periskopi.com
9 të vdekur nga gripi sezonal, IKSHP-ja këshillon qytetarët të vaksinohen
koha.net
Lirohet polici i arrestuar në lidhje me vrasjen e Oliver Ivanoviqit
noa.al
Dorëzimi i mandateve, Rama: Do të kujdesemi për të gjithë miqtë demokratë
syri.net
Basha: Zgjedhjet mund të jenë pas dere, të jemi gati
balkanweb.com
Regjistrohet partia e parë për zgjedhjet lokale të qershorit
sot.com.al
Rama: Mandatet, alibi për humbjen
boldnews.al
‘Bombat’ e OSBE: 200 milionë euro pasuri, 2 miliard euro para të pista…
lapsi.al
Portali i djathtë gjerman: Rama po shkon drejt fundit si Maduro
sot.com.al
FOTO/ Ja si studentja ia plasi në ‘fytyrë’ mashtrimet Edi Ramës | BoldNews.al
sot.com.al
Shkollat po zbrazen, nxënësit largohen nga Kosova
portalb.mk
VMRO-DPMNE: Të kota janë tentativat e LSDM-së të manipulojë me opinion
insajderi.com
Vuçiq – Haradinajt: Je mendjemadh dhe shumë i nervozuar
evropaelire.org
EULEX-i ngatërroi mbetjet mortore të serbëve me ato të shqiptarëve
shqiptarja.com
Mandatet/ Ambasadori i BE: Fazë pasigurie politike, duhet dialog
koha.net
Shpenzimet për 11 vjetorin e Pavarësisë, shteti pagoi 3000 euro për 1000 stilolapsa
botasot.info
Kush e shoqëronte Elvana Gjatën në koncertin e Prishtinës (Video)
gazetaexpress.com
Gjykata liron njërin prej policëve të arrestuar për vrasjen e Ivanoviqit
koha.net
Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në Prizren pajisjet me Amoxicilin
cna.al
Vasili nga KDK e LSI-së: Opozita do ta ndalë dorën e kriminelëve që kanë rrëmbyer pushtetin
evropaelire.org
Me platformë, por pa unitet në dialog
gazetaexpress.com
Mblidhet Kryesia e PD-së, vendim për të shkarkuar nga çdo funksion Myslym Murrizin
syri.net
Dështon misioni i NATO-s në Afganistan | BoldNews.al
evropaelire.org
Daçiq: Putini është pajtuar para pesë vjetësh për vënien e kufirit Kosovë-Serbi
gazetablic.com
Haradinaj viziton kompaninë “Liri” - RTV21
tvklan.al
Djegia e mandateve nga opozita, delegacion i PE të mërkurën në Tiranë
sot.com.al
Dosja 339/ Sekretet e mazhornacës në CD:  Arta, Donika, Gjushi dhe shef Edi… | BoldNews.al
klankosova.tv
Dy aksidente trafiku në Komoran të Drenasit (FOTO)
alpenews.al
Kujt i shërbeni ju zoti Basha?
gazeta55.al
“Janë mbrapa derës”, zbardhen tre porositë e Bashës në mbledhjen e Kryesinë së PD
klankosova.tv
Haradinaj: Majlinda, ikona e pamposhtur e Kosovës
Mblidhet Kryesia e PD, 3 pikat kryesore
Gjergj Bojaxhi: 'Sfida' duhet ta pranojë hyrjen në Kuvend në vendet e mbetura bosh!
portalb.mk
Ngjarja e 27-prillit, seanca për imunitetin e Veljanoskit do të vazhdojë nesër
boldnews.al
Skandali me pasaportat në kufi, reagon Ministria e Jashtme
indeksonline.net
Aleksandër Vuçiç: Shqiptarët duan më shumë serbë në ushtri, mos shkoni të shërbeni për ata
klankosova.tv
Gazeta gjermane publikon datën e nënshkrimit dhe modalitetet e marrëveshjes Kosovë -Serbi
indeksonline.net
Kur do të ngritet aktakuza e parë nga Gjykata Speciale?!
sot.com.al
Ish-ministri sulmon Veliajn: Erjonët dhe Edvinët janë andej, nuk kanë punë me ne Komentet
gazetainfokus.com
Fati i Telekomit: Të konkretizohet ndërprerja përfundimtare e kësaj kontrate - RTV21
koha.net
Prokuroria e Shtetit bëhet me strategji për ndjekjen e krimeve të luftës
zeriamerikes.com
Presidenti Trump i shkruan letër Zaevit, vlerëson lartë Marrëveshjen e Prespës
evropaelire.org
Zyberi: LSDM nuk ka guxim të del me kandidat shqiptar për President
periskopi.com
Vuçiq takon Radojiçiqin, të dyshuarin në vrasjen e Ivanoviqit
gazetablic.com
Gazeta gjermane “Frankfurter Rundschau”: Është arritur marrëveshja për ndryshim të kufijve në Kosovë
mia.mk
LSDM: VMRO-DPMNE të kërkojë nga anëtarët e saj t’i tërheqin familjarët nga pozicionet që ua kanë siguruar
sot.com.al
A do rikandidojë LSI Lefter Kokën, si përgjigjet Kryemadhi
gazetablic.com
SHBA-ja anulon pjesëmarrjen e Kosovës në tetë programe të Qendrës ‘George Marshall’
periskopi.com
Flet një nga të dorëhequrit nga Vetëvendosje: Nuk e duan mendimin ndryshe, një aktivist e quajtën SHIK
gazetaexpress.com
Shyqyri Bytyqi mbushë Ministrinë e Arsimit me familjarë të vetë e militantë të NISMA-s
syri.net
“Lasgushi nuk ka humbur”! Rama për “Air Albania”: Projekte të tilla duan kohë
boldnews.al
Shkarkimi i Kryeprokurores, KLP i përgjigjet opozitës: Nuk kemi kompetencë
koha.net
Vuçiq me fjalor të Millosheviqit: Askush nuk guxon t’i ngucë serbët në Kosovë
balkanweb.com
ALBtelecom prezanton shërbimet dixhitale inovative të Lifecell
klankosova.tv
Kampusi i Universitetit “Kadri Zeka” do të ndërtohet në lokacionin aktual të FSK-së në Gjilan
Klan Kosova 2m

Dy festa pavarësia kushtojnë 1.5 milion euro – deputetët kërkojnë llogari (VIDEO)

Kryeministri Ramush Haradinaj, ishte sot i ftuar të raportoj para Komisionit për Financa rreth shpenzimeve të bërë për festën e pavarësisë. Sipas dokumenteve që i ka siguruar edhe Klan Kosova, në dy vitet e fundit për ditëlindjet e shtetit janë shpenzuar mbi 1 milion euro, njofton Klan Kosova. Kron»»»

klankosova.tv
Klan Kosova 2m

Ministria e Bujqësisë injoron deputetët (VIDEO)

Ajo për çka u mblodhën mbeti nën hije të telasheve që dolën me të filluar mbledhja e komisionit për Bujqësi. Për të raportuar nuk erdhi askush nga Ministria e Bujqësisë, prandaj, kjo edhe u bë temë kryesore, duke u anashkaluar fillimisht shqyrtimi i projektligjeve, njofton Klan Kosova. Kronikë nga »»»

klankosova.tv
Klan Kosova 2m

Edhe sivjet ka pak shpresë për vizat (VIDEO)

Shefja e ministrisë për Integrime, Dhurata Hoxha, nuk ishte në gjendje që të thotë ndonjë datë se kur do të ndodh liberalizimi i vizave. Ajo mohoi që heqja e vizave lidhet me taksën ndaj produkteve serbe e boshnjake, njofton Klan Kosova. Kronikë nga Besnik Tahiri. klankosova.tv facebook twitter She»»»

klankosova.tv
Klan Kosova 2m

Ekipi Negociator ‘impresionon’ ambasadorët e huaj (VIDEO)

Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti janë nikoqir të Evropës. Në një takim të paparalajmëruar, dy kryesuesit e Ekipit Shtetëror të Kosovës për bisedime me Serbinë kanë pritur korin diplomatik të BE-së me mision në Kosovë, njofton Klan Kosova. Në këtë takim ishin edhe ambasadori francez, Didier Chabert e »»»

klankosova.tv
Klan Kosova 2m

Në cilat vende i duhen ambasada Kosovës? (VIDEO)

Rreth 40 misioneve diplomatike sa ka Kosova nëpër botë pritet t’u shtohen edhe katër të reja. Ministria e Punëve të Jashtme thotë se me hapjen e ambasadave në Tajlandë, Banglladesh, Kolumbi dhe Ganë do të sigurohen anëtarësim në organizata botërore dhe do të sigurojnë njohje të reja, njofton Klan K»»»

klankosova.tv
Bota Sot 2m

Familjet emigrojnë në Perëndim

Elisabeta Hoxhaj po bën gati valixhen për t’u larguar nga Shqipëria së bashku me familjen e saj. Gruaja e re, e cila banon në Vlorë, po emigron jashtë Shqipërisë së bashku me dy vajzat e saj, sepse, siç thotë vetë, në Vlorë e ka të pamundur të ndërtojë jetën. “Ekonomia, arsimimi i fëmijëve, të gjit»»»

botasot.info
Bota Sot 2m

Zbardhen porositë e Bashës për Kryesinë e PD: Mobilizohuni sepse…

Pas kthimit nga Vjena, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka bërë thirrje strukturave që të mobilizohen, pasi, sipas tij, zgjedhjet janë mbrapa derës. Këtë porosi Basha e ka thënë sot gjatë mbledhjes së Kryesisë së PD-së. Basha tha se pika e parë e rendit të ditës së mbledhjes është aks»»»

botasot.info
Bota Sot 2m

Vasili: Të hetohen deklaratat e policisë së shtetit

Kreu i deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili u shpreh sot se policia kërkonte të ndalonte komunikimin mes organizatorëve me qëllim që të degradonte protestën në dhunë. Vasili u kërkoi institucioneve që merren me sigurinë kombëtare përfshirë dhe Presidentin që të hetojnë se përse u bënë deklaratat e p»»»

botasot.info
RTV Oranews 2m

"Ju flet Moska": Si dhe pse Basha nxitet nga Trump kundër Ramës

Vendimi ekstrem i opozitës për djegien e mandateve ishte në fokus të analizës së emisionit "Ju flet Moska" nga Kastriot Myftaraj në Rtv Ora News. Myftaraj: Vendimi i kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha për djegien e mandateve të opozitës, një vendim në të cilin u bashkua dhe LSI, por vend»»»

MIA - Makedonska Informativna Agencija 4m

Gjykata caktoi arrest shtëpiak për Janakieskin, Ristovski mbetet në “Shutkë”

Shkup, 22 shkurt 2019 (MIA) - Këshilli Penal i Repartit për Krim të Organizuar dhe Korrupsion pranë Gjykatës Themelore Shkupi 1 - Shkup sot solli vendim me të cilin masa e paraburgimit për ish ministrin e Transportit dhe Lidhjeve Mile Janakieski ndryshon në masën e arrestit shtëpiak, përderisa ish »»»

mia.mk
Ina-online 5m

Jug: Nuk kam dashur ta vras Zaevin

22/02/2019 0 I akuzuari Igor Jug, në replikën e tij të deklaratës së djeshme të prokurores Vilma Ruskoska, të dhënë në fund të fjalëve përfundimtare në lëndën “27 prilli”, sot ka reaguar se “nuk është e saktë ajo që e tha prokurorja Ruskoska se kam dashur ta vras Zoran Zaevin, dhe se për atë nuk du»»»

ina-online.net
Ina-online 5m

“Titanik 3”, Alimi dhe Guri kërkojnë materialet tu përkthehen në gjuhën shqipe

22/02/2019 0 Të pandehurit për shkatërrimin e materialit zgjedhor në Çair në rastin Titanik 3, Ejup Alimi dhe Ismet Guri – të dy nga radhët e BDI-së, në seancën e sotme, kërkuan që aktakuza dhe të gjitha shkrimet e mëparshme t’u përkthehen në gjuhën shqipe. Ata iu referuan Ligjit për Gjuhët. Për sh»»»

ina-online.net
Ina-online 5m

Nepotizmi: Reagojnë ashpër edhe aktivistët e BDI-së?!

22/02/2019 0 Pas plasjes së skandalit me punësimet e familjarëve të funksionarëve të BDI-së së fundmi kan reaguar edhe edhe vet aktivistët dhe militantët e BDI-së, përcjell Almakos. Ata ngren zërin për padrejtësin që ju bëhet në lidhje me punësimet dhe avancimet. “Funksionerët e BDI-së janë në gjum»»»

ina-online.net
Ina-online 5m

Ambasadori i Republikës së Shqipërisë në takim me kreun e BFIM

22/02/2019 0 Ambasadori i Republikës së Shqipërisë në Shkup, Fatos Reka, ka vizituar , Rijasetin e Bashkësisë Fetare Islame, për të uruar kreun e saj, Reis’ul-Ulema h. Sulejman ef. Rexhepi, për pasaportën shqiptare që ka marrë ai këto ditë, akorduar direkt nga Presidenti Ilir Meta. Me këtë rast Amb»»»

ina-online.net
Koha 5m

Vidhen 100 pasaporta shqiptare në Greqi

Ministria e Jashtme e Shqipërisë ka reaguar pas skandalit me humbjen e 100 pasaportave shqiptare që po transportoheshin në Greqi me një automjet me targa diplomatike. Në një komunikatë për mediat, Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka shpjeguar të gjithë itinerarin e transportit të pasaporta»»»

koha.net
Ina-online 5m

Papa vjen në Shkup!

22/02/2019 0 Me 7 Maj të këtij viti, Papa Francesku do të vizitojë Maqedoninë e Veriut ku do të qëndrojë vetëm katër orë , mëson portali TetovaSot nga burimet e saja qeveritare. “Jemi duke u përgatitur, që Shkupi të duket si një qytet evropian, pasi me 7 Maj do të na vizitojë Papa Françesku”, thonë»»»

ina-online.net
Koha 5m

9 të vdekur nga gripi sezonal, IKSHP-ja këshillon qytetarët të vaksinohen

Nga 1 tetori 2018 deri më sot, në Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike (IKSHP) janë raportuar gjithsej 29.938 raste të dyshimta në grip (ILI), 4.719 raste ARI (Infeksion Respirator Akut) dhe 43 raste SARI (Infeksion i Rëndë Respirator Akut). Rastet raportohen nga të gjitha komunat e Kosovës.»»»

koha.net
Ina-online 5m

Letër e hapur nga Grupi i Kumanovës: Do ta ndjekim Gruevskin, Mijallkovin dhe Ali Ahmetin deri në fund të botës!

22/02/2019 0 Grupi i Kumanovës, përmes familjarëve të tyre ka dërguar një reagim deri te Gazeta Lajm. Në këtë reagim edhe një herë është bë kronologji e ngjarjeve të Kumanovës, kurse sqarohet edhe rasti i djeshëm, kur janë sulmuar Mile Janakievski dhe Spiro Ristevski. Poashtu u dërgohet mesazh i as»»»

ina-online.net
Lajmi 5m

Deputeti i AAK’së: Kurrë s’kemi pasur kërkesë zyrtare nga Amerika për heqjen e taksës

Deputeti i AAK-së, Shkumbin Demaliaj, ka përsëritur atë që e thotë edhe kreu i partisë së tij, Ramush Haradinaj, që taksa nuk do të hiqet derisa Serbia ta njohë pavarësinë e Republikës së Kosovës. “AAK-ja në raport me taksën do të ndryshojë në atë moment kur të na njoh Serbia, dhe në momentin që i »»»

Lajmi 5m

Së paku dy të vrarë në kufirin mes Venezuelës dhe Brazilit

Së paku dy njerëz kanë vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur gjatë përleshjeve në kufirin mes Venezuelës dhe Brazilit, raportuan mediat lokale. Forcat e sigurisë së Venezuelës hapën zjarr ndaj një grupi civilësh, të cilët provuan të pengojnë bllokimin e kufirit nga ana e forcave ushtarake. ekretar»»»

Lajmi 5m

Man City nënshkruan me super mbrojtësin

Manchester City ka arritur që të sigurojë edhe një super lojtar në fazën e mbrojtjes. ‘Citizens’ kanë blinduar francezin Aymerick Laporte, me të cilin sot kanë nënshkruar 2 vite shtesë në kontratë. 24 vjeçari kishte kaluar tek Man City në janarin e kaluar, dhe që atëherë është kthyer në një pikë kr»»»

Kosovalive 360 5m

Oscars 2019: Kendrick Lamar dhe SZA nuk do të performojnë

Kendrick Lamar dhe SZA nuk do të performojnë këngën e tyre hit “All the Stars” në ceremoninë e Oscars këtë vit në 24 shkurt, pa marrë parasysh përpjekjet e Akademisë së çmimeve për ta transmetuar këtë performancë. Lamar gjithashtu humbi ceremoninë Grammys më parë këtë muaj, ku “All Stars” u propozu»»»

kosovalive360.com
Koha 6m

Vidhen 100 pasaporta shqiptare në Greqi

Ministria e Jashtme e Shqipërisë ka reaguar pas skandalit me humbjen e 100 pasaportave shqiptare që po transportoheshin në Greqi me një automjet me targa diplomatike. Në një komunikatë për mediat, Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka shpjeguar të gjithë itinerarin e transportit të pasaporta»»»

koha.net
Kallxo 7m

AAC pret që të rregullohet sa më shpejt statusi i punëtorëve të kontrollorëve ajrorë

Autoriteti i Aviacionit Civil i Kosovës e ka mirëpritur marrëveshjen e arritur në mes të Ministrisë së Infrastrukturës dhe Sindikatës së Kontrollorëve të Trafikut Ajror të Agjencisë për Shërbime të Navigacionit Ajror, për rregullimin e statusit të veçantë të këtij sektori dhe ndërprerjen e grevës. »»»

kallxo.com
Telegrafi 7m

Bllokimi i KQZ-së, punëtorët e subjekteve politike mbesin pa paga prej dy muajsh (Video)

Këtë vit, punëtorët në administratë dhe grupe parlamentare të partive politike, nuk i kanë marr pagat ende. Për mos marrja e dy pagave deri më tani, kanë ndikuar edhe situata në KQZ, dhe mos kompletimi i këtij komisioni. Kanë kaluar më shumë se një vit që kur Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është bl»»»

telegrafi.com
JavaNews 7m

VIDEO/ Gjirokastër, Rama luan me foshnjen

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një sërë takimesh elektorale në kuadër të fushatës ‘Bashkia që duam”. Në turin e zhvilluar, ai ka zgjedhur të publikojë momentin më të veçantë për të. Në videon e përcjellë në Instagram, duket kryeministri Rama teksa magjepset nga një foshnje me të cilin edhe loz,»»»

Mapo 7m

‘Bombat’ e OSBE: 200 milionë euro pasuri, 2 miliard euro para të pista…

Të gjithë mund ta kenë vënë re se OSBE është treguar më e ashpër nga të gjithë selitë ndërkombëtare në Tiranë pas shpërthimit të protestave të opozitës. Në fakt, misioni i OSBE është që të jetë një gardiane e zgjedhjeve në vend, por opozita po proteston pikërisht se në vend nuk mbahen zgjedhje të l»»»

Top Channel 8m

Tirana mund Skënderbeun 2-1, korçarët ende në krizë

Tirana ka mundur Skënderbeun në Korçë me rezultatin 2-1, duke marrë një fitore shumë të rëndësishme për rigritjen në klasifikim. Bardheblutë kalojnë në avantazh me golin e Kobinas, në pjesën e parë, e brenda kësaj pjese skuadra e Skënderbeut barazpeshon shifrat me Sibon. Në pjesën e dytë, të dyja s»»»

Kohajone 9m

Teste të thjeshta që ju ndihmojnë të kuptoni gjendjen tuaj

Ka shumë nga ata që e urrejnë spitalin dhe neglizhojnë çdo vizitë të mundshme. Por duhet të kini parasysh se nuk është mirë të lini shëndetin tuaj pas dore, të paktën ndiqni disa praktika që do ju bëjnë të kuptoni nëse diçka nuk shkon me shëndetin tuaj. Sytë Mbyllni njërin sy dhe qëndroni 3-4 hapa »»»

Gazeta 55 9m

Media gjermane: Rama po shkon drejt fundit si Maduro

Mediat ndërkombëtare vazhdojnë ti kenë sytë nga Shqipëria. Protestat masive të opozitës dhe djegia e mandateve nga deputetët e saj kanë tërhequr vëmendjen e portaleve, gazetave dhe televizioneve jashtë vendit. Më i fundit në radhë është portali pranë të djathtës gjermane, “Freie Welt”, i themeluar »»»

Gazeta 55 9m

Brenda resortit luksoz 650 $ nata ku po pushojnë Luana Vjollca dhe Krenar Çoçaj

“Nga bora në det”! Kaq u desh që të kuptonim se destinacioni i Luana Vjollcës kishte ndryshuar dhe se nga Austria me borë, moderatorja shqiptare fluturoi drejt një vendi ekzotik për të vijuar pushimet e saj me partnerin Krenar Çoçaj. Bukuroshja shqiptare publikoi sot disa foto mahnitëse nga resorti»»»

EO - Ekonomia Online 10m

“Kosova e Re, projekti më kosto më të ulët dhe besueshmërinë më të madhe”

Këshilltari ligjor i qeverisë së Kosovës, Shkumbin Asllani, ka paraqitur pozicionimin zyrtar të qeverisë për termocentralin “Kosova e Re” në tryezën e organizuar nga GAP për studime ekonomike ndërkombëtare. Ai ka thënë se projekti për termocentralin ‘Kosova e Re’ është projekti më kosoto më të ulët»»»

ekonomiaonline.com
EO - Ekonomia Online 10m

Plani i duhur i menaxhimit të parave për 40-vjeçarët

40-vjeçarët sigurisht që kanë krijuar kursimet e tyre në jetë. Mirëpo për çfarë duhet të fillojnë të mendojnë lidhur me kursimet që duhet të bëjnë në të ardhmen? 1-Çdo kursim duhet ta fusni në llogarinë tuaj bankare. Filloni të paguani çdo gjë që nga faturat deri tek shpenzimet personale përmes kar»»»

ekonomiaonline.com
Lajmpress 10m

Gjykatësi i Gjykatës Penale ka biseduar me Janakieskin dhe Ristovskin për incidentin e djeshëm

Gjykatësi i Gjykatës Themelore Shkupi 1 sot në INP “Shkup” ka biseduar me të akuzuarit Mile Janakieski dhe Spiro Ristovski të cilët dje fizikisht ishin sulmuar në burg. Është konstatuar se sot gjendja në burg është e qetë, pa prishje të rendit dhe qetësisë dhe se të gjitha aktivitetet e personave t»»»

lajmpress.com
Lajmpress 10m

Nepotizmi: Reagojnë ashpër edhe aktivistët e BDI-së

Pas plasjes së skandalit me punësimet e familjarëve të funksionarëve të BDI-së së fundmi kan reaguar edhe edhe vet aktivistët dhe militantët e BDI-së, përcjell Almakos. Ata ngren zërin për padrejtësin që ju bëhet në lidhje me punësimet dhe avancimet. “Funksionerët e BDI-së janë në gjumë të thellë d»»»

lajmpress.com
Top Channel 10m

Familjet emigrojnë në Perëndim

Elisabeta Hoxhaj po bën gati valixhen për t’u larguar nga Shqipëria së bashku me familjen e saj. Gruaja e re, e cila banon në Vlorë, po emigron jashtë Shqipërisë së bashku me dy vajzat e saj, sepse, siç thotë vetë, në Vlorë e ka të pamundur të ndërtojë jetën. “Ekonomia, arsimimi i fëmijëve, të gjit»»»

Sot 10m

“I dërguan foto Saliut sikur më bllokuan rrugën”, kryeministri zbulon çfarë i ndodhi sot në Gjirokastër

Kryeministri Edi Rama gjatë takimit të sotëm në Gjirokastër ka ironizuar me protestën e PD-së së në këtë qytet që sipas tij tentuan ti bllokojnë rrugën.Por Rama para të pranishmëve ka thënë se protestuesit ishin në anë të urës së Vironit, ndërkohë që shfrytëzuan kalimin e kryeministrit për të bërë »»»

sot.com.al
Sot 10m

"U nisën për të rrëzuar Ramën, por më rrëzuan mua", deputeti ironizon keq Bashën pas shkarkimit

Partia Demokratike ka vendosur sot në mbledhjen e Kryesisë të përjashtojë nga radhët e saj deputetin Myslim Murrizi. Murrizi dje nuk pranoi që ta dorëzonte mandatin e deputetit. PD e ka përjashtuar atë nga të gjitha funksionet në parti.Menjëherë pas këtij vendimi ka ardhur reagimi i Murrizit. “U ni»»»

sot.com.al
Balkanweb 11m

Gega: Nuk i kemi borxh askujt! Gjici? Nuk merrem me të

Partizani luan të nesër sfidën kundër Flamurtarit e vlefshme për javën e 23-të të Kategorisë Superiore. Të kuqtë vijnë pas humbjes ndaj Laçit, ndërsa vlonjatët kanë fituar përballjen e tyre kundër Skënderbeut, ndaj Skënder Gega nuk kërkon t’i besojë shumë gjendjes së skuadrës së Dajës, pavarësisht »»»

balkanweb.com
RTSH - Radio Televizioni Shqiptar 11m

Lirohet polici i akuzuar për ngacmim seksual në Malësi të Madhe

Gjykata e Shkodrës ka liruar shefin e policisë së zonës Gruemirë në Malësinë e Madhe, Berhan Bajrakurti, i cili u shfaq në një video intime dhe dyshohej se ngacmonte seksualisht një 15-vjeçare përmes telefonit. Gjykata rivlerësoi masën për policin dhe vendosi ndaj tij “Detyrim paraqitje”, ndërsa pë»»»

rtsh.al
RTSH - Radio Televizioni Shqiptar 12m

Rama në Gjirokastër: Universitetet duhet të mësojnë të gjenerojnë të ardhura!

“Dialogu mes njëri-tjetrit, drejton drejt zgjidhjeve konktrete”- kështu u shpreh kryeministri Edi Rama, gjatë një takimi në Gjirokastër me studentë dhe pedagogë të universitetit Eqerem Cabej. Për kryeministrin, nuk mjafton vetëm buxheti i shtetit për të realizuar investimet e duhura në universitete»»»

rtsh.al
RTSH - Radio Televizioni Shqiptar 12m

Shqipëria në “Adria Hotel Forum” Beograd, emra të njohur hotelesh nisin investimet

Paketa turistike shqiptare është paraqitur edhe në “Adria Hotel Forum”, një nga konferencat më të rëndësishme për hotelerinë, zhvilluar për të shtatin vit radhazi në Beograd, në datat 20-21 shkurt me përfaqësues të emrave të njohur të hotelerisë në rajon, ku përthithja e investimeve nga marka të nj»»»

rtsh.al
RTSH - Radio Televizioni Shqiptar 12m

Nis monitorimi kundër diskriminimit në vendet e punës

Flitet për punësim, për paga, siguracione të paguara apo papaguara të punonjësve, por shumë rrallë për rregullat e etikës e diskriminim në vendet e punës, për komunikimin në respekt të të drejtave të njeriut që duhet të kenë punëmarrësit, si edhe punëdhënësit. Mangësi në njohjen e të drejtave, në g»»»

rtsh.al
24-ore 12m

Situata politike, Sejko: Çdo destabilizim sjell efekte në ekonomi

Edhe Banka e Shqipërisë ngre shqetësimin për situatën ekonomike në vend. Sipas Guvernatorit Gent Sejko mungesa e stabilitetit nuk i shërben aspak rritjes ekonomike dhe përshpejtimit të reformave. “Natyrisht cdo krizë politike cdo destabilizim politik do të kishte dhe efektet e tilla në ekonomi. Ne »»»

24-ore.com
Koha 12m

Klinika e anti-stresit, vendi ku largohet i gjithë zemërimi

Të armatosura me leva dhe me veshje mbrojtëse, 3 gra të mbledhura në një klinikë stresi në Xhakarta të Indonezisë shohin me vëmendje morinë e shisheve që do t’i thyejnë në 1.000 copa. Të treja ato largojnë gjithë zemërimin që kanë brenda tyre, me në sfond muzikë Rock sigurisht. “Ndihem e çliruar. S»»»

koha.net
Radio Evropa e Lire 13m

Së paku dy të vrarë në kufirin mes Venezuelës dhe Brazilit

Së paku dy njerëz kanë vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur gjatë përleshjeve në kufirin mes Venezuelës dhe Brazilit, raportuan mediat lokale. Forcat e sigurisë së Venezuelës hapen zjarr ndaj një grupi civilësh të cilët provuan të pengojnë bllokimin e kufirit nga ana e forcave ushtarake. Venezuel»»»

evropaelire.org
Shqiptarja 13m

Regjistrohet partia e parë për zgjedhjet lokale të qershorit

TIRANE-Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka regjistruar forcën e parë politike për zgjedhjet lokale të 30 qershorit. KQZ vendosi të regjistrojë “Partinë e Gjelbërt”, me kryetar Edlir Petanaj dhe shkronja nistore “PGJ”, si subjekt zgjedhor për zgjedhjet për organet e qeverisjes vendore të datës 30 qers»»»

shqiptarja.com
Koha 13m

9 të vdekur nga gripi sezonal, IKSHP-ja këshillon qytetarët të vaksinohen

Nga 1 tetori 2018 deri më sot, në Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike (IKSHP) janë raportuar gjithsej 29.938 raste të dyshimta në grip (ILI), 4.719 raste ARI (Infeksion Respirator Akut) dhe 43 raste SARI (Infeksion i Rëndë Respirator Akut). Rastet raportohen nga të gjitha komunat e Kosovës.»»»

koha.net
Koha 13m

Salah: Jemi në presion për të fituar titullin

Mohamed Salah e ka pranuar se e ndjen presionin se si është të jesh favorit për të fituar Premier Ligën, por ka insistuar se ndjenjë të njëjtë do të përjetojë edhe Manchester City që po tenton të mbrojë titullin. “Të kuqtë” mund të marrin pozitën e parë gjatë fundjavës nëse mposhtin rivalin e përbe»»»

koha.net
Gazeta NewBorn 14m

Këshilltari ligjor i qeverisë argumenton në Vjenë, pse projekti i Kosovës së re nuk paraqet ndihmë shtetërore

Këshilltari ligjor i qeverisë argumenton në Vjenë pse projekti i Kosovës së re nuk paraqet ndihmë shtetërore, shkruan Gazeta NewBorn. Ai ka thënë se në hapësirat e Sekretariatit të Komunitetit të Energjisë, në tryezën e rrumbullakët të organizuar nga Instituti GAP dhe Instituti i Vjenës për Studime»»»