ETLEBORO
10 milionë euro në vit paguhen për dezertuesit e luftës 11m - Insajderi
Kriza ekonomike e Turqisë ndjehet në tregjet globale 17m - Telegrafi
Të martën Kurban Bajrami, ja kur falet namazi në “Skënderbej” 13m - Bota Sot
Ky është i riu që gjeti vdekjen në aksidentin e djeshëm Tepelenë-Fier 11m - Kohajone
BIK-u me mesazh për Kurban Bajramin 10m - Klan Kosova
Bajgora: BIK-u ka arritur rezultate të prekshme në luftimin e ekstremizmit 10m - Klan Kosova
Merkel dhe Putin – Kundёrshtarё tё besueshёm nё kohё tё pasigurta 16m - Abcnews
A do ta vijojë Uashingtoni ekspansionin e dollarit kundrejt Turqisë? 11m - RTV Oranews
Dialogu midis Prishtinës dhe Beogradit vazhdon në gjysmën e parë të shtatorit 18m - MIA - Makedonska Informativna Agencija
Kisha Serbe kundërshton ndarjen e Kosovës, e do të tërën në Serbi 29m - Presheva
Paloka publikon videon: Rama përdor helikopter nga Vlora në Himarë për të ngrënë një drekë 37m - NOA
Përplasje mes Ballës dhe Palokës në lidhje me trafikantin e drogës të ndaluar në Greqi 38m - Ina-online
Dy politikanë shqiptarë janë të kapur nga FBI dhe gjermanët, ja kush e thotë?!(FOTO) 55m - Ina-online
Në fillim të 2019-ës plotësohen mungesat për mjekë specialistë 1h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
ITALI – Mattarella: Formimi i qeverisë nevojë urgjente 2h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Petrit Vasili: LSI nuk trembet e as nuk shitet. Ne jemi fitimtarët e vërtetë të zgjedhjeve 2h - Gazeta Telegraf
Radovan Karaxhiç dënohet me 40 burg për gjenocid 3h - Bold News
KLSH kallëzon penalisht ish-kreun e Komunës Velipojë, për tjetërsim prone 3h - Gazeta Telegraf
Revista italiane: “Tirana, një nga qytetet më të pasura të historisë së artit: Ja çfarë duhet të vizitoni” 3h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
VJENË – Kurz: Nuk pranojmë asnjë nga 450 migrantët e mbërritur në Itali 3h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Petrit Vasili: Kryeministri e hëngri tepsinë të gjithë dhe tani po i ha edhe llamarinën 3h - Gazeta Telegraf
Veliaj prezatoi në sheshin “Skënderbej” biçikletat “Mobike” 4h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
AKU bllokon 27 tonë mish pule nga Brazili, kishte salmonelë 4h - Monitor Albania
Një brez të ri kërkuesish socialë, nis bashkëpunimi me projektin zviceran 4h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Rama premton: Do bëjmë gjithçka që vitin e ardhshëm të çelen negociatat. Është koha e zbatimit të vettingut 4h - Gazeta Telegraf
Luan Rama: Vota e dy këshilltarëve nuk është e LSI, ne bojkotuam 5h - Gazeta Telegraf
Italia mbështet anëtarësimin e Shqipërisë në BE 6h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Komisioni Europian: Shqipëria me rritjen më të lartë ekonomike ndër vite 6h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
“Kam prekur interesat e disave”, Izet Haxhia reagon sërish: Ata që flasin në emrin tim, të zhduken urgjentisht 6h - Bota Sot
FOTO/ Skandal në Kuvend, deputeti i PS-së shtyn me dorë deputeten e PD-së. Replikat 6h - Gazeta Telegraf
Import-eksporte me anije në 55 porte të botës 7h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Dyndje turistësh në Korçë, sot Festa e Birrës 7h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Rama takohet me Presidenten e Kroacisë, Grabar-Kitaroviç 8h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Edhe Shpend Ahmeti përfshihet në debatin për datëlindjen e Adem Jasharit 8h - Almakos
Balla reagon per akuzat: Sot nisi teatri komik "Babale 3" - 9h - Albpress
Ahmeti: Adem Jasharin e bën vepra e jo data e lindjes 9h - RTK Live
Brahimaj-Sheshelit: Përgjigjen e njëjtë do ta keni, ashtu si iu kemi mundur në bodrumin e mullirit në Kievë edhe në HagëTemat: 9h - Indeksonline
“Foli si Çërçilli, veproi si Çambërleni”: Si e lejoi Xhon Kenedi ndërtimin e Murit të Berlinit? 9h - Portalb
Sheshel: Të presim derisa të shkojë NATO dhe ta marrin Kosovën e Shqipërinë deri në Durrës 9h - Aktuale
DENONCIMI/ Berisha: Kryetari i Shijakut me firmë betoni po gjobit ndërtuesit, tenderat i merr vetë 9h - Alpenews
FOKUS – Kërkesat e Seehoferit dhe ofertat e Merkelit për migrantët 9h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
DOSJET E “NXEHTA”/ Cilat janë çëshjet më të bujshme që presin “zgjidhje” në vjeshtë. Nga 3.4 milion EUROT tek… 9h - Alpenews
Ndërprerje kontratash me subjektet që nuk garantojnë sigurinë në plazh 9h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
“Bajram Shabani” me kushte të reja nis vitin e ri shkollor 9h - Aktuale
Deputeti paralajmëron Ballën/ “Tik Tak, koha jote dhe e padronit po mbaron” 10h - Citynews
Serbia kurrë nuk do të punojë kundër Turqisë, thotë Daçiq 10h - Bota Press
Radhë në kufi me Malin e Zi. Emigrantët, në pritje me orë për t’u larguar nga Shqipëria 10h - Bota Sot
Referendumi dhe shqiptarët 10h - Ina-online
Familjarët e të ndjerit Abedin Bytyqi akuzojnë Prokurorinë dhe Gjykatën për korrupsion 11h - Gazeta Express
Kriza në Siri, Merkel: Rusia ka përgjegjësi, Putin: Europa të kontribuojë financiarisht 12h - RTV Oranews
Akuzat për lidhje me trafikantin e arrestuar/ Taulant Balla thyen heshtjen 12h - Citynews
Historiani francez: Në nëntor arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi 12h - Tetova Sot
Aksident hekurudhor në Durrës, treni përplas pushuesin nga Kosova 13h - Klan Kosova
Rama: Në Tetor nis puna për By Pass-in e Fierit 13h - TV Klan
Arrestimi i të shumëkërkuarit Bego, PD lëshon sërish akuza: Ku është mr. Toyota Yaris 13h - Panorama
Denoncimi/ Kryebashkiaku socialist presion biznesit të ndërtimitAnalisti kosovar ja thotë në sy Daçiç/ Mos e merrni seriozisht Ramën, merr drogë Komen 13h - Syri
Kosnett: Qëndrimi amerikan ndaj Kosovës nuk ka ndryshuar 13h - Gazeta - shqip
Spaho i kthehet ‘Mr. Toyota Yaris’: Mos u fshih! Dil dhe trego se çfarë të lidh me trafikantin më të rrezikshëm të drogës 13h - Standard
Mbledhja e të dhënave personale të prindërve, antikushtetuese 13h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
PING PONGU I PD DHE PS/ Ja kush është Edmond Bego. Biznesmeni i arrestuar, krahu i djathtë i Aldo Bares 13h - Alpenews
Gjyqësori kosovar, mes presionit politik dhe kritikave 13h - Kallxo
Sheshel bën thirrje për luftë ndaj Kosovës - Fokus 13h - Infokusi
Video/ Një bisedë me berberin e Ramës, sa bakshish i la Kryeministri 13h - TV Klan
Haziri: Besojmë se vitin e ri shkollor do ta fillojmë me katër gjuhë 13h - Lajmi
“Punojnë për Inteligjencën iraniane”. Incidenti i gazetarëve të huaj me muxhahedinët në Durrës 13h - TV Klan
VV akuzon policinë për dhunë ndaj aktivistëve të arrestuar 14h - Gazeta Blic
“Edmond Bego, lidhje të drejtpërdrejta me qeverinë”, reagon maxhoranca: Lajthitje… 14h - Shekulli
VMRO: 200 000 euro grant për dy firma pranë mbylljes 14h - Almakos
Akuzat e PD për të shumëkërkuarin Bego, vjen reagimi i pare nga maxhoranca 14h - Kohajone
Gazetari: Biznesmeni i arrestuar në Greqi mik i Ruçit, Abazit dhe Ballës 14h - Kohajone
Agroturizmi minierë e pashfrytëzuar, mbështetje 13 fshatrave për krijimin e modeleve 14h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Në Gjilan nis aktiviteti humanitar ‘Dhuro, bëj të lumtur dikë!’ 14h - Kallxo
Radhët kilometrike në Fier, Rama: Në tetor, kontratë e re për 'By-Passin' 14h - JavaNews
Aktivistet e Vetëvendosjes: Gratë po vriten, policia i çon duart përpjetë 15h - Klan Kosova
Aksidenti në Tepelenë/ Ndërron jetë 33-vjeçari 15h - Citynews
Ragmi Mustafa: Deklaratat e Thaçit për korrigjim kufijsh, të vonuara 15h - Gazeta Express
Stomatologu Matoshi ende po mbahet në Serbi, shteti s’e ndihmon 15h - Periskopi
Vetëvendosje nxjerr vajzat në konferencë, të njëjtat kishin sulmuar policët me ngjyrë 15h - Gazeta Express
Ende s’dihet nëse drafti i Asociacionit është dërguar në Bruksel 16h - RTK Live
“Google” publikon listën e blerësve më të mëdhenj të reklamave elektorale 16h - Balkanweb
Lirohen aktivistët e arrestuar për sulmin me ngjyrë kundër Policisë 16h - Insajderi
Simbolet naziste po ringjallen në Gjermani (FOTO) - KOHA 16h - Koha
Mbështetje nga vendet anëtare të BE për integrimin e Shqipërisë 16h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Pse u bllokua aktakuza e speciales? Flet prokurori special 16h - Periskopi
Si kërkoi falje për Srebrenicën, Kofi Annan 16h - Gazetatema
Përfshihet nga flakët magazina e një kompanie celulare në Tiranë 17h - Lexo
Kallamari, verë e ‘Jagermeister’ në darkën e Bujar Bukoshit me para të shtetit 17h - Politiko
Ligji për skemat sociale i padrejtë 17h - Kosova
Ish-komandanti i FARK:Ka patur shitje të certifikatave të veteranëve 17h - Albeu
Referendumi në Maqedoni, BDI fton emigrantët shqiptarë për të votuar 17h - Balkanweb
Kallamari, verë e ‘Jagermeister’ në darkën e Bujar Bukoshit me para të shtetit 17h - Portalb
Në “krizë”, por bashkëpunimi Turqi-Gjermani vijonTemat: 17h - Indeksonline
Bashkia e Tiranës përfundon ndërtimin e dy rrugëve të reja te “Depoja e Ujit” 17h - Albeu
Arrestimi i Begos në Greqi, PD kërkon transparencë 17h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
“1 miliard për rindërtim” financon 3 projekte të mëdha në veri 17h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Arrestimi i Edmond Begos, Paloka: Anëtari i bandës së Aldo Bares, lidhje direkt me… 18h - Shekulli
1.3 milion euro për qentë endacak, procesi me shumë parregullsi 18h - Koha
Akademia e 100 fshatrave turistike/ Rrokaj: Rama sajon terma për t´ua torollitur kokën shqiptarëve - 19h - Albpress
Sezoni veror, 1531 biznese të reja në zonat turistike 19h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Thaçi, ka humb udhën në mes të oborrit! 19h - Kohajone
Projekti i rrugës Qafë Thanë- Pogradec shqetëson Dash Shehin/ Ja meraku i tij 19h - Sot
Treni përplaset me një makinë te Ura e Gërdecit, plagoset rëndë fëmija 11-vjeçar - American Eye 20h - American Eye
Prokurori i dorëhequr Elez Blakaj provokon me një foto nga Amerika 20h - Bota Press
12 familje hyjnë në shtëpi të reja para festës së Kurban Bajramit 20h - Lajmpress
Ndoka: Zgjohu Edi Rama! 20h - Kohajone
Nderojmë vlerat, dëshmorët dhe ata që vdiqën në burgjet e komunizmit 20h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Çmenduri në aksin Tiranë-Durrës, policia kap shofera me 170 km/h/VIDEO 20h - Vizionplus
LSDM: Qytetarët janë për ardhmëri të ndritshme, vetëm Mickoski dhe OBRM-PDUKM-ja nuk kanë qëndrim të qartë për referendumin 21h - Telegrafi
Në Kosovë sot festohet 72-vjetori i Presidentit Bill Clinton 21h - Gazeta NewBorn
Fisnik Ismaili: Qeveria rrëzohet me vota, jo me dhunë ndaj policëve 21h - Gazeta NewBorn
Analistë dhe politikanë në Beograd e Prishtinë: Nuk ka ndarje të Kosovës 23h - Gazetatema
Parashikimi i motit datë 19 gusht 2018 23h - ATA - Albanian Telegraphic Agency
Buxhovi: Shtetësia e Kosovës po rrezikohet më së shumti nga Hashim Thaçi 1d - Gazeta Blic
Me ligjin e ri të strehimit, më shumë mundësi për familjet në nevojë 1d - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Zv/kryeministri i Zaevit në shënjestër për një tender tjetër të fituar në “katër sy”?! 1d - Ina-online
Gati një vit nga ngjarja flet prap babai i Aulon Zekës: Ja çka do ti bëjmë tre personave që ma vriten djalin 1d - Gazeta NewBorn
Nuk do ta besonit kurrë, ja edhe kush është pjesë e listës së veteranëve të UÇK-së 1d - Gazeta NewBorn
Merkel e Putin zgjedhin natyrën “për të qarë hallet e botës” 1d - Gazeta NewBorn
Deputeti i PSD’së akuza partisë së Kurtit se nuk po dëshiron rrëzimin e Qeverisë 1d - Gazeta NewBorn
Lulzim Basha: Edi Rama ka rritur ekonominë e tij, prandaj thotë se punët ecin mirë 1d - Gazeta Telegraf
Uashingtoni reflekton rreth raportit të shërbimeve të zbulimit 1d - Gazeta Telegraf
Në 6 muaj 200 mijë persona, check-up falas 1d - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Infrastrukturë dhe zhvillim urban në Fier 1d - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Kroacia kërkon punonjës nga Shqipëria për sezonin veror 1d - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Kavajë, treni përplaset me veturën, gjashtë të plagosur (Video) 1d - Almakos
“Kush bën shtambën, bën dhe vegjën..! ’’ 1d - Gazeta Telegraf
Punimet në “Rrugën e Arbrit” nisin brenda majit 1d - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Kosovë- Reshjet e shiut, bllokohet rruga Prishtinë-Ferizaj 1d - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Revolta e Spaçit, Alibej: Të mos jetë dita e vetme, e harruar pa premtime. 1d - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Universitet, nis gara për maturantët e viteve të shkuara 1d - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Kapet në Athinë, Interpol ekstradon shqiptarin e dënuar për vrasje 1d - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Buxhovi: Thaçin s’ka kush e ndalë, Veseli e Haradinaj janë një brum si ai 1d - Bota Press
Tiranasi tenton të largohet jashtë Shqipërisë me pasaportë false, ‘shtiret’ si holandez, por ‘nuk i ecën’ - Shqiptarja.com 1d - Shqiptarja
Bushati kujton mesazhet e Kofi Annan për situatat e vështira në Kosovë 1d - Gazeta Express
Parashikimi i motit për ditët në vijim 1d - Bota Press
​Buxhovi: Thaçin s’ka kush ta ndalë, Veseli e Haradinaj janë një brumë si ai - Arbresh.info 1d - Arbresh
Aksion për pastrim në Komunën e Çairit në prag të Kurban Bajramit dhe fillimit të vitit shkollor 1d - Bota Sot
Merkel takohet me Putin/ Pritet reagimi i Trump 1d - Citynews
Flamuri i Kosovës në maje të Rusisë - Arbresh.info 1d - Arbresh
Meta vizitë tek familjarët e viktimës së Genovas 1d - Aktuale
Këshilltari i Pacollit: Debati i kufijve, lëvizje taktike e Thaçit (Video)Temat: 1d - Indeksonline
Presidenti rus Vladimir Putin kërcen në dasmën e ministres austriake - Arbresh.info 1d - Arbresh
Nisin matjet përfundimtare për restaurimin e Xhamisë së Çarshisë 1d - RTK Live
PD, Salianji: Prokuroria të reagojë për përgjimet e socialistit Çyrbja 1d - JavaNews
Takimi Merkel-Putin, zbulohet çfarë diskutuan 1d - Top Albania Radio
Si i shpëtoi vetingut kryeprokurorja, Arta Marku! 1d - Kohajone
Dollari drejt rënies/Si pritet të jetë e ardhmja e tij 1d - Citynews
Këto janë urat “alla Genova” në Shqipëri 1d - Gazeta Express
Made in Albania / Prodhuar me Energji të Rinovueshme Diellore 1d - Monitor Albania
Serbia nuk mund t’ia marr Kosovës Liqenin Ujmanit 1d - Almakos
Agim Bahtiri takohet me Sali Berishën 1d - Kallxo
Koncesionet rrjepin xhepat e shqiptarëve/ Paralajmërimi i fortë i ndërkombëtarëve 1d - Citynews
Aksident i trefishtë/ Plagosen dy persona 1d - Citynews
Lushtaku: Blakajn kanë mundur ta kërcënojnë nënshkruesit e Brigadës “Hasan Prishtina” 1d - Epoka e re
Geris Duma, e hijshme si e motra (FOTO) 1d - Kohajone
Shtatori do të jetë më i frytshëm sa i përket konsensusit politik 1d - Kosova
Berisha takon Bahtirin: Mitrovica asnjëherë s’ka qenë e Serbisë 1d - Zeri
Ish-Shefi i UÇK-së për Nerodime, tregon se kush është përgjegjës për mashtrimet me listat e veteranëve 1d - Zeri
Kelmendi: Mashtrimet me listat e veteranëve u bënë me pëlqimin e liderëve politik 1d - EO - Ekonomia Online
Rrjet i ri ujësjellësi në Rrugën e “Kavajës”/ Veliaj: Dyfishim i prurjes së ujit 1d - Lexo
Keni bërë plane për nesër? Hidhni një sy parashikimit të motit 1d - Sot
Erdogan porosi Amerikës: “Nuk mundeni të na ndaloni sepse ne jemi turq, ne jemi muslimanë” 1d - Lajmpress
SEARCH: korrigjimet e kufijve të kosovës pistat e ndryshme
www.mia.mk
Të shtëna në ambasadën amerikane në Ankara, nuk ka të lënduar
1m - MIA - Makedonska Informativna Agencija

- Sot në mëngjes rreth orës pesë sipas kohës lokale, në drejtim të ambasadës amerikane në Ankara është gjuajtur nga një makinë në lëvizje. Është qëlluar objekti për siguri, por askush nuk ka mbetur i lënduar. Sulmuesi i panjohur apo sulmuesit kanë i

rtklive.com
Sezoni turistik, Shqipëria me kaq biznese të reja
1m - RTK Live

Gjatë sezonit veror të këtij viti, për periudhën 1 qershor-13 gusht janë regjistruar 1531 biznese të reja në zonat turistike të Shqipërisë. Sipas Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve, ky numër është 58% më shumë se e njëjta periudhë e një viti më

www.ekonomia-ks.com
Gjatë kësaj java do të mbajë mot kryesisht me diell
2m - Ekonomia-ks

Prishtinë, 20 gusht - Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur së gjatë kësaj java do të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira te çrregullta të cilat vende vende do të përcillen edhe me reshje lokale shiu. Reshjet do të jenë më t

www.epokaere.com
Dialogu rinis në pjesën e parë të shtatorit
2m - Epoka e re

Ndonëse në shtator është paraparë vazhdimi i dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, ende nuk dihen temat për të cilat do të diskutojnë dy presidentët. Sidoqoftë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se takimi i radhës pritet të mbahet në pje

gazeta55.al
Paga mesatare mujore ra me 3% në tremujorin e parë 2018
2m - Gazeta 55

Paga mesatare në ekonomi i është kthyer rënies përgjatë tremujorit të parë të vitit, duke konfirmuar edhe njëherë që ekonomia e vendit po i largohet gjithnjë e më shumë produktivitetit. Sipas të dhënave zyrtare të INSTAT, paga mesatare mujore në eko

gazetanewborn.co
Ky është moti në bregdetin shqiptar
2m - Gazeta NewBorn

Paraditja ka vijuar e kthjellët në gjithë territorin përjashtuar vranësira kalimtare në zonat Juglindore të Shqipërisë. Pas mesditës vranësirat fuqizohen në zonat Lindore duke rrezikuar shira të dobët dhe të përkohshëm, ndërsa kthjellime dhe vranësi

gazetanewborn.co
Stomatologu Ibrahim Matoshi ende po mbahet në Serbi, familja kërkon ndihmë nga shteti
2m - Gazeta NewBorn

Policia e Serbisë, në pikën kufitare Dheu i Bardhë, me datën 13 gusht ka arrestuar stomatologun Ibrahim Matoshi, me akuzën se ai ka kryer një krim në shtator të vitit 1999, në fshatin Verbicë e Kmetocit, të komunës së Gjilanit. Familjarët e Matoshit

gazetanewborn.co
Korrigjimi i kufijve mund të ndikojë edhe në referendumin e Maqedonisë
2m - Gazeta NewBorn

Në fokus të debatit për referendumin në Maqedoni, përkatësisht rëndësisë për të qenë rezultati pozitiv përmes së cilit synohet të hapen perspektivat për integrimin e vendit në NATO dhe BE, është gjendur dhe ideja për ndryshimin e kufijve mes Kosovës

Interesi i KLSH-së, mirëqeverisja e vendit
5m - Gazeta Telegraf

Ne nenin 162 të Kushtetutës përcaktohet, se “Kontrolli i Lartë i Shtetit është institucioni më i lartë i kontrollit ekonomik e financiar. Ai i nënshtrohet vetëm Kushtetutës dhe ligjeve”. Në përputhje me funksionin e tij kushtetues, si një institucio

Mungon prokurori, nuk zhvillohet procesi ndaj Mark Frrokut në Belgjikë
5m - Gazeta Telegraf

Seanca e parë ndaj deputetit Mark Frroku, i akuzuar për vrasje në Belgjikë nuk është zhvilluar për shkak të mungesës së prokurorit të çështjes. Në seancën që ishte parashikuar për sot, Frroku nuk do të ishte i pranishëm pasi Gjykata shqiptare i refu

BE “hap qesen”, jep 3.5 milionë euro për konsolidimin e strukturave të pushtetit vendor
5m - Gazeta Telegraf

Një fond prej 3.5 milionë eurosh shkon për reformën administrative-territoriale. Shuma është kontribut i Bashkimit Evropian në kuadër të projektit “Star-2” si pjesë e zgjerimit të bashkëpunimit mes BE-së dhe Shqipërisë. Marrëveshja u nënshkrua nga z

lajmi.net
Banorët e dy Koreve takojnë familjarët e ndarë nga lufta
5m - Lajmi

Një grup i jugkoreanëve në moshë ka arritur në Korenë Veriore për të takuar familjarët që nuk i kanë parë nga koha e Luftës Koreane më 1950-1953. Kjo luftë ka ndarë Gadishullin Korean andaj njerëzit që kanë jetuar në pjesën veriore e kanë pasur të p

lajmi.net
Banorët e dy Koreve takojnë familjarët e ndarë nga lufta
5m - Lajmi

Bëhen dy milionë refugjatë sirianë Si pasojë e luftës civile, një e treta e popullsisë siriane është zhvendosur nga shtëpitë. Gjysma e popullsisë ka nevojë për ndihma humanitare....

shqiptarja.com
Sulm ambasadës amerikane në Turqi, qëllohet me armë nga një makinë në lëvizje - Shqiptarja.com
7m - Shqiptarja

Turqi- Një person i armatosur ende i paidentifikuar ka qëlluar disa herë me armë zjarri nga një makinë drejt Ambasadës së SHBA-ve në kryeqytetin turk të Ankarasë. Fatmirsisht nga sulmi nuk ka asnjë person të lënduar. Sipas dëshmitarëve, agresorët er

www.albeu.com
Hapet varri egjiptian, nuk kishte magji dhe mallkime por vetëm kocka
8m - Albeu

Ministria e Egjiptiane e Antikave ka publikuar detaje të reja rreth skeleteve të gjetura brenda sarkofagut misterioz të zbuluar në korrik. Sarkofagu i granitit, që datonte në shekullin e 4-të para Krishtit, u gjet në Aleksandri dhe u protestua gjatë

rtv21.tv
Komuna e Malishevës vazhdon takimet me qytetarët për hartimin e buxhetit - RTV21
8m - RTV 21

Begaj: Qyteti do të jetë prioritet në vitet në vijim Begaj: Qyteti do të jetë prioritet në vitet në vijim Në kuadër të dëgjimeve publike, për hartimin e buxhetit për vitin 2019, përkatësisht marrjen e propozime nga qytetarët për orientimin e investi

klankosova.tv
Bajgora: BIK-u ka arritur rezultate të prekshme në luftimin e ekstremizmit
10m - Klan Kosova

Kryeimami i Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK), Sabri Bajgora, ka bërë me dije se një prej sfidave kryesore të kësaj bashkësie fetare mbetet ruajta e rinisë nga mësimet ekstremiste. Në një intervistë për gazetën “Epoka e re”, ai ka thënë se BIK-u ës

klankosova.tv
Temperaturat sot arrijnë deri në 30 gradë
10m - Klan Kosova

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se moti në vendin tonë do të jetë kryesisht me diell dhe në pjesën jugore do të ketë edhe vranësira të cilat do të sjellin reshje lokale shiu . Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndë

www.balkanweb.com
Bankat qendrore të Turqisë dhe Katarit, marrëveshje për këmbim të monedhës. Financimi i parë 3 mld USD
11m - Balkanweb

ANKARA- Bankat qendrore të Turqisë dhe Katarit në kryeqytetin Doha kanë nënshkruar një marrëveshje për këmbim të monedhës, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas burimeve të bankës qendrore turke, hapi i parë është marrë pasi të mërkurën e kaluar Kat

www.balkanweb.com
Teleskopi hapësinor “Hubble” kap pamjen më të madhe panoramike të universit
11m - Balkanweb

Teleskopi Hapësinor “Hubble” ka kapur një nga pamjet më të mëdha panoramike të universit, njoftoi agjencia hapësinore amerikane NASA. Panorama më e madhe e universit e kapur ndonjëherë përfshin rreth 15 000 galaktika. “Shfaqja e cilësuar si ‘zjarri

presheva.com
Korrigjimi i kufijve mes Kosovës dhe Serbisë mund të ndikojë edhe në referendumin e Maqedonisë
11m - Presheva

Në fokus të debatit për referendumin në Maqedoni, përkatësisht rëndësisë për të qenë rezultati pozitiv përmes së cilit synohet të hapen perspektivat për integrimin e vendit në NATO dhe BE, është gjendur dhe ideja për ndryshimin e kufijve mes Kosovës

www.kohajone.com
Horoskopi ditor, e hënë 20 gusht 2018
11m - Kohajone

Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Gjatë kësaj të hëne nuk do të shfaqni një sjellje shumë korrekte në punë, por kjo është periudha ku vetëm duke favorizuar bashkëpunimin

www.kohajone.com
Bale “merr stafetën” nga Ronaldo
11m - Kohajone

Gareth Bale duket se do të jetë ai që do të mbushë boshllëkun që la Cristiano Ronaldo te Real Madrid. Uellsiani shënoi golin e dytë në fitoren 2-0 të madrilenëve ndaj Getafe, në ndeshjen e parë në kampionatin spanjoll. Më parë, kishte shënuar me kok

www.kohajone.com
Parashikimi i motit, e hënë 20 gusht 2018
11m - Kohajone

Vijon pjesa e parë e ditës me kthjellime dhe vranësira kalimtare në të gjithë territorin shqiptar. Sërish orët e pasdites fuqizojnë vranësirat në zonat malore duke gjeneruar rrebeshe afatshkurtra shiu ndërsa shira të përkohshëm priten në zonat Qendr

www.kohajone.com
Ky është i riu që gjeti vdekjen në aksidentin e djeshëm Tepelenë-Fier
11m - Kohajone

Një djalë i ri humbi jetën si pasojë e një aksidenti të ndodhur këtë të diel në aksin rrugor Tepelenë-Fier. Teksa udhëtonte me motor, 33-vjeçari Ervis Taka u përplas nga një makinë, duke bërë që si pasojë e plagëve të marra të gjejë vdekjen. Por duk

www.oranews.tv
A do ta vijojë Uashingtoni ekspansionin e dollarit kundrejt Turqisë?
11m - RTV Oranews

Sigurisht që po. Në të vërtetë kriza turke ka kohë që ka nisur. Dollari ishte lënia e lirë që i bëri Uashingtoni. Po Tirana osmane e politikës, çfarë po bën? l. Kryesorja është që Erdogani dhe jo dollari është një e keqe e Turqisë. Pastaj, nëse vërt

rtklive.com
Vizatimi i kufijve, pa opozitën
13m - RTK Live

Opozita është e vendosur të mos i bashkohet delegacionit kosovar në takimin e ardhshëm në Bruksel në fillim të shtatorit, ndonëse presidenti Hashim Thaçi ka deklaruar se në këtë takim homologut të tij serb Aleksandër Vuçiq do t’ia prezantojë planin

rtklive.com
Dëshmorët sinonim i lirisës së Kosovës
13m - RTK Live

Libri "Në rrugën e lirisë", i autorit Hjrush Kurtaj, së fundi është botuar edhe në gjuhën angleze. "Ky libër është ditar lufte. Çdo ditë kam përmbledhur shënime gjatë luftës që është zhvilluar në Kaçanik", tha ai sot në emisionin e mëngjesit “Mirëmë

www.syri.net
Qëllohet me armë nga një makinë në drejtim të ambasadës amerikane në Turqi
13m - Syri

08:13, 20/08/2018 Bëhet e ditur se një person i armatosur i paidentifikuar qëlloi disa herë drejt Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në kryeqytetin turk, Ankara nga një makinë në lëvizje, duke shkatërruar një dritare. Policia po kërkon t

botasot.info
Të martën Kurban Bajrami, ja kur falet namazi në “Skënderbej”
13m - Bota Sot

Besimtarët myslimanë kremtojnë këtë të martë festën e Kurban Bajramit. Në një njoftim për mediat, Komuniteti Mysliman bën të ditur se namazi do të falet në orën 07:00 në Sheshin Skënderbej. Para faljes së namazit të Kurban Bajramit do të zhvillohet

botasot.info
Nyja e Milotit lehtëson qarkullimin gjatë sezonit në Shqipëri
13m - Bota Sot

Nyja e Milotit është hapur pak ditë më parë për qarkullimin e mjeteve, duke lehtësuar ndjeshëm lëvizjen e dendur gjatë këtij sezoni turistik, ndërsa po vazhdon puna edhe për rrugët dytësore. Punimet në nyjen e Milotit janë një investim i qeverisë sh

botasot.info
E hënë, diell në bregdet, rrebeshe shiu në juglindje
13m - Bota Sot

Fillimi i javës, data 20 gusht, moti do të mbetet në të njëjtat kushte atmosferike pra do të jetë me diell përgjatë Ultësirës perëndimore rrebeshe shiu dhe stuhi në zonën juglindore. Era do të jetë e lehtë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 8m/

botasot.info
Sektori publik, paga mesatare mujore në Shqipëri ra 3%
13m - Bota Sot

Paga mesatare në ekonomi i është kthyer rënies përgjatë tremujorit të parë të vitit, duke konfirmuar edhe njëherë që ekonomia e vendit po i largohet gjithnjë e më shumë produktivitetit. Sipas të dhënave zyrtare të INSTAT, paga mesatare mujore në eko

botasot.info
Sezoni turistik, Shqipëria me kaq biznese të reja
13m - Bota Sot

Gjatë sezonit veror të këtij viti, për periudhën 1 qershor-13 gusht janë regjistruar 1531 biznese të reja në zonat turistike të Shqipërisë. Sipas Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve, ky numër është 58% më shumë se e njëjta periudhë e një viti më

www.oranews.tv
Greqia del nga programi i shpëtimit të Eurozonës
14m - RTV Oranews

Greqia ka përfunduar me sukses një program tre-vjeçar të shpëtimit të Eurozonës i projektuar për të ndihmuar atë të përballojë pasojat nga kriza e borxheve të saj. Për herë të parë në tetë vjet, Greqia tani është e lirë të huazojë para në tregjet fi

www.koha.net
Diell dhe reshje shiu sot në Kosovë
14m - Koha

Gjatë javës mot më stabil, kryesisht me diell, pasdite mundësi për reshje lokale shiu. Sipas parashikimeve, ditëve të fundit të muajit gusht, fusha ciklonike dhe masa të ftohta ajrore nga Atlantiku verior, mund të depërtojnë edhe mbi rajonin tonë du

zeri.info
E presin Bajramin pa bukë dhe pa shtëpi
15m - Zeri

Derisa nuk kanë mundësi të ngopen mirë me bukë, ata jetojnë edhe me frikën se një ditë shtëpia ku jetojnë do të rrënohet. Në vizitën që stafi i gazetës “Zëri” ka bërë në shtëpinë e familjes Shabani në lagjen “Dheu i Bardhë”, në Gjilan, shihet se kus

zeri.info
Pallaska: Thaçi dhe Vuçiq sikur janë (para) pajtuar për shkëmbim të territoreve
15m - Zeri

Zhvillimi i fazës përfundimtare të dialogut me Serbinë në këtë “stuhi” të marrëdhënieve ndërkombëtare është ndërmarrje vetëvrasëse për interesat shtetërore të Kosovës. Kështu vlerëson avokati Dastid Pallaska në një intervistë për gazetën “Zëri”. Sip

zeri.info
Vizatimi i kufijve, pa opozitën
15m - Zeri

Pas pak javëve presidentët e Kosovës dhe të Serbisë pritet të takohen në Bruksel në kuadër të fazës finale të dialogut mes dy vendeve, ku presidenti Hashim Thaçi pritet t’ia prezantojë Aleksandër Vuçiqit planin, siç ka thënë ai, për “korrigjimin e k

lajmifundit.al
Nuk kanë fund tensionet, qëllohet me armë ambasada amerikane në Turqi
16m - Lajmifundit

Ambasada amerikane në Turqi është qëlluar me armë mëngjesin e sotëm. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 04.00 ndërsa bëhet me dije se një person ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të kabinës së rojeve të sigurisë të selisë diplomatike amerikane. Më pas

top-channel.tv
Bale “merr stafetën” nga Ronaldo
17m - Top Channel

Gareth Bale duket se do të jetë ai që do të mbushë boshllëkun që la Cristiano Ronaldo te Real Madrid. Uellsiani shënoi golin e dytë në fitoren 2-0 të madrilenëve ndaj Getafe, në ndeshjen e parë në kampionatin spanjoll. Më parë, kishte shënuar me kok

www.mia.mk
Deputetët kthehen në punë
17m - MIA - Makedonska Informativna Agencija

- Pas pushimit veror, deputetët prej sot fillojnë me aktivitetet e tyre të zakonshme në Kuvend. Gjatë javë së ardhshme pritet të komunikohen edhe informacione për atë nëse dhe si deputetëve dhe grupet e deputetëve do të marrin pjesë në propagandën p

www.mia.mk
Fillon Shkolla e nëntë për liderë të rinj e presdientit Ivanov
17m - MIA - Makedonska Informativna Agencija

- Dyzet pjesëmarrës dhe tridhjetë ligjërues nga Maqedonia, Evropa dhe bota do të jenë pjesë e Shkollës së nëntë për liderë të rinj që do të mbahet në Strugë nga sot deri më 30 gusht. Në hapjen solemne të Shkollës të hënën në Strugë, krahas president

sot.com.al
Dalin shifrat/ Si jetojnë shqiptarët? Me sa lekë ra paga mesatare mujore?
18m - Sot

Paga mesatare në ekonomi i është kthyer rënies përgjatë tremujorit të parë të vitit, duke konfirmuar edhe njëherë që ekonomia e vendit po i largohet gjithnjë e më shumë produktivitetit. Sipas të dhënave zyrtare të INSTAT, paga mesatare mujore në eko

telegrafi.com
Bajgora: BIK-u ka arritur rezultate të prekshme në luftimin e ekstremizmit
18m - Telegrafi

Kryeimami i Bashkësisë Islame të Kosovës, Sabri Bajgora, ka bërë të ditur se një prej sfidave kryesore të kësaj bashkësie fetare mbeten ruajtja e rinisë nga mësimet ekstremiste. Ai ka thënë për “Epoka e re” se BIK’u është angazhuar maksimalisht për

telegrafi.com
BIK-u me mesazh para Kurban Bajramit
18m - Telegrafi

Sot nga ora 11:00, kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava do të japë mesazhin me rastin e Festës së Kurban Bajramit në selinë e Kryesisë së BIK-ut në Prishtinë. Kurban Bajrami është një nga festat më të shënuara për botën islam

ina-online.net
Nimanbegu flet për ndërhyrjen ruse dhe rolin e partive shqiptare në Malin e Zi
18m - Ina-online

20/08/2018 0 Nënkryetari i Parlamentit të Malit të Zi, Genci Nimanbegu në një intervistë që i dha “Zërit të Amerikës” thekson rëndësinë e zbatimit të ligjeve europiane në Malin e Zi. Ai flet për ndërhyrjen ruse në ditën e zgjedhjeve parlamentare, si

ina-online.net
Provokon Shesheli: Kur të largohet NATO do ta pushtojmë edhe Shqipërinë deri në Durrës!
18m - Ina-online

19/08/2018 0 Lideri i Partisë Radikale Serbe, Vojisllav Sheshel, i cili është dënuar me 10 vjet burg nga Tribunali i Hagës për krime lufte, vazhdon me deklarata që bëjnë thirrje për luftë në Kosovë. Madje ai shkon edhe më larg duke synuar që Serbia

ina-online.net
Më 4 nëntor zgjedhjet për këshillat nacionale në Serbi, voton edhe Lugina e Preshevës
18m - Ina-online

20/08/2018 0 Ministri i Administratës Publike dhe Vetëqeverisjes lokale shpall zgjedhjet për këshillat nacionale në Serbi më 4 nëntor 2018. Ai në konferencë për shtyp theksoi se deri më 15 gusht janë regjistruar 475 mijë qytetarë që mundë të votojnë

ina-online.net
Komuna e Preshevës shpërndanë pako ushqimore për 100 familje
18m - Ina-online

20/08/2018 0 Me rastin e festës së Kurban Bajramit, Komuna e Preshevës ka bërë gati shpërndarjen e pakove ushqimore për familjet në nevojë. Shpërndarja e këtyre pakove u bë ditën e Premte (17 Gusht 2018). Komentet komentet Ina Online