ETLEBORO
LSDM: Mickoski të mos fshihet pas lajmeve të rrejshme, por të kumtojë qëndrim të qartë 35m - MIA - Makedonska Informativna Agencija
PD: Bega, lidhje me qeverinë. Paloka: Përse nuk reagon policia dhe Prokuroria? 41m - 24-ore
Nesër Kurban Bajrami. KMSH njofton programin për faljen e namazit. Skënder Brucaj uron besimtarët 40m - Balkanweb
BIK-u ka arritur rezultate të prekshme në luftimin e ekstremizmit fetar 43m - Koha
Serbët gjithnjë e më të interesuar për t’u bërë policë të Kosovës 43m - Koha
Serbët më shumë të interesuar të bëhen pjesë e Policisë së Kosovës 43m - RTV Oranews
Ujësjellësi i ri për 17 mijë banorë 38m - Almakos
“Uashingtoni zbulon planet sekrete të Kremlinit për të shmangur dorëzimin e Millosheviçit” 42m - Shekulli
Raporti sekret i CIA-s i 1952-it: Ja posti që Mehmeti ka menduar t’i japë Enverit… 36m - Mapo
Gjyqësori kosovar mes presionit politik dhe kritikave 1h - Gazetatema
Weber: Gjermania është SHBA’ja e re për Kosovën 1h - Periskopi
Gruevski në gjykatë për “Titanik”, mbi 115 biseda të përgjuara do të dëgjohen me dyer të mbyllura 1h - Ina-online
Dialogu rinis në pjesën e parë të shtatorit 2h - Klan Kosova
Aktakuza e Blakajt: 10 milionë euro në vit jepen për dezertuesit e luftës 2h - Bota Press
BIK-u me mesazh para Kurban Bajramit 2h - Insajderi
Detaje/ Kush është i riu nga Saranda që u përplas për vdekje në Fier-Tepelenë 2h - Sot
Vizatimi i kufijve, pa opozitën 2h - Republika
Sezoni turistik, rritet numri i bizneseve të reja 2h - Telegrafi
Pallaska thotë se Thaçi e Vuçiq sikur janë pajtuar për shkëmbim të territoreve 2h - Klan Kosova
Kriza ekonomike e Turqisë ndjehet në tregjet globale 2h - Telegrafi
Merkel dhe Putin – Kundёrshtarё tё besueshёm nё kohё tё pasigurta 2h - Abcnews
A do ta vijojë Uashingtoni ekspansionin e dollarit kundrejt Turqisë? 2h - RTV Oranews
Dialogu midis Prishtinës dhe Beogradit vazhdon në gjysmën e parë të shtatorit 2h - MIA - Makedonska Informativna Agencija
Kisha Serbe kundërshton ndarjen e Kosovës, e do të tërën në Serbi 2h - Presheva
Paloka publikon videon: Rama përdor helikopter nga Vlora në Himarë për të ngrënë një drekë 2h - NOA
Përplasje mes Ballës dhe Palokës në lidhje me trafikantin e drogës të ndaluar në Greqi 2h - Ina-online
Dy politikanë shqiptarë janë të kapur nga FBI dhe gjermanët, ja kush e thotë?!(FOTO) 3h - Ina-online
Në fillim të 2019-ës plotësohen mungesat për mjekë specialistë 4h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
ITALI – Mattarella: Formimi i qeverisë nevojë urgjente 4h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Petrit Vasili: LSI nuk trembet e as nuk shitet. Ne jemi fitimtarët e vërtetë të zgjedhjeve 5h - Gazeta Telegraf
Radovan Karaxhiç dënohet me 40 burg për gjenocid 5h - Bold News
KLSH kallëzon penalisht ish-kreun e Komunës Velipojë, për tjetërsim prone 5h - Gazeta Telegraf
Revista italiane: “Tirana, një nga qytetet më të pasura të historisë së artit: Ja çfarë duhet të vizitoni” 5h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
VJENË – Kurz: Nuk pranojmë asnjë nga 450 migrantët e mbërritur në Itali 5h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Petrit Vasili: Kryeministri e hëngri tepsinë të gjithë dhe tani po i ha edhe llamarinën 5h - Gazeta Telegraf
Veliaj prezatoi në sheshin “Skënderbej” biçikletat “Mobike” 6h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
AKU bllokon 27 tonë mish pule nga Brazili, kishte salmonelë 6h - Monitor Albania
Një brez të ri kërkuesish socialë, nis bashkëpunimi me projektin zviceran 6h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Rama premton: Do bëjmë gjithçka që vitin e ardhshëm të çelen negociatat. Është koha e zbatimit të vettingut 6h - Gazeta Telegraf
Luan Rama: Vota e dy këshilltarëve nuk është e LSI, ne bojkotuam 7h - Gazeta Telegraf
Italia mbështet anëtarësimin e Shqipërisë në BE 8h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Komisioni Europian: Shqipëria me rritjen më të lartë ekonomike ndër vite 8h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
“Kam prekur interesat e disave”, Izet Haxhia reagon sërish: Ata që flasin në emrin tim, të zhduken urgjentisht 8h - Bota Sot
FOTO/ Skandal në Kuvend, deputeti i PS-së shtyn me dorë deputeten e PD-së. Replikat 9h - Gazeta Telegraf
Import-eksporte me anije në 55 porte të botës 10h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Dyndje turistësh në Korçë, sot Festa e Birrës 10h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Rama takohet me Presidenten e Kroacisë, Grabar-Kitaroviç 10h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Edhe Shpend Ahmeti përfshihet në debatin për datëlindjen e Adem Jasharit 11h - Almakos
Balla reagon per akuzat: Sot nisi teatri komik "Babale 3" - 11h - Albpress
Ahmeti: Adem Jasharin e bën vepra e jo data e lindjes 11h - RTK Live
Brahimaj-Sheshelit: Përgjigjen e njëjtë do ta keni, ashtu si iu kemi mundur në bodrumin e mullirit në Kievë edhe në HagëTemat: 11h - Indeksonline
“Foli si Çërçilli, veproi si Çambërleni”: Si e lejoi Xhon Kenedi ndërtimin e Murit të Berlinit? 11h - Portalb
Sheshel: Të presim derisa të shkojë NATO dhe ta marrin Kosovën e Shqipërinë deri në Durrës 11h - Aktuale
DENONCIMI/ Berisha: Kryetari i Shijakut me firmë betoni po gjobit ndërtuesit, tenderat i merr vetë 11h - Alpenews
FOKUS – Kërkesat e Seehoferit dhe ofertat e Merkelit për migrantët 11h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
DOSJET E “NXEHTA”/ Cilat janë çëshjet më të bujshme që presin “zgjidhje” në vjeshtë. Nga 3.4 milion EUROT tek… 12h - Alpenews
Ndërprerje kontratash me subjektet që nuk garantojnë sigurinë në plazh 12h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
“Bajram Shabani” me kushte të reja nis vitin e ri shkollor 12h - Aktuale
Deputeti paralajmëron Ballën/ “Tik Tak, koha jote dhe e padronit po mbaron” 12h - Citynews
Serbia kurrë nuk do të punojë kundër Turqisë, thotë Daçiq 12h - Bota Press
Radhë në kufi me Malin e Zi. Emigrantët, në pritje me orë për t’u larguar nga Shqipëria 12h - Bota Sot
Referendumi dhe shqiptarët 13h - Ina-online
Familjarët e të ndjerit Abedin Bytyqi akuzojnë Prokurorinë dhe Gjykatën për korrupsion 13h - Gazeta Express
Kriza në Siri, Merkel: Rusia ka përgjegjësi, Putin: Europa të kontribuojë financiarisht 14h - RTV Oranews
Akuzat për lidhje me trafikantin e arrestuar/ Taulant Balla thyen heshtjen 15h - Citynews
Historiani francez: Në nëntor arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi 15h - Tetova Sot
Aksident hekurudhor në Durrës, treni përplas pushuesin nga Kosova 15h - Klan Kosova
Rama: Në Tetor nis puna për By Pass-in e Fierit 15h - TV Klan
Arrestimi i të shumëkërkuarit Bego, PD lëshon sërish akuza: Ku është mr. Toyota Yaris 15h - Panorama
Denoncimi/ Kryebashkiaku socialist presion biznesit të ndërtimitAnalisti kosovar ja thotë në sy Daçiç/ Mos e merrni seriozisht Ramën, merr drogë Komen 15h - Syri
Kosnett: Qëndrimi amerikan ndaj Kosovës nuk ka ndryshuar 15h - Gazeta - shqip
Spaho i kthehet ‘Mr. Toyota Yaris’: Mos u fshih! Dil dhe trego se çfarë të lidh me trafikantin më të rrezikshëm të drogës 15h - Standard
Mbledhja e të dhënave personale të prindërve, antikushtetuese 15h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
PING PONGU I PD DHE PS/ Ja kush është Edmond Bego. Biznesmeni i arrestuar, krahu i djathtë i Aldo Bares 15h - Alpenews
Sheshel bën thirrje për luftë ndaj Kosovës - Fokus 16h - Infokusi
Video/ Një bisedë me berberin e Ramës, sa bakshish i la Kryeministri 16h - TV Klan
Haziri: Besojmë se vitin e ri shkollor do ta fillojmë me katër gjuhë 16h - Lajmi
“Punojnë për Inteligjencën iraniane”. Incidenti i gazetarëve të huaj me muxhahedinët në Durrës 16h - TV Klan
VV akuzon policinë për dhunë ndaj aktivistëve të arrestuar 16h - Gazeta Blic
“Edmond Bego, lidhje të drejtpërdrejta me qeverinë”, reagon maxhoranca: Lajthitje… 16h - Shekulli
Akuzat e PD për të shumëkërkuarin Bego, vjen reagimi i pare nga maxhoranca 17h - Kohajone
Gazetari: Biznesmeni i arrestuar në Greqi mik i Ruçit, Abazit dhe Ballës 17h - Kohajone
Agroturizmi minierë e pashfrytëzuar, mbështetje 13 fshatrave për krijimin e modeleve 17h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Në Gjilan nis aktiviteti humanitar ‘Dhuro, bëj të lumtur dikë!’ 17h - Kallxo
Radhët kilometrike në Fier, Rama: Në tetor, kontratë e re për 'By-Passin' 17h - JavaNews
Aktivistet e Vetëvendosjes: Gratë po vriten, policia i çon duart përpjetë 17h - Klan Kosova
Aksidenti në Tepelenë/ Ndërron jetë 33-vjeçari 18h - Citynews
Ragmi Mustafa: Deklaratat e Thaçit për korrigjim kufijsh, të vonuara 18h - Gazeta Express
Stomatologu Matoshi ende po mbahet në Serbi, shteti s’e ndihmon 18h - Periskopi
Vetëvendosje nxjerr vajzat në konferencë, të njëjtat kishin sulmuar policët me ngjyrë 18h - Gazeta Express
Ende s’dihet nëse drafti i Asociacionit është dërguar në Bruksel 18h - RTK Live
“Google” publikon listën e blerësve më të mëdhenj të reklamave elektorale 18h - Balkanweb
Lirohen aktivistët e arrestuar për sulmin me ngjyrë kundër Policisë 18h - Insajderi
Simbolet naziste po ringjallen në Gjermani (FOTO) - KOHA 18h - Koha
Mbështetje nga vendet anëtare të BE për integrimin e Shqipërisë 18h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Pse u bllokua aktakuza e speciales? Flet prokurori special 18h - Periskopi
Si kërkoi falje për Srebrenicën, Kofi Annan 18h - Gazetatema
Përfshihet nga flakët magazina e një kompanie celulare në Tiranë 19h - Lexo
Kallamari, verë e ‘Jagermeister’ në darkën e Bujar Bukoshit me para të shtetit 19h - Politiko
Ligji për skemat sociale i padrejtë 19h - Kosova
Ish-komandanti i FARK:Ka patur shitje të certifikatave të veteranëve 19h - Albeu
Referendumi në Maqedoni, BDI fton emigrantët shqiptarë për të votuar 19h - Balkanweb
Kallamari, verë e ‘Jagermeister’ në darkën e Bujar Bukoshit me para të shtetit 19h - Portalb
Në “krizë”, por bashkëpunimi Turqi-Gjermani vijonTemat: 19h - Indeksonline
Bashkia e Tiranës përfundon ndërtimin e dy rrugëve të reja te “Depoja e Ujit” 20h - Albeu
Arrestimi i Begos në Greqi, PD kërkon transparencë 20h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
“1 miliard për rindërtim” financon 3 projekte të mëdha në veri 20h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
1.3 milion euro për qentë endacak, procesi me shumë parregullsi 20h - Koha
Akademia e 100 fshatrave turistike/ Rrokaj: Rama sajon terma për t´ua torollitur kokën shqiptarëve - 22h - Albpress
Sezoni veror, 1531 biznese të reja në zonat turistike 22h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Thaçi, ka humb udhën në mes të oborrit! 22h - Kohajone
Projekti i rrugës Qafë Thanë- Pogradec shqetëson Dash Shehin/ Ja meraku i tij 22h - Sot
Treni përplaset me një makinë te Ura e Gërdecit, plagoset rëndë fëmija 11-vjeçar - American Eye 22h - American Eye
Prokurori i dorëhequr Elez Blakaj provokon me një foto nga Amerika 22h - Bota Press
12 familje hyjnë në shtëpi të reja para festës së Kurban Bajramit 22h - Lajmpress
Ndoka: Zgjohu Edi Rama! 22h - Kohajone
Nderojmë vlerat, dëshmorët dhe ata që vdiqën në burgjet e komunizmit 22h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Çmenduri në aksin Tiranë-Durrës, policia kap shofera me 170 km/h/VIDEO 22h - Vizionplus
LSDM: Qytetarët janë për ardhmëri të ndritshme, vetëm Mickoski dhe OBRM-PDUKM-ja nuk kanë qëndrim të qartë për referendumin 23h - Telegrafi
Në Kosovë sot festohet 72-vjetori i Presidentit Bill Clinton 23h - Gazeta NewBorn
Fisnik Ismaili: Qeveria rrëzohet me vota, jo me dhunë ndaj policëve 23h - Gazeta NewBorn
Analistë dhe politikanë në Beograd e Prishtinë: Nuk ka ndarje të Kosovës 1d - Gazetatema
Parashikimi i motit datë 19 gusht 2018 1d - ATA - Albanian Telegraphic Agency
Buxhovi: Shtetësia e Kosovës po rrezikohet më së shumti nga Hashim Thaçi 1d - Gazeta Blic
Me ligjin e ri të strehimit, më shumë mundësi për familjet në nevojë 1d - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Zv/kryeministri i Zaevit në shënjestër për një tender tjetër të fituar në “katër sy”?! 1d - Ina-online
Gati një vit nga ngjarja flet prap babai i Aulon Zekës: Ja çka do ti bëjmë tre personave që ma vriten djalin 1d - Gazeta NewBorn
Nuk do ta besonit kurrë, ja edhe kush është pjesë e listës së veteranëve të UÇK-së 1d - Gazeta NewBorn
Merkel e Putin zgjedhin natyrën “për të qarë hallet e botës” 1d - Gazeta NewBorn
Deputeti i PSD’së akuza partisë së Kurtit se nuk po dëshiron rrëzimin e Qeverisë 1d - Gazeta NewBorn
Lulzim Basha: Edi Rama ka rritur ekonominë e tij, prandaj thotë se punët ecin mirë 1d - Gazeta Telegraf
Uashingtoni reflekton rreth raportit të shërbimeve të zbulimit 1d - Gazeta Telegraf
Në 6 muaj 200 mijë persona, check-up falas 1d - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Infrastrukturë dhe zhvillim urban në Fier 1d - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Kroacia kërkon punonjës nga Shqipëria për sezonin veror 1d - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Kavajë, treni përplaset me veturën, gjashtë të plagosur (Video) 1d - Almakos
“Kush bën shtambën, bën dhe vegjën..! ’’ 1d - Gazeta Telegraf
Punimet në “Rrugën e Arbrit” nisin brenda majit 1d - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Kosovë- Reshjet e shiut, bllokohet rruga Prishtinë-Ferizaj 1d - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Revolta e Spaçit, Alibej: Të mos jetë dita e vetme, e harruar pa premtime. 1d - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Universitet, nis gara për maturantët e viteve të shkuara 1d - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Kapet në Athinë, Interpol ekstradon shqiptarin e dënuar për vrasje 1d - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Buxhovi: Thaçin s’ka kush e ndalë, Veseli e Haradinaj janë një brum si ai 1d - Bota Press
Tiranasi tenton të largohet jashtë Shqipërisë me pasaportë false, ‘shtiret’ si holandez, por ‘nuk i ecën’ - Shqiptarja.com 1d - Shqiptarja
Bushati kujton mesazhet e Kofi Annan për situatat e vështira në Kosovë 1d - Gazeta Express
Parashikimi i motit për ditët në vijim 1d - Bota Press
​Buxhovi: Thaçin s’ka kush ta ndalë, Veseli e Haradinaj janë një brumë si ai - Arbresh.info 1d - Arbresh
Aksion për pastrim në Komunën e Çairit në prag të Kurban Bajramit dhe fillimit të vitit shkollor 1d - Bota Sot
Merkel takohet me Putin/ Pritet reagimi i Trump 1d - Citynews
Flamuri i Kosovës në maje të Rusisë - Arbresh.info 1d - Arbresh
Meta vizitë tek familjarët e viktimës së Genovas 1d - Aktuale
Këshilltari i Pacollit: Debati i kufijve, lëvizje taktike e Thaçit (Video)Temat: 1d - Indeksonline
Presidenti rus Vladimir Putin kërcen në dasmën e ministres austriake - Arbresh.info 1d - Arbresh
Nisin matjet përfundimtare për restaurimin e Xhamisë së Çarshisë 1d - RTK Live
PD, Salianji: Prokuroria të reagojë për përgjimet e socialistit Çyrbja 1d - JavaNews
Takimi Merkel-Putin, zbulohet çfarë diskutuan 1d - Top Albania Radio
Si i shpëtoi vetingut kryeprokurorja, Arta Marku! 1d - Kohajone
Dollari drejt rënies/Si pritet të jetë e ardhmja e tij 1d - Citynews
Këto janë urat “alla Genova” në Shqipëri 1d - Gazeta Express
Made in Albania / Prodhuar me Energji të Rinovueshme Diellore 1d - Monitor Albania
Serbia nuk mund t’ia marr Kosovës Liqenin Ujmanit 1d - Almakos
Agim Bahtiri takohet me Sali Berishën 1d - Kallxo
Koncesionet rrjepin xhepat e shqiptarëve/ Paralajmërimi i fortë i ndërkombëtarëve 1d - Citynews
SEARCH: mukja dhe dokumentet sekrete britanike
www.balkanweb.com
Kroaci, turistja bie nga anija krocere që lundronte drejt Venecias, shpëtohet pas 10 orësh në det
1m - Balkanweb

Një grua britanike 46 vjeçare, Kay Longstaff, është shpëtuar nga rojet bregdetare kroate pasi ka kaluar 10 orë në ujërat e Adriatikut. Turistja gjendej në bordin e anijes kroçere të Norwegian Star, e cila ishte drejtuar në Venezia, kur ka rënë në uj

www.kohajone.com
Skeletet e gjetura brenda sarkofagut “të mallkuar” egjiptian, ja kush ndodhej brenda
1m - Kohajone

Ministria e Egjiptiane e Antikave ka publikuar detaje të reja rreth skeleteve të gjetura brenda sarkofagut misterioz të zbuluar në korrik. Sarkofagu i granitit, që datonte në shekullin e 4-të para Krishtit, u gjet në Aleksandri dhe u protestua gjatë

www.kohajone.com
Studimi i ISHP jep alarmin: 8% e nxënësve kanë menduar vetëvrasjen
1m - Kohajone

Studimet e ISHP për shëndetin mendor tregojnë statistika të larta për numrin e personave të prekur nga depresioni dhe vetëvrasjeve. Të dhënat tregojnë se 279 persona në 100 mijë banorë janë prekur nga depresioni ndërsa për të njëjtën statistike popu

www.kohajone.com
Aksident i frikshëm në IndyCar! Piloti kanadez përfundon në spital
1m - Kohajone

Piloti i IndyCar, Robert Wickens është dërguar në spital pas një aksidenti të tmerrshëm të dielën gjatë garës. Videoja tregon momentin kur 29-vjeçari po përpiqej që të parakalonte Ryan Hunter-Reay, por goditi pjesën e pasme të makinës së tij. Forca

www.kohajone.com
Plagosi policin, Apeli kthen në burg 37-vjeçarin
1m - Kohajone

Gjykata e Apelit të Vlorës kthen në burg 37-vjeçarin Ylli Luka,i akuzuari për plagosjen e rëndë të efektivit të policisë Kuçovë, Jonuz Vrapi. Pas rekursit të Prokurorisë së Rrethit Berat, Gjykata e Apelit Vlorë ka ndryshuar masën e arrestit, nga “de

www.javanews.al
Edi Paloka: Ju rrëfej trafikantin ndërkombëtar, sot biznesmen në Shqipëri
2m - JavaNews

Edhe në ditë pushimi nuk ndalojnë akuzat e PD-së. Partia Demokratike ka bërë një tjetër denoncim këtë të dielë, drejtuar qeverisë shqiptare. Ka qenë nënkryetari i selisë blu, Edi Paloka i cili në në një dalje për mediat ka bërë të ditur se një perso

Sejko: Ulëm normën e interesit. Vjedhja në BSH nga neglizhenca
2m - Gazeta Telegraf

TIRANE – Kreu i Bankës së Shqipërisë Genti Sejko ka raportuar në Komisionin parlamentar të Ekonomisë për veprimtarinë e bankës gjatë vitit të kaluar. Guvernatori Sejko fillimisht nënvizoi se niveli i inflacionit ka qenë shqetësues, madje edhe gjatë

rtklive.com
BIK-u me mesazh para Kurban Bajramit
3m - RTK Live

Sot nga ora 11:00, kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava do të japë mesazhin me rastin e Festës së Kurban Bajramit në selinë e Kryesisë së BIK-ut në Prishtinë. Kurban Bajrami është një nga festat më të shënuara për botën islam

rtklive.com
Kurti thërret për ndërhyrje kundër “Zajednicës”
3m - RTK Live

Kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti, ka thënë se bosnjëzimi i Bosnjes nuk është bërë duke u synuar direkt, mirëpo, sipas tij, është bërë duke kërkuar shkëmbim territorial në mes të Serbisë dhe Kroacisë. Kurti ka vlerësuar tutje se duhet nxjerrë mës

gdb.rferl.org
Policia spanjolle vret një sulmues me thikë
3m - Radio Evropa e Lire

Një burrë është vrarë në një stacion policor në Cornellà de Llobregat, në jug të Barcelonës, pasi ishte i pajisur me thikë dhe ishte dëgjuar duke bërtitur në gjuhën arabe. Sulmuesi që është raportuar të ketë qenë 29 vjeç nga Algjeria, ka hyrë në ndë

www.alsat-m.tv
Barcelonë, hyn në komisariat dhe thërret “Allahu Akbar“, policia e vret në vend
3m - Alsat-M

Policia spanjolle ka vrarë një person pak pas orës 06:00 të mëngjesit të ditës së hënë, pasi ai hyri në komisariatin e Cornellà de Llobregat të Barcelonës i armatosur me një thikë dhe duke bërtitur “Allahu Akbar”. Njëri prej policëve e ka qëlluar, d

klankosova.tv
Përfundon ndihma e BE-së për Greqinë, për tetë vjet pranoi 260 miliardë euro
4m - Klan Kosova

Greqia zyrtarisht ka përfunduar edhe paketën e tretë të ndihmës financiare me Bashkimin Europian. Për tetë vjet që nga 2010-ta, shteti helen ka marrë afro 260 miliardë euro ndihmë financiare nga FMN-ja dhe BE, njofton Klan Kosova. Po ashtu janë real

sot.com.al
Shifra të frikshme, studimi i ISHP jep alarmin: 8% e nxënësve kanë menduar vetëvrasjen
4m - Sot

Studimet e ISHP për shëndetin mendor tregojnë statistika të larta për numrin e personave të prekur nga depresioni dhe vetëvrasjeve. Të dhënat tregojnë se 279 persona në 100 mijë banorë janë prekur nga depresioni ndërsa për të njëjtën statistike popu

sot.com.al
“Infermierët janë kërcënuar disa herë”, protestë para QSUT-së: Ministria ka dy javë kohë të veprojë
4m - Sot

Dhjetëra infermierë janë ngritur në protestë në këto momente përpara QSUT-së Tiranë. Shkak i kësaj proteste është bërë pagesa për parkimin vetëm për infermierët. Kreu i Shoqatës së Inferimerëve Elson Jaçaj është shprehur se për mjekët parkimi është

www.tetovasot.com
Menduh Thaçi uron festën Kurban Bajramin
4m - Tetova Sot

Të nderuar besimtarë të fesë islame, Kurban Bajrami është festë e sakrificës, solidaritetit dhe respektit, e që janë vlera me të çmuara të shoqërisë sonë, andaj uroj që mirësia, solidariteti dhe paqja të jenë përcjellëse e motivuese për një jetë më

www.tetovasot.com
Konkurs për gjeofotografi 2018
4m - Tetova Sot

Shoqata hulumtuese e studentëve gjeografë “Natyralist” fillon serialin e gjeofotokonkurseve tematike të kahëzuara drejt bukurive natyrore të Maqedonisë. Ideja është përmes fotografisë të prezantohen bukuritë natyrore me të cilat disponon Maqedonia d

www.tetovasot.com
Mbi 200 shoferë janë gjobitur në Shkup për tejkalim të shpejtësisë
4m - Tetova Sot

Dyqind e dy shoferë gjatë fundjavës së kaluar në Shkup kanë drejtuar automjetet me shpejtësi më të madhe nga e lejuara, ndërsa 45 kanë qenë nën ndikim të alkoolit. Sipas buletinit policor, gjatë fundjavës kanë ndodhur 31 aksidente trafiku, ndërsa 26

www.koha.net
Administrata në Klinë ngec në zbatimin e rekomandimeve të auditorit
4m - Koha

Zyra Kombëtare e Auditimit (ZKA) gjatë auditimit të pasqyrës financiare vjetore (PFV) në Komunën e Klinës ka gjetur një numër dobësish në procesin qeverisës të Komunës, veçanërisht në lidhje me llogaridhënien, menaxhimin e rrezikut dhe cilësinë e ra

lajmpress.com
Ushtari i revoltuar Neziri: Po u’a tregoj çfarë më tha gjenerali kur konkurrova në njësitin “Ujqit”
4m - Lajmpress

Vazhdojnë të thonë anën tjetër të medaljes ushtarët profesionist, të ARM-së! Para pak çastesh edhe Kemal Neziri rreshter i vjetër i klasit të parë, ka shprehur hapur pakënaqësitë e shumta dhe realitetin e hidhur brenda ushtrisë, transmeton Pa Censur

lapsi.al
Fundi i ndihmës për Greqinë, përfundon plani i shpëtimit për krizën e borxheve
5m - Lapsi Lajme

Greqia ka përfunduar me sukses programin 3-vjeçar të shpëtimit të eurozonës, i projektuar për të ndihmuar këtë vend që të përballojë pasojat nga kriza e borxheve të saj. Për herë të parë në 8 vjet, Greqia tani është e lirë të huazojë para’ në tregje

lapsi.al
Kujdes me shkeljet në rrugë, uniformat blu prezantojnë risinë: Shkeljet e rregullave kapen me dron
5m - Lapsi Lajme

Policia e Shtetit ka prezantuar sot me anë të një video një risi në zbulimin e shkelësve të rregullave të qarkullimit. Në video tregohet se tashmë parakalimet e gabuara do të evidentohen me dron, kur ndodhin në kthesa të padukshme. Postimi i plotë:

lapsi.al
Zbulohet plantacioni me marijuanë në Itali, arrestohen dy 28-vjeçarë nga Shqipëria
5m - Lapsi Lajme

Dy 28-vjeçarë nga Shqipëria kanë rënë në prangat e policisë italiane për kultivim të lëndëve narkotike. Arrestimi i tyre u bë pas zbulimit të një plantacioni me marijuanë në një zonë të pyllëzuar në San Sebastiano, përgjatë brigjeve të lumit Po. Të

zeri.info
Zbret në fushë arbitri i parë transgjinor (FOTO)
6m - Zeri

Lucy Clark, 46 vjeç, ka drejtuar ndeshje gjysmë-profesionale në Angli prej disa vitesh me emrin Nick. Tashmë si femër, ky person i martuar dhe me 3 fëmijë, ka arbitruar ndeshjen e parë në futbollin e femrave. Lucy shpreson që shumë shpejt të kthehet

zeri.info
Kurti: Të nxjerrim mësim nga Bosnja dhe të ndërhyjmë kundër ‘Zajednicës’ së Thaçit me Vuçiqin
6m - Zeri

Kurti në një postim në rrjetin social Facebook shkruan se bonjëzimi nuk u bë duke u synuar direkt, por teksa kërkohej ndarja e Bosnjës apo shkëmbimit territorial midis Serbisë e Kroacisë. Ai tha se Kosova duhet të nxjerrë mësim nga paqja e Bosnjës d

Reagimi / Dashamir Tahiri: ‘Vendimi i Prokurorisë absurd, po ma heqin mandatin pa shkak’
6m - Gazeta Telegraf

Deputeti Dashamir Tahirit që është pjesë e grupit parlamentar të Partisë Demoratike në një prononcim për mediat tha se vendimi i Prokurorisë për t’i hequr mandatin i është dukur absurd. Ai tha se nuk ishte në dijeni për dënimin për patentën false, n

Tregtarët mbyllin dyqanet, kundërshtojnë taksimin me TVSH
6m - Gazeta Telegraf

Biznesi i vogël të tregu i qytetit të Nxënësve në Tiranë uli qepenat në shenjë proteste për përfshirjen në skemën e TVSH. Për 2 orë ata bllokuan shitjet, atmosfera është e zymtë dhe tregtarët e vegjël janë të frikësuar të flasin, pasi në derë iu tro

telegraf.al
Paloka: Trafikanti i drogës, i lidhur me Edi Ramën. Balla: Filloi teatri komik “Babale 3”
6m - Gazeta Telegraf

Përplasje me akuza të ndërsjella PD dhe PS për arrestimin e Mond Begës, i cili sot del para gjykatës greke Shërbimet e policisë së Igumenices, në bashkëpunim me sektorin e kontrollit te pasaportave të Sajadhes, arrestuan pardje të shumëkërkuarin shq

www.albeu.com
Era e fuqishme zbulon muret Qabes, si duket Shtëpia e Zotit (FOTO LAJM)
6m - Albeu

Një erë e fortë goditi rajonin e Mekës në mbrëmje, kurse në rrjetet sociale u shfaq një video që tregon fuqinë e erës në Kaba dhe Arafat. Erërat e stuhishme zbuluan pothuajse plotësisht muret e Kabës, transmetojnë mediat botërore. Në prag të fillimi

www.panorama.com.al
FOTOT/ Si u ekzekutuan 14 burra pas vrasjes së Bardhok Bibës, publikohet letra e Bilbil Klosit: Më orientoi Enveri me telefon
7m - Panorama

Publikohet letra e vitit 1949 ku Kryetari i Gjykatës së Lartë Ushtarake informon sekretariatin e Komitetit Qëndror për të gjitha dënimet që kishte dhënë, përfshirë dhe ekzekutimin e 14 mirditorëve në shënjë hakmarre për vrasjen e Bardhok Bibës. Rapo

lajmifundit.al
I theu këmbët policit me makinë, gjykata kthen në burg 37-vjeçarin nga Fushë Kruja
7m - Lajmifundit

Gjykata e Apelit te Vlorës rikthen në burg 37-vjeçarin, Ylli Luka,i akuzuari për plagosjen e rëndë të efektivit të policisë Kuçovë, Jonuz Vrapi. Pas apelimit te bere nga ana e Prokurorisë së Rrethit Berat,Gjykata e Apelit Vlore ka ndryshuar masën e

top-channel.tv
Plagosi rëndë policin, Apeli e kthen në burg 37-vjeçarin
7m - Top Channel

Gjykata e Apelit të Vlorës kthen në burg 37-vjeçarin Ylli Luka,i akuzuari për plagosjen e rëndë të efektivit të policisë Kuçovë, Jonuz Vrapi. Pas rekursit të Prokurorisë së Rrethit Berat, Gjykata e Apelit Vlore ka ndryshuar masën e arrestit, nga “de

www.albeu.com
Nis punën Kuvendi i Maqedonisë
8m - Albeu

Pas pushimit veror, deputetët nga sot fillojnë me aktivitetet e tyre të zakonshme në Kuvend. Gjatë javë së ardhshme pritet të komunikohen edhe informacione për atë nëse dhe si deputetëve dhe grupet e deputetëve do të marrin pjesë në propagandën publ

telegrafi.com
Nafta e papërpunuar po tregtohet me 64.96 dollarë
8m - Telegrafi

Tregjet e naftës së papërpunuar ishin shumë të paqëndrueshme gjatë javës së shkuar. Aktualisht nafta e papërpunuar në tregjet aziatike po tregtohet me 64.96 dollarë për fuçi. Lufta tregtare, forca e dollarit dhe sanksionet iraniane mbeten indikatorë

i2.wp.com
Donald Trump mund të jetë rekrutuar si agjent nga rusët, që në vitin 1986
8m - 24-ore

Nga Kreig Anger Oleg Kalugin, ish-shefi 83-vjeçar i kundërzbulimit të KGB-së sovjetike, ka një rëndësi të veçantë këto ditë, pasi përvoja e tij e bën atë një mjeshtër të skemave, përmes së cilave ishte i aftë të zinte në kurth edhe Donald Trumpin. O

ina-online.net
Komuna e Ulqinit nis kontrollet për qiradhënësit e dhomave për turistët
9m - Ina-online

20/08/2018 0 Në fillim të javës së ardhshme në tërë territorin e komunës së Ulqinit do të nisin kontrollet e evidentimit të turistëve dhe pagesës së taksës së banimit, mëson Portali Ul-info. Me këtë rast të shtunën në Ulqin ishte sekretari shtetëror

www.gazetatema.net
Me Adem Jasharin nuk duhet të bëhet as biznes, as politikë përmendoresh, as garë me data të lindjes
9m - Gazetatema

Duhet injoruar grindjen banale nëse Adem Jashari u lind më 28 nëntor 1955 apo më 10 tetor 1955, siç po spekulohet. Diçka tjetër është me rëndësi: Ka ardhur koha që Adem Jashari të mbrohet nga mbrojtësit e rrejshëm, nga ata që nuk e kanë njohur, nga

ina-online.net
Prishtina ka nisur përgatitjet për demarkacionin e kufirit edhe me Serbinë
10m - Ina-online

20/08/2018 0 Vazhdojnë mospajtimet për korrigjimin e kufijve. Zyrtarët e Komisionit shtetërorë dhe ekspertët kanë mendime të kundërta. Në takimin e radhës në Bruksel sipas paralajmërimeve të presidentit, Hashim Thaçi pritet të diskutohet për demarka

gazeta55.al
Jemi të fundit në rajon por qeveria do të ulë serish shpenzimet për arsimin
11m - Gazeta 55

Teksa Shqipëria paraqitet me nivelin më të ulët aftësive në tregun e punës në raport me vendet e tjera të Rajonit, shpenzimet për arsimin në raport me PBB në vend që të rriten do të ulen më tej gjatë viteve në vijim. Sipas planifikimit afatmesëm të

www.kosova-sot.info
Vlorë, tre shoferëve iu vihen prangat, dy ishin të pirë
11m - Kosova Sot

Alkoli ka marrë në qafë dy shoferë, një në Vlorë dhe një në Sarandë. Në total, janë arrestuar tre, vetëm dje. Policia ka arrestuar Enrik Gjishtin, 23 vjeç, në rrugën “Gjergj Kastrioti” Vlorë, pasi ky shtetas po drejtonte mjetin tip Mercedes Benz me

www.kosova-sot.info
Talibanët kidnapojnë dhjetëra persona në Kunduz
11m - Kosova Sot

Zyrtarët në provincën veriore të Afganistanit, Kunduz kanë thënë se talibanët janë duke mbajtur peng 100 persona që ishin duke udhëtuar në disa autobusë, në mesin e tyre edhe gra e fëmijë. Ky incident ka ndodhur pavarësisht thirrjes së presidentit a

abcnews.al
Drejtonin makinën në mënyrë të parregullt, pranga tre personave
11m - Abcnews

Tre persona janë arrestuar nga policia pasi drejtonin mjetin në mënyrë të parregullt. Enrik Gjishti, 23 vjeç, nga Vlora u arrestua në Vlorë pasi po drejtonte makinën Mercedes Benz nën efektin e pijeve alkoolike. I arrestuari tjetër është Graciano Ze

www.oranews.tv
I theu këmbët policit me makinë, gjykata kthen në burg 37-vjeçarin nga Fushë Kruja
12m - RTV Oranews

Gjykata e Apelit Vlorë kthen në burg 37-vjeçarin, Ylli Luka,i akuzuari për plagosjen e rëndë të efektivit të policisë Kuçovë, Jonuz Vrapi. Pas rekursit të Prokurorisë së Rrethit Berat,Gjykata e Apelit Vlore ka ndryshuar masën e arrestit,nga "detyrim

kallxo.com
Talibanët kidnapojnë dhjetëra persona në Afganistan
12m - Kallxo

Zyrtarët në provincën veriore të Afganistanit, Kunduz kanë thënë se talibanët janë duke mbajtur peng 100 persona që ishin duke udhëtuar në disa autobusë, në mesin e tyre edhe gra e fëmijë. Ky incident ka ndodhur pavarësisht thirrjes së presidentit a

kallxo.com
Gjenden substanca narkotike në Lipjan
12m - Kallxo

Policia e Kosovës njofton se tek një burrë janë gjetur substanca të dyshuar narkotike në Lipjan. “Është raportuar se gjatë kontrollit tek i dyshuari mashkull janë gjetur dhe sekuestruar 63 copë kapsula që dyshohet të jenë të mbushura me substancë të

gazeta-shqip.com
U kap në Greqi. Ja kush është biznesmeni, krahu i djathtë i Aldo Bares
13m - Gazeta - shqip

Të enjten, në pikën e kalimit kufitar të Mavromatit, e njohur edhe si Qafë Bota, policia greke arrestoi një 48-vjeçar shqiptar biznesmen. Ky është njoftimi i shpërndarë nga policia greke një ditë më pas, e cila sqaron se arrestimi është bërë për llo

www.monitor.al
Rritja unike e normave të BOE-së, ekonomistët projektojnë rritje në vitin 2019
14m - Monitor Albania

Vendimi unanim i Bankës së Anglisë për të rritur normat e interesit këtë muaj ka bërë që ekonomistët të parashikojnë një rritje shtesë vitin e ardhshëm. Një studim i 31 ekonomistëve nga Bloomberg tregon se shumica presin që norma e referencës të arr

www.monitor.al
Bullgari/ Ekspertët financiarë parashikojnë përshpejtimin të lehtë të rritjes ekonomike
14m - Monitor Albania

Sipas botimit të fundit të buletinit për vlerësime dhe parashikime të Ministrisë së Financave të Bullgarisë, situata e tanishme ekonomike në vend është optimiste dhe pritet gjithashtu një rritje e lehtë edhe në tremujorin e tretë. Ekspertët presin g

www.kosovapress.com
Kurti thërret për ndërhyrje kundër “Zajednicës” së Thaçit dhe Vuçiqit
15m - Kosovapress

Kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti, ka thënë se bosnjëzimi i Bosnjes nuk është bërë duke u synuar direkt, mirëpo, sipas tij, është bërë duke kërkuar shkëmbim territorial në mes të Serbisë dhe Kroacisë. Kurti ka vlerësuar tutje se duhet nxjerrë mës

www.albeu.com
Policia rrëfen ngjarjen, si babë e bir vranë kushëririn
16m - Albeu

Policia në Gjilan ka dalë me detaje rreth vrasjes që ka ndodhur dje pasdite në fshatin Verbicë e Zhegovcit në këtë komunë. PK-ja ka konfirmuar se 24-vjeçari A.N. dyshohet se është qëlluar me armë zjarri nga 47 vjeçari B.N. dhe nga i mituri 16-vjeçar

www.albeu.com
Albini nuk heq dorë nga protesta kundër Thaçit, sërish poston në Facebook
16m - Albeu

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka thënë se bosnjëzimi nuk u bë duke u synuar direkt por teksa kërkohej ndarja e Bosnjës apo shkëmbimi territorial midis Serbisë e Kroacisë. Sipas tij NATO-ja pat nxjerrur mësim nga lufta e Bosnjës dhe n