sot.com.al
Vrasja e Azem Hajdarit, Gjykata rihap çështjen
koha.net
Paçarizi: LDK-së i duhet një kryetar përbashkues dhe i gatshëm për përballje
boldnews.al
PS dorëzon emrat e komisonerëve për zgjedhjet
aa.com.tr
STAMBOLL – Erdogan: TurkStream 31,5 miliardë metra kub gaz në vit drejt Europës
koha.mk
Historianët polakë rrëfejmë Ndre Mjedën në Krakov
koha.net
Rugova: Edhe LDK-ja ka punësuar militantë, por kjo qeveri e ka tepruar - Kosova Info
shekulli.com.al
Bllokimi i faqeve të internetit, Putin firmos legjislacionin
evropaelire.org
tvklan.al
Kontratat e lobimit, Basha e Ristani në Prokurori
lajmi.net
Vuçiq i ka premtuar perëndimit se do t’i sigurojë Kosovës ulësen në OKB
lajmifundit.al
Vrasjet në Tiranë, ish-deputeti mesazh për ministrin Sandër Lleshaj
evropaelire.org
Fati i Prokurorisë Speciale në tavolinën e partive politike
botasot.info
Mësim në gjuhën e pakicave në Shqipëri, aplikohet modeli maqedonas i 20%
gazetaexpress.com
VRASJA E JURGEN KURTIT/ Në profilin e viktimës “lum” komentesh: E dija që kjo ditë do të vinte shpejt (FOTOT) – AlpeNews
klankosova.tv
Haraqija: LDK-së i duhet një njeri që kryen më shumë punë se sa që del nëpër media
gazeta55.al
Albania and Kosovo roaming tariffs – Reduced from June 15, completely abolished in 2020 or 2021
vizionplus.tv
​Ambasadorja gjermane: Qeveria legjitime, debati politik brenda Parlamentit
shqiptarja.com
Manfred Weber: Europa e paplotë pa Ballkanin
shqiptarja.com
SHPËRTHIM ME TRITOL NË LINJËN 400 KW NË LAÇ, DENONCON QEVERIA AKUZON OPOZITEN
klankosova.tv
Abdullahu: LDK duhet të zgjedhë një kandidat intelektual, ta vazhdojë traditën e partisë
evropaelire.org
A po bëhet taksa pengesë për anëtarësimin e Kosovës në organizata ndërkombëtare?
cna.al
FOTOT/ Mes britmave dhe lotëve/ Mblidhen familjarët e Kurtit, e vranë para shtëpisëPlas sherri në studio, Idrizi-deputetit socialist; 'Të shkarkova si
balkanweb.com
Kontrata e lobimit 600 mijë dollarë në Amerikë, Prokuroria thërret Lulzim Bashën dhe Arben Ristanin
newsbomb.al
Pasi e "rrëzoi" Ramën më 16 mars, opozita paralajmëron surpriza "1 milion dollarëshe" për të enjten
boldnews.al
Majlinda Bregu: Basha më doli shok i keq, ndërsa Ramën…
boldnews.al
Alfred Peza: Protesta, jo popullore por e organizuar nga aparatet politike
botasot.info
Denaj: Prioritet eksportet shqiptare drejt tregjeve të BE-së
kallxo.com
“Stadiumi Kombëtar i Kosovës do të jetë më i bukuri në Ballkan”
newsbomb.al
Balla nuk i ndahet Lulzim Bashës: I dha votat, se u nxorri djalin nga burgu
boldnews.al
Idrizi-Hysenit: Të kam pushuar nga puna, kam edhe e-mail e Ramës… | BoldNews.al
balkanweb.com
Dyshimet/ A u vra ish i përndjekuri për shkak të gjyqit në Gjermani të 'kasapit' të burgut të Qafë Barit? Komentet
newsbomb.al
Ahmetaj akuzon Metën: Është dygjuhësh dhe i dykuptimtë, i paqartë për sistemin. Fajson të gjitha palët
shqiptarja.com
TEC-i i Korçës, Klosi: Mosdhënia e lejes, revokim i përhershëm dhe i pakthyeshëm
alpenews.al
Marrëdhënia me liderin e PD-së/ Majlinda Bregu: Basha më doli shok i keq
shekulli.com.al
Ish-ushtari i UÇK-së përcolli djalin për Evropë, përmes një letre u dërgon një porosi krerëve të shtetit
epokaere.com
Halimi: Mustafa në hall të madh, s’e di kë ta mbështes për kryetar
botasot.info
Lokalet/ PS harton listën e 61 kandidatëve për kryebashkiakë, emrat që po diskutohen
botasot.info
Mediumi i famshëm NatGeo shkruan për Shqipërinë, e quan fqinje të bukur të Italisë
portalb.mk
“Fake News” në Shqipëri, u shtuan mbi 400 portale para zgjedhjeve
insajderi.com
“Më ndjekin makina me targa shqiptare”, ish-deputeti: Duan të më vrasin
koha.net
Turqia rrit me shpejtësi kultivimin e kësaj bime për të ndihmuar…
cna.al
Paralajmëron Spartak Ngjela: Nuk ka rënë bomba, por ja çfarë po bëjnë ndërkombëtarët
gazetainfokus.com
Halimi: LDK nuk po shkëputet nga miti i Ibrahim Rugovës
koha.net
Analistët në Beograd kundër diskutimit për territore: Do të pësonin më së shumti serbët - Kosova Info
insajderi.com
Daçiq: Socialistët nuk do t’i tradhtojnë serbët në Kosovë
DOSSIER/ Lidhja e çuditshme mes tritolit në shtyllat e tensionit dhe PD në opozitë – AlpeNews
balkanweb.com
Bashën e “tradhton” Gjermania, Schütz : Debati në Kuvend, qeveria legjitime!
Ekonomia-ks 3m

Prezantohen planet për fuqizimin e pjesëmarrjes së grave në politikë

Prishtinë, 19 mars - Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) organizon sot mbledhjen e radhës së Koalicionit për Barazi “Fuqizimi i pjesëmarrjes së grave në politikë”. Në këtë takim do të kemi nderin të kemi mysafire dhe folëse zonjën Annette Fath Lihic, Këshilltare Kryesore Politike Koordinatore Ekzekuti»»»

Gazeta Telegraf 9m

Princi i Arabisë ofron 28,8 miliardë euro për bamirësi

Princi miliarder i Arabisë Saudite, Alwaleed bin Talal do të dhurojë pasurinë e tij prej 28, 8 miliardë eurosh (32 mld dollarë) për bamirësi. Prince Alwaleed është 60 vjeç dhe është një nga njerëzit më të pasur në botë. Ai tha se është frymëzuar nga Fondacioni Gates, i ngritur nga Bill dhe Melinda »»»

CRI Online / Shqip 10m

Kryediplomati kinez: Vizita e presidentit Xi në Evropë, nxitje partneritetit strategjik dypalësh

Presidenti Xi Jinping ka zgjedhur Evropën për të bërë vizitën e parë jashtë vendit për këtë vit, gjë që mishëron rëndësinë e madhe që Kina i kushton Evropës, tha të hënën ministri i Jashtëm i Kinës Wang Yi. Në një konferencë shtypi pas bisedimeve me Përfaqësuesen e Lartë të BE-së për Punët e Jashtm»»»

CRI Online / Shqip 38m

Rrëzimi i aeroplanit të "Ethiopian Airlines"-it, ngjashmëri me atë të "Lion Air"-it

Ministria e Transportit të Etiopisë bëri të ditur se rrëzimi i aeroplanit të kompanisë ajrore "Ethiopian Airlines", që shkaktoi vdekjen e 157 vetave, ka "ngjashmëri të qartë" me rrëzimin e aeroplanit të kompanisë indoneziane "Lion Air" në tetorin e vitit të kaluar. Zëdhënësi Muse Yiheyis tha se ky »»»

Gazeta Telegraf 57m

Demir Leka: Strukturat përgjegjëse të ndërhyjnë urgjentisht

Lumi Shkumbin, gjuetia e peshkut me lëndë plasëse dhe klor Shoqata e Gjuetarëve dhe peshkatarëve jep alarmin për gjuetinë e paligjshme të peshkut në Lumin Shkumbin dhe në mjaft lumenj të tjerë të Librazhdit. Gjuetia e paligjshme vazhdon të mbetet dhe bëhet problem çdo ditë e më shumë. Madje, sipas »»»

Gazeta Telegraf 57m

Trafikantët shesin pasuritë, hetim hipotekave dhe noterëve

Përparim HALILI Trafikantët nisin shitjen dhe fshehjen e pasurive, noterët dhe hipoteka do të urdhërohen për bllokim veprimesh Sinjal sekuestrosh e zhurmë prangash edhe për personazhe policore, biznesesh, politike e shtetërore të lidhur me botën e krimit Grupet dhe personazhet e botës së trafiqeve »»»

Gazeta Telegraf 1h

Skandali – Rusi, Ministri i Ekonomisë arrestohet për korrupsion

Ministri i Ekonomisë në Rusi, Alexey Ulyukayev është arrestuar nën akuzën e marrjes së një ryshfeti prej 2 milionë dollarë në këmbim të mbështetjes së dikasterit të tij për një kompani të rëndësishme nafte.Sipas raportimeve të Komitetit Hetimor rus, i cituar nga shtypi lokal, Ulyukayev e ka pranuar»»»

CRI Online / Shqip 1h

Markat e huaja të automjeteve ulin çmimet në Kinë pas premtimeve për shkurtim taksash

Një numër markash të huaja automjetesh kanë ulur çmimet e produkteve të tyre në Kinë, pasi qeveria deklaroi që do ta ulë tatimin mbi vlerën e shtuar (TVSh) për industrinë e prodhimit. Disa marka luksoze automjetesh, si "Mercedes-Benz", BMW dhe "Volvo", kanë deklaruar uljen e çmimeve, nga 10 mijë de»»»

CRI Online / Shqip 1h

Salehi: Irani po zgjeron centralin bërthamor në Bushehr

Kryetari i Organizatës së Energjisë Atomike të Iranit Ali Akabar Salehi u shpreh se Irani po zgjeron centralin bërthamor të Bushehrit. Sipas Agjencisë së Lajmeve të Republikës Islamike, Salehi është shprehur se "gjithçka po shkon mbarë". Teherani ka deklaruar më parë se të gjitha punët e zgjerimit »»»

CRI Online / Shqip 1h

Wang Yi: Përfitimet e përbashkëta, objektivi i bashkëpunimit Kinë-BE

Të hënën, këshilltari i shtetit dhe ministër i Jashtëm i Kinës Wang Yi dhe Përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Punët e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë Federica Mogherini patën një takim me mediat, ku kryediplomati kinez theksoi që ai dhe znj. Mogherini besonin me vendosmëri që, për Kinën dhe BE-në, »»»

Gazeta Telegraf 1h

Festa Kombëtare e Kinës, Xi Jinping prezanton librin “Qeverisja e Kinës”

Në festën Kombëtare të Kinës organizuar mbrëmjen e djeshme është prezantuar edhe libri në versionin shqip i Xi Jinping “Qeverisja e Kinës”. Zhang Fuhai, është njëkohësisht dhe Presidenti i Grupit Ndërkombëtar të Botuesve të Kinës. Gjatë fjalës së tij ai u shpreh i kënaqur, ndërsa shtoi se libri, i »»»

Gazeta Telegraf 1h

Prokuroria, gati për rrafshimin e bregdetit

Prefektura: Inspektim njëmujor me 4 grupe pune, bregut të Durrësit, Rrashbullit, Katundit të Ri, Manzës dhe Sukthit “Dosjet e subjekteve dhe personave me dhe pa poste zyrtare, që kanë guxuar të shkelin ligjet e shtetit dhe kanë ndërtuar apo kanë nisur të ndërtojnë pa leje, do të nisen drejt Prokuro»»»

Gazeta Telegraf 1h

Shkarkimet e drejtuesve të lartë të burgjeve mund t’i kushtojnë buxhetit të shtetit

Në konferencën e parë për shtyp, në fillim të tetorit, ministrja e re Drejtësisë Etilda Gjonaj njoftoi se kishte urdhëruar shkarkimin e 8 drejtorave të burgjeve në Rrogozhinë, Lushnjë, Peqin, Sarandë, Lezhë, Berat, Durrës, Lushnjë dhe Tepelenë. Gjonaj argumentoi se shkarkimet vinin si pasojë e cëni»»»

TV Klan 1h

Policia serbe arreston 18 protestues të opozitës

Protestat në Serbi kanë çuar në polici 18 persona. Bilanci i të arrestuarve është rritur dhe bashkë me të edhe tensionet. Një numër prej të arrestuarve janë nxënës të shkollës së mesme. Për të protestuar për një mik të tyre para stacionit policor kanë dalë nxënësit e Gjimnazit Filologjik të Beograd»»»

tvklan.al
Gazeta Telegraf 1h

Pakistan, zgjidhet zëvendësuesi i përkohshëm i Kryeministrit

Partia në pushtet në Pakistan ka caktuar një kryeministër të përkohshëm, duke shkaktuar edhe kundërshtime nga opozita, vetëm një ditë pasi Kryeministri Nawaz Sharif u largua me vendim të Gjykatës së Lartë, për shkak të fshehjes së aseteve të tij financiare. 67-vjeçari Sharif kryesoi në Islamabad nj»»»

Gazeta Telegraf 1h

Bankers Petrolum: Shteti shqiptar të na kthejë 37 milion $

Bankers Petroleum Ltd ka njoftuar se raporti auditues i palës së tretë mbi mosmarrëveshjen e taksave për vitin 2011 është lëshuar, duke vendosur se Bankers i ka deklaruar të sakta shpenzimet e tij si kosto të rimbursueshme në vitin 2011 bazuar në licencë-marrëveshjen hidrokarbure. Siç është rënë da»»»

Gazeta Telegraf 2h

Mali i Tomorrit, mes vargut të pelegrinëve bektashinj

SPECIALE/ Festimet do të zgjasin deri ditën e shtunë. Mijëra vetë shkojnë në këtë ritual të përvitshëm Mëngjesi i 20 gushtit i gjeti plot me njerëz rrugët që të çojnë në malin e Tomorrit, duke i thënë kështu, start pelegrinazhit, ku besimtarët bektashinj kremtojnë Festën e Kulmakut. Dhjetëra automj»»»

Top Channel 2h

Plani i Brexit-it nuk mund të shkojë për rivotim në parlamentin britanik

Qeveria britanike nuk mund ta prezantojë marrëveshjen e saj të Brexitit për një tjetër votim në parlament, nëse ajo është e njëjta, ose në thelb e njëjta me atë që është refuzuar nga deputetët. “Nëse qeveria do të vijë me një propozim të ri, që nuk është i ngjashëm me atë që u rrëzua nga dhoma e Ko»»»

Top Channel 2h

Cikloni Idai, pasoja katastrofike në shtetet e Afrikës Jugore

Cikloni Idai ka shkaktuar dëme masive dhe të tmerrshme në Mozambik, ku sipas Kryqit të Kuq ndërkombëtar, dhjetëra persona kanë humbur jetën si pasojë e përmbytjeve dhe erës së fortë, që ka shkatërruar shtëpi dhe ndërtesa. Era arriti shpejtësinë e 177 km në orë dhe cikloni përllogaritet se i ka marr»»»

Gazeta Telegraf 2h

Soros jep 10 milionë dollarë kundër Presidentit Trump

“New York Times” zbardh axhendën e re të miliarderit hungarezo-amerikan Miliarderi George Soros është zotuar se do t’i ndajë 10 milionë dollarë nga fondacioni i vet për të ndihmuar në luftimin e rritjes së krimeve të urrejtjes, që kur Donald Trump fitoi zgjedhjet presidenciale në SHBA. Manjati amer»»»

Panorama 3h

Flori zbulon një imazh nga klipi i ri, ja me kë po bashkëpunon

Kantautori i dashur për publikun shqiptar, Flori Mumajesi, ka zbuluar së fundmi se një këngë e re është në horizont. Ai ka bërë një postim në “Instastory”, ku tregon se ka nisur xhirimet e videoklipit të ri. Aty ai shfaqet i veshur me të zeza, mbi një makinë. Flori gjithashtu ka zbuluar edhe se me »»»

Balkanweb 3h

Bllokimi i faqeve të internetit, Putin firmos legjislacionin

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, nënshkroi legjislacionin që u mundëson autoriteteve ruse të bllokojnë faqet e internetit dhe të miratojnë dënime për “lajme të rreme” dhe materiale që i konsiderojnë fyese për shtetin apo publikun njofton rel. Dy ligjet, që, sipas kritikëve, janë përpjekje e Kre»»»

balkanweb.com
Kallxo 3h

Ramadani reagon ndaj deklaratave të Vuçiqit, Daçiqit dhe Gjuriqit

Zëvendësministri në Ministrinë e Mbrojtjes, Burim Ramadani, ka kritikuar lidershipin e Serbisë për mohimin që janë duke ia bërë krimeve që trupat serbe i kanë kryer në Kosovë gjatë viteve të 90-ta. Sipas tij, mohimi i krimeve që kanë ndodhur është edhe më i rëndë sesa ekzekutimi i krimeve të reja. »»»

kallxo.com
Kallxo 3h

Vrasja në Holandë: Policia e Utrechtit arreston të dyshuarin për vrasje të trefishtë

Një burrë u arrestua për sulmin në një tramvaj në qytetin holandez të Utrechtit i cili la tre të vdekur, njofton Policia holandeze, raporton BBC. Pesë të tjerë u plagosën në incident dhe autoritetet thonë se motivi i sulmuesit mbetet i paqartë. Gokmen Tanis, një 37 vjeçar, u arrestua disa orë pas s»»»

kallxo.com
Gazeta Telegraf 3h

Ngërçi politik/ Ambasadorja e BE: Politika të lejojë qytetarët të votojnë më 18 qershor

Gjatë një aktiviteti në Gjirokastër, ambasadorja e BE- së Shqipëri ka komentuar aktualitetin politik në vend dhe tërheqjen e kandidatit të Kavajës nga kryeministri Edi Rama. Vlahutin thotë se shpreson që politika të lejojë qytetarët të votojnë më 18 qershor dhe se gjithçka që BE bën është në favor »»»

Bota Sot 3h

Jurgen Kurti u vra në pritë, autorët ikën me veturë

Mësohen detaje të reja nga vrasja e të riut Jurgen Kurti mbrëmjen e kësaj të hëne në qendër të Tiranës. Ngjarja ndodhi rreth orës 22.20 në zonën e Tiranës së Re. Portali ‘Lapsi.al’ raporton se 26-vjeçari, se i riu i njohur si menaxher VIP-ash, u ekzekutua pranë banesës së tij. Sipas këtij raportimi»»»

botasot.info
TV Klan 3h

STOP – EMISIONI 141 (SEZONI 4)

Hitparade i absurdit shqiptar. Një mësues u ka dhënë nxënësve detyrë një tabelë numerike të një jashtëtokësoir, së cilës nuk i kuptohet qëllimi.Në redaksi kanë mbërritur disa video të fëmijëve që kërcejnë me fllonxat e “Stop”. Në një foto tregohen kushtet e punës të munguara në vend. Lumi Vjosa së »»»

tvklan.al
Monitor Albania 3h

Universiteti Bujqësor i Tiranës do të ketë fermën e vet, qeveria i jep 1 milion euro

Për herë të parë Universiteti Bujqësor i Tiranës do të ketë fermën e vet didaktike në shërbim të studentëve dhe pedagogëve. Qeveria miratoi sot vendimin për kalimin e fondit 1 milion Euro në dispozicion të këtij universiteti. Gjatë një deklarate për mediat, ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural»»»

Gazeta Telegraf 3h

Pheniani gati për bisedime me SHBA, në rrethanat e duhura

Një zyrtare e lartë koreano-veriore tha sot se Pheniani do të ishte i gatshëm të ulej në bisedime me Shtetet e Bashkuara, në rrethanat e duhura. Choe Son Hui, drejtorja e përgjithshme për çështjet amerikane në Ministrinë e Jashtme të Koresë së Veriut bëri komente për gazetarët në aeroportin e Pekin»»»

Panorama 3h

Këngëtarja e famshme shqiptare zbulon sekretin e realizimit të fotos perfekte

Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora, ka zbuluar për fansat e saj se çfarë pune bëhet për të realizuar fotografinë perfekte. Shqiptarja 28-vjeçare ka postuar në “Instagram” dy fotografi, ku në njërën tregon prapaskenat për të shkrepur një imazh të bukur dhe në tjetrën përfundimin. Këto fotografi i»»»

Bota Sot 3h

Kontratat e lobimit, Basha e Ristani në Prokurori

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe ish sekretari i Përgjithshëm, Arben Ristani janë thirrur në Prokurori për të dëshmuar te enjten mbi kontratat e lobimit të Partisë Demokratike në SHBA. Basha është thirrur në dijeni të kreut të partisë nëse ka apo jo dijeni për pagesat e lotimit, ndër»»»

botasot.info
Shqiptarja 3h

Shuhet nga jeta bilbili i kwngws popullore shkodrane, Shyqyri Alushi.

Ka ndërruar jetë në moshën 84 vjeçare mjeshtri i këngës popullore shkodrane Shyqyri Alushi. Ai vuante nga një sëmundje e rëndë, prej të cilës dergjej prej ditësh në spital. Shyqyri Alushi ka pasur një karrierë mjaft të pasur muzikore. Ai ka marrë pjesë në të gjitha festivalet dhe koncertet e organi»»»

shqiptarja.com
Arbresh 3h

Erdogan kritikon “heshtjen” e Evropës për sulmin terrorist në Zelandë të Re - Arbresh.info

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka kritikuar shtetet evropiane për heshtjen para sulmit terrorist të javës së kaluar ndaj dy xhamive në Zelandën e Re, ku u vranë të paktën 50 persona, transmeton Anadolu Agency (AA). “Evropa është e heshtur për këtë çështje, ndërsa mediat perëndimore jan»»»

Ina-online 3h

Rritet kontrabandimi i mallrave ushqimore serbe që nga vendosja e taksës

18/03/2019 0 Që nga 21 nëntori kur Kosova ka vendosur taksë doganore 100 për qind për Serbinë dhe Bosnjën, është rritur dukshëm kontrabandimi i mallrave ushqimore. Më 21 nëntor të vitit të kaluar Qeveria e Kosovës kishte marrë vendim që të gjitha mallrat me origjinë nga Serbia dhe nga Bosnja e Herc»»»

ina-online.net
Ina-online 3h

Ministri i AKR’së: Taksa duhet të shqyrtohet

19/03/2019 0 Anëtari i Kryesisë së Aleancës Kosova e Re, njëherësh ministër i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, ka thënë se taksa është vendim meritor për Serbinë dhe Bosnje e Hercegovinën, por në raport me kërkesën e miqve duhet të shqyrtohet. Ai ka theksuar se AKR’ja nuk pret q»»»

ina-online.net
Ina-online 3h

Vuçiq i ka premtuar perëndimit se do t’i sigurojë Kosovës ulësen në OKB

19/03/2019 0 Çdo të shtunë, protestuesit në Beograd mblidhen në sheshet kryesore të kryeqytetit serb, ku kërkesa kryesore e tyre është dorëheqja e presidentit, Aleksander Vuçiq, shkruan lajmi.net. Në të shumtën e rasteve në këto protesta janë shpalosur edhe premtimet e parealizuara të presidentit s»»»

ina-online.net
Ina-online 3h

Vuçiq flet për kufijt me Kosovën, ja plani i tij?!

18/03/2019 0 Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në Tv Pink ka thënë se “caktimi i kufijve është një nga zgjidhjet e problemit të Kosovës”, transmeton “Bota sot”. Ai ka thënë se kjo “në fund të fundit duhet të ndodh”, duke shtuar se Serbia është e në presion nga anë të ndryshme në lidhje me çësh»»»

ina-online.net
Ina-online 3h

Protestuesit serbë dridhin Beogradin, vazhdojnë të kërkojnë rrëzimin e Vuçiqit (Video)

19/03/2019 0 Protestuesit ne Serbi po vazhdojnë marshin protestues nëpër rrugët kryesore të Beogradit. Para mesditës ata u mblodhën para Presidencës derisa pritej që presidenti Aleksandar Vuçiq, t’i drejtohet kombit. Derisa jashtë protestohej, presidenti Vuçiq brenda ndërtesës së Presidencës tha se»»»

ina-online.net
Ina-online 4h

Djegia e mandateve/ Ambasadorja e Gjermanisë: Respektojmë vendimin

19/03/2019 0 Ambasada gjermane në Tiranë, përmes një deklarate për mediat, ka komentuar situatën në vend duke mos anashkaluar edhe një herë vendimin e opozitës për të djegur mandatet parlamente/ Ambsadorja Susanne Schütz dekalron se respekton vendimini e opozitës për lënien e mandateve, si dhe marr»»»

ina-online.net
Ina-online 4h

Plas sherri në studio, Idrizi-deputetit socialist; ‘Të shkarkova si hajdut nga puna në doganë’

19/03/2019 0 Një debat me tone të ashpra është konsumuar mbrëmjen e sotme në studion e “Open” në Top-Channel midis Kryetarit të PDIU-së, Shpëtim Idrizi dhe deputetit socialist, Alket Hyseni. Debat i cili ka vijuar me fyerje të ndërsjellta personale midis dy politikanëve.Në një moment të bisedës, Id»»»

ina-online.net
Ina-online 4h

Kush është menaxheri i VIP-ave që u ekzekutua në Tiranë, i akuzuar për vrasjen e babait

19/03/2019 0 Mbrëmjen e sotme një person është vrarë me armë zjarri pranë stadiumit ‘Selman Stërmasi’ në Tiranë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth orës 22:00, ndërsa viktima është identifikuar si Jurgen Kurti. Po kush është i riu Jurgen Kurti, i njohur si menaxheri i VIP-ave në Tiranë 3 vite më p»»»

ina-online.net
Top Channel 4h

Kush është Jurgen Kurti, 26-vjeçari i ekzekutuar sonte në Tiranë

Një 26-vjeçar është ekzekutuar me armë zjarri mbrëmjen e së hënës pranë stadiumit “Selman Stermasi”, ku edhe ka humbur jetën në vend. Burime nga policia bëjnë me dije se viktima është 26-vjeçari Jurgen Kurti, një emër i njohur për policinë pasi është përfshirë në akuzë për dy vrasje, një prej të ci»»»

Ina-online 4h

Mësimdhënësit e klasave 1-5 kërkojnë ndryshimin e Ligjit për Paga

18/03/2019 0 Mësimdhënësit e arsimit fillor të klasave një deri në të pestën kanë bërë një kërkesë në Komisionin parlamentar për arsim, duke kërkuar që të plotësohet dhe ndryshohet Ligji për Paga. Kërkesën e kanë dorëzuar javën e kaluar, meqë po konsiderojnë se në këtë ligj janë diskriminuar, shkru»»»

ina-online.net
Ina-online 4h

Fati i Prokurorisë Speciale në tavolinën e partive politike

19/03/2019 0 Fati i Prokurorisë Speciale në Maqedoninë e Veriut mbetet të përcaktohet nga ujdia që do të arrijnë grupet e punës së dy partive kryesore maqedonase, Lidhjes Social Demokrate (LSDM) dhe VMRO-DPMNE-sësi dhe partisë shqiptare në pushtet, Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI).Qëndrimet »»»

ina-online.net
Ina-online 4h

Demokratët në Tuz do të mbështesin kandidatët e Forumit Shqiptar, pa pjesëmarrje në pushtet

18/03/2019 0 Demokratët do të mbështesin zgjedhjen e Kryetarit të Komunës së Tuzit dhe Kryetarit të Kuvendit, por nuk do të jenë pjesë e pushtetit. Këshilli qendror i Demokratëve e ka autorizuar këshilltarin e tyre në Kuvendin e ardhshëm të Tuzit, Shtjefën Camaj, të mbështesë pa kushte kandidatët e»»»

ina-online.net
Ina-online 4h

Mësim në gjuhën e pakicave në Shqipëri, aplikohet modeli maqedonas i 20%

18/03/2019 0 Ministria e Arsimit dhe ajo e Brendshme kanë hartuar një draft që është hedhur për konsultim publik që prej fillimit të muajit mars. Projektvendimi parashikon që në institucionet arsimore ekzistuese, ku gjuha e arsimimit është gjuha shqipe, nxënësit që i përkasin pakicave kombëtare të »»»

ina-online.net
Ina-online 4h

Temperaturat e larta, në Vlorë nis plazhi

18/03/2019 0 Rritja e temperaturave ka shtuar numrin e vizitorëve në Vlorë, shumë prej të cilëve zgjedhin shëtitjet në plazh, ndërsa më të guximshmit kanë preferuar të lahen në ujin e detit, duke shënuar kështu edhe nisjen e sezonit të plazhit. Trafiku ka qenë disi i rënduar këtë të dielë, sepse sh»»»

ina-online.net
Lapsi Lajme 4h

FOTO/ Trupi i Jurgen Kurtit në trotuar menjëherë pas atentatit (Pamje të rënda)

26-vjeçari Jurgen Kurti u ekzekutua rreth orës 22.20 të së hënës në kryeqytet në rrugën “Zef Jubani” pranë banesës së tij. Kurti, sapo kishte dalë nga një palestër në këtë zonë dhe po kthehej në këmbë në banesë. Ai u qëllua me pistoletë nga një makinë tip Benz E-Class, i zi, në lëvizje. Plumbat i k»»»

lapsi.al
Shqiptarja 4h

Sekuestrohen pamjet, ngrihen postblloqe/ Në kërkim të autorëve të vrasjes së Kurtit

Policia ka sekuestruar kamerat e sigurisë së bizneseve pranë vendit të ngjarjes ku u ekzekutua Jurgen Kurti, ndërsa ka ngritur pika të shumta postblloku në Tiranë për të arrestuar autorët që nga të dhënat e para mësohet se janë larguar me shpejtësi me një motor pas vrasjes. Pikat e postbllokut te p»»»

shqiptarja.com
Gazeta Telegraf 4h

Veliaj: “Ia kthejmë hapësirat publike qytetarëve, jo më zaptime të trotuareve”

Bashkia e Tiranës prezanton rregulloren e re të administrimit të hapësirave publike në Tiranë Gazeta Telegraf/ Bashkia e Tiranës prezantoi sot një rregullore të veçantë, e cila përcakton mënyrën se si do tëadministrohen hapësirat publike në kryeqytet. Rregullorja u paraqit nga kryetari i Bashkisë s»»»