lajmi.net
Thaçi: Kosovarët trajtohen si qytetarë të klasit të dytë, SHBA ka rol kyç në marrëdhëniet me Serbinë
syri.net
Shqipëri – Rama: Deklarata e Pendarovskit, as e drejtë dhe as praktike
kohajone.com
Jaka: Shqipëria të eliminojë barrierat tregtare me Kosovën - RTV21
klankosova.tv
Rama: Zgjedhjet e çuditshme
kohajone.com
Të hënën një pjesë e Tiranës pa drita, ja zonat dhe oraret
cna.al
Prizren 1999: Nënkoloneli serb i veshur si civil në mesin e shqiptarëve vëzhgon hyrjen e trupave të NATO-s
almakos.com
Ngjarjet kryesore që pritet ta karakterizojnë ditën e sotme
indeksonline.net
Mustafa paralajmëron “problematikët”: S’keni shans me qenë pjesë e strukturave të LDK-së
indeksonline.net
Rritet numri i të vdekurve në burgjet e Kosovës
epokaere.com
PDK sot zgjedh kryetarin
shqiptarja.com
Edi Rama: E mundëm Sali Berishën kur të fuste plumbin ballit nëse protestoje, sot është i mbaruar
vizionplus.tv
Mbappe, ‘bomba’ e radhës e Real Madridit
ts.mk
TIMONIE: Bëni reforma këto tre muaj
almakos.com
Haradinaj flet se së fundi si i ka raportet me Edi Ramën
lapsi.al
Rama: Dekreti i presidentit për anullimin e zgjedhjeve ishte një marrëzi
shqiptarja.com
Kryemadhi – Ramës: Po përçan shqiptarët, regjimi yt drejt fundit
shqiptarja.com
Rama në Korçë: Pas 30 qershorit vendoset kufiri, ligji dhe shteti mbi çdo politikan
botasot.info
Ja emrat e deputetëve që kanë firmosur për shkarkimin e Metës, mungon Rama
telegrafi.com
Nikollovski: Zaev dhe Osmani kërkuan që ne të jemi në një grup me Shqipërinë
telegrafi.com
Sot vendoset fati i Qeverisë së Zaevit, ja skenaret?
evropaelire.org
Produktet amerikane përmes Kosovës në Evropë
indeksonline.net
Haradinaj në stadium për ‘Lojën e Yjeve’: Faleminderit që po na bashkoni
almakos.com
Flet Ismet Beqiri
botasot.info
Pakti për Universitetin, prezantohet Portali i transparencës së institucioneve të arsimit të lartë
balkanweb.com
Rama mesazh demokratëve: Nëse doni të largohem, flisni me krerët e partisë tuaj - Lajmi i Fundit - Lajme
telegrafi.com
Radioja Kombëtare e Gjermanisë me reportazhe për 20 vjetorin e ndërhyrjes së NATO’s në Kosovë
syri.net
Arrestimet e opozitës/ Boçi paralajmëron Ramën
botasot.info
DOSJA “339” NË “BILD”/ Rama: Është shantazh politik dhe mediatik ndaj Shqipërisë – AlpeNews
boldnews.al
Kryemadhi: Edi, mos u merr me filxhanë, dil e shpjegoju shqiptarëve të vërtetat
koha.net
Vetëvendosje: Nuk do ta lejojmë varrosjen e Lepencit
lajmifundit.al
Sulmi në Gjirin e Omanit/ Rama: Provokim tipik i Iranit
gazetamapo.al
Salianji publikon videon: Rama i braktisur, importon administratën nga një qytet në tjetrin
kohajone.com
Rama: Amerika ia futi këmbët në një këpucë opozitës, ka frikë nga reforma në drejtësi
epokaere.com
Vendoset DATA! Ja kur nis viti i ri akademik 2019-2020
almakos.com
U nisen nga Kosova pur u ndalën në kufi
noa.al
Mitingjet e Ramës/ Salianji ironizon: Ndihet i braktisur, i detyruar të importojë administratën/ VIDEO
newsbomb.al
Elbasan, familjarët e protestuesve të arrestuar përpara policisë
shqiptarja.com
“SALIU TI THOTË LULIT IK VRAP NË SHPI”/ Rama: Iliri ti kërkojë Monikës ti shohë Titit filxhanin se ka nerv shiatik – AlpeNews
syri.net
‘Sulm frontal ndaj Edvin Mafiozit’/ Berisha: ‘Der Spiegel’ sot shpalli ‘Qeveria Rama është mafia’ Komentet
almakos.com
Komandanti zbulon planin e fshehtë të ushtrisë ruse për të hyrë në Kosovë
almakos.com
“Bondsteel më 7 mijë persona dhe me burg të CIA-s brenda”
boldnews.al
Ditët e fundit të mbretërimit të kllounit Edi Rama Komentet
botasot.info
Përfundon me barazim Loja e Yjeve – fitues janë fëmijët në nevojë
evropaelire.org
Zaev: Duam datën, jo anëtarësimin e menjëhershëm në BE
botasot.info
“LUFTA” NË KORÇË/ Tentativa e dështuar e opozitës dhe sheshi plot i Edi Ramës (PAMJET) – AlpeNews
koha.net
Nëna e zhgënjyer zhvarros eshtrat e dëshmorit
balkanweb.com
Rama: 30 qershori, dita që populli t'i thotë politikanëve se kushtetuta dhe ligji janë mbi ta
hashtag.al
KËRCËNIMI/ Kryemadhi “sfidon” Ramës: Mos u merr me filxhanë, hiq dorë se do e pësosh… – AlpeNews
gazetainfokus.com
152 anëtarë të rinj i bashkohen Nismës në Prizren
indeksonline.net
Kjo është pasuria e zyrtarit që iu vodhën 66 mijë euro në shtëpi
hashtag.al
Pritet me protesta në Korçë, reagon Rama
boldnews.al
Rama në Korcë sulmon opozitën: Çfarë negociatash do të hapin, këta nuk janë njerëz normal
cna.al
Rama tallet keq me Bashën/ "I jam lutur si Romeo-Zhuljetës"
Gazeta 55 1m

Kur nuk ke besim as te militantët e tu, ja si kontrolloheshin gratë në mitingun e Ramës

Shoqërohet nga qindra policë dhe forca speciale, pasi në çdo qytet ku shko, pritet me protesta të mëdha. Bëhet fjalë për Edi Ramën, i cili është i padëshirueshëm në çdo vend të Shqipërisë. Por në një takim të mbrëmjes së djeshme në Korçë, policia dhe punonjësit e Gardës kanë kaluar çdo limit. Ata k»»»

Albeu 2m

Si kontrolloheshin gratë në mitingun e Ramës (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama, mbrëmjen e djeshme ndodhej në Korccë. Shumë nga banorët kanë protesuestuar kundrejt Ramës dhe është dashur ndërhyrja e policisë. Sipas një denoncimi të bërë nga një qytetar te ish kryeministri Berisha, tregohen pamje se si policët kontrollonin gratë dhe fëmijët që kanë shkuar»»»

Koha 2m

Plagët e hapura të luftës

Fiks njëzet vjet pas çlirimit, motër e vëlla, me ndjenja të përziera u janë kthyer fotografive të çasteve të gëzueshme të familjes. Më shumë kanë folur për momentet e “ngrira”, në të cilat është edhe motër Eminja. Janë bërë mbi njëzet vjet prejse Xhemajl Shabani e Fikrije Reshani nuk dinë asgjë për»»»

koha.net
Gazeta NewBorn 3m

Vje propozimi për emrin e parë, nuk do ta besonit si do të quhet

Pasi dje u zbulua zyrtarisht projekti për Stadiumin Kombëtar të Kosovës, sot është publikuar edhe propozimi për emërimin e këtij stadiumi. Djali i Rexhep Abdullahut, Bujari, ka propozuar që stadiumi i ta mbajnë emrin e babait të tij. Abdullahu kishte qenë kryetar i Federatës së Futbollit të Kosovës»»»

RTV 21 4m

Jaka: Shqipëria të eliminojë barrierat tregtare me Kosovën - RTV21

Nëse nuk do merren masa të menjëhershme kjo do dëmtojë eksportet shqiptare Nëse nuk do merren masa të menjëhershme kjo do dëmtojë eksportet shqiptare Marrëdhëniet tregtare Kosovë-Shqipëri duket se nuk janë në ditët më të mira. Kreu i Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë në Shqipëri, Nikolin Jaka i bër»»»

Epoka e re 4m

Sot i jepet lamtumira e fundit gazetarit Lekë Zherka

Sot nga ora 11:00 mbahet mbledhje komemorative për nder të gazetarit tashmë të ndjerë Lekë Zherka. Ndërsa ceremonia e varrimit zhvillohet në orën 13:00 në varrezat e qytetit të Prishtinës në Arbëri. Zherka nderoi jetë dje në moshën 56-vjeçare, ndryshe Zherka njihej si gazetar dhe drejtor shumëvjeça»»»

epokaere.com
Epoka e re 4m

Parashikimi i motit për sot

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 16-17 gradë celsius, ndërsa maksimalet ndërmjet 31-33 gradë celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilin»»»

epokaere.com
Sot 4m

Të hënën një pjesë e Tiranës pa drita, ja zonat dhe oraret

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka bërë së fundmi një njoftim për stakimin energjisë në disa zona të kryeqytetit. Sipas OSHEE, ndërprerja e energjisë do të nisë nga ora 09:00 dhe deri në orën 15:00. Bëhet me dije se stakimi i energjisë do të zhvillohet pjesërisht në disa zona të Tir»»»

sot.com.al
Abcnews 6m

Aksident tragjik në Tiranë, 4 persona humbin jetën

Një aksident tragjik ka ndodhur në orët e ara të mëngjesit në Tiranë. 4 persona kanë humbur jetën në në aksident të rëndë automobilistik pranë një qendre tregtare në zonën e Saukut. Sipas të dhënave të para, mjeti me të cilin udhëtonin anëtarët e së njëjtës familje, ka humbur kontrollin dhe është p»»»

Albeu 6m

Sot i jepet lamtumira e fundit gazetarit Lekë Zherka

Sot nga ora 11:00 mbahet mbledhje komemorative për nder të gazetarit tashmë të ndjerë Lekë Zherka. Ndërsa ceremonia e varrimit zhvillohet nga ora 13:00 në varrezat e qytetit të Prishtinës në Arbëri. Zherka nderoi jetë dje në moshën 56 vjeçare, ndryshe Zherka njihej si gazetar dhe drejtor shumëvjeça»»»

Lajmifundit 7m

Temperaturat po arrijnë 'kulmin', ja sa gradë do të jetë sot - Lajmi i Fundit - Lajme

Sipas MeteoAlb mbetemi sërisht edhe sot në ndikimin e alternimeve të kthjellimeve dhe vranësirave të lehta gjatë paradites. Por pas mesditës pritet zhvillim të vranësirave në zonat Verilindore dhe Juglindore duke gjeneruar rrebeshe afat-shkrtër shiu. Ndërsa pasditja ri-kthen sërish kthjellimet në t»»»

lajmifundit.al
Kohajone 7m

Studimi: Fjetja me televizorin ndezur, ju bën obezë

Eliminimi i zakoneve të këqija si fjetja me televizorin ndezur në dhomë, mund t’ju ndihmojë të humbni kilet e tepërta, sipas një studimi të botuar në revistën “JAMA Internal Medicine”, sipas të cilit, gratë që lënë një dritë artificiale të ndezur gjatë natës kanë një probabilitet më të madh për t’u»»»

kohajone.com
Gazeta 55 9m

Tirana në errësirë! OSHEE jep njoftimin zyrtar, ja cilat janë zonat që do të preken

Operatori i shëprndarjes së energjisë OSHEE, ka bërë ditën e sotme njoftimin zyrtarë për stakimin energjisë në disa zona të kryeqytetit duke filluar nga ora 09:00 dhe deri në orën 15:00. Ndërprerja e energjisë do të bëhet për shkak të investimit në kabinat elektirke. Bëhet me dije se stakimi I ener»»»

Shqiptarja 9m

Thaçi: Kosovarët trajtohen si qytetarë të klasit të dytë, SHBA ka rol kyç në marrëdhëniet me Serbinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dhënë së fundmi një intervistë për të përjavshmen franceze “L’Express” nisur nga 20 vjetori i përfundimit të luftës me Serbinë. Në intervistë, kreu i Kosovës ka folur për takimin në samitin e Parisit, marrëdhëniet Kosovë-Serbi si dhe liberalizimin e vizave. Për»»»

shqiptarja.com
Shqiptarja 10m

Operacioni në Elbasan/ Bledar Karaj, u mor i pandehur në 2014 për dëshmi të rreme

Bledar Karaj, njëri nga të arrestuarit e prokurorisë së Elbasanit gjatë operacionit “Krasta”, rezulton të jetë marrë i pandehur dhe dërguar në gjykim në vitin 2014 për akuzën e “Dëshmisë së rreme dhënë para prokurorit”. Përfaqësuesi i televizionit kabllor “Brado” në Elbasan, rezulton me çështje pen»»»

shqiptarja.com
TRT al 11m

Shqipëri – Rama: Deklarata e Pendarovskit, as e drejtë dhe as praktike

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar të shtunë në lidhje me deklaratat e Presidentit të Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, për ndarjen e vendimit për dy vendet mbi hapjen e negociatave për anëtarësimin në Bashkimin Evropian. “Presidenti Pendarovski nënkupton favorizimin e ndarjes n»»»

Klan Kosova 14m

Ish-presidenti i Serbisë thotë se Vuçiq ua ka premtuar ndërkombëtarëve Kosovën

Ish-presidenti i Serbisë, Boris Tadiq, i cili akutalisht është lideri i Partisë Socialdemokrate ka thënë që ndërkombëtarët po kërkojnë nga opozita në Serbi të mos e shqetësojnë opinionin, sepse “Aleksandar Vuçiq ua ka premtuar Kosovën”. Tadiq në një intervistë për gazetën serbe “Blic.rs” ka thënë q»»»

klankosova.tv
Radio Evropa e Lire 18m

Tenistja që e synon arenën ndërkombëtare

Blearta Ukëhaxhaj është kampione e tenisit në Kosovë dhe përfaqëson vendin e vet në gara ndërkombëtare. Blearta ushtron në fusha të tenisit jo të përshtatshme, sidomos gjatë dimrit, ajo duhet të heqë borën për të ushtruar.»»»

evropaelire.org
Klan Kosova 19m

Rama: Zgjedhjet e çuditshme, Meta mesazh Kryeministrit: Përgjigje nga qytetarët

Për firmat e mbledhura nga socialistët për ta shkarkuar si President, Ilir Meta foli përmes zërit të zëdhënësit. “Mocioni i “çunave të Shijakut” që kërkon të instalojë “Narko-Republikën” e bandave dhe oligarkëve do të marrë përgjigjen e merituar nga qytetarët e Republikës së Shqipërisë. Shqipëria e»»»

klankosova.tv
Kallxo 20m

Elez Blakaj i përgjigjet Agim Çekut rreth aferës me veteranët e rrejshëm

Ish-prokurori i cili ka hetuar rastin e listave të veteranëve të UÇK-së pas dyshimeve për keqpërdorime me to, Elez Blakaj, ka reaguar ndaj ish-komandantit të Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së dhe kryetarit të Komisionit për Verifikim dhe Njohje të Statusit të Veteraneve të UÇK-së, Agim Çeku. Deklar»»»

kallxo.com
Lajmifundit 21m

DETAJET/ Ktheheshin nga ditëlindja e vajzës, si u shua familja me 4 anëtarë në Tiranë - Lajmi i Fundit - Lajme

Një aksident i rëndë automobilistik është shënuar mbrëmjen e djeshme tek rrethrrotullimi i qendrës tregtare TEG, në aksin rrugor Elbasan-Tiranë. Si pasojë e përplasjes kanë ndërruar jetë pasagjerët me iniciale V. Biba, B. Biba, F. Biba, Xh. Biba, ndërsa drejtuesi i mjetit A. A ndodhet në SQU nën ku»»»

lajmifundit.al
Kohajone 21m

Energjia hidrike dhe rreziku financiar që i kanoset vendit tonë

Në të ardhmen, Shqipëria duhet të veprojë më e vendosur për t’i trajtuar rreziqet financiare nga energjia hidrike. Qeveritë dhe partnerët e tyre të biznesit në sektorin energjetik kanë një menu instrumentesh për zbutjen e riskut, të cilat mund të përdoren më vete apo të kombinuara Qëndrueshmëria e »»»

kohajone.com
Kohajone 21m

Shenasi Rama: Çfarë hajnash ka në Shqipëri!

Shenasi Rama analisti shqiptar, njëri prej drejtuesve kryesorë të lëvizjes së dhjetorit të 90-ës ka bërë një krahasim se sa shiten pemët në Shipëri dhe sa në Spanjë e Shetet e Bashkuara. Çmimet e mëposhtme flasin vetë. Çmimi i pemëve në Shqipëri: 1 palmë = 800 euro 1 pishë = 5.500 Euro Çmimi i pemë»»»

kohajone.com
Shqiptarja 23m

Shpallet tenderi për projektin e ri me nënkalim tek 'Shqiponja'

Autoriteti Rrugor Shqiptar shpalli zyrtarisht në faqen e agjencisë së prokurimeve garën për ndërtimin e nënkalimit tek sheshi “Shqiponja” duke përcaktuar një fond limit 2.25 miliardë lekë ose rreth 19 milionë euro pa përfshirë tatimin mbi vlerën e shtuar. Sipas njoftimit të ARRSH, afti fundor për d»»»

shqiptarja.com
Balkanweb 23m

Studimi/ Fjetja me televizorin ndezur ju bën obezë

Eliminimi i zakoneve të këqija si fjetja me televizorin ndezur në dhomë, mund t’ju ndihmojë të humbni kilet e tepërta, sipas një studimi të botuar në revistën ‘’JAMA Internal Medicine’’, sipas të cilit, gratë që lënë një dritë artificiale të ndezur gjatë natës kanë një probabilitet më të madh për t»»»

balkanweb.com
Bota Sot 24m

Tregtia Kosovë-Shqipëri, Jaka: Qeveria e Shqipërisë të eliminojë barrierat

Ekonomi Marrëdhëniet tregtare Kosovë-Shqipëri duket se nuk janë në ditët më të mira. Kreu i Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë, Nikolin Jaka i bëri thirrje qeverisë së Shqipërisë të eliminojë sa më parë barrierat dhe burokracitë dhe të krijojë një ekonomi kombëtare. Sipas Jakës nëse nuk do merren ma»»»

botasot.info
Arbresh 25m

Ish-prokurori Elez Blakaj i kundërpërgjigjet Agim Cekut :Si ushtarak profesional, i keni shkel ligjet dhe rregullat për verifikim - Arbresh.info

Ish-prokurori i Prokurorisë Speciale të Kosovës, Elez Blakaj, i cili kishte nisur hetimin e fryerjes së listave të veteranëve të UCK-së, ka reaguar pas akuzave që ia bëri zëvndësministri Agim Çeku, raporton arbresh.info. Blakaj, i cili kishte dhënë dorëheqje si pasojë e kërcënimeve të pranuara për »»»

Panorama 25m

Lexoni faqen e parë të gazetës “Panorama” dhe “Panorama Sport”

Sot në faqen e parë të Gazeta Panorama do të lexoni: Rezoluta e Kuvendit/ Pronat, ndryshime në ligj për kompensimin “Profesor 70 e kusur vjeç e kishte zënë tartakuti”, Ceka i përgjigjet Ramës: E sfidoj në garë 100 metra Grabitja në Rinas, arrestohet punonjësi i aeroportit që iu gjetën mijëra euro n»»»

Top Channel 25m

Incidente në Devoll, reagon Basha: 30 qershori, varreza politike e Ramës. Kryemadhi: mos përçaj shqiptarët

Mbështetës të PD dhe LSI u mblodhën përgjatë aksit nacional Korçë-Devoll, në pritje të kryeministrit Edi Rama. Protestuesit kane qëndruar në fshatin Zemblak për mëse 3 orë dhe kanë hedhur shishe dhe gurë në drejtim të makinave të eskortës së Kryeministrit. Nuk kanë munguar as përplasjet fizike mes »»»

Kosova Press 25m

Zbulohet obelisku i 183 dëshmorëve në Pejë

Në 20-vjetorin e çlirimit të Pejës dhe Deçanit, bëhet përurimi i sheshit “Shkëlzen Haradinaj”, zbulimin e shtatores së heroit Shkëlzen Haradinaj dhe Obeliskut të 183 dëshmorëve nga komuna e Pejës. Pjesë e shënimit të 20 vjetorit të çlirimit të këtyre dy qyteteve, do të jetë edhe kryeministri Ramush»»»

Zeri 26m

Daçiq paralajmëron tërheqje të njohjeve për Kosovën

“Nëse nuk dihet paraprakisht se rezultati i takimit do të jetë pozitiv, mendoj se takimi nuk do të ketë. Kjo do të tregojë se Haradinaj është më i fortë se të gjithë ata”, ka thënë sot Daçiq për “Kurir”, transmeton lajmi.net. “Herën e fundit kancelarja gjermane Angela Merkel dhe Macron e bindën Har»»»

Top Channel 26m

Veliaj fushatë në Kashar: Më 30 qershor ua heqim vizën, vazhdojmë me PS    

Në Kashar, Erion Veliaj premtoi me shumë shërbim ndaj fshatrave të kryeqytetit pa dallime partiake. Ai kërkoi votën në 30 qershor, me qëllimin për të vazhduar punën në Bashkinë që drejton. “Ashtu siç Amerika nuk u jep vizë, -tha Veliaj, -atyre që drejtojnë këtë proteste edhe qytetarët duke votuar n»»»

Gazetatema 26m

Zaev: Duam datën, jo anëtarësimin e menjëhershëm në BE

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, u ka bërë thirrje vendeve anëtare të Bashkimit Evropian që të caktojnë datën e nisjes së bisedimeve për anëtarësim, proces ky nëpër të cilin duhet të kaloj vendi në rrugën e anëtarësimin të plotë në union. “Ne kërkojmë datën e bisedimeve dhe jo anëta»»»

RTV 21 29m

Tërmet me magnitudë 7.4 goditi disa ishuj në Zelandën e Re - RTV21

Nuk ka kërcënim për cunami Nuk ka kërcënim për cunami Një tërmet i magnitudës 7.4 goditi disa ishuj në Zelandën e Re sot dhe ekspertët thanë se kjo mund të shkaktojnë ndryshime të vogla të nivelit të detit në disa zona bregdetare. Gjithashtu ekspertët e gjeologjisë në SHBA thanë se tërmeti goditi n»»»

Bota Sot 29m

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia Pasdite priten reshje të shiut në disa pjesë të vendit Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira lokale. Pasdite priten reshje të shiut në disa pjesë të vendit. Temperaturat minimale do të lëvizin nga 12 deri më 20 gradë, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin nga 28 deri më 36 grad»»»

botasot.info
Bota Sot 29m

Toka e Shkupit është e ndotur me metale të rënda!

Maqedonia Rezultatet e mostrave që janë marrë tregojnë numra shqetësues për sasinë e metaleve të rënda në tokën e Shkupit, më saktësisht në fshatin Stajkovc. Analizat e lakrës, karotave dhe selinos që janë marrë nga fshati Stajkovc, e të cilat janë bërë në laboratorin referent të licencuar në Veles»»»

botasot.info
Koha 29m

Mot me diell e vranësira të pjesshme sot në Shqipëri

Sipas Meteoalb, Shqipëria do të karakterizohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash gjatë paradites, ndërsa pasdite do të ketë zhvillim të vranësirave në zonat verilindore dhe juglindore, duke rrezikuar reshje shiu. Temperaturat do të variojnë nga 17-36 gradë Celsius. Era do të fryjë me shpej»»»

koha.net
Koha 29m

Tregtia Kosovë-Shqipëri, Jaka: Qeveria e Shqipërisë t’i eliminojë barrierat

Marrëdhëniet tregtare Kosovë-Shqipëri duket se nuk janë në ditët më të mira. Kreu i Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë, Nikolin Jaka i bëri thirrje qeverisë së Shqipërisë të eliminojë sa më parë barrierat dhe burokracitë dhe të krijojë një ekonomi kombëtare. Sipas Jakës nëse nuk do merren masa të me»»»

koha.net
RTK Live 29m

Zbulohet obelisku i 183 dëshmorëve në Pejë

Në 20-vjetorin e çlirimit të Pejës dhe Deçanit, bëhet përurimi i sheshit “Shkëlzen Haradinaj”, zbulimin e shtatores së heroit Shkëlzen Haradinaj dhe Obeliskut të 183 dëshmorëve nga komuna e Pejës. Pjesë e shënimit të 20 vjetorit të çlirimit të këtyre dy qyteteve, do të jetë edhe kryeministri Ramush»»»

RTV 21 29m

PDK-ja zgjedh kryetarin e ri - RTV21

Konventa e nëntë zgjedhore e PDK-së Konventa e nëntë zgjedhore e PDK-së Partia Demokratike e Kosovës (PDK), sot nga ora 10:00 mban Konventën e nëntë zgjedhore, ku do zgjedhet kryetari i partisë dhe strukturat tjera. “Partia Demokratike e Kosovës, mban të dielën më 16 qershor, Konventën e nëntë zgje»»»

RTK Live 29m

Tregtia Kosovë-Shqipëri, Jaka: Qeveria e Shqipërisë të eliminojë barrierat

Marrëdhëniet tregtare Kosovë-Shqipëri duket se nuk janë në ditët më të mira. Kreu i Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë, Nikolin Jaka i bëri thirrje qeverisë së Shqipërisë të eliminojë sa më parë barrierat dhe burokracitë dhe të krijojë një ekonomi kombëtare. Sipas Jakës nëse nuk do merren masa të me»»»

Sot 31m

Tiranë/ Dalin detajet e rënda, po ktheheshin nga ditëlindja e vajzës, shuhet në një aksident tragjik familja Bibaj

Një aksident rrugor i ndodhur rreth orës 02:00 të mëngjesit të sotëm ka rezultuar tragjik për familjen Bibaj. Katër persona të kësaj familjeje kanë humbur jetën pasi automjeti me të cilin ata udhëtonin ka dalë nga rruga pasi është përplasur me bordurën në aksin rrugor Tiranë-Elbasan. Mësohet se ata»»»

sot.com.al
Klan Kosova 33m

Stadiumi i ri “Arena Kombëtare” në Shqipëri në fazën finale

Stadiumi i ri kombëtar në Shqipëri është futur në fazën e fundit të punimeve. Teksa konstruksioni metalik apo pjesa e betonit ka përfunduar, tani është koha e montimit të mjeteve që do të jenë në shërbim të skuadrave apo edhe tifozëve. Arben Dervishaj, anëtari i Komitetit Ekzekutiv në FSHF, ka publ»»»

klankosova.tv
Lajmifundit 34m

Aksident tragjik në Tiranë, shuhet familja me 4 anëtarë. Policia jep detajet - Lajmi i Fundit - Lajme

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e të shtunës në kryeqytet duke lënë të vdekur 4 persona.Një makinë ku udhëtonte një familje me pesë anëtarë ka dalë nga rruga dhe është përmbysur në afërsi të rrethrrotullimit të një qendre tregtare. Për pasojë raportohet të kenë humbur jetën babai, nëna dhe»»»

lajmifundit.al
Kohajone 34m

Horoskopi për ditën e sotme, 16 qershor 2019

Dashi Të lindurit e kësaj shenje duhet të bëjnë përpjekje maksimale për të shmangur problemet gjatë ditës së sotme. Bëni kujdes gjatë bisedave, pasi kërkohet vëmendje maksimale, teksa dikush do të flasë shumë sinqerisht me ju. Pavarësisht kësaj, gjatë ditës do të krijohet mundësia edhe për t’u rela»»»

kohajone.com
Kohajone 34m

Një grua për herë të parë në krye të shtetit sllovak

Gruaja e parë që fiton presidencën sllovake, avokate liberale dhe ambjentaliste Zuzana Caputova, një rishtare në politikë por oratore e jashtëzakonshme. Ajo u emërua të shtunën në Bratislavë, me premtimin për t’i shërbyer qytetarëve dhe banorëve të Sllovakisë. Ajo gjithashtu vuri theksin në luftën »»»

kohajone.com
Kohajone 34m

Fundjava përvëluese, meteorologët: Ditë më të freskëta pas së dielës

Fundjava është parashikuar përvëluese jo vetëm për Shqipërinë por edhe gjithë rajonin. Një masë presioni i lartë nga Afrika e Veriut është përqendruar mbi rajonin e Mesdheut dhe Evropës Jugore, përfshirë vendin tonë, por pas kësaj fundjave gjërat pritet të ndryshojnë disi. Sipas Meteoalb, e diela, »»»

kohajone.com
Klan Kosova 34m

Trump e quan “turp kombëtar” kryebashkiakun e Londrës

Presidenti amerikan, Donald Trump, e ka kritikuar sërish kryebashkiakun e Londrës, Sadik Khan, duke e quajtur atë një “turp kombëtar”, i cili sipas tij po e shkatërron kreyqytetin e Britanisë së Madhe, raporton BBC, transmeton Klan Kosova. Komentet e tij erdhën pasi Londra u godit nga pesë sulme në»»»

klankosova.tv
Balkanweb 36m

Zuzana Caputova, gruaja e parë në krye të shtetit sllovak

Gruaja e parë që fiton presidencën sllovake, avokate liberale dhe ambjentaliste Zuzana Caputova, një rishtare në politikë por oratore e jashtëzakonshme. Ajo u emërua të shtunën në Bratislavë, me premtimin për t’i shërbyer qytetarëve dhe banorëve të Sllovakisë. Ajo gjithashtu vuri theksin në luftën »»»

balkanweb.com
Top Channel 39m

Rama: Zgjedhjet e çuditshme. Meta mesazh Kryeministrit: Përgjigje nga qytetarët

Për firmat e mbledhura nga socialistët për ta shkarkuar si President, Ilir Meta foli përmes zërit të zëdhënësit. “Mocioni i “çunave të Shijakut” që kërkon të instalojë “Narko-Republikën” e bandave dhe oligarkëve do të marrë përgjigjen e merituar nga qytetarët e Republikës së Shqipërisë. Shqipëria e»»»