indeksonline.net
Dalin rezultatet e ekspertizës, tejkalimi shkaktar i vdekjes së katër anëtarëve të familjes Shala
balkanweb.com
"Nuk kemi zaptuar", banorët e Astirit dhe Bregut të Lumit njëzëri kundër Ramës
tetovasot.com
Akademi solemne në Muzeun e Alfabetit shqip me rastin e 22 Nëntorit
lapsi.al
Këtë vit do të kemi dimër të ngrohtë
ekonomiaonline.com
Në gjykimin për banesën, e akuzuara thotë se kopja origjinale e kontratës është zhdukur
evropaelire.org
Beteja për ekstradimin e Nikolla Gruevskit
balkanweb.com
"Do të vrasin me snajper", Salianji flet për letrën që i dërguan nga burgu
gazetaexpress.com
PATOZI, BREGU DHE BODE/ Si e kujtuan Sokol Olldashin miqtë ish-deputetë të PD-së pesë vjet pas aksidentit fatal (FOTO)
sot.com.al
U kërcënua me vdekje, reagon Salianji: Kam kohë që jam dijeni të çështjes
cna.al
Vasili: Salvini shemb shtëpitë e mafiozëve, Rama të qytetarëve
gazetablic.net
Ahmeti për ekstradimin e Gruevskit: Drejtësia duhet të merret me këto çështje (Video)
sot.com.al
Flet avokati i njohur: Këta po e bëjnë si nazitët që prishinin shtëpitë e hebrenjve…
periskopi.com
Dardan Sejdiu: Ngritja e taksës 100% vendim i duhur, por i pamjaftueshëm – reciprocitet ndaj çdo vendi që e sfidon subjektivitetin tonë
gazetaexpress.com
Ndotja e lumit Gjanica, Cako: Shkaktarë dy kompani nafte, do të ndiqen procedurat përkatëse ligjore - Shqiptarja.com
koha.net
Crnadak: Vendim hakmarrës i Prishtinës, të reagojë BE-ja
gazetaexpress.com
Haradinaj konfirmon darkën ‘me helm’ në shtëpinë e Pacollit: Bisedë e tensionuar me Thaçin
alpenews.al
(Kamera e fshehtë +18) “Shëruesi” që të zgjidh hallet përmes seksit: Turpin haje me bukë…
periskopi.com
Ukraina shënoi përvjetorin e nisjes së protestave në Euromaidan
gazetaexpress.com
Kosova nis luftën ekonomike me Serbinë
kallxo.com
Rasti "gylenistët", Lekaj shfajson ministrinë
indeksonline.net
Kurti: Me “demarkacionin Meha” me Malin e Zi ka marrë n’thu shteti i Kosovës
alpenews.al
Furgoni me drogë në Qafë- Thanë pjesë e një grupi të strukturuar, priten arrestime të bujshme
gazetainfokus.com
Lutfi Haziri:Duhet të krijohet një kulturë e ruajtjes dhe mirëmbajtjes së hapësirave publike
alsat-m.tv
Kolinda: “Nuk ka lindur nëna hero më të madh se Gjergj Kastrioti Skënderbeu”
cna.al
Basha dhe Kryemadhi përplasen për protestën/ Secili në hallin dhe pazarin e vet
aktuale.mk
Vuçiq mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare pas vendimit të Kosovës
periskopi.com
Marrëveshjet që do të nënshkruhen në mbledhjen e të dy qeverive (Dokument)
aktuale.mk
Vetëm Sadulla Duraku në këtë fotografi nuk është i dyshuar nga Prokuroria Speciale
tvklan.al
PREZANTON BUXHETIN 2019 PËR SHËNDETËSINË, RAMA: RRITJE PAGASH DHE INVESTIME NË SPITALE
ina-online.net
Rruga Shkup-Prishtinë: Kosova punon në tre ndërrime, Maqedonia (sërish) jep vetëm premtime!
sot.com.al
Mediu kundër djegies së mandateve: Të kthehemi në Kuvend!
telegrafi.com
Vendet që nuk do të kenë rrymë
balkanweb.com
“Furtunë” te ALUIZNI i Vlorës dhe Tatimet në Fier, 24 masa disiplinore
telegrafi.com
Shala: Vendimi për rritje të taksës hyn në fuqi nga sot
gazetablic.com
Sveçla: Institucionet fshehin informatat nga njëra-tjetra
ata.gov.al
Presidenti Meta takon Presidenten e Kroacisë, diskutuan mbi thellimin e marrëdhënieve dypalëshe
tesheshi.com
Nënkryetari i Listës Serbe: Ky është qëllimi i rritjes së taksës
balkanweb.com
Meta takon Kitaroviç: Marrëdhëniet shqiptaro-kroate, model në rajon
tvklan.al
Gjirokastër, nis gjyqi për mësuesin e akuzuar për ngacmim seksual ndaj një 11-vjeçareje - Shqiptarja.com
ata.gov.al
Meta vizitë në Kroaci, takon homologen Kitaroviç dhe Arbanasit e Zarës (FOTO) - Shqiptarja.com
boldnews.al
Çfarë po blen Erion Velija me Unazën e Re
tvklan.al
Presidenti: Mirënjohje Kroacisë për mbështetjen e saj ndaj integrimit të Shqipërisë në Europën e Bashkuar. 
koha.net
Çmendet Lista Serbe: Kjo është çmenduri, kjo është luftë për ne. Le të na ndihmoj Beogradi
cna.al
Balla takon Sekretarin e Shtetit të Gjermanisë: Vlerësime e mbështetje për 'drejtësinë'
gazetaexpress.com
Çarten serbët: Kosova na u hakmor për Interpol
koha.mk
Vota pro Kosovës në Interpol, Vuçiç: Shkupi dhe Podgorica, mesazh se Prishtina është më e rëndësishme se Beogradi
gazetaexpress.com
Tahiri: Dështimi i Kosovës me të cilin po tallet edhe Daçiqi
gazetaexpress.com
“E liroi Rama”, Burgjet rrëzojnë Berishën: Xhuvani doli nga qelia sepse…
sot.com.al
Protesta te Unaza e Re, banorët e Astirit bllokojnë sërish rrugën - Shqiptarja.com
sot.com.al
Hijet mbi “byzylykët” e burgjeve – Gjonaj: Kemi audituar tre tenderat, sistemi me probleme të rënda
balkanweb.com
Fatmir Mediu tregon gabimin e pafalshëm të PD-së që nuk i dha zgjidhje
gazetainfokus.com
Turqia: SHBA “mbyll sytë” rreth vrasjes së Khashoggi
koha.net
Studim fizibiliteti për hekurudhën Shqipëri-Greqi
syri.net
Reforma Zgjedhore, kreu i OSBE-së ngre “alarmin”
telegrafi.com
Kurti: Serbia nuk po na i kthen regjistrat civil dhe librat kadastralë
tetovasot.com
Në Universitetin e Tetovës u shënua Dita e Alfabetit
alsat-m.tv
Dimitrov: Azili për Gruevskin, minus i madh për Hungarinë
balkanweb.com
Hapet ekspozita e Shqipërisë në selinë e UNESCO-s, Kumbaro: E Kaluara që ruajmë do të jetë e ardhmja jonë (FOTO)
noa.al
Ervin Salianji rrëfen tmerrin e jetës: Më kanë dërguar një letër nga burgu, kërkojnë të më vrasin me snajpër
albpress.org
VIDEO/ Zëdhënësja e PD: Ja mashtrimi i Veliajt me gropën e Hajdin Sejdisë Komentet
alpenews.al
Fshehu dënimin e kunatit për trafik droge, gjyqtari i Gjirokastrës një hap larg shkarkimit
ekonomiaonline.com
Qeveria pezullon vendimet për pronat shoqërore, pret interpretimin nga Kushtetuesja
syri.net
LSI: 2 km rrugë, 40 milionë euro; Replikon Rama
alpenews.al
‘Do të vrasin me snajper’, flet pas kërcënimit deputeti i PD, Salianji: Nuk më bën asnjë…
periskopi.com
Çitaku: Fitorja e Kosovës nuk e kompenson dështimin tim dhe të kolegëve të mi
koha.net
Ministri serb: Taksa 100%, hakmarrje për INTERPOL-inTemat:
aa.com.tr
Trump falënderon Arabinë Saudite "për çmimin e naftës"
gazetaexpress.com
KQZ-ja, OSBE: Zgjedhjet janë bërë me 4 anëtarë, sot ka 5
insajderi.com
Ramiz Kelmendi tregon si e sheh vendosjen e taksës 100% ndaj Serbisë, si deputet dhe si afaristTemat:
gazetablic.com
Ahmeti mirëpret vendimin e Qeverisë për taksën kundër produkteve të Serbisë
evropaelire.org
I dha azil politik Gruevskit, BE kërkon sqarime nga Hungaria
vizionplus.tv
Reforma zgjedhore, Borchardt: Puna nuk është ndalur, përdorimi i teknologjisë do kohë
gazetaexpress.com
Biseda për sinjalizim në hekurudha
evropaelire.org
Tërmet në Serbi, mediat serbe nuk ndalen – Tash shkruajnë kështu për vendimin e Qeverisë për taksën 100%
koha.net
VV: Ahmeti ka harruar premtimet, vitin 2018 po e mbyllim me 7 çerdhe në mungesë
syri.net
Meta dhe Presidentja kroate në ‘oazin e shqiptarëve në Kroaci’
gazetaexpress.com
Të gjithë dorën lart por Pacolli jo, pse?
kallxo.com
Shpend Ahmeti flet për parkingun nëntokësor dhe zgjerimin e sheshit
kallxo.com
Gjyqi për 10 hektarë pronë, rast i krimit të organizuar që është i shënjestruar për vizat
insajderi.com
Krasniqi: Kosova të nxjerrë mësim nga rasti me INTERPOL
syri.net
“E ke mbyllur librin e aritmetikes që në klasë të katërt”, Kryemadhi replikon me Ramën
24-ore.com
Meta në Kroaci: “I mbushur me emocione…”
Me Foto dhe fakte! Ja gjyqtari që dënoi të riun e FRPD pse qëlloi Veliajn me vezë, lidhjet me PS-në
indeksonline.net
Qeveria e Maqedonisë: Pretendimet për azil të Gruevskit janë të rreme, ai do të ekstradohet
insajderi.com
Zgjedhja e presidentit të Interpol, reagon Moska
alsat-m.tv
Kosova ”luftë” tregtare me Serbinë, rritet në 100% taksa për mallrat serbe
evropaelire.org
Gruevski fiton azilin në Hungari, Shkupi kërkon ekstradimin
koha.net
Lansohet versioni i përditësuar i Regjistrit të Lejeve dhe Licencave
koha.net
Haradinaj: S’kemi pas çare pa e rrit masën për mallrat serbeTemat:
boldnews.al
Gjermani, Balla pritet nga zëvendës-presidenti i Bundestagut
ata.gov.al
Veliaj: PD, partia e shpellës dhe e paligjshmërisë
ekonomiaonline.com
Dumoshi vazhdon takimet me të rinjtë nga Prishtina
alpenews.al
Rrëfimi i djalit të sekretarit të Enverit: Babai donte të dorëzonte teserën e PS-së kur Rama tha të ulin…
alpenews.al
TRAFIK ARMËSH ME POSTË, PROKURORIA KËRKON 12 VITE BURG PËR SAIMIR ÇULLHAJN
botasot.info
Ministri Lekaj thotë se aeroplani që do të merrte gylenistët kishte leje fluturimi
aktuale.mk
Vuçiq ka thënë sot se nuk do të ketë rritje të reja të tatimeve në mallin serb
insajderi.com
Kosova nuk arriti anëtarësimin në Interpol, për shkak të kundërshtimit të Serbisë
koha.net
Kosova taksë 100% për prodhimet e Serbisë
koha.net
Pasi Thaçi e çoi Haradinajn në Kushtetuese, Qeveria pezullon vendimin për pronat
cna.al
“Bëje Botën Portokalli”, çelet fushata kundër dhunës me bazë gjinore
sot.com.al
Kreu i Forumit Rinor Demokrat: babai i një eurosocialisti na dënoi shokun
Unaza, Gjiknuri: Nuk ka pasur një proces prishjeje
ekonomiaonline.com
OEK organizon në dhjetor Panairin e Produkteve Bujqësore (Video)
sot.com.al
Marku krijon strukturë të posaçme në prokurori, i jep funksionet e Prokurorisë së Posaçme
gazetaexpress.com
Qeveria nuk ia falë pronat komunave serbe
alsat-m.tv
Ministria e Drejtësisë nuk heq dorë për ekstradimin e Gruevskit
gazetaexpress.com
Nisin aplikimet për në universitet, ja procedura
kallxo.com
Gjykata e Hagës kritikon kryeministren e Serbisë për mohim gjenocidi
gazetaexpress.com
Mohoi gjenocidin në Srebrenicë, Gjykata e Hagës kritikon ashpër kryeministren e Serbisë
boldnews.al
Rama për protestat te Unaza e Re: Të papranueshme, nuk gëlltiten dhe treten në asnjë mënyrë!
balkanweb.com
Përmet/ Peleshi apel: Standardizimi i produkteve ndihmon shitjen!
botasot.info
Protestojnë ish-punëtorët e “IMN Kosova”, kërkojnë nga Komuna e Prishtinës që t’u paguhet 20 përqindshi
insajderi.com
Shpallet i pafajshëm, Enes Goga ka disa fjalë
balkanweb.com
Unaza e Tiranës, Qendro: Aksi i rrugës nuk ka ndryshuar
mia.mk
Arrestohet ish krahu i djathtë i Gruevskit, Sasho Mijallkov
gazetaexpress.com
Hungaria: Gruevskit i rrezikohej jeta nëse burgosej
telegrafi.com
Vulin kërkon hakmarrje ndaj vendeve që mbështetën Kosovën në INTERPOL
botasot.info
Kurti thirrje politikës për konsensus: Ja kërkesat për Serbinë
sot.com.al
Gjiknuri: Politika ka spekuluar me projektin për ndërtimin e Unazës së Madhe
kallxo.com
Papadopoulou: Institucionet e sundimit të ligjit në Kosovë shënojnë progres
noa.al
Ministrja Gjonaj shkarkon ‘live’ drejtorin e ALUIZNI-t në Vlorë, pas tij dhe dy punonjës
evropaelire.org
Senati kërkon përgjigje për vrasjen e gazetarit Khashoggi, Trump mbron aleancën
insajderi.com
Merkel mbron marrëveshjen e OKB-së për emigrantët - RTV21
telegrafi.com
Hamza: Rritja ekonomike për vitin 2019 do të jetë 4.7%
botasot.info
“Mister” seanca për Besnik Camin, KPK cakton datën për Shpëtim Kurtin
indeksonline.net
BE-ja po e harton raportin e ri për Kosovën
telegrafi.com
NDOTJA, MINISTRI KLOSI PËR BASHKITË: MERRNI PËRGJEGJËSI
kallxo.com
BERZH mbështet projektin “qyteti i Gjelbër” për Prishtinën
gazetaexpress.com
Trafikonte armë me postë drejt Anglisë, Prokuroria kërkon 12 vite burg për Saimir Cullhaj
gazeta55.al
“KOSTANDIN XHUVANI U LIRUA NGA QELIA”/ Reagon Drejtoria e Burgjeve: E shtruam në QSUT dhe…
botasot.info
Kërkesa e “veçantë” e Izet Haxhisë: Ja kush dua të më gjykojë
balkanweb.com
'Telenovela' e Tiranë-Elbasan, autostrada përfundon plotësisht në...
kallxo.com
Hamza: Rritje ekonomike 4.7 përqind për vitin 2019
shekulli.com.al
Qëlloi me vezë drejt Erion Veliajt, gjykata merr vendimin për militantin e PD-së
Përurohet busti i shkencëtarit Betim Muço
ina-online.net
Maqedoni, pas ikjes së Gruevskit, arrestohet ish shefi i sigurimit Mijalkov
gazetaexpress.com
Refuzohet kërkesa e prokurores Hajdari, nuk përjashtohet gjykatësi në rastin ‘Pronto’
sot.com.al
PD: “Vangjush Dako nuk ka shpëtim, do të arrestohet”!
Shtyhet seanca e gjyqit, Izet Haxhia bën kërkesën e papritur
cna.al
Një postim i “nxituar” i Veliajt: gropa e Hajdin Sejdisë u hap nën qeverisjen e PD-së, por u mbyll nga Basha
botasot.info
Buxheti për MMPS-në do të jetë 465 milionë euro
indeksonline.net
Përditësohet regjistri qendror për leje dhe licenca - RTV21
boldnews.al
Unaza e Re, Rama ironizon opozitën: Dikush t’i shpjegojë ingjinjerave të pdlsi se km e rrugëve nuk janë si metrat e pantallonave
evropaelire.org
Kurti fton partitë të bashkohen për të kërkuar llogari ndaj Serbisë
balkanweb.com
“Unaza e Re”, Rama: Nuk japim dëmshpërblim për paligjshmërinë
koha.net
Kurti: Lobimi për Interpol i gabuar – prokuroria të hetojë shpenzimet
telegrafi.com
Pyatt: ShBA-të besojnë se Marrëveshja e Prespës është në interes të të dyja vendeve
syri.net
Behgjet Pacolli, si pasqyrë e dështimit të shtetit të Kosovës
epokaere.com
Triumfi i së keqes - Arbresh.info
aa.com.tr
Inaugurohet Turkstream, me rëndësi edhe për Europën
Replikat/ 'Mos na shikoni me syrin e njerkës', Braçe debat me deputetin e PS
Izet Haxhia surprizon në seancë: Nuk pranoj gjyqtarë që nuk kanë kaluar vettingun
kosovalive360.com
Nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës e Gjermanisë për 60 milionë euro grante
telegrafi.com
Veliaj publikon foton: PD 'parti e shpellës', e mbani mend gropën e Ajdinit?
alpenews.al
“Fatmira Hajdari shiti gjakun e burrit për t’u bërë gjyqtare”, Izet Haxhia me deklarata të forta nga gjykata, ja çfarë u vendos sot
“Unaza e madhe e Tiranës”, Gjiknuri: Nuk ka prishje pa u kryer shpronësimet
botasot.info
Thesi 1.2 miliardë euro koncesione te rrugët
rtsh.al
Ndërprerje të vazhdueshme të energjisë elektrike në zonën pranë stadiumit 'Qemal Stafa', banorët: Po na digjen elektro-shtëpiaket - Shqiptarja.com
sot.com.al
Shkarkohet drejtori i ALUIZNI-t, pas tij dhe dy punonjës në Vlorë, Gjonaj: Ja për çfarë akuzohen
alsat-m.tv
BE i kërkon shpjegime Hungarisë për azilin e Gruevskit
syri.net
Buxheti i 2019/ Gjosha: Zero investime në arsim punësim për qytetarët
botasot.info
Vetting kandidatit për KED-në, Enton Dhimitri
gazetablic.com
Ljajiq: Pranimi i Kosovës në INTERPOL do të bënte dialogun e mëtejshëm të pakuptimtë
lapsi.al
Filmi i regjisorit kosovar me premierë botërore në “Tallin Black Nights Festival”
gazetaexpress.com
Lekaj tregon si u rrëmbyen gylenistët, thotë se kompania turke keqpërdori lejen
epokaere.com
Javë e zezë për presidentin Macron
telegrafi.com
Eurodeputetët me porosi: Azili politik i Gruevskit mund të sjell pasoja serioze për rajonin
tesheshi.com
Rama për "Astirin": Nuk shpërblejmë zaptuesit me paratë e shkollave e spitaleve!
periskopi.com
Votimi për INTERPOL – Hungarezët gënjyen Kosovën!Temat:
alpenews.al
Deri kur na shoqëron shiu këtë javë - American Eye
sot.com.al
Sekuestrimi i pasurive të kriminelëve / Kryeprokurorja Marku merr vendimin, ja strukturat e posaçme
shekulli.com.al
FMN i kërkon qeverisë të rrisë çmimin e energjisë
sot.com.al
Zbulohen datat e zgjedhjeve për krerët e degëve të PD-së
tvklan.al
Elbasan, bashkëpunim ndër-sektorial mbi respektimin e të drejtave të fëmijëve
koha.net
Amerika tregon armatimin, raketa dhe bomba në shkretëtirën e Saharasë (VIDEO)
syri.net
Xhuvani jashtë burgut? Ja si qëndron e vërteta
balkanweb.com
Gjonaj në konferencë për shtyp: Shkarkohet drejtori i ALUIZN-it dhe 2 punonjës në Vlorë
alsat-m.tv
Hahn kërkon sqarime nga Hungaria për azilin e Gruevskit
gazetablic.com
Gjermania serioze në formimin e Ushtrisë së Evropës
boldnews.al
Denoncimi te Berisha: Rama liron nga burgu vrasësin e dashur serial të organizatës kriminale “Rilindja”, Kostandin Xhuvani
ekonomiaonline.com
Protestë para Komunës së Prishtinës
balkanweb.com
Ekstradohet nga Holanda anëtari i grupit “Bajri” - American Eye
kallxo.com
Pal Lekaj raporton para komisionit për dëbimin e gylenistëve
balkanweb.com
Viti i Skënderbeut, Meta dhe presidentja kroate do takojnë Arbanasit e Zarës
syri.net
Teza e Olldashit më aktuale se kurrë/ Çfarë tha ish-ministri pesë vite më parë
indeksonline.net
Duda Balje e mllefosur me votën e Bosnjës kundër Kosovës për INTERPOL
tetovasot.com
Kim Xhong-jang zgjidhet kryetar i ri i Interpolit
kallxo.com
Enes Goga, Fuad Ramiqi e hoxhallarë të tjerë të pafajshëm në akuzat për terrorizëm
rtsh.al
Nis Maratona e Tiranës, Veliaj: Është shumë e rëndësishme që të fokusohemi te një qytet i shëndetshëm
balkanweb.com
Asambleja e Interpolit, Veliu takon Presidentin e ri, mbështetje për policinë shqiptare
botasot.info
Fate Velaj në Vjenë: Europianizim mendor dhe shpirtëror i Shqipërisë
koha.net
SERBI – Macron në vizitë zyrtare
24-ore.com
Interpoli zgjedh koreanin jugor Kim Jong Yang si president të ri
koha.net
Sipas Beogradit, mospranimi i Kosovës në Interpol ndali përndjekjen e 5 mijë serbëve
cna.al
“I përfshirë në vrasje”/ Prokuroria merr vendimin për dosjen kriminale të Erjon Veliajt
balkanweb.com
Trumpit i kërkohet të qartësojë rolin e princit saudit në vrasjen e Khashoggit
koha.net
Anëtari i Nimës bëhet konsull në Shtutgart
botasot.info
Zgjedhjet lokale, PD heq dorë nga bojkoti, nis përzgjedhjen e kandidatëve
sot.com.al
Shqipëri, tragetet në orar, nuk parashikohen pengesa nga reshjet
koha.net
PROF. REXHEP QOSJA: SKËNDERBEU DHE RILINDJA KOMBËTARE
telegrafi.com
Prezantohen makineritë e reja të ndërmarrjes “Hortikultura” me vlerë 200 mijë euro
insajderi.com
Rusët nuk e marrin dot Interpolin, një koreanojugor është kreu i ri
ekonomiaonline.com
Gjermania ia ndan Kosovës mbi 60 milionë euro
sot.com.al
Gjyqtari Enton Dhimitri në sitën e Vetting-ut
telegrafi.com
Si u shpenzuan paratë e lobimit për Interpol?
gazeta55.al
Unaza e re/ Gjiknuri iu përgjigjet banorëve: S’ka prishje pa dalë VKM-ja për shpronësim
noa.al
Unaza/ Rama: Ku cënohet prona e përbashkët, s’ka legalizim
24-ore.com
Rriten kostot e koncesioneve, përplasje në Kuvend Braçe- Ahmetaj
gazetaexpress.com
Vendet që votuan kundër pranimit të Kosovës në Interpol
boldnews.al
PD: Dako do të arrestohet, i ka bërë gabim llogaritë
telegrafi.com
Nikolla Gruevski fiton azil politik, nga autoritetet hungareze.   
syri.net
Trump: CIA nuk ka vërtetuar se princi ka lidhje me vrasjen e Khashoggit
indeksonline.net
Dështon Rusia, drejtori i Interpol-it nga Korea Jugore
americaneye.al
54 vite burg për “grupin e zjarrit” të Lazaratit, familjarët godasin me karrige gjyqtarët - American Eye
telegrafi.com
Tirana vërshohet nga reshjet, shiu vazhdon dhe sot
periskopi.com
Uashingtoni po përgatitë ultimatumin e fundit për Kinën
gazeta55.al
Ahmetaj për PPP: Janë 807 miliardë lekë, s’do ketë më oferta të pakërkuara, nga 1 korriku 2019
alsat-m.tv
Kush ishte Sasho Mijallkov dhe pse quheshin “La Famiglia”
sot.com.al
Mungesa e vizave problem i të rinjve që synojnë të studiojnë në BE
evropaelire.org
Rusia humb garën për kreun e INTERPOL, fiton Koreja e Jugut
telegrafi.com
Tri ditë dramë në Dubai dhe dështimi i Kosovës në Interpol
syri.net
Gruaja 4 muaj apel për gjak, Meta mban premtimin
epokaere.com
Çitaku: Fitorja e Kosovës nuk e kompenson dështimin tim dhe të kolegëve të mi
alsat-m.tv
Përfundoi në Shutkë përgjegjësi i rastit të Kumanovës, ja kush e thotë?
Lekaj merret në pyetje për dëbimin e gylenistëve - RTV21
alpenews.al
Ekspozita në Paris, Rama publikon videon me pamje të veçanta
gazeta55.al
Xhelal Mziu: Në Kamëz punohet me intensitet, po investojmë në mbi 70 rrugë gjatë 2018-s, me 0 fonde nga qeveria
telegrafi.com
Mot i vranët në Shqipëri
lapsi.al
Analiza e Patozit: Fati i Gruevskit trazon më shumë Tiranën se Shkupin
syri.net
Ambasada e SHBA në Tiranë: Hetim të plotë Tahirit dhe Martinajt
telegrafi.com
Veseli pritet në takim nga Mogherini
syri.net
“Aleanca për Dhurimin e Gjakut” seancë dhurimi në ndihmë të qytetarëve të Lushnjes
gazetaexpress.com
Ngjarjet e datës 21 nëntor
balkanweb.com
Kryebashkiaku Veliaj: Banorët te “Unaza e Re” janë paraqitur për shpronësim
sot.com.al
ARRATISJA E GRUEVSKIT/ Artan Hoxha: Ja cili politikan i lartë ka gisht
koha.net
Kosova sot mot të vranët dhe me shi
kallxo.com
SOT VOTOHET PËR ANËTARËSIMIN E KOSOVËS NË INTERPOL
gazetablic.com
Interpoli nën ndikimin rus? Një zyrtar i lartë nga Rusia mund të udhëheqë
gazetainfokus.com
Përkujtohet Xhavit Ahmeti në 22 vjetorin e vdekjes
indeksonline.net
Nga një gol Azerbajxhanit për çdo votë kundër Kosovës, thotë Ahmeti
telegrafi.com
Komisioni hetimor interviston sot Pal Lekajn për rastin e dëbimit të turqve
alsat-m.tv
Trump: Nuk do të heqim dorë nga marrëveshjet tregtare me Arabinë Saudite
“AKSIDENT I DEMOKRACISË” NË RUMANI
Daçiç: Vetëm një budalla del në anën e humbësit
cna.al
Të kishin gojë të flisnin! Si po lihen librat në mëshirë të fatit
balkanweb.com
Gjermania kërkon thellimin e reformës në drejtësi: Janë nxjerrë jashtë sistemit gjyqtarët e korruptuar dhe të paaftë
sot.com.al
FMN përplaset me Ahmetajn për rritjen ekonomike, mesazh Gent Sejkos për rregulloret e mbikëqyrjes, kreditë e këqija dhe strategjinë e deurozimit
syri.net
Klevis Balliu: Jap dorëheqjen nëse një nga ne është përplasur me policinë (VIDEO)
insajderi.com
Bahtiri: Për dështimin në Interpol, fajtor është Thaçi dhe jo Pacolli
tvklan.al
Petro Kaça/ Sarandë, Policia fsheh dhe mbron dhunuesin e varrezave, reagon komuniteti
botasot.info
SKANDAL NË PROKURORINË E KRUJËS/ Gentian Doda rifitoi lirinë pas pushimit të çështjes së celularëve
indeksonline.net
Drejtori i Burgjeve: Në burgun e Dubravës ka kontrabandë
balkanweb.com
Vasili: Rama i kapur për gryke del hapur kundër SHBA për Tahirin
botasot.info
Avokati i Shtetit fut në sherr PS-në, paga më e lartë se e Kryeministrit
sot.com.al
Konferenca e Kryetarëve miraton kalendarin, rrëzon propozimin e PD-së për dekoratat
evropaelire.org
Sulm kamikaz në festën e ditëlindjes së profetit Muhamed, 43 të vdekur në Kabul
koha.net
Lajm i keq nga Brukseli: Heqja e vizave as nuk hyn në rend dite
gazetaexpress.com
Për vrasjen e Khashoggit edhe Franca do të vendos sanskione
telegrafi.com
Kocijançiç: Kosova dhe Serbia të sigurojnë kushtet për vazhdimin e dialogut
indeksonline.net
Pas fitores së Kosovës, Ramiz Lladrovci ka një porosi për Azerbejxhanin dhe policinë
kallxo.com
Avokati dënohet për mosardhje me kohë në seancë
ata.gov.al
Remitancat, burim i rëndësishëm financimi për ekonominë vendase
balkanweb.com
FOTO/ Zbuloni kush ishin dhe çfarë veshën artistët shqiptarë në koncertin madhështor në Vatikan…
balkanweb.com
Vasili: Rama i kapur, del hapur kundër SHBA për Tahirin
sot.com.al
Ëndrra e arbëreshit Demetrio Curino…
gazeta55.al
“Banorët e Astirit po shfrytëzohen, Rama-Berisha e dinë se nuk do ketë dëmshpërblime'
gazeta55.al
Skandali me qumështin e 'rrugës'! 31 milion baktere për mililitër
zeriamerikes.com
“Të vras po ike”, dëshmia rrëqethëse e vajzës shqiptare të trafikuar
balkanweb.com
Shou mediatik për një gazsjellës me të ardhme të pasigurt
gazetaexpress.com
Nipi i Jakup Krasniqit i reagon Milaim Zekës: Nuk merrem me të lehurat e tua
syri.net
Çmenduria/ Ahmetaj: Për 20 kilometra rrugë Tiranë-Kashar, jo 330 milionë euro, por 450 milionë euro
gazetablic.com
Qeveria mund ta rrit masën ndaj produkteve të Serbisë e Bosnjës
periskopi.com
“Ne u kënaqëm në Dubai, për dështimin nuk jemi përgjegjës”
balkanweb.com
Zgjedhjet për krerët e degëve të PD, publikohen datat
epokaere.com
Kosova nuk ia doli të anëtarësohet në INTERPOL
gazetaexpress.com
Bardhyl Meta: Dy fjalë rreth mos-pranimit të Kosovës në Interpol!
gazetablic.com
​Haziri: Sot në Dubai ka munguar një Fadil Vokrri
evropaelire.org
Ivanka Trump thyen rregullat
telegrafi.com
Çmenduria e Ivica Daçiqit, fyen dhe e shan kryeministrin e Austrisë, nuk lë gjë pa i thënë për Kosovën
koha.net
Daçiq fyeu kancelarin austriak, Vuçiq e arsyeton
gazetainfokus.com
Daçiqi me shprehje rrugaçërie fyen kancelarin austriak, e quan budalla dhe ia fyen mbiemrin
alpenews.al
Unaza e Re/ Kush janë protestuesit me më shumë se një shtëpi
kallxo.com
Shala paralajmëron inspektime nëpër çerdhe për lodra të rrezikshme
botasot.info
Qeveria: Gruevski nuk kishte kërcënime për jetën dhe nuk ishte i përndjekur politik
indeksonline.net
Ky është reagimi delegacionit serb kur e kuptojnë që Kosova nuk u pranua në INTERPOL
gazeta55.al
Trafikanti i lire, heroi në burg
sot.com.al
Majlinda Bregu mesazh të ndjerë: Shkallë në parajsë
boldnews.al
VIDEO/ Reshjet e shiut përmbytin hyrjen e Gjirokastrës
gazetaexpress.com
Trump sinjalizon se nuk do ta ndëshkojë princin saudit
balkanweb.com
102 familje dëmshpërblehen/ Mes tyre persona me vila në bregdet të ndërtuara pa leje
gazetablic.com
Ambasadori amerikan në Beograd: Zhgënjyes mospranimi i Kosovës në Interpol
gazeta55.al
Teknologji moderne për pastrimin e kanalizimeve
koha.net
Zimerman: Dëshiroj që Maqedonia së shpejti të bëhet anëtarja e 30-të e NATO-s
botasot.info
Reagon Qeveria, pas konfirmimit të azilit për Gruevskin
telegrafi.com
Pas dështimit në INTERPOL, kërkohet rritja e taksës për prodhimet nga Serbia në 25%
gazeta55.al
Union Bank firmos marrëveshjen për blerjen e ICB Albania
ekonomiaonline.com
120 gardianë të rinj do të punësohen shumë shpejt
gazetablic.com
Ish-deputeti i LDK-së ka dy fjalë pas dështimit të Kosovës në INTERPOLTemat:
telegrafi.com
Daçiq: I thash Kurzit – ti je i mençur, pse ja mban anën humbësveTemat:
koha.net
Daçiqi fyen Kancelarin austriak, Sebastian Kurz
evropaelire.org
Dodik pritet të marrë presidencën e Bosnjës
Deputeti i PS e quajti “plak autik, Berisha i bën biografinë sipas stilit...
alpenews.al
Ankimohet vendimi për Vettingun e prokurorit të Apelit të Shkodrës
indeksonline.net
Gazetarët kosovarë u detyruan që në Dubai të punojnë me pajisje joadekuate (VIDEO)
telegrafi.com
Plator Avdiu: Interpoli dështim shumë i madh; Kosova ta riformatojë dialogun (VIDEO)
ekonomiaonline.com
Rexhep Selimi për mosanëtarësimin në Interpol: Diplomacia kosovare s’ishte në nivel të duhur (VIDEO)
gazetablic.com
Osmani pas dështimit në INTERPOL: Serbisë t’i vendoset embargo totale
Lleshaj në policinë e Beratit: Luftoni krimin
aa.com.tr
Pritet raporti përfundimtar i SHBA-së për vrasjen e Jamal Khashoggit
mia.mk
Ligji për pajtim “amniston” personat e përfshirë në dhunën në Kuvend
blog.alpenews.al
Socialistët e Beratit: Do t’i kërkojmë Ramës të hetojë punonjësit në ikje!
koha.net
“Kuvendi dhe Qeveria e Kosovës duhet që menjëherë t’ia marrin mandatin e Thaçit"
indeksonline.net
Drejtori i Burgjeve: Në burgun e Dubravës ka kontrabandë
telegrafi.com
Xhaferi në Sesionin e 64-t të Asamblesë Parlamentare të NATO-s
telegrafi.com
Këto rajone do të mbeten pa rrymë
insajderi.com
Arsyetimi i Labinot Tahirit për mungesën e "ministrit të tij" në Asamblenë e Interpolit
ata.gov.al
10-mujori, eksportet u rritën me 16%
vizionplus.tv
Sejko: Borxhi publik, në rënie
gazetainfokus.com
Babai rrëfen para gjykatësit si e mbyti dajak djalin 14 vjeçar, përpiqet të arsyetohet
ekonomiaonline.com
Thaçi kthen dështimin në favor të tij: Është e qartë se na vyen një marrëveshje me Serbinë
cna.al
"France Football" përjashton Ronaldon dhe Messin/ Ja kush e fiton "Topin e Artë" të këtij viti
gazetaexpress.com
Menaxhmenti i Mehmet Akifit jeton në ankth nga frika e deportimit në Turqi
koha.net
Lushaku: Dështimet e diplomacisë tregojnë se Kosova është shtet pa vizion të qartë
shekulli.com.al
Hetime nga Sekretariati i Vjenës? KESH: Ja e vërteta për energjinë
indeksonline.net
Ambasadori rus përgëzon ministrin serb që la Kosovën jashtë antarësimit në INTERPOL
gazetaexpress.com
Basha kujton Sokol Olldashin në 5-vjetorin e ndarjes nga jeta
telegrafi.com
Ismaili inspekton punimet për ndërtimin e Spitalit Pediatrik Kirurgjik
indeksonline.net
Matoshi para deputetëve raporton për mjedisin, ajrin dhe projektet mjedisore
gazetaexpress.com
Pacolli kërkon dorëheqjen e Ramush Haradinajt (Foto)
kosovalive360.com
IFC e Bankës Botërore mbështet promovim e Kosovës
alsat-m.tv
“Na bashkoi Skënderbeu”, yjet e muzikës shqiptare “ndezin” Romën
shekulli.com.al
Skandali i Hungarisë: I jep azil politik kriminelit Gruevski
insajderi.com
Ministri i Brendshëm nuk u lejua të shkojë në Interpol për shkak të aktakuzës
telegrafi.com
Veseli me eurodeputetë: Çdo vonesë për heqjen e vizave është e paarsyeshme
gazetablic.com
Ministria e Drejtësisë e ka dërguar kërkesën për ekstradimin e Nikolla Gruevskit në Hungari
vizionplus.tv
"Buxheti i interesave të qeverisë"
syri.net
Ky është standardi i grabitjes rilindëse…
alpenews.al
‘TOYOTA YARIS’/ PADIA E BALLËS PËR BASHËN, GJYKATA SHTYN SEANCËN
ekonomiaonline.com
Bytyqi viziton një shkollë të Vushtrrisë në Ditën Ndërkombëtare të Konventës së Fëmijëve
gazetainfokus.com
Shala: Ngritja e çmimit të bukës jo e ligjshme, dhe e panevojshme
kallxo.com
Të rritet taksa doganore si hakmarrje! - RTV21
gazeta55.al
Fier, këshilli bashkiak miraton ndihmën ekonomike
gazetablic.com
Nënkryetarja e AAK-së: Serbia nuk është e interesuar për normalizim të raporteve me Kosovën
cna.al
Operacioni “Mesnata”/ Vihen në pranga hajdutët e lopëve, bënin kërdinë nëpër fshatra
boldnews.al
Hiqet nga puna vëllai i Luan Ramës
botasot.info
Vendet ku nesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike
alsat-m.tv
Vuçiq njoftoi për arratisjen e Gruevskit! A ka kaluar nëpër Serbi?
insajderi.com
Vetëvendosje: Lajm i tmerrshëm dështimi i Kosovës në Interpol
gazetablic.com
BERZH ka investuar 350 milionë euro      
lapsi.al
Ligji anti-shpifje, Rama takon drejtuesit e OSBE për median
telegrafi.com
Ambasadori amerikan në Serbi: Të zhgënjyer për dështimin e Kosovës në INTERPOL
evropaelire.org
Kosovë-Serbi, akuza të ndërsjella për moszbatim të marrëveshjeve
RRËFIMI/ Mehmet Shehu-tankistit: Futu aty dhe të qëlloj me flakëhedhës, mund të digjesh si mi
kallxo.com
BURJANI:ZGJEDHJE SA MË PARË
indeksonline.net
“Dialogu i drejtuar nga Thaçi po e bën Serbinë çdo ditë e më shumë agresive kundrejt Kosovës”
gazetaexpress.com
Moti i keq paralizon portet, pezullohen lundrimet në Vlorë
shekulli.com.al
Projekti i Unazës së Madhe, pa zgjidhje për trafikun
telegrafi.com
PSD-ja: Dështimi i anëtarësimit të Kosovës në Interpol, dëshmi e dështimit të dialogut
gazeta55.al
E etiketoi Berishën si autik, valë reagimesh kundër deputetit socialist Alket Hyseni
indeksonline.net
Reagon edhe Rexhep Selimi: Bravo Policisë, turp diplomacisë
balkanweb.com
“Plak autik”, nisin lëvizjet për shkarkimin e Alket Hysenit, deputeti i PS-së detyrohet të ndryshojë postimin
insajderi.com
Deputeti tregon në Komision si ka kaluar në burg, plasin të qeshurat
24-ore.com
Siguria e digave, miratohet projektligji i marrëveshjes Shqipëri-EBRD
gazetablic.com
Daçiq: As Kurz nuk mundi t’iu ndihmojë
evropaelire.org
Kremlini: SHBA po ndërhyn në emërimin e kreut të INTERPOL-it
indeksonline.net
Hoti i bashkohet korit të Qeverisë: Faj për dështimin në INTERPOL e ka Serbia
tesheshi.com
SHBA pas zgjedhjeve, ja ç’do të ndodhë më tej
koha.net
Pse dështoi Kosova në INTERPOL sipas Vjosa Osmanit
balkanweb.com
PD vijon akuzat ndaj Vangjush Dakos: Nuk i ke bërë llogaritë mirë!
gazeta55.al
Basha në pukë: Rama ka pesëfishuar sipërfaqen për kultivimin e drogës, ai ka kriminalizuar shtetin shqiptar
gazetaexpress.com
Eskorta e FSK-së pëson aksident
indeksonline.net
Veseli: Të korruptuarve do iu konfiskohet pasuria e paligjshme
Vetingu/ Zbardhet takimi i Gjonajt me ekspertët e Venecias: Pastrimin e politikës do e bëjë drejtësia e re - Shqiptarja.com
gazetaexpress.com
Arti në zi, ndërron jetë aktori i njohur shqiptar
koha.mk
Shekerinska: Për anëtarësimin tonë të ardhshëm në NATO është e madhe merita e pjesëtarëve në misionet paqeruajtëse
rtsh.al
Kosova nuk arrin të antarësohet në Interpol
tetovasot.com
VMRO-DPMNE: Varfëria u rrit që kur LSDM erdhi në pushtet
sot.com.al
Quajti Berishën “Autik”, psikologia-Alket Hysenit: Kërkoni falje publike!
insajderi.com
Daçiq e merr malin: Pa thënë ne “po” nuk mund të bëhet asgjë
kallxo.com
Vendet që nuk do të kenë rrymë sot në Pejë
alpenews.al
Shqipëria me karburantin më të shtrenjtë në Europë, në raport me të ardhurat për frymë
boldnews.al
Rinis testimi për gradën "Komisar" në Polici, kësaj here me rregulla ndryshe
sot.com.al
Gjykata e Fierit dënon për të dytën herë ish- shefin e antidrogës, Dritan Zagani
insajderi.com
Musliu: Mosanëtarësimi i Kosovës në Interpol, dështim i përbashkët
gazetaexpress.com
Populistët në të gjithë botën do të rikthejnë tiraninë
evropaelire.org
Mospranimi i Kosovës në Interpol “festohet” në Mitrovicën e Veriut
ekonomiaonline.com
Tahiri: Pas 10 vjetësh kemi arritur t’i integrojmë gjyqtarët serbë në 4 komunat veriore
indeksonline.net
Hashim Thaçi pas dështimit në INTERPOL: Krekosjet e Beogradit nënkuptojnë hapësirë më shumë për terrorizmin
cna.al
ANALIZA/ “Lotaria propagandistike e Ramës, si të bie bingo që të bëhesh i lumtur”
epokaere.com
Hyland takohet me Ahmetin, flasin për situatën politike në Kosovë
alpenews.al
Debate në Kryesinë e PD për zgjedhjet, Basha thërret Kuvendin në dhjetor. Grida, Salianji e Alibeaj përmbysin zërat kundër të Palokës, Nokës e Ristani
syri.net
40 milionë euro për 2.2 kilometra rrugë, Vasili: Grabitje e frikshme te Unaza e Re
insajderi.com
Pas dështimit në INTERPOL, Thaçi fton partitë të bëhen bashkë për interesin shtetëror
gazetainfokus.com
Berisha: Thaçi po i tejkalon kompetencat e presidentit
insajderi.com
Thaçi shfrytëzon dështimin në Interpol, pohon se shpëtimi është te marrëveshja me Serbinë
telegrafi.com
Dështimi me Interpolin, Pacolli e pranon: Serbia luftoi fort
balkanweb.com
“LAZARATI”/ Familjarët sulmojnë gazetarët dhe gjyqtarët. Apeli lë në fuqi dënimin për…
kallxo.com
A do të rritet çmimi i bukës në Kosovë, flet ministri
koha.net
Endrit Shala reagon për ngritjen e çmimit të bukës
gazetablic.com
Aleksandër Vulin: Mospranimi i Kosovës në INTERPOL një fitore historike për Serbinë
cna.al
Petrit Vasili publikon investigimin e LSI: Ndërtimi i “Unazës së Re” grabitje e frikshme e qeverisë "Rama 2"
gazetaexpress.com
Monika Kryemadhi: Edi Rama projekt kriminal që vjedh pronën dhe paratë e shqiptarëve
koha.net
Shqiptarët e Çabrës së Zubin Potokut nuk e përjashtojnë luftën në rast të shkëmbimit të territoreve
botasot.info
Gruevskit i jepet e drejta e azilit në Hungari?!
sot.com.al
Sali Berisha: Rama dhe Gruesvki kanë një të përbashkët!
syri.net
Shqipëria, me standard të ri në Drejtësi
tetovasot.com
Milenko: Gruevski ka me vete materiale për shantazhe, ja emrat e kujt përmend?!
gazeta55.al
Shqipëria, shumë taksa, pak të ardhura
telegrafi.com
Ambasada e Britanisë së Madhe: Zhgënjyese që Kosova nuk arriti të anëtarësohet në INTERPOL
cna.al
Rreziku nga rezervuari, Roskoveci s’ka para për mirëmbajtjen e digës
ekonomiaonline.com
MTI nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi për promovimin e investimeve - RTV21
tvklan.al
Austri – Kurz: Stabiliteti i Evropës varet shumë nga qëndrueshmëria e Ballkanit Perëndimor
syri.net
Rama i jep kompanisë që lëvron paratë e Lindës dhe Tan Lames, 19 mln euro për 1 km rrugë
alpenews.al
BASHA KUJTON SOKOL OLLDASHIN: SHEMBULL PËRJETËSISHT FRYMËZUES
insajderi.com
Eksperti amerikan paralajmëron: Ndarja e Kosovës, pjesë e planit strategjik të Putinit
telegrafi.com
“Dështakë, shkoni në shpi”
gazetaexpress.com
Thaçi injoron Komisionin Hetimor, nuk shkon të flasë për kontratat e tij në emër të shtetit
alsat-m.tv
SHBA shton Venezuelën në listën e zezë të mbështetëseve të terrorizmit
sot.com.al
Gruevski/ Krasniqi zbardh detaje dhe nxjerr fakte: Ky është politikani shqiptar që ka raporte shumë miqësore dhe mbështetje pa kushte
alsat-m.tv
“Acibadem Sistina” realizon implantimin e dytë të zemrës së plotë artificiale
gazetaexpress.com
Studim i Mit’hat Frashërit: Esat Pashë Toptani u kishte premtuar serbëve korrigjim të kufirit
telegrafi.com
AUSTRIA MBLEDH LIDERËT E BALLKANIT, I PRANISHËM EDHE RAMA, KURZ: RAJONI E KA VENDIN NË BE
indeksonline.net
Deda: Duhej të tërhiqeshim nga gara për INTERPOL, kur është ditur se s’ka përkrahje të mjaftueshme
balkanweb.com
“UNAZA E RE”/ Kryemadhi kërcenon Ramën: Mos u ngopsh me para, të zëntë mallkimi im
evropaelire.org
Sipas fjalëve të Pacollit, shteti nuk arriti të sigurojë as 20 vota më shumë se nga viti i kaluar
alpenews.al
Vettingu në politikë/ Ekspertët e 'Venecias' takojnë sot kreun e Kushtetueses
cna.al
Mayer takohet me Ballën në Gjermani
Kallxo 2h

Gjilan, dënohet polici i akuzuar për zvogëlim të gjobës së trafikut

Gjykata Themelore në Gjilan shpalli vendimin përfundimtar ndaj Erduan Banushit, zyrtarit policor që akuzohej për falsifikim të dokumentit zyrtar. Banushi po gjykohej për faktin se me veprimet e tij, duke intervenuar në një tiketë kundërvajtêse kishte kryer veprën penale falsifikim i dokumentit zyrt»»»

kallxo.com
Kosovapress 3h

Këtë vit në Ferizaj shënohet 50 vjetori i demonstratave të vitit 1968

Demonstratat e vitit 1968, kanë mbetur në memorien kolektive, si kthesa ndër më të rëndësishmet në historinë e re të Kosovës. Që nga ajo kohë, shumë gjenerata kanë bartur mbi supe, idealin e këtyre demonstratave deri në lirinë dhe pavarësinë e vendit. Këtë vit, këto demonstrata kanë përvjetorin jub»»»

Koha 4h

Mitrovica do t’u ngrejë përmendore Shaban Jasharit me dy të bijtë

Mitrovicë, 21 nëntor - Është mbajtur sot mbledhja e Komitetit për Politikë dhe Financa (KPF) të Mitrovicës. Ndër të tjera, kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri i informoi të pranishmit se këshilltarët komunalë në mbledhjen e kaluar të KK-së kanë aprovuan konkluzionin për ndërtimin e shtatores të Her»»»

koha.net
Gazeta Telegraf 4h

Prof. Dr. Agron F. Fico/ Skënderbeu dhe Epika popullore historike

Trimëria, patriotizmi dhe heroizmi i luftëtarëve tanë e detyrojnë sulltan Muratin që të pranojë, duke kërcitur dhëmbët: “S’ asht e mundun me hy n’ Kruve!” Njihet historikisht se, me disfatën e turpshme në muret e Krujës, sulltan Murati mbylli një jetë mbretërimi gati 3-vjeçare. Disa muaj më vonë, M»»»

Shekulli 9h

Legalizimet, 560 qytetarët që marrin lejet në Kamëz

Legalizimet, 560 qytetarët që marrin lejet në Kamëz Publikuar më 21.11.2018 nga Dionis Xhafa Nga Neritan Gjergo Drejtoria e Përgjithshme e ALUIZNI-t ka publikuar listën me 560 pronarët që kanë gati lejen në zonën e Kamzës. Bëhet fjalë për leje të nxjerra në muajin e fundit “Vetëdeklaruesit që kanë »»»

shekulli.com.al
Kosova Sot 9h

Sot shpallet vendimi ndaj policit që dyshohet se falsifikoi dokumentin zyrtar

Gjykata e Gjilanit sot pritet të shpallë vendimin në rastin e Erduan Banushit, zyrtarit të Policisë në Gjilan. Ai po gjykohet për faktin se me veprimet e tij ka intervenuar në një tiketë kundërvajtëse me çka dyshohet se ka kryer veprën penale – falsifikim i dokumentit zyrtar. Sipas aktakuzës, e cil»»»

TRT al 9h

ALSAR, fondacioni i të ardhmes shqiptare

Reportazh-intervistë me z. Mehdi GURRA, kryetari i fondacionit ALSAR, një person juridik në Shqipëri që gëzon të drejtën e ushtrimit të veprimtarisë mirëbërëse shoqërore me karakter arsimor, kulturor dhe humanitar. Që pas rënies së regjimit komunist, shoqëria shqiptare vazhdon të përjetojë një proc»»»

Kallxo 10h

Sot shpallet vendimi ndaj policit që dyshohet se falsifikoi dokumentin zyrtar

Gjykata e Gjilanit sot pritet të shpallë vendimin në rastin e Erduan Banushit, zyrtarit të Policisë në Gjilan. Ai po gjykohet për faktin se me veprimet e tij ka intervenuar në një tiketë kundërvajtëse me çka dyshohet se ka kryer veprën penale – falsifkim i dokumentit zyrtar. Sipas aktakakuzës, e ci»»»

kallxo.com
Gazeta KNN 10h

Sot shpallet vendimi ndaj policit që dyshohet se falsifikoi dokumentin zyrtar

Gjykata e Gjilanit sot pritet të shpallë vendimin në rastin e Erduan Banushit, zyrtarit të Policisë në Gjilan. Ai po gjykohet për faktin se me veprimet e tij ka intervenuar në një tiketë kundërvajtëse me çka dyshohet se ka kryer veprën penale – falsifkim i dokumentit zyrtar. Sipas aktakakuzës, e ci»»»

Kohajone 1d

Vetëm 2 xhami jashtë KMSH-së, imamët e vetëshpallur në negociata për “legalizim”

Vetëm dy xhami në të gjithë vendin kanë mbetur ende jashtë juridiksionit të Komunitetit Musliman Shqiptar, rreth tre vjet pas nisjes së një aksioni për legalizimin e objekteve të kultit të drejtuara nga të ashtuquajturit imamë të vetëshpallur. Agron Sojati: Nga 70 xhami dikur që nuk e njihnin këtë »»»

RTV Oranews 1d

Vetëm 2 xhami jashtë KMSH-së, imamët e vetëshpallur në negociata për “legalizim”

Vetëm dy xhami në të gjithë vendin kanë mbetur ende jashtë juridiksionit të Komunitetit Musliman Shqiptar, rreth tre vjet pas nisjes së një aksioni për legalizimin e objekteve të kultit të drejtuara nga të ashtuquajturit imamë të vetëshpallur. Agron Sojati: Nga 70 xhami dikur që nuk e njihnin këtë »»»

Gazeta NewBorn 20.11. 17:59

Babai rrëfen si i mori jetën djalit 14 vjeçar me dajak

Gani Bërnjashi, i akuzuar për vrasjen e djalit të tij 14 vjeçar, ka rrëfyer para gjykatës në Gjilan ngjarjen se si e kishte rrahur djalin deri në vdekje. Ai para trupit gjykues rrëfej për atë që kishte ndodhur natën e 23 majit 2018. Ai tregoi se i kishte thënë djalit “ku i ke lënë ato 1500 euro?”. »»»

Albeu 20.11. 17:04

babai rrëfen si e rrahu djalin për vdekje

Gani Bërnjashi, i akuzuar për vrasjen e djalit të tij 14 vjeçar, ka rrëfyer para gjykatës në Gjilan ngjarjen se si e kishte rrahur djalin deri në vdekje. Ai para trupit gjykues rrëfej për atë që kishte ndodhur natën e 23 majit 2018. Ai tregoi se i kishte thënë djalit “ku i ke lënë ato 1500 euro?”. »»»

Gazeta KNN 20.11. 16:57

Tragjedia në Kamenicë, babai rrëfen si e mbyti djalin 14 vjeçar me dajak

Gani Bërnjashi, i akuzuar për vrasjen e djalit të tij 14 vjeçar, ka rrëfyer para gjykatës në Gjilan ngjarjen se si e kishte rrahur djalin deri në vdekje. Ai para trupit gjykues rrëfej për atë që kishte ndodhur natën e 23 majit 2018. Ai tregoi se i kishte thënë djalit “ku i ke lënë ato 1500 euro?”. »»»

Kallxo 20.11. 15:44

Tragjedia në Kamenicë, babai rrëfen si e mbyti djalin 14 vjeçar me dajak

Gani Bërnjashi, i akuzuar për vrasjen e djalit të tij 14 vjeçar, ka rrëfyer para gjykatës në Gjilan ngjarjen se si e kishte rrahur djalin deri në vdekje. Ai para trupit gjykues rrëfej për atë që kishte ndodhur natën e 23 majit 2018. Ai tregoi se i kishte thënë djalit “ku i ke lënë ato 1500 euro?”. »»»

kallxo.com
RTK Live 20.11. 14:45

Vendet që nuk do të kenë rrymë sot në Pejë

KEDS ka njoftuar se rajoni i Pejës do të këtë ndërprerje totale të rrymës prej orës 13:00 deri në orën 14:00. Sipas KEDS-it, gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: 2 Korriku, Jarina nga dalja Shtëpia e kulturës, Jarina-Dukagjini, Asllaçeshma 1 dhe 2, V. »»»

Kallxo 20.11. 14:28

Vendet që nuk do të kenë rrymë sot në Pejë

KEDS ka njoftuar se rajoni i Pejës do të këtë ndërprerje totale të rrymës prej orës 13:00 deri në orën 14:00. Sipas KEDS-it, gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: 2 Korriku, Jarina nga dalja Shtëpia e kulturës, Jarina-Dukagjini, Asllaçeshma 1 dhe 2, V. »»»

kallxo.com
Kallxo 20.11. 12:43

Rasti i policëve të dënuar për ryshfet shqyrtohet në Apel

Rasti i zyrtareve policorë të dënuar për keqpërdorim të detyrës dhe mito nga Gjykata e Prizrenit në janar të këtij viti është shqyrtuar sot në Gjykatën e Apelit. 20 zyrtarët policorë të Kosovës të akuzuar për marrje ryshfeti gjatë kontrolleve në trafik në autostradën ‘Ibrahim Rugova’, ishin dënuar »»»

kallxo.com
Epoka e re 20.11. 11:17

FEHMIU E XHEVA I KANË TEJKALUAR TË GJITHA FIGURAT E MËDHA TË LUFTËTARËVE TË ÇLIRIMIT TË ATDHEUT

Ismet Sylejmani -Fjalim i mbajtur në një nga sallat e ndërtesës së Kontrollit të Lartë të Shtetit në Tiranë I nderuar kryetar i Kontrollit të Lartë të Shtetit z. Bujar Leskaj! I dashur Bedri Islami, shoku dhe bashkëveprimtari i Gjeneral Fehmi Lladrovcit dhe Heroinë Xhevës! Të dashur pjesëtarë të fa»»»

epokaere.com
Telegrafi 19.11. 21:38

Parlamenti i Kosovës jo funksional, me detyra të shumta (Video)

Në Kosovë, partitë politike të koalicionit qeverisës edhe të opozitës nuk kanë numër të mjaftueshëm të deputetëve për të çuar përpara synimet e tyre, ndërsa lufta politike ka pamundësuar shpesh edhe mbajtjen e seancave parlamentare. Vëzhguesit e punës së Parlamentit thonë se në rrethanat kur nuk ka»»»

telegrafi.com
Zeri 19.11. 21:12

Puna 'mbrapsht' tek Kuvendi, detyra të shumta por jofunksionalitet

Vëzhguesit e punës së parlamentit thonë se në rrethanat kur nuk ka kushtet të përshtatshme për zgjedhje të parakohshme, partitë politike duhet të kërkojnë një konsensus për të përmbushur agjendën legjislative, posaçërisht në çështjet që lidhen me reformat evropiane, tranmeton voa. Ehat Miftaraj nga»»»

RTV Oranews 19.11. 19:45

"BOOM": Hipoteka e Lushnjes, vendi ku dokumentat zhduken pa lenë gjurmë

Disa ditë më parë, emisioni investigativ "BOOM" solli në vëmendje problematikat e qytetarëvë, të cilët prej vitesh presin që Hipoteka e Lushnjes të zbatojë vendimin e formës së prerë të gjykatës. Pasojat e abuzimeve të ish-drejtuesve të kësaj Hipoteke sot po i faturohen qytetarëve, ndërsa vendimet »»»

Gazeta Telegraf 18.11. 21:08

Pallati i Kulturës “Naim Frashëri” nuk u mposht, por asgjësoi dhe triumfoi edhe ndaj ndërhyrjeve të Greqisë

-Vijon nga numri i kaluar – -Pra ju kërkoni vetëm zbatimin e ligjit? Po të zbatohet ligji, që është një për të gjithë, s’ka dhe as krijohen probleme e konflikte midis shtetit dhe institucioneve të kultit si dhe midis vetë institucioneve të kultit në Përmet. Në letrën e Komunitetit Bektashian të Për»»»

Epoka e re 18.11. 16:26

Kuvendi ka nisur ndryshimin e rregullores së punës

Me qëllim të funksionimit më të mirë, Kuvendi ka nisur ndryshimin e Rregullores e punës së Kuvendit. Në lexim të parë projekt-rregullorja e re ka kaluar, dhe tani është në fazën e amendamentimit. Nga pozita e vlerësojnë si avancim këtë projekt-rregullore, por kështu nuk mendon opozita. Ka kohë që h»»»

epokaere.com
Zeri 18.11. 16:17

Vërejtje nga opozita lidhur me ndryshimin e rregullores së Kuvendit

Ka kohë që hartimi i Projekt-rregullores së re është në agjendë. Por vetëm tash ka arritur që të punohet nga grupi punues i përbërë kryesisht nga anëtarë të Komisionit për Legjislacion, dhe të procedohet në Kuvend. Kryesuesi i këtij grupi, Hajdar Beqa, e vlerëson projekt-rregulloren e re, duke thën»»»

Telegrafi 18.11. 15:28

Ndryshohet Rregullorja e punës së Kuvendit, opozita ka vërejtje

Me qëllim të funksionimit më të mirë, Kuvendi ka nisur ndryshimin e Rregullores e punës së Kuvendit. Në lexim të parë projekt-rregullorja e re ka kaluar, dhe tani është në fazën e amendamentimit. Nga pozita e vlerësojnë si avancim këtë projekt-rregullore, por kështu nuk mendon opozita. Ka kohë që h»»»

telegrafi.com
RTK Live 18.11. 15:25

Kuvendi ka nisur ndryshimin e Rregullores së punës

Me qëllim të funksionimit më të mirë, Kuvendi ka nisur ndryshimin e Rregullores e punës së Kuvendit. Në lexim të parë projekt-rregullorja e re ka kaluar, dhe tani është në fazën e amendamentimit. Nga pozita e vlerësojnë si avancim këtë projekt-rregullore, por kështu nuk mendon opozita. Ka kohë që h»»»

RTSH - Radio Televizioni Shqiptar 18.11. 15:02

Policia publikon listën e personave të rrezikshëm në Dibër

Policia e Shtetit vazhdon të publikon listën me personat më të kërkuar në qarqe të ndryshme të Shqipërisë. Së fundi ajo ka publikuar listën e Qarkut të Dibrës, ndërsa i bën thirrje publikut të ndihmojë në identifikimin dhe ndalimin e tyre. Hysni Ferit Hastoçi, i dënuar me 25 vjet burg për “vrasje” »»»

rtsh.al
Shqiptarja 18.11. 15:00

Gjykata e la në arrest shtëpie, arratiset trafikanti i drogës, Alban Gjegji në listën e 22 të shumëkërkuarve në Dibër - Shqiptarja.com

U arrestua në muajin shkurt të këtij viti si pjesë e grupit kriminal që trafikonte drogë, por pasi gjykata e nxorri nga qelia në “arrest shtëpie” Alban Gjegji është arratisur. Alban Gjegji u dënua me me 7 vite në kuadër të grupit të strukturuar kriminal. Janë këto pamjet ku Gjegji arrestohet më 23 »»»

Panorama 18.11. 13:22

Historiani Paskal Milo: Pse Skënderbeu mbrojti qytetërimin europian

Nga Paskal Milo Dimensioni evropian i rezistencës arbërore kundër pushtimit osman nën udhëheqjen e Skënderbeut është njohur e vlerësuar në shekuj në studimet historike e në krijimtarinë letrare e artistike evropiane e botërore. Por ndërkohë ajo nuk ka qënë e trajtuar si çështje e posaçme studimi në»»»

Shqiptarja 18.11. 11:41

Vrasje, mashtrim, trafik femrash, e arratisje nga burgu, policia publikon emrat e 22 personave më të kërkuar në Dibër (Foto) - Shqiptarja.com

Policia e Shtetit ka publikuar ditën e sotme listën e personave më të kërkuar për qarkun e Dibrës. Në listën e publikuar nga policia, janë plot 22 emra, disa prej tyre të shoqëruar edhe me foto. Veprat penale që kanë kryer këta persona janë të ndryshme, duke nisur që nga vrasja, trafiku i femrave, »»»

Kohajone 17.11. 12:33

Historiani Paskal Milo: Pse Skënderbeu mbrojti qytetërimin europian

Nga Paskal Milo Dimensioni evropian i rezistencës arbërore kundër pushtimit osman nën udhëheqjen e Skënderbeut është njohur e vlerësuar në shekuj në studimet historike e në krijimtarinë letrare e artistike evropiane e botërore. Por ndërkohë ajo nuk ka qënë e trajtuar si çështje e posaçme studimi në»»»

Abcnews 16.11. 22:52

Aksidentet në vend, 1 i vdekur dhe 10 të plagosur

Një i vdekur dhe 10 të plagosur është bilanci i aksidenteve që kanë ndodhur gjatë orëve të fundit në qytete të ndryshme të vendit. Një autobus me nxënës shkolle doli nga rruga në Qafë-Thanë. Fati i ndihmoi të gjithë pasi mjeti rrezikoi të përfundonte në një greminë. Aksidenti ndodhi pasditen e së p»»»

RTV 21 16.11. 19:25

Shtyhet gjykimi në rastin “Toka” - RTV21

Azem Syla dhe të tjerët akuzohen për krim të organizuar Azem Syla dhe të tjerët akuzohen për krim të organizuar Shtyhet gjykimi në rastin “Toka”, ku ish deputeti i PDK-së Azem Syla dhe 17 persona të tjerët akuzohen për krim të organizuar në tjetërsim të tokave me pronësi shoqërore në Veternik e Lla»»»

Ina-online 16.11. 17:31

Ministria e Jashtme e Kosovës promovon librin e Shaban Muratit

16/11/2018 0 Në 15 nëntor 2018 Akademia Diplomatike e Ministrisë së Jashtme të Kosovës organizoi promovimin e librit të ri të diplomatit Shaban Murati “Kalvari diplomatik i shtetit të Kosovës”, në Bibliotekën Kombëtare të Prishtinës. Fjalën e rastit e mbajtën drejtori i përgjithshëm i Akademisë Dip»»»

ina-online.net
Abcnews 16.11. 16:48

Aksidente në Elbasan dhe Berat, 1 i vdekur dhe 2 të plagosur

Një këmbësor ka humbur jetën në një aksident rrugor në lagjen “Vullnetari” të qytetit të Elbasanit. Viktima është 55-vjeçari, Shaban Kasemi. Në njoftimin e policisë lokale thuhet se një mjet tip “Mitsubishi” që drejtohej nga një 41-vjeçar goditi për vdekje kalimtarin. Drejtuesi i mjetit ndodhet në »»»

Shqiptarja 16.11. 16:20

Aksident në Elbasan, makina përplas për vdekje një kalimtar (EMRI) - Shqiptarja.com

ELBASAN-Një person ka humbur jetën, pasi është përplasur për vdekje nga një makinë, teksa po kalonte rrugën. Aksidenti ka ndodhur rreth orës 15:30 të ditës së sotme në zonën e njohur si ‘Zaranika’. Report Tv siguron pamjet nga vendi i ngjarjes, ndërsa viktima është mbuluar me çarçaf. Viktima është »»»

Vizionplus 16.11. 16:18

Makina përplas për vdekje këmbësorin në Elbasan

Një 55 vjeçar ka humbur jetën si pasojë e përplasjes nga një makinë. Ngjarja ka ndodhur mesditën e kësaj të premtje në vendin e quajtur ‘Zaranika’. Informacionet bëjnë me dije se viktima është Shaban K. 55-vjeç banues në lagjen Vullnetari në Elbasan. Policia ka ndaluar menjëherë drejtuesin e makinë»»»

vizionplus.tv
Lajmpress 16.11. 16:15

Ministria e Jashtme e Kosovës promovon librin e Shaban Muratit

Në 15 nëntor 2018 Akademia Diplomatike e Ministrisë së Jashtme të Kosovës organizoi promovimin e librit të ri të diplomatit Shaban Murati “Kalvari diplomatik i shtetit të Kosovës”, në Bibliotekën Kombëtare të Prishtinës. Fjalën e rastit e mbajtën drejtori i përgjithshëm i Akademisë Diplomatike të M»»»

RTV 21 16.11. 13:55

Dështon prapë seanca për rastin "Toka" - RTV21

Gjykata refuzon kërkesën e Fahredin Gashit në rastin "Toka" Gjykata refuzon kërkesën e Fahredin Gashit në rastin “Toka” Seanca gjyqësore në rastin e njohur si “Toka”, ku ish deputeti i PDK-së Azem Syla dhe 17 persona të tjerët po akuzohen për krim të organizuar në tjetërsim të tokave me pronësi sho»»»

Kallxo 16.11. 13:30

Gjykata refuzon kërkesën e Fahredin Gashit në rastin 'Toka'

Seanca gjyqësore në rastin e njohur si “Toka”, ku ish deputeti i PDK-së Azem Syla dhe 17 persona të tjerët po akuzohen për krim të organizuar në tjetërsim të tokave me pronësi shoqërore në Veternik e Llapnasellë, afër Prishtinës, ka dështuar të mbahet përsëri. Kësaj radhe arsyeja e shtyrjes së sean»»»

kallxo.com
Gazeta Telegraf 16.11. 12:25

Hapja e shkollës shqipe në Vërmik, 105 vjet më parë

Seri Tushi Me gjithë përpjekjet e mëdha për hapjen e shkollës shqipe në Vërmik para vitit 1912 nuk u realizua. Dimë se deri në këtë kohë shumë djem vërmikas kishin mësuar të shkruanin dhe të lexonin gjuhën shqipe, që e kishin arritur nga abetaret që kishin ardhur në Vërmik nga Hamit Çela,“Lumi”. Ha»»»

Bashkesia Islame : Notizie 15.11. 14:58

Myftiu Tërnava priti në takim Shaban Muratin

Prishtinë, 15 nëntor 2018 Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, priti sot në takim, z. Shaban Muratin, Ambasador Karriere, i shoqëruar nga z. Mehdi Gurra, drejtor i Përgjithshëm i Fondacionit “Alsar” dhe z. Beqir Ismaili, drejtor i Përgjithshëm i Akademisë Diplomatike. M»»»

RTK Live 15.11. 14:49

Hoxha viziton Qendrën e Aftësimit Profesional në Gjakovë

Kryetari i Nismës Socialdemokrate në Gjakovë, njëherësh këshilltar i ministrit të Punës dhe Mirëqenies Sociale, Fazli Hoxha, sot së bashku me bashkëpunëtorë nga dega e Nismës Socialdemokrate kanë vizituar Qendrën e Aftësimit Profesional në Gjakovë. Nga drejtori i Qendrës Aftësimit Profesional, Shab»»»

Epoka e re 15.11. 14:41

Fazli Hoxha viziton Qendrën e Aftësimit Profesional në Gjakovë

Kryetari i Nismës Socialdemokrate në Gjakovë, njëherësh këshilltar i ministrit të Punës dhe Mirëqenies Sociale, Fazli Hoxha, sot së bashku me bashkëpunëtorë nga dega e Nismës Socialdemokrate kanë vizituar Qendrën e Aftësimit Profesional në Gjakovë. “Nga drejtori i Qendrës Aftësimit Profesional, Sha»»»

epokaere.com
Gazeta NewBorn 15.11. 12:56

Motra rrëfen se si ndodhi rasti me vëllaun e saj 14 vjeçar

Rrahja e 14 vjeçarit deri në vdekje nga babai – Rrëfimi rrënqethës i motrës në Gjykatë Nën akuzën se e ka rrahur djalin e tij deri në vdekje, Gani Bernjashi nga Karaçeva e Ulët ka dalë dje para Gjykatës në Gjilan. Sipas aktakuzës, Bernjashi me veprimet e tij mizore, e ka mbytur djalin e tij të mitu»»»

Gazeta KNN 15.11. 12:36

Vrasja makabre e 14-vjeçarit nga babai, rrëfehet motra në Gjykatë

Rrahja e 14 vjeçarit deri në vdekje nga babai – Rrëfimi rrënqethës i motrës në Gjykatë Nën akuzën se e ka rrahur djalin e tij deri në vdekje, Gani Bernjashi nga Karaçeva e Ulët ka dalë dje para Gjykatës në Gjilan. Sipas aktakuzës, Bernjashi me veprimet e tij mizore, e ka mbytur djalin e tij të mitu»»»

KosovaOnLine 15.11. 12:19

Rrahja e 14 vjeçarit deri në vdekje nga babai – Rrëfimi rrënqethës i motrës në Gjykatë

Nën akuzën se e ka rrahur djalin e tij deri në vdekje, Gani Bernjashi nga Karaçeva e Ulët ka dalë dje para Gjykatës në Gjilan. Sipas aktakuzës, Bernjashi me veprimet e tij mizore, e ka mbytur djalin e tij të mitur pas një rrahjeje që ia kishte bërë natën e 23 majit të këtij viti, shkruan Gazeta Ins»»»

Albeu 15.11. 12:13

Motra e 14 vjeçarit vrarë nga babai rrëfehet në gjykatë

Nën akuzën se e ka rrahur djalin e tij deri në vdekje, Gani Bernjashi nga Karaçeva e Ulët ka dalë dje para Gjykatës në Gjilan. Sipas aktakuzës, Bernjashi me veprimet e tij mizore, e ka mbytur djalin e tij të mitur pas një rrahjeje që ia kishte bërë natën e 23 majit të këtij viti, shkruan Gazeta Ins»»»

Gazeta KNN 15.11. 11:27

- GazetaKNN

I akuzuar se e rrahu djalin e tij të mitur për vdekje, Gani Bernjashi nga Karaçeva e Ulët, ka dalë para Gjykatës në Gjilan për t’u përballur me akuzën për vrasje të rëndë. Sipas aktakuzës, Bernjashi me veprimet e tij mizore, e ka mbytur djalin e tij të mitur pas një rrahjeje që ia kishte bërë natën»»»