telegrafi.com
Haradinaj dhe Bërnabiq takohen sot në Vjenë - Arbresh.info
alpenews.al
A po shkohet drejt një Vettingu në politikë? Ja çfarë ka ndodhur sot
cna.al
Dëbora në Dardhë shkon në 1 metër, probleme me energjinë elektrike në disa zona të qarkut - Shqiptarja.com
indeksonline.net
Veseli pret në takim ministrat Hamza, Tahiri dhe kryeshefin e AKK-së
botasot.info
Një delegacion i Komisionit të Venecias, vizitë dyditore në Tiranë - Arbresh.info
syri.net
Basha nga Berati: Do të vijojmë bojkotin deri në ndëshkimin e politikanëve
tetovasot.com
Ministri Spasovski me pagë më të lartë se kryeministri Zaev
tesheshi.com
Lobimi i fundit për Interpol
koha.net
Skënderbeu-figura më e madhe në historinë e popullit shqiptar
alsat-m.tv
Haradinaj dhe kryeministrja serbe në një takim të përbashkët në VjenëTemat:
24-ore.com
Macron, në Berlin: Europa të bashkohet për të parandaluar kaosin global
24-ore.com
Pse Skënderbeu është luftëtar dhe gardian i qytetërimit europian
koha.mk
Meta bën shqiponjën në Mexhitli të Manastirit: S’do jeni kurrë vetëm! (Foto)
gazetaexpress.com
Kosova e Serbia akuzojnë njëra-tjetrën për moszbatim të marrëveshjeve
ekonomiaonline.com
Serbia kërkon ndihmë nga KFOR-i, kërkon që të dalë kundër krijimit të Ushtrisë
telegrafi.com
VestiU ponedeljak u Skupštini obeležava se Međunarodni dan Konvencije G a dečja prava
koha.net
Ministria e Mjedisit, e vendosur ta bëjë në Fushë-Kosovë deponinë e materialeve të rrezikshme
indeksonline.net
Limaj takon të rinjtë në Shtime dhe Lipjan - Arbresh.info
sot.com.al
”Mora vesh që ka ndodhur hataja”, Anila tregon telefonatën me të atin
tetovasot.com
Prishtina gdhiu e zbardhur nga bora e parë
lapsi.al
Durrës, dyshohet se i është vendosur eksploziv Drejtorit të Hekurudhave (VIDEO) - Shqiptarja.com
alpenews.al
Lista e plotë/ Këshilli i Emërimeve në Drejtësi, zbardhen emrat, Arta Marku e para në listën e prokurorëve
insajderi.com
Paralajmëron eksperti amerikan: Ndarja e Kosovës, pjesë e planit strategjik të Putinit
indeksonline.net
Mustafa Nano: I qëndroj asaj që nëna e Skënderbeut ka qenë me origjinë serbe
syri.net
Eksperti amerikan: Ndarja e Kosovës, pjesë e planit strategjik të Putinit
botasot.info
Vettingu, vonesa e zvarritje për krijimin e KLGJ-së dhe KLP-së
kallxo.com
Inagurohet sot impianti për trajtimin e ujërave të zeza në vise rurale
telegrafi.com
Veliaj ndez dritat e Vitit të Ri, fut në errësirë qytetarët e Tiranës (VIDEO)
alpenews.al
Shqipëria me karburantin më të shtrenjtë në Europë, në raport me të ardhurat për frymë
telegrafi.com
Moti në Shqipëri me vranësira mesatare
koha.net
Sërish kërkohet shkarkimi i Shpend Maxhunit
gazetaexpress.com
Takimet politike dhe sociale që mbahen sot në Kosovë
balkanweb.com
Kryeministri Rama: Çel ekspozitë në Rostok të Gjermanisë. Media vendase e vlerëson, duke e cilësuar “Hapësirë magjike”
syri.net
Denoncimi/ Vrasjet në Shqipëri, meritë e pushtetarëve të PS-së
alsat-m.tv
CEFTA, peng i mosmarrëveshjeve Kosovë, Bosnje e Serbi
tvklan.al
Protestuesit e PD sulmojnë banorin e zonës që kërkoi të mos bllokohej rruga
boldnews.al
Gruevski ka ikur nga Hungaria në Rusi?
boldnews.al
Prof. Dr. Kastriot Islami : Kryeministri po teston rrugët e arratisjes e të një vend-azili të sigurt
albpress.org
Ironia e Ramës, publikon foton e Bashës në 2031
koha.net
Trump nuk do ta dëgjojë incizimin e vrasjes së gazetarit saudit
sot.com.al
Tatimet forcojnë kontrollet/ Gjoba dhe bllokime biznesesh
syri.net
'Dosja 339'/Opozita dhe në fundjavë nuk i ndahet Dakos
gazetablic.com
Haxhiu: Vetëvendosje nuk do t’i çojë lule te varri i Rugovës
botasot.info
Mbrojtja nga përmbytjet, ndërtohen 5 argjinatura në Mifol
botasot.info
Një flamur për çdo shtëpi, nisma e bashkisë në prag të festave të nëntorit
indeksonline.net
Sot mblidhet Kryesia e Kuvendit, pritet të caktohet vazhdimi i seancës së jashtëzakonshme
cna.al
Tri rastet kur Ilir Meta tallet me Lulzim Bashën
telegrafi.com
Veliaj në sheshin “Italia”: Ishte hapësirë e rrënuar, tani parking në dispozicion të qytetarëve
gazetaexpress.com
Dëmtimi i rrugës antike nga punimet e HEC-it, u fshi me një të rënë lapsi
tesheshi.com
Bushati për BBC-në: Kriza e emigrimit kërkon përgjigje europiane
syri.net
Xhindi: Vendimi i Ramës për bllokimin e shtatores së Ibrahim Rugovës, i turpshëm
alpenews.al
Balla sqaron publikun: Me Tahirin po ndjekim të njëjtat procedura si me Bashën e Metën
shekulli.com.al
Macron: Evropa duhet të bashkohet për të parandaluar kaosin global
balkanweb.com
Reforma në administratë, bashkëpunim me universitetet dhe akademikët
botasot.info
Si po përdoren shqiptaret për prostitucion në botë, mediumi britanik publikon fakte tmerruese
syri.net
Trump refuzoj të dëgjonte incizimin e vrasjes së Khashoggit
kallxo.com
Vetëvendosje pranon për një koalicion parazgjedhor me LDK-në, me një kusht
koha.net
Misteri i vjedhjes së dhomës së dëshmive në Polici – sa kilogramë drogë u vodhën aty?
insajderi.com
Yjet shqiptare të muzikës, pjesë e koncertit për Skënderbeun në Vatikan
lapsi.al
Fotolajm/ Ironia e Ramës: Basha do jetë në opozitë edhe në vitin 2031 - Shqiptarja.com
evropaelire.org
Moszbatimi i marrëveshjeve, Kosovë-Serbi akuza të ndërsjellta
gazetaexpress.com
O’Connell me disa fjalë për punësimet politike në Kosovë
tesheshi.com
POP 5Arratisja e Nikola Gruevskit, një mal me të panjohuraLajme të tjeraTË FUNDIT
boldnews.al
Foto/ Rama ironi në rrjet, publikon Bashën me flokë të thinjura
alpenews.al
ARRSH bën pasqyrën e rrugëve në Shqipëri: Tregohuni të kujdesshëm, ka ngrica
syri.net
Media bullgare: Gruevski largohet nga Hungaria, dy shtet i kanë ofruar azil
tvklan.al
Borë e madhe në Korçë dhe Elbasan
koha.net
Haxhiu paralajmëron partitë tjera opozitare: Ne nuk mund të presim përjetësisht, do të organizojmë vet protesta
tvklan.al
Kina me qëndrim të pa lëkundur rreth anëtarësimit të Kosovës në Interpol
noa.al
Demokratja nxjerr videon: Veliaj i quajti shpellarë e nazistë qytetarët e Tiranës
periskopi.com
Nesër nis gjykimi ndaj ish-kryetarit të Suharekës
koha.net
Ministri Berisha takime të shumta në Halifax: FSK në shërbim të paqes në rajon - RTV21
tvklan.al
Hapen zyrat e reja të Njësisë 8/ Veliaj: Shërbim më i shpejtë për banorët
“Aksident i demokracisë” në Rumani
telegrafi.com
Gjykata e ka “harruar” lëndën për sulmin ndaj Kuvendit, flasin të akuzuarit
gazetaexpress.com
Situatë e rëndë në Shqipëri, në këtë zonë të vendit bora shkoi në 1 metër trashësi
koha.net
Punësimet partiake dhe familjare të AAK'së në konkursin e QKMF’së në Ferizaj
sot.com.al
Basha nga Berati:Nuk do të lejojmë oligarkët që të falimentojnë Shqipërinë, do ulim taksat
gazeta55.al
Premtimi i madh i Lulzim Bashës për shqiptarët kur të vijë në pushtet
starplus-tv.com
GJYKATA E LA NË ARREST SHTËPIE, ARRATISET TRAFIKANTI I DROGËS
alsat-m.tv
LSDM, Mickovski ndihmoi arratisjen e Gruevskit
koha.net
Bora nëpër rrugë, shteti thotë se është më i përgatitur sesa vjet
aa.com.tr
“The Washington Post”: Trump mbron gënjeshtrat e Muhammed bin Selman
koha.net
Premtimi i Agim Bahtirit: Nuk lejoj që Vllahia të kalojë nën administrimin e Serbisë
insajderi.com
Kurti befason ndjekësit, uron futbollistët e Kosovës (VIDEO)
lapsi.al
Platforma e bashkëqeverisjes, zgjidhje edhe për shqiptarët që jetojnë jashtë
gazetablic.com
Nga Turqia vijnë në vizitë tek vendi ku do të ndërtohet Xhamia Qendrore në Prishtinë
insajderi.com
Video ekskluzive nga grabitjet e armatosura në Kosovë
gazetaexpress.com
“Me apo pa taksë, kemi një popullsi në zgrip të varfërisë”, Artan Fuga flet për situatën në Shqipëri
lapsi.al
Brexit-i i Bashës nga PD, për listën e deputetëve!
alpenews.al
A e lejojnë ligjet e BE-së ekstradimin e Gruevskit nga Hungaria?
Turqi: Në sektorin e ndërtimit bien këmbanat e alarmit
balkanweb.com
Operacionet kundër krimit, policia merr vlerësime në Asamblenë e Përgjithshme të Interpolit
evropaelire.org
Dhuna në Kiev pamundëson protestën e transgjinorëve
lapsi.al
Darka plot “helm” e Thaçit dhe Haradinajt te shtëpia e Pacollit
indeksonline.net
Shpërndahen drunjë për ngrohje për familjet në nevojë në Podujevë
botasot.info
Norvegjia mbështet Shqipërinë me 1.4 milionë euro për sektorin detar
periskopi.com
Ministri serb: Ushtria e Kosovës mund të shpallet më 28 nëntor
gazetaexpress.com
Pacolli: Në shtëpinë time nuk ka helm e as darka të helmuara - RTV21
sot.com.al
Foto- Kërdia në pyje/ Kryebashkiaku socialist mbush kamionët me dru
syri.net
Testi i gradës, Prokuroria heton “pa emra” kallëzimin e SHÇBA
balkanweb.com
‘TEPSI E SHUSHUNJA’, KRYEMADHI SULMON RAMËN NGA SHKODRA
starplus-tv.com
SPASTRIMET NË PD,265 ANËTARË TE RINJ TË KËSHILLIT KOMBËTAR, IKIN ‘ARMIQTË’
botasot.info
Meta, i pari President shqiptar që viziton Mexhitlinë e Maqedonisë
rtsh.al
Raporti i CIA-s, Trump, javës tjetër u jep fund dilemave të vrasjes së Khashoggit
indeksonline.net
Familjarët nuk mund ti ndalin lotët në cermoninë lamtumirëse për 3 anëtarët e familjes Shala
mia.mk
Serbia nuk ka përmbushur 90 përqind të Marrëveshjeve që i ka nënshkruar me Kosovën
alsat-m.tv
Tevdovski prezanton web aplikacionin
kallxo.com
Rrokulliset kamioneta në Dollc të Klinës
gazetablic.com
Në Kosovë me fillimin e ftohtit, ka filluar edhe ndotja e ajrit
tetovasot.com
Akademiku Zeqiri zbulon planin famëkeq të Zaevit
alpenews.al
PD: “Dosja 339” është prova e krimit elektoral të Dakos
telegrafi.com
Kuvendi ka nisur ndryshimin e Rregullores së punës
aa.com.tr
Netanjahu falenderoi Trump: Golan do të jetë gjithmonë në duart tona
ina-online.net
Kaloi nga Shqipëria, mediat malazeze publikojnë fotot e Gruevskit
ekonomiaonline.com
Kosovë, arrestohet ushtari, i gjendet drogë e armë pa leje
tvklan.al
Rehabilitohet blloku i pallateve “Ferit Xhajko”, Veliaj: Ta gëzoni, por na ndihmoni që t’i ruajmë
botasot.info
Profil/ Nikola Gruevski, lideri anti emigracion, sot një refugjat në kërkim
syri.net
Basha sulmon ndërkombëtarët: Mos bëni sikur nuk shihni, nuk kthehemi në Kuvend
aktuale.mk
Mickoski:Gruevski viktimë e persekutimit politik
ekonomiaonline.com
Masa e Qeverisë për produktet serbe: Bie importi për 50 për qind nga Serbia e Bosnja Hercegovina
aktuale.mk
Buxheti, injektimi më i madh në shëndetësi
lapsi.al
Gruevski mund të jetë larguar nga Hungaria, dyshohet të jetë në këtë vendTemat:
koha.net
Progres në uljen e përdorimit të pakontrolluar të antibiotikëve në Kosovë
telegrafi.com
Vazhdon propaganda serbe, tash thonë se Kosova po provokon serbët në Samitin e Interpolit
alsat-m.tv
Dalin pamjet e Nikolla Gruevskit, kjo është makina që u arratis
balkanweb.com
Sinqeriteti i Kryemadhit: LSI, një herë me PD, një herë me PS...
gazetablic.com
Javën tjetër Haradinaj i kthen përgjigje presidentit për akuzën se Qeveria ka shkelur Kushtetutën
boldnews.al
Regjisori kinezë fiton çmimet më të mëdha të “Golden Horse”
koha.net
Aliu:Klanet vrastare të qytetarëve
koha.net
Një libër që e «avullon» historinë e Jugosllavisë dhe nuk i përmend shkaktarët e katastrofës
gazetaexpress.com
Zeçeviq: Ka gjasa të mira që Kosova të mos pranohet në Interpol
gazetaexpress.com
Maroku bëhet vendi i parë afrikan me tren të shpejtë
botasot.info
Kryemadhi: Pa LSI shqiptarët nuk do të lëviznin të lirë në BE
sot.com.al
FENOMENI “VALENTINA”/ Njihuni me kryeinfermieren që lufton sëmundjen e rëndë (VIDEO)
gazetaexpress.com
Shpallja e pavarësisë/ Gazetari tregon të pathënat e udhëtimit të Ismail Qemalit
telegrafi.com
Profesori dhe analisti serb: Kosova ka gjasa të mira të anëtarësohet në INTERPOL
rtsh.al
AKSIDENT NË AKSIN LAÇ-MILOT, NJË I VDEKUR
shekulli.com.al
Vetura përplaset me autobusin, vdiq një 25-vjeçar - RTV21
koha.mk
Toska-Zaevit: Ta ndërtojmë historinë e Maqedonisë së re
sot.com.al
VIDEO/ Si mashtroi me zë dhe figurë, çfarë u premtoi Rama banorëve të Astirit në 2013-ën
aa.com.tr
Vrasja e Khashoggit, Donald Trump merr të martën raportin nga CIA
syri.net
Kryemadhi: Të bashkohemi kundër një sekti kriminal
syri.net
Rrokaj: Kjo qeverisje po i shet shqiptarët
gazeta55.al
Meta takon banorët e Nakolecit në Prespë: Të ruajmë gjuhën dhe traditat
kallxo.com
Autostrada Prishtinë-Gjilan-Dheu i Bardhë do të përfundojë në afat të caktuar
epokaere.com
Meta takim me shqiptarët në fshatin më skajor të Manastirit
epokaere.com
Vetaksident në magjistralen Prishtinë-Ferizaj, vetura rrokulliset jashtë rrugës
gazetablic.com
Kurti: PSD-ja nuk ka më shumë se 2 për qind përkrahje
sot.com.al
“Një amerikan misterioz në Tiranë heton paratë e personave VIP”
telegrafi.com
Kurti: Thaçi ka hall fatin e tij, jo fatin e Kosovës
gazetaexpress.com
QARRI: DËSHTIM TOTAL I TË PARIT TË PRISHTINËS, SHPEND AHMETI
syri.net
FOTO/ Moti i keq, vijnë aksidentet e para nga dëbora
gazetaexpress.com
Kurz bën bashkë liderët e Ballkanit, aty janë edhe Haradinaj e Bërnabiq
cna.al
Për sa shiten opozitarët Ramës?
periskopi.com
EROZIONI, “KËRCËNIMI” I BANESAVE NË BAHÇALLEK
botasot.info
Sandër Lleshi, të enjten votimi në Kuvend si ministër, më pas betimi tek Meta
cna.al
HAPET GARA/ Ja pretendentët për postin e sekretarit të përgjithshëm në PD (EMRAT)
balkanweb.com
Basha: Vijojmë bojkotin, ndërkombëtarët të mos bëjnë sikur nuk shohim
botasot.info
Rama: Fermerët e Divjakës nga zerimi i TVSH-së përfitojnë 3.6 mln dollarë
syri.net
Aksioni blic i policisë, si u zbulua baza e armatimeve në Elbasan
telegrafi.com
Ndahen afër 11 miliardë lekë për zhvillimin rural në Shqipëri
telegrafi.com
Kompania “Albi” reagon ndaj deklaratave të VV-së: Kemi leje ndërtimi
epokaere.com
TAKIMET/ “Nxehet” Basha: Asnjë lloj kompromisi pa Vetting, nuk do të ketë kthim në Kuvend pa…
botasot.info
'Borxhi publik si piramidë dhe krim shtetëror'
sot.com.al
Drejtonte mjetin i dehur, arrestohet 43-vjeçari në Tiranë (VIDEO)
syri.net
Vettingu/ Basha nga Berati: S'ka kompromis, politikanët e lidhur me krimin do të përfundojnë në burg - Shqiptarja.com
sot.com.al
Makina përplaset me autobusin me nxënës në Elbasan, një i vdekur (EMRI)
gazetaexpress.com
Raka: Progres në uljen e përdorimit të pakontrolluar të antibiotikëve
tesheshi.com
"Njëherë me PD, njëherë me PS", Kryemadhi sqaron lëvizjet e LSI - Gazeta Shqiptare Online
gazeta55.al
Skandali/ “Kryebashkiaku i PS ngre guroren e tij, bën kërdinë në pyjet e Tërpanit” (FOTO)
cna.al
Kush i sulmon pas shpine deputetët e PD?
kallxo.com
Nisin hetimet për Ratko Mlladiqin pasi thuhet se shkeli rregullat e Hagës
syri.net
Petrit Vasili: Borxhi publik si piramidë dhe krim shtetëror
alpenews.al
Emrat/ Vetingu, i vjen rradha KLD-së, Gjin Gjonit e Fatmira Hajdarit
syri.net
Në këto vende të Shqipërisë po bie borë
syri.net
22 më të rrezikshmit e Dibrës, policia kërkon ndihmë, por nuk ka as fotot e tyre
botasot.info
Basha: Kandidatët tanë për deputetë, njerëz me moral dhe të aftë
alpenews.al
Në një javë, 752 të punësuar nga Zyrat e Punës
ekonomiaonline.com
Deputeti i AAK-së flet për shkëmbim territoresh me Serbinë
aa.com.tr
Në mbrojtje të gazetarisë me shprehjen “tha ai/tha ajo”
balkanweb.com
Pacolli: Fillim i mbarë, të martën votohet për anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL
koha.net
Albi Mall: Kemi leje ndërtimi, na kurseni nga shpifjet
gazeta55.al
LIVE/ Banorët e Unazës sërish në rrugë: Do i mbrojmë me jetë banesat
tetovasot.com
Kurti: Haradinaj i frikësohet Thaçit, e di se ai ia rrezikon karrigen e kryeministrit
tesheshi.com
Nga Ivanov tek Merkel, ja liderët që kanë udhëtuar në “Tankun” 600 mijë euro që fundosi Gruevskin
alpenews.al
Akuzohet për dy vrasje, Gjykata e Apelit projekton lirimin e Viktor Ymerit, dajës së Edison Harizajt
cna.al
Përgjaken rrugët e Shqipërisë, 2 të vdekur dhe 5 të plagosur në 24 orë
gazetaexpress.com
Serbia kushtëzon vazhdimin e dialogut
shekulli.com.al
Disfata ndaj Skocisë, Panuçi: Përgjegjësia e gjitha e imja
botasot.info
Lugina e Drinit, peizazhe me bukuri të rralla
alsat-m.tv
Merkel pritet të angazhohet më shumë në Ballkan
shekulli.com.al
Masa për parandalimin e përmbytjeve në rrugën kryesore Gjirokastër-Tepelenë
syri.net
Meta: Lavdi të përjetshme Kongresit të Manastirit që i dha jetë Alfabetit tonë
ekonomiaonline.com
Beqaj: Kosova është në udhëkryq të rrezikshëm, janë hapur tema që kontestojnë pavarësinë
telegrafi.com
Taksitë ilegale shkaktojnë tollovi, komuna gjobit rreth 400 prej tyre
telegrafi.com
Shpresat dhe skepticizmi për liberalizimin e vizave
sot.com.al
Petro Koçi: Pasardhësit e atyre që bashkëpunuan me fashizmin t'i kërkojnë falje Shqipërisë - American Eye
cna.al
Përgjaken rrugët, 2 viktima dhe 5 të plagosur në vetëm 24 orë
cna.al
600 mijë euro ‘Mercedes’, kjo është makina që fundosi Gruevskin
evropaelire.org
Lufta për liberalizim përballë skepticizmit të BE-së
sot.com.al
Tirana, me numrin më të madh të automjeteve për banorë
telegrafi.com
Mickoski: Gruevski është viktimë e persekutimit politik, por nuk e justifikoj arratisjen e tij
evropaelire.org
Rreth 29 mijë trupa afgane janë vrarë që nga viti 2015
ekonomiaonline.com
Përgjaken rrugët e Kosovës, për 24 orë, gjashtë të vdekur në trafik
sot.com.al
Anëtarësimet e reja në PS, Balla në Gramsh: Denonconi çdo rast abuzimi!
aa.com.tr
SHBA ende pa qëndrim përfundimtar se kush qëndron pas vrasjes së Jamal Khashoggi
aa.com.tr
Dorëheqje në Shtëpinë e Bardhë lidhur me rastin Khashoggi
epokaere.com
Shpresat dhe skepticizmi për liberalizimin e vizave
syri.net
Zbardhet përgjimi, si u planifikua vrasja e aktorit Mishel Prela
syri.net
Kim Mehmeti e ofendon rëndë Edi Ramën
telegrafi.com
Alarmohen shqiptarët në Veri: Dikush po i hulumton pasuritë nëntokësore
shekulli.com.al
(Projekti) Transformimi në destinacion turistik i 13 fshatrave të Gjirokastrës
koha.net
Në festivalin e fotografisë në Preshevë pjesëmarrës nga e gjithë bota
botasot.info
BUXHETI FAKTIK 2017/ Ja si u përdorën fondet e rezervës nga qeveria
ina-online.net
A u ndihmua Gruevski nga mbështetësit e Moskës në Tiranë? Mediat e huaja dyshime se pas arratisjes së tij në Hungari fshihet Rusia
zeriamerikes.com
Banorët e “Astirit” vijojnë protestën: Nesër do të bllokojmë rrugën pa afat nëse nuk na kthehet një përgjigje
sot.com.al
Gjermanët zbardhin detajet, ja kush janë zyrtarët e ambasadës hungareze në Tiranë që ndihmuan Gruevskin
botasot.info
Borë edhe në Luginën e Valbonës
ata.gov.al
Parashikimi i motit për ditën e sotme, zbuloni surprizat që ka rezervuar
syri.net
Shpërthen Kim Mehmeti/ Edi Rama je si Linda Morina
koha.net
Kontigjenti i 8-të shqiptar në Kabul nderohet në medaljen “NATO Non-article 5”
gazetaexpress.com
Sali Berisha dhe Milazim Krasniqi: Takimi i rëndësishëm për kufijtë e Kosovës që mbeti nën hije
gazetaexpress.com
Rusia demanton Thaçin: Marrëveshja përkrahet veç nëse e pranon Serbia
gazeta55.al
Publikoi shkrim kundër Metës, Petrit Vasili sulmon hapur Andi Bushatin
alpenews.al
Ilir Meta, mes Presidentit dhe liderit politik!
syri.net
Makina përplaset me autobusin me nxënës, dyshohet se një person ka humbur jetën!
telegrafi.com
Kroatët kërkojnë dëmshpërblim nga Serbia, për kohën e kaluar në kampe
syri.net
“Po i qepin v******** Ramës”/ Vasili sulmon gazetarët e paguar nga Qeveria
mia.mk
Përsëri grafite në kryeqytet për Thaçin
americaneye.al
“Ferid Pashë Vlora” u kthye në Shqipëri
alsat-m.tv
Gruevski vijon arratinë, mediat bullgare: Ka lënë Hungarinë
telegrafi.com
Për 10 muaj vdiqën 102 persona në aksidente
shekulli.com.al
LAJMI I FUNDIT/ E diel tragjike në plazhe, mbytet 18-vjeçari nga Tirana në Gjirin e Lalzit
koha.net
Haradinaj i kënaqur me punimet në autostradën Prishtinë – Gjilan (VIDEO)
telegrafi.com
Haradinaj në ndërrimin e komandës të KFOR-it amerikan
botasot.info
Përçarje në degët e Nismës
mia.mk
Dhuna në Kuvend, Zaev paralajmëroi amnisti
alsat-m.tv
PSP: Gjykata veproi drejtë me Janakievskin e Bozhinovskin
gazetaexpress.com
Prishtinasit kërkojnë pazar të lëvizshëm në çdo lagje
koha.net
Lufta për liberalizim vizash kundër skepticizmit të BE-së
alpenews.al
Mamografia për herë të parë në spitalin e Kukësit
alsat-m.tv
“27 prilli”, partitë nuk mbështesin idenë e Zaev për amnisti
gazetaexpress.com
Trump: Do të diskutojë me CIA’n për vrasjen e Khashoggit
koha.net
Shpend Ahmeti shfaqet i interesuar përsëri për Kosovën në futboll
balkanweb.com
Shefi i qeverisë shqiptare ekspozon artin e tij në Rostock
mzhe-ks.net
Ministri Lluka fton qytetarët të përzgjedhin pullën postare për Dëshmorët e Gjakovës
botasot.info
Unaza e Madhe, Veliaj: Nuk shpronësojmë llotot dhe lavazhet pa leje me taksat e qytetarëve
cna.al
Sekuestrohen para dhe municion luftarak/ Në pranga 2 persona, 8 shpallen në kërkim
koha.net
‘Hashim Putin’ dhe ‘Vladimir Thaçi’, sërish grafite në Prishtinë
sot.com.al
Zbulohet harta e arratisjes së Nikolla Gruevskit
sot.com.al
Reagon Bashkia për aksidentin në Qafë-Thanë: Falenderojmë Zotin
Kryemadhi në Shkodër: LSI kontribuon për njerëzit, Rilindja i shërben vetëm një individi
botasot.info
Koalicioni, LSI: Prishja nxori lidhjen e PS-së me krimin!
gazetaexpress.com
Pastrohet Badovci, largohen mbi 100 thasë me mbeturina
vizionplus.tv
TAP-i ‘lopë’ që e mjelin të gjithë, arrestohet hajduti i radhës i karburantit
cna.al
Meta: Monika duhet të moderohet pak... - American Eye
telegrafi.com
Naim Lushi i bashkohet AAK-së
gazetaexpress.com
Sa ‘cool’ është Tirana
ata.gov.al
‘Unaza e Re’/ Banorët vazhdojnë protestën, bllokohet sërish rruga, në mbështetje të tyre edhe deputetë të PD - Shqiptarja.com
koha.net
Meta: Marrëveshja midis Prishtinë dhe Beogradit do ta forcojë stabilitetin rajonal
ekonomiaonline.com
Haziri: Sivjet s’ka datë për liberalizim të vizave
mia.mk
PSP: Rreziku për arratisjen e Janakieskit dhe Bozhinovskit është konstatuar që nga viti i kaluar
koha.net
Aksionar në Albi Mall? Shpend Ahmeti thotë se janë akuza qesharake të Vetëvendosjes
insajderi.com
Tërbohen serbët, me 28 nentor pritet ngjarja e madhe
americaneye.al
Gazi parakalon qymyrin: Burimi dytë më i madh në botë i energjisë deri në 2030 - American Eye
gazetainfokus.com
Ky është fshati që u mbulua nga borë këtë mëngjes në Kosovë
gazeta55.al
Përfundon afati për dorëzimin e listës së kandidatëve për KED
FOTO/Ansambli i Egjiptit, sjell folklorin plot ngjyra në kalldrëmin e Gjirokastrës
syri.net
Luan Rama: Ikja e LSI nga qeveria, nxori zbuluar krimin korruptiv të koncesioneve
syri.net
Washington Times: Vettingu i mbështetur nga Donald Lu kishte qëllim vendosjen e njerëzve të Sorosit në gjykata
gazeta55.al
Berisha: Loja me territore për llogari të Beogradit ka paralizuar njohjet
botasot.info
Siguria rrugore, punime emergjence në aksin Librazhd-Prrenjas
aktuale.mk
Amnisti për dhunën e 27 Prillit
cna.al
“Nuk je për mësim, e ke gjuhën e gjatë”
kallxo.com
Haradinaj e nderon kolonelin e KFOR’it amerikan me prejardhje serbe
shekulli.com.al
Hungaria: Evropa, e padrejtë me Kosovën për vizat
tetovasot.com
Haradinaj shkon për ngushëllime tek familja Shala, ju ofron ndihmë financiare
botasot.info
Mbetjet urbane në Porto Romano, Dako në kërkim të fondeve
botasot.info
Hoti: Aksidenti ishte një ngjarje tragjike
balkanweb.com
Fashistët e rinj të vetquajtur “antifashistë”!
syri.net
‘Kunjat’ Rama-Meta: Kush e ndihmoi Gruevskin të arratisej nga Shqipëria?
lapsi.al
Rama hap tjetër ekspozitë në Gjermani, por i thyhen…
balkanweb.com
Avokatja e Popullit për ngjarjet në Unazën e Re: Situata është paralajmëruar
alpenews.al
OSHEE njofton: Shkëputje të energjisë elektrike në disa zona në Tiranë, oraret…
gazetaexpress.com
Masakra e Urës Vajgurore, ku dukagjinasit dhe bandat politike luftuan dhe lanë 6 të vrarë
gazetablic.com
Aksident në magjistralen Prishtinë-Pejë - RTV21
sot.com.al
Meta dekreton Sandër Lleshin si ministër të Brendshëm
noa.al
PD: Vendimi korruptiv i qeverisë, tregtarët do blejnë kasa të reja
balkanweb.com
Pasi u dekretua ministër, Lleshi takon krerët e policisë së Lezhës 
shekulli.com.al
Sandër Lleshaj ndalet në Lezhë për takimin me strukturat policore
koha.net
Shpend Ahmeti tregon se a është aksionar në Albi Mall
Përballja me Skocinë në Shkodër, shifrat favorizojnë Shqipërinë
alsat-m.tv
SHBA-ja i vë sanksione 17 sauditëve për vrasjen e Khashoggit
botasot.info
Hungaria ka ndihmuar Gruevskin nga presioni i Rusisë
gazetainfokus.com
Kaq vite do t’i mbushte sot heroi Luan Haradinaj
gazeta55.al
Ndjekje nga Vlora në Tiranë, kapen shitësit dhe porositësit e 100 mijë eurove drogë
evropaelire.org
Vrasja e Khashoggit, CIA bën fajtor princin e Arabisë Saudite
alsat-m.tv
“Turku” merr nënshtetësinë shqiptare në moshën 90 vjeçare (Video)
boldnews.al
Skandali i “Komisarëve”, Veliu dhe vartësit e tij nën hetim
Agron Çela: Nisim përgatitjet për zgjedhjet e 30 Qershorit. LSI gjithmonë një forcë fituese
alpenews.al
Basha: Si do përzgjidhen kandidatët për deputetë në PD
ata.gov.al
Komisioni i Konkurrencës sqaron monopolin e karburanteve të Rinasit
kallxo.com
Aksident në magjistralen Prishtinë-Pejë(Foto/Video)
gazetablic.com
Argjentinë, gjendet pas një viti nëndetësja e zhdukur. Shuhen shpresat për 44 marinarët
Bushati në Emiratet e Bashkuara Arabe, nënshkruhet Memorandumi i Mirëkuptimit
balkanweb.com
DETAJE PER ARRATISJEN E GRUEVSKIT PERMES SHQIPERISE
cna.al
DEKRETIMI I LLESHAJT NGA META, RAMA: EDHE KUR KRISJET JANË TË PARIPARUESHME KA RRUGËZGJIDHJE
cna.al
Thirrja e fortë e ish-kreut të PD-së/ Protesta për largimin e Bashës
syri.net
Buxheti 2019, Mima: I dështuar, kaotik, sanksionin koncesionin pa fre të gjithçkaje
syri.net
Kryemadhi: Përse Edi Rama nuk po i dëmshpërblen banorët e Unazës së Re?!
indeksonline.net
VIDEO - Shkatërrimi i grupit që shpërndante kokainë
periskopi.com
Kina dhe SHBA përplasen në samitin APEC
koha.net
Frika e Serbisë dhe shpresa e Kosovës për anëtarësim INTERPOL
gazetaexpress.com
Haxhiu: Duhet ta ndajmë Kosovën nga rruga e Thaçit
lapsi.al
Lajthit sërish Erion Veliaj, i krahason protestuesit e Unazës me pushtuesit fashistë
cna.al
Basha zbulon si do jenë kandidatët për deputetë dhe pushtetin vendor
indeksonline.net
Lavrov: Ky është kushti i Rusisë për pranimin e marrëveshjes mes Kosovës e Serbisë
gazetaexpress.com
Haraqija synon postin e drejtorit të ATK-së, por vëllai i tij nuk i ka paguar tatimet
balkanweb.com
Grida Duma: Buxheti i 2019-ës godet të pamundurit
tesheshi.com
Acarohen më tepër marrëdhëniet Kosovë-Serbi
insajderi.com
Albin Kurti: Thaçi është rrugës së Gruevskit, së shpejti do të kërkojë azil në Rusi
alsat-m.tv
Aeroplani privat i Orbanit fluturoi në Beograd një ditë pasi Gruevski njoftoi se po kërkonte azil në Hungari
telegrafi.com
Pse hesht policia e Serbisë për ikjen e Nikolla Gruevskit
evropaelire.org
Pompeo: Ukraina nuk ka mik më të madh se SHBA-në
boldnews.al
Kandidaturat e PD-së/ Emrat për kreybashkiakë në zgjedhjet e 30 qershorit 2019 do t’i vlerësojnë paraprakisht britanikët
gazetaexpress.com
Në fund të mandatit, Shefi serb i KFOR'it amerikan rekomandon që Ushtria të bëhet në ditë të përshtatshme
syri.net
Përkujtohet 74-vjetori i Çlirimit të Tiranës, idhtarët e Enver Hoxhës shfaqen me pankarta në duar - Shqiptarja.com
cna.al
CIA fajëson princin saudit për vrasjen e gazetarit Khashoggi
alpenews.al
Mapo letrare/ Panairi dhe tri sfidat reale të librit shqip!
gazeta55.al
Nuk ishte shah, por bllof. Si dështoi Rama për të përfshirë presidentin, në shkeljen e Kushtetutës
lapsi.al
PROTAGONIST/ Gruevski, njeriu që e luajti politikën si futbollin
kallxo.com
Kosovë, alarm nga ajri i ndotur
noa.al
Balla: Shqipëria ka një të ardhme të projektuar në gjirin e kombeve të qytetëruara të Europës - American Eye
boldnews.al
Avokati i Popullit nis hetimin për Unazën e Re, pas peticionit të 200 banorëve
alpenews.al
Zëvendëskryetarja e Kuvendit, znj. Vasilika Hysi, merr pjesë në ceremoninë e përkujtimit të 74-vjetorit të çlirimit të Tiranës
sot.com.al
Deputetët e PD-së, raki, mishra, meze dhe muzikë me kitarë(FOTOT) - Shqiptarja.com
mia.mk
Zaev: Gruevski do të kthehet, falje vetëm për ata të cilët nuk u përfshinë në dhunë
syri.net
Aksident i rëndë në Librazhd, furgoni del nga rruga, lëndohen tre të rinj
indeksonline.net
Ambasada amerikane refuzon ta komentojë takimin Thaçi-Putin
ata.gov.al
Dita e çlirimit të Tiranës, Luan Rama: “Partizanin Çlirimtar” ta quajnë “Ballisti Çlirimtar”
botasot.info
Meta dekreton Sandër Lleshajn ministër të Brendshëm, zbulon arsyen pse s’e dekretoi herën e parë
cna.al
Monika Kryemadhi: Në qeverinë "Rama 1" punonin veç ministrat e LSI-së, veç ministrat e PS vidhnin qytetarët. Dolëm në opozitë se s'donim të bëheshim p
balkanweb.com
Rritje të bashkëpunimit ekonomik dhe tregtar me Maltën
Punonjësit e Portit Durrës në testim
aa.com.tr
Kosovë-Kanada, rritje të bashkëpunimit në fushën e sigurisë
sot.com.al
'Unaza e Re'/ Banorët e 'Astirit' vijojnë protestën tek sheshi 'Shqiponja' - Shqiptarja.com
boldnews.al
Buxheti 2019/ Vasili: Vjedhje gjigande, 40 mln USD taksa më shumë
koha.net
Ambasada Amerikane thotë se nuk mund të komentojë për takimin Thaçi – Putin
koha.net
Stefanoviq: Shërbimet serbe të sigurisë kanë marrë detyra të pengojnë formimin e Ushtrisë së Kosovës
epokaere.com
Scott: Beogradi dhe Prishtina të tregojnë fleksibilitet
koha.net
Filluan punimet në ndërtimin e qarkores së Gjakovës, investohen 8 milionë euro
telegrafi.com
Deputetët të ndarë në seanca, të bashkuar në komisione
gazeta55.al
Manjani: Nuk ka zgjidhje nga amabasdorët, faktet tregojnë se edhe ata dështojnë
epokaere.com
Ismaili: Jemi në proces të finalizimit të rishikimit të Ligjit për Shëndetësi dhe për Sigurime Shëndetësore
insajderi.com
Myftiu Tërnava viziton ambasadoren Kiliç, thotë se ajo është mirë (Video)
koha.net
IPK jep informacione për rolin dhe misionin e saj qytetarëve në Zveçan
koha.net
AVONET identifikon në Ferizaj rekrutime në baza politike e nepotiste
cna.al
Durrës- Rrethohet vendgrumbullimi i plehrave në Porto Romano
ina-online.net
Kush po e mbron kryepolicin Spasovski?!
sot.com.al
Italia arreston 6 persona për ngarkesën me drogë me aromë jasemini, vinte nga Shqipëria
epokaere.com
Kosovë, KEDS fillon digjitalizimin e rrjetit elektrik
balkanweb.com
ORBAN MË NË FUND HAP DERËN PËR NJË REFUGJAT
indeksonline.net
Mesazhi prekës i Hashim Thaçit për aksidentin e sontëm
telegrafi.com
Kurti:Thaçi do ta ketë fatin e Gruevskit
boldnews.al
Aksidenti me gjimnazistët, deputeti denoncon kryebashkiaken: Ekskursion për zgjedhjet lokale
gazetainfokus.com
Si iku Gruevski përmes Shqipërisë
koha.net
Nga ky qytet janë 3 personat që ndërruan jetën në aksidentin në Mramor
ina-online.net
Zaev “nën ethe” për shumicën parlamentare për ndryshimet kushtetuese
cna.al
Presidenti Meta kritikon gruan e tij në krye të LSI: Duhet të moderohet
indeksonline.net
Kurti flet për ambasadoren, kritikon pushtetin edhe për rastin e aksidentit
balkanweb.com
Parlamenti ndërkombëtar për paqen bën bashkë Ruçin dhe Metën, kreu i Kuvendit: Kosova kërkon më shumë njohje ndërkombëtare
insajderi.com
Kurti: Zaevi e Gjukanoviqi e zmrapsën Putinin, Thaçi po e kthen në rajon
koha.net
Në Lipjan mëshelen 15 bastore e kazino që s’i jepnin llogari shtetit
telegrafi.com
Memli Krasniqi ka një mendim interesant për takimin Thaçi- Putin
cna.al
Del videoja që Veliaj kishte frike te publikohej
cna.al
Skandali/ Një xhelat i kohës së komunizmit pjesë e negociatave për ndarjen e detit  
alpenews.al
Arrestohet i “forti” i Vlorës, si iu fsheh policisë prej 7 vitesh (EMRI+DETAJE)
gazetainfokus.com
Pacolli shpreh ngushëllime për të vdekurit, e keqardhje për të lënduarit në Mramor
telegrafi.com
​Supremja shkel Gjykatën Kushtetuese në rastin Drenica 2
insajderi.com
Thaçi ironizon me Avdullah Hotin për ‘tradhti kombëtare’, thotë se nuk është qëndrim i LDK-së
periskopi.com
Dështon seanca e Kuvendit, nuk ka kuorum
sot.com.al
Kolegji Zgjedhor: Mandati i LSI-së në Këshillin Bashkiak i takon Mezinit. LSI: Rama kontrollon drejtësinë
koha.net
Harxhohen para pa-lidhje: Kiflet e Shpend Ahmetit përfundojnë në kontejnerë mbeturinash
telegrafi.com
Krasniqi: Konsensus me Vetëvendosjen për dialog nuk do të ketë kurrë, shpresuam te LDK-ja
syri.net
Meta: Ja pse kryeministri izraelit anuloi vizitën e tij në Shqipëri
boldnews.al
Dua Lipa zgjedh më parë Prishtinën sesa Londrën
gazetaexpress.com
Tallja e madhe me Presidentin Thaçi: “Petrit a je ti?”
syri.net
Meta: Frikën nuk e njoh, as në tokë dhe as në qiell
gazetablic.com
Thaçi për Periskopin: Haradinaj e kundërshtoi, derdhi lot e më pas e pranoi kufirin me Malin e Zi (Video)
syri.net
Dekreti i Metës, Basha: Me a pa Llesh, Ministria e Brendshme ka shkuar për dreq
lapsi.al
Kushtetuta u zbatua. Sandër Lleshi, ministër
alsat-m.tv
Zbardhet rrugëtimi i Gruevskit deri në Hungari
epokaere.com
Ligji serb lë pa dokumente personale qytetarët e Luginës që jetojnë në Kosovë
ata.gov.al
Mbyllja e basteve, 500 milionë euro do t’u kthehen familjeve shqiptare
koha.net
Krasniqi: Bashkimi i Luginës së Preshevës nuk është më i pamundur, në botën e re asgjë nuk është e pamundur
indeksonline.net
Limaj ngushëllon familjaret e viktimave në aksidentin e sotëm në Mramor
botasot.info
Gruevski hyri në Shqipëri nga Bllata e Dibrës?
tetovasot.com
Shokon Myftaraj: Ky është biznesmeni shqiptar që e ndihmoi arratisjen e Gruevskit
tetovasot.com
Në rrezik për jetë edhe i aksidentuari i katërt
syri.net
Dekreti i Metës, Basha: Me a pa Llesh, MB ka shkuar për dreq
gazetaexpress.com
I keni parë fotografitë, por ja kush e mundësoj takimin Thaçi-Vuçiq
syri.net
DENONCIMET/ Çfarë ndodhi gjatë testimit për gradat në Akademinë e Policisë
cna.al
Në Spitalin Ushtarak mungojnë protezat! Investimi 100 mln lekë mbeti në “ajër”
alpenews.al
Rrëfimi i Edi Ramës: Kam luajtur një herë bixhoz, vendosa...
exit.al
Arratisja, zbulohet zona nga hyri Gruevski ilegalisht në Shqipëri
ata.gov.al
Lleshaj ministër i Brendshëm, reagon Basha
syri.net
AKSIDENTOHET AUTOBUSI ME NXËNËS, DISA TË LËNDUAR
alpenews.al
Kryeministri: Bixhozi një çmenduri që duhet të ndalojë
insajderi.com
Tërnava tregon gjendjen shëndetësore të ambasadores turke
telegrafi.com
”Anëtarësimi i Kosovës në INTERPOL, çështje e kryer”
americaneye.al
MERO BAZE/ Bie “Republika e Bindjeve”, rikthehet Kushtetuta
gazeta55.al
KLSH me botime të reja në Panairin e Librit
evropaelire.org
Taksa për importet pritet t’i lëvizë çmimet në Kosovë
indeksonline.net
Shala: Beogradi i dinë kapacitetet e Limajt, prandaj po e kundërshton për kryenegociator
insajderi.com
Aksidenti tragjik në Gjilan, Naim Tërnava shkon në QKUK
alpenews.al
Futi në bankë 6,5 milionë lekë për t’i ruajtur, por kursimet i jetës i humbasin në bankë - American Eye
alsat-m.tv
Zaev: 2019-ta, pritet të jetë vit për rritje të ekonomisë
balkanweb.com
Zaevi kërkon të sqarohet çështja e Gruevskit
Qeveria miraton aktin normativ: Shtyhet 6 muaj zbatimi i ligjit “Për Nëpunësin Civil”
botasot.info
Mosnjohja e kufirit tokësor nga Greqia, Nazarko: Shqipëria ta shtrojë në NATO
gazetaexpress.com
Drejt përfundimit rikonstruksioni i gjimnazit “Asim Zeneli”
lapsi.al
Përgjakja e Shkodrës, në 5 muaj shtatë të vrarë e dy të zhdukur
cna.al
Ky është biznesmeni më i madh shqiptar që negocioi me Ramën për kalimin e Gruevskit nëpër Shqipëri
gazetablic.com
Albin Kurti: Thaçi do ndjekë të njëjtën rrugë si Gruevski, do kërkojë azil politik në Rusi
sot.com.al
Anulimi i testit për ‘Komisar’, prokuroria e Tiranës nis verifikimet edhe për Ardi Veliun - Shqiptarja.com
gazetablic.com
Çfarë thotë Arben Gashi për idenë e korrigjimit të kufijve?
gazetaexpress.com
Fatura e dritave, 800.000 lekë. Invalidi: Më gjobiti CEZ, paratë po mi merr OSHEE - American Eye
balkanweb.com
Vasili: Kryeministri kaloi vijën e kuqe me Sandër Lleshin
evropaelire.org
Seancat pa vendime të Kuvendit
koha.net
Edhe pak ditë nga votimi për INTERPOL, Hoxhaj ka një mesazh për Serbinë
balkanweb.com
Ibrahim Rexhepi nderohet me çmimin Vangjush Gambeta për gazetarinë ekonomike
balkanweb.com
Arrestohet i liruari me kusht, tentoi të largohej nga Rinasi. Emri
insajderi.com
Daut Haradinaj: Nëse Serbia mësyn veriun, do t’ia bëjmë më zi se në 1999
tesheshi.com
Policia shqiptare tregon se nga ka mundur të hyjë Gruevski ilegalisht në Shqipëri
noa.al
Zaev: Gruevski ndoshta është kidnapuar!
alsat-m.tv
Mukovski duhej të ndiqte lëvizjet e Zaevit
shekulli.com.al
Video-‘Do të veshim minifund e do të tërheqim me litar’/ Banorët e Astirit degjenerojnë Veliajn
sot.com.al
Shtëpia e fëmijëve në Durrës/ Manastirliu: Agjentë dhe kamera në çdo institucion përkujdesi
Koha 2m

Në Mavrovë 25 centimetra dëborë, më tepër shi në Manastir

Shkup, 19 nëntor – Më tepër dëborë në 24 orët e fundit ka rënë në Mavrovë 25 centimetra dëborë. Dëborë ka edhe në Krushevë dhe Llazarapole 18, në Kodrën e Diellit 17, Topollçan 16, Pretor 14, Manastir 13, Berovë dhe Gjurishtë 10 centimetra. Reshje të shiut ka pasur në Manastir, ku kanë rënë 41 litr»»»

koha.mk
Kosovapress 2m

Trump merr shembull Finlandën: Të pastrojmë pyjet; Finlandezët ndërkohë e ironizojnë

Finlandezët kanë mbetur pa fjalë, kur kanë dëgjuar komentet e presidentit Donald Trump që lëvdonte vendin për menaxhimin e pyjeve të stërmëdha të tij, duke i krehur dhe pastruar ato. Duke cituar një bisedë me homologun e tij finlandez, Trump tha se finlandezët shpenzonin shumë kohë duke krehur pyje»»»

Kosovapress 2m

Një tjetër karvan me emigrantë drejt SHBA-së

Mes dëshirës dhe ëndrrës amerikane, pavarësisht kërcënimeve për kthimin e tyre mbrapsht, rreth 200 emigrantë formuan një karvan të ri në Amerikën Qendrore, këtë herë në Salvador. Këta aspirantë, të cilët tregojnë se i largohen konflikteve mes bandave dhe skamjes kronike, u mblodhën në një shesh, në»»»

Radio Evropa e Lire 3m

Trump: Pakistani nuk ka bërë “as edhe një gjë për ne”

Presidenti amerikan, Donald Trump ka akuzuar Pakistanin se nuk ka bërë asgjë për Shtetet e Bashkuara dhe ka mbrojtur vendimin e administratës së tij për të pezulluar miliona dollarë që i janë dhënë Islamabadit si ndihmë ushtarake. Trump ka tërhequr pothuajse 800 milionë dollarë në ndihma ushtarake »»»

evropaelire.org
Gazeta 55 4m

Sherr dhe të shtëna me armë në Shkodër, 4 të arrestuar

Një konflikt mes disa personavë ka ndodhur në qytetin e Shkodër, ku ka pasur edhe të shtëna me armë zjarri. Policia ka reaguar duke parandaluar përshkallëzimin e mëtejshëm të konfliktit. Në pranga u vunë 4 persona, dy që u përfshinë në konflikt dhe dy shokët e tyre për moskallëzim krimi. Konflikti »»»

gazeta55.al
Gazeta 55 4m

Nuk pranonte ndarjen dhe i shkoi në shtëpi për t’u sqaruar, si degjeneroi ngjarja në Berat?

Fatjon Toska, 32 vjeç është vënë në pranga ditën e sotme nga policia e Beratit. I riu me banim në lagjen “Barikada” në Berat, u arrestua nga Policia pasi sulmoi me thikë një 23-vjeçare dhe babain e saj. Arrestimi i Toskës u bë pasi në lagjen “Çlirim”, për motive të dobëta, ai qëlloi me thikë 23-vje»»»

gazeta55.al
Gazeta 55 4m

Vjen viktima e parë nga i ftohti, vdes shqiptari

Një shqiptar u gjet i pajetë mëngjesin e së dielës në rrugën Sidoli të Milanos. 47-vjeçari Ardjan Sulo, sipas mediave atje, u gjet në një park nga kalimtarë të rastit, të cilët njoftuar shërbimet e emergjencës. Kur këta të fundit mbërritën në vendngjarje konstatuan se shqiptari kishte ndërruar jetë»»»

gazeta55.al
Gazeta 55 4m

Gjirokastër, zbulohen gjurmët e një varri masiv të ish-të dënuarve politik

Shoqata e ish - të dënuarve politike dyshon se gjurmët e një varri masiv janë zbuluar në Gjirokastër. Bëhet fjalë për ekzistencën e një varri masiv në këmbët e kështjellës së qytetit, aty ku janë pushkatuar, vrarë dhe varrosur ish të dënuarit politit të diktaturës. Ky mendohet se është një nga varr»»»

gazeta55.al
Kosova Sot 4m

Kosovën po e mbajnë të gjallë remitencat e diasporës?

Skender Morina mendon se dërgesat e parave të gatshme, si dhe ato të investuara në infrastrukturën familjare si para luftës gjatë dhe pas luftës janë një infuzion që mbanë gjallë ekonominë, jetën dhe mbijetesën e shumë bizneseve të vogla e të mesme në Kosovë. Skender Thaçi shprehet se pa diasporën »»»

Kosova Sot 4m

Policia arreston një person për vdekjen e policit në Podujevë

Policia e Kosovës ka dhënë detaje lidhur me humbjen e jetës së pjesëtarit të Policisë së Kosovës, Halit Zhdrella. Sipas policisë, Zhdrella nuk ka arritur t’i përballojë plagëve të shkaktuara nga një armë e zjarrit. Lidhur me vdekjen e Zhdrellës policia ka arrestuar edhe një person të dyshuar, T.ZH,»»»

Arbresh 7m

Gjykata dënon ish-shefin e Prokurimit në komunën e Gjilanit - Arbresh.info

Gjykata Themelore në Gjilan e ka dënuar ish-shefin e Prokurimit, Salih Kqiku, në komunën e Gjilanit me 7 muaj burg me kusht pasi e ka gjetur fajtor në veprën penale të asgjësimit apo fshehjes se materialit arkivor ndërsa e ka shpallur të pafajshëm në një pikë tjetër të akuzës, atë për veprën e keqp»»»

Arbresh 7m

Një delegacion i Komisionit të Venecias, vizitë dyditore në Tiranë - Arbresh.info

Një delegacion i Komisionit të Venecias mbërrin sot në Tiranë për një vizitë dyditore, deri të martën. Ditën e sotme, sipas agjendës, është parashikuar një takim në orën 9:30 me zv.kryetaren e Kuvendit të Shqipërisë, Vasilika Hysi, e më pas me krerët e grupeve më të mëdha parlamentare, Taulant Ball»»»

Arbresh 7m

Haradinaj dhe Bërnabiq takohen sot në Vjenë - Arbresh.info

Ramush Haradinaj do të marrë pjesë sot në një mëngjes pune në Vjenë me kryeministrat e Ballkanit Perëndimor. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj do të marrë pjesë sot në një mëngjes pune në Vjenë me kryeministrat e Ballkanit Perëndimor në të cilin me thirrje nga kancelari austriak, Sebastian K»»»

Arbresh 7m

KEDS-i i ndërprenë rrymën VivaFresh-it - Arbresh.info

KEDS-i ka paralajmëruar se do të ketë ndërprerje të domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit tek Viva Fresh në Prishtinë. Njoftimi i plotë i KEDS: KEDS njofton se sot, më 19.11.2018 në TS 110/10(20)kV Prishtina 7 do të ndërprehet: Dalja 10 kV J28 Viva Fresh (Kodi: 19000028 ) prej orës 10:00 »»»

Alsat-M 7m

Takimi i kryeministrave të Ballkanit Perëndimor në Vjenë, mungon Zaevi

Kancelari austriak Sebastian Kurz sot në Vjenë do të organizojë një drekë pune për kryeministrat e vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe Komisionerin e BE-së për Zgjerimin të BE-së, Johannes Hahn dhe Komisioneren për Shoqëri Digjitale, Maria Gabriel. Siç njoftojnë nga zyra e Kurzit, në takim do të ma»»»

alsat-m.tv
Alsat-M 7m

​Prishtinë, vritet aksidentalisht një oficer i policisë

Togeri i Policisë së Kosovës, Halit Zhdrella ka vdekur si pasojë e plagëve të marra nga arma e zjarrit. Vrasja është cilësuar aksidentale (pakujdesia), megjithatë, një 31 vjeçar është arrestuar lidhur me rastin.Sipas Policisë, mbrëmë rreth orës 21:00, policia ka marrë informacionin se në fshatin Pe»»»

alsat-m.tv
Scan - tv 7m

Këmbimi valutor/Euro vijon dobët, në rënie edhe Dollari amerikan dhe Paundi britanik

Monedhat e huaja e kanë nisur javën të dobësuara kundrejt monedhës vendase Lekë. Euro në rënie të lehte nga e premtja, blihet sot me 124.20 lekë dhe shitet me 125 lekë. Dollari amerikan bie me 0.7 lekë nga java e kaluar. Blihet sot me 108.60 lekë dhe shitet me 110.20 lekë. Edhe monedha britanike që»»»

Kohajone 7m

Shitja e vajzave shqiptare si prostituta në Britani: Kafshë që kënaqin veten

Agjencia Kombëtare e Krimit në Angli, përmes një raporti ka zbuluar një rritje me 35 për qind, të trafikimit dhe shitjes së vajzave shqiptare në Britani. Sipas investigimit të medias angleze ”Sky News”, thuhet se shumica e të trafikuarve përdoren për prostitucion në rrugë, një pjesë tjetër përfundo»»»

Kohajone 7m

Christian Vieri bëhet baba për herë të parë, vjen në jetë Stella

Christian Vieri është bërë baba për herë të parë. Ish futbollisti italian dhe bashkëshortja e tij Costanza Caracciolo mirëpritën në jetë një vajzë të pagëzuar me emrin Stella. Lajmi është konfirmuar nga 48-vjeçari me anë të postimeve në rrjetet sociale. “Sot ka qenë dita më e bukur e jetës sime. Ta»»»

Kohajone 7m

Spahiu: Qeveria represion mbi beznesin, ka rritur vlerën e tatim fitimit

Deputeti i LSI Përparim Spahiu ka reaguar në një postim në faqen e tij në facebook duke akuzuar qeverinë për represion ndaj biznesit. Sipas tij, “ju kanë rritur të gjitha kompanive vlerën e tatim fitimit për 2 muajt e fundit. Atyre që s’kanë pranuar tatimin e imponuar, ju bëjnë vizita fiskale duke »»»

Epoka e re 9m

Dy produktet që janë më të rrezikshme se droga

Përdorimi i alkoolit dhe cigareve drejtpërdrejt ndikon në shëndetin e 250 milionë njerëzve në mbarë botën. Një studim britanik tregon se konsumimi i alkoolit dhe cigareve përbën rrezikun më të lartë për shëndetin e njeriut, madje edhe në krahasim me drogën. Deri më sot është konsideruar se drogat e»»»

epokaere.com
Epoka e re 9m

Kancelari austriak fton kryeministrat e Ballkanit Perëndimor, Haradinaj – Bërnabiq takohen sot në Vjenë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, do të marrë pjesë sot në një mëngjes pune në Vjenë me kryeministrat e Ballkanit Perëndimor në të cilin me thirrje nga kancelari austriak, Sebastian Kurz do të bisedohet për perspektivën evropiane të regjionit. Kabineti i Kurz ka konfirmuar për mediet serbe,»»»

epokaere.com
Telegrafi 9m

Projektet e këtij viti në Malishevë, drejt përfundimit

E drejtuar nga Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, sikur çdo të hëne edhe sot është mbajtur mbledhja e rregullt e Këshillit të Drejtorëve, ku drejtorët e drejtorive, kanë raportuar për punët dhe aktivitetet e tyre gjatë javës së kaluar dhe për javën në vijim. Në këtë mbledhje u tha se pr»»»

telegrafi.com
Telegrafi 9m

Phillips: Ndarja e Kosovës, pjesë e planit strategjik të Putinit

David Phillips, ekspert amerikan i politikës së jashtme, ka theksuar se presidenti rus e sheh Kosovën si një projekt amerikan dhe destabilizimi i vendit është mënyra e Putinit për t’u marrë përsëri me Shtetet e Bashkuara të Amerikës për ndërhyrjen e NATO-s. Philips në një intervistë për gazetën “Zë»»»

telegrafi.com
Telegrafi 9m

Dënohet ish-shefi i Prokurimit në komunën e Gjilanit

Gjykata Themelore në Gjilan e ka dënuar ish-shefin e Prokurimit, Salih Kqiku, në komunën e Gjilanit me 7 muaj burg me kusht pasi e ka gjetur fajtor në veprën penale të asgjësimit apo fshehjes se materialit arkivor ndërsa e ka shpallur të pafajshëm në një pikë tjetër të akuzës, atë për veprën e keqp»»»

telegrafi.com
Shqiptarja 11m

Dëbora në Dardhë shkon në 1 metër, probleme me energjinë elektrike në disa zona të qarkut - Shqiptarja.com

KORÇË- Bora e dëndur që ka nisur të bjerë në qarkun e Korçës ka lënë pa energji elektrike disa zona. Probleme me dritat që prej ditës së djeshme ka pasur zona e thellë e Mokrrës në Pogradec dhe zona e Pustecit. Ndërkohë trashësia e borës në zonën e Dardhës ka arritur në 1 metër, ndërsa në Kapshticë»»»

Shqiptarja 11m

Sherr me armë zjarri në Shkodër, Policia shoqëron katër persona (EMRAT) - Shqiptarja.com

SHKODËR- Forcat “Shqiponja” në bashkëpunim me Policinë e Shkodrës kanë parandaluar përshkallëzimin e një konflikti të çastit me armë zjarri. Konflikti ka nisur mes Enton Dushajt, 33 vjeç, i cili qëlloi në ajër në largim e sipër ndaj 38-vjeçarit Eduart Bajramaj. Përveç dy të konfliktuarve, policia k»»»

Shqiptarja 11m

Vrasja në Bllok, masa për Ervis Martinajn në Apel, prokuroria kërkon burg pa afat - Shqiptarja.com

TIRANE-Në Gjykatën e Apelit po shqyrtohet kërkesa e prokurorisë për masën e sigurisë për Ervis Martinajn, i cili mbeti i plagosur nga ngjarja në ish-Bllok në datë 4 tetor. Prokuroria kundërshton masën e sigurisë me 30 ditë burg të dhënë nga Shkalla e Parë. Prokuroria e akuzon Martinajn si të përfsh»»»

Opozita 11m

Sherr dhe të shtëna me armë në Shkodër, 4 të arrestuar

Një konflikt mes disa personavë ka ndodhur në qytetin e Shkodër, ku ka pasur edhe të shtëna me armë zjarri. Policia ka reaguar duke parandaluar përshkallëzimin e mëtejshëm të konfliktit. Në pranga u vunë 4 persona, dy që u përfshinë në konflikt dhe dy shokët e tyre për moskallëzim krimi. Konflikti »»»

Opozita 11m

Durrës, eksploziv makinës së drejtorit të Hekurudhave

Makinës së Drejtorit të Hekurudhave Shqiptare, Ani Dyrmishi i është vendosur lëndë plasëse Ngjarja ka ndodhur gjatë natës në lagjen nr 4, ku ai banon, pranë stacionit të Trenit dhe mësohet se makina ishte e parkuar. Fatmirësisht, Dyrmishi ka pikasur lëndën plasëse para se të hipte në makinë, duke s»»»

Opozita 11m

Sky News: Si trafikohen dhe shiten vajzat shqiptare si prostituta

Televizioni prestigjoz britanik, Sky News. i ka kushtuar një artikull trafikimit të qenieve njerëzore nga Shqipëria drejt ishullit britanik, ndërsa shifra konfirmohet nga Agjencia Kombëtare e Krimit në Angli, të cilat duket se janë rritur me 35 për qind. Ka qenë gazetari Dan Whitehead dhe kolegët e»»»

Opozita 11m

Vettingu në politikë, Delegacioni i Venecias takime në Tiranë

Vettingu në politikë risjell në Tiranë delegacionin e Komisionit të Venecias. Delegacioni do të qëndrojë për dy ditë në vendin tonë, në kuadër të përgatitjes së opinionit mbi draftamendamentet kushtetuese për të bërë të mundur Vetting-un e politikanëve, përfshirë vlerësimin e marrëdhënieve të zyrta»»»

Top Channel 13m

Parandalohet konflikti, arrestohen 4 persona në Shkodër

Policia e Shkodrës ka reaguar shpejt, pas raportimit për të shtëna në ajër me armë zjarri, duke parandaluar përshkallëzimin e një konflikti të çastit, e duke prangosur 4 persona gjithsej. Në flagrancë janë arrestuar dy persona të përfshirë në konflikt, ndërsa më pas edhe dy shokë të tyre, të cilët »»»

Bota Sot 13m

Spahiu: Qeveria represion mbi biznesin, ka rritur vlerën e tatim fitimit

Deputeti i LSI Përparim Spahiu ka reaguar në një postim në faqen e tij në facebook duke akuzuar qeverinë për represion ndaj biznesit. Sipas tij, “ju kanë rritur të gjitha kompanive vlerën e tatim fitimit për 2 muajt e fundit. Atyre që s'kanë pranuar tatimin e imponuar, ju bëjnë vizita fiskale duke »»»

botasot.info
RTK Live 13m

Kosova nuk dorëzohet karshi kërcënimeve të Serbisë

Ani pse tashmë disa ditë zyrtarë nga Beogradi po paralajmërojnë ndërprerjen e dialogut me Kosovën nëse nuk hiqet taksa shtesë ndaj produkteve serbe, ky proces nuk pritet të ndalet as tani. Njohës të procesit të dialogut në vend kanë konsideruar se vazhdimi i bisedimeve është më shumë në interes të »»»

RTK Live 13m

Gjimnazistët protestojnë para Ministrisë së Arsimit

Nxënësit e Gjimnazit të Specializuar Matematikorë janë duke protestuar para Ministrisë së Arsimit. Kërkesat e tyre janë që t’ju sigurohet bursë dhe qëndrimi në konvikt përgjatë studimeve, kjo pasi që kur filluan regjistrimin në shkollën e mesme këto kushte iu premtuan. Ata u takuan me këshilltarët »»»

RTK Live 13m

S’ka ushtri më 28 Nëntor

Anëtarë të Komisionit për Mbikëqyrjen e FSK-së kanë konfirmuar se në këtë datë nuk do të ketë formim të ushtrisë. Projektligjet e ushtrisë që mundësojnë transformimin e misionit të Forcës dhe të Sigurisë së Kosovës (FSK) në misionin ushtarak kanë kaluar në leximin e parë në Kuvendin e Kosovës, por »»»

Gazeta NewBorn 14m

Përgatituni mirë për sot, këto temperatura ju presin

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme nuk do të ketë reshje të borës. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se gjatë ditës së nesërme do të mbajë mot i vranët dhe me shi kryesisht në orët e para të ditës, shkruan lajmi.net.»»»

Gazeta NewBorn 14m

Veseli pret në takim ministrat Hamza, Tahiri dhe kryeshefin e AKK-së

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli do të zhvillojë sot një takim me Ministrin e Financave, Bedri Hamza. Në këtë takim Veseli do të pres gjithashtu edhe Ministrin e Drejtësisë, Abelard Tahiri si dhe kryeshefin e Agjencisë Kundër Korrupsionit, Shaip Havolli. SponzorNuk është bërë e ditur te»»»

Gazeta NewBorn 14m

Mbi 94 për qind të grurit në Kosovë vjen nga Serbia

Serbia po vazhdon të jetë eksportuesi me i madh në Kosovë. Sipas të dhënave të Agjencisë së Statistikave të Kosovës, më së shumti drithëra Kosova importon nga Serbia. SponzorTë dhënat e ASK-së tregojnë se në vitin 2015 Kosova ka importuar 84,176 tonelata grurë. Mbi 94 për qind e kësaj sasie është i»»»

Vizionplus 14m

Qëlluan me armë gjatë një sherri, katër persona në pranga

Policia e Shkodrës ka arrestuar në flagrancë katër persona pas kanë qëlluar me armë zjarri gjatë një konflikti. Personat e arrestuar sipas policisë janë: Enton Dushaj, 33 vjeç, banues në lagjen “Vojo Kushi”, Shkodër. Kristian Shkambi, 26 vjeç, banues në lagjen “Skenderbeg”, Shkodër. Ardit Bajramaj,»»»

vizionplus.tv
Abcnews 14m

Gjirokastër, zbulohen gjurmë të një varri masiv

Zbulohen gjurmë të një varri masiv në Gjirokastër. Shoqatat e ish të përndjekurve politike dyshojnë për ekzistencën e një varri masiv pranë Kalasë. Në këtë zonë janë pushkatuar, vrarë dhe varrosur të dënuar politikë të diktaturës komuniste. Sipas ish të përndjekurve, varri masiv mendohet të jetë ng»»»

Preshevajone 14m

Nesër ne ora 10:30 Kosova dhe Serbia i ngajne kuvalt. Vendimi, Kosova ne Interpol

Gazetari i agjencise se lajmeve “Presheva Jone” duke percejllur piunimet se Sesioni te 87 te Asamblese se Pergjithshme te Interpolit ne Dubai Dubai, 19 nentor -Ka mbetur vetëm edhe 24 ore kur Kosova do ta marrë përgjigjen definitve mbi kërkesën për anëtarësim në INTERPOL. Përfaqësuesit e MPJ dhe Qe»»»

preshevajone.com
Tetova Sot 14m

Censusi i 2020 në Maqedoni, “arratisja” e Gruevskit dhe vëllai i tij Zaev

Në vitin 2010 ish ushtari i UÇK-së, Rexhail Qerimi, dhe shtetasi Agim Islami u dënuan më burgim të përjetshëm nga Gjykata Themelore e Shkupit për vrasjen efektivit të Forcave Speciale, Afrim Arifi dhe plagosjen e dy kolegëve të tij, Sashe Petrovski dhe Edvard Aleksovski, ngjarje e ndodhur në nëntor»»»

tetovasot.com
Tetova Sot 14m

“The Guardian” ka nisur të përdor emrin Maqedonia e Veriut

Gazeta britanike “The Guardian” ka filluar të përdorë dhe shkruajë emrin Maqedonia e Veriut, edhe pse emri nuk ka marrë vizën zyrtare në Kuvend dhe nuk është ratifikuar. Gazeta ka publikuar një shkrim lidhur me 50 verërat më të mira në prag të festave të fundvitit, mes të cilave përmendet edhe “Kra»»»

tetovasot.com
Tetova Sot 14m

Zaevi anulon vizitën në Vjenë, shkaku i problemeve të brendshme

Kryeministri Zoran Zaev ka anuluar pjesëmarrjen e tij në drekën e punës në Vjenë me kryeministrat e Ballkanit Perëndimor, të organizuar nga kancelari austriak Sebastian Kurz. Shkaqet e anulimit janë zhvillimet dhe problemet e brendshme në planin politik. Sipas informacioneve të kabinetit Kurz, në k»»»

tetovasot.com
Tetova Sot 14m

Seancë e re gjyqësore për “27 prill”-in

Në Gjykatën Penale në Shkup sot do të vazhdojë gjykimi për ngjarjet e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedonisë. Në seancën e fundit u lexuan SMS-të e celularëve nga ku jepeshin porositë. Në e seancën e kaluar ishin të pranishëm 32 të akuzuarit, përveç Sasho Markovski, për të cilin për»»»

tetovasot.com
Tetova Sot 14m

Humb jetën një 19 vjeçare nga Gostivari në Itali (FOTO)

Një vajzë e moshës 19 vjeçare ka humbur jetën gjatë një aksidenti trafiku dje rreth orës 18 në Itali. Në përplasjen fatale janë përfshirë dy automjete një Fiat Multipla drejtuar nga një 53 vjeçar nga Guastalla dhe një Fiat Bravo me të cilin kanë udhëtuar baba e bijë me prejardhje nga Gostivari, 41 »»»

tetovasot.com
Bota Sot 14m

OBRM-PDUKM: Çdo vit 3 mijë qytetarë humbin jetën nga ndotja e ajrit

Partia maqedonase opozitare OBRM-PDUKM, përmes një komunikate thekson se qytetarët vazhdojnë të ngulfaten për shkak të paaftësisë së pushtetit lokal dhe qendror për t’u ballafaquar me ajrin e ndotur. Ata thonë se mijëra qytetarë çdo vit humbin jetën për shkak të ndotjes së ajrit, “Raporti i ri i Or»»»

botasot.info
Koha 14m

Fushë-Kosova kërkon pronësinë ndaj pronave shoqërore

Këshilltarët komunalë të Fushë-Kosovës e kanë miratuar kërkesën e kryetarit, Burim Berisha, që dy prona shoqërore t’i kalojnë komunës. Megjithatë, ky është vetëm hapi i parë, pasi të njëjtën kërkesë duhet adresuar Qeverisë së Kosovës dhe Agjencisë Kosovare të Privatizimit për miratim. Pronat u mbes»»»

koha.net