noa.al
Dorëzimi i mandateve, Rama: Do të kujdesemi për të gjithë miqtë demokratë
cna.al
Vasili nga KDK e LSI-së: Opozita do ta ndalë dorën e kriminelëve që kanë rrëmbyer pushtetin
evropaelire.org
Me platformë, por pa unitet në dialog
gazetaexpress.com
Gjykata liron njërin prej policëve të arrestuar për vrasjen e Ivanoviqit
shqiptarja.com
Soreca: Dorëzimi i mandateve minon procesin e integrimit drejt BE
koha.net
Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në Prizren pajisjet me Amoxicilin
gazetaexpress.com
Mblidhet Kryesia e PD-së, vendim për të shkarkuar nga çdo funksion Myslym Murrizin
syri.net
Dështon misioni i NATO-s në Afganistan | BoldNews.al
evropaelire.org
Daçiq: Putini është pajtuar para pesë vjetësh për vënien e kufirit Kosovë-Serbi
gazetablic.com
Haradinaj viziton kompaninë “Liri” - RTV21
tvklan.al
Djegia e mandateve nga opozita, delegacion i PE të mërkurën në Tiranë
syri.net
Deputeti demokrat ironizon me Ramën: Sa njerëz mbledh ti në mitingje, Basha pi kafeMbledhja e Kryesisë së PD/ Basha: Zgjedhjet mund të jenë pas dere,
sot.com.al
Dosja 339/ Sekretet e mazhornacës në CD:  Arta, Donika, Gjushi dhe shef Edi… | BoldNews.al
klankosova.tv
Dy aksidente trafiku në Komoran të Drenasit (FOTO)
alpenews.al
Kujt i shërbeni ju zoti Basha?
gazeta55.al
“Janë mbrapa derës”, zbardhen tre porositë e Bashës në mbledhjen e Kryesinë së PD
evropaelire.org
Gabimet e EULEX-it, ngatërron mbetjet mortore të serbëve me ato të shqiptarëve - Kosova Info
klankosova.tv
Haradinaj: Majlinda, ikona e pamposhtur e Kosovës
Mblidhet Kryesia e PD, 3 pikat kryesore
Gjergj Bojaxhi: 'Sfida' duhet ta pranojë hyrjen në Kuvend në vendet e mbetura bosh!
portalb.mk
Ngjarja e 27-prillit, seanca për imunitetin e Veljanoskit do të vazhdojë nesër
boldnews.al
Skandali me pasaportat në kufi, reagon Ministria e Jashtme
indeksonline.net
Aleksandër Vuçiç: Shqiptarët duan më shumë serbë në ushtri, mos shkoni të shërbeni për ata
klankosova.tv
Gazeta gjermane publikon datën e nënshkrimit dhe modalitetet e marrëveshjes Kosovë -Serbi
indeksonline.net
Kur do të ngritet aktakuza e parë nga Gjykata Speciale?!
sot.com.al
Ish-ministri sulmon Veliajn: Erjonët dhe Edvinët janë andej, nuk kanë punë me ne Komentet
gazetainfokus.com
Fati i Telekomit: Të konkretizohet ndërprerja përfundimtare e kësaj kontrate - RTV21
koha.net
Prokuroria e Shtetit bëhet me strategji për ndjekjen e krimeve të luftës
zeriamerikes.com
Presidenti Trump i shkruan letër Zaevit, vlerëson lartë Marrëveshjen e Prespës
evropaelire.org
Zyberi: LSDM nuk ka guxim të del me kandidat shqiptar për President
periskopi.com
Vuçiq takon Radojiçiqin, të dyshuarin në vrasjen e Ivanoviqit
gazetablic.com
Gazeta gjermane “Frankfurter Rundschau”: Është arritur marrëveshja për ndryshim të kufijve në Kosovë
mia.mk
LSDM: VMRO-DPMNE të kërkojë nga anëtarët e saj t’i tërheqin familjarët nga pozicionet që ua kanë siguruar
portalb.mk
VMRO-DPMNE: Të kota janë tentativat e LSDM-së të manipulojë me opinion
sot.com.al
Rama shmang komentet për kryetaren e LSI-së: Do marrim Bashkinë Gjirokastër
sot.com.al
A do rikandidojë LSI Lefter Kokën, si përgjigjet Kryemadhi
gazetablic.com
SHBA-ja anulon pjesëmarrjen e Kosovës në tetë programe të Qendrës ‘George Marshall’
periskopi.com
Flet një nga të dorëhequrit nga Vetëvendosje: Nuk e duan mendimin ndryshe, një aktivist e quajtën SHIK
gazetaexpress.com
Shyqyri Bytyqi mbushë Ministrinë e Arsimit me familjarë të vetë e militantë të NISMA-s
syri.net
“Lasgushi nuk ka humbur”! Rama për “Air Albania”: Projekte të tilla duan kohë
boldnews.al
Shkarkimi i Kryeprokurores, KLP i përgjigjet opozitës: Nuk kemi kompetencë
koha.net
Vuçiq me fjalor të Millosheviqit: Askush nuk guxon t’i ngucë serbët në Kosovë
balkanweb.com
ALBtelecom prezanton shërbimet dixhitale inovative të Lifecell
klankosova.tv
Kampusi i Universitetit “Kadri Zeka” do të ndërtohet në lokacionin aktual të FSK-së në Gjilan
evropaelire.org
Kombinati
gazetablic.com
Sonte nga ora 22:00 në ‘BlicInterview’ flet lideri i LDK-së, Isa Mustafa – vjen me deklarata ekskluzive
koha.net
Ndryshimi i kufijve Kosovë-Serbi, Doris Pack thotë se është rrezik për…
Nafta, në rritje të lehtë – Prodhimi në SHBA rritet në 12 milionë fuçi në ditë
insajderi.com
Brexit do ta bëjë më pak të sigurt SHBA-në dhe Evropën - Arbresh.info
insajderi.com
Ymeri: Vuçiq po vazhdon të mbetet kopje e Millosheviqit
vizionplus.tv
Nga Andi Bushati/ Edhe njëherë për domosdoshmërinë e “dhunës”
balkanweb.com
ZAEV-AHMETI DISKUTOJNË PËR KANDIDAT TË PËRBASHKËT PËR PRESIDENT
kallxo.com
Aksident i rëndë në Komoran
sot.com.al
“Ai ka dalë pa brekë”, ish-ministri i Drejtësisë: Të përgatisim zgjedhjet, Erjonat dhe Edvini, nuk kanë punë me…
24-ore 1m

Mandatet/ Ambasadori i BE: Fazë pasigurie politike, duhet dialog

Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ka folur nga Korça për situatën politike në vend si dhe dorëzimin mandateve nga opozita. Ambasadori i BE tha se pa dialog s’ka zgjidhje për integrimin në BE, ndërsa vendi ka hyrë në një pasiguri poltike por edhe teknike. Soreca u shpreh se vendi ku demokracia»»»

24-ore.com
RTV Oranews 1m

Mbyllet gara, 27 kandidatë për SPAK-un

Në Shqipëri, shtyrja me dy javë e afatit për paraqitjen e aplikimeve për anëtarët e Prokurorisë speciale antikorrupsion, e njohur ndryshe si SPAK, duket se ka rezultuar e suksesshme. Janë 12 kandidatë që ju shtuan 15 të tjerëve që ishin ofruar përgjatë thirrjes së parë, duke e çuar në 27 numrin e p»»»

RTV 21 1m

Rreth 30 aksidente për çdo vit në hekurudhat e Kosovës - RTV21

Vetëm këtë fillim vit katër aksidente hekurudhore Loading... Vetëm këtë fillim vit katër aksidente hekurudhore Një këmbësor ka pësuar lëndime të rënda pas u godit nga treni dje në linjën hekurudhore Pejë – Prishtinë respektivisht në segmentin që kalon përreth kazermës “Adem Jashari”. 20-vjeçari i g»»»

Gazeta 55 1m

Aksident në Mamurras, plagosen dy persona

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme, ku një makinë ka dalë nga rruga në Mamurras. Mësohet se nga aksidenti janë plagosur dy persona, të cilët automjeti i ka përplasur. Personat e lënduar janë një 21-vjeçar dhe një 37-vjeçar. Ambulanca mbërriti menjëherë në vendngjarje, ku dërgoi në spitalin ra»»»

Kosova Sot 2m

A mund të jetë kjo bimë japoneze ilaçi kundër plakjes?

Bima, pasi që të prehet, rritet shumë shpejt Një bimë japoneze, e quajtur "ashitaba", është përdorur në të kaluarën për të shëruar plagët. Ajo njihet edhe me emrin "gjethja e së nesërmes", meqë pasi që të prehet rritet shumë shpejt. Tani, një kompozim unik i kësaj bime, është parë që të ndihmojë në»»»

Albeu 2m

Skandali me pasaportat, Ministria e Jashtme pranon vjedhjen

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka pranuar humbjen e 100 prej pasaportave të ndaluara në Kakavijë. Në reagimin zyrtar pranohet se pasaportat edhe janë bllokuar në kufi, si dhe një pjesë e tyre gjitashtu është vjedhur në Athinë. “Në datë 13 shkurt, pasaportat e prodhuara nga kompania ALEAT»»»

Sot 2m

"Sa veta mbledh Rama në mitingje, Basha pi kafe", ish deputeti demokrat befason me deklaratën

Banorët e Unazës së Re vijojnë protestën kundër projektit, të mbështetur edhe nga Partia Demokratike. Edhe sonte, si çdo natë i pranishëm në përkrahje të banorëve ishte deputeti demokrat, Klevis Balliu, i cili lëshoi akuza në drejtim të kryeministrit Rama dhe qeverisë. "Sa veta mbledh ti mitingje, »»»

sot.com.al
TV Klan 3m

Kush e shoqëronte Elvana Gjatën në koncertin e Prishtinës (Video)

Shumë personazhe të famshëm shqiptarë shpesh përfundojnë në vëmendjen e të gjithëve. Lidhje të reja, lindje dhe dashuri janë disa nga ngjarjet më të komentuara për këtë muaj në showbizin shqiptar. E për të folur për të rejat më të fundit ishin të ftuar në emisionin “Rudina” në Tv Klan, gazetaret Iv»»»

tvklan.al
Balkanweb 3m

Gazeta gjermane zbulon datën e marrëveshjes Kosovë-Serbi

Gazeta gjermane, “Frankfurter Rundschau” ka bërë një shkrim për Kosovën rreth marrëveshjes Kosovë-Serbi, për të cilën thotë se marrëveshja tashmë është përfunduar dhe do të nënshkruhet më 12 qershor në Uashington dhe do të zgjasë 6 muaj nga implementimi i saj. Kështu të paktën ka shkruar publicisti»»»

balkanweb.com
Koha 3m

Natalie Portman fiton urdhër ndalese ndaj “John Wick” telepatik

Natalie Portmanit i është miratuar kërkesa për një urdhër ndalese kundër një ndjekësi të dyshuar që e quan veten John Wick. Aktorja i thirri autoritetet pasi që njeriu, i cili nuk është identifikuar publikisht, njoftohet se kishte hyrë në pronën e saj të rrethuar në Los Angeles më 31 janar dhe u sh»»»

koha.net
RTV Oranews 4m

Kombëtarja U-19/ Flasin talentet kuqezi: Ëndërr të luajmë për Shqipërinë

Shqipëria e 19-vjeçarëve ka përfunduar grumbullimin e rradhës për muajin shkurt. Në këtë grumbullim binte në sy larmishmëria e lojtarëve të grumbulluar, nga Italia dhe Anglia, talente shqiptare nga Maqedonia dhe përfaqësues të dalluar nga kampionati shqiptar. Grumbullimi i parë ka brenda vetes dhe »»»

Gazeta Express 4m

Vrasja e biznesmenit, policia greke publikon fotot e shqiptarëve

Policia greke ka publikuar identitetin e 8 shqiptarëve të arrestuar për një sërë veprash kriminale në vend përfshirë vrasjen e biznesmenit Alexandros Stamatiadis. Grupi i shqiptarëve u arrestuan më 7 shkurt të këtij viti nga departamenti kundër krimit në Atika, ndërsa akuzohen edhe për vjedhje sist»»»

gazetaexpress.com
RTV 21 4m

Vrau gruan duke e përplasur në dysheme, shkon në gjykatë dosja për 43 vjeçarin

Nëna e 6 fëmijëve u përplas për vdekje nga bashkëshorti i saj Loading... Nëna e 6 fëmijëve u përplas për vdekje nga bashkëshorti i saj Ka mbërritur në Gjykatën e Krimeve të Rënda dosja në ngarkim të shtetasit, Çlirim Shaholli, i akuzuar për vrasjen e bashkëshortes së tij në qershor të vitit të shku»»»

RTK Live 5m

​Haradinaj: Nuk kam presion për heqjen e taksës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se ka mendime të ndryshme, por jo edhe presion për heqjen e taksës. “Nuk kemi presion, kemi mendime të ndryshme. Ky është një shembull shumë i vërtetë nuk po e imagjinojmë, prodhimi është rrit qind për qind këtu, pra 100 për qind kemi rritje të pro»»»

Gazetatema 6m

Myslim Murrizi: U nisën për të rrëzuar Ramën, më rrëzuan mua

Partia Demokratike ka vendosur të përjashtojë nga radhët e saj deputetin Myslim Murrizi, pasi ky i fundit nuk pranoi që ta dorëzonte mandatin e deputetit. PD e ka përjashtuar atë nga të gjitha funksionet në parti. Menjëherë pas këtij vendimi ka ardhur reagimi i Murrizit. “U nisën për të rrëzuar Ram»»»

Klan Kosova 6m

Dorëzimi i mandateve, Rama: Do të kujdesemi për të gjithë miqtë demokratë

Nga Gjirokastra, kryeministri Edi Rama ka komentuar vendimin e opozitës për lënien e mandatave. Gjatë takimit publik “Bashkia që duam”, Rama tha se kjo lëvizje e demokratëve lidhet me frikën e Bashës për një tjetër humbje në zgjedhje. “Shqipëria ka nevojë të ecë përpara dhe të gjithë së bashku të e»»»

klankosova.tv
Top Channel 6m

Gjermania: Dorëheqjet, të gabuara. Platforma për zgjidhjen e konflikteve, Parlamenti.

Qëndrimi i Berlinit zyrtar është se djegia e mandateve nga opozita shqiptare ishte veprim i gabuar. Në një prononcim për “Deutsche Welle”-n, Ministria e Jashtme gjermane thekson se konflikti politik duhet të zgjidhet në Parlament, ndërsa akuzat për manipulimin e procesit zgjedhor duhet të trajtohen»»»

Bota Sot 8m

Lufta kundër korrupsionit – sfidë kryesore

Maqedonia Përvojat italiane në luftën kundër korrupsionit mund të jenë model dhe mbështetje për ta luftuar këtë dukuri si një prej sfidave globale, e cila godet institucionet shtetërore, tha ambasador i Italisë në vend, Carlo Romeo, gjatë konferencës “Reformat institucionale për luftë kundër korrup»»»

botasot.info
MIA - Makedonska Informativna Agencija 8m

Mbi dyzet punëtorë në Indi humbën jetën nga alkooli

Guvahati, 22 shkurt 2019 (MIA) - Më shumë se dyzet punëtorë në një plantacion për çaj në Indi humbën jetën si pasojë e helmimit me alkool helmues, i prodhuar në kushte shtëpiake, kumtoi ministri indian për Energjetikë Tapan Gogoi. – Më shumë se dyzet punëtorë në një plantacion për çaj në Indi humbë»»»

mia.mk
MIA - Makedonska Informativna Agencija 8m

Opozita malazeze në takim me Hanin kërkoi formimin e qeverisë teknike

Liderët e partive opozitare malazeze sot në takim me eurokomisarin për zgjerim Johanes Han në Podgoricë u angazhuan për formimin e qeverisë teknike, si mënyrë e vetme për gjetjen e zgjidhjes sistematike për problemet në vend. Liderët e partive opozitare malazeze sot në takim me eurokomisarin për zg»»»

mia.mk
Shqiptarja 9m

Artistja ekspozon skulpturat në Tiranë, Miftari: 2019, viti i lobimit të Kosovës në UNESCO

Statuja e një figure femërore, një figurë ikonë në skulpturë, e artit prehistorik në Kosovë, e njohur si Hyjnesha në Fron, inspiron artisten Arjeta Miftari në veprat e saj. Për herë të parë artistja ekspozon në Tiranë “Rrugëtimin”. Ajo nëpërmjet Hyjneshës në Fron bën një analizë të vetes, të gruas »»»

shqiptarja.com
Aktuale 9m

Lufta kundër korrupsionit sfida kryesore për fillim të negociatave për anëtarësim në BE

Lufta kundër korrupsionit dhe përplasja e interesave është një nga sfidat kryesore në procesin e fillimit të bisedimeve për anëtarësim në BE, konkluduan sot pjesëmarrësit e konferencës “Reforma institucionale për luftë kundër korrupsionit, praktika më të mira duke lëvizur drejt modelit evropian – s»»»

aktuale.mk
Klan Kosova 9m

SunRise nis sonte në Klan Kosova (VIDEO)

SunRise është seriali më i ri që sonte do të nis në Klan Kosova. Ky serial ka për temë luftën në Kosovë, ndërsa e gjithë historia bazohet në një ngjarje të vërtetë. Sonte nga 21:00 mund ta ndiqni serinë e parë – për të vazhduar kështu çdo të premte. klankosova.tv facebook twitter SunRise është seri»»»

klankosova.tv
Bota Sot 9m

Soreca: Dorëzimi i mandateve minon procesin e integrimit drejt BE

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca u ka bërë thirrje partive politike që të ulen në dialog për të gjetur zgjidhje për ngërçin politik të krijuar pas djegieve të mandateve, akt i cili sipas tij dëmton integrimin e Shqipërisë drejt Bashkimit Europian. Në një prononcim nga qyteti »»»

botasot.info
Lajmifundit 10m

Tronditet toka nga tërmeti i fuqishëm prej 7.5 ballësh

Një tërmet i fortë ka lëkundur Ekuadorin dhe gjithashtu është ndjerë në Peru dhe Kolumbi, bën me dije Shërbimi Sizmologjik. Tërmeti me magnitudë 7.5 ballë e kishte epiqendrën në në lindje-juglindje të Ambato, Ekuador. Lëkundjet e forta kanë shkaktuar panik tek banorët të cilët kanë dalë me vrap nga»»»

VOA - Zeri i Amerikanes 11m

Olluri: Forenzika në Kosovë në nivele ndërkombëtare

Agjencia e Kosovës për Forenzikë funksionon prej më shumë se 15 vitesh nën strukturat e Ministrisë së Punëve të Brendshme. Sipas kreut të kësaj agjencie Blerim Olluri, Kosova aktualisht gëzon ekspertizë ndërkombëtare në trajtimin e provave materiale dhe ofrimin e paanshëm të analizave shkencore fal»»»

zeriamerikes.com
Kosovalive 360 11m

Analistët: Taksat në fuqi, për shkak të interesave personale

Ishte paralajmëruar se shumë shpejtë kryetari i Kuvendi të Kosovës, Kadri Veseli do ta mbledhë kryesinë e parlamentit, në mënyrë që të caktohet seanca në të cilën deputetët do të votojnë për platformën për dialog me Serbinë. Plaftormën për dialog, të cilën e ka përgatitur ekipi qeveritar, nuk po e »»»

kosovalive360.com
Panorama 11m

Zbardhet vendimi/ Pse u shkarkua Bashkim Dedja, ka pasuri më shumë sesa…

BLEONA METUSHI/ “Nuk ka deklaruar plotësisht pasurinë në përdorim dhe ka në pronësi pasuri më të mëdha nga sa mund të justifikojë”, argumenton kështu Kolegji i Posaçëm i Apelimit në vendimin për shkarkimin e drejtuesit të Gjykatës Kushtetuese, Bashkim Dedja. Disa muaj më parë, KPAja rrëzoi vendimin»»»

Kosovalive 360 11m

Buzëkuqi i përdorur në shtatëzani shkakton probleme tek fëmijët

Sipas një studimi të ri, përdorimi i produkteve të kujdesit personal, veçanërisht i buzëkuqit dhe i kremërave të lëkurës, gjatë shtatëzanisë mund t’i rrezikojë fëmijët në të ardhmen për të zhvilluar probleme të aftësisë motorike. Gjetjet tregojnë se produkte të tilla, si dhe kontejnerët e ushqimit »»»

kosovalive360.com
Zeri 11m

Bahtiri: S’do të lë gurë pa lëvizur për bashkimin e Mitrovicës

Sipas Bahtirit, fakti që pas çlirimit të Kosovës qytetarët e Mitrovicës të ndalen në urë dhe të mos kalojnë tutje, janë argumente të mjaftueshme për çdo deputet për t’u marrë me këtë çështje. “Qytetarët e Mitrovicës janë refugjatë në qytetin e vet. Qëllimi kryesor i serbëve është që kufiri mes Koso»»»

Tetova Sot 12m

Opozita shqiptare me Izet Zeqirin për president të Maqedonisë së Veriut?!

Opozita shqiptare e përbërë nga Aleanca për Shqiptaret e Ziadin Selës dhe BESA e Bilall Kasamit përflitet se po bisedon me akademik Izet Zeqirin për kandidat të mundshëm shqiptarë për president të Maqedonisë së Veriut, mëson TetovaSot nga burime të brendshme në ASH. Nga ASH dhe BESA e as nga Izet Z»»»

tetovasot.com
RTV 21 12m

Tërmet i fuqishëm në Ekuador - RTV21

Nuk raportohet për viktima, dëmet nuk janë të mëdha Loading... Nuk raportohet për viktima, dëmet nuk janë të mëdha Një tërmet shumë i fuqishëm prej 7.5 shkallë të Rihterit goditi Ekuadorin jugor në orët e hershme të së premtes, duke u përcjellur me 2 tronditje të tjera pas tërmetit. Tërmeti u regji»»»

Lajmi 12m

Me platformë, por pa unitet në dialog

Përderisa Platforma e Kosovës për bisedime me Serbinë, pritet që së shpejti të jetë para deputetëve të Kuvendit të Kosovës për miratim, polarizimet ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe Ekipit negociator, janë duke vazhduar përmes deklaratave që paraqesin qëndrime krejtësisht të kundër»»»

Lajmi 12m

Formacionet zyrtare: Milan – Empoli

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Milan – Empoli. Milan do të jetë nikoqir i skuadrës së Empolit për ndeshjen që është e vlefshme për xhiron e 24-të të Serie A, shkruan lajmi.net. ‘Rosonerët’ po kalojnë në formë të jashtëzakonshme në xhirot e fundit, dhe janë afruar shumë me vendin e »»»

Lajmi 12m

Formacionet zyrtare: Werder Bremen – Stuttgart, starton Rashica

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Werder Bremen – Stuttgart. Bremen që janë në një seri tejet të mirë do të jenë nikoqir të Stuttgart për ndeshjen që është e vlefshme për xhiron e 23-të, shkruan lajmi.net. Vendasit konsiderohen favoritë në këtë takim dhe pritet që të vazhdojnë serinë »»»

Lajmi 12m

Vuçiq – Haradinajt: Je mendjemadh dhe shumë i nervozuar

“Më lejoni t’ju them zoti kryeministër se deklarata juaj se kurrë nuk do t’i shfuqizoni taksat vetëm se tregon mendjemadhësinë dhe nervozizmin tuaj”, ka theksuar Vuçiq. Ai ka përkujtuar se Haradinaj ka paralajmëruar para 43 ditësh se do të rrëzohet pushteti serb nëpër rrugët e Beogradit. “Me ato ta»»»

Kallxo 14m

Lirohet nga paraburgimi i dyshuari për rastin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit

Gjykata Themelore në Prishtinë ia ka ndërruar masën e sigurisë Dragisha Markoviqit, njërit ndër të dyshuarit për përfshirje në rastin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit. Prokurori special i cili po i bën hetimet në këtë rast, Sylë Hoxha, tha për KALLXO.com se Markoviqit i zbutur masa e sigurisë nga ajo»»»

kallxo.com
Koha 14m

Satira “Karnavalet e Korçës” hap sezonin e ri të premierave në TKK

Peizazhi i jetës së një shekulli më parë e cila zhvillohej në qytetin romantik shqiptar është paraqitur nëpërmjet komedisë “Karnavalet e Korçës”, e cila u shfaq premierë në Teatrin Kombëtar të Kosovës. E ndërtuar në tri akte, kjo satirë në regji të Altin Bashës ka rrëfyer për një çift të njohur të »»»

koha.net
JavaNews 14m

GJIROKASTER/ Rama paralajmëron ikjen e kryebashkiakes së LSI, Zamira Rami: Fitojmë pa koalicion!

Kryetarja e Bashkisë së Gjirokastrës, Zamira Rama është nga radhët e LSI-së, por sot në këtë qytet, kryeministri Rama ndonëse nuk u mor me të personalisht, kërkoi që në zgjedhjet e ardhshme pushteti vendor t’ju kalonte socialistëve me qëllim që të bëhet më shumë punë. “E kemi fituar bashkinë e Gjir»»»

Mapo 14m

Skandali i pasaportave/ Ministria e Jashtme: U vandalizua makina e konsullatës në Janinë

Ministria e Jashtme e drejtuar nga Gent Cakaj ka reaguar pas skandalit të pasaportave të emigranteve shqiptare. Ajo thotë se makina e konsullatës ka rënë pre e vandalëve. Deklarata e plotë Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme informon sa më poshtë lidhur me rastin e bllokimit të pasaportave sh»»»

Mapo 14m

Portali i djathtë gjerman: Rama po shkon drejt fundit si Maduro

Këto ditë kur situata politike në Shqipëri është acaruar ndjeshëm, normalisht vëmendja do përqendrohet tek reagimet ndërkombëtare. Deri më tani, SHBA dhe BE janë treguar të prera në qëndrime, por vëmendja është sidomos tek Berlini. Nga Gjermania ka ardhur një reagim interesant nga partia më e madhe»»»

Mapo 14m

KLP nuk e shkarkoi Arta Markun/ Vasili: Kjo reformë në drejtësi ka vdekur

Petrit Vasili është shprehur me tone të ashpra ndaj vendimeve të KLP për mos shkarkimin e kryeprokurores së përgjithshme Arta Marku, një kërkesë kjo e bërë disa ditë më parë prej tij. Vasili shprehet se askush nuk e beson më aspak këtë reformë në drejtësi. Kjo reformë në drejtësi ka vdekur. Këshill»»»

Gazeta 55 16m

Pasaportat mos kanë shkuar në duart e kriminelëve dhe rezervave të krimit?

Disa dhjetëra pasaporta të shqiptarëve që jetojnë dhe punojnë në Greqi kanë humbur në vendin fqinj. Një skandal i përmasave të tilla sa të krijon vetëm neveri për këta qeveritarë që ne kemi, një shtet që asnjë shqiptar nuk meriton ta ketë. Pasaportat e reja të shqiptarëve u nisën nga Edi Rama dhe G»»»

Gazeta Telegraf 16m

5 euro taksë për shfrytëzimin e Rrugës së Kombit

Në shtator pritet të nisë aplikimi i tarifës 5 euro për kalimin në Rrugën e Kombit.Katër kompani kanë dorëzuar ofertat pranë Ministrisë së Transportit të Shqipërisë për t’u bërë pjesë e garës së dhënies me koncesion të autostradës Milot-­Morinë, me qëllim ndërtimin, operimin, mirëmbajtjen dhe rehab»»»

Lajmi 16m

Irlanda harton plan urgjent për Brexit-in

Zëvendëskryeministri i Irlandës, Simon Coveney, ka thënë se shpreson që qeveria të mos ketë nevojë ta përdorë planin urgjent në rast të daljes së Britanisë së Madhe nga BE-ja pa marrëveshje. Coveney njoftoi se në planin e hartuar kanë punuar nëntë departamente të qeverisë dhe në të janë përfshirë n»»»

Panorama 16m

Fjalimi i Kryeministrit në panik!

AGRON GJEKMARKAJ/ Edi Rama, pasi doli nga gjendja e klandestinitetit ku ishte mbyllur prej disa ditësh, duke ikur nga Tirana fshehurazi e duke iu lutur Zotit që të mos i bllokojnë rrugën qytetarët, mbrëmë u shfaq me një fjalim të gjatë! Na kishin munguar gjykimet për gjëra serioze kur ai na u shfaq»»»

Kosova Sot 17m

Qarri me akuza të rënda ndaj Thaçit: Po rrezikohet shteti i Kosovës!

Analisti politik, Gani Qarri thotë se nëse vërtet ndodh që Kosova edhe 20 vjet pas çlirimit ta humbë luftën për mbrojtjen e tërësisë dhe integritetit të vet territorial nga Serbia, si dhe njëmend vjen deri te ndarja e saj, atëherë të gjitha gjeneratat e këtij vendi duhet ta dinë se implementues i p»»»

Kosova Sot 17m

Vrasja e biznesmenit, policia greke publikon fotot e shqiptarëve

Policia greke ka publikuar identitetin e 8 shqiptarëve të arrestuar për një sërë veprash kriminale në vend përfshirë vrasjen e biznesmenit Alexandros Stamatiadis. Grupi i shqiptarëve u arrestuan më 7 shkurt të këtij viti nga departamenti kundër krimit në Atika, ndërsa akuzohen edhe për vjedhje sist»»»

Kosova Sot 17m

Berisha: Taksa nuk e prish raportin Kosovë-SHBA

Anton Berisha, zëvendësministër i Punëve të Jashtme nga radhët e AAK-së, ka thënë se nuk ka arsye që të hiqet taksa. “Taksa është vetëm një nga masat që hynë në kuadër të raporteve Serbi-Kosovë. Siç jeni në dijeni ne jemi në proces të dialogut që 7 vjet – janë një varg marrëveshjes të cilat nuk jan»»»

Sot 18m

Mbledhja urgjente e Kryesisë së PD, merret vendimi i papritur ndaj deputetit që e 'tradhtoi' publikisht Bashën

Në orën 18:00 ka nisur mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike e njoftuar më parë ku tre pika janë në rendin e ditës. Burime nga selia blu bëjnë me dije se një prej tyre është shkarkimi dhe përjashtimi i Myslim Murrizit nga çdo funksion partiak.. Murrizi nuk iu bashkua vendimit të partisë për të»»»

sot.com.al