Frikë nga moti i keq, policia kalon në gatishmëri. Apeli: Shoferët të kenë kujdes!
koha.net
Komandanti i KFOR-it tregon se a ka gjasa të përsëriten trazirat e marsit në Kosovë - Arbresh.info
ina-online.net
Detajet e marrëveshjes Kosovë – Serbi, këto janë 22 pikat të përgatitura nga SHBA-ja, Franca dhe Rusia
insajderi.com
Labi 'rrah gjoks': 'Unë e krijova qeverinë, prej atëherë askush nuk më ka thirrur më'
klankosova.tv
Theret rëndë me thikë një person në Kaçanik, policia jep detaje
gazetaexpress.com
Deklarimi i pasurisë, ja çka i pret mjekët dhe profesorët
exit.al
Gazeta franceze: Edi Rama ka dështuar … | BoldNews.al
gazetainfokus.com
Bolton është një figurë kalimtare. Paragjykimi i tij antishqiptar do t’i takojë pluhurit të historisë
balkanweb.com
Pjesë e dosjes 339, Gjici tallet me Palokën: "Thapa-thupja" do e shohë në qershor. Po pse more qyqar për budallenj i di kuksianët?! Hajde trim tregoje
evropaelire.org
Qeveria e ardhshme me më pak ministra e zëvendësministra
cna.al
Djali takon nënën e tij biologjike, për herë të parë pas 41 vitesh
insajderi.com
Prapë protesta kundër Vuçiqit në Serbi
tvklan.al
Ndihmat hyjnë në Venezuelë, pavarësisht pengesave të qeverisë
telegrafi.com
Juncker jep alarmin: Nëse Ballkani Perëndimor s’hyn në BE, kthehemi në ’90-ën!
lapsi.al
Ramës i shterojnë argumentat, sulmon opozitën sërish me Lazaratin
boldnews.al
EKSKLUZIVE/ Prokurorja e diktaturës në KLP, regjistrimi audio si u rrëzua kërkesa për Arta Markun Komentet
koha.net
Shumë dëme nga erërat e forta në rajonin e Pejës dhe Prishtinës
shqiptarja.com
Tragjikomedia e vrasjes së PD-së dhe një histori me humor të zi e Murrizit që tronditi Berishën
syri.net
“Ka dalë në përgjime për blerje votash”, reagon ashpër Safet Gjici ndaj Palokës
botasot.info
Banorët e Karaçevës kanë një porosi për ekipin negociator
indeksonline.net
AAK del kundër ndërtimit të Hidrocentralit në Lumbardh
gazetainfokus.com
Serbët nuk iu përgjigjën thirrjes së Vuçiqit, 40 prej tyre duan të bëhen ushtarë të Kosovës
koha.net
Avokati Berisha kërkon nga “Pronto Kryeprokurori” të merret me “vjedhjen e buxhetit” për kremten e 17 Shkurtit
gazetaexpress.com
Ish – agjenti i CIA tregon sekretin e Kim Jong Un
gazetaexpress.com
Çka do të hanë Trump dhe Kim Jong’un në Vietnam
Rama inspekton rrugën Kardhiq-Delvinë – “Duhet projekt për rehabilitimin dhe gjelbërimin e anëve të rrugës”
shqiptarja.com
Veliaj: “Shqipëria ndryshon nga ata që e marrin përsipër detyrën, jo nga ata që e lënë në mes"
koha.net
Ish-ambasadori amerikan në Shkup zëvendëson Wess Mitchellin
botasot.info
PSD bëhet me zyre edhe në Viti
shqiptarja.com
Erërat e forta, përmbysen 4 kamionë në Lezhë. Rrugorja pezullon lëvizjen e tyre
ekonomiaonline.com
Hoxhaj në gazetën austriake: Vijë e kuqe për ndryshim kufijsh
koha.net
BORXHI PUBLIK NË RAJON. Kryesojnë Mali i Zi dhe Shqipëria
sot.com.al
Ndërkombëtarët kundër opozitës në emër të ‘stabilitetit’
evropaelire.org
Financoi fushatën e Trump, emërohet ambasadore e Amerikës në OKB
mia.mk
Deputetët e VMRO-së: Na merrni imunitetin të gjithëve!
preshevajone.com
Të njihemi me “Schumacher”-in e shqiptarëve në Zvicer: Xhevdet Mazrekaj që gjunjëzoi serbët!
alsat-m.tv
Mickoski: Mbështetja për kandideten për presidente nga VMRO-ja është mbështetje për shtetin ligjor
Arbresh 6m

400 trupa amerikane do të qëndrojnë ende në Siri - Arbresh.info

Shtëpia e Bardhë e ka bërë të qartë planin për tërheqjen e trupave amerikane në Siri, duke theksuar se 400 ushtarë do të qëndrojnë ende në shtetin e shkatërruar nga luftërat e mëdha. Ditë më parë, zëdhënësja e Shtëpisë së bardhë, Sarah Sanders, tha se rreth 200 trupa mund të qëndrojnë në Siri për n»»»

Gazeta Telegraf 8m

Gardisti kërcënon para Parlamentit gazetarin: “Të zhduk nga faqja e dheut. Nuk jemi “Bathorja” ne”!

Dje, paradite, në oborrin përpara Parlamentit të Shqipërisë, redaktori i “Telegraf” filmoi makinën e ministrit, e parkuar në oborrin e Parlamentit, e cila është në foto. Mirëpo, kjo shqetësoi, shoqëruesin gardist të ministrit, i cili kërkoi nga gazetari të fshijë fotografinë, ndryshe do ta pësojë n»»»

Gazeta Telegraf 8m

Durrësi do të ketë një port jahtesh, Haxhinasto firmos marrëveshjen

Durrësi do të ketë një port jahtesh. Ministri i Transporteve Edmond Haxhinasto ka firmosur marrëveshjen me kompaninë “Albania Bay Marina”, ku pritet që në pjesën veriore të portit të Durrësit të krijohen kushtet për ankorimin e jahteve. Ministri Haxhinasto tha se ky port do të ofrojë më shumë mundë»»»

Arbresh 16m

Rikthehet acari dhe bora në Evropë - Arbresh.info

Disa zona në Itali, Greqi dhe Turqi janë goditur nga një sistem presioni të ulët që gjatë të shtunës dhe të dielës do të sjellë reshje bore të konsiderueshme. Me Italinë ku janë regjistruar madje deri më tani 3 viktima si pasojë e aksidenteve të lidhura me motin. Por, ndërsa pjesa lindore e Evropës»»»

Gazeta Dita 20m

“Rast i artë për të burgosur Berishën, pas kësaj largohet Rama”

Analisti i njohur i gazetës DITA Viktor Malaj në një shkrim të botuar sot në kopertinë ka një apel për diplomatët e huaj që merren me Shqipërinë. “Ka ardhur koha që gjërat të thuhen pa dorashka dhe banditët politikë, djathtas apo majtas të stigmatizohen dhe t’i bëhet e qartë popullit shqiptar kush »»»

Gazeta Telegraf 30m

Sali ONUZI/ Shqipëria kishte një lëvizje antifashiste të fuqishme

Në kuadër të 70- vjetorit të çlirimit, del dhe një herë në pah evidentimi i Lëvizjes Antifashiste, si faktor që solli luftën me armë në dorë deri në çlirim Ky vit është viti i 70-vjetorit të fitores së Luftës Antifashiste të Popullit shqiptar, pra edhe i fitores së Lëvizjes Antifashiste të tij. Luf»»»

Gazeta Dita 34m

Mos e humbni këtë rast shpëtimtar

Nga Viktor Malaj Për shumë njerëz, brenda dhe jashtë Shqipërisë, akti më i fundit i opozitës shqiptare, heqja dorë kolektivisht, në tufë, nga mandatet e dhënë prej zgjedhësve të tyre ishte një befasi. Mirëpo, për të gjithë ata që e njohin realitetin shqiptar dhe që kujtesa historike i ndihmon të sj»»»

Gazeta Telegraf 34m

Amnistia, 900 të burgosur lanë qelitë, Manjani inspektim në burgun e Fierit

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, e ka ndjekur nga burgu i Fierit fuqizimin e amnistisë për lirimin e të burgosurve. Manjani ka shpjeguar se reformat ku përfshihet dhe ajo në drejtësi kanë të bëjnë me konceptin e edukimit të qytetarëve të denjë. Ndërkohë numri një i drejtësisë vlerësoi se është »»»

Monitor Albania 45m

Pr.ligji për nxitjen e punësimit, Ministrja Denaj: Rikonceptim i Shërbimit Kombëtar të Punësimit

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, prezantoi sot në Komisionin parlamentar për Punën, Çështjet Sociale dhe Shëndetësinë projektligjin “Për nxitjen e punësimit”. Ministrja theksoi se projektligji ka për qëllim rritjen e punësueshmërisë së forcave të punës nëpërmjet ofrimit të shërbime»»»

Gazeta Telegraf 48m

Prokuroria insiston tek KQZ: Ndërpriti menjëherë mandatin Prengës

Prokuroria e Përgjithshme insiston: KQZ duhet t’i ndërpresë menjëherë mandatin deputetit socialist Armando Prenga. Kërkesa e prokurorisë është bërë si përgjigje drejtuar KQZ e cila nga ana e saj kërkoi dokumente shtesë lidhur me Prengën. “Ky i fundit nuk ka respektuar kërkesat e ligjit për plotësim»»»

Bota Sot 55m

Mamaqi ia “plas” Mustafa Nanos: Kam dëgjuar që je gay?!

Ai njihet si një ndër gazetarët dhe analistët më kontrovers të vendit tonë dhe shpesh ngjall provokime me deklaratat që bën. Vetëm disa javë më parë Mustafa Nano bëri deklaratën e bujshme në shfaqjen e tij “One man Show” në teatër ku tha: “Jam gay”. Kaq mjaftoi dhe ai u kthye në kryefjalën e mediav»»»

botasot.info
Gazeta Dita 1h

KLP mbyll dyert për mediat. A po shkel nenin 23 të Kushtetutës?

Këshilli i Lartë i Prokurorisë vendosi të mbyllë dyert për mediat në mbledhjen plenare të së premtes, duke ofruar tani e tutje transparencë vetëm përmes faqes së internetit. Kryetari i KLP-së, Gent Ibrahimi e argumentoi vendimin me ruajtjen e privatësisë për të dhënat e subjekteve, ndërsa shtoi se »»»

Gazeta Telegraf 1h

Frikë nga moti i keq, policia kalon në gatishmëri. Apeli: Shoferët të kenë kujdes!

Nisur nga situata e shtimit të numrit të informacioneve të marra nga shërbimi meteorologjik lidhur me përkeqësimin e kushteve të motit, në mënyrë që të rritet siguria në rrugë e të parandalohen aksidentet rrugore, me porosi të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, shërbimet e Policisë R»»»

Bota Sot 1h

Dhunohet mjeku, goditet me tullë

Një mjek i urgjencës në Spitalin e Durrësit është dhunuar pasi ka ndërhyrë për të ndarë sherrin mes dy personave të dehur. Mjeku u godit në fytyrë me tullë dhe me grusht. Ai pësoi dëmtime të lehta dhe mori ndihmën e parë nga kolegët e tij. Në vendngjarje shkuan uniformat blu të cilat kanë nisur het»»»

botasot.info
Gazeta Telegraf 1h

Kryemadhi: LSI mbështet kryerjen sa më të shpejt të Reformës Zgjedhore

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi pret Presidentin George Tsereteli dhe Sekretarin e Përgjithshëm të Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, Roberto Montella Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi priti sot në selinë e LSI-së, Presidentin e Asamblesë Parlamentare të OSBE-së-së George Tsereteli si dhe Sek»»»

Preshevajone 1h

Ata që i duan fëmijet e vegjel, kanë zemër të madhe..

Shkruan Kaltrina Gjocaj, psikologe (Anetare e Shoqates se Psikologeve te Kosovës-SHPK) Ne shenje te respektit dhe solidaritetit te miqve te mi, te cilet jane prinder te femijeve special dhe shume te dashur. Ka femije dhe te rinj qe askush nuk i fton per ditelindje… Ka femije dhe te rinj qe duan te »»»

preshevajone.com
Balkanweb 1h

Ukrainë: Dy të vdekur e një i plagosur nga shpërthimi i një mine

Një minibus gjatë kalimit të kufirit midis Ukrainës dhe rajonit të shkëputur Donetsk të shtunën, ka hasur në një minë tokësore dhe nga shpërthimi mbetën të vrarë dy persona e një i plagosur. Shoferi i minibusit së bashku me një pasagjer gjetën vdekjen e menjëhershme dhe pasagjeri tjetër, një burrë »»»

balkanweb.com
RTK Live 1h

PDK me peticion kundër ndërtimit të hidrocentraleve në Lumbardh

Dega e PDK-së në Pejë bashkë me Rinin Demokratike të Kosovës ka marr iniciativë për organizimin e peticionit për ta kundërshtuar ndërtimin e hidrocentraleve në rrjedhën e lumit Lumbardh. Qytetarë të shumtë kanë nënshkruar peticionin përmes secilit një zëri kundërshtojnë mundësin e ndërtimit të hidr»»»

Tetova Sot 1h

Labi: Gordana Jankullovska ma ndaloi hyrjen në Maqedoni dhe urdhëroi arrestimin tim

Këngëtari kosovar, Labinot Tahiri sonte në emisionin OXYGEN të Besim Dinës tha se ish ministrja e MPB-së, Gordana Jankullovska ia kishte ndaluar hyrjen në Maqedoni dhe kishte urdhëruar arrestimin e tij si organizator i protestave për rastin Monstra, shkruan TetovaSot. Ai gjithashtu në emision theks»»»

tetovasot.com
Tetova Sot 1h

Ja si e shpëtoi Trajko Veljanovskin LSDM-ja nga burgu

Pas zhurmës së madhe se deputeti i BDI-së, Agim Shaqiri ka shpëtuar deputetin e VMRO-së Trajko Veljanovskin nga burgu TetovaSot mëson se Kryetari i Komisionit për emërime dhe mandate, Pavle Bogoevski nga revolucioni laraman, ndërpriti para kohe seancën e sotme ku diskutohej kërkesa e gjyqit për heq»»»

tetovasot.com
Koha 1h

Shqipëria i bën thirrje aktorit të filmit “Taken”: Marku nga Tropoja po të pret

“Taken by Albania”, është thirrja që Shqipëria ia bën aktorit Hollywoodian, Liam Neeson. Neeson ka qenë protagonist i filmit “Taken”, ku mafia shqiptare ia ka rrëmbyer vajzën dhe që ai betohet se do ta gjejë Markun nga Tropoja. Në video thuhet se tashmë do të jetë Shqipëria ajo që do ta rrëmbejë ak»»»

koha.net
Lajmi 1h

Fury i dërgon mesazh Wilderit, revanshi po afron

Tyson Fury edhe njëherë i ka bërë thirrje Deontay Wilder për një revansh. Ish kampioni ka nënshkruar një kontratë me gjigantin televiziv ‘ESPN’ dhe tashmë po kërkon revanshin me kampionin e WBC. Ai ka zgjedhur rrjetin social ‘Twtiter’ për t’i dërguar një mesazh ‘bomberit të bronztë’ i cili nuk po r»»»

Lajmi 1h

Elita Ziberi: Nuk kam kohë për dashuri

Këngëtarja, Elita Ziberi ka qenë për herë të parë në emisionin “Mirage”. Vajza e vokalistit të grupit “Elita 5”, Elita Ziberi në emisionin “Mirage”, ka rrëfyer të pathënat nga jeta e saj private dhe karriera muzikore, shkruan lajmi.net. E pyetur se a është në një lidhje dashurie? Artistja Ziberi tr»»»

Telegrafi 1h

Ibishi: Taksa e dha efektin, t’i dëgjojmë këshillat e Amerikës

Njohësi i çështjeve të sigurisë, Nuredin Ibishi, thotë se institucionet tona duhet të veprojnë sa më shpejtë dhe t’i dëgjojnë këshillat amerikane kur kemi të bëjmë me pezullimin e taksës ndaj produkteve serbe. Ai ka thënë se këto masa janë të pritura pas letrës së presidentit Trump dhe kërkesave të»»»

telegrafi.com
Lajmi 1h

400 trupa amerikane do të qëndrojnë ende në Siri

Shtëpia e Bardhë e ka bërë të qartë planin për tërheqjen e trupave amerikane në Siri, duke theksuar se 400 ushtarë do të qëndrojnë ende në shtetin e shkatërruar nga luftërat e mëdha. Ditë më parë, zëdhënësja e Shtëpisë së bardhë, Sarah Sanders, tha se rreth 200 trupa mund të qëndrojnë në Siri për n»»»

Aktuale 1h

Allegri tregon se çfarë i duhet Juves për ta kaluar Atleticon

Trajneri i Juventus, Massimiliano Allegri, ka bërë të ditur se çfarë i nevojitet skuadrës së tij për ta përmbysur Atletico Madridin. Juve ka luajtur një sezon të jashtëzakonshëm deri në këtë pikë, por kanë pësuar një humbje të befasishme ndaj Atletcio Madrid, në kuadër të Ligës së Kampionëve. Pas h»»»

aktuale.mk
Kosova Sot 1h

'Taksa e dha efektin, t’i dëgjojmë këshillat e Amerikës'

Njohësi i çështjeve të sigurisë, Nuredin Ibishi, thotë se institucionet tona duhet të veprojnë sa më shpejtë dhe t’i dëgjojnë këshillat amerikane kur kemi të bëjmë me pezullimin e taksës ndaj produkteve serbe. Ai ka thënë se këto masa janë të pritura pas letrës së presidentit Trump dhe kërkesave të»»»

Koha 1h

Shqipëria i bën thirrje aktorit të filmit “Taken”: Marku nga Tropoja po të pret

“Taken by Albania”, është thirrja që Shqipëria ia bën aktorit Hollywoodian, Liam Neeson. Neeson ka qenë protagonist i filmit “Taken”, ku mafia shqiptare ia ka rrëmbyer vajzën dhe që ai betohet se do ta gjejë Markun nga Tropoja. Në video thuhet se tashmë do të jetë Shqipëria ajo që do ta rrëmbejë ak»»»

koha.net
Gazeta NewBorn 1h

Detajet e marrëveshjes Kosovë – Serbi, këto janë 22 pikat të përgatitura nga SHBA-ja, Franca dhe Rusia

Disa nga pikat kyçe të draft marrëveshjes së propozuar të “traktit të miqësisë dhe fqinjësisë së mirë” ndërmjet Serbisë dhe Kosovës. Palët kanë rënë dakord me dokumentin zyrtar prej 22 pikash nën ndërmjetësimin e SHBA-ve,Rusisë dhe Francës!. Sponzor1. Palët në përfundim të miratimit të kësaj marrëv»»»

Bota Sot 1h

E rriti si djalin e saj, tezja falënderon nipin që i qëndroi gjithmonë pranë

Dashuria dhe mirënjohja e një tezeje për nipin e saj mbyllën puntatën e sotme të programit ”Dua të të bëj të lumtur”. Protagonistë të kësaj mbrëmjeje ishin Prenda dhe Gjovalini të cilët ndanë me ne historinë e jetës së tyre. Gjithçka kishte nisur para shumë vitesh kur Prenda dhe mamaja e Gjovalinit»»»

botasot.info
Bota Sot 1h

Zbuloi se i dashuri ishte fejuar, 34-vjeçarja shtatzënë: I thashë të fejuarës së tij se …

Emisioni online “Fol me psikologen” i “Gazeta Shqiptare” ka trajtuar këtë herë disa histori njerëzore. “Çfarë do të bënit ju po të ishit në vendin tim?”, ky është titulli i rubrikës më të re të këtij programi. Këtë herë është prezantuar shqetësimi dhe pyetja e një djaloshi nga Tirana i cili kërkon »»»

botasot.info
Albeu 1h

Venezuela shumë pranë luftës

Një kamioni në kolonën që po tentonte të dërgonte ndihma humanitare në Venezuelë nga Kolumbia i është vënë flaka të shtunën, duke dërguar shtëllunga tymi të zi, tregojnë pamjet e një televizioni venezuelas, shkruan Albeu.com Turmat nisën të largonin pakot e furnizimeve nga kamioni i dytë, tregojnë »»»

Gazeta Telegraf 1h

Qytetari-Ramës: Timonin e more, uroj mos të bësh karambol

Kryeministri Edi Rama është ndalur sot në Gjirokastër për të vijuar turin e tij të dëgjesave publike. Një prej banorëve në fillim të fjalës së tij i ka thënë Ramës: ‘Tani timonin e more vetëm, uroj të mos bësh karambol”.»»»

Gazeta Telegraf 1h

Siri, vritet Kosovari, është dashur të ndodhej në arrest shtëpiak

Në vend se të ishte në arrest shtëpiak, Bekim Mulolli nga Prishtina, ka vdekur para rreth dhjetë ditësh, në luftimet fetare në Siri. Vdekjen e Bekimit e ka konfirmuar familja Mulolli, e cila ndodhet, në lagjen Kodra e Trimave (Vranjevc) në Kryeqytet. Familjarja e të vrarit ka rrëfyer se djali i tyr»»»

Lajmi 1h

Di Francesco i kënaqur me fitoren, por dëshiron përmirësime  

Eusebio Di Francesco është shprehur shumë i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Frosinone. Roma ka shënuar fitore të rëndësishme me rezultatin 2:4 fal një goli të vonshëm të Edin Dzeko. Trajneri i Romës beson se skuadra e tij mund të vazhdoj me fitoret, dhe është optimist për pjesën e mbetur »»»

Lajmi 1h

Rikthehet i ftohti në Evropë

Disa zona në Itali, Greqi dhe Turqi janë goditur nga një sistem presioni të ulët që gjatë të shtunës dhe të dielës do të sjellë reshje bore të konsiderueshme. Me Italinë ku janë regjistruar madje deri më tani 3 viktima si pasojë e aksidenteve të lidhura me motin. Por, ndërsa pjesa lindore e Evropës»»»

Arbresh 1h

Venezuelë, tensione në kufi me Kolumbinë për ndihmat - Arbresh.info

Ushtarët e Rojes Kombëtare të Venezuelës kanë braktisur postet e tyre, në vazhdën e një përpjekjeje të udhëhequr nga opozita për të lejuar hyrjen e ndihmave në vend. Lajmi konfirmohet nga agjencia kolumbiane e emigracionit. Në një tjetër zhvillim, trupat venezuelase kishin përdorur gazin lotsjellës»»»

Telegrafi 1h

Moti në Kosovë

Fronti i ftohtë i vorbullës ciklonike që po depërton nga verilindja e kontinentit, pritet të kalojë sonte edhe mbi vendin tonë, që pritet të sjellë rënie të theksuar të temperaturave gjatë fundjavës, si dhe mundësi për reshje të dobëta bore gjatë natës dhe të shtunën në mëngjes. Menjëherë pas këtij»»»

telegrafi.com
Preshevajone 1h

Ky është 26-vjeqari që e mbyti sot nanën e vetë dhe e hangër?! Policia e arrestoi

Preshevë, 23 shkurt -I riu i dyshuar për kanibalizëm mbi nënën e tij e tmerron Spanjën. Quhet Alberto, ka 26 vjeç, ai sot ka vrarë nënën e tij 66-vjeçare. Rrëfimet e tij tmerruan policinë, njotn agejncia e lajmeve “presheva jonë” duke ju rferuar bujirmerve te gazetes se Madridit “El Mundo” “Skena i»»»

preshevajone.com
Bota Sot 1h

Pamje të mrekullueshme nga droni të kompleksit ‘Adem Jashari’

Kosova Vizitorët jo vetëm në data historike, por edhe në data të zakonshme vizitojnë kompleksin, duke ndjerë nga afër historinë e familjes Jashari, luftën dhe sakrificën e tyre për atdhe. Kompleksi memorial “Adem Jashari” në Prekaz të Skenderajt 20 vjet pas luftës është ndër vendet me të vizituara »»»

botasot.info
Lajmpress 1h

Ish-ambasadori Filip Riker zëvendëson Ves Miçelin?

Ish-ambasadori amerikan në Shkup në vitin 2008-2011, Filip Riker është ndihmës-seketari amerikan i Shtetit për Evropë dhe Euroazi. Sipas gazetës greke Kathimerini, 54 vjeçari Riker do ta marr detyrën muajin e ardhshëm ndërsa do ta zëvendësojë Ves Miçelin i cili dha dorëheqje kohë më parë. Riker der»»»

lajmpress.com
Kosova Sot 1h

Avokati: Po përgatisim deportimin e Maria Butinas drejt Rusisë

Avokati i Maria Butinas, shtetases ruse të akuzuar nga prokuroria amerikane për lobizëm të paligjshëm të huaj, thotë se pasaporta e saj i është dorëzuar autoriteteve amerikane të emigracionit për të mundësuar deportimin e saj të pritshëm drejt Rusisë. Në një intervistë me agjencinë shtetërore ruse »»»

Kosova Sot 1h

Labi 'rrah gjoks': 'Unë e krijova qeverinë, prej atëherë askush nuk më ka thirrur më'

Deputeti i AKR-së, Labinot Tahiri, që në Kuvend ka kaluar në grupin parlamentar të AAK-së, thotë se prej kur është krijuar Qeveria nuk ka hipur as në aeroplanin e Behgjet Pacollit e as në jahtin e tij. Thotë se nuk e ka kontaktuar askush i partisë më prej asaj kohe. “Edhe me më thirr nuk shkoj. Aty»»»

Aktuale 2h

Familja 10 anëtarëshe me dy të sëmurë, me 75 euro nuk mund t’i sigurojë as barnat (VIDEO)

Vetëm ujin e pijes e kanë larg dy kilometra larg. Në mesin e shumë familjeve skamnore jeton edhe familje 10 anetarëshe e Enver Xheladinit nga Zajceci i Kamenicës. Ka dy dhoma dhe një korridor. Aty jetojnë me dy të sëmurë. Një i ri 20 vjeçar që është i sëmurë nga epilepsia dhe nuk flet fare dhe nëna»»»

aktuale.mk
Balkanweb 2h

Balkanweb.com – News24

Si pasojë e motit te keq në vendin tonë shumë zona rurale dhe disa rajone si ai i Elbasanit dhe Burrelit u përballen me disa defekte të energjisë elektrike duke shkaktuar mungesë të saj në këto vende. Menjëherë janë vënë në lëvizje brigadat e OSHEE-së për të normalizuar situatën në vendet ku kishte»»»

balkanweb.com
Arbresh 2h

Shpëtohet anija me vela në Korfuz, me flamur amerikan e ekuipazh izraelit - Arbresh.info

Një anije me vela, me flamur amerikan është shpëtuar nga Roja Bregdetare shqiptare në hyrje të kanalit të Korfuzit, pasi kishte raportuar një defekt në motorë. “Sea Shell” ishte nisur nga Dubrovniku, me destinacion Sarandën, u asistua nga motovedetat e Flotës Detare, “P-03” dhe “P-05”, menjëherë pa»»»

Bota Sot 2h

Njeriu që koleksionon historinë e komunizmit në Shqipëri

Të udhëtosh do të thotë të koleksionosh kujtime. Elton Çaushi është siguruar që kujtimet e panumërta nëpër Shqipëri t’i ruajë në formë fizike. Prej vitesh guidë për turistët e huaj në vendin tonë, ai vendosi që me koleksionin e tij të kujtimeve të krijonte një zyrë muze për të ofruar prej aty përvo»»»

botasot.info