sot.com.al
Ish-ministri sulmon Veliajn: Erjonët dhe Edvinët janë andej, nuk kanë punë me ne Komentet
evropaelire.org
Daçiq: Putini është pajtuar para pesë vjetësh për vënien e kufirit Kosovë-Serbi
klankosova.tv
Gazeta gjermane publikon datën e nënshkrimit dhe modalitetet e marrëveshjes Kosovë -Serbi
indeksonline.net
Kur do të ngritet aktakuza e parë nga Gjykata Speciale?!
gazetaexpress.com
Lirohet në mungesë të provave njëri prej policëve të arrestuar për vrasjen e Ivanoviqit
evropaelire.org
Me platformë, por pa unitet në dialog
gazetainfokus.com
Fati i Telekomit: Të konkretizohet ndërprerja përfundimtare e kësaj kontrate - RTV21
koha.net
Prokuroria e Shtetit bëhet me strategji për ndjekjen e krimeve të luftës
klankosova.tv
Haradinaj: Ikona e Kosovës, e pamposhtur
koha.net
Dorëzohet medikamenti ‘Amoxicilin’ në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Prizren
zeriamerikes.com
Presidenti Trump i shkruan letër Zaevit, vlerëson lartë Marrëveshjen e Prespës
evropaelire.org
Zyberi: LSDM nuk ka guxim të del me kandidat shqiptar për President
periskopi.com
Vuçiq takon Radojiçiqin, të dyshuarin në vrasjen e Ivanoviqit
gazetablic.com
Gazeta gjermane “Frankfurter Rundschau”: Është arritur marrëveshja për ndryshim të kufijve në Kosovë
mia.mk
LSDM: VMRO-DPMNE të kërkojë nga anëtarët e saj t’i tërheqin familjarët nga pozicionet që ua kanë siguruar
portalb.mk
VMRO-DPMNE: Të kota janë tentativat e LSDM-së të manipulojë me opinion
sot.com.al
Rama shmang komentet për kryetaren e LSI-së: Do marrim Bashkinë Gjirokastër
sot.com.al
A do rikandidojë LSI Lefter Kokën, si përgjigjet Kryemadhi
syri.net
Me një faturë 100 mld dollarë, misioni i NATO-s në Agfanistan dështoi
gazetablic.com
SHBA-ja anulon pjesëmarrjen e Kosovës në tetë programe të Qendrës ‘George Marshall’
periskopi.com
Flet një nga të dorëhequrit nga Vetëvendosje: Nuk e duan mendimin ndryshe, një aktivist e quajtën SHIK
indeksonline.net
Aleksandar Vuçiç vendos "ultimatum": Shqiptarët duan më shumë serbë në ushtri, mos shkoni të shërbeni për ata
gazetaexpress.com
Shyqyri Bytyqi mbushë Ministrinë e Arsimit me familjarë të vetë e militantë të NISMA-s
syri.net
“Lasgushi nuk ka humbur”! Rama për “Air Albania”: Projekte të tilla duan kohë
boldnews.al
Shkarkimi i Kryeprokurores, KLP i përgjigjet opozitës: Nuk kemi kompetencë
koha.net
Vuçiq me fjalor të Millosheviqit: Askush nuk guxon t’i ngucë serbët në Kosovë
balkanweb.com
ALBtelecom prezanton shërbimet dixhitale inovative të Lifecell
klankosova.tv
Kampusi i Universitetit “Kadri Zeka” do të ndërtohet në lokacionin aktual të FSK-së në Gjilan
evropaelire.org
Kombinati
gazetablic.com
Sonte nga ora 22:00 në ‘BlicInterview’ flet lideri i LDK-së, Isa Mustafa – vjen me deklarata ekskluzive
koha.net
Ndryshimi i kufijve Kosovë-Serbi, Doris Pack thotë se është rrezik për…
shqiptarja.com
Ambasadori i BE: Fazë pasigurie politike, duhet dialog
Nafta, në rritje të lehtë – Prodhimi në SHBA rritet në 12 milionë fuçi në ditë
insajderi.com
Brexit do ta bëjë më pak të sigurt SHBA-në dhe Evropën - Arbresh.info
insajderi.com
Ymeri: Vuçiq po vazhdon të mbetet kopje e Millosheviqit
gazetablic.com
Haradinaj: Ne mund të diskutojmë sa të duam, por taksa nuk hiqet
vizionplus.tv
Nga Andi Bushati/ Edhe njëherë për domosdoshmërinë e “dhunës”
balkanweb.com
ZAEV-AHMETI DISKUTOJNË PËR KANDIDAT TË PËRBASHKËT PËR PRESIDENT
kallxo.com
Aksident i rëndë në Komoran
sot.com.al
“Ai ka dalë pa brekë”, ish-ministri i Drejtësisë: Të përgatisim zgjedhjet, Erjonat dhe Edvini, nuk kanë punë me…
tesheshi.com
Patozi: Burim i katastrofës politike, marrëveshja e 17 Majit
koha.net
VV: Kontrata me Z-mobile skadoi - kryeministri mban përgjegjësi nëse kjo vazhdohet - Kosova Info
Rama kalon në sulm: PD përfaqëson grupet e kumarit, të trafikut dhe ata që i tremben drejtësisë
insajderi.com
Lekaj thotë se s’ka vend për qeveri të re
indeksonline.net
Interesim i madh në konkursin për ushtarë të rinj, mbi 5000 aplikacione
lapsi.al
Kryemadhi krerëve të bashkive: Me krerët e PD-së shtab për protesta. Jemi të përgatitur për çdo skenar të Ramës!
sot.com.al
UDHËTOI ME BASHËN NË VJENË/ Shkëlzen Berisha publikon FOTON kë takoi
koha.net
AVONET publikon punësimet e Nismës në Ministrinë e Arsimit
shekulli.com.al
KLP diskuton kërkesën për shkarkimin e kryeprokurores Arta Marku – MEDIAL.mk
noa.al
Rama flet për "të arratisurit" nga Kuvendi: Lulzimi nuk e përballon dot një humbje tjetër
klankosova.tv
365 kërkesa të reja për legalizim të armëve
lapsi.al
Delegacion i PE zbarkon të mërkurën në Tiranë - Opinion.al
gazetaexpress.com
Lekaj: S’ka vend për Qeveri të re
balkanweb.com
CDU/CSU: Re të zeza në perspektivën e çeljes së negociatave të ShqipërisëVIDEO/ Ish-kryeministri Berisha viziton ekspozitën 'The Trump': Zhgarravitësi
Panorama 1m

LAJM I FUNDIT/ “Zgjedhjet janë mbrapa derës”, zbardhen porositë e Bashës për Kryesinë e PD

Pas kthimit nga Vjena, kryetari i opozitës, Lulzim Basha i ka bërë thirrje strukturave që të mobilizohen, pasi sipas tij zgjedhjet janë mbrapa derës. Këtë porosi Basha e ka thënë sot gjatë mbledhjes së Kryesisë së PD-së. Mësohet se kreu i demokratëve ka ngritur një grup punë që do të këtë në fokus »»»

JavaNews 1m

Kryemadhi: LSI sot është më e pastër se kurrë, dorëzuam mandatet e gjakut

Monika Kryemadhi ka mbledhur pasditen e sotme Komitetin Drejtues Kombëtar të LSI-së. Ajo tha se mandatet që u dorëzuan, janë mandate gjaku. Sipas kreut të LSI, deputetët e opozitës nuk mund të bëheshin fasadë e një Parlamenti të ngritur mbi paratë e drogës. “Llumi të cilin përdori Edi Rama për të b»»»

Mapo 1m

Kryesia e PD, Basha: Nisni punën, zgjedhjet janë mbrapa dere

Eshtë mbledhur pasditen e sotme Kryesia e Partisë Demokratike. Burimet thanë se Basha është shprehur se aksioni politik do vijojë me protestë dhe shpalosje të alternativës. Do ketë grupe pune për çdo fushë, për ekonominë, arsimin e lartë, për pensionet, shëndetësinë, etj. “Të nisim punën, sepse mun»»»

Lajmifundit 2m

Ju bie shpejt bateria e telefonit? Shikoni si t’i jepni fund këtij problemi

Aparatet smartphone janë fjala më e fundit e teknologjisë, me aplikacione nga më të shumëllojshmet. E meta më e madhe, nëse mund ta quajmë kështu, është konsumimi i shpejtë i baterisë. Kjo për shkak të parametrave të mëdhenj apo procesorëve të fuqishëm. Kompania “Android Dev”, e cila ka prodhuar ap»»»

Koha 3m

Shteti pagoi 3000 euro për 1000 stilolapsa, 5 parashuta 5, 770 euro... për 11 vjetorin e Pavarësisë

Në shtatë qytete të Kosovës u dërgua deklarata e pavarësisë në përvjetorin e 11-të të shtetësisë, por arkës së shtetit kjo i ka kushtuar 27 mijë euro. Mbi 18 mijë euro u dhanë vetëm për shtypjen e saj, 5 e 250 të tjera për dukjen e kamionëve me ikonat ceremoniale, e shoferët e tyre morën nga 100 eu»»»

koha.net
Gazeta Dita 3m

PE sjell 8 deputetë në Tiranë, informim mbi situatën politikë

Një delegacion i Komisionit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Europian do të mbërrijë të mërkurën në Tiranë për t’u informuar në detaje mbi situatën e re në të cilën është futur vendi, pas dorëzimit të mandateve parlamentare të opozitës dhe hapat që priten të merren në vijim, raporton Klan Tv në »»»

Koha 3m

Eva Longoria më e dobët se kurrë

Aktorja amerikane Eva Longoria më në fund ka arritur ta zgjidhë problemin i cili e kishte munduar gjatë disa muajve të fundit. 43-vjeçarja shtatë muaj më parë e lindi të birin Santiago, dhe edhe pse vogëlushi e kishte bërë pafundësisht të lumtur, aktorja gjatë shtatzënisë arriti t’i shtojë 20 kilog»»»

koha.net
RTV 21 3m

Nuk ka datë për liberalizim të vizave - RTV21

Hoxha: Nuk kemi informacione se çështja e taksës ndërlidhet me vizat Loading... Hoxha: Nuk kemi informacione se çështja e taksës ndërlidhet me vizat Ministrja e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha nuk ka dhënë ndonjë datë se kur do të mundë të liberalizohen vizat për qytetarët e Kosovës. Është shp»»»

RTV 21 3m

Ekipi shtetëror takon ambasadorët - RTV21

Limaj: Ambasadorët mbështesin ekipin shtetëror Loading... Limaj: Ambasadorët mbështesin ekipin shtetëror Ekipi shtetëror për bisedime me Serbinë ka zhvilluar takim me ambasadorët e akredituar në Kosovë dhe me shefen e zyrës së BE-së Natalia Apostolova. Në këtë takim ndër të tjera u tha se përfaqësu»»»

RTV 21 3m

Debat për keqpërdorime në ministrinë e Bujqësisë - RTV21

Drejtuesit e ministrisë nuk raportojnë para komisionit për Bujqësi Loading... Drejtuesit e ministrisë nuk raportojnë para komisionit për Bujqësi Sërish u zhvillua një debat i nxehtë në Komisionin për Bujqësi. Edhe kësaj radhe për mos raportimin e drejtuesve të Ministrisë së Bujqësisë lidhur me dysh»»»

RTV 21 3m

Debat për shumën e ndarë për 11 vjetorin e pavarësisë - RTV21

Komisioni: këtë vit u shpenzua tetë fish më shumë se në vitin 2017 Loading... Komisioni: këtë vit u shpenzua tetë fish më shumë se në vitin 2017 Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike kërkoi nga Qeveria raportim me shkrim për ndarjen e mjeteve buxhetore në mënyrë të paparashikuar. Qeveria u »»»

RTV 21 3m

Familja 10 anëtarëshe me dy të sëmurë, me 75 euro nuk mund t'i sigurojë as barnat - RTV21

Vetëm ujin e pijes e kanë larg dy kilometra larg Loading... Vetëm ujin e pijes e kanë larg dy kilometra larg Në mesin e shumë familjeve skamnore jeton edhe familje 10 anetarëshe e Enver Xheladinit nga Zajceci i Kamenicës. Ka dy dhoma dhe një korridor. Aty jetojnë me dy të sëmurë. Një i ri 20 vjeçar»»»

Kohajone 3m

Kryesia e PD vendos për largimin e deputetit Murrizi: Shkeli vendimin e Grupit

Kryesia e Partisë Demokratikë pritet të marrë masa ndaj deputetit të Lushnjes, Myslim Murrizi, për vendimin e tij, për të mos djegur mandatin e deputetit. Gjatë mbledhjes që po zhvillohet aktualisht nen drejtimin e Lulzim Bashës, pika e tretë e axhendës është përjashtimi i Myslim Murrizit. Mësohet »»»

Gazeta 55 3m

Skandal me pasaportat, Ministria e Punëve të Jashtme e pranon: U vodhën

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme reagon lidhur me rastin e bllokimit të pasaportave shqiptare në Kakavijë dhe humbjen e 100 prej këtyre pasaportave në Greqi. Në reagimin zyrtar pranohet se pasaportat edhe janë bllokuar në kufi, si dhe një pjesë e tyre gjithashtu është vjedhur në Athinë. “N»»»

Kosova Sot 4m

Hidrocentralet shkatërrojnë lumenjtë e Kosovës

Kompania austriake “KelKos-Energy Peja”, planifikon ndërtimin e hidrocentraleve për prodhimin e energjisë në rrjedhën kryesore të Lumbardhit të Pejës. E kundër këtij projekti ka dalë edhe komuna e Pejës, sipas së cilës, Kuvendi Komunal i Pejës ka miratuar Planin e Zhvillimit Komunal që ndalon çdo l»»»

Kosova Sot 4m

Kosova në gjendje alarmante, lulëzon krimi e korrupsioni

Në numrin e nesërm të së përditshmes “Kosova Sot”, do të lexoni shkrimin se si po e pret Kosova 20-vjetorin e çlirimit të saj me Korrupsion, krim të organizuar, papunësi, varfëri e nëpërkëmbje nga sunduesit e ri të saj?! Si e konfirmoi hulumtimi i UNDP-së se mandati i tanishëm i institucioneve të K»»»

Kosova Sot 4m

Kur do të ngritet aktakuza e parë nga Gjykata Speciale?!

Në Gjykatën Speciale ka vazhduar intervistimi Komandant "Baces", nga Gjykata Speciale, e cila poashtu e ka ftuar edhe deputetin e AAK-së, Blerim Kuçi për intervistim. Deri me tani janë intervistuar disa persona, por ende nuk ka ngritje të aktakuzave. E lidhur më këtë, nesër në të përditshmen numër »»»

Kosova Sot 4m

Arrest shtëpiak për zyrtarin e gjykatës i dyshuar për marrje ryshfeti

Gjykata Themelore në Prishtinë, përkatësisht Departamenti për Krime të Rënda ka caktuar masën e arrestit shtëpiak, kundër të pandehurit B.Rr, për shkak të veprave penale, keqpërdorim i pozitës dhe marrje të ryshfetit. Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi për media. “Gjykata ka marr aktvendim »»»

KosovaOnLine 4m

Gazeta gjermane publikon datën e nënshkrimit dhe modalitetet e marrëveshjes Kosovë -Serbi

Gazeta e përditshme gjermane “Frankfurter Rundschau” ka shkruar për detajet e një dokumenti në të cilën SHBA dhe Bashkimi Evropian kanë shkruar marrëveshjen finale mes Kosovës dhe Serbisë. Gazeta tregon se çka do të ndodhë me Trepçën dhe Liqenin e Ujmanit ndërsa zbulon datën kur kjo marrëveshje nën»»»

KosovaOnLine 4m

Lirohet në mungesë të provave njëri prej policëve të arrestuar për vrasjen e Ivanoviqit

Gjykata Themelore e Prishtinës ka liruar nga paraburgimi njërin prej policëve të arrestuar para tre muajsh nën dyshimet për lidhjet me vrasjen e Oliver Ivanoviqit. Prokurori i Prokurorisë Speciale, Sylë Hoxha, ka thënë për Gazetën Express se ai e ka kërkuar lirimin e policit Dragisha Markoviq, në m»»»

Sot 5m

Dosja 339/ Gazetari tregon çfarë fshihen në qindra CD që i ruajnë "zonjat" e Prokurorisë

Gazetari Basir Çollaku thotë se në qindra CD të pazbardhura të dosjes ‘339’, fshihen sekretet e mazhorancës dhe të pushtetit. “Në dosjen 339 të janë qindra CD përgjimesh, ende të pazbardhura, që kanë mëkate tronditëse për qeverinë. Ndaj duhet të qëndrojnë në detyra eprorësh njerëzit e bindur, si ka»»»

sot.com.al
Top Channel 5m

Humbja e 100 pasaportave shqiptare në Greqi, MPJ: Mjeti u vandalizua

Ministria e Jashtme e Shqipërisë ka reaguar pas skandalit me humbjen e 100 pasaportave shqiptare që transportoheshin në Greqi me një automjet me targa diplomatike në Greqi. Në një komunikatë për mediat, Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme ka shpjeguar të gjithë itinerarin e transportit të pas»»»

Koha 6m

Për problemin e ndotjes së ujërave duhet të gjejmë shkakun, thotë Hasanaj

Organizata “Let’s Do It”, në bashkëpunim me Odën e Gjelbër Ekonomike të Amerikës, ka mbajtur konferencën “Efiçienca e energjisë dhe Ruajtja e ujit”, me qëllim të ngritjes së vetëdijes për ruajtjen e ujit dhe efiçiencën e energjisë. Drejtori Ekzekutiv i organizatës, Luan Hasanaj, ka thënë se do të k»»»

koha.net
NOA 6m

Humbja e 100 pasaportave shqiptare në Greqi, Ministria e Jashtme: Mjeti u vandalizua

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme informon lidhur me rastin e bllokimit të pasaportave shqiptare në Kakavijë dhe humbjen e 100 prej këtyre pasaportave në Greqi. ‘Në datë 13 shkurt, pasaportat e prodhuara nga kompania ALEAT po transportoheshin drejt Greqisë të ambalazhuara jo në përputhje me»»»

noa.al
Gazetatema 6m

Përpjekje për të fshehur luftën me Perëndimin

Mero Baze Sali Berisha sot e nisi ditën me një ekspozitë arti në Tiranë ku një artist ka bërë një cikël grafikash me personazh kryesor Presidentin Trump. Lajmëroi qysh herët në mëngjes shtypin dhe në fakt më shpejt doli se sa hyri në ekspozitë. I duhej një pamje filmike që të kishte në sfond Presid»»»

RTV 21 6m

Fati i Telekomit: Të konkretizohet ndërprerja përfundimtare e kësaj kontrate - RTV21

Bunjaku: Z-Mobile i ka shkaktuar dëme Vala-s, me plan për ta blerë në privatizim të orkestruar Loading... Bunjaku: Z-Mobile i ka shkaktuar dëme Vala-s, me plan për ta blerë në privatizim të orkestruar Lëvizja Vetëvendosje i ka bërë thirrje kryeministrit Ramush Haradinaj që t’i jap udhëzime komision»»»

RTV Oranews 7m

Botswana lejon gjuetinë dhe ngrënien e mishit të elefantit

Botswana, shtëpia e më shumë se 130 mijë elefantëve, po shqyrton heqjen e ndalimit të gjuetisë për kafshët e mëdha, për të luftuar atë që qeveria thotë se është 'konflikti gjithnjë në rritje midis njerëzve dhe kafshëve të egra' dhe rekomandon që mishi të përdoret për ushqim. Disa ligjvënës pohojnë »»»

Aktuale 7m

Ambasadori Reka uron Kreun e BFI-së për marrjen e shtetësisë shqiptare

Ambasadori i Repiblikës së Shqiperise ne Shkup, z. Fatos Reka beri sot një vizitë në selinë e Bashkesisë Fetare Islame per te uruar Shkelqesine e tij Reis Ulema Sulejman Rexhepin për marrjen e shtetesise shqiptare akorduar nga Presidenti i Republikes z. Ilir Meta për kontributin e tij ne bashkjetes»»»

aktuale.mk
TV Klan 8m

“Shthurja” e Bebe Rexhës

Titullohet “Last Hurrah” dhe rezultoi të jetë një prej klipeve më të nxehta dhe provokuese të Bebe Rexhës. Klipi e sjell 29- vjeçaren me origjinë shqiptare në disa skena puthjesh me femra e meshkuj, gjatë një nate çmendurie, ku për herë të fundit konsumohet drogë, cigare, alkool për t’ju kthyer më »»»

tvklan.al
Gazeta - shqip 8m

Atentati mafioz në Vlorë/ ‘Çipuri’ i frikësuar, hesht për vrasjen e shokut dhe kunatit

Armando Sulejmani, i njohur si ish-pjesëtar i grupit të “Gaxhait”, u është përgjigjur me zjarr autorëve të atentatit, të cilët lanë të vdekur shokun dhe kunatin e tij. Për ngjarjen e rëndë të ndodhur në zonën e “Ujit të Ftohtë” në Vlorë më 17 shkurt, 42-vjeçari është lënë nga Gjykata e Shkallës së »»»

Abcnews 8m

Soreca nga Korça: Nuk ka integrim në BE pa dialog mazhorancë – opozitë

Nëse mazhoranca dhe opozita nuk dialogojnë nuk ka progres në rrugën e integrimit të Shqipërisë drejt BE-së. Kështu deklaroi nga Korça ambasadori i BE në Tiranë Luigi Soreca. Ai tha se vendi ku demokracia duhet të zbatohet është parlamenti. “Situatë e veçantë politike. Ne si BE e kemi shprehur qëndr»»»

Panorama 9m

LAJM I FUNDIT/ Kryesia e PD vendos për largimin e deputetit të PD-së: Shkeli vendimin e Grupit

Kryesia e Partisë Demokratikë pritet të marrë masa ndaj deputetit të Lushnjes, Myslim Murrizi, për vendimin e tij, për të mos djegur mandatin e deputetit. Gjatë mbledhjes që po zhvillohet aktualisht nen drejtimin e Lulzim Bashës, pika e tretë e axhendës është përjashtimi i Myslim Murrizit. Mësohet »»»

Shekulli 11m

Kinezin 11 vjeç e merr lumi, policia e shpëton në fund (VIDEO)

Kinezin 11 vjeç e merr lumi, policia e shpëton në fund (VIDEO) Publikuar më 22.02.2019 nga Dionis Xhafa Një djalë 11 vjeç në Kinë po mbytej në lumë, pasi e kishte rrëmbyer rryma e tij. Ai po “udhëtonte” nëpër lumë, teksa po e merrte rrjedha, ndërsa policët e kanë parë dhe kanë ndërhyrë menjëherë pë»»»

shekulli.com.al
Klan Kosova 11m

Hashim Thaçi: Majlinda e pakonkurrencë në botë

Majlinda Kelmendi ka rrëmbyer medaljen e artë në Grand Slamin e xhudos në Dyselldorf të Gjermanisë. Xhudistja kosovare e ka mposhtur me Ipon kundërshtaren nga Mongolia, Sosorbaram Lkhagvasure. Këtij suksesi të Majlindës i është gëzuar edhe presidenti Hashim Thaçi. “Majlinda e pakonkurrencë në botë.»»»

klankosova.tv
Syri 13m

Grupi i Kumanovës kërcënon hapur: Ahmeti, Gruevski, Mijallkov edhe në fund të botës do ju ndjekim

18:34, 22/02/2019 Grupi i Kumanovës, përmes familjarëve të tyre, kanë publikuar një letër publike. Në këtë reagim edhe një herë është bë kronologji e ngjarjeve të Kumanovës, kurse sqarohet edhe rasti i djeshëm, kur janë sulmuar Mile Janakievski dhe Spiro Ristevski. Po ashtu, u dërgohet mesazh i ash»»»

syri.net
MIA - Makedonska Informativna Agencija 14m

Nesër do të vazhdojë debati i Komisionit ku vendoset për marrjen e imunitetit të deputetit Veljanovski

Nesër pasdite vazhdon seanca e Komisionit të Kuvendit për çështje të rregullores, mandatit dhe imunitetit, ku në rend dite është kërkesa për miratimin e paraburgimit të deputetit Trajko Veljanovski, të parashtruar nga Sektori për krim të organizuar dhe korrupsion pranë Gjykatës penale të Shkupit pë»»»

mia.mk
Koha 14m

Sekuestrohen 1600 kilogramë mish i prishur në Pejë

Prokuroria Themelore e Pejës, ka bastisur gjatë ditës së sotme gjashtë lokacione, në të cilat dyshohet se janë shitur produkte të dëmshme ushqimore. Këto bastisje kanë qenë në koordinim me Policinë e Kosovës përkatësisht Stacionin Policor në Pejë. “Gjatë kësaj bastisja në të cilën kanë marrë pjesë »»»

koha.net
Lajmifundit 14m

Humbën 100 pasaporta shqiptare në Greqi, reagon Ministria e Jashtme

Ministria e Jashtme ka reaguar më në fund lidhur me skandalin e humbjes së 100 pasaportave shqiptare në Greqi por edhe për bllokimin e e tyre në Kakavijë nga autoritetet greke. MPJ pranon në deklaratën e saj që pasaportat në fjalë po transportoheshin drejt Greqisë të ambalazhuara jo në përputhje me»»»

Tetova Sot 14m

Lidhja Demokratike kërkon përgjegjësi penale për ngjarjet në Shutkë

Shteti është ai që është përgjegjës për sigurinë e të dënuarve të cilët vuajnë dënim me burg në institucionet ndëshkuese përmirësuese. Prokuroria publike duhet të zbatojë hetim për personat për të cilët ekzistojnë dyshime të bazuara se janë involvuar në sulmin ndaj Mile Janakievskit dhe Spiro Risto»»»

tetovasot.com
Koha 14m

Haradinaj: Rritja e prodhimit vendor krijon vende të reja të punës dhe rrit buxhetin e Kosovës

i Kosovës, Ramush Haradinaj, zhvilloi një vizitë pune në kompaninë “Liri” në Prizren, prodhimet e të cilës tashmë kanë zënë vend edhe në tregun evropian, si në Gjermani, Zvicër, Itali e vende të tjera. këtë rast, kryeministri është njoftuar nga pronarët Liridon dhe Liri Kalenderi, për punën që bëhe»»»

koha.net
Gazeta Telegraf 15m

Dhjetë çështjet e sugjeruara nga qytetarët dhe ironia e kryeministrit pas katër vitesh

Katër vite më parë, Rama premtoi se do të ishte zëri i qytetarëve, do të punonte për të përmirësuar, shëndetësinë, arsimin, ekonominë, bujqësinë dhe drejtësinë Pasi bindi shqiptarët se i duhej tepsia e gjithë për vete dhe nuk kishte dëshirë për ta ndarë me askënd, kryeministri Edi Rama, tashmë ka n»»»

Lajmi 15m

Ana Kabashi e shtrirë në shtrat, këndon këngën e Whitney Huston

Ana Kabashi e ka realizuar një video duke e kënduar njërën nga këngët e Whitney Huston. Këngëtarja Ana Kabashi në Instatory ka publikuar video në të cilat shfaqet duke e kënduar këngën “Will Always Love U” nga Whitney Huston, shkruan lajmi.net. Këtë e ka bërë derisa ndodhej në shtrat dhe po e shijo»»»

Lajmi 15m

Varfëria kaplon banorët në zemër të Prishtinës

Vetëm pesë minuta larg qendrës së Prishtinës, varfëria ka mbuluar një lagje të tërë. Shumë prej familjeve që banojnë në afërsi të parkut të qytetit, përballen me varfëri të skajshme tash e sa vite. Përveç kushteve të rënda ekonomike, ata sapo hapin derën përballen edhe me baltën nga rruga e pa asfa»»»

Gazeta Telegraf 15m

Deklarata e fortë zyrtare e Gjermanisë për Ramën: Para drejtësisë ata që blenë votat, protestoni!

Një nga deklaratat më të forta zyrtare ka mbërritur nga Gjermania pas protestës së të enjtes të opozitës dhe pas djegies së mandateve nga opozita. Gjermania i kërkon prerë Ramës të nxjerrë para drejtësisë blerësit e votave. Pas deklaratës së djeshme të Berlinit zyrtar për “djegien e mandateve” nga »»»

Lajmi 15m

Kryeministri thotë se rritja e prodhimit në kompanitë vendore krijon vende të reja të punës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, zhvilloi një vizitë pune në kompaninë “Liri” në Prizren, prodhimet e të cilës tashmë kanë zënë vend edhe në tregun evropian, si në Gjermani, Zvicër, Itali e vende të tjera. Me këtë rast, kryeministri Haradinaj është njoftuar nga pronarët Liridon dhe Liri Ka»»»

Gazeta - shqip 17m

Dorëheqja e opozitës/ Partia e Merkel: Shqipëria po humbet besimin e partnerëve

CDU/CSU ka reaguar mbi situatën politike në vend. Përmes zëdhënësit të saj Florian Hahn, CDU/CSU vlerëson se Shqipëria po humbet shumë kredite në sytë e miqve europianë. Sipas grupit parlamentar CDU/CSU, qeveria dhe opozita duhet të zhvillojnë menjëherë bisedime, në mënyrë që të rifillojë funksioni»»»

RTV Oranews 18m

Futbolli i femrave/ Shqipëria njeh rivalët dhe kalendarin për EURO 2021

Në Nyon të Zvicrës u hodh shorti i Eliminatoreve të Kampionatit Europian 2021 për futbollin e femrave. Shqipëria do të jetë në Grupin E sëbashku me Skocinë, Finlandën, Portugalinë dhe Qipron. Menjëherë pas hedhjes së shortit, është përcaktuar edhe kalendari i plotë i Eliminatoreve ku ekipi Kombëtar»»»

RTV 21 18m

Në Pejë sekuestrohen 1600 kg mish - RTV21

"Janë sekuestruar dhe shkatërruar rreth 1,600 kg mish" Loading... “Janë sekuestruar dhe shkatërruar rreth 1,600 kg mish” Prokuroria Themelore e Pejës, ka bastisur gjatë ditës së sotme gjashtë lokacione, në të cilat dyshohet se janë shitur produkte të dëmshme ushqimore. Këto bastisje kanë qenë në ko»»»

RTV 21 18m

Prezantohet projekti KosLift - RTV21

Sjaastad: Arsimimi, faktori më i rëndësishëm i suksesit Loading... Sjaastad: Arsimimi, faktori më i rëndësishëm i suksesit Ambasada Norvegjeze, IPKO Foundation dhe RIT Kosova prezantuan projektin KosLift, i cili ka për qëllim të mbështesë deri në 1 mijë studentë të Universitetit të Prishtinës dhe u»»»

Kohajone 18m

Majlinda Kelmendi nuk njeh rivale, tjetër medalje ari

Majlinda Kelmendi mbulohet në ar. Xhudistja kosovare ka arritur të fitojë medaljen e arit në Grand Slamin e Dusseldorfit, teksa dominoi finalen e peshës deri në 52 kilogram. Në finalen e madhe, Kelmendi mposhti sportisten nga Mongolia, Lkhagvasuren.»»»