koha.net
gazetablic.com
“Partitë në pushtet fshihen pas lojërave të fatit, aty shpërlahen para”
rtsh.al
Taksa falimenton industrinë e prodhimit të miellit në Kosovë
vizionplus.tv
Zyrtarët gjermanë: Të gjitha partitë të marrin pjesë në zgjedhjet e 30 Qershorit
shqiptarja.com
Refuzoi të përgjigjej për lobimin/ Basha mund të shoqërohet me forcë në prokurori (Variantet)
cna.al
Lobimi me para ruse, pse hetimi ndaj Lulzim Bashës nuk ka prapavijë politike (FAKTET)
kallxo.com
Reprezalje kazinove në Kosovë, aksion masiv për mbylljen e tyre
lajmi.net
Haradinaj thirrje Europës dhe SHBA: Na ndihmoni të arrijmë një marrëveshje me Serbinë
balkanweb.com
Dokumentet: Veriu i vendit nuk e pranoi regjimin komunist
balkanweb.com
Denoncimi / Rama presion administratës për të mbushur sheshin “Nënë Tereza”
ekonomiaonline.com
Ministri Bytyqi: Kemi punuar përtej objektivave të Ministrisë së Arsimit
gazetablic.com
SHBA-ja vendos sanksione të reja ndaj Iranit
syri.net
Siguri e lartë, ja me sa policë u ruajt presidenti kinez në Romë
lajmi.net
Mbyllen lokalet e lojërave të fatit
ekonomiaonline.com
Haradinaj bën një hap pas për taksën
syri.net
Zbardhet audiopërgjim i ri për
gazetablic.com
Çka përmban rezoluta për mbylljen e lojërave të fatit?
gazetablic.com
Zeka: Tani e mora vesh se si Xhavit Haliti i ka bërë milionat
lapsi.al
Absurd Bota moralisht po i përkrah shqiptarët ndërsa finaciarisht po i forcon serbët.
tetovasot.com
Dogana dhe Policia Financiare, pa pajisje për masën e përgjimit
balkanweb.com
Denoncimi: Administrata po detyrohet për të shkuar në Kongresin e PS
shqiptarja.com
‘Babalja’, Vasili: Rama e ka tmerr të flasë për përgjimet e reja
ekonomiaonline.com
Serbia i shkruan Interpolit: Mos e pranoni Kosovën
tvklan.al
Blerim Reka do të garojë me numrin 1 në zgjedhjet presidenciale
insajderi.com
Një pornostare për kryebashkiake (FOTO)
periskopi.com
klankosova.tv
Nesër kongresi i PS-së, shpallet rikandidimi i Erion Veliajt për Tiranën
insajderi.com
Haradinajn prezanton projektligjin me të cilën ndalohen lojërat e fatit
syri.net
VIDEO/ 22 Marsi, dita e parë e demokracisë, ish-deputeti mesazh të veçantë Sali Berishës…
portalb.mk
Parlamenti i Kosovës miraton projektligjin për mbylljen bixhozit
indeksonline.net
E habitshme: KMDLNJ thotë se mbyllja e kazinove nuk është zgjidhje
syri.net
VIDEO/ Ç’po ndodh në Shqipëri? ‘Vatikan News’ interviston Agron Gjekmarkajn
cna.al
Xhaka e gëzon tifozin e tij me nevoja të veçanta (VIDEO)
Ina-online 17.03. 14:47

Vetëm punësimi e ndalon emigrimin

17/03/2019 0 Prof. Izet Zeqiri Vetëm punësimi dhe angazhimi me punë ka tendencë të jetë element i strukturës në konstitucionin psikologjik të njerëzve. Punësimi është shumë i rëndësishëm për zonat që jetojnë në varfëri, sepse siguron të ardhura që është burimi kryesor i plotësimit të nevojave njerë»»»

ina-online.net
Lajmpress 17.03. 13:54

Vetëm punësimi e ndalon emigrimin

Prof. Izet Zeqiri Vetëm punësimi dhe angazhimi me punë ka tendencë të jetë element i strukturës në konstitucionin psikologjik të njerëzve. Punësimi është shumë i rëndësishëm për zonat që jetojnë në varfëri, sepse siguron të ardhura që është burimi kryesor i plotësimit të nevojave njerëzore dhe fami»»»

lajmpress.com
Arbresh 12.03. 19:22

Bosnja paralajmёron BE-nё nga njё valё e re refugjatёsh - Arbresh.info

Nё pranverё do tё ketё njё “pёrshkallёzim tё problemit tё migracionit”, parashikon ministri i Sigurisё, Dragan Mektic nё njё intervistё pёr agjencinё e lajmeve AFP. Ndonёse numri i migrantёve ilegalë ёshtё ulur gjatё muajve tё dimrit janar e shkurt me gjithsej 2300, me rritjen e temperaturave sёris»»»

TV Klan 11.03. 23:58

Bosnja paralajmёron BE-nё nga njё valё e re refugjatёsh

Qeveria nё Sarajevё parashikon njё rritje masive tё numrit tё refugjatёve, qё duan tё mbёrrijnё nё kufijtё e jashtёm tё BE-sё. Ministri i Sigurisё kёrkon qё shtetet e BE-sё tё angazhohen pёr t’i bёrё ballё situatёs. Nё pranverё do tё ketё njё “pёrshkallёzim tё problemit tё migracionit”, parashikon »»»

tvklan.al
Klan Kosova 11.03. 16:07

Bosnja paralajmёron BE-nё nga njё valё e re refugjatёsh

Qeveria nё Sarajevё parashikon njё rritje masive tё numrit tё refugjatёve, qё duan tё mbёrrijnё nё kufijtё e jashtёm tё BE-sё. Ministri i Sigurisё kёrkon qё shtetet e BE-sё tё angazhohen pёr t’i bёrё ballё situatёs. Nё pranverё do tё ketё njё “pёrshkallёzim tё problemit tё migracionit”, parashikon »»»

klankosova.tv
Kosova Sot 11.03. 13:15

Reformimi i BE-së, Macron-it i vjen përgjigja nga Gjermania

Kryetarja e CDU-s?, Annegret Kramp-Karrenbauer, pas propozimeve t? fundit t? kryeministrit francez Emmanuel Macron p?r reforma n? BE, paraqiti konceptin e saj. Pik?r?ndesat jan?: Reduktimi i burokracis? dhe fleksibiliteti. Nj? jav? pas propozimeve t? fundit t? kryeministrit francez, Emmanuel Macron»»»

Alsat-M 11.03. 12:41

Bosnja paralajmёron BE-nё për njё valё e re refugjatёsh

Qeveria nё Sarajevё parashikon njё rritje masive tё numrit tё refugjatёve, qё duan tё mbёrrijnё nё kufijtё e jashtёm tё BE-sё. Ministri i Sigurisё kёrkon qё shtetet e BE-sё tё angazhohen pёr t’i bёrё ballё situatёs. Nё pranverё do tё ketё njё “pёrshkallёzim tё problemit tё migracionit”, parashikon »»»

alsat-m.tv
Kohajone 11.03. 12:18

Valё e re refugjatёsh, Bosnja paralajmёron BE

Qeveria nё Sarajevё parashikon njё rritje masive tё numrit tё refugjatёve, qё duan tё mbёrrijnё nё kufijtё e jashtёm tё BE-sё. Ministri i Sigurisё kёrkon qё shtetet e BE-sё tё angazhohen pёr t’i bёrё ballё situatёs. Nё pranverё do tё ketё njё “pёrshkallёzim tё problemit tё migracionit”, parashikon »»»

Gazeta 55 11.03. 09:23

Paralajmёrohet BE, pritet një valё e re refugjatёsh në Ballkan

Qeveria nё Bosnje parashikon njё rritje masive tё numrit tё refugjatёve, qё duan tё mbёrrijnё nё kufijtё e jashtёm tё BE-sё. Ministri i Sigurisё kёrkon qё shtetet e BE-sё tё angazhohen pёr t'i bёrё ballё situatёs. Nё pranverё do tё ketё njё "pёrshkallёzim tё problemit tё migracionit", parashikon mi»»»