indeksonline.net
Dalin rezultatet e ekspertizës, tejkalimi shkaktar i vdekjes së katër anëtarëve të familjes Shala
balkanweb.com
"Nuk kemi zaptuar", banorët e Astirit dhe Bregut të Lumit njëzëri kundër Ramës
tetovasot.com
Akademi solemne në Muzeun e Alfabetit shqip me rastin e 22 Nëntorit
lapsi.al
Këtë vit do të kemi dimër të ngrohtë
ekonomiaonline.com
Në gjykimin për banesën, e akuzuara thotë se kopja origjinale e kontratës është zhdukur
evropaelire.org
Beteja për ekstradimin e Nikolla Gruevskit
balkanweb.com
"Do të vrasin me snajper", Salianji flet për letrën që i dërguan nga burgu
gazetaexpress.com
PATOZI, BREGU DHE BODE/ Si e kujtuan Sokol Olldashin miqtë ish-deputetë të PD-së pesë vjet pas aksidentit fatal (FOTO)
sot.com.al
U kërcënua me vdekje, reagon Salianji: Kam kohë që jam dijeni të çështjes
cna.al
Vasili: Salvini shemb shtëpitë e mafiozëve, Rama të qytetarëve
gazetablic.net
Ahmeti për ekstradimin e Gruevskit: Drejtësia duhet të merret me këto çështje (Video)
sot.com.al
Flet avokati i njohur: Këta po e bëjnë si nazitët që prishinin shtëpitë e hebrenjve…
periskopi.com
Dardan Sejdiu: Ngritja e taksës 100% vendim i duhur, por i pamjaftueshëm – reciprocitet ndaj çdo vendi që e sfidon subjektivitetin tonë
gazetaexpress.com
Ndotja e lumit Gjanica, Cako: Shkaktarë dy kompani nafte, do të ndiqen procedurat përkatëse ligjore - Shqiptarja.com
koha.net
Crnadak: Vendim hakmarrës i Prishtinës, të reagojë BE-ja
gazetaexpress.com
Haradinaj konfirmon darkën ‘me helm’ në shtëpinë e Pacollit: Bisedë e tensionuar me Thaçin
alpenews.al
(Kamera e fshehtë +18) “Shëruesi” që të zgjidh hallet përmes seksit: Turpin haje me bukë…
periskopi.com
Ukraina shënoi përvjetorin e nisjes së protestave në Euromaidan
gazetaexpress.com
Kosova nis luftën ekonomike me Serbinë
kallxo.com
Rasti "gylenistët", Lekaj shfajson ministrinë
indeksonline.net
Kurti: Me “demarkacionin Meha” me Malin e Zi ka marrë n’thu shteti i Kosovës
alpenews.al
Furgoni me drogë në Qafë- Thanë pjesë e një grupi të strukturuar, priten arrestime të bujshme
gazetainfokus.com
Lutfi Haziri:Duhet të krijohet një kulturë e ruajtjes dhe mirëmbajtjes së hapësirave publike
alsat-m.tv
Kolinda: “Nuk ka lindur nëna hero më të madh se Gjergj Kastrioti Skënderbeu”
cna.al
Basha dhe Kryemadhi përplasen për protestën/ Secili në hallin dhe pazarin e vet
aktuale.mk
Vuçiq mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare pas vendimit të Kosovës
periskopi.com
Marrëveshjet që do të nënshkruhen në mbledhjen e të dy qeverive (Dokument)
aktuale.mk
Vetëm Sadulla Duraku në këtë fotografi nuk është i dyshuar nga Prokuroria Speciale
tvklan.al
PREZANTON BUXHETIN 2019 PËR SHËNDETËSINË, RAMA: RRITJE PAGASH DHE INVESTIME NË SPITALE
ina-online.net
Rruga Shkup-Prishtinë: Kosova punon në tre ndërrime, Maqedonia (sërish) jep vetëm premtime!
sot.com.al
Mediu kundër djegies së mandateve: Të kthehemi në Kuvend!
telegrafi.com
Vendet që nuk do të kenë rrymë
balkanweb.com
“Furtunë” te ALUIZNI i Vlorës dhe Tatimet në Fier, 24 masa disiplinore
telegrafi.com
Shala: Vendimi për rritje të taksës hyn në fuqi nga sot
gazetablic.com
Sveçla: Institucionet fshehin informatat nga njëra-tjetra
ata.gov.al
Presidenti Meta takon Presidenten e Kroacisë, diskutuan mbi thellimin e marrëdhënieve dypalëshe
tesheshi.com
Nënkryetari i Listës Serbe: Ky është qëllimi i rritjes së taksës
balkanweb.com
Meta takon Kitaroviç: Marrëdhëniet shqiptaro-kroate, model në rajon
tvklan.al
Gjirokastër, nis gjyqi për mësuesin e akuzuar për ngacmim seksual ndaj një 11-vjeçareje - Shqiptarja.com
ata.gov.al
Meta vizitë në Kroaci, takon homologen Kitaroviç dhe Arbanasit e Zarës (FOTO) - Shqiptarja.com
boldnews.al
Çfarë po blen Erion Velija me Unazën e Re
tvklan.al
Presidenti: Mirënjohje Kroacisë për mbështetjen e saj ndaj integrimit të Shqipërisë në Europën e Bashkuar. 
koha.net
Çmendet Lista Serbe: Kjo është çmenduri, kjo është luftë për ne. Le të na ndihmoj Beogradi
cna.al
Balla takon Sekretarin e Shtetit të Gjermanisë: Vlerësime e mbështetje për 'drejtësinë'
gazetaexpress.com
Çarten serbët: Kosova na u hakmor për Interpol
koha.mk
Vota pro Kosovës në Interpol, Vuçiç: Shkupi dhe Podgorica, mesazh se Prishtina është më e rëndësishme se Beogradi
gazetaexpress.com
Tahiri: Dështimi i Kosovës me të cilin po tallet edhe Daçiqi
gazetaexpress.com
“E liroi Rama”, Burgjet rrëzojnë Berishën: Xhuvani doli nga qelia sepse…
sot.com.al
Protesta te Unaza e Re, banorët e Astirit bllokojnë sërish rrugën - Shqiptarja.com
sot.com.al
Hijet mbi “byzylykët” e burgjeve – Gjonaj: Kemi audituar tre tenderat, sistemi me probleme të rënda
balkanweb.com
Fatmir Mediu tregon gabimin e pafalshëm të PD-së që nuk i dha zgjidhje
gazetainfokus.com
Turqia: SHBA “mbyll sytë” rreth vrasjes së Khashoggi
koha.net
Studim fizibiliteti për hekurudhën Shqipëri-Greqi
syri.net
Reforma Zgjedhore, kreu i OSBE-së ngre “alarmin”
telegrafi.com
Kurti: Serbia nuk po na i kthen regjistrat civil dhe librat kadastralë
tetovasot.com
Në Universitetin e Tetovës u shënua Dita e Alfabetit
alsat-m.tv
Dimitrov: Azili për Gruevskin, minus i madh për Hungarinë
balkanweb.com
Hapet ekspozita e Shqipërisë në selinë e UNESCO-s, Kumbaro: E Kaluara që ruajmë do të jetë e ardhmja jonë (FOTO)
noa.al
Ervin Salianji rrëfen tmerrin e jetës: Më kanë dërguar një letër nga burgu, kërkojnë të më vrasin me snajpër
albpress.org
VIDEO/ Zëdhënësja e PD: Ja mashtrimi i Veliajt me gropën e Hajdin Sejdisë Komentet
alpenews.al
Fshehu dënimin e kunatit për trafik droge, gjyqtari i Gjirokastrës një hap larg shkarkimit
ekonomiaonline.com
Qeveria pezullon vendimet për pronat shoqërore, pret interpretimin nga Kushtetuesja
syri.net
LSI: 2 km rrugë, 40 milionë euro; Replikon Rama
alpenews.al
‘Do të vrasin me snajper’, flet pas kërcënimit deputeti i PD, Salianji: Nuk më bën asnjë…
periskopi.com
Çitaku: Fitorja e Kosovës nuk e kompenson dështimin tim dhe të kolegëve të mi
koha.net
Ministri serb: Taksa 100%, hakmarrje për INTERPOL-inTemat:
aa.com.tr
Trump falënderon Arabinë Saudite "për çmimin e naftës"
gazetaexpress.com
KQZ-ja, OSBE: Zgjedhjet janë bërë me 4 anëtarë, sot ka 5
insajderi.com
Ramiz Kelmendi tregon si e sheh vendosjen e taksës 100% ndaj Serbisë, si deputet dhe si afaristTemat:
gazetablic.com
Ahmeti mirëpret vendimin e Qeverisë për taksën kundër produkteve të Serbisë
evropaelire.org
I dha azil politik Gruevskit, BE kërkon sqarime nga Hungaria
vizionplus.tv
Reforma zgjedhore, Borchardt: Puna nuk është ndalur, përdorimi i teknologjisë do kohë
gazetaexpress.com
Biseda për sinjalizim në hekurudha
evropaelire.org
Tërmet në Serbi, mediat serbe nuk ndalen – Tash shkruajnë kështu për vendimin e Qeverisë për taksën 100%
koha.net
VV: Ahmeti ka harruar premtimet, vitin 2018 po e mbyllim me 7 çerdhe në mungesë
syri.net
Meta dhe Presidentja kroate në ‘oazin e shqiptarëve në Kroaci’
gazetaexpress.com
Të gjithë dorën lart por Pacolli jo, pse?
kallxo.com
Shpend Ahmeti flet për parkingun nëntokësor dhe zgjerimin e sheshit
kallxo.com
Gjyqi për 10 hektarë pronë, rast i krimit të organizuar që është i shënjestruar për vizat
insajderi.com
Krasniqi: Kosova të nxjerrë mësim nga rasti me INTERPOL
syri.net
“E ke mbyllur librin e aritmetikes që në klasë të katërt”, Kryemadhi replikon me Ramën
24-ore.com
Meta në Kroaci: “I mbushur me emocione…”
Me Foto dhe fakte! Ja gjyqtari që dënoi të riun e FRPD pse qëlloi Veliajn me vezë, lidhjet me PS-në
indeksonline.net
Qeveria e Maqedonisë: Pretendimet për azil të Gruevskit janë të rreme, ai do të ekstradohet
insajderi.com
Zgjedhja e presidentit të Interpol, reagon Moska
alsat-m.tv
Kosova ”luftë” tregtare me Serbinë, rritet në 100% taksa për mallrat serbe
evropaelire.org
Gruevski fiton azilin në Hungari, Shkupi kërkon ekstradimin
koha.net
Lansohet versioni i përditësuar i Regjistrit të Lejeve dhe Licencave
koha.net
Haradinaj: S’kemi pas çare pa e rrit masën për mallrat serbeTemat:
boldnews.al
Gjermani, Balla pritet nga zëvendës-presidenti i Bundestagut
ata.gov.al
Veliaj: PD, partia e shpellës dhe e paligjshmërisë
ekonomiaonline.com
Dumoshi vazhdon takimet me të rinjtë nga Prishtina
alpenews.al
Rrëfimi i djalit të sekretarit të Enverit: Babai donte të dorëzonte teserën e PS-së kur Rama tha të ulin…
alpenews.al
TRAFIK ARMËSH ME POSTË, PROKURORIA KËRKON 12 VITE BURG PËR SAIMIR ÇULLHAJN
botasot.info
Ministri Lekaj thotë se aeroplani që do të merrte gylenistët kishte leje fluturimi
aktuale.mk
Vuçiq ka thënë sot se nuk do të ketë rritje të reja të tatimeve në mallin serb
insajderi.com
Kosova nuk arriti anëtarësimin në Interpol, për shkak të kundërshtimit të Serbisë
koha.net
Kosova taksë 100% për prodhimet e Serbisë
koha.net
Pasi Thaçi e çoi Haradinajn në Kushtetuese, Qeveria pezullon vendimin për pronat
cna.al
“Bëje Botën Portokalli”, çelet fushata kundër dhunës me bazë gjinore
sot.com.al
Kreu i Forumit Rinor Demokrat: babai i një eurosocialisti na dënoi shokun
Unaza, Gjiknuri: Nuk ka pasur një proces prishjeje
ekonomiaonline.com
OEK organizon në dhjetor Panairin e Produkteve Bujqësore (Video)
sot.com.al
Marku krijon strukturë të posaçme në prokurori, i jep funksionet e Prokurorisë së Posaçme
gazetaexpress.com
Qeveria nuk ia falë pronat komunave serbe
alsat-m.tv
Ministria e Drejtësisë nuk heq dorë për ekstradimin e Gruevskit
gazetaexpress.com
Nisin aplikimet për në universitet, ja procedura
kallxo.com
Gjykata e Hagës kritikon kryeministren e Serbisë për mohim gjenocidi
gazetaexpress.com
Mohoi gjenocidin në Srebrenicë, Gjykata e Hagës kritikon ashpër kryeministren e Serbisë
boldnews.al
Rama për protestat te Unaza e Re: Të papranueshme, nuk gëlltiten dhe treten në asnjë mënyrë!
balkanweb.com
Përmet/ Peleshi apel: Standardizimi i produkteve ndihmon shitjen!
botasot.info
Protestojnë ish-punëtorët e “IMN Kosova”, kërkojnë nga Komuna e Prishtinës që t’u paguhet 20 përqindshi
insajderi.com
Shpallet i pafajshëm, Enes Goga ka disa fjalë
balkanweb.com
Unaza e Tiranës, Qendro: Aksi i rrugës nuk ka ndryshuar
mia.mk
Arrestohet ish krahu i djathtë i Gruevskit, Sasho Mijallkov
gazetaexpress.com
Hungaria: Gruevskit i rrezikohej jeta nëse burgosej
telegrafi.com
Vulin kërkon hakmarrje ndaj vendeve që mbështetën Kosovën në INTERPOL
botasot.info
Kurti thirrje politikës për konsensus: Ja kërkesat për Serbinë
sot.com.al
Gjiknuri: Politika ka spekuluar me projektin për ndërtimin e Unazës së Madhe
kallxo.com
Papadopoulou: Institucionet e sundimit të ligjit në Kosovë shënojnë progres
noa.al
Ministrja Gjonaj shkarkon ‘live’ drejtorin e ALUIZNI-t në Vlorë, pas tij dhe dy punonjës
evropaelire.org
Senati kërkon përgjigje për vrasjen e gazetarit Khashoggi, Trump mbron aleancën
insajderi.com
Merkel mbron marrëveshjen e OKB-së për emigrantët - RTV21
telegrafi.com
Hamza: Rritja ekonomike për vitin 2019 do të jetë 4.7%
botasot.info
“Mister” seanca për Besnik Camin, KPK cakton datën për Shpëtim Kurtin
indeksonline.net
BE-ja po e harton raportin e ri për Kosovën
telegrafi.com
NDOTJA, MINISTRI KLOSI PËR BASHKITË: MERRNI PËRGJEGJËSI
kallxo.com
BERZH mbështet projektin “qyteti i Gjelbër” për Prishtinën
gazetaexpress.com
Trafikonte armë me postë drejt Anglisë, Prokuroria kërkon 12 vite burg për Saimir Cullhaj
gazeta55.al
“KOSTANDIN XHUVANI U LIRUA NGA QELIA”/ Reagon Drejtoria e Burgjeve: E shtruam në QSUT dhe…
botasot.info
Kërkesa e “veçantë” e Izet Haxhisë: Ja kush dua të më gjykojë
balkanweb.com
'Telenovela' e Tiranë-Elbasan, autostrada përfundon plotësisht në...
kallxo.com
Hamza: Rritje ekonomike 4.7 përqind për vitin 2019
shekulli.com.al
Qëlloi me vezë drejt Erion Veliajt, gjykata merr vendimin për militantin e PD-së
Përurohet busti i shkencëtarit Betim Muço
ina-online.net
Maqedoni, pas ikjes së Gruevskit, arrestohet ish shefi i sigurimit Mijalkov
gazetaexpress.com
Refuzohet kërkesa e prokurores Hajdari, nuk përjashtohet gjykatësi në rastin ‘Pronto’
sot.com.al
PD: “Vangjush Dako nuk ka shpëtim, do të arrestohet”!
Shtyhet seanca e gjyqit, Izet Haxhia bën kërkesën e papritur
cna.al
Një postim i “nxituar” i Veliajt: gropa e Hajdin Sejdisë u hap nën qeverisjen e PD-së, por u mbyll nga Basha
botasot.info
Buxheti për MMPS-në do të jetë 465 milionë euro
indeksonline.net
Përditësohet regjistri qendror për leje dhe licenca - RTV21
boldnews.al
Unaza e Re, Rama ironizon opozitën: Dikush t’i shpjegojë ingjinjerave të pdlsi se km e rrugëve nuk janë si metrat e pantallonave
evropaelire.org
Kurti fton partitë të bashkohen për të kërkuar llogari ndaj Serbisë
balkanweb.com
“Unaza e Re”, Rama: Nuk japim dëmshpërblim për paligjshmërinë
koha.net
Kurti: Lobimi për Interpol i gabuar – prokuroria të hetojë shpenzimet
telegrafi.com
Pyatt: ShBA-të besojnë se Marrëveshja e Prespës është në interes të të dyja vendeve
syri.net
Behgjet Pacolli, si pasqyrë e dështimit të shtetit të Kosovës
epokaere.com
Triumfi i së keqes - Arbresh.info
aa.com.tr
Inaugurohet Turkstream, me rëndësi edhe për Europën
Replikat/ 'Mos na shikoni me syrin e njerkës', Braçe debat me deputetin e PS
Izet Haxhia surprizon në seancë: Nuk pranoj gjyqtarë që nuk kanë kaluar vettingun
kosovalive360.com
Nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës e Gjermanisë për 60 milionë euro grante
telegrafi.com
Veliaj publikon foton: PD 'parti e shpellës', e mbani mend gropën e Ajdinit?
alpenews.al
“Fatmira Hajdari shiti gjakun e burrit për t’u bërë gjyqtare”, Izet Haxhia me deklarata të forta nga gjykata, ja çfarë u vendos sot
“Unaza e madhe e Tiranës”, Gjiknuri: Nuk ka prishje pa u kryer shpronësimet
botasot.info
Thesi 1.2 miliardë euro koncesione te rrugët
rtsh.al
Ndërprerje të vazhdueshme të energjisë elektrike në zonën pranë stadiumit 'Qemal Stafa', banorët: Po na digjen elektro-shtëpiaket - Shqiptarja.com
sot.com.al
Shkarkohet drejtori i ALUIZNI-t, pas tij dhe dy punonjës në Vlorë, Gjonaj: Ja për çfarë akuzohen
alsat-m.tv
BE i kërkon shpjegime Hungarisë për azilin e Gruevskit
syri.net
Buxheti i 2019/ Gjosha: Zero investime në arsim punësim për qytetarët
botasot.info
Vetting kandidatit për KED-në, Enton Dhimitri
gazetablic.com
Ljajiq: Pranimi i Kosovës në INTERPOL do të bënte dialogun e mëtejshëm të pakuptimtë
lapsi.al
Filmi i regjisorit kosovar me premierë botërore në “Tallin Black Nights Festival”
gazetaexpress.com
Lekaj tregon si u rrëmbyen gylenistët, thotë se kompania turke keqpërdori lejen
epokaere.com
Javë e zezë për presidentin Macron
telegrafi.com
Eurodeputetët me porosi: Azili politik i Gruevskit mund të sjell pasoja serioze për rajonin
tesheshi.com
Rama për "Astirin": Nuk shpërblejmë zaptuesit me paratë e shkollave e spitaleve!
periskopi.com
Votimi për INTERPOL – Hungarezët gënjyen Kosovën!Temat:
alpenews.al
Deri kur na shoqëron shiu këtë javë - American Eye
sot.com.al
Sekuestrimi i pasurive të kriminelëve / Kryeprokurorja Marku merr vendimin, ja strukturat e posaçme
shekulli.com.al
FMN i kërkon qeverisë të rrisë çmimin e energjisë
sot.com.al
Zbulohen datat e zgjedhjeve për krerët e degëve të PD-së
tvklan.al
Elbasan, bashkëpunim ndër-sektorial mbi respektimin e të drejtave të fëmijëve
koha.net
Amerika tregon armatimin, raketa dhe bomba në shkretëtirën e Saharasë (VIDEO)
syri.net
Xhuvani jashtë burgut? Ja si qëndron e vërteta
balkanweb.com
Gjonaj në konferencë për shtyp: Shkarkohet drejtori i ALUIZN-it dhe 2 punonjës në Vlorë
alsat-m.tv
Hahn kërkon sqarime nga Hungaria për azilin e Gruevskit
gazetablic.com
Gjermania serioze në formimin e Ushtrisë së Evropës
boldnews.al
Denoncimi te Berisha: Rama liron nga burgu vrasësin e dashur serial të organizatës kriminale “Rilindja”, Kostandin Xhuvani
ekonomiaonline.com
Protestë para Komunës së Prishtinës
balkanweb.com
Ekstradohet nga Holanda anëtari i grupit “Bajri” - American Eye
kallxo.com
Pal Lekaj raporton para komisionit për dëbimin e gylenistëve
balkanweb.com
Viti i Skënderbeut, Meta dhe presidentja kroate do takojnë Arbanasit e Zarës
syri.net
Teza e Olldashit më aktuale se kurrë/ Çfarë tha ish-ministri pesë vite më parë
indeksonline.net
Duda Balje e mllefosur me votën e Bosnjës kundër Kosovës për INTERPOL
tetovasot.com
Kim Xhong-jang zgjidhet kryetar i ri i Interpolit
kallxo.com
Enes Goga, Fuad Ramiqi e hoxhallarë të tjerë të pafajshëm në akuzat për terrorizëm
rtsh.al
Nis Maratona e Tiranës, Veliaj: Është shumë e rëndësishme që të fokusohemi te një qytet i shëndetshëm
balkanweb.com
Asambleja e Interpolit, Veliu takon Presidentin e ri, mbështetje për policinë shqiptare
botasot.info
Fate Velaj në Vjenë: Europianizim mendor dhe shpirtëror i Shqipërisë
koha.net
SERBI – Macron në vizitë zyrtare
24-ore.com
Interpoli zgjedh koreanin jugor Kim Jong Yang si president të ri
koha.net
Sipas Beogradit, mospranimi i Kosovës në Interpol ndali përndjekjen e 5 mijë serbëve
cna.al
“I përfshirë në vrasje”/ Prokuroria merr vendimin për dosjen kriminale të Erjon Veliajt
balkanweb.com
Trumpit i kërkohet të qartësojë rolin e princit saudit në vrasjen e Khashoggit
koha.net
Anëtari i Nimës bëhet konsull në Shtutgart
botasot.info
Zgjedhjet lokale, PD heq dorë nga bojkoti, nis përzgjedhjen e kandidatëve
sot.com.al
Shqipëri, tragetet në orar, nuk parashikohen pengesa nga reshjet
koha.net
PROF. REXHEP QOSJA: SKËNDERBEU DHE RILINDJA KOMBËTARE
telegrafi.com
Prezantohen makineritë e reja të ndërmarrjes “Hortikultura” me vlerë 200 mijë euro
insajderi.com
Rusët nuk e marrin dot Interpolin, një koreanojugor është kreu i ri
ekonomiaonline.com
Gjermania ia ndan Kosovës mbi 60 milionë euro
sot.com.al
Gjyqtari Enton Dhimitri në sitën e Vetting-ut
telegrafi.com
Si u shpenzuan paratë e lobimit për Interpol?
gazeta55.al
Unaza e re/ Gjiknuri iu përgjigjet banorëve: S’ka prishje pa dalë VKM-ja për shpronësim
noa.al
Unaza/ Rama: Ku cënohet prona e përbashkët, s’ka legalizim
24-ore.com
Rriten kostot e koncesioneve, përplasje në Kuvend Braçe- Ahmetaj
gazetaexpress.com
Vendet që votuan kundër pranimit të Kosovës në Interpol
boldnews.al
PD: Dako do të arrestohet, i ka bërë gabim llogaritë
telegrafi.com
Nikolla Gruevski fiton azil politik, nga autoritetet hungareze.   
syri.net
Trump: CIA nuk ka vërtetuar se princi ka lidhje me vrasjen e Khashoggit
indeksonline.net
Dështon Rusia, drejtori i Interpol-it nga Korea Jugore
americaneye.al
54 vite burg për “grupin e zjarrit” të Lazaratit, familjarët godasin me karrige gjyqtarët - American Eye
telegrafi.com
Tirana vërshohet nga reshjet, shiu vazhdon dhe sot
periskopi.com
Uashingtoni po përgatitë ultimatumin e fundit për Kinën
gazeta55.al
Ahmetaj për PPP: Janë 807 miliardë lekë, s’do ketë më oferta të pakërkuara, nga 1 korriku 2019
alsat-m.tv
Kush ishte Sasho Mijallkov dhe pse quheshin “La Famiglia”
sot.com.al
Mungesa e vizave problem i të rinjve që synojnë të studiojnë në BE
evropaelire.org
Rusia humb garën për kreun e INTERPOL, fiton Koreja e Jugut
telegrafi.com
Tri ditë dramë në Dubai dhe dështimi i Kosovës në Interpol
syri.net
Gruaja 4 muaj apel për gjak, Meta mban premtimin
epokaere.com
Çitaku: Fitorja e Kosovës nuk e kompenson dështimin tim dhe të kolegëve të mi
alsat-m.tv
Përfundoi në Shutkë përgjegjësi i rastit të Kumanovës, ja kush e thotë?
Lekaj merret në pyetje për dëbimin e gylenistëve - RTV21
alpenews.al
Ekspozita në Paris, Rama publikon videon me pamje të veçanta
gazeta55.al
Xhelal Mziu: Në Kamëz punohet me intensitet, po investojmë në mbi 70 rrugë gjatë 2018-s, me 0 fonde nga qeveria
telegrafi.com
Mot i vranët në Shqipëri
lapsi.al
Analiza e Patozit: Fati i Gruevskit trazon më shumë Tiranën se Shkupin
syri.net
Ambasada e SHBA në Tiranë: Hetim të plotë Tahirit dhe Martinajt
telegrafi.com
Veseli pritet në takim nga Mogherini
syri.net
“Aleanca për Dhurimin e Gjakut” seancë dhurimi në ndihmë të qytetarëve të Lushnjes
gazetaexpress.com
Ngjarjet e datës 21 nëntor
balkanweb.com
Kryebashkiaku Veliaj: Banorët te “Unaza e Re” janë paraqitur për shpronësim
sot.com.al
ARRATISJA E GRUEVSKIT/ Artan Hoxha: Ja cili politikan i lartë ka gisht
koha.net
Kosova sot mot të vranët dhe me shi
kallxo.com
SOT VOTOHET PËR ANËTARËSIMIN E KOSOVËS NË INTERPOL
gazetablic.com
Interpoli nën ndikimin rus? Një zyrtar i lartë nga Rusia mund të udhëheqë
gazetainfokus.com
Përkujtohet Xhavit Ahmeti në 22 vjetorin e vdekjes
indeksonline.net
Nga një gol Azerbajxhanit për çdo votë kundër Kosovës, thotë Ahmeti
telegrafi.com
Komisioni hetimor interviston sot Pal Lekajn për rastin e dëbimit të turqve
alsat-m.tv
Trump: Nuk do të heqim dorë nga marrëveshjet tregtare me Arabinë Saudite
“AKSIDENT I DEMOKRACISË” NË RUMANI
Daçiç: Vetëm një budalla del në anën e humbësit
cna.al
Të kishin gojë të flisnin! Si po lihen librat në mëshirë të fatit
balkanweb.com
Gjermania kërkon thellimin e reformës në drejtësi: Janë nxjerrë jashtë sistemit gjyqtarët e korruptuar dhe të paaftë
sot.com.al
FMN përplaset me Ahmetajn për rritjen ekonomike, mesazh Gent Sejkos për rregulloret e mbikëqyrjes, kreditë e këqija dhe strategjinë e deurozimit
syri.net
Klevis Balliu: Jap dorëheqjen nëse një nga ne është përplasur me policinë (VIDEO)
insajderi.com
Bahtiri: Për dështimin në Interpol, fajtor është Thaçi dhe jo Pacolli
tvklan.al
Petro Kaça/ Sarandë, Policia fsheh dhe mbron dhunuesin e varrezave, reagon komuniteti
botasot.info
SKANDAL NË PROKURORINË E KRUJËS/ Gentian Doda rifitoi lirinë pas pushimit të çështjes së celularëve
indeksonline.net
Drejtori i Burgjeve: Në burgun e Dubravës ka kontrabandë
balkanweb.com
Vasili: Rama i kapur për gryke del hapur kundër SHBA për Tahirin
botasot.info
Avokati i Shtetit fut në sherr PS-në, paga më e lartë se e Kryeministrit
sot.com.al
Konferenca e Kryetarëve miraton kalendarin, rrëzon propozimin e PD-së për dekoratat
evropaelire.org
Sulm kamikaz në festën e ditëlindjes së profetit Muhamed, 43 të vdekur në Kabul
koha.net
Lajm i keq nga Brukseli: Heqja e vizave as nuk hyn në rend dite
gazetaexpress.com
Për vrasjen e Khashoggit edhe Franca do të vendos sanskione
telegrafi.com
Kocijançiç: Kosova dhe Serbia të sigurojnë kushtet për vazhdimin e dialogut
indeksonline.net
Pas fitores së Kosovës, Ramiz Lladrovci ka një porosi për Azerbejxhanin dhe policinë
kallxo.com
Avokati dënohet për mosardhje me kohë në seancë
ata.gov.al
Remitancat, burim i rëndësishëm financimi për ekonominë vendase
balkanweb.com
FOTO/ Zbuloni kush ishin dhe çfarë veshën artistët shqiptarë në koncertin madhështor në Vatikan…
balkanweb.com
Vasili: Rama i kapur, del hapur kundër SHBA për Tahirin
sot.com.al
Ëndrra e arbëreshit Demetrio Curino…
gazeta55.al
“Banorët e Astirit po shfrytëzohen, Rama-Berisha e dinë se nuk do ketë dëmshpërblime'
gazeta55.al
Skandali me qumështin e 'rrugës'! 31 milion baktere për mililitër
zeriamerikes.com
“Të vras po ike”, dëshmia rrëqethëse e vajzës shqiptare të trafikuar
balkanweb.com
Shou mediatik për një gazsjellës me të ardhme të pasigurt
gazetaexpress.com
Nipi i Jakup Krasniqit i reagon Milaim Zekës: Nuk merrem me të lehurat e tua
syri.net
Çmenduria/ Ahmetaj: Për 20 kilometra rrugë Tiranë-Kashar, jo 330 milionë euro, por 450 milionë euro
gazetablic.com
Qeveria mund ta rrit masën ndaj produkteve të Serbisë e Bosnjës
periskopi.com
“Ne u kënaqëm në Dubai, për dështimin nuk jemi përgjegjës”
balkanweb.com
Zgjedhjet për krerët e degëve të PD, publikohen datat
epokaere.com
Kosova nuk ia doli të anëtarësohet në INTERPOL
gazetaexpress.com
Bardhyl Meta: Dy fjalë rreth mos-pranimit të Kosovës në Interpol!
gazetablic.com
​Haziri: Sot në Dubai ka munguar një Fadil Vokrri
evropaelire.org
Ivanka Trump thyen rregullat
telegrafi.com
Çmenduria e Ivica Daçiqit, fyen dhe e shan kryeministrin e Austrisë, nuk lë gjë pa i thënë për Kosovën
koha.net
Daçiq fyeu kancelarin austriak, Vuçiq e arsyeton
gazetainfokus.com
Daçiqi me shprehje rrugaçërie fyen kancelarin austriak, e quan budalla dhe ia fyen mbiemrin
alpenews.al
Unaza e Re/ Kush janë protestuesit me më shumë se një shtëpi
kallxo.com
Shala paralajmëron inspektime nëpër çerdhe për lodra të rrezikshme
botasot.info
Qeveria: Gruevski nuk kishte kërcënime për jetën dhe nuk ishte i përndjekur politik
indeksonline.net
Ky është reagimi delegacionit serb kur e kuptojnë që Kosova nuk u pranua në INTERPOL
gazeta55.al
Trafikanti i lire, heroi në burg
sot.com.al
Majlinda Bregu mesazh të ndjerë: Shkallë në parajsë
boldnews.al
VIDEO/ Reshjet e shiut përmbytin hyrjen e Gjirokastrës
gazetaexpress.com
Trump sinjalizon se nuk do ta ndëshkojë princin saudit
balkanweb.com
102 familje dëmshpërblehen/ Mes tyre persona me vila në bregdet të ndërtuara pa leje
gazetablic.com
Ambasadori amerikan në Beograd: Zhgënjyes mospranimi i Kosovës në Interpol
gazeta55.al
Teknologji moderne për pastrimin e kanalizimeve
koha.net
Zimerman: Dëshiroj që Maqedonia së shpejti të bëhet anëtarja e 30-të e NATO-s
botasot.info
Reagon Qeveria, pas konfirmimit të azilit për Gruevskin
telegrafi.com
Pas dështimit në INTERPOL, kërkohet rritja e taksës për prodhimet nga Serbia në 25%
gazeta55.al
Union Bank firmos marrëveshjen për blerjen e ICB Albania
ekonomiaonline.com
120 gardianë të rinj do të punësohen shumë shpejt
gazetablic.com
Ish-deputeti i LDK-së ka dy fjalë pas dështimit të Kosovës në INTERPOLTemat:
telegrafi.com
Daçiq: I thash Kurzit – ti je i mençur, pse ja mban anën humbësveTemat:
koha.net
Daçiqi fyen Kancelarin austriak, Sebastian Kurz
evropaelire.org
Dodik pritet të marrë presidencën e Bosnjës
Deputeti i PS e quajti “plak autik, Berisha i bën biografinë sipas stilit...
alpenews.al
Ankimohet vendimi për Vettingun e prokurorit të Apelit të Shkodrës
indeksonline.net
Gazetarët kosovarë u detyruan që në Dubai të punojnë me pajisje joadekuate (VIDEO)
telegrafi.com
Plator Avdiu: Interpoli dështim shumë i madh; Kosova ta riformatojë dialogun (VIDEO)
ekonomiaonline.com
Rexhep Selimi për mosanëtarësimin në Interpol: Diplomacia kosovare s’ishte në nivel të duhur (VIDEO)
gazetablic.com
Osmani pas dështimit në INTERPOL: Serbisë t’i vendoset embargo totale
Lleshaj në policinë e Beratit: Luftoni krimin
aa.com.tr
Pritet raporti përfundimtar i SHBA-së për vrasjen e Jamal Khashoggit
mia.mk
Ligji për pajtim “amniston” personat e përfshirë në dhunën në Kuvend
blog.alpenews.al
Socialistët e Beratit: Do t’i kërkojmë Ramës të hetojë punonjësit në ikje!
koha.net
“Kuvendi dhe Qeveria e Kosovës duhet që menjëherë t’ia marrin mandatin e Thaçit"
indeksonline.net
Drejtori i Burgjeve: Në burgun e Dubravës ka kontrabandë
telegrafi.com
Xhaferi në Sesionin e 64-t të Asamblesë Parlamentare të NATO-s
telegrafi.com
Këto rajone do të mbeten pa rrymë
insajderi.com
Arsyetimi i Labinot Tahirit për mungesën e "ministrit të tij" në Asamblenë e Interpolit
ata.gov.al
10-mujori, eksportet u rritën me 16%
vizionplus.tv
Sejko: Borxhi publik, në rënie
gazetainfokus.com
Babai rrëfen para gjykatësit si e mbyti dajak djalin 14 vjeçar, përpiqet të arsyetohet
ekonomiaonline.com
Thaçi kthen dështimin në favor të tij: Është e qartë se na vyen një marrëveshje me Serbinë
cna.al
"France Football" përjashton Ronaldon dhe Messin/ Ja kush e fiton "Topin e Artë" të këtij viti
gazetaexpress.com
Menaxhmenti i Mehmet Akifit jeton në ankth nga frika e deportimit në Turqi
koha.net
Lushaku: Dështimet e diplomacisë tregojnë se Kosova është shtet pa vizion të qartë
shekulli.com.al
Hetime nga Sekretariati i Vjenës? KESH: Ja e vërteta për energjinë
indeksonline.net
Ambasadori rus përgëzon ministrin serb që la Kosovën jashtë antarësimit në INTERPOL
gazetaexpress.com
Basha kujton Sokol Olldashin në 5-vjetorin e ndarjes nga jeta
telegrafi.com
Ismaili inspekton punimet për ndërtimin e Spitalit Pediatrik Kirurgjik
indeksonline.net
Matoshi para deputetëve raporton për mjedisin, ajrin dhe projektet mjedisore
gazetaexpress.com
Pacolli kërkon dorëheqjen e Ramush Haradinajt (Foto)
kosovalive360.com
IFC e Bankës Botërore mbështet promovim e Kosovës
alsat-m.tv
“Na bashkoi Skënderbeu”, yjet e muzikës shqiptare “ndezin” Romën
shekulli.com.al
Skandali i Hungarisë: I jep azil politik kriminelit Gruevski
insajderi.com
Ministri i Brendshëm nuk u lejua të shkojë në Interpol për shkak të aktakuzës
telegrafi.com
Veseli me eurodeputetë: Çdo vonesë për heqjen e vizave është e paarsyeshme
gazetablic.com
Ministria e Drejtësisë e ka dërguar kërkesën për ekstradimin e Nikolla Gruevskit në Hungari
vizionplus.tv
"Buxheti i interesave të qeverisë"
syri.net
Ky është standardi i grabitjes rilindëse…
alpenews.al
‘TOYOTA YARIS’/ PADIA E BALLËS PËR BASHËN, GJYKATA SHTYN SEANCËN
ekonomiaonline.com
Bytyqi viziton një shkollë të Vushtrrisë në Ditën Ndërkombëtare të Konventës së Fëmijëve
gazetainfokus.com
Shala: Ngritja e çmimit të bukës jo e ligjshme, dhe e panevojshme
kallxo.com
Të rritet taksa doganore si hakmarrje! - RTV21
gazeta55.al
Fier, këshilli bashkiak miraton ndihmën ekonomike
gazetablic.com
Nënkryetarja e AAK-së: Serbia nuk është e interesuar për normalizim të raporteve me Kosovën
cna.al
Operacioni “Mesnata”/ Vihen në pranga hajdutët e lopëve, bënin kërdinë nëpër fshatra
boldnews.al
Hiqet nga puna vëllai i Luan Ramës
botasot.info
Vendet ku nesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike
alsat-m.tv
Vuçiq njoftoi për arratisjen e Gruevskit! A ka kaluar nëpër Serbi?
insajderi.com
Vetëvendosje: Lajm i tmerrshëm dështimi i Kosovës në Interpol
gazetablic.com
BERZH ka investuar 350 milionë euro      
lapsi.al
Ligji anti-shpifje, Rama takon drejtuesit e OSBE për median
telegrafi.com
Ambasadori amerikan në Serbi: Të zhgënjyer për dështimin e Kosovës në INTERPOL
evropaelire.org
Kosovë-Serbi, akuza të ndërsjella për moszbatim të marrëveshjeve
RRËFIMI/ Mehmet Shehu-tankistit: Futu aty dhe të qëlloj me flakëhedhës, mund të digjesh si mi
kallxo.com
BURJANI:ZGJEDHJE SA MË PARË
indeksonline.net
“Dialogu i drejtuar nga Thaçi po e bën Serbinë çdo ditë e më shumë agresive kundrejt Kosovës”
gazetaexpress.com
Moti i keq paralizon portet, pezullohen lundrimet në Vlorë
shekulli.com.al
Projekti i Unazës së Madhe, pa zgjidhje për trafikun
telegrafi.com
PSD-ja: Dështimi i anëtarësimit të Kosovës në Interpol, dëshmi e dështimit të dialogut
gazeta55.al
E etiketoi Berishën si autik, valë reagimesh kundër deputetit socialist Alket Hyseni
indeksonline.net
Reagon edhe Rexhep Selimi: Bravo Policisë, turp diplomacisë
balkanweb.com
“Plak autik”, nisin lëvizjet për shkarkimin e Alket Hysenit, deputeti i PS-së detyrohet të ndryshojë postimin
insajderi.com
Deputeti tregon në Komision si ka kaluar në burg, plasin të qeshurat
24-ore.com
Siguria e digave, miratohet projektligji i marrëveshjes Shqipëri-EBRD
gazetablic.com
Daçiq: As Kurz nuk mundi t’iu ndihmojë
evropaelire.org
Kremlini: SHBA po ndërhyn në emërimin e kreut të INTERPOL-it
indeksonline.net
Hoti i bashkohet korit të Qeverisë: Faj për dështimin në INTERPOL e ka Serbia
tesheshi.com
SHBA pas zgjedhjeve, ja ç’do të ndodhë më tej
koha.net
Pse dështoi Kosova në INTERPOL sipas Vjosa Osmanit
balkanweb.com
PD vijon akuzat ndaj Vangjush Dakos: Nuk i ke bërë llogaritë mirë!
gazeta55.al
Basha në pukë: Rama ka pesëfishuar sipërfaqen për kultivimin e drogës, ai ka kriminalizuar shtetin shqiptar
gazetaexpress.com
Eskorta e FSK-së pëson aksident
indeksonline.net
Veseli: Të korruptuarve do iu konfiskohet pasuria e paligjshme
Vetingu/ Zbardhet takimi i Gjonajt me ekspertët e Venecias: Pastrimin e politikës do e bëjë drejtësia e re - Shqiptarja.com
gazetaexpress.com
Arti në zi, ndërron jetë aktori i njohur shqiptar
koha.mk
Shekerinska: Për anëtarësimin tonë të ardhshëm në NATO është e madhe merita e pjesëtarëve në misionet paqeruajtëse
rtsh.al
Kosova nuk arrin të antarësohet në Interpol
tetovasot.com
VMRO-DPMNE: Varfëria u rrit që kur LSDM erdhi në pushtet
sot.com.al
Quajti Berishën “Autik”, psikologia-Alket Hysenit: Kërkoni falje publike!
insajderi.com
Daçiq e merr malin: Pa thënë ne “po” nuk mund të bëhet asgjë
kallxo.com
Vendet që nuk do të kenë rrymë sot në Pejë
alpenews.al
Shqipëria me karburantin më të shtrenjtë në Europë, në raport me të ardhurat për frymë
boldnews.al
Rinis testimi për gradën "Komisar" në Polici, kësaj here me rregulla ndryshe
sot.com.al
Gjykata e Fierit dënon për të dytën herë ish- shefin e antidrogës, Dritan Zagani
insajderi.com
Musliu: Mosanëtarësimi i Kosovës në Interpol, dështim i përbashkët
gazetaexpress.com
Populistët në të gjithë botën do të rikthejnë tiraninë
evropaelire.org
Mospranimi i Kosovës në Interpol “festohet” në Mitrovicën e Veriut
ekonomiaonline.com
Tahiri: Pas 10 vjetësh kemi arritur t’i integrojmë gjyqtarët serbë në 4 komunat veriore
indeksonline.net
Hashim Thaçi pas dështimit në INTERPOL: Krekosjet e Beogradit nënkuptojnë hapësirë më shumë për terrorizmin
cna.al
ANALIZA/ “Lotaria propagandistike e Ramës, si të bie bingo që të bëhesh i lumtur”
epokaere.com
Hyland takohet me Ahmetin, flasin për situatën politike në Kosovë
alpenews.al
Debate në Kryesinë e PD për zgjedhjet, Basha thërret Kuvendin në dhjetor. Grida, Salianji e Alibeaj përmbysin zërat kundër të Palokës, Nokës e Ristani
syri.net
40 milionë euro për 2.2 kilometra rrugë, Vasili: Grabitje e frikshme te Unaza e Re
insajderi.com
Pas dështimit në INTERPOL, Thaçi fton partitë të bëhen bashkë për interesin shtetëror
gazetainfokus.com
Berisha: Thaçi po i tejkalon kompetencat e presidentit
insajderi.com
Thaçi shfrytëzon dështimin në Interpol, pohon se shpëtimi është te marrëveshja me Serbinë
telegrafi.com
Dështimi me Interpolin, Pacolli e pranon: Serbia luftoi fort
balkanweb.com
“LAZARATI”/ Familjarët sulmojnë gazetarët dhe gjyqtarët. Apeli lë në fuqi dënimin për…
kallxo.com
A do të rritet çmimi i bukës në Kosovë, flet ministri
koha.net
Endrit Shala reagon për ngritjen e çmimit të bukës
gazetablic.com
Aleksandër Vulin: Mospranimi i Kosovës në INTERPOL një fitore historike për Serbinë
cna.al
Petrit Vasili publikon investigimin e LSI: Ndërtimi i “Unazës së Re” grabitje e frikshme e qeverisë "Rama 2"
gazetaexpress.com
Monika Kryemadhi: Edi Rama projekt kriminal që vjedh pronën dhe paratë e shqiptarëve
koha.net
Shqiptarët e Çabrës së Zubin Potokut nuk e përjashtojnë luftën në rast të shkëmbimit të territoreve
botasot.info
Gruevskit i jepet e drejta e azilit në Hungari?!
sot.com.al
Sali Berisha: Rama dhe Gruesvki kanë një të përbashkët!
syri.net
Shqipëria, me standard të ri në Drejtësi
tetovasot.com
Milenko: Gruevski ka me vete materiale për shantazhe, ja emrat e kujt përmend?!
gazeta55.al
Shqipëria, shumë taksa, pak të ardhura
telegrafi.com
Ambasada e Britanisë së Madhe: Zhgënjyese që Kosova nuk arriti të anëtarësohet në INTERPOL
cna.al
Rreziku nga rezervuari, Roskoveci s’ka para për mirëmbajtjen e digës
ekonomiaonline.com
MTI nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi për promovimin e investimeve - RTV21
tvklan.al
Austri – Kurz: Stabiliteti i Evropës varet shumë nga qëndrueshmëria e Ballkanit Perëndimor
syri.net
Rama i jep kompanisë që lëvron paratë e Lindës dhe Tan Lames, 19 mln euro për 1 km rrugë
alpenews.al
BASHA KUJTON SOKOL OLLDASHIN: SHEMBULL PËRJETËSISHT FRYMËZUES
insajderi.com
Eksperti amerikan paralajmëron: Ndarja e Kosovës, pjesë e planit strategjik të Putinit
telegrafi.com
“Dështakë, shkoni në shpi”
gazetaexpress.com
Thaçi injoron Komisionin Hetimor, nuk shkon të flasë për kontratat e tij në emër të shtetit
alsat-m.tv
SHBA shton Venezuelën në listën e zezë të mbështetëseve të terrorizmit
sot.com.al
Gruevski/ Krasniqi zbardh detaje dhe nxjerr fakte: Ky është politikani shqiptar që ka raporte shumë miqësore dhe mbështetje pa kushte
alsat-m.tv
“Acibadem Sistina” realizon implantimin e dytë të zemrës së plotë artificiale
gazetaexpress.com
Studim i Mit’hat Frashërit: Esat Pashë Toptani u kishte premtuar serbëve korrigjim të kufirit
telegrafi.com
AUSTRIA MBLEDH LIDERËT E BALLKANIT, I PRANISHËM EDHE RAMA, KURZ: RAJONI E KA VENDIN NË BE
indeksonline.net
Deda: Duhej të tërhiqeshim nga gara për INTERPOL, kur është ditur se s’ka përkrahje të mjaftueshme
balkanweb.com
“UNAZA E RE”/ Kryemadhi kërcenon Ramën: Mos u ngopsh me para, të zëntë mallkimi im
evropaelire.org
Sipas fjalëve të Pacollit, shteti nuk arriti të sigurojë as 20 vota më shumë se nga viti i kaluar
alpenews.al
Vettingu në politikë/ Ekspertët e 'Venecias' takojnë sot kreun e Kushtetueses
cna.al
Mayer takohet me Ballën në Gjermani
Telegrafi 17m

Dalin rezultatet e ekspertizës, tejkalimi shkaktar i vdekjes së katër anëtarëve të familjes Shala

Aksidenti mes tri veturave që ndodhi në Mramor në mbrëmjen e 16 nëntorit, përkatësisht në magjistralen Prishtinë-Gjilan u mori jetën katër personave nga familja Shala, derisa në aksident ishte përfshirë edhe eskorta e ambasadores turke në Kosovë, Kivilcim Kiliç Pas hetimeve të bëra, sot kanë dal re»»»

telegrafi.com
Shekulli 22m

Sulmon policinë, arrestohet 34-vjeçari në Shkodër (Emri)

Sulmon policinë, arrestohet 34-vjeçari në Shkodër (Emri) Publikuar më 21.11.2018 nga Daniela Grrica Një 34-vjeçar është vënë në pranga, pasi ka kundërshtuar me dhunë punonjësit e Policisë së Shkodrës. Behet e ditur se personi i arrestuar është shtetasi Elvis Paçrami, 34 vjeç, banues në lagjen “10 K»»»

shekulli.com.al
EO - Ekonomia Online 24m

OAK përshëndet vendimin e Qeverisë për ngritjen e taksës për produktet e Serbisë

Oda e Afarizmit të Kosovës mirëpret vendimin e Qeverisë së Kosovës për të rritur taksat me Serbinë dhe beson se kjo do të rrisë prodhimin vendor, punësimin dhe mirëqenien e qytetarëve të vendit tonë. “Siç edhe e kemi potencuar në deklaratat tona, ky vendim do të duhej të merrej shumë kohë më parë. »»»

ekonomiaonline.com
EO - Ekonomia Online 24m

UNMIK-u reagon pas rritjes së taksës ndaj produkteve serbe

Reagimet e shumta pas vendimit të Qeverisë për rritjen e taksës ndaj produkteve serbe po vazhdojnë. Së fundi ka reaguar edhe shefi i UNMIK-ut, Zahir Tanin. Në një njoftim për media ky i fundit ka vlerësuar se vendimi nga qeveria, mund të ndikojë në jetën e qytertarëve në Kosovë, por edhe në vazhdim»»»

ekonomiaonline.com
EO - Ekonomia Online 24m

“BE po përgatit përgjigjen për Kosovën lidhur me taksën ndaj Serbisë”

Në Komisionin Evropian në Bruksel është paralajmëruar se në afatin më të shkurtër pritet përgjigjja e BE-së ndaj vendimit të qeverisë së Kosovës për të ngritur taksën ndaj prodhimeve të Serbisë në 100 për qind, përcjell shkrimin e medies serbe Koha.net. “BE po punon në reagimin ndaj vendimit të qev»»»

ekonomiaonline.com
Koha 25m

Meta dhe Kitaroviq takojnë arbëreshët e Zarës

Gjatë vizitës në Kroaci, presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka zhvilluar një takim me homologen kroate. Kolinca Grabar-Kitaroviq. Në kuadër të vitit kombëtar të heroit Gjergj Kastriotit, Skënderbeut të dy presidentët vizituan bashkësinë e Arbanasve të Zarës, “oazën e shqiptarëve në Kroaci”, ku u tak»»»

koha.net
Koha 25m

“BE po përgatit përgjigjen për Kosovën lidhur me taksën ndaj Serbisë”

Në Komisionin Evropian në Bruksel është paralajmëruar se në afatin më të shkurtër pritet përgjigjja e BE-së ndaj vendimit të qeverisë së Kosovës për të ngritur taksën ndaj prodhimeve të Serbisë në 100 për qind, përcjell shkrimin e medies serbe Koha.net. “BE po punon në reagimin ndaj vendimit të qev»»»

koha.net
Top Channel 25m

“Goliati kundër Goliatit”, gjigantët përballen në dyluftim

Dy prej njerëzve më gjigantë në planet do të përballen në një prej ndeshjeve më të mëdha të arteve marciale. Anglezi 2.08 metra i gjatë, Martin Ford, përgatitet të përballet me iranianin 180 kilësh, Saxhad Garibi. Edhe pse asnjëri nga të dy nuk ka përvojë si profesionist në MMA, ndeshja do të mundë»»»

Top Channel 25m

Unaza e Re, ARRSH ngre grupe pune për vlerësimin e banesave

Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) njoftoi se ka ngritur grup pune për vlerësimin e banesave që preken nga projekti i Unazës së Re. Grupi i punës do të bëjë matjet dhe vlerësim për pasuritë që preken nga projekti. Sipas ARRSH, grupet e punës janë ngritur për shpronësimet në segmentin rrugor nga Pal»»»

Sot 26m

Buxheti për arsimin 2019/ Rama zbulon kush kategori e nxënësve do përfitojnë transportin falas

Kryeministri Edi Rama ka qenë i pranishëm ditën e sotme në prezantimin e buxhetit për arsimin për vitin 2019.Rama tha se do të vazhdojnë që të mbyllen klasa kolektive, dhe do të bëhet i mundur sigurimi i transportit për këta nxënës. "Buxheti i Arsimit është rritur rreth 66 përqind në 5 vjet . Falë »»»

sot.com.al
Sot 26m

Basha me studentët: Nëse do të kisha një mundësi...ja çfarë do të shtoja tek arsimi i lartë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një takim me studentët ka barë disa premtime për studentët, ku tha se do të ketë rritje të buxhetit për arsimin dhe të gjithë të rinjtë dhe të rejat të kenë mundësi për tu arsimuar pavarësisht shkallës ekonomike. "Do ta anulojmë ligjin për arsimin e lart»»»

sot.com.al
Sot 26m

Kryeministri më i mirë ndër artistët dhe artisti më i mirë ndër kryeministrat, si u përkthye keq fjalia e Edi Ramës (Video)

Kryeministri Edi Rama që prej datës 17 nëntor ka hapur një ekspozitë me punimet e tij në në qytetin Rostok të Gjermanisë. Ditën e sotme Rama ka dhënë një intervistë për median gjermane ARD, e cila bëri jo pak bujë në mediat shqiptare. Shumë media e kanë marrë një frazë të Ramës në kontekstin "Unë j»»»

sot.com.al
Aktuale 28m

Kosovë, kapet një shqiptar i Maqedonisë i kërkuar me fletarrest ndërkombëtar

Policia e Kosovës ka arrestuar në Muçibabë të Kosovës një shtetas nga Maqedonia, i nacionalitetit shqiptar i cili kërkohej me urdhër arrest ndërkombëtar. I dyshuari po hynte nga Serbia për në Kosovë ndërsa me vendim të prokurorit ai u dërgua në qendrën e paraburgimit në Prishtinë. Ministria e punëv»»»

aktuale.mk
Bota Sot 28m

Akademi solemne në Muzeun e Alfabetit shqip me rastin e 22 Nëntorit

Maqedonia Foto galeri Ditës së alfabetit shqip dhe 110 Vjetorit të Kongresit të Manastirit Sot në organizim të Sekretariatit për Çështje Evropiane, në emër të Kuvendit dhe të Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, në hapësirat e Muzeut të alfabetit shqip në Manastir u mbajt Akademi Solemne me rastin»»»

botasot.info
Abcnews 28m

Reshjet në Kukës, rrëshqitje gurësh dhe bllokim rrugësh

Reshjet e shiut në verilindje kanë shkaktuar probleme në disa rrugë, jo pak të rëndësishme. Ka patur rrëshqitje të gurëve dhe bllokim të rrugëve, por megjithatë reshjet nuk kanë ndikuar në rritjen e ujit në nivelin e Fierzës. Në këtë rrugë në kohë reshjesh është e vështirë të udhëtosh. Kukës-Shisht»»»

Abcnews 28m

Kundërshton punonjësit e policisë, arrestohet 34 vjeçari

Kundërshton me dhunë punonjësit e policisë, arrestohet në flagrancë , 34 vjeçari në Shkodër. Nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër u arrestua Ervis Paçrami, banues në lagjen “10 Korriku”. Arrestimi i tij u bë pasi në vendin e quajtur Parrucë, lagje Qemal Stafa, Shkodër, për shkak »»»

RTV Oranews 30m

Dosja 339 "feston" 1 mujorin, PD: Dako do të arrestohet, nuk ka shpëtim

Partia Demokratike akuzoi sot Prokurorinë e Krimeve të Rënda se me urdhër të kryeministrit Edi Rama ka ngrirë prej një muaji dosjen “339”, prova që sipas saj çon në burg Vangjush Dakon. Deputeti, Luan Baçi, deklaroi se Vangjush Dako është simboli i masakrës elektorale me të cilën Edi Rama erdhi në »»»

Syri 30m

FOTO/ Bie google, ja zonat e prekura

18:35, 21/11/2018 Gjigandi i fuqishëm i kërkimit të internetit Google ka rënë, me përdoruesit që raportojnë ndërprerjet në SHBA, në pjesë të Evropës dhe më gjerë. Ankesat janë bërë në downdetector.com, një faqe ku përdoruesit mund të raportojnë ndërprerjet e internetit. © SYRI.net»»»

syri.net
RTV Oranews 30m

Këtë vit do të kemi dimër të ngrohtë

Nëse të gjithë po bëheshit gati për të ndryshuar garderobën me veshjet e dimrit, do të duhet ta rimendoni. Të dhënat meterologjike flasin për një situatë të pazakontë për stinën e dimrit, pasi pritet të jetë më i ngrohtë se zakonisht. Metodi Marku: Përsa i përket dimrit, të tre muajt e tij rezultoj»»»

RTV Oranews 30m

Ngrihen 3 grupe pune për shpronësimet tek Unaza e Re

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka ngritur grupet e punës që do të bëjnë vlerësimin për shpronësimet në Unazën e Madhe, Pallati me Shigjeta-Sheshi Shqiponja. Në vendimin e firmosur nga drejtori Afrim Qendro, ngrihen tre grupe pune me gjithsej 27 anëtarë. Detyrat e këtyre grupeve është të kryejnë matjet »»»

MIA - Makedonska Informativna Agencija 31m

Darmanoviq: Mali i Zi nuk kishte baza ligjore për ta ndaluar Gruevskin

Mali i Zi nuk kishte baza ligjore për ta ndaluar ish-kryeministrin Nikolla Gruevski gjatë kalimit përmes territorit të shtetit. Për transitin e Gruevskit shërbimet malazeze i kanë informuar ato të Maqedonisë, tha ministri i Punëve të Jashtme i Malit të Zi, Sërgjan Darmanoviq në konferencën e përbas»»»

mia.mk
Gazeta Telegraf 33m

Fatosh VOSHTINA/ Në Ankona, me përfaqësues të Aleatëve në 70- vjetorin e çlirimit nga fashizmi

Historia e rezistencës 70- vjeçare e çlirimit nga nazifashizmi në takimin e forumit të shoqatave antifashiste partizane Përfaqësues të vendeve aleate, drejtues të shoqatave antifashiste partizane, morën pjesë këto ditë në programin e festimit të 70- vjetorit të çlirimit të Italisë dhe Ankonës. Në k»»»

Gazeta Telegraf 35m

Lubonja: Rama ka humbur sensin e realitetit. Lu e Vlahutin s’kanë shumë respekt për shqiptarët

Ardhja në Tiranë e ekspertëve të Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit, organizmi që do mbikëqyrë zbatimin e ligjit të Vettingut, pjesë e reformës në drejtësi, për analistin Fatos Lubonja nuk është se do bëhet ndonjë mrekulli. Sipas tij, problemi më i madh është qeveria që mendon se ligji është p»»»

NOA 35m

Basha flet për projektin e “Unazës së Madhe”: korruptiv, shpronësimi garantohet me ligj

Korruptiv e ka quajtur kryedemokrati Basha projektin e qeverisë për ndërtimin e Unazës së Madhe në Tiranë. në Forumin “Studentët për qeverisjen e mirë”, ai kërkoi shpronësim për të gjithë banorët, si një e drejtë që e parashikon ligji. “Kanë bërë një projekt dhe duan të prishin 370 banesa. Projekti»»»

noa.al
Alsat-M 35m

Të premten pritet të mbahet mbledhja e trupit koordinues për pajtim dhe integrim

Takimi i parë i trupit koordinues për pajtimin dhe integrimin ka gjasa të mbahet të premten.Gjatë këtij takimi pritet të diskutohen detajet e propozimit të ri për amnisti të personave të cilët nuk kanë ushtruar dhunë me 27 prill, por gjithashtu duhet të caktohet edhe metodologjia për punën e këtij »»»

alsat-m.tv
JavaNews 36m

"Do të vrasin me snajper", Salianji flet për letrën që i dërguan nga burgu

Deputeti demokrat Ervis Salianji shprehet se ka marrë një letër kërcënuese në adresë të tij pak ditë më parë. “Do vritesh me snajper”, shkruhej ndër të tjera në letrën e mbërritur në adresë të Salianjit më 31 tetor 2018 nga burgu i Fushë-Krujës, thotë Balkanweb Letra ka mbërritur në adresën e Salia»»»

JavaNews 36m

Protestuesi tek ‘Astiri’: Koço Kokëdhima, kryeministri i ardhshëm (VIDEO)

“Shteti duhet t’i njohë si të ligjshme ndërtimet te Unaza e Re dhe t’u japë tapitë. Ndërsa dyqaneve t’u paguhet një vit qeraja megjithë fitimet që mund të kishin”. Kështu u shpreh një nga protestuesit tek ‘Astiri’ mbrëmjen e së mërkurës, raporton JavaNews.al Duke bërë thirrje ‘Rroftë republika dhe »»»

MIA - Makedonska Informativna Agencija 36m

UEFA publikon programin e edicionit të dytë të Ligës së Kombeve

Edhe pse turneu i parë i Ligës së Kombeve përfundoi mbrëmë, UEFA ka publikuar kalendarin për garat e ardhshme. Ajo do të mbahet në gjashtë vazo për tre muaj në 2020, me kuota për kampionatin botëror në Katar më 2022. Lajmi i plotë është i aksesueshëm vetëm për shfrytëzuesit e ueb-shërbimit të MIA-s»»»

mia.mk
MIA - Makedonska Informativna Agencija 36m

Një ministër izraelit kërcënoi se janë të numëruara ditët e liderit të Hamasit

Ministri izraelit i Ndërtimtarisë dhe Banimit, Joav Galant u kërcënua me vrasje të liderit të lëvizjes palestineze islamiste Hamas, e cila kryeson me Rripin e Gazës, transmeton BTA. Lajmi i plotë është i aksesueshëm vetëm për shfrytëzuesit e ueb-shërbimit të MIA-s. Logohuni ose na kontaktoni në shë»»»

mia.mk
Gazeta Telegraf 37m

Kërkohet nga policia Turke, deputetja Qipriote: Patjetër do të shkoj në Turqi dhe do të kërkoj mbrojtjen e BE

Deputetja qipriote Eleni Theocharous i kërkon mbrojtje BE-së që të mos arrestohet në Turqi Deputetja e Parlamenti qipriot Eleni Theocharous kërkon mbrojtje në mënyrë që të mos arrestohet në Turqi. Ajo ka informuar Komisionin e Punëve të Jashtme të Parlamentit Europian për informacionin që ka marrë »»»

RTV Oranews 37m

Shkupi për Gruevskin: Ironike dhe paradoksale që një i dënuar strehohet në një vend të BE-së

Shkupi zyrtar ka vijuar reagimet ndaj Hungarisë për strehimin e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski. Ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë, Nikolla Dimitrov, e quajti paradoksale që një vend i Bashkimit Europian strehon një të dënuar për korrupsion. Deklarata e tij u bë gjatë një takimi me Minis»»»

Kallxo 37m

Në gjykimin për banesën, e akuzuara thotë se kopja origjinale e kontratës është zhdukur

Në gjykimin e Zejnepe Buzhalës, e cila akuzohet për legalizim të përmbajtjes së rremë, ka dëshmuar Fadil Shishani, i cili në këtë rast është në cilësinë e palës së dëmtuar. Në dëshminë e tij, Fadil Shishani ka rrëfyer prej kur është vendosur në banesën e kontestuar në Drenas dhe nëse e dinte kush k»»»

kallxo.com
Gazeta Dita 41m

Mesi në Bruksel: Shqipëria ka shënuar progres

Zv/kryeministrja, Senida Mesi, në Bruksel tha se Shqipëria ka arritur progres sa i përket kritereve kyçe të vendosura nga BE. Ajo theksoi se procesi i negociatave është marrë shumë seriozisht, raporton ABC News Administrata publike në Shqipëri ka shënuar progres lidhur me kriteret kyçe të vendosura»»»

Gazeta Dita 41m

Basha: Projekti Unazës korruptiv, shpronësimi garantohet me ligj

Kreu i PD, Lulzim Basha tha në Forumin “Studentët për qeverisjen e mirë” se projekti për Unazën e Re është një projekt korruptiv. Sipas Bashës, shpronësimi i banorëve që preken nga projekti është i garantuar me ligj, por ligji shkelet nga vetë shteti dhe qeveria. “Kanë bërë një projekt dhe duan të »»»

Gazeta Dita 41m

Vasili: Salvini shemb shtëpitë e mafiozëve, Rama të qytetarëve

Kreu i grupit parlamentar i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, u shpreh se në një kohë që në Itali po shemben shtëpitë e mafiozëve, në Shqipëri po shemben shtëpitë e qytetarëve. “Në Romë ka nisur shembja e 8 vilave luksoze që i përkisnin disa eksponentëve të klanit mafioz shumë të njo»»»

RTV 21 41m

Reçica: Për vitin 2019 buxheti i MPMS do të jetë 465 milionë euro

Baftiu: Projektligjet janë vonuar, dua të di shkakun për këtë Baftiu: Projektligjet janë vonuar, dua të di shkakun për këtë Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, gjatë raportimit para Komisionit për Shëndetësi, Punë dhe Mirëqenie Sociale, ka bërë të ditur se për vitin 2019 buxhet»»»

RTV 21 41m

Qeveria: Taksë 100% ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës

Shala: Të ndalohet importi i produkteve ku shkruan “Kosova Metohi”.-Haradinaj: Serbia po e rrezikon sigurinë kombëtare.-Alarmohet Serbia pas ngritjes së taksës në 100%.-Vuçiq thërret takim të jashtëzakonshëm me ambasadorët Shala: Të ndalohet importi i produkteve ku shkruan “Kosova Metohi”.-Haradina»»»

Gazeta Telegraf 41m

“Epoka dhe figura e Gjergj Kastriot Skënderbeut, lidhi lirinë e kombit shqiptar me të ardhmen e Europës”, Presidenti Meta vijon vizitën në Kroaci

Presidenti Ilir Meta ka vijuar me vizitën e tij në Kroaci, pak minuta më parë ka postuar një status në facebook ku shkruan se figura e Heroit Kombëtar Skënderbeu, ka lidhur fatin dhe lirinë e kombit shqiptar me të ardhmen e Europës. Ja postimi i plotë i Metës: Epoka dhe figura e Gjergj Kastriot Skë»»»

Gazeta Express 42m

Plumba në kokë dhe gojë, kamerat e kanë fiksuar ekzekutimin e Ferracakut në Shkodër

Prokuroria e Shkodrës ka në duar pamjet filmike të kamerave të sigurisë që kanë fiksuar vrasjen e Fatos Ferracakut në Shkodër, në 14 Nëntor, si dhe plagosjen e mikut të tij, Fatmir Mehaj.Burime zyrtare të prokurorisë i thane Vizion Plus se në pamjet filmike shihet një motor i bardhë, në të cilën nd»»»

gazetaexpress.com
Panorama 43m

“Anulojmë ligjin për arsimin e lartë”, Basha me studentët: Nëse do të kisha një mundësi…

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka marrë pjesë sot në një takim me student në Forumin “Studentët për qeverisjen e mirë”. Nga ky takim Basha ka barë disa premtime për studentët, ku tha se do të ketë rritje të buxhetit për arsimin dhe të gjithë të rinjtë dhe të rejat të kenë mundësi për tu »»»

Top Albania Radio 43m

Operacioni antidrogë ne Qafë Thanë, sekuestohen 1 ton kanabis, priten arrestime

Policia vijon operacionin për arrestimin e personave të përfshirë në rrjetin ndërkombëtar të trafikut të drogës nga Shqipëria drejt vendeve të BE-së. Pas sekuestrimit të rreth 1 ton kanabis në pikëkalimin kufitar të Qafë Thanës, hetimet janë shtrirë në zonën e Fierit, aty ku edhe e kishte bazën, fu»»»

Kosovapress 44m

Policia shemb shtëpitë luksoze të klanit mafioz

Forcat e rendit nisën sot në periferi të Romës shembjen e tetë shtëpive luksoze të ndërtuara në mënyrë të paligjshme nga klani mafioz ’’Casamonica’’, i njohur për aktet e dhunës. “Sot nisëm prishjen e dy vilave të para”, deklaroi kryebashkiakja e Romës, Virginia Raggi, ndërsa policia bashkiake hoqi»»»

Gazeta 55 44m

Konflikt pronësie në Bllok, përmbarimi nuk pret vendimin e Apelit

Një konflikt pronësi ka lindur në zonën e Bllokut në Tiranë. Mësohet se përplasja është mes një biznes që ka marrë me qira vendin për shumë vite nga shteti dhe personave që pretendojnë se janë pronarë të tokës. Këta të fundit kanë bërë dy padi, një për të gjykuar çështjen në themel dhe një sigurim »»»

gazeta55.al
Kosova Sot 45m

Veseli: BE duhet të vendosë këtë vit për liberalizimin e vizave

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot takime të ndara me kryetarin e Dhomës së Përfaqësuesve të Parlamentit të Belgjikës, Siegrfried Bracke dhe kryetarin e Komitetit për Marrëdhënie me Jashtë të Dhomës së Përfaqësuesve, Dirk Van der Maelen. Edhe në këto takime»»»

Kosova Sot 45m

Protestuesit tek Astiri bllokojnë rrugën, thirrje Ramës: Faqezi, do e mbrojmë me gjak pronën!

Ashtu si çdo pasdite prej thuajse 20 ditësh, banorët e Astirit kanë dalë në protestojë për të mbrojtur nga shembja shtëpitë e tyre në Tiranë. Aksi rrugor në zonën e Unazës së Re që lidh “pallatin me shigjeta” me qendrën e “Shqiponjës” është bllokuar nga protestuesit. Thirrje të shumta janë bërë kun»»»

Kohajone 46m

Prodhonte prezervativ falso – Sekuestrohen 500.000 kuti me vlerë rreth 5.5 mln paund

Policia kineze ka shkatërruar një bandë kriminale që prodhonte prezervativ në mënyrë ilegale. Zyrtarët arrestuan 17 anëtarë të bandës në zonat Henan, Hebei dhe provincat Zhejiang në Kinën Lindore. Gjithashtu policia sekuestroi 500.000 kuti prezervativësh të falsifikuar me vlerë rreth 5.5 milion pau»»»

Kohajone 46m

Pikat e forta sipas horoskopit

Dashi-Sypatrembur Kur marrim në konsideratë se cili tipar është më tërheqës për ju mos e mendoni vetëm në aspektin seksual. Në vend të kësaj mendoni se çfarë ju bën juve tërheqës. Për personat e shenjës së Dashit, është karakteri i tyre i jashtëzakonshëm. Shenja e Dashit është e njohur gjithashtu e»»»

Scan - tv 47m

Noterët kundër projektligjit  – Bejtja: Shkel kushtetutën, shton detyrimet financiare dhe nuk na jep të drejta

Noterët kanë kundërshtuar projektligjin për rregullimin e veprimtarisë noteriale në kuadër të aderimit të vendit tonë në Bashkimin Europian. Gjatë diskutimit final në komisionin e ligjeve, noterët u ndalën në një sërë shkeljesh kushtetuese që sipas tyre pasqyrohen në këtë projektligj, kryesisht sa »»»

Shqiptarja 48m

Lejuan të kalonte kamioni me 2100 goma kontrabandë në Qafë-Thanë, jepet masa e sigurisë për 9 të arrestuarit, mes tyre 5 doganierë - Shqiptarja.com

5 ditë pasi policia e Korçës në bashkëpunim me Shërbimin e Çështjeve të Brëndshme finalizoi me sukses një operacion për goditjen e kontrabandës së mallrave të ndaluara, në Doganën e Qafë-Thanës, ditën e sotme është dhënë masa e sigurisë për 9 të arrestuarit , 5 prej të cilëve punonjës në doganën e »»»

Shqiptarja 48m

Ndotja e lumit Gjanica, Cako: Shkaktarë dy kompani nafte, do të ndiqen procedurat përkatëse ligjore - Shqiptarja.com

Inspektoriati Shtetëror i Mjedisit ka konstatuar pas njw kontrolli tw ushtruar nw shtratin e lumit Gjanica se shkaktarwt e ndotjes sw saj janw dy kompani nafte. Kryeinspektori Hadër Cako ka dalë në një konferencë për shtyp, ku ka bwrw me dije emrat e kompanive. Ai u shpreh se bwhet fjalw pwr kompan»»»