boldnews.al
Lideri i opozitës në Shqipëri, Lulzim Basha, 90 minuta në prokurori
evropaelire.org
Erdogan: “Ayasofya” e Stambollit mund të shndërrohet në xhami
koha.net
Shefi i OKB-së i shqetësuar nga zhvillimet në Gaza
koha.net
Sot më ftohtë dhe me shi - RTV21
mia.mk
Nisma e Erdogan, Hagia Sofia të kthehet sërish në xhami
tvklan.al
Zgjidhet drejtori i ri i Policisë së Tiranës, ja kush e zëvëndëson Kastriot Skënderajn
mia.mk
Vuçiq sinjalizon zgjedhje të parakohshme parlamentare
alpenews.al
Tre prioritetet e Erion Veliaj nëse fiton mandatin e ri
cna.al
Kur Shqipëria përgatitej të ndërhynte në Kosovë
shqiptarja.com
“Air Albania” certifikohet nga Aviacioni Civil
ekonomiaonline.com
20 vjet nga Masakra e Celinës, të mbijetuarit rrëfejnë tmerret (Video)
lajmi.net
Komandanti i KFOR-it: Kosova vend i sigurt, nuk ka vend për frikë - RTV21
lajmi.net
Ekspozita e artit francez vjen në Prishtinë
balkanweb.com
Gazmend Bardhi tregon në Open procesverbalin e Prokurorisë për “Binata Trade”
insajderi.com
Gjykimi për vrasjen e Donjetës, nga ngritja e aktakuzës deri te dënimi me burgim të përjetshëm
alsat-m.tv
gazetainfokus.com
Lindjet nga të miturat po ndodhin për shkak të mungesës së edukimit seksual
evropaelire.org
SHBA paralajmëron Rusinë kundër rritjes së tensioneve në Venezuelë
lajmi.net
Njohësit e çështjeve politike, thonë se nuk ka dialog para muajit qershor
indeksonline.net
Macron mbështet partneritetin e fuqishëm euro-kinez - Arbresh.info
gazeta55.al
Vetting-u në Policinë e Burgjeve/Të pushohesh për një gjobë!
gazeta55.al
Berisha shkruan se kërcënohet Enver Bytyçi
zeriamerikes.com
Basha në prokurori: Nuk kemi shkelur asnjë ligj për lobimet. Çfarë del nga hetimet
newsbomb.al
KLP në shërbim të Ermonelës, i bën burrin prokuror në shkelje të Kushtetutës
cna.al
Fundi tragjik i aktorit Sandër Prosi/ Pse mbetet ende e mbuluar me mister kjo vdekje
klankosova.tv
Bushati e emëroi dy ditë para ikjes, fillojnë hetimet ndaj biznesmenit indian
alpenews.al
Rudina Hajdari flet për mandatin dhe PD: Me kë u konsultova
boldnews.al
Rrëfehet skafisti i Klement Balilit: Ky është biznesmeni për të cilin çova drogën në Greqi
syri.net
Ish ministri i Drejtësisë del në konkluzion: Kjo është arsyeja pse na duheshin indianët
lajmifundit.al
Djali i ish-Presidentit Bujar Nishani heq dorë nga shtetësia shqiptare
balkanweb.com
Kremlini sugjeron marrëdhënie më të mira me Uashingtonin pas raportit
cna.al
Taulant Balla: Ky do të ishte lajmi i madh. Gënjeshtar si Lulzim Basha nuk mund të ketë
evropaelire.org
Ka hetime, por jo edhe të akuzuar për dëbimin e shtetasve turq
alpenews.al
Alfred Peza: Lehtësia e papërballueshme e opozitës sonë
Sot 8h

Plas debati në studio/ Analisti 'i përvishet' Vasilit: Mos fol broçkulla

Analisti Laert Vasili ka thënë se Shqipëria nuk mund të mbahet peng e politikës së opozitës. Kjo nuk është pranuar nga Gaba i cili ka thënë se Vasili po flet broçkulla. Pjesë nga debati Vasili: Ndërkombëtarët i dalin në krah Ramës. Departamenti i Shtetit amerikan ka thënë se nuk është zgjidhje djeg»»»

sot.com.al
RTV Oranews 8h

Gaba: Ramës nuk i plas për fermerët që derdhin qumështin

Analisti Genti Gaba nga studio e emisionit “360 Gradë” në RTV Ora ka thënë se Ramës nuk i plas për fermerët që derdhin qumshtin. Me këtë deklaratë Gaba iu referua protestës së fermerëve në Lushnje javën e kaluar. Gaba: Javën e kaluar ndodhi një protestë me 300 fermerë në Lushnje. Nuk i plasi asnjë »»»

Gazetatema 16h

Çfarë mësova kur NATO-ja bombardoi Beogradin

Autorja Jasmina Tesanovic nisi ditarin e parë të luftës në internet ndërsa jetonte në Beograd kur filloi bombardimi i NATO-s në kryeqytetin serb 20 vjet më parë – një dokument personal i çastesh që ndryshuan jetë, emocionesh ekstreme, mirësie njerëzore, mbijetese dhe vdekjeje. Nga Jasmina Tesanovic»»»

Sot 23h

Shullazi/ Gazetari i njohur nxjerr prapaskenat e rënda dhe plas ‘bombën’: Në gjurmët e Dajtit, janë interesuar edhe dy biznesmenë të njohur

Gazetari i njohur i aktualitetit, Flamur Vezaj tregon se cila është taktika që po ndjek Emiljano Shullazi, i cilësuar nga prokuroria kreu i grupit kriminal, për ulje dënimi. Nga SHBA ku jeton prej dy vitesh, Vezaj shkruan se Shullazi po ndjek gjurmët e Dritan Dajtit, i dënuar për vrasjen e 4 policë»»»

sot.com.al
Opozita 24.03. 18:06

Plas në Londër: “Theresa ik” / 1 milion protestues i kërkojnë dorëheqjen

Më shumë se 1 milion njerëz në rrugët e Londrës po protestojnë kundër Brexit dhe kërkojnë një referendum të ri. Situata në Londër është bërë kritike pasi kryemistria Theresa May ka kërkuar vonimin e largimit e Britanisë e Madhe nga Europa duke treguar se Britania nuk është gati për Brexit. Populli »»»

opozita.com
Mapo 24.03. 16:32

(Video) Çani “plas” kundra Ronela Hajatit: ‘Këngëtare kot fare’

Ronela Hajati është një ndër artistet më të komentuara në showbizin shqiptar. Një ndër këngët më të diskutuara ka qenë kënga ‘Vuj’ në ‘Kënga Magjike’. Mirëpo, teksa kjo këngë është luajtur në emisionin ‘Zonë e lirë’ të Arian Çanit gjatë rubrikës ‘Mix blind test’, moderatori i njohur ka lënë pa fjal»»»

gazetamapo.al
Gazeta Telegraf 23.03. 18:37

Veliaj prezanton Plarent Ndrecën në listën e Këshillit Bashkiak, Av. Altin Goxhaj: U ka plas cipa fare

Nga Altin Goxhaj Ehhh u ka plas cipa fare.. Lali prezanton në Listën e Këshillit Bashkiak, kandidatin për KryeProkuror të G99: Plarent Ndreca!!!»»»

Koha 23.03. 09:26

Heroinat që marshuan më 23 mars të 1989-s

Serbia kishte marrë të gjitha masat që në Kosovën nën shtetrrethim, askush të mos ia prishte planin për t’ia suprimuar krahinës autonominë me pëlqimin e deputetëve shqiptarë të enjten e 23 marsit 1989. Nuk kishin bërë punë as marshet dhe grevat e minatorëve, as protestat e gjeratëhershme gjithëpopu»»»

koha.net
Sot 22.03. 14:10

Plas skandali/ Ish-deputeti i PD nxjerr video-përgjimin e drejtorit të policisë me Fredi Alizotin: Do të nis një njeri të sjellë para! (Komunikim +18)

Vetëm pak minuta më parë ish-deputeti Ervin Salianji ka publikuar një videopërgjim për çështjen ‘Babale’. Sipas tij, Fredi Alizoti është paguar për të dhënë dëshmi të rreme nga drejtori i policisë së qarkut të Fierit Albert Nushi. Në përgjimin e publikuar nga ish-deputeti, shihet që ata Nushi dhe A»»»

sot.com.al
Panorama 22.03. 11:28

Dje Valbona, sot Uraka, nesër… Lana!

NDUE DEDAJ Lumi i Urakës në bjeshkët e Selitës në Mirditë, ka marrë së fundi vëmendjen e publikut shqiptar. Është një lumë me disa karakteristika të veçanta dhe e udhës do të kishte qenë që të trajtohej si i tillë, për banorët në radhë të parë, por dhe për turistët vendës e të huaj, që gjithnjë e m»»»

Lapsi Lajme 21.03. 22:49

VIDEO/ Plas sherri në “Opinion”: Nano: Ke pirë ndonjë gotë? Shehi: Legen i Ramës

Analisti Mustafa Nano është përplasur me ish deputetin Dashamir Shehi në studion e Opinion. Duke mos u pajtuar me komentet e tyre politike, Nano i ka thënë ish-deputetit: “Ke pi ndonjë gotë”. Kaq ka mjaftuar dhe mes tyre të shkëmbeheshin disa fyerje. DEBATI Mustafa Nano: Ti je në politikë, unë nuk »»»

lapsi.al
Sot 21.03. 22:48

Plas sherri në emision/Nano: Ke pirë ndonjë gotë? Shehi: Je banda e legenëve (Video)

Analisti Mustafa Nano është përplasur me ish deputetin Dashamir Shehi në studion e Opinion. Duke mos u pajtuar me komentet e tyre politike, Nano i ka thënë ish-deputetit: Ke pi nndonjë gotë. Kaq ka mjaftuar dhe mes tyre të shkëmbeheshin disa fyerje. Mustafa Nano: Ti je në politikë, unë nuk jam. Kët»»»

sot.com.al
Sot 21.03. 11:26

Plas sërish para Kuvendit, Paloka del me akuza të rënda: Ja çfarë pritet të ndodhë

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka vijuar të hedh akuza të forta kundër qeverisë Rama. Paloka tha se kriza politike do marrë fund me largimin e Ramës si Kryeministër. Nga protesta, ai tha për gazetarët se fundi i Ramës është afër dhe dhe kryeministri po zgjat agoninë e tij. "Ne kemi v»»»

sot.com.al
Ina-online 21.03. 11:18

Videoja e Bekë Berishës teksa punon zanatin e kovaçit

21/03/2019 0 Në një video që po qarkullon në rrjetin social “Facebook”, shihet deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Bekë Berisha, teksa punon zanatit e kovaçit në një punëtori. Kjo video është publikuar si kundërpërgjigje ndaj kritikave që iu bën atij pas deklarimeve të mbrëmshme për punës»»»

ina-online.net
Sot 21.03. 11:05

Plas para Kuvendit/ Protestuesit përplasen me policinë (Video)

Simpatizantë të PD-së janë përplasur me policinë. Protestuesit kanë hedhur tymuese, shashka dhe bidona në drejtim të forcave të policisë. Gjithashtu ka pasur edhe konfrontime, pasi disa protestues kanë tentuar të çajnë kordonin e policisë. Policia afron makinën me ujë. Perplasje para parlamentit, p»»»

sot.com.al
Lajmifundit 21.03. 11:04

E FUNDIT/ Plas para Kuvendit, qytetarët tentojnë çarjen e kordonit policor

Ka nisur tensioni në protestën e opozitës që po zhvillohet sot përpara Kuvendit, ku dhjetra qytetarë po shtyjnë kordonin e policisë. Protesta e sotme është në vazhdën e protestave që opozita ka deklaruar se do të organizoje deri në rrëzimin e qeverisë Rama, ngritjen e një qeverie teknike si dhe mba»»»

lajmifundit.al
Opozita 21.03. 09:56

Plas dhuna tek Kuvendi / 500 veta nga Astri dhe Bathorja tentojnë të hyn në sallë

Ka nisur me tensione dhe përplase protesta e opozitës ditën e sotme. Banorët e Unazës së Re tentuan të çanin kordonin e policisë në pedonalen e qytetit. Mes banorëve të unazës është edhe ish-deputeti demokrat Klevis Balliu. Policia nuk lejon banorët të kalojnë përmes pedonales për të shkuar para pa»»»

opozita.com
Sot 20.03. 23:28

Zv.ministri ia plas në sy aleatit të Bashës: Urdhërin e dha Berisha, ju thjesht e zbatuat

Zv/ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi i ftuar në emisionin "Arena" në Ora News tha se shumica e deputetëve të opozitës, ashtu si Agron Duka ishin kundër djegies së mandateve. Ai tha se urdhëri u dha nga Berisha, ndërsa të tjerët thjesht e kanë zbatuar. Koçi: Shumica e deputetëve kanë qenë si puna jot»»»

sot.com.al
Albeu 20.03. 11:44

Plas skandali, qendrat e masazhit po shfrytëzojnë të miturat në Kosovë

22 lokale të masazhit janë mbyllur nga Policia e Kosovës, në operacionin e organizuar në bashkëpunim me Komunën e Prishtinës, inspektoratin e Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë dhe Administratës Tatimore të Kosovës. Ky aksion ka rezultuar me inspektimin e 48 lokale të cilat veprimtarinë e tyre e»»»

Kosova Sot 19.03. 18:37

Letra e mallkimit nga ish ushtari i UÇK-së për pushtetarët dhe politikanët

Analisti politik Florim Zeqa tha për "Kosova Sot" se letra tejet emocionuese e ish-ushtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, tani invalid i luftës, Feim Krasniqi, drejtuar pushtetarëve dhe politikanëve në përgjithësi, për më tepër se letër dëshpërimi me qeverisjen e vendit, është letër e mallkimi»»»

Top Channel 19.03. 18:10

Ftesë në 5/ Elvana Gjata ndjek në Insta këtë këngëtare të “The Voice Kids”

Finalistja e “The Voice Kids 2”, Klea Çutra ishte e ftuar pasditen e sotme në studion e “Ftesë në Pesë” me Bieta Sulon, në Top Channel. Pas pjesëmarrjes në “The Voice Kids” Klea ka vazhduar të merret me muzikë, duke publikuar në Instagram cover-a të këngëve më të njohura shqiptare. “Plas” nga Flor »»»

Sot 19.03. 14:57

“Shkëmbim zjarri verbal në Top Channel”/ Artan Hoxha plas deklaratën e fortë për dy politikanët e njohur shqiptar

Emisioni “Open” i gazetares Eni Vasili, mbrëmjen e djeshme u shoqërua me debate të forta. Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi dhe deputeti socialist Alket Hyseni shpërthyen në akuza dhe kundër akuza të rënda ndaj njëri-tjetrit. Në lidhje me këtë sherr ka ardhur edhe reagimi i gazetaritt Artan Hoxha, i c»»»

sot.com.al
Sot 19.03. 14:07

Gazetari i njohur plas ‘bombën’, hedh akuzën e fortë për KLP: Emëron në pozicionin kyç burrin e deputetes së PS

Gazetari Basir Çollaku i ka cilësuar si qoka për partinë vendimet e marra nga mbledhja e Këshillit të Lartë të Prokurorisë. Ndër të tjera, sipas tij sot emërohet prokuror edhe bashkëshorti i deputetes së PS, Ermonela Felaj, pak ditë pasi Gjykata Administrative e Apelit mori vendimin për të urdhërua»»»

sot.com.al
Sot 19.03. 11:40

'Plas' në Durrës/ Protestuesit i zënë pritë Sandër Lleshajt (Foto)

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj është pritur me protesta gjatë vizitës që ka pasur sot në Universitetin Aleksandër Moisiu në Durrës. Disa studentë i kanë zënë "pritë’" Lleshajt në hyrje të godinës, duke i kërkuar llogari për gazin lotsjellës që është hedhur në protestat e opozitës, si dhe për f»»»

sot.com.al
Albeu 19.03. 10:58

Plas tek Instagrami i Jurgen Kurtit pas ekzekutimi (FOTO LAJM)

Policia nuk e ka ende të qartë se si dhe kush e vrau gjatë mbrëmjes së djeshme Jurgen Kurtin, megjithatë kjo nuk i ka ndaluar përdoruesit e rrjeteve sociale që të debatojnë me njeri-tjetrin për shkaqet e këtij krimi. Fill pas lajmit të vrasjes së tij, tek profili i Instagramit kanë shkruar mjaft pë»»»

Ina-online 19.03. 00:29

Plas sherri në studio, Idrizi-deputetit socialist; ‘Të shkarkova si hajdut nga puna në doganë’

19/03/2019 0 Një debat me tone të ashpra është konsumuar mbrëmjen e sotme në studion e “Open” në Top-Channel midis Kryetarit të PDIU-së, Shpëtim Idrizi dhe deputetit socialist, Alket Hyseni. Debat i cili ka vijuar me fyerje të ndërsjellta personale midis dy politikanëve.Në një moment të bisedës, Id»»»

ina-online.net
Lapsi Lajme 18.03. 22:09

Plas sherri LIVE: Idrizi – deputetit të PS: Të kam pushuar nga puna si hajdut në doganë

Qëndrimet e ndryshme për situatën politike kanë nxitur një debat të ashpër deri në fyerje personale mes kreut të PDIU-së, Shpëtim Idrizi dhe deputetit të PS-së, Alket Hyseni, të cilët ishin të lidhur LIVE në emisionin “Open” në TCH. Idrizi u shpreh se nuk e kishte menduar kurrë se në pasi doli në 1»»»

lapsi.al
Kohajone 18.03. 19:21

“Plas” në kombëtare: Nuk e vesh atë fanellë deri kur ti të ikësh

Ermir Lenjani nuk do të jetë pjesë e kombëtares shqiptare për sa kohë në stol do të jetë Christian Panucci. Lajmi është pohuar nga vetë lojtari i krahut të majtë, që përmes një statusi në rrjetet sociale ka zbuluar edhe vendimin e tij. “Që nga viti 2013 jam pjesë e Kombëtares shqiptare dhe ndihem k»»»

RTV 21 18.03. 18:08

Ish-ushtari i UÇK-së përcolli djalin për Evropë, kritikon krerët e shtetit - RTV21

"Për kënd i rritëm fëmijët tanë, me shku mu ba rraktarë të evropjanve, marre ju koftë" Loading... “Për kënd i rritëm fëmijët tanë, me shku mu ba rraktarë të evropjanve, marre ju koftë” Ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Feim Krasniqi përmes një letre është drejtuar së fundmi krerëve shte»»»

Opozita 18.03. 14:06

Plas tek opozita/ Monika Kryemadhi sherr me Lulzim Bashën

Protesta e së shtunës ka pasur edhe një aspekt tjetër të saj, debatin e fortë mes kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi dhe kreut të PD-së, Lulzim Basha. Gjithçka mësohet se ka ndodhur pas mbylljes së protestës nga Lulzim Basha. Burime për CNA.al bëjnë të ditur se debatet midis dy drejtuesve kryeso»»»

opozita.com
Albeu 18.03. 10:07

Veterani i UÇK-së letër politikanëve: Më iku djali i mitur se këtu nuk ka të ardhme

Ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, tani invalid, Feim Krasniqi, u është drejtuar krerëve të Kosovës përmes një letre publike. Ai ka treguar se si djali i tij 16 vjeç bashkë me shokë të tjerë, mori rrugët e Evropës në kërkim të një jete më të mirë. Ai ka kritikuar politikanët, teksa ka th»»»

Balkanweb 18.03. 09:47

Letra/ Ish-luftëtari i UÇK-politikanëve: Turpi iu mbuloftë!

KOSOVË Ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Feim Krasniqi ka shprehur pakënaqësi ndaj politikanëve të Kosovës. Feimi, i cili është edhe invalid luftë, i është drejtuar atyre me një letër publike ku shpreh shqetësimin e largimit të të rinjve. Ai tregon përmes letrës fenomenin se si djali i »»»

balkanweb.com
Ina-online 18.03. 09:34

Letra/ Ish-luftëtari i UÇK-së-politikanëve: Turpi iu mbuloftë!

18/03/2019 0 Ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Feim Krasniqi ka shprehur pakënaqësi ndaj politikanëve të Kosovës. Feimi, i cili është edhe invalid luftë, i është drejtuar atyre me një letër publike ku shpreh shqetësimin e largimit të të rinjve. Ai tregon përmes letrës fenomenin se si dj»»»

ina-online.net
Balkanweb 18.03. 09:33

Letra/ Ish-luftëtari i UÇK-së-politikanëve: Turpi iu mbuloftë!

KOSOVË Ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Feim Krasniqi ka shprehur pakënaqësi ndaj politikanëve të Kosovës. Feimi, i cili është edhe invalid luftë, i është drejtuar atyre me një letër publike ku shpreh shqetësimin e largimit të të rinjve. Ai tregon përmes letrës fenomenin se si djali i »»»

balkanweb.com
Kohajone 18.03. 09:31

Ish-luftëtari i UÇK-së-politikanëve: Turpi iu mbuloftë!

Ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Feim Krasniqi ka shprehur pakënaqësi ndaj politikanëve të Kosovës. Feimi, i cili është edhe invalid luftë, i është drejtuar atyre me një letër publike ku shpreh shqetësimin e largimit të të rinjve. Ai tregon përmes letrës fenomenin se si djali i tij min»»»

RTV 21 18.03. 08:49

Ish-ushtari i UÇK-së pasi përcolli djalin për në Itali, u drejtohet krerëve të shtetit me një letër

"Deri kur familjet tona të jemi me vaj..." Loading... “Deri kur familjet tona të jemi me vaj…” Ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, tani invalid, Feim Krasniqi përmes një letre publike ka shprehur shqetësimin e tij pasi djali i tij është larguar dje nga Kosova për në Itali, pa i mbushur en»»»

Koha 18.03. 08:24

Ish-ushtari i UÇK-së: Djali im dhe shumë të tjerë ikën nga Kosova

Ish- ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, tani invalid, Feim Krasniqi iu është drejtuar krerëve të Kosovës përmes një letre publike. Ai ka treguar se si djali i tij 16 vjeçar bashkë me shokë të tjerë mori rrugët e Evropës në kërkim të një jete më të mirë, transmeton ksp. Ai ka kritikuar politi»»»

koha.net
Kosovapress 18.03. 08:13

Ish-ushtari i UÇK-së me letër drejtuar krerëve të shtetit: Djali im dhe shumë të tjerë ikën nga Kosova

Ish- ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, tani invalid, Feim Krasniqi iu është drejtuar krerëve të Kosovës përmes një letre publike. Ai ka treguar se si djali i tij 16 vjeçar bashkë me shokë të tjerë mori rrugët e Evropës në kërkim të një jete më të mirë. Ai ka kritikuar politikanët, teksa ka »»»

Ina-online 18.03. 07:23

Pa i mbushur 17 vjet djali ia mori rrugën drejt Evropës, ish-ushtari i UÇK-së letër prijësve të vendit

18/03/2019 0 Ish- ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, tani invalid, Feim Krasniqi përmes një letre tejet emocionuese u është drejtuar prijësve të vendit. Ai tregon se si djali i tij ende pa i mbushur 17 vite, bashkë me 13 të rinj, dje morën rrugën e gurbetit për një jetë më të mirë, përcjellë»»»

ina-online.net
Gazeta NewBorn 18.03. 00:24

“Deri kur familjet tona të jemi me vaj? Dje 13 malishevasit ikën për Itali, ndër ta edhe djali im në lulën e rinisë ende pa i mbush 17 vite”

Nga Feim Krasniqi, ish-ushtar i UÇK’së, invalid i luftës. Pershendetje, Politikana Komandanta Kryeminister zv. Kryeministra e Ministra të Republikës së Kosovës. SponzorDeri kur familjet tona të jemi me vaj dje 13 malishevasit ikën për Itali, ndër ta edhe djali im në lulen e rinisë ende pa i mbush 1»»»

Lajmifundit 17.03. 23:31

"Plas" te Milani, Kessie godet shokun e skuadrës

Humbja në derbi nuk është pritur mirë nga futbollistët e Milanit, që kanë shpërthyer në konflikte me njëri-tjetrin. Protagonist janë bërë mesfushorët Kessie dhe Biglia, të cilëve i është dashur ndërhyrja e stafit dhe shokëve të ekipit për të ulur tonet. Incidenti ndodhi në momentin kur Kessie la fu»»»

lajmifundit.al
Panorama 17.03. 23:19

EKSKLUZIVE/ Plas në Kombëtare, Strakosha humb avionin, Panuçi e lë jashtë

Thomas Strakosha ka humbur dy ndeshjet me Turqinë dhe me Andorrën, pasi dje nuk ka mundur të udhëtojë dot drejt Shqipërisë brenda pasdites së sotme. Mësohet se portieri ka mbetur në trafik për për shkak të një bllokimi të rrugës nga Roma drej aeroportit të kryeqytetit italian. Burime të besueshme d»»»

Zeri 17.03. 23:12

Pa i mbushur 17 vjet djali ia mori rrugën drejt Evropës, ish-ushtari i UÇK-së letër prijësve të vendit

Ai tregon se si djali i tij ende pa i mbushur 17 vite, bashkë me 13 të rinj, dje morën rrugën e gurbetit për një jetë më të mirë, përcjellë Indeksonline. Ai ka thënë ndër të tjera se po bëhet krim në vendin tonë dhe më si duhet jeta, pasi që dy djemtë e tij morën rrugën për në Evropë. Politikana Ko»»»

Kosova Sot 17.03. 23:00

Pa i mbushur 17 vjet djali ia mori rrugën drejt Evropës, ish-ushtari i UÇK-së letër prijësve të vendit

Ish- ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, tani invalid, Feim Krasniqi përmes një letre tejet emocionuese u është drejtuar prijësve të vendit. Ai tregon se si djali i tij ende pa i mbushur 17 vite, bashkë me 13 të rinj, dje morën rrugën e gurbetit për një jetë më të mirë. Ai ka thënë ndër të tj»»»

Gazeta - shqip 17.03. 22:01

“Dita e Verës në Tiranë, nxënësit detyrohen të marrin pjesë në festë”

Ish-deputeti i PD-së, Luciano Boçi ka publikuar disa mesazhe që sipas tij u janë dërguar mësuesve dhe nxënësve të Tiranës, të cilët kanë detyrim të marrin pjesë në festimet e Ditës së Verës të organizuara sot në kryeqytet. Sipas Boçit kjo është propagandë bajate që kërkon të stimulojë mesazhin e nj»»»

RTSH - Radio Televizioni Shqiptar 17.03. 14:14

"Dita e Verës", Boçi ironizon festimet: Tiranën do ta ketë zili vetë Pheniani!

Opozita ka ironizuar sot festimet për “Ditën e Verës” në Tiranë, duke thënë se atë do ta do ta ketë zili vetë Pheniani. Ish-deputeti i PD, Luçiano Boçi denoncuar Bashkinë e Tiranës e cila sipas tij ka detyruar nxënës dhe mësues dalin për festimet e Ditës së Verës, pasi festimet e 14 Marsit u shtynë»»»

rtsh.al
NOA 17.03. 11:47

Festimet për Ditën e Verës, Boçi: Tiranën do ta ketë zili vetë Pheniani

Ish-deputeti i PD, Luçiano Boçi ka denoncuar sot se nxënës dhe mësues janë detyruar që të dalin për festimet e Ditës së Verës, që bashkia e Tiranës vendosi ti bëjë sot. “Nxënësit e mësuesit e shkollave të Tiranës urdhërohen të dalin të organizuar me kuadrate për ditën e verës së deformuar. Disa nga»»»

noa.al
Balkanweb 17.03. 11:17

Boçi nxjerr sms-të: Tiranën sot do ta ketë zili vetë Pheniani!

TIRANË Ish-deputeti i PD Luçiano Boçi ka publikuar disa mesazhe që sipas tij iu kanë shkuar mësuesve të shkollave të Tiranës për të dalë sot për të festuar Ditën e Verës për të dhënë imazhin e një Shqipërie të lumtur. Ai e krahason situatën me atë të Koresë së Veriut ku është ndërruar kalendari sip»»»

balkanweb.com