kundër krijimit të Ushtrisë
telegrafi.com
VestiU ponedeljak u Skupštini obeležava se Međunarodni dan Konvencije G a dečja prava
koha.net
Ministria e Mjedisit, e vendosur ta bëjë në Fushë-Kosovë deponinë e materialeve të rrezikshme
indeksonline.net
Limaj takon të rinjtë në Shtime dhe Lipjan - Arbresh.info
sot.com.al
”Mora vesh që ka ndodhur hataja”, Anila tregon telefonatën me të atin
tetovasot.com
Prishtina gdhiu e zbardhur nga bora e parë
lapsi.al
Durrës, dyshohet se i është vendosur eksploziv Drejtorit të Hekurudhave (VIDEO) - Shqiptarja.com
cna.al
Moti i keq, ARRSH raporton për gjendjen e rrugëve
alpenews.al
Vettingu/ Komisioni i Venecias ‘zbarkon’ në Tiranë. Cfarë pritet të ndodhe???
tesheshi.com
Lobimi i fundit për Interpol
alpenews.al
Lista e plotë/ Këshilli i Emërimeve në Drejtësi, zbardhen emrat, Arta Marku e para në listën e prokurorëve
insajderi.com
Paralajmëron eksperti amerikan: Ndarja e Kosovës, pjesë e planit strategjik të Putinit
indeksonline.net
Mustafa Nano: I qëndroj asaj që nëna e Skënderbeut ka qenë me origjinë serbe
syri.net
Eksperti amerikan: Ndarja e Kosovës, pjesë e planit strategjik të Putinit
botasot.info
Vettingu, vonesa e zvarritje për krijimin e KLGJ-së dhe KLP-së
kallxo.com
Inagurohet sot impianti për trajtimin e ujërave të zeza në vise rurale
telegrafi.com
Veliaj ndez dritat e Vitit të Ri, fut në errësirë qytetarët e Tiranës (VIDEO)
alpenews.al
Shqipëria me karburantin më të shtrenjtë në Europë, në raport me të ardhurat për frymë
telegrafi.com
Moti në Shqipëri me vranësira mesatare
koha.net
Sërish kërkohet shkarkimi i Shpend Maxhunit
gazetaexpress.com
Takimet politike dhe sociale që mbahen sot në Kosovë
balkanweb.com
Kryeministri Rama: Çel ekspozitë në Rostok të Gjermanisë. Media vendase e vlerëson, duke e cilësuar “Hapësirë magjike”
syri.net
Denoncimi/ Vrasjet në Shqipëri, meritë e pushtetarëve të PS-së
alsat-m.tv
CEFTA, peng i mosmarrëveshjeve Kosovë, Bosnje e Serbi
tvklan.al
Protestuesit e PD sulmojnë banorin e zonës që kërkoi të mos bllokohej rruga
boldnews.al
Gruevski ka ikur nga Hungaria në Rusi?
indeksonline.net
Veseli pret në takim ministrat Hamza, Tahiri dhe kryeshefin e AKK-së
boldnews.al
Prof. Dr. Kastriot Islami : Kryeministri po teston rrugët e arratisjes e të një vend-azili të sigurt
albpress.org
Ironia e Ramës, publikon foton e Bashës në 2031
koha.net
Trump nuk do ta dëgjojë incizimin e vrasjes së gazetarit saudit
sot.com.al
Tatimet forcojnë kontrollet/ Gjoba dhe bllokime biznesesh
syri.net
'Dosja 339'/Opozita dhe në fundjavë nuk i ndahet Dakos
gazetablic.com
Haxhiu: Vetëvendosje nuk do t’i çojë lule te varri i Rugovës
botasot.info
Mbrojtja nga përmbytjet, ndërtohen 5 argjinatura në Mifol
botasot.info
Një flamur për çdo shtëpi, nisma e bashkisë në prag të festave të nëntorit
indeksonline.net
Sot mblidhet Kryesia e Kuvendit, pritet të caktohet vazhdimi i seancës së jashtëzakonshme
cna.al
Tri rastet kur Ilir Meta tallet me Lulzim Bashën
telegrafi.com
Veliaj në sheshin “Italia”: Ishte hapësirë e rrënuar, tani parking në dispozicion të qytetarëve
gazetaexpress.com
Dëmtimi i rrugës antike nga punimet e HEC-it, u fshi me një të rënë lapsi
tesheshi.com
Bushati për BBC-në: Kriza e emigrimit kërkon përgjigje europiane
syri.net
Xhindi: Vendimi i Ramës për bllokimin e shtatores së Ibrahim Rugovës, i turpshëm
alpenews.al
Balla sqaron publikun: Me Tahirin po ndjekim të njëjtat procedura si me Bashën e Metën
shekulli.com.al
Macron: Evropa duhet të bashkohet për të parandaluar kaosin global
balkanweb.com
Reforma në administratë, bashkëpunim me universitetet dhe akademikët
botasot.info
Si po përdoren shqiptaret për prostitucion në botë, mediumi britanik publikon fakte tmerruese
syri.net
Trump refuzoj të dëgjonte incizimin e vrasjes së Khashoggit
kallxo.com
Vetëvendosje pranon për një koalicion parazgjedhor me LDK-në, me një kusht
koha.net
Misteri i vjedhjes së dhomës së dëshmive në Polici – sa kilogramë drogë u vodhën aty?
insajderi.com
Yjet shqiptare të muzikës, pjesë e koncertit për Skënderbeun në Vatikan
lapsi.al
Fotolajm/ Ironia e Ramës: Basha do jetë në opozitë edhe në vitin 2031 - Shqiptarja.com
evropaelire.org
Moszbatimi i marrëveshjeve, Kosovë-Serbi akuza të ndërsjellta
gazetaexpress.com
O’Connell me disa fjalë për punësimet politike në Kosovë
tesheshi.com
POP 5Arratisja e Nikola Gruevskit, një mal me të panjohuraLajme të tjeraTË FUNDIT
boldnews.al
Foto/ Rama ironi në rrjet, publikon Bashën me flokë të thinjura
alpenews.al
ARRSH bën pasqyrën e rrugëve në Shqipëri: Tregohuni të kujdesshëm, ka ngrica
syri.net
Media bullgare: Gruevski largohet nga Hungaria, dy shtet i kanë ofruar azil
tvklan.al
Borë e madhe në Korçë dhe Elbasan
koha.net
Haxhiu paralajmëron partitë tjera opozitare: Ne nuk mund të presim përjetësisht, do të organizojmë vet protesta
tvklan.al
Kina me qëndrim të pa lëkundur rreth anëtarësimit të Kosovës në Interpol
noa.al
Demokratja nxjerr videon: Veliaj i quajti shpellarë e nazistë qytetarët e Tiranës
periskopi.com
Nesër nis gjykimi ndaj ish-kryetarit të Suharekës
koha.net
Ministri Berisha takime të shumta në Halifax: FSK në shërbim të paqes në rajon - RTV21
tvklan.al
Hapen zyrat e reja të Njësisë 8/ Veliaj: Shërbim më i shpejtë për banorët
“Aksident i demokracisë” në Rumani
telegrafi.com
Gjykata e ka “harruar” lëndën për sulmin ndaj Kuvendit, flasin të akuzuarit
gazetaexpress.com
Situatë e rëndë në Shqipëri, në këtë zonë të vendit bora shkoi në 1 metër trashësi
koha.net
Punësimet partiake dhe familjare të AAK'së në konkursin e QKMF’së në Ferizaj
sot.com.al
Basha nga Berati:Nuk do të lejojmë oligarkët që të falimentojnë Shqipërinë, do ulim taksat
gazeta55.al
Premtimi i madh i Lulzim Bashës për shqiptarët kur të vijë në pushtet
starplus-tv.com
GJYKATA E LA NË ARREST SHTËPIE, ARRATISET TRAFIKANTI I DROGËS
alsat-m.tv
LSDM, Mickovski ndihmoi arratisjen e Gruevskit
koha.net
Bora nëpër rrugë, shteti thotë se është më i përgatitur sesa vjet
aa.com.tr
“The Washington Post”: Trump mbron gënjeshtrat e Muhammed bin Selman
koha.net
Premtimi i Agim Bahtirit: Nuk lejoj që Vllahia të kalojë nën administrimin e Serbisë
insajderi.com
Kurti befason ndjekësit, uron futbollistët e Kosovës (VIDEO)
lapsi.al
Platforma e bashkëqeverisjes, zgjidhje edhe për shqiptarët që jetojnë jashtë
gazetablic.com
Nga Turqia vijnë në vizitë tek vendi ku do të ndërtohet Xhamia Qendrore në Prishtinë
insajderi.com
Video ekskluzive nga grabitjet e armatosura në Kosovë
gazetaexpress.com
“Me apo pa taksë, kemi një popullsi në zgrip të varfërisë”, Artan Fuga flet për situatën në Shqipëri
lapsi.al
Brexit-i i Bashës nga PD, për listën e deputetëve!
alpenews.al
A e lejojnë ligjet e BE-së ekstradimin e Gruevskit nga Hungaria?
Turqi: Në sektorin e ndërtimit bien këmbanat e alarmit
balkanweb.com
Operacionet kundër krimit, policia merr vlerësime në Asamblenë e Përgjithshme të Interpolit
evropaelire.org
Dhuna në Kiev pamundëson protestën e transgjinorëve
lapsi.al
Darka plot “helm” e Thaçit dhe Haradinajt te shtëpia e Pacollit
indeksonline.net
Shpërndahen drunjë për ngrohje për familjet në nevojë në Podujevë
botasot.info
Norvegjia mbështet Shqipërinë me 1.4 milionë euro për sektorin detar
periskopi.com
Ministri serb: Ushtria e Kosovës mund të shpallet më 28 nëntor
gazetaexpress.com
Pacolli: Në shtëpinë time nuk ka helm e as darka të helmuara - RTV21
sot.com.al
Foto- Kërdia në pyje/ Kryebashkiaku socialist mbush kamionët me dru
syri.net
Testi i gradës, Prokuroria heton “pa emra” kallëzimin e SHÇBA
balkanweb.com
‘TEPSI E SHUSHUNJA’, KRYEMADHI SULMON RAMËN NGA SHKODRA
starplus-tv.com
SPASTRIMET NË PD,265 ANËTARË TE RINJ TË KËSHILLIT KOMBËTAR, IKIN ‘ARMIQTË’
botasot.info
Meta, i pari President shqiptar që viziton Mexhitlinë e Maqedonisë
rtsh.al
Raporti i CIA-s, Trump, javës tjetër u jep fund dilemave të vrasjes së Khashoggit
indeksonline.net
Familjarët nuk mund ti ndalin lotët në cermoninë lamtumirëse për 3 anëtarët e familjes Shala
mia.mk
Serbia nuk ka përmbushur 90 përqind të Marrëveshjeve që i ka nënshkruar me Kosovën
alsat-m.tv
Tevdovski prezanton web aplikacionin
kallxo.com
Rrokulliset kamioneta në Dollc të Klinës
gazetablic.com
Në Kosovë me fillimin e ftohtit, ka filluar edhe ndotja e ajrit
tetovasot.com
Akademiku Zeqiri zbulon planin famëkeq të Zaevit
alpenews.al
PD: “Dosja 339” është prova e krimit elektoral të Dakos
telegrafi.com
Kuvendi ka nisur ndryshimin e Rregullores së punës
aa.com.tr
Netanjahu falenderoi Trump: Golan do të jetë gjithmonë në duart tona
ina-online.net
Kaloi nga Shqipëria, mediat malazeze publikojnë fotot e Gruevskit
ekonomiaonline.com
Kosovë, arrestohet ushtari, i gjendet drogë e armë pa leje
tvklan.al
Rehabilitohet blloku i pallateve “Ferit Xhajko”, Veliaj: Ta gëzoni, por na ndihmoni që t’i ruajmë
botasot.info
Profil/ Nikola Gruevski, lideri anti emigracion, sot një refugjat në kërkim
syri.net
Basha sulmon ndërkombëtarët: Mos bëni sikur nuk shihni, nuk kthehemi në Kuvend
aktuale.mk
Mickoski:Gruevski viktimë e persekutimit politik
ekonomiaonline.com
Masa e Qeverisë për produktet serbe: Bie importi për 50 për qind nga Serbia e Bosnja Hercegovina
aktuale.mk
Buxheti, injektimi më i madh në shëndetësi
syri.net
Basha: Do të vijojmë bojkotin deri në ndëshkimin e krimit
lapsi.al
Gruevski mund të jetë larguar nga Hungaria, dyshohet të jetë në këtë vendTemat:
koha.net
Progres në uljen e përdorimit të pakontrolluar të antibiotikëve në Kosovë
telegrafi.com
Vazhdon propaganda serbe, tash thonë se Kosova po provokon serbët në Samitin e Interpolit
alsat-m.tv
Dalin pamjet e Nikolla Gruevskit, kjo është makina që u arratis
balkanweb.com
Sinqeriteti i Kryemadhit: LSI, një herë me PD, një herë me PS...
gazetablic.com
Javën tjetër Haradinaj i kthen përgjigje presidentit për akuzën se Qeveria ka shkelur Kushtetutën
boldnews.al
Regjisori kinezë fiton çmimet më të mëdha të “Golden Horse”
koha.net
Aliu:Klanet vrastare të qytetarëve
koha.net
Një libër që e «avullon» historinë e Jugosllavisë dhe nuk i përmend shkaktarët e katastrofës
gazetaexpress.com
Zeçeviq: Ka gjasa të mira që Kosova të mos pranohet në Interpol
gazetaexpress.com
Maroku bëhet vendi i parë afrikan me tren të shpejtë
botasot.info
Kryemadhi: Pa LSI shqiptarët nuk do të lëviznin të lirë në BE
sot.com.al
FENOMENI “VALENTINA”/ Njihuni me kryeinfermieren që lufton sëmundjen e rëndë (VIDEO)
gazetaexpress.com
Shpallja e pavarësisë/ Gazetari tregon të pathënat e udhëtimit të Ismail Qemalit
telegrafi.com
Profesori dhe analisti serb: Kosova ka gjasa të mira të anëtarësohet në INTERPOL
rtsh.al
AKSIDENT NË AKSIN LAÇ-MILOT, NJË I VDEKUR
shekulli.com.al
Vetura përplaset me autobusin, vdiq një 25-vjeçar - RTV21
koha.mk
Toska-Zaevit: Ta ndërtojmë historinë e Maqedonisë së re
sot.com.al
VIDEO/ Si mashtroi me zë dhe figurë, çfarë u premtoi Rama banorëve të Astirit në 2013-ën
aa.com.tr
Vrasja e Khashoggit, Donald Trump merr të martën raportin nga CIA
syri.net
Kryemadhi: Të bashkohemi kundër një sekti kriminal
syri.net
Rrokaj: Kjo qeverisje po i shet shqiptarët
gazeta55.al
Meta takon banorët e Nakolecit në Prespë: Të ruajmë gjuhën dhe traditat
kallxo.com
Autostrada Prishtinë-Gjilan-Dheu i Bardhë do të përfundojë në afat të caktuar
epokaere.com
Meta takim me shqiptarët në fshatin më skajor të Manastirit
epokaere.com
Vetaksident në magjistralen Prishtinë-Ferizaj, vetura rrokulliset jashtë rrugës
gazetablic.com
Kurti: PSD-ja nuk ka më shumë se 2 për qind përkrahje
sot.com.al
“Një amerikan misterioz në Tiranë heton paratë e personave VIP”
telegrafi.com
Kurti: Thaçi ka hall fatin e tij, jo fatin e Kosovës
gazetaexpress.com
QARRI: DËSHTIM TOTAL I TË PARIT TË PRISHTINËS, SHPEND AHMETI
syri.net
FOTO/ Moti i keq, vijnë aksidentet e para nga dëbora
gazetaexpress.com
Kurz bën bashkë liderët e Ballkanit, aty janë edhe Haradinaj e Bërnabiq
cna.al
Për sa shiten opozitarët Ramës?
periskopi.com
EROZIONI, “KËRCËNIMI” I BANESAVE NË BAHÇALLEK
botasot.info
Sandër Lleshi, të enjten votimi në Kuvend si ministër, më pas betimi tek Meta
cna.al
HAPET GARA/ Ja pretendentët për postin e sekretarit të përgjithshëm në PD (EMRAT)
balkanweb.com
Basha: Vijojmë bojkotin, ndërkombëtarët të mos bëjnë sikur nuk shohim
botasot.info
Rama: Fermerët e Divjakës nga zerimi i TVSH-së përfitojnë 3.6 mln dollarë
syri.net
Aksioni blic i policisë, si u zbulua baza e armatimeve në Elbasan
telegrafi.com
Ndahen afër 11 miliardë lekë për zhvillimin rural në Shqipëri
telegrafi.com
Kompania “Albi” reagon ndaj deklaratave të VV-së: Kemi leje ndërtimi
epokaere.com
TAKIMET/ “Nxehet” Basha: Asnjë lloj kompromisi pa Vetting, nuk do të ketë kthim në Kuvend pa…
botasot.info
'Borxhi publik si piramidë dhe krim shtetëror'
sot.com.al
Drejtonte mjetin i dehur, arrestohet 43-vjeçari në Tiranë (VIDEO)
syri.net
Vettingu/ Basha nga Berati: S'ka kompromis, politikanët e lidhur me krimin do të përfundojnë në burg - Shqiptarja.com
sot.com.al
Makina përplaset me autobusin me nxënës në Elbasan, një i vdekur (EMRI)
gazetaexpress.com
Raka: Progres në uljen e përdorimit të pakontrolluar të antibiotikëve
tesheshi.com
"Njëherë me PD, njëherë me PS", Kryemadhi sqaron lëvizjet e LSI - Gazeta Shqiptare Online
gazeta55.al
Skandali/ “Kryebashkiaku i PS ngre guroren e tij, bën kërdinë në pyjet e Tërpanit” (FOTO)
cna.al
Kush i sulmon pas shpine deputetët e PD?
kallxo.com
Nisin hetimet për Ratko Mlladiqin pasi thuhet se shkeli rregullat e Hagës
syri.net
Petrit Vasili: Borxhi publik si piramidë dhe krim shtetëror
alpenews.al
Emrat/ Vetingu, i vjen rradha KLD-së, Gjin Gjonit e Fatmira Hajdarit
syri.net
Në këto vende të Shqipërisë po bie borë
syri.net
22 më të rrezikshmit e Dibrës, policia kërkon ndihmë, por nuk ka as fotot e tyre
botasot.info
Basha: Kandidatët tanë për deputetë, njerëz me moral dhe të aftë
alpenews.al
Në një javë, 752 të punësuar nga Zyrat e Punës
ekonomiaonline.com
Deputeti i AAK-së flet për shkëmbim territoresh me Serbinë
aa.com.tr
Në mbrojtje të gazetarisë me shprehjen “tha ai/tha ajo”
balkanweb.com
Pacolli: Fillim i mbarë, të martën votohet për anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL
koha.net
Albi Mall: Kemi leje ndërtimi, na kurseni nga shpifjet
gazeta55.al
LIVE/ Banorët e Unazës sërish në rrugë: Do i mbrojmë me jetë banesat
tetovasot.com
Kurti: Haradinaj i frikësohet Thaçit, e di se ai ia rrezikon karrigen e kryeministrit
tesheshi.com
Nga Ivanov tek Merkel, ja liderët që kanë udhëtuar në “Tankun” 600 mijë euro që fundosi Gruevskin
alpenews.al
Akuzohet për dy vrasje, Gjykata e Apelit projekton lirimin e Viktor Ymerit, dajës së Edison Harizajt
cna.al
Përgjaken rrugët e Shqipërisë, 2 të vdekur dhe 5 të plagosur në 24 orë
gazetaexpress.com
Serbia kushtëzon vazhdimin e dialogut
shekulli.com.al
Disfata ndaj Skocisë, Panuçi: Përgjegjësia e gjitha e imja
botasot.info
Lugina e Drinit, peizazhe me bukuri të rralla
alsat-m.tv
Merkel pritet të angazhohet më shumë në Ballkan
shekulli.com.al
Masa për parandalimin e përmbytjeve në rrugën kryesore Gjirokastër-Tepelenë
syri.net
Meta: Lavdi të përjetshme Kongresit të Manastirit që i dha jetë Alfabetit tonë
ekonomiaonline.com
Beqaj: Kosova është në udhëkryq të rrezikshëm, janë hapur tema që kontestojnë pavarësinë
telegrafi.com
Taksitë ilegale shkaktojnë tollovi, komuna gjobit rreth 400 prej tyre
telegrafi.com
Shpresat dhe skepticizmi për liberalizimin e vizave
sot.com.al
Petro Koçi: Pasardhësit e atyre që bashkëpunuan me fashizmin t'i kërkojnë falje Shqipërisë - American Eye
cna.al
Përgjaken rrugët, 2 viktima dhe 5 të plagosur në vetëm 24 orë
cna.al
600 mijë euro ‘Mercedes’, kjo është makina që fundosi Gruevskin
evropaelire.org
Lufta për liberalizim përballë skepticizmit të BE-së
sot.com.al
Tirana, me numrin më të madh të automjeteve për banorë
telegrafi.com
Mickoski: Gruevski është viktimë e persekutimit politik, por nuk e justifikoj arratisjen e tij
evropaelire.org
Rreth 29 mijë trupa afgane janë vrarë që nga viti 2015
ekonomiaonline.com
Përgjaken rrugët e Kosovës, për 24 orë, gjashtë të vdekur në trafik
sot.com.al
Anëtarësimet e reja në PS, Balla në Gramsh: Denonconi çdo rast abuzimi!
aa.com.tr
SHBA ende pa qëndrim përfundimtar se kush qëndron pas vrasjes së Jamal Khashoggi
aa.com.tr
Dorëheqje në Shtëpinë e Bardhë lidhur me rastin Khashoggi
epokaere.com
Shpresat dhe skepticizmi për liberalizimin e vizave
syri.net
Zbardhet përgjimi, si u planifikua vrasja e aktorit Mishel Prela
syri.net
Kim Mehmeti e ofendon rëndë Edi Ramën
telegrafi.com
Alarmohen shqiptarët në Veri: Dikush po i hulumton pasuritë nëntokësore
shekulli.com.al
(Projekti) Transformimi në destinacion turistik i 13 fshatrave të Gjirokastrës
koha.net
Në festivalin e fotografisë në Preshevë pjesëmarrës nga e gjithë bota
botasot.info
BUXHETI FAKTIK 2017/ Ja si u përdorën fondet e rezervës nga qeveria
ina-online.net
A u ndihmua Gruevski nga mbështetësit e Moskës në Tiranë? Mediat e huaja dyshime se pas arratisjes së tij në Hungari fshihet Rusia
zeriamerikes.com
Banorët e “Astirit” vijojnë protestën: Nesër do të bllokojmë rrugën pa afat nëse nuk na kthehet një përgjigje
sot.com.al
Gjermanët zbardhin detajet, ja kush janë zyrtarët e ambasadës hungareze në Tiranë që ndihmuan Gruevskin
botasot.info
Borë edhe në Luginën e Valbonës
ata.gov.al
Parashikimi i motit për ditën e sotme, zbuloni surprizat që ka rezervuar
syri.net
Shpërthen Kim Mehmeti/ Edi Rama je si Linda Morina
koha.net
Kontigjenti i 8-të shqiptar në Kabul nderohet në medaljen “NATO Non-article 5”
gazetaexpress.com
Sali Berisha dhe Milazim Krasniqi: Takimi i rëndësishëm për kufijtë e Kosovës që mbeti nën hije
gazetaexpress.com
Rusia demanton Thaçin: Marrëveshja përkrahet veç nëse e pranon Serbia
gazeta55.al
Publikoi shkrim kundër Metës, Petrit Vasili sulmon hapur Andi Bushatin
alpenews.al
Ilir Meta, mes Presidentit dhe liderit politik!
syri.net
Makina përplaset me autobusin me nxënës, dyshohet se një person ka humbur jetën!
telegrafi.com
Kroatët kërkojnë dëmshpërblim nga Serbia, për kohën e kaluar në kampe
syri.net
“Po i qepin v******** Ramës”/ Vasili sulmon gazetarët e paguar nga Qeveria
mia.mk
Përsëri grafite në kryeqytet për Thaçin
americaneye.al
“Ferid Pashë Vlora” u kthye në Shqipëri
alsat-m.tv
Gruevski vijon arratinë, mediat bullgare: Ka lënë Hungarinë
telegrafi.com
Për 10 muaj vdiqën 102 persona në aksidente
shekulli.com.al
LAJMI I FUNDIT/ E diel tragjike në plazhe, mbytet 18-vjeçari nga Tirana në Gjirin e Lalzit
koha.net
Haradinaj i kënaqur me punimet në autostradën Prishtinë – Gjilan (VIDEO)
telegrafi.com
Haradinaj në ndërrimin e komandës të KFOR-it amerikan
botasot.info
Përçarje në degët e Nismës
mia.mk
Dhuna në Kuvend, Zaev paralajmëroi amnisti
alsat-m.tv
PSP: Gjykata veproi drejtë me Janakievskin e Bozhinovskin
gazetaexpress.com
Prishtinasit kërkojnë pazar të lëvizshëm në çdo lagje
koha.net
Lufta për liberalizim vizash kundër skepticizmit të BE-së
alpenews.al
Mamografia për herë të parë në spitalin e Kukësit
alsat-m.tv
“27 prilli”, partitë nuk mbështesin idenë e Zaev për amnisti
gazetaexpress.com
Trump: Do të diskutojë me CIA’n për vrasjen e Khashoggit
koha.net
Shpend Ahmeti shfaqet i interesuar përsëri për Kosovën në futboll
balkanweb.com
Shefi i qeverisë shqiptare ekspozon artin e tij në Rostock
mzhe-ks.net
Ministri Lluka fton qytetarët të përzgjedhin pullën postare për Dëshmorët e Gjakovës
botasot.info
Unaza e Madhe, Veliaj: Nuk shpronësojmë llotot dhe lavazhet pa leje me taksat e qytetarëve
cna.al
Sekuestrohen para dhe municion luftarak/ Në pranga 2 persona, 8 shpallen në kërkim
koha.net
‘Hashim Putin’ dhe ‘Vladimir Thaçi’, sërish grafite në Prishtinë
sot.com.al
Zbulohet harta e arratisjes së Nikolla Gruevskit
sot.com.al
Reagon Bashkia për aksidentin në Qafë-Thanë: Falenderojmë Zotin
Kryemadhi në Shkodër: LSI kontribuon për njerëzit, Rilindja i shërben vetëm një individi
botasot.info
Koalicioni, LSI: Prishja nxori lidhjen e PS-së me krimin!
gazetaexpress.com
Pastrohet Badovci, largohen mbi 100 thasë me mbeturina
vizionplus.tv
TAP-i ‘lopë’ që e mjelin të gjithë, arrestohet hajduti i radhës i karburantit
cna.al
Meta: Monika duhet të moderohet pak... - American Eye
telegrafi.com
Naim Lushi i bashkohet AAK-së
gazetaexpress.com
Sa ‘cool’ është Tirana
ata.gov.al
‘Unaza e Re’/ Banorët vazhdojnë protestën, bllokohet sërish rruga, në mbështetje të tyre edhe deputetë të PD - Shqiptarja.com
koha.net
Meta: Marrëveshja midis Prishtinë dhe Beogradit do ta forcojë stabilitetin rajonal
ekonomiaonline.com
Haziri: Sivjet s’ka datë për liberalizim të vizave
mia.mk
PSP: Rreziku për arratisjen e Janakieskit dhe Bozhinovskit është konstatuar që nga viti i kaluar
koha.net
Aksionar në Albi Mall? Shpend Ahmeti thotë se janë akuza qesharake të Vetëvendosjes
insajderi.com
Tërbohen serbët, me 28 nentor pritet ngjarja e madhe
americaneye.al
Gazi parakalon qymyrin: Burimi dytë më i madh në botë i energjisë deri në 2030 - American Eye
gazetainfokus.com
Ky është fshati që u mbulua nga borë këtë mëngjes në Kosovë
gazeta55.al
Përfundon afati për dorëzimin e listës së kandidatëve për KED
FOTO/Ansambli i Egjiptit, sjell folklorin plot ngjyra në kalldrëmin e Gjirokastrës
syri.net
Luan Rama: Ikja e LSI nga qeveria, nxori zbuluar krimin korruptiv të koncesioneve
syri.net
Washington Times: Vettingu i mbështetur nga Donald Lu kishte qëllim vendosjen e njerëzve të Sorosit në gjykata
gazeta55.al
Berisha: Loja me territore për llogari të Beogradit ka paralizuar njohjet
botasot.info
Siguria rrugore, punime emergjence në aksin Librazhd-Prrenjas
aktuale.mk
Amnisti për dhunën e 27 Prillit
cna.al
“Nuk je për mësim, e ke gjuhën e gjatë”
kallxo.com
Haradinaj e nderon kolonelin e KFOR’it amerikan me prejardhje serbe
shekulli.com.al
Hungaria: Evropa, e padrejtë me Kosovën për vizat
tetovasot.com
Haradinaj shkon për ngushëllime tek familja Shala, ju ofron ndihmë financiare
botasot.info
Mbetjet urbane në Porto Romano, Dako në kërkim të fondeve
botasot.info
Hoti: Aksidenti ishte një ngjarje tragjike
balkanweb.com
Fashistët e rinj të vetquajtur “antifashistë”!
syri.net
‘Kunjat’ Rama-Meta: Kush e ndihmoi Gruevskin të arratisej nga Shqipëria?
lapsi.al
Rama hap tjetër ekspozitë në Gjermani, por i thyhen…
balkanweb.com
Avokatja e Popullit për ngjarjet në Unazën e Re: Situata është paralajmëruar
alpenews.al
OSHEE njofton: Shkëputje të energjisë elektrike në disa zona në Tiranë, oraret…
gazetaexpress.com
Masakra e Urës Vajgurore, ku dukagjinasit dhe bandat politike luftuan dhe lanë 6 të vrarë
gazetablic.com
Aksident në magjistralen Prishtinë-Pejë - RTV21
sot.com.al
Meta dekreton Sandër Lleshin si ministër të Brendshëm
noa.al
PD: Vendimi korruptiv i qeverisë, tregtarët do blejnë kasa të reja
balkanweb.com
Pasi u dekretua ministër, Lleshi takon krerët e policisë së Lezhës 
shekulli.com.al
Sandër Lleshaj ndalet në Lezhë për takimin me strukturat policore
koha.net
Shpend Ahmeti tregon se a është aksionar në Albi Mall
Përballja me Skocinë në Shkodër, shifrat favorizojnë Shqipërinë
alsat-m.tv
SHBA-ja i vë sanksione 17 sauditëve për vrasjen e Khashoggit
botasot.info
Hungaria ka ndihmuar Gruevskin nga presioni i Rusisë
gazetainfokus.com
Kaq vite do t’i mbushte sot heroi Luan Haradinaj
gazeta55.al
Ndjekje nga Vlora në Tiranë, kapen shitësit dhe porositësit e 100 mijë eurove drogë
evropaelire.org
Vrasja e Khashoggit, CIA bën fajtor princin e Arabisë Saudite
alsat-m.tv
“Turku” merr nënshtetësinë shqiptare në moshën 90 vjeçare (Video)
boldnews.al
Skandali i “Komisarëve”, Veliu dhe vartësit e tij nën hetim
Agron Çela: Nisim përgatitjet për zgjedhjet e 30 Qershorit. LSI gjithmonë një forcë fituese
alpenews.al
Basha: Si do përzgjidhen kandidatët për deputetë në PD
ata.gov.al
Komisioni i Konkurrencës sqaron monopolin e karburanteve të Rinasit
kallxo.com
Aksident në magjistralen Prishtinë-Pejë(Foto/Video)
gazetablic.com
Argjentinë, gjendet pas një viti nëndetësja e zhdukur. Shuhen shpresat për 44 marinarët
Bushati në Emiratet e Bashkuara Arabe, nënshkruhet Memorandumi i Mirëkuptimit
balkanweb.com
DETAJE PER ARRATISJEN E GRUEVSKIT PERMES SHQIPERISE
cna.al
DEKRETIMI I LLESHAJT NGA META, RAMA: EDHE KUR KRISJET JANË TË PARIPARUESHME KA RRUGËZGJIDHJE
cna.al
Thirrja e fortë e ish-kreut të PD-së/ Protesta për largimin e Bashës
syri.net
Buxheti 2019, Mima: I dështuar, kaotik, sanksionin koncesionin pa fre të gjithçkaje
syri.net
Kryemadhi: Përse Edi Rama nuk po i dëmshpërblen banorët e Unazës së Re?!
indeksonline.net
VIDEO - Shkatërrimi i grupit që shpërndante kokainë
periskopi.com
Kina dhe SHBA përplasen në samitin APEC
koha.net
Frika e Serbisë dhe shpresa e Kosovës për anëtarësim INTERPOL
gazetaexpress.com
Haxhiu: Duhet ta ndajmë Kosovën nga rruga e Thaçit
lapsi.al
Lajthit sërish Erion Veliaj, i krahason protestuesit e Unazës me pushtuesit fashistë
cna.al
Basha zbulon si do jenë kandidatët për deputetë dhe pushtetin vendor
indeksonline.net
Lavrov: Ky është kushti i Rusisë për pranimin e marrëveshjes mes Kosovës e Serbisë
gazetaexpress.com
Haraqija synon postin e drejtorit të ATK-së, por vëllai i tij nuk i ka paguar tatimet
balkanweb.com
Grida Duma: Buxheti i 2019-ës godet të pamundurit
tesheshi.com
Acarohen më tepër marrëdhëniet Kosovë-Serbi
insajderi.com
Albin Kurti: Thaçi është rrugës së Gruevskit, së shpejti do të kërkojë azil në Rusi
alsat-m.tv
Aeroplani privat i Orbanit fluturoi në Beograd një ditë pasi Gruevski njoftoi se po kërkonte azil në Hungari
telegrafi.com
Pse hesht policia e Serbisë për ikjen e Nikolla Gruevskit
evropaelire.org
Pompeo: Ukraina nuk ka mik më të madh se SHBA-në
boldnews.al
Kandidaturat e PD-së/ Emrat për kreybashkiakë në zgjedhjet e 30 qershorit 2019 do t’i vlerësojnë paraprakisht britanikët
gazetaexpress.com
Në fund të mandatit, Shefi serb i KFOR'it amerikan rekomandon që Ushtria të bëhet në ditë të përshtatshme
syri.net
Përkujtohet 74-vjetori i Çlirimit të Tiranës, idhtarët e Enver Hoxhës shfaqen me pankarta në duar - Shqiptarja.com
cna.al
CIA fajëson princin saudit për vrasjen e gazetarit Khashoggi
alpenews.al
Mapo letrare/ Panairi dhe tri sfidat reale të librit shqip!
gazeta55.al
Nuk ishte shah, por bllof. Si dështoi Rama për të përfshirë presidentin, në shkeljen e Kushtetutës
lapsi.al
PROTAGONIST/ Gruevski, njeriu që e luajti politikën si futbollin
kallxo.com
Kosovë, alarm nga ajri i ndotur
noa.al
Balla: Shqipëria ka një të ardhme të projektuar në gjirin e kombeve të qytetëruara të Europës - American Eye
boldnews.al
Avokati i Popullit nis hetimin për Unazën e Re, pas peticionit të 200 banorëve
alpenews.al
Zëvendëskryetarja e Kuvendit, znj. Vasilika Hysi, merr pjesë në ceremoninë e përkujtimit të 74-vjetorit të çlirimit të Tiranës
sot.com.al
Deputetët e PD-së, raki, mishra, meze dhe muzikë me kitarë(FOTOT) - Shqiptarja.com
mia.mk
Zaev: Gruevski do të kthehet, falje vetëm për ata të cilët nuk u përfshinë në dhunë
syri.net
Aksident i rëndë në Librazhd, furgoni del nga rruga, lëndohen tre të rinj
indeksonline.net
Ambasada amerikane refuzon ta komentojë takimin Thaçi-Putin
ata.gov.al
Dita e çlirimit të Tiranës, Luan Rama: “Partizanin Çlirimtar” ta quajnë “Ballisti Çlirimtar”
botasot.info
Meta dekreton Sandër Lleshajn ministër të Brendshëm, zbulon arsyen pse s’e dekretoi herën e parë
cna.al
Monika Kryemadhi: Në qeverinë "Rama 1" punonin veç ministrat e LSI-së, veç ministrat e PS vidhnin qytetarët. Dolëm në opozitë se s'donim të bëheshim p
balkanweb.com
Rritje të bashkëpunimit ekonomik dhe tregtar me Maltën
Punonjësit e Portit Durrës në testim
aa.com.tr
Kosovë-Kanada, rritje të bashkëpunimit në fushën e sigurisë
sot.com.al
'Unaza e Re'/ Banorët e 'Astirit' vijojnë protestën tek sheshi 'Shqiponja' - Shqiptarja.com
boldnews.al
Buxheti 2019/ Vasili: Vjedhje gjigande, 40 mln USD taksa më shumë
koha.net
Ambasada Amerikane thotë se nuk mund të komentojë për takimin Thaçi – Putin
koha.net
Stefanoviq: Shërbimet serbe të sigurisë kanë marrë detyra të pengojnë formimin e Ushtrisë së Kosovës
epokaere.com
Scott: Beogradi dhe Prishtina të tregojnë fleksibilitet
koha.net
Filluan punimet në ndërtimin e qarkores së Gjakovës, investohen 8 milionë euro
telegrafi.com
Deputetët të ndarë në seanca, të bashkuar në komisione
gazeta55.al
Manjani: Nuk ka zgjidhje nga amabasdorët, faktet tregojnë se edhe ata dështojnë
epokaere.com
Ismaili: Jemi në proces të finalizimit të rishikimit të Ligjit për Shëndetësi dhe për Sigurime Shëndetësore
insajderi.com
Myftiu Tërnava viziton ambasadoren Kiliç, thotë se ajo është mirë (Video)
koha.net
IPK jep informacione për rolin dhe misionin e saj qytetarëve në Zveçan
koha.net
AVONET identifikon në Ferizaj rekrutime në baza politike e nepotiste
cna.al
Durrës- Rrethohet vendgrumbullimi i plehrave në Porto Romano
ina-online.net
Kush po e mbron kryepolicin Spasovski?!
sot.com.al
Italia arreston 6 persona për ngarkesën me drogë me aromë jasemini, vinte nga Shqipëria
epokaere.com
Kosovë, KEDS fillon digjitalizimin e rrjetit elektrik
balkanweb.com
ORBAN MË NË FUND HAP DERËN PËR NJË REFUGJAT
indeksonline.net
Mesazhi prekës i Hashim Thaçit për aksidentin e sontëm
telegrafi.com
Kurti:Thaçi do ta ketë fatin e Gruevskit
boldnews.al
Aksidenti me gjimnazistët, deputeti denoncon kryebashkiaken: Ekskursion për zgjedhjet lokale
gazetainfokus.com
Si iku Gruevski përmes Shqipërisë
koha.net
Nga ky qytet janë 3 personat që ndërruan jetën në aksidentin në Mramor
ina-online.net
Zaev “nën ethe” për shumicën parlamentare për ndryshimet kushtetuese
cna.al
Presidenti Meta kritikon gruan e tij në krye të LSI: Duhet të moderohet
indeksonline.net
Kurti flet për ambasadoren, kritikon pushtetin edhe për rastin e aksidentit
balkanweb.com
Parlamenti ndërkombëtar për paqen bën bashkë Ruçin dhe Metën, kreu i Kuvendit: Kosova kërkon më shumë njohje ndërkombëtare
insajderi.com
Kurti: Zaevi e Gjukanoviqi e zmrapsën Putinin, Thaçi po e kthen në rajon
koha.net
Në Lipjan mëshelen 15 bastore e kazino që s’i jepnin llogari shtetit
telegrafi.com
Memli Krasniqi ka një mendim interesant për takimin Thaçi- Putin
cna.al
Del videoja që Veliaj kishte frike te publikohej
cna.al
Skandali/ Një xhelat i kohës së komunizmit pjesë e negociatave për ndarjen e detit  
alpenews.al
Arrestohet i “forti” i Vlorës, si iu fsheh policisë prej 7 vitesh (EMRI+DETAJE)
gazetainfokus.com
Pacolli shpreh ngushëllime për të vdekurit, e keqardhje për të lënduarit në Mramor
telegrafi.com
​Supremja shkel Gjykatën Kushtetuese në rastin Drenica 2
insajderi.com
Thaçi ironizon me Avdullah Hotin për ‘tradhti kombëtare’, thotë se nuk është qëndrim i LDK-së
periskopi.com
Dështon seanca e Kuvendit, nuk ka kuorum
sot.com.al
Kolegji Zgjedhor: Mandati i LSI-së në Këshillin Bashkiak i takon Mezinit. LSI: Rama kontrollon drejtësinë
koha.net
Harxhohen para pa-lidhje: Kiflet e Shpend Ahmetit përfundojnë në kontejnerë mbeturinash
telegrafi.com
Krasniqi: Konsensus me Vetëvendosjen për dialog nuk do të ketë kurrë, shpresuam te LDK-ja
syri.net
Meta: Ja pse kryeministri izraelit anuloi vizitën e tij në Shqipëri
boldnews.al
Dua Lipa zgjedh më parë Prishtinën sesa Londrën
gazetaexpress.com
Tallja e madhe me Presidentin Thaçi: “Petrit a je ti?”
syri.net
Meta: Frikën nuk e njoh, as në tokë dhe as në qiell
gazetablic.com
Thaçi për Periskopin: Haradinaj e kundërshtoi, derdhi lot e më pas e pranoi kufirin me Malin e Zi (Video)
syri.net
Dekreti i Metës, Basha: Me a pa Llesh, Ministria e Brendshme ka shkuar për dreq
lapsi.al
Kushtetuta u zbatua. Sandër Lleshi, ministër
alsat-m.tv
Zbardhet rrugëtimi i Gruevskit deri në Hungari
epokaere.com
Ligji serb lë pa dokumente personale qytetarët e Luginës që jetojnë në Kosovë
ata.gov.al
Mbyllja e basteve, 500 milionë euro do t’u kthehen familjeve shqiptare
koha.net
Krasniqi: Bashkimi i Luginës së Preshevës nuk është më i pamundur, në botën e re asgjë nuk është e pamundur
indeksonline.net
Limaj ngushëllon familjaret e viktimave në aksidentin e sotëm në Mramor
botasot.info
Gruevski hyri në Shqipëri nga Bllata e Dibrës?
tetovasot.com
Shokon Myftaraj: Ky është biznesmeni shqiptar që e ndihmoi arratisjen e Gruevskit
tetovasot.com
Në rrezik për jetë edhe i aksidentuari i katërt
syri.net
Dekreti i Metës, Basha: Me a pa Llesh, MB ka shkuar për dreq
gazetaexpress.com
I keni parë fotografitë, por ja kush e mundësoj takimin Thaçi-Vuçiq
syri.net
DENONCIMET/ Çfarë ndodhi gjatë testimit për gradat në Akademinë e Policisë
cna.al
Në Spitalin Ushtarak mungojnë protezat! Investimi 100 mln lekë mbeti në “ajër”
alpenews.al
Rrëfimi i Edi Ramës: Kam luajtur një herë bixhoz, vendosa...
exit.al
Arratisja, zbulohet zona nga hyri Gruevski ilegalisht në Shqipëri
ata.gov.al
Lleshaj ministër i Brendshëm, reagon Basha
syri.net
AKSIDENTOHET AUTOBUSI ME NXËNËS, DISA TË LËNDUAR
alpenews.al
Kryeministri: Bixhozi një çmenduri që duhet të ndalojë
insajderi.com
Tërnava tregon gjendjen shëndetësore të ambasadores turke
telegrafi.com
”Anëtarësimi i Kosovës në INTERPOL, çështje e kryer”
americaneye.al
MERO BAZE/ Bie “Republika e Bindjeve”, rikthehet Kushtetuta
gazeta55.al
KLSH me botime të reja në Panairin e Librit
evropaelire.org
Taksa për importet pritet t’i lëvizë çmimet në Kosovë
indeksonline.net
Shala: Beogradi i dinë kapacitetet e Limajt, prandaj po e kundërshton për kryenegociator
insajderi.com
Aksidenti tragjik në Gjilan, Naim Tërnava shkon në QKUK
alpenews.al
Futi në bankë 6,5 milionë lekë për t’i ruajtur, por kursimet i jetës i humbasin në bankë - American Eye
alsat-m.tv
Zaev: 2019-ta, pritet të jetë vit për rritje të ekonomisë
balkanweb.com
Zaevi kërkon të sqarohet çështja e Gruevskit
Qeveria miraton aktin normativ: Shtyhet 6 muaj zbatimi i ligjit “Për Nëpunësin Civil”
botasot.info
Mosnjohja e kufirit tokësor nga Greqia, Nazarko: Shqipëria ta shtrojë në NATO
gazetaexpress.com
Drejt përfundimit rikonstruksioni i gjimnazit “Asim Zeneli”
lapsi.al
Përgjakja e Shkodrës, në 5 muaj shtatë të vrarë e dy të zhdukur
cna.al
Ky është biznesmeni më i madh shqiptar që negocioi me Ramën për kalimin e Gruevskit nëpër Shqipëri
gazetablic.com
Albin Kurti: Thaçi do ndjekë të njëjtën rrugë si Gruevski, do kërkojë azil politik në Rusi
sot.com.al
Anulimi i testit për ‘Komisar’, prokuroria e Tiranës nis verifikimet edhe për Ardi Veliun - Shqiptarja.com
gazetablic.com
Çfarë thotë Arben Gashi për idenë e korrigjimit të kufijve?
gazetaexpress.com
Fatura e dritave, 800.000 lekë. Invalidi: Më gjobiti CEZ, paratë po mi merr OSHEE - American Eye
balkanweb.com
Vasili: Kryeministri kaloi vijën e kuqe me Sandër Lleshin
evropaelire.org
Seancat pa vendime të Kuvendit
koha.net
Edhe pak ditë nga votimi për INTERPOL, Hoxhaj ka një mesazh për Serbinë
balkanweb.com
Ibrahim Rexhepi nderohet me çmimin Vangjush Gambeta për gazetarinë ekonomike
balkanweb.com
Arrestohet i liruari me kusht, tentoi të largohej nga Rinasi. Emri
insajderi.com
Daut Haradinaj: Nëse Serbia mësyn veriun, do t’ia bëjmë më zi se në 1999
tesheshi.com
Policia shqiptare tregon se nga ka mundur të hyjë Gruevski ilegalisht në Shqipëri
noa.al
Zaev: Gruevski ndoshta është kidnapuar!
alsat-m.tv
Mukovski duhej të ndiqte lëvizjet e Zaevit
shekulli.com.al
Video-‘Do të veshim minifund e do të tërheqim me litar’/ Banorët e Astirit degjenerojnë Veliajn
sot.com.al
Shtëpia e fëmijëve në Durrës/ Manastirliu: Agjentë dhe kamera në çdo institucion përkujdesi
gazetaexpress.com
Ky është komenti i Ministrit të PDK-së për takimin Thaçi-Putin
botasot.info
Vendet që do të mbesin pa rrymë
gazetaexpress.com
Ferizaji, qyteti i seksit: Lë shumë pas Prishtinën me numër motelesh
preshevajone.com
Para nisjes në Dubai, Pacolli në Gjenevë lobon duke bindur edhe 28 vende anëtare të OKB-së të votojnë pro Kosovës në Interpol - Arbresh.info
koha.net
Kurti shpalos alternativën e tij për dialogun me Serbinë
syri.net
Deputeti Shehi: Rama si Enver Hoxha, të merr shtëpinë dhe të dhunon
periskopi.com
Zbuloni cili qytet është qefli në Kosovë
koha.net
Zyba: Kemi më shumë ç’njohje se njohje të reja të Kosovës, ky është dështim i diplomacisë
24-ore 5m

Macron, në Berlin: Europa të bashkohet për të parandaluar kaosin global

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka bërë thirrje për lidhje më të ngushta mes vendit të tij dhe Gjermanisë, teksa tha se “Europa e ka për detyrim të mos lejojë botën të rrëshqasë drejt kaosit”. Macron ndodhet në Berlin për të marrë pjesë në ditën kombëtare të vajtimit për viktimat e luftës. Në f»»»

24-ore.com
Shqiptarja 19m

Durrës, dyshohet se i është vendosur eksploziv Drejtorit të Hekurudhave (VIDEO) - Shqiptarja.com

Drejtorit të Hekurudhave, Ani Dyrmishit dyshohet se i është vendosur poshtë automjetit lëndë eksplozive. Një shishe, brenda së cilës është hasur lënda eksplozive, është gjendur pranë vendit ku ishte parkuar makina e Dyrmishit, në lagjen nr 4 të Durrësit. Pranë saj raportohet se është gjendur edhe n»»»

Gazeta KNN 38m

E tmerrshme, të rinjtë rrahin policët keq në mes të rrugës

Ky është momenti i tmerrshëm kur një polic dhe partneri i tij u rrahën keq nga disa të rinj në një rrugë të Londrës. Videoja e kapur nga një celular dhe që më pas u publikua në Twitter, tregon momentin kur të rinjtë grushtojnë policët, përderisa njerëzit që kalojnë pranë shikojnë pa intervenuar far»»»

Kosova Sot 43m

E tmerrshme, të rinjtë rrahin policët keq në mes të rrugës (Video)

Ky është momenti i tmerrshëm kur një polic dhe partneri i tij u rrahën keq nga disa të rinj në një rrugë të Londrës. Videoja e kapur nga një celular dhe që më pas u publikua në Twitter, tregon momentin kur të rinjtë grushtojnë policët, përderisa njerëzit që kalojnë pranë shikojnë pa intervenuar far»»»

Gazeta 55 49m

Veliaj ndez dritat e Vitit të Ri, fut në errësirë qytetarët e Tiranës (VIDEO)

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mbrëmjen e djeshme një mesazh të një qytetari, i cili ka denoncuar se në Tiranë nuk ka pasur drita. Po ashtu, ish-lideri historik i PD-së, ka publikuar edhe një video ku e demonstron mjaft qartë mungesën e dritave. Ajo që ka vënë në duke qytetari dhe me të»»»

gazeta55.al
RTK Live 51m

VIDEO- Anëtarësimi në INTERPOL  i rëndësishme për të gjithë

Nesër pritet që Kosova të votohet për anëtarësim në organizatën më të madhe të sigurisë INTERPOL. Sheremet Ahmeti, ish-drejtor përgjithshëm i Policisë së Kosovës, tha se shtetet anëtare do të mirëkuptim dhe përkrahin anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL. “Anëtarësimi në INTERPOL, do të kontribuojë në»»»

Lapsi Lajme 53m

(VIDEO) Të dehur në timon e pa patenta, policia arreston 23 shoferë gjatë fundjavës

Policia Rrugore ka ndërmarrë një sërë kontrollesh gjatë fundjavës, duke ndëshkuar kështu drejtues mjetesh që kanë thyer rregullat. 16 shoferë të dehur dhe 7 të pa pajisur me patentë u arrestuan. Po ashtu shumë të tjerë u penalizuan me gjoba dhe heqje të patentave. “Edhe kete fundjave, perpos angazh»»»

lapsi.al
Ekonomia-ks 1h

Macron, thirre qe Europa të bashkohet për të parandaluar kaosin global

Berlin, 19 nëntor - Presidenti francez, Emmanuel Macron ka bërë thirrje për lidhje më të ngushta mes vendit të tij dhe Gjermanisë, teksa tha se “Europa e ka për detyrim të mos lejojë botën të rrëshqasë drejt kaosit”. Macron ndodhet në Berlin për të marrë pjesë në ditën kombëtare të vajtimit për vik»»»

Kosovapress 1h

U mbajt Asambleja e 27 e Agjencive të Ballkanit ABNA-SE

Nga data 16 deri më 18 nëntor në Stamboll të Turqisë është mbajtur asambleja e 27-të e Agjencive të shteteve të Ballkanit ABNA-SE, me temën "Paqja dhe Stabiliteti në Rajonin e Ballkanit: Si munden agjencitë e lajmeve të luajnë një rol pozitiv?”, ku Agjencia e Lajmeve KosovaPress ka marrë pjesë për »»»

Klan Kosova 1h

Theresa May vazhdon të insistojë në marrëveshjen e Brexit

Theresa May do të rinisë përpjekjet e saj për të gjetur mbështetje për marrëveshjen e largimit të Britanisë nga BE-ja – ajo ka vënë theksin tek emigrimi. Sipas saj emigrimi do të bëhet në bazë të aftësive, kështu “evropianët nuk do kenë prioritet karshi inxhinierëve të Sidneit apo zhvilluesve të pr»»»

Shqiptarja 1h

VIDEO/'I forti' me BMW X6 që nuk i bindej Policisë, kush është Bektash Muka që u arrestua sot në Maltë - Shqiptarja.com

Shqiptari Bektash Muka, i kërkuar prej një viti për vjedhjen e gjysmë milioni euro bizhuteri në një qendër tregtare në Maltë ka rënë në prangat e policisë malteze. Bektash MukaPo kush është Bektash Muka? 27-vjeçari i arrestuar në Maltë nuk është i panjohur për policinë shqiptare. Në vitin 2016 ai p»»»

Shekulli 1h

Të dehur në timon, policia arreston 16 persona (VIDEO)

Të dehur në timon, policia arreston 16 persona (VIDEO) Publikuar më 19.11.2018 nga Eno Shkëmbi 16 drejtues mjetesh janë arrestuar në kushtet e flagrancës pasi kanë drejtuar mjetin në gjendje të dehur. Policia e Shtetit bën me dije se pas kontrolleve janë vendosur 2115 masa administrative për shkelj»»»

shekulli.com.al
EO - Ekonomia Online 1h

Të hyrat globale nga të drejtat autoriale arrijnë në 9.6 miliardë euro

Të hyrat globale nga të ardhurat për të drejtat e autorëve të veprave muzikore, audivizuale, teatrore dhe letrare, në vitin 2017, arrijnë në 9.6 miliardë euro, që është 6.2 për qind më shumë sesa në vitin paraprak. Këto janë rezultatet e raportit zyrtar për grumbullimin e të hyrave të publikuara ng»»»

ekonomiaonline.com
EO - Ekonomia Online 1h

30 rekomandime para se të filloni një biznes

Shumica e njerëzve mendojnë për fillimin e një biznesi, por cilado qoftë arsyeja, nuk është e thënë të bëhet realitet. Nëse jeni një sipërmarrës në prag për të filluar një biznes, ne ju rekomandojmë që t’i bëni hapin e parë. 1: Puno në gjërat të cilat kanë rëndësi për ju Kur ju vetë e zotëroni bizn»»»

ekonomiaonline.com
Top Channel 1h

Macron, në Berlin: Europa të bashkohet për të parandaluar kaosin global

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka bërë thirrje për lidhje më të ngushta mes vendit të tij dhe Gjermanisë, teksa tha se “Europa e ka për detyrim të mos lejojë botën të rrëshqasë drejt kaosit”. Macron ndodhet në Berlin për të marrë pjesë në ditën kombëtare të vajtimit për viktimat e luftës. Në f»»»

Sot 1h

Rama nxjerr videon mbresëlënëse: Rilindje historike!

Si urim për një javë të mbarë kryeministri Rama ka zgjedhur të ndajë një video me punimet nga qendra historike e qytetit ku është edhe deputet. Në qendër, sipas videos që ka postuar Rama në faqen e tij në FB, po bëhen punime për rilindjen e pjesës historike të qytetit. “MIRËMËNGJES -- dhe me këto p»»»

sot.com.al
Albeu 1h

16 të arrestuar dhe qindra të ndëshkuar, policia i bën gjëmën shoferëve (VIDEO)

Qindra shoferë shqiptarë janë ndëshkuar për shkelje të rregullave të qarkullitmit rrugor vetëm këtë fundjavë. Policia e Shtetit njofton se ka arrestuar 16 drejtues mjetesh, ndërkohë që ka vendosur 2115 masa administrative për shkelje të tjera të rregullave të qarkullimit rrugor. Njoftimi i policise»»»

Balkanweb 1h

VIDEO/ Të dehur në timon e pa patenta, 23 shoferë të arrestuar

TIRANË Policia Rrugore ka ndërmarrë një sërë kontrollesh gjatë natës, duke ndëshkuar kështu drejtues mjetesh që kanë thyer rregullat. Burime nga policia thanë se në pranga ranë 23 shoferë, nga të cilët 16 që drejtonin mjetin në gjendje te dehur dhe 7 pa patenta. Po ashtu shumë të tjerë u penalizuan»»»

balkanweb.com
Gazeta Express 1h

'Poshtë qeveria neoballiste' Komunistët sulmojnë Ramën për Mid'hat Frashërin

Anëtarë të Partisë Komuniste e kanë cilësuar dje qeverinë e Kryeministrit Rama, qeveri neoballiste. Ata nuk pritën shumë gjatë nga dita e rivarrosjes së eshtrave të Mid’hat Frashërit dhe fjalës së Kryeministrit Rama në vlerësim të tij. Ditën e çlirimit të kryeqytetit, 17 Nëntor 1944, komunistët me »»»

gazetaexpress.com
Syri 1h

Përmbledhje - Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës Basha me të rinjtë e Beratit: Nuk ka qeveri që mund t’ia dalë kundër popullit Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi një takim me të rinjtë e FRPD-së së Beratit, ku vuri theksin në keqqeverisjen e vendit»»»

syri.net
Panorama 1h

Rama nxjerr videon: Punimet për rilindjen e qendrës historike të Vlorës

Si urim per nje jave te mbare kryeministri Rama ka zgjedhur te ndaje nje video me punimet nga qendra historike e qytetit ku eshte edhe deputet. Ne qender, sipas videos qe ka postuar Rama ne faqen e tij ne FB, po behen punime per rilindjen e pjeses historike te qytetetit. “MIRËMËNGJES dhe me këto pa»»»

Alsat-M 1h

Kush është Jacline Mourad? 51 vjeçarja që nisi protestat në Francë

Jacline Mouraud është 51 vjeçarja franceze e cila me anë të një video – apeli, konsiderohet se ka qenë nismëtarja e protestave masive në Francë kundër rritjes së karburanteve. Video e saj është parë më shumë se 6 milionë herë në internet. Në videon që e bëri të famshme, me një zë sarkastik, ajo i d»»»

alsat-m.tv
Shqiptarja 1h

Të dehur në timon dhe me shpejtësi tej normave, 23 shoferë të arrestuar dhe 2115 gjoba të vendosura në fundjavë (VIDEO) - Shqiptarja.com

Policia e Shtetit ka bërë të ditur këtë të hënë se në funksion të kontrolleve përgjatë kësaj fundjave janë arrestuar 16 drejtues mjetesh në gjendje të dehur dhe 7 për drejtim mjeti dhe motomjeti të papajisur me leje drejtimi. Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, Policia e Shtetit ka bër»»»

Ina-online 1h

Incident në protestën e sontme në Shkup (VIDEO)

18/11/2018 0 Pas pothuajse dy orëve ka përfunduar protesta para Kuvendit kundër ndryshimeve Kushtetuese. Gjjatë protestës është shmangur një incident mes organizatorëve- Lëvizjes Bojkotoj, dhe një pjesë të personave që kanë qenë prezent në protestë të cilët kanë tentuar të ngjiten në binë për të mb»»»

ina-online.net
Shekulli 2h

“Shtëpia mbrohet me jetë, na prenë dritat dhe pemët, na thanë të ikim”

“Shtëpia mbrohet me jetë, na prenë dritat dhe pemët, na thanë të ikim” Publikuar më 19.11.2018 nga Diamila Leka Protestuesit me pankarta në duar marshojnë drejt ish-sheshit Shqiponja ku u përplasën me policinë. Të alarmuar nga mbarimi i afatit 10 ditor për largimin nga shtëpitë, banorët bëjnë kallë»»»

shekulli.com.al
Balkanweb 2h

Dembele po shkatërron Barçën, sulmuesi i ‘sëmurë’ pas lojërave

SPANJË Sulmuesi i Barcelonës Ousmane Dembele ka hasur në kritika të forta për shkak të performancës së ulët, por ky nuk është problemi i fundit për të. Tek skuadra e Barcelonës janë të pakënaqur me sjelljet e lojtarit edhe jashtë fushës, pasi problem të madh ka edhe fiksimin tek video-lojërat, të c»»»

balkanweb.com
Balkanweb 2h

VIDEO/ Plot 117 vite, i moshuari tregon sekretin e jetëgjatësisë

Sipas studiuesve, jetëgjatësia është jeta mesatare e pritshme në kushte ideale dhe kjo të fundit dallon nga një person në një tjetër. Disa mund të thonë se gjenetika është e rëndësishme. Por, edhe në qoftë se të parët tuaj nuk kanë jetuar gjatë, kjo nuk do të thotë që ju do të jetoni sa ata. Gjenet»»»

balkanweb.com
Syri 3h

VIDEO/ Tornadoja godet plazhin, shikoni pamjet

06:54, 19/11/2018 Një ngjarje e rrallë ka ndodhur në Turqi. Ishte një ditë e bukur . Moti ishte i kthjellët dhe i qetë. E gjitha kjo ndryshoi kur filloi të fryente pak erë. Pak nga pak era filloi duke e rritur shpejtësinë. Ajo bëri që dy tornado gjigante të ngriheshin në breg të plazhit. Ndërsa shu»»»

syri.net
Syri 8h

Macron: Evropa duhet të bashkohet për të parandaluar kaosin global

01:14, 19/11/2018 Presidenti francez Emmanuel Macron ka bërë thirrje për lidhje më të ngushta midis vendit të tij dhe Gjermanisë, duke thënë se Evropa ka detyrimin të mos e lërë botën të kalojë në kaos. Z. Macron është në Berlin për ditën kujtimore ndaj viktimave të luftës. Në një fjalim në parlame»»»

syri.net
Gazeta Telegraf 8h

ISIS ekzekuton dhjetëra “spiunë irakianë”

Grupi ekstremist i Shtetit Islamik (IS) ka lëshuar një video, e cila tregon militantët duke vrarë dhjetëra spiunë të dyshuar në një kafaz, në Irak. Vidoja, e cila është publikuar online sot, tregon disa burra duke pranuar se kanë bashkëpunuar me autoritetet irakiane. IS-i po ashtu ka publikuar foto»»»

Kosova Sot 9h

Përse keni ardhur? Merkel pritet me kritika

Para gati tre muajve, vrasja e një gjermani në Chemnitz do të shkaktonte një valë protestash kundër të huajve. Tani, kancelarja ishte aty për herë parë, për një vizitë që shumë e quajnë të vonuar. Përse keni ardhur? Kancelares gjermane Angela Merkel nuk i lanë shumë kohë të zinte vend në aktiviteti»»»

Lajmpress 9h

Kush është Jacline Mourad? 51 vjeçarja që nisi protestat në Francë

Jacline Mouraud është 51 vjeçarja franceze e cila me anë të një video – apeli, konsiderohet se ka qenë nismëtarja e protestave masive në Francë kundër rritjes së karburanteve. Video e saj është parë më shumë se 6 milionë herë në internet. Në videon që e bëri të famshme, me një zë sarkastik, ajo i d»»»

Kosova Sot 10h

Kush është Jacline Mourad? 51 vjeçarja që nisi protestat në Francë

Jacline Mouraud është 51 vjeçarja franceze e cila me anë të një video – apeli, konsiderohet se ka qenë nismëtarja e protestave masive në Francë kundër rritjes së karburanteve. Video e saj është parë më shumë se 6 milionë herë në internet. Në videon që e bëri të famshme, me një zë sarkastik, ajo i d»»»

Balkanweb 10h

Liga e Kombeve/ Zvicra ‘manita’ Belgjikës, Shaqiri dy asiste (Video)

Kombëtarja e Zvicrës ka përmbysur Belgjikën me rezultat e thellë 5-2 pas një ndeshje tejet intensive. Ishin belgët që kaluan të parët në avantazh në minutën e dytë me Thorgan Hazard që shënoi për të kaluar Belgjikën në epërsi. I njëjti lojtar në minutën e 17-të arriti dyfishoi rezultatin. Reagimi i»»»

balkanweb.com
Balkanweb 11h

VIDEO/ Futbollisti bën gafën e ‘shekullit’ në Afrikë

AFRIKË Një rast qesharak është shënuar në një ndeshje në Afrikë. Përballja mes Lesothos dhe Tanzania ka dhuruar pamje interesante, teksa një rast shpërdorimi po bën xhiron e mediave sociale. Në një video të publikuar në rrjetin social “Twitter”, skuadra vendase e Lesothos përfiton nga një gabim i k»»»

balkanweb.com
Panorama 11h

VIDEO/ Bie nga kati i shtatë i pallatit, humb jetën gruaja në Durrës

Një ngjarje tragjike ka ndodhur sot në qytetin e Durrësit, pasi një grua rreth 50-vjeçe ka rënë nga pallati dhe për pasojë ka humbur jetën. Sipas informacioneve, ngjarja ka ndodhur në lagjen 5 në Durrës, ku e moshuara u rrëzua nga kati i shtatë. Më tej shtohet se vdekja ka qenë e menjëhershëm dhe p»»»

Kallxo 11h

SHNET, aplikacioni i parë në Kosovë për edukatën seksuale

Për shkak të mungesës së lëndës së edukatës seksuale në Kosovë, tri studente të Fakultetit të Psikologjisë janë bërë bashkë dhe kanë krijuar një aplikacion të quajtur “Shnet” në mënyrë që të ndihmojnë bashkëmoshatarët e tyre që të informohen për trupin dhe seksin. Dea Rexhepi, krijuesja e aplikacio»»»

kallxo.com
Albeu 11h

Dominim total, Shaqiri me shokë shkatërrojnë Belgjikën (VIDEO)

Zvicra ka turpëruar Belgjikën duke e mposhtur me rezultatin 5-2 në kuadër të Ligës së Kombeve. Thorgan Hazard, vëllai i Edenit, shënoi dy golat e vetëm për Belgjikën, në minutën e 2’ dhe të 17’ të takimit. Ricardo Rodriguez shënoi golin e parë për zviceranët në minutën e 26’ nga pika e bardhë, në m»»»

Kohajone 11h

Zvicra e “çmendur” përmbys Belgjikën, Seferovic dhe Shaqiri të papërmbajtshëm (VIDEO)

Zvicra ka rrëmbyer një fitore spektakolare në ndeshjen e fundit në Ligën e Kombeve, duke mundur me përmbysje 5-2 kombëtaren e Belgjikës. Skuadra helvete me këtë fitore historike ka rrëmbyer kreun e Grupit 2 në Ligën A. Sfida nisi në malore për ekipin e Petkovic që e pa veten dy herë në disavantazh »»»

Tetova Sot 11h

Incident në protestën e sontme në Shkup (VIDEO)

Pas pothuajse dy orëve ka përfunduar protesta para Kuvendit kundër ndryshimeve Kushtetuese. Gjjatë protestës është shmangur një incident mes organizatorëve- Lëvizjes Bojkotoj, dhe një pjesë të personave që kanë qenë prezent në protestë të cilët kanë tentuar të ngjiten në binë për të mbajtur fjalim.»»»

tetovasot.com
Tetova Sot 11h

Vajtojnë mediat maqedonase, SH.K.A ” Jehona e Malësisë ” Tetovë mahnit Katarin (FOTO/VIDEO)

SH.K.A ” Jehona e Malësisë ” – Tetovë mori pjesë në “Festivalin e Diversitetit” e cila mbahet në Doha të Katarit. SH.K.A ” Jehona e Malësisë ” prezentoi Maqedoninë me vallet shqiptare që mori shumë duartroktije të mdhaja në sallë. Pasi SH.K.A ” Jehona e Malësisë ” ishte në Katar mediat maqedonasje »»»

tetovasot.com
Gazeta Telegraf 11h

Spanjë, provë për një mision të ri në Mars

Në shkretëtirën shkëmbore Tabernas të Spanjës, shkencëtarët po testojnë një sondë për të shkuar në Mars. Agjencia Evropiane e Hapësirës, ESA dhe ajo ruse Roscosmos kanë në plan ta dërgojnë sondën në Mars në vitin 2021, në kërkim të shenjave mikroskopike të jetës. Shkencëtarët ndodhen në terren për »»»

Gazeta Express 11h

Del video, çfarë i premtonte Rama banorëve tek Unaza e Re, sot do t'u prishë shtëpitë

Prej më shumë se 15-ditësh qindra banorë të zonës së Astirit në kryeqytet janë duke protestuar çdo ditë në mbrojtje të banesave të tyre që prishen nga projekti i Unazës së Madhe.Deri më tani askush nga institucionet përgjegjëse nuk ka denjuar që ti presë ata në takim, ndërsa ca më tej kreu i Bashki»»»

gazetaexpress.com
Kosova Sot 11h

Tenerife, vala gjigante godet ballkonet e ndërtesës

Një stuhi e dhunshme goditi ishullin spanjoll, më i madhi nga ishujt Kanarie, duke dëmtuar kilometrat e bregdetit nga Garachico në Tacoronte. Në një video, të filmuar nga një banor, një valë gjigande mbi dhjetë metra të lartë ka përfshirë një pallat dhe ballkonet e nxjerra nga ana e detit në katet »»»

RTK Live 12h

VIDEO: Alternativat për ngrohje çdoherë e më shumë po zvogëlohen

Dimri po vjen e të gjithë mendojnë si të ngrohen. Por në vendin tonë nuk ka shumë mënyra. Drutë janë shtrenjtë e prerja e tyre është e dënueshme. Thëngjilli është i ndaluar e gazi konsiderohet jo shumë i sigurt. Ngrohja me rrymë mbërrin pagën mujore minimale e ajo qendrore, përveç një pjese të Pris»»»

Lajmpress 12h

PËRFUNDON PROTESTA, SHMANGET NJË INCIDENT (VIDEO)

Pas pothuajse dy orëve ka përfunduar protesta para Kuvendit kundër ndryshimeve Kushtetuese. Gjjatë protestës është shmangur një incident mes organizatorëve- Lëvizjes Bojkotoj, dhe një pjesë të personave që kanë qenë prezent në protestë të cilët kanë tentuar të ngjiten në binë për të mbajtur fjalim.»»»

Albeu 12h

Shaqiri me shokë përmbysin rezultatin ndaj Belgjikës (VIDEO)

Zvicra ka përmbysur rezultatin ndaj Belgjikës në "Swissporarena". Ai që ka shënuar është përsëri Seferovic në minutën e 44'. Pjesa e parë ka përfunduar dhe mbas pak minutash starton e dyta. /albeu.com/»»»

Shqiptarja 12h

Qyteza e zhdukur nga zjarret në Kaliforni, pamje tronditëse (VIDEO) - Shqiptarja.com

Zjarret masive që përfshinë Kaliforninë në SHBA, shkaktuan vdekjen e 76 personave, ndërsa dëmet janë kolosale. Numri i viktimave sa vjen e rritet, po ashtu edhe ai të zhdukurve. Deri tani raportohet për 1200 persona fati i të cilëve nuk dihet. Një ditë më parë, Kalifornia u vizitua nga presidenti D»»»

Klan Kosova 12h

Kadri Binaku nga Koshtova, Bruce Lee kosovar (VIDEO)

Kadri Binaku nga Koshtova e Mitrovicës, gjithë jetën është munduar të duket sikur Bruce Lee. Binaku nuk i ka ndalur asnjëherë stërvitjet dhe i ka përvetësuar aq mirë pajisjet e arteve marciale sa që nuk ka frikë nga lëndimet. Por atij i ka mbet merak që nuk ka mundur t’i tregoj aftësitë një publiku»»»

RTK Live 12h

VIDEO: Janë varrosur tre familjarët që humben jetën në aksident

Shumë qytetarë kanë mësyrë fshatin Ponesh të Gjilanit për t`ua dhënë lamtumirën e fundit tre anëtarëve të familjes Shala që humbën jetën në aksidentin tragjik në Magjistralen Gjilan-Prishtinë. Ky fshat ishte në zi, ndërsa familjarëve që humbën më të dashurit, u kanë qëndruar afër edhe përfaqësuesit»»»