boldnews.al
Zaev e Mickoski në panik: Shqiptarët po shtohen shpejt e maqedonasit po zvogëlohen shumë
vizionplus.tv
Presidenti Trump njeh zyrtarisht: Lartësitë Golan janë territor izraelit - Arbresh.info
Erion Veliaj: Do të isha krenar t’i lija tim biri një qytet për të cilin ai të krenohet
koha.net
OKB: Statusi i Golanit nuk ka ndryshuar
lajmi.net
Clark: NATO i tha JO spastrimit etnik në Kosovë
klankosova.tv
Gent Cakaj i ndërpret mandatin indianit që kërkohet për mashtrim
evropaelire.org
Liberalizimi i vizave në qershor? Haradinaj: Besoj që po - Kosova Info
lajmi.net
Burgim të përjetshëm ndaj të akuzuarit për vrasjen e Donjeta Pajazitajt - Kosova Info
alsat-m.tv
Ja si do jenë numrat e kandidatëve për Dibrën dhe komunat tjera ku mbahen zgjedhjet lokale
cna.al
Nga Fatos Lubonja/ Rama nuk tërhiqet nga rruga e putinizmit
mia.mk
Zaev: Zgjidhjet e mundshme për ligjin e prokurorisë publike të pranueshme për të gjithë (video)
cna.al
Edicioni qëndror i lajmeve në SYRI.net, 25 Mars 2019'Hajde bli mollë tani o Edi Rama', fermeri shkul pemët, ja çfarë i thotë kryeministrit të propagan
boldnews.al
PJESA II/ Skafisti: Kelmend Balilin nuk e njoh, në Greqi më bënë presion që ta implikoja
balkanweb.com
Në Dropull 198 vjetori i Pavarësisë së Greqisë
ekonomiaonline.com
Haradinaj: Ne duhet të kthehemi në një komb inovativ në ekonomi
cna.al
Lobimi i Bashës në SHBA/ Ngjela bën deklaratën e fortë
shqiptarja.com
10 studentë për t’u bërë pjesë e ALBCONTROL, Balluku: Ndjekin akademinë në Madrid, proces transparent
botasot.info
Thirrja e Bashës në Prokurori për lobimet, ja çfarë shkruajnë mediat e huaja
evropaelire.org
Stoltenberg: Gjeorgjia do t’i bashkohet NATO-s, Rusia nuk vendos
klankosova.tv
Besnik Hoti kërkon drejtësi për masakrën e Krushës së Madhe
indeksonline.net
A u vra gazetarja britanike me urdhër të Arkanit? Flet serbi i dyshuar për vrasje
ekonomiaonline.com
Stërvitje ushtarake e Forcave të sigurisë së Kosovës në rajonin e Mitrovicës dhe Podujevës
exit.al
Desada Metaj: Një selfie në Titanikun socialist pak para mbytjes
ekonomiaonline.com
FSK teston aftësitë ndërvepruese në ushtrimin fushor ‘Skifteri 03’
ekonomiaonline.com
MTI, OEK dhe Dogana e Kosovës nënshkruajnë memorandum për të promovuar portalin e tregtisë
shqiptarja.com
'Zbërthehet' skafisti i Klement Balilit: Çfarë di për “Eskobarin e Ballkanit” dhe biznesmenin që më pagoi për trafikun e drogës
gazetainfokus.com
Shkarkimi i zv/ministres, reagon Qeveria e Serbisë
koha.net
Haradinaj: Ne duhet të kthehemi në një komb inovativ në ekonomi
koha.net
Jovanoviq: Në Serbi është ende gjallë politika që njëherë e pati dërguar në ferr
gazetaexpress.com
Rrjeti i Grave reagon për vendimin e gjykatës ndaj vrasësit të Donjeta Pajazitajt
klankosova.tv
Beogradi kujton sulmet, Vuçiç: Ishim krejt të vetëm para NATO-s, na morën Kosovën, territorin tonë
newsbomb.al
Burri i deputetes së PS-së emërohet prokuror në Tiranë. 4 vjet më parë Nishani e refuzoi kandidimin e tij
lajmi.net
Beqaj: Po synojmë që me punën tonë të krijojmë barazi gjinore
gazeta55.al
Denoncimi me emër/ “Polici trafikon drogë në grykëderdhjen e Vjosës”
alpenews.al
“PD fshehu 650 mijë dollarë”. Basha në prokurori për paratë që u përdorën për lobim në SHBA
telegrafi.com
Çfarë thoshte Presidenti Trump për bombardimet e NATO-s në vitin 1999?
kallxo.com
Dy vrasës grash që gjykatat e Kosovës i dënuan me burgim të përjetshëm
shqiptarja.com
Kontratat e lobimit të PD-së, reagon Prokuroria
kallxo.com
Çitaku: Sikur të kthehesha në kohën e luftës dhe t’i thosha nënës se gjithçka do të shkojë mirë
sot.com.al
Si u lidh me grupin e trafikantëve/ Flet skafisti i Balilit
almakos.com
Parfumi më i shtrenjtë në botë/Dubai thyen rekordin "Guiness"
insajderi.com
“Gjirafa” merr investim prej 6.7 milionë dollarë për
gazetainfokus.com
Haradinaj shkarkon Zv/Ministren Mikiç
botasot.info
Liqeni i Fierzës po shkon drejt “Pikës së Vdekjes”, vendi në situatë kritike për energjinë
lapsi.al
Ministria e Jashtme i ndërpret mandatin indianit si Konsull Nderi i Shqipërisë
cna.al
Lobimi i Bashës/ Ish deputetja e PD flet hapur: Ja si po përdoret Prokuroria
Klan Kosova 1m

Armend Dallku: Jam i emocionuar para ndeshjes, shpresoj në rezultatin 1:0 për Kosovën

Ish futbollisti i kombëtares së Shqipërisë, Armend Dallku, ka thënë që shpreson që Kosova sot të fitojë në përballjen me Bullgarinë, me një rezultat sipas tij 1:0. Dallku në Info Magazine të Klan Kosovës ka thënë që ndjehet mjaft i emocionuar para ndeshjes, dhe si meritor të arritjeve të ekipit të »»»

klankosova.tv
Klan Kosova 1m

Policia mbyllë dy ordinanca për ushtrim të paligjshëm të veprimtarisë mjekësore dhe farmaceutike

Policia e Kosovës, Drejtoria për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Korrupsionit me njësitet relevante të saj, në kuadër të implementimit të planit operativ të koduar me emrin “Ordinanca” me datë 22 mars 2019, sipas urdhërit të gjykatës kompetente kishin kontrolluar katër ordinanca private të cilat ofro»»»

klankosova.tv
Lajmpress 2m

OKB: Statusi i Golanit nuk ka ndryshuar

Kombet e Bashkuara (OKB) kanë deklaruar se “statusi i Golanit nuk ka ndryshuar dhe politika e OKB-së për Golanin është pasqyruar në rezolutat përkatëse të Këshillit të Sigurimit”. Gjatë ditës së sotme presidenti i SHBA, Donald Trump nënshkroi një proklamatë që njeh zyrtarisht Lartësitë Golan si ter»»»

lajmpress.com
Lajmpress 2m

Kushtet e Kasamit

BESA paralajmëroi se do ta mbështesë ligjin e ri për prokurorinë publike nëse PSP mbetet të funksionojë si institucion i pavarur, e jo si pjesë përbërëse e PP-së. Deputeti i Lëvizjes BESA, Fadil Zendeli sot në deklaratë për mediumet në Kuvend tha se partia është e gatshme ta mbështesë PSP-në të vaz»»»

lajmpress.com
Lajmpress 2m

50 autoblinda policore mbrëmë pas mesnate kanë lëvizur nga Shkupi për në Kumanovë?!

Tri kolona me autoblinda policore mbrëmë kanë lëvizur nga Shkupi për në Kumanovë, thonë për Gazetën Lajm banorë të komunave Butel dhe Gazi Babë. Sipas tyre lëvizja e autoblindave është vërejtur pas orës 2 të mesnatës. “Ishin tri kolona, mendoj se më shumë se 50 autoblinda. Lëviznin Ndërkohë edhe ba»»»

lajmpress.com
Bota Sot 2m

Ekonomi: Basha të japë llogari në Prokurori për fondin e pajustifikuar të fushatës

Deputetja e Partisë Socialiste, Milva Ekonomi gjatë një interviste televizive u shpreh se, konfirmimi i Erion Veliajt si kandidat i Partisë Socialiste për një mandat të dytë në Bashkinë e Tiranës vjen pas transformimit pozitiv, modern, që i ka bërë kryeqytetit. Sipas deputetes Ekonomi, Veliaj ka nd»»»

botasot.info
JavaNews 2m

Erion Veliaj: Do të isha krenar t’i lija tim biri një qytet për të cilin ai të krenohet

Kjo është intervista e parë e Erion Veliajt, pas rikandidimit për kryetar Bashkie të Tiranës. Fjorda Llukmani: Si e mbani mend Tiranën e fëmijërisë tuaj? Erion Veliaj: Të zhurmshme e të rrëmujshme, por gjithmonë miqësore. Të vegjël ne duhet të bëheshim kreativë për të shpikur lojëra për shkak të mu»»»

Tetova Sot 2m

Akuzë kundër dilerit 20 vjeçar të kokainës nga Haraçina

Prokuroria Themelore Publike Shkup deri te Gjykata Themelore Shkupi 1 ka ngritë akuzë kundër një 20 vjeçari nga Haraçina e Shkupit, i dyshuar për veprën penale “prodhimtari e palejuar dhe lëshim në qarkullim e drogave narkotike, substancave psikotrope dhe prekursorëve”. I akuzuari në shtëpinë e tij»»»

tetovasot.com
RTV Oranews 3m

Vrasja e avokatit Gurra, Dhoma e Avokatisë ndërpret shërbimet për tre ditë

Dhoma Kombëtare e Avokatisë është solidarizuar me kolegët e Elbasanit për vrasjen e avokatit të njohur Ravik Gurra, duke ndërprerë shërbimet për tre ditë, nga e mërkura në të premten. Në një deklaratë për mediat, Dhoma Kombëtare e Avokatisë thotë se kjo është një nga ngjarjet më të rënda dhe u bën »»»

Balkanweb 3m

Olta Boka është fejuar, shihni foton zyrtare të çiftit

TIRANE Olta Boka ka thënë gjithmonë që është në një lidhje dhe është e lumtur, por vetëm kaq dhe nuk ka treguar asgjë më shumë. Ditën e sotme këngëtarja shqiptare ishte e ftuar te “Rudina”. Ndërsa ishte duke rrëfyer për pasionin e saj, udhëtimet, Rudina e pyeti se zakonisht cilët janë njerëzit që e»»»

balkanweb.com
Balkanweb 3m

Vrasja e avokatit, Dhoma e Avokatisë: Nuk shërbejmë për 3 ditë

Dhoma e Avokatisë ka reaguar në lidhje me vrasjen e avokatit Ravik Gurra. Përmes një deklarate për mediat, Dhoma e Avokatisë shprehet se do të ndërpresë shërbimet për tri ditë, nga e mërkura deri të premten.»»»

balkanweb.com
Arbresh 4m

Presidenti Trump njeh zyrtarisht: Lartësitë Golan janë territor izraelit - Arbresh.info

Presidenti i SHBA Donald Trump nënshkroi një proklamatë që njeh zyrtarisht Lartësitë Golan si territor izraelit. Ceremonia e nënshkrimit u zhvillua gjatë një vizite të Kryeministrit izraelit Benjamin Netanjahu në Shtëpinë e Bardhë. Pas bisedimeve me Presidentin Trump, zoti Netanyahu do të niset men»»»

Mapo 4m

Birra mund t’ju ndihmojë që shtëpia juaj të shkëlqejë

Ekspertët thonë që birra mund t’ju ndihmojë t’i eliminoni njollat dhe ndotjet në shtëpi, mirëpo të shërbejë edhe në disa situata të pakendshme ku ndohemi shpesh. Eliminimi i njollave Nëse e derdhni kafen në tapet apo në të keni ndonjë njollë tjetër, birra mund t’ju dalë në ndihmë. E gjitha që duhet»»»

gazetamapo.al
Mapo 4m

Swedish Nomad: Riviera shqiptare nuk duhet humbur së vizituari

Portali suedez “Swedish Nomad”, ka shkruar një artikull që ja kushton bregdeteve shqiptare si ndër më të bukurat për të mos u humbur së vizituari. Shqipëria po mbush gjithmonë e më shumë listat e vendeve që sugjerohen nga kompani e blogje të njohur udhëtimi. Shqipëria është shndërruar shumë shpejt »»»

gazetamapo.al
Mapo 4m

Lubonja: Meta ka informacion nga Shërbimi Sekret, duhet të reagojë!

Ilir Meta ka informacion mbi gjendjen ku ndodhet vendi. Madje si kreu i Shtetit ai informohet nga Shërbimi Informativ Shtetëtor, ndaj duhet të reagojë. Ky është apeli që bën analisti Fatos Lubonja. I ftuar në studion e News 24, Lubonja u shpreh se Presidenti po përpiqet të qendrojë mbi palët siç kë»»»

gazetamapo.al
Kosovapress 4m

​Mbyllen dy ordinanca private

Gjatë operacionit policor “Ordinanca” janë mbyllur dy ordinanca private për “ushtrim të kundërligjshëm i veprimtarive mjekësore dhe farmaceutike”. Siç njoftoi sot Policia e Kosovës, në kuadër të implementimit të planit operativ të koduar me emrin “Ordinanca” me datë 22.03.2019, sipas urdhrit të gjy»»»

Kosovapress 4m

Thaçi: Marrëdhëniet e vështira me Vuçiq, të dy e dimë nga jemi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi tha se marrëdhënia e tij me presidentin serb Aleksandar Vuçiq është e vështirë. Ai theksoi se është e nevojshme të mbahen të gjitha kanalet e komunikimit të hapura. "Dialogu është ai që pengon shumë gjëra të shëmtuara që mund të kenë ndodhur mes dy vendeve tona. Nu»»»

Gazetatema 4m

Lanë mandatin, por ish-deputetët e PD-LSI do paguhen edhe për… 3 vjet

Asnjëri prej tyre nuk e ka menduar ende të bëjë një punë tjetër. Prej më se një muaji ish-ligjvënësit e opozitës i gjejmë në protesta ose pranë elektoratit në zonat ku u zgjodhën deputetë në vitin 2017, por ende jo në një zyrë punë. Kjo e ka një arsye. Përtej nivelit të pasurisë së gjithsecilit, ed»»»

Aktuale 5m

Vatra aktive zjarri në Kërçovë

139 vatra zjarri janë vërejtur vetëm muajin e fundit në Kërçovë. Disa zjarre të reja u vërejtën vetëm gjatë dy ditëve të fundit. Zjarrfikësit vazhdojnë përpjekjet për lokalizimin e zjarreve por disa vatra janë akoma aktive. Autoritetet dyshojnë se bëhet fjalë për zjarr vënie të qëllimshme dhe u bëj»»»

aktuale.mk
Gazeta 55 6m

1945/Ekzekutimi i Prek Calit dhe 12 personave të tjerë

Nga Kastriot Dervishi Prek Cali dhe Ded Lulash Smaili i procesit të tij, janë ekzekutuar më 25.3.1945. Ata janë ekzekutuar me të dënuar të proceseve të tjera, duke përbërë një grup prej 13 burrash. Dënimet i dha Gjykatës Ushtarake të Korparmatës III komuniste. Ekzekutimi është kryer nga forcat e br»»»

Shqiptarja 6m

'Edhe peshqit vajtojnë'/ Rrëfimet e peshkatarëve në Puglia: Si po 'zbrazet' (nga dora e njeriut) deti Adriatik! /VIDEO

"Edhe peshqit vajtojnë" është një dokumentar nga MedReAct në bashkëpunim me Adriatic Recovery Project, i transmetuar në Report Tv. Dokumentari, tregon përmes intervistave dhe filmimeve të kryera me peshkatarë të Puglias në Itali, transformimet e detit Adriatik. Një det që deri disa dekada më parë r»»»

shqiptarja.com
Gazetatema 7m

Zaev e Mickoski në panik: Shqiptarët po shtohen shpejt e maqedonasit po zvogëlohen shumë

Shqiptarët në Maqedoni të Veriut nga viti në vit po shtohen shpejt për nga numri, ndërsa maqedonasit po zvogëlohen shumë, thonë të gjeturat e të dhënave për shtatë vitet e fundit, sipas një hulumtimi disa javësh nga Zhurnal.mk. Të dhënat e siguruara nga Zhurnal.mk thonë se prej vitit 2010 deri në v»»»

Sot 7m

Rama do largohet? Trondit Spartak Ngjela, zbulon prapaskenat

Avokati Spartak Ngjela ka folur edhe për Kongresin e Partisë Socialiste të cilin e ka quajtur punizëm. Ai shprehet se kryeministrin po e mbajnë në pushtet pasi Reforma në Drejtësi do e kapë edhe atë. “Metodë e vjetër është punizëm, nuk mund të jetë kryeministri kult, nën drejtimin e Edi Ramës thërr»»»

sot.com.al
Top Channel 7m

Vrasja e avokatit të Shullazit, Dhoma e Avokatisë nis grevën. Ja sa do të zgjasë

Pas vrasjes së avokatit Ravik Gurra në Elbasan, Dhoma Kombëtare e Avokatisë paralajmëron grevë treditore. Dhoma e Avokatisë bën me dije se do të ndërpritet puna nga dita e mërkurë deri ditën e premte. Top Channel»»»

Albeu 8m

Flet pronari i basesës së 75-vjeçares zvicerane që vrau Iliasin

Pronari i banesës në të cilën kishte jetuar 75-vjeçarja e akuzuar për vrasjen me thikë të 7-vjeçarit kosovar në Bazel, ka folur rreth qiramarrëses së tij, për të cilën edhe më tutje dihet shumë pak, siç nuk dihen as arsyet që e çuan në vrasjen e Iliasit derisa po kthehej nga shkolla. Zvicra është t»»»

Scan - tv 8m

Apple VS Netflix – Gati për një “luftë të ftohtë”

Megjithëse Netflix padyshim dominon peizazhin e transmetimit televiziv në këto ditë, vazhdon të përballet me konkurrencë të madhe nga të ngjashmit, si Hulu, HBO, Amazon, tanimë dhe Apple, që është gati për të bërë një tjetër hap të madh. Kompania planifikon të shpenzojë 2 miliardë dollarëve në vit,»»»

TV Klan 9m

Olta Boka deklaron zyrtarisht fejesën (Video)

Ajo është një nga këngëtaret më të dashura për publikun shqiptar që jetën e saj private e ka mbajtur gjithnjë larg mediave dhe rrjeteve sociale. Por sot, e ftuar në emisionin “Rudina” në Tv Klan, Olta Boka u fokusua teksa mbante një unazë tejet elegante në gishtin e fejesës. E pyetur për të rejat n»»»

tvklan.al
Ina-online 10m

Zaev e Mickoski në panik: Shqiptarët po shtohen shpejt e maqedonasit po zvogëlohen shumë

25/03/2019 0 Shqiptarët në Maqedoni të Veriut nga viti në vit po shtohen shpejt për nga numri, ndërsa maqedonasit po zvogëlohen shumë, thonë të gjeturat e të dhënave për shtatë vitet e fundit, sipas një hulumtimi disa javësh nga Zhurnal.mk. Të dhënat e siguruara nga Zhurnal.mk thonë se prej vitit 2»»»

ina-online.net
Lajmi 11m

Zaev e Mickoski në panik: Shqiptarët po shtohen shpejt e maqedonasit po zvogëlohen shumë

Shqiptarët në Maqedoni të Veriut nga viti në vit po shtohen shpejt për nga numri, ndërsa maqedonasit po zvogëlohen shumë, thonë të gjeturat e të dhënave për shtatë vitet e fundit, sipas një hulumtimi disa javësh nga Zhurnal.mk. Të dhënat e siguruara nga Zhurnal.mk thonë se prej vitit 2010 deri në v»»»

lajmi.net
Lajmi 11m

Nis festa në kryeqytet para ndeshjes Kosovë-Bullgari /VIDEO

Kombëtarja e Kosovës do të përballet sonte me fillim nga ora 20:45 me kombëtaren e Bullgarisë. Kombëtarja e Kosovës do të nisë fushatën eliminatore të Euro 2020-ës, me sfidën përballë Bullgarisë, që do të luhet sonte në stadiumin “Fadil Vokrri”. E në kryeqytet tashmë ka filluar festa, shkruan lajmi»»»

lajmi.net
Gazeta 55 12m

Trump dhe Basha të pafajshëm për lidhjet me rusët, akuzat propagandë sorosiane

Akuzat për lidhjet e politikës me rusët është bërë tashmë një trend sorosian, në ato vende ku forcat politike që Soros mbështet ndihet keq përballë kundërshtarëve. Duke përdorur propagandën si mjet për shpërndarjen e lajmeve “Fake” grupet soriosiane ngritën akuzën kundër Donald Trump-it se ai ka ba»»»

MIA - Makedonska Informativna Agencija 12m

Presidenti grek me mesazhe për Turqinë dhe Shqipërinë

Greqia tashmë është fuqi stabile e paqes dhe sigurisë në Ballkan dhe në rajonin më të gjerë në Lindjen e Afërt dhe tërësisht dhe praktikisht e respekton të drejtën evropiane dhe ndërkombëtare, thekson presidenti grek Prokopis Pavlopulos në urimin dërguar grekëve me rastin e festës nacionale të grek»»»

mia.mk
Panorama 12m

Lajm i Fundit/Vrasja e avokatit të “Shullazit”, Dhoma e Avokatisë vendim për grevë. Ja sa do të zgjasë

Pas vrasjes së avokatit, Ravik Gurra, në qytetin e Elbasanit nga persona ende të panjohur, Dhoma Kombëtare e Avokatisë, paralajmëron grevë treditore. Dhoma e Avokatisë bën me dije se do të ndërpritet puna nga dita e mërkurë deri ditën e premte. /VIJON…»»»

Sot 12m

Vrasja e Nardit të Bujtinave në Shkodër, befason i vëllai, bën kthesën e madhe

Pavlin Polia, vëllai i biznesmenit Ferdinand Polia, i cili u ekzekutua 4 ditë më parë në Grudë të Shkodrës, nuk ka ende asnjë pistë se pse i vranë të vëllanë. Ai u shpreh se autorët e vrasjes mund të kenë ngatërruar objektiv. "Pista jonë është se mos kanë ngatërruar person. Sepse logjika i bie, sip»»»

sot.com.al
Sot 12m

Kërcënojnë banorët e Astirit: Nëse nuk ka një zgjidhje, ja çfarë e pret Ramën

Ka nisur edhe sot protesta e banorëve të Unazës së Re, të cilët kundërshtojnë projektin e Unazës së Madhe, nga i cili rrezikojnë shembjen shtëpitë e tyre. Në ditën e 142 të protestës, banorët kanë bllokuar rrugën. Banorët me thirrje dhe pankarta kërkojnë edhe largimin e kryeministrit Edi Rama. “Asn»»»

sot.com.al
RTV 21 13m

Clark: NATO i tha JO spastrimit etnik në Kosovë

Clark: Kosova po shkon në drejtimin e duhur, do të anëtarësohet në BE dhe NATO Loading... Clark: Kosova po shkon në drejtimin e duhur, do të anëtarësohet në BE dhe NATO Njeriu që udhëhoqi operacionin e NATO-s kundër forcave serbe 20 vjet më parë, gjeneralit amerikan Wesley Clark, këtë intervenim e »»»

RTV 21 13m

Haradinaj: Kosova të kthehet në komb inovativ

Beqaj: Kemi ndarë 8 milionë euro për adresimin e zonave të margjinalizuara Loading... Beqaj: Kemi ndarë 8 milionë euro për adresimin e zonave të margjinalizuara Ligji për ndërmarrësi do t’i hapë rrugë të re ekonomike vendit, kështu theksoi ministri i Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, Besim Beqaj, në m»»»

RTV 21 13m

Shkarkohet nga detyra Vesna Mikiq

Haradinaj: Në institucione nuk kanë vend individ të tillë.- Mikiq: Kam të drejtë ta jap opinionin tim Loading... Haradinaj: Në institucione nuk kanë vend individ të tillë.- Mikiq: Kam të drejtë ta jap opinionin tim Deklarimi se bombardimet e NATO-s ishin gjenocid ndaj shtetit dhe popullit serb, zëv»»»

Radio Evropa e Lire 13m

Së paku 18 njerëz të vdekur nga përmbytjet në Iran

Së paku 18 njerëz vdiqën në përmbytjet e shkaktuara nga shirat e furishëm në provincën jugore të Iranit, Fars. Përmbytjet në kryeqytetin provincial, Shiraz, lanë edhe 74 vetë të plagosur, tha Pirhossein Kolivand, udhëheqës i Shërbimeve Emergjente Mjekësore të Iranit, për agjencinë zyrtare të lajmev»»»

evropaelire.org
Klan Kosova 14m

SHBA njeh sovranitetin e Izraelit mbi Lartësitë e Golanit

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka njohur zyrtarisht këtë të hënë sovraniteti e Izraelit mbi Lartësitë e Golanit. Njoftimi ka ardhur pas vizitës së Benjamin Netanyahut në Shtëpinë e Bardhë, shkruan AlJazeera, transmeton Klan Kosova. Dekreti i së hënës formalizon qëndrimin e javës së kaluar të T»»»

klankosova.tv
Top Channel 15m

Modelja e famshme: VERË, jam gati për ty! (Foto)

Bar Rafaeli na ka treguar me anë të një postimi në Instagram se është gati për stinën e verës. Modelja e famshme nga Izraeli ka postuar në rrjetin social një foto në pishinë, ku shihet vetëm me mbathje. “VERË, jam gati për ty”, shkruan Bar Rafaeli. FOTO GALERI 1/8 Top Channel»»»

Alsat-M 16m

OKB: Statusi i Golanit nuk ka ndryshuar

Kombet e Bashkuara (OKB) kanë deklaruar se “statusi i Golanit nuk ka ndryshuar dhe politika e OKB-së për Golanin është pasqyruar në rezolutat përkatëse të Këshillit të Sigurimit”. Gjatë ditës së sotme presidenti i SHBA, Donald Trump nënshkroi një proklamatë që njeh zyrtarisht Lartësitë Golan si ter»»»

alsat-m.tv
Lajmpress 17m

Trump nënshkruan shpalljen me të cilën njeh Golanin si pjesë të Izraelit

Trump nënshkruan shpalljen me të cilën zyrtarisht njeh sovranitetin izraelit mbi lartësitë e pushtuara të Golanit. Ceremonia e nënshkrimit u zhvillua gjatë një vizite të Kryeministrit izraelit Benjamin Netanjahu në Shtëpinë e Bardhë. Pas bisedimeve me Presidentin Trump, Netanyahu do të niset menjëh»»»

lajmpress.com
Lajmpress 17m

Lobimi 500 mijë dollarë i PD-së në SHBA, Basha paraqitet në Prokurori

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është paraqitur sot në Prokurorinë e Tiranës për t’u njohur me aktet e hetimit për çështjen e kontratave të lobimit që selia blu ka bërë në SHBA para dhe gjatë fushatës elektorale për zgjedhjet parlamentare të 2017. Vetëm pak ditë më parë, Basha nga protesta»»»

lajmpress.com
Lajmpress 17m

Shkëmbimi tregtar Maqedoni-Slloveni 307 milionë euro në vit

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi ishte sot në një vizitë pune në Slloveni, ku u takua me Ministrin e Zhvillimit Ekonomik dhe Teknologjisë Zdravko Poçivalshek. Maqedonia Veriore paraqet një partner të rëndësishëm ekonomik për Slloveninë në aspektin e ndërkombëtarizimit të ekonomisë sllovene. »»»

lajmpress.com
RTV 21 18m

SHBA njeh sovranitetin e Izraelit mbi Golanin - RTV21

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, sot nënshkroi një dekret duke njohur sovranitetin izraelit mbi lartësitë e Golanit Loading... Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, sot nënshkroi një dekret duke njohur sovranitetin izraelit mbi lartësitë e Golanit Trump paralajmëroi këtë në Twitter javën e shkuar,»»»

RTV Oranews 19m

Berisha gjen shkakun e zjarreve: Po hapen toka për kultivimin e kanabisit

Ish-kryeministri Sali Berisha dhe Drejtori i Emergjencave Civile Haki Çako janë në një mendje se vala e zjarreve që ka përfshirë vendin me nisjen e pranverës janë të qëllimshme. Në një postim në faqen e tij në facebook, Berisha thotë se këto janë zjarre për të hapur toka të reja për mbjelljen e kan»»»

RTV Oranews 19m

Spiropali “ultimatum” Bashës: Është koha të përgjigjesh Lulzim!

Pas zbardhjes nga Prokuroria të dy letër-porosive nga SHBA dhe Britania për lobimet e PD-së, ka reaguar edhe Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali. Në një postim në rrjetin social Instagram, Spiropali shkruan se ka ardhur koha që Basha të përgjigjet në lidhje me këtë »»»

Lajmifundit 19m

Më në fund! Këngëtarja shqiptare fejohet me pedagogun

Pavarësisht se shpesh ka ngatërruar mediat rozë se në çfarë faze ishte lidhja e saj, tashmë këngëtarja Olta Boka e ka konfirmuar se është fejuar. E ftuar në emisionin e Rudina Magjistarit, këngëtarja tregoi për herë të parë unazën e fejesës, dhe pranoi se ka thënë “po”, pasi ka marrë propozimin nga»»»

lajmifundit.al
Balkanweb 20m

Trump njeh zyrtarisht Lartësitë Golan si territor izraelit

Presidenti i SHBA Donald Trump nënshkroi një proklamatë që njeh zyrtarisht Lartësitë Golan si territor izraelit. Ceremonia e nënshkrimit u zhvillua gjatë një vizite të Kryeministrit izraelit Benjamin Netanjahu në Shtëpinë e Bardhë. Pas bisedimeve me Presidentin Trump, zoti Netanyahu do të niset men»»»

balkanweb.com